Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. HERBENOEMING VAN DEN HEER NESTOR LAHAYE 1 TOT BURGEMEESTER ONZER STAD. De Gazet van Poperinghe Hitler wil sterker zijn dan Staline. Zijn Vierjaren-plan Uitgevers-Eigenaar» Gebroeders DUPONT, Yperitraat, 2, POPERINGHE. HET ZOMERUUR. DE COÖPERATIEVEN EN DE FISCALITEIT. WAT VOERT DE VALERA IN HET SCHILD DRINKT MAS-CAR BIER Bewogen tijden vóór de deur Waaraan De Valera zijn overwinning te danken heeft. WAT BRENGT ONS HET KANSELIERSCHAP VAN HITLER. 'N MILLIONNAIR O? DE VLUCHT Het bouwen eener hydro-electrische centrale ontworpen. DRINKT MAS-CAR BIER iiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiniuiiuuiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiniiiiiiiiiir Voor het herstel der Monarchie in Frankrijk. EEN MANIFEST VAN DEN HERTOG DE GUISE DE INKRIMPINGEN IN DE BEGROOTINGEN. De Republiek kost te veel De stemming van vertrouwen Onzekere houding der socialisten. Het Financieel plan. EEN GOED BEDACHTE RECLAME ABONNEMENTEN I Jaar, per post I 6 fr Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 «o» a-ny. MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN De poatabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Met genoegen heeft de bevolking van Poperinghe, en zelfs van vele omliggende gemeenten, de herbenoeming vernomen van den H. NESTOR LAHAYE, tot BURGEMEESTER van de stad. Men zal zich herinneren dat de H. Nestor Lahaye in 1921, met zijn Vrienden, de leiding der stad in handen nam en elkeen weet ook hoe hij zich opwerkte als de werkelijke bestuurder, in dienst van heel de bevolking. Wij bieden aan den H. Nestor Lahaye en zijne geachte Familie, onze welgemeende gelukwenschen en drukken de hoop uit Hem nog lange jaren aan het hoofd onzer stad te mogen zien, tot heil van de gansche bevolking. Hitier wil sterker zijn dan Staline. De Russische dictator meende vijf jaar noodig te hebben om zijn idealen te verwezenlijken. De Fuhrer van de Nazis wil het in vier jaar doen. Na afloop van dezen termijn zal de Duitsche boer aan zijn huidigen nood ontrukt zijn en zal de werkloos heid geheel hebben opgehouden. Zoo sprak de nieuwe Messias van het Duitsche Rijk voor alwie het hoo- ren wilden want hij praatte voor de radio. Hij zal de gezondmaking bewerken van het Rijk, de Staten en de gemeen ten, zoowel op financieel als op fiscaal gebied. En op deze verbintenis liet hij een verklaring volgen, die den luiste raars wel eens even speciaal de ooren zal hebben doen spitsen De arbeidsdienstplicht en de po litiek der binnenlandsche kolonisatie zijn de grondvesten van het gouverne menteel programma. Arbeidsdienstplicht en «binnen landsche kolonisatie». In verband ge bracht met Flitler's belofte dat hij de boeren uit hun nood zal redden en de werkloosheid doen ophouden, kunnen deze woorden niets anders beteekenen dan dat hij wil overgaan tot een maat regel die ook door zijn doodsvijanden de bolsjewieken, in Rusland werd be proefd de verdeeling namelijk van de landbouwers en de stielmannen over de heele uitgestrektheid van het Rijk naarmate de behoeften van de gemeen schap, met andere woorden het her stel van het evenwicht, door uitdun ning van de veel te dichte bevolking in de groote steden en de nijverheids centra ten voordeele van de streken in het binnenland die veel te schaars bevolkt zijn en deswege niet naar be- hooren uitgebuit kunnen worden. Zoodat de werklooze arbeiders in het Ruhrbekken, bijvoorbeeld, en de millioenen parasieten die wemelen op het lijf der wereldstad Berlijn er zich aan verwachten mogen met of tegen hun dank naar de onafzienbare vlakten van Oost-Pruisen of van Silezie te worden overgebracht om deze van God en de menschen verlaten oorden te gaan... koloniseeren. Alle pogingen om tot zulke emigra tie te geraken door overreding en ook schoone beloften, hebben tot dusver in Duitschland gefaald. Hitier zal het thans met dwang probeeren. Hij bestrijdt wel het communisme als den gevaarlijksten vijand voor het Duitsche volksbestaan, maar een der fundamenteele beginselen van het com munisme dat het individu niet zich- zelven toebehoort, maar de gemeen schap, neemt hij toch direct al over en wil hij in practijk stellen. Waar hij de buitenlandsche politiek aanraakte in zijn radio-speech, daar klonk zijn taal vrij tam. Hij moet na tuurlijk wel toegeven, dat voor de ver wezenlijking van zijn Vierjarenplan de vrede een allereerste vereischte is. Een oorlog zou wel 't allerlaatste zijn, wat hij daarbij zou kunnen gebruiken. En als beste conditie voor de handhaving van den vrede, vraagt hij gelijkbe rechtiging voor Duitschland, wat zijn bewapening betreft. Zoo brutaal paradoksaal is Hitier niet om te zeggen, dat Duitschland des te vredelievender zal zijn, naarmate het meer recht zal hebben om zich te bewapenen hij verklaart alleen dat hij gelukkig zal zijn, wanneer de andere Naties, door haar bewapening te ver minderen, de uitbreiding van Duitsch- land's bewapening onnoodig zullen maken. Voor zoover zijn radio-rede een oorlogsverklaring bevat richt deze zich vooral tot de Marxistische partijen in het eigen land tot de communisten en tot de socialisten van wie hij zegt, dat van heel hun werk sedert veertien jaar, het resultaat... een puinhoop is. En wanneer hij uit dezen puinhoop het Duitsche Vaderland weer oprich ten wil, dan zal Hitier zich op géén manier meer door de sloopers van de Natie laten hinderen. Zoo daverde zijn dreigement in de microfoon en, bij dit woord onmiddel lijk als een eerste daad voegend, deed hij alle communistische manifestaties op het heel Pruisische grondgebied den kop indrukken. Den Rijksdag heeft hij naar huis ge zonden, met de verwachting dat de nieuwe verkiezingen hem de 1 0 /i van de stemmen zullen bijbrengen, die hij nog te kort komt om in het Parlement over de volstrekte meerderheid te kun nen beschikken, en van te voren doet hij zijn meest resoluten tegenstanders reeds voor den nieuwen verkiezings strijd de handen binden. Tot een formeel verbod van de com munistische partij en al haar persor- nanen is 't nog niet gekomen, maar wel werd haar hoofdkwartier te Berlijn, het Karl Liebknecht-Haus door de po- licie bezet. ...Als eerste waarschuwing, waar schijnlijk tot allen die met algemeene werkstaking en andere paardenmidde len dreigen zouden om Hitier den voet dwars te zetten. En met deze waar schuwing zullen dan ook de sociaal democraten wel hun profijt mogen doen. Ook klinken de protesten van hun Vorwarts tegen deze wurging van alle persoonlijke vrijheid in het Duit sche Rijk, vrij lammenadig. Tegen dit vooruitzicht op een fascistische slavernij voor den Duitschen arbei der, vindt de pers der Genossen niet één woord dat maar half zoo hoog op vlamt als de verwenschingen die de pers hunner Belgische partijgenooten op 't oogenblik, wegens het verbod van den «Peuple» in de kazernen, naar minister Devèze slingert. Maar... is 'teen wonder dat bij de Duitsche socialisten alle fut verdampt, als ze maar even bedenken, welk van daag het einde is van een hoofdstuk in de Duitsche geschiedenis, dat zij - zeiven inzetten met een revolutie, het verjagen van den Keizer en de uitroe ping van een Republiek, waarvan één der hunnen een simpele zadelmaker, de president was, en dat eindigt met hun zoo goed als volmaakte ver nietiging. N. G. Postcbeckrekening N' 48439. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verent woordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen is te zesdes tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Het departement van Financies be studeert den toestand van de samen werkende vennootschappen onder het oogpunt van fiscaliteit. De handelaars in koloniale en voedingswaren klagen inderdaad over het regiem van begun stiging waarvan, op fiscaal gebied, de samenwerkende maatschappijen genie ten. Zij vragen, dat alle handelaars op dezelfde wijze zouden behandeld wor den. (lllllinilllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllIH Na de Verkiezingen in Ierland. iilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliilliilliilllllllllilliillillilllllliillillllli VALSCHE BANKBRIEFJES VAN 500 FRANK. De Nationale Bank heeft vernomen dat te Antwerpen valsche bankbriefjes van 500 frank werden uitgegeven. Het papier der valsche briefjes is dunner en zachter dan dit der echte briefjes. De fond-druk, alsook de hoe ken, waar de nummers worden opge drukt, zijn slechts grof nagebootst. Enkele der valsche brieven dragen het nummer 424 C 932, juist een num mer dat door de Nationale Bank nog niet werd uitgegeven. De Valera had haast angstvallig ver meden de afkondiging eener onafhan kelijke Iersche republiek tot inzet van den verkiezingsstrijd te maken. Hij is dan ook van meening, dat hem de machtiging daartoe niet verleend is. Doch hij verklaarde reeds overtuigd te zijn, dat een volksstemming de re geering zulk een mandaat zou geven, indien zij er om zou vragen. Hierin wil hij blijkbaar niet te over haast te werk gaan. Voor hem en trouwens voor alle nationalistische le ren heeft de instelling van een Ier sche republiek alleen zin wanneer deze geheel Ierland zou omvatten. Zoolang de scheiding tusschen Noord- en Zuid- Ierland blijft bestendigd, heeft de re publiek weinig waarde. Eerst dus zal die scheiding ongedaan gemaakt dienen te worden. Hoe De Valera zich voorstelt dit te bereiken, is niet duidelijk. Wanneer een gedeelte der bevolking in de Noor delijke provinciën al de neiging tot hereeniging mocht koesteren, dan is deze toch niet versterkt door De Vale ra's economische politiek. In het Noor den hecht men aan de goede betrek kingen met Engeland wel degelijk groote waarde en de Ulster-protestan ten zullen zich altijd veel meer tot Groot-Brittannie dan tot het katholieke Zuid-Ierland voelen aangetrokken. Velen gelooven intusschen dat een modus vivendi gevonden kan worden door de vorming van een Iersche fede ratie, waarbij Noord en Zuid elk zijn onafhankelijkheid in eigen gebied zou bewaren. Zou op dezen grondslag in derdaad hereeniging tot stand te bren gen zijn, dan zou in de verhouding van Ierland tot Engeland misschien te vens de juiste oplossing worden be reikt. Want een onafhankelijk, heree- nigd Ierland, dat de rechtstreeksche staatkundige banden met Groot-Brit tannie verbroken heeft, kan zich ver oorloven als gelijk gerechtigde plaats te nemen te midden van de leden van het Britisch Gemeenebest van Natiën. Dit schijnt vooralsnog slechts een verre toekomstmogelijkHeid. De on middellijke vooruitzichten zijn somber Overeenstemming met de Britsche re geering omtrent de annuiteiten-kwestie kan nauwelijks verwacht worden. Een gunstige atmosfeer voor toenadering tusschen Noord en Zuid ontbreekt ten eenenmale. Eerder zijn wrijving en conflict waarschijnlijk. Bewogen tijden in Ierland opnieuw vóór de deur. Verschillende factoren hebben tot de Valera's overwinning bijgedragen. Flij koos tactisch een juist oogenblik de vorming van de nieuwe centrum- groep had nauwelijks haar beslag ge kregen een samengaan van alle op- positioneele groepen kon niet tot stand worden gebracht. Hoewel zij ten op zichte van eikaars candidaten een wel willende onzijdigheid in acht namen, bedierven zij in verschillende distric ten eikaars kansen. De treurige gevolgen van den tarie- venstrijd met Groot-Brittannie en van De Valera's economische politiek wa ren nog niet zoo diep doorgedrongen, dat de kleine boer en de landbevol king deze aan den lijve voelden. Dit alles heeft niet nagelaten invloed uit te oefenen, doch het zijn niet meer dan bijkomstige omstandigheden. De Valera heeft gezegevierd omdat hij het strijdende nationalisme verper soonlijkt de meerderheid van het kiezerskorps heeft voor hem gestemd omdat hij Ierlands toekomst los van Engeland ziet. Het Zomeruur zal dit jaar vroeger ingevoerd worden dan naar gewoon te, en wel in den nacht van Zaterdag op Zondag 26 Maart, in plaats van in het begin der maand April. Dit vroeger invoeren brengt groote besparingen mede.- Voor Belgie bijvb. heeft het vervroegen van het Zomer uur voor gevolg, dat er een besparing wordt verwezenlijkt van 1 5 ton kolen per dag voor de stad Brussel alleen. In Frankrijk zou het een maand vroeger in voege treden van het Zo meruur, een besparing mogelijk maken van meer dan 40 millioen frank. De partijgangers dezer wijziging voegen er aan toe, dat het wenschelijk zijn zou, ieder jaar het Zomeruur vast te stellen op een bepaalden datum den derden Zaterdag van Maart, en terug te keeren tot het winteruur, niet op den eersten Zaterdag van October, maar een maand later, in den nacht van den eersten Zaterdag van November. Het Zomeruur zou dan het grootst mogelijke voordeel opleveren. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilr Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. 1 Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik- wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle ïankondigingen zijn op voorhand te betalen. Een loopje in het Paleis der Natie heeft iedereen overtuigd dat de hooge- re sferen absoluut niet ingenomen zijn met de benoeming van Hitier tot op volger van Bismarck. Daar het een ge dane zaak is, is pruttelen of morren overbodig. Die benoeming is niet van aard om de geschillen in Europa te vereffenen en de betrekkingen der buurlanden met Duitschland te verbe teren. We gelooven dat het uit is met de politiek van «finassieren Locarno, Genève, Lausanne en dat er klaar en duidelijk gesproken en flink gehandeld zal moeten worden Wij moeten het ons niet ontveinzen we staan dit is Europa voor een berg moeilijk heden, twisten en last. Zoolang de ge allieerden aan den Rijn stonden lieten Hitier en zijn bruine hemden weinig van zich hooren. Sedert de ontruiming van Maintz is het al Hitier wat de klok slaat. Hoe meer men gekapitu- leerd heeft voor Berlijn, hoe meer ge rucht er door Hitier werd gemaakt, want Hitler is maar de strooien man van de Zware Industrie, die den oor log van 1914 heeft gewild, om den winkel te doen draaien. Als een nevel is de atmosfeer van vrede in Europa verzwonden. Men toonde ons L'Action Fran- qaise met een artikel van Leon Dau- det en een lofwoord van Charles Maurras ter eere van den Conven- tionneel M.' Daladier, die het roer in handen heeft. Het is veelbeteekenend te lezen dat Daudet den nieuwen loods roemt om zijn karakter en ernst en tevreden is dat hij het ministerie van oorlog blijft behouden, als Hitier aan het bewind komt. De wind uit het Oosten zou wel kunnen een tocht van 1 792 in Frank rijk verwekken, toen het land in ge vaar was. In dit geval zouden alle Franschen zich om Daladier scharen, zooals de Belgen in 1914 rond hun Koning gedaan hebben. Laat ons de natie niet met een parlement vereen zelvigen. Vóór den oorlog ging Frank rijk door als zijnde in volle verval. Het was opgevreten door pacifisme en socialisme. Net als in het oude Gallie zag men er niets anders dan fracties, niet alleen in de steden en provincies, maar tot in de kleinste gemeenten. Was het in Belgie beter En toch vormde in het uur des gevaars de natie blok en overwon ondanks het gemis aan voorzorgen en bewapeningen. De communisten, socialisten, demo craten, liberalen, katholieken zelfs voelen zich hier door een Hitleriaansch nationalistisch Duitschland bedreigd. Moest het uur op de klok slaan, zij zullen ongetwijfeld zich van zelf ver eenigen om hun land en hun idealen te verdedigen net als in 1914. Wij aarzelen niet het volgende te schrijven In deze donkere dagen, begrijpen wij geen partijtwisten, geen bijzondere belangen, geen verdeeld heid onder de burgers van een vrij en onafhankelijk land, dat zich het eerst bedreigd voelt in geval Hitier met zijn kornuiten zijn politiek ook in het buitenland mocht uitvoeren. Buiten en boven alles dienen wij aan het gansche land te denken. Men weet dat de heer Pierre Lagali van Jumet-Gohissart, de gelukkige winnaar is, van de vijf millioen van de trekking van het Gemeentekrediet. Zij waren besloten niets aan hunne een voudige levenswijze te veranderen. Doch hoe weinig moet hij op dat oogenblik verondersteld hebben, dat zijn plotse en onverwachte rijkdom hem en zijn familie ertoe zou genood zaakt hebben de vlucht te nemen. En nochtans is dit wel zoo. Als het ware belegerd door een schaar van menschen, die om geld kwamen vra gen, of die hem middelen kwamen aan de hand doen om hun schoone centen op te krijgen, is de heer Lagali met vrouw en dochter naar een onbekende bestemming vertrokken, na zorgvuldig zijn deur te hebben afgesloten. Een nieuwe variante, zouden we kunnen zeggen op Het Geluk van Rijk te zijn llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllüllllllllllllllllllllr PRESIDENT ROOSEVELT EN DE WERKLOOSHEID. M. Roosevelt heeft aan de verte genwoordigers van de Amerikaansche pers een toelichting gegeven tot zijn plannen om landerijen tot bosschen te maken, waardoor, naar hij hoopt, het evenwicht tusschen de stedelijke en plattelandsbevolking zal worden her steld. Met de hooggelegen landerijen en de dalen in het nijverheidsgebied van Tennesse zal een aanvang gemaakt worden. Ongeveer 70.000 werkloozen zouden worden te werk gesteld voor 't graven van groote bekkens, waarheen in geval van overstrooming het water kan worden opgevoerd. Roosevelt ziet niet in waarom een dergelijk plan niet aan een nog veel grooter aantal werkloozen werk zou kunnen verschaffen. Het plan voorziet ook in een ont wikkeling van de beweegkracht van het water en in het onteigenen van gronden voor landbouwdoeleinden. In dien de uitslagen uitstekend zijn, zal het plan in het geheele land worden toegepast. De heer Roosevelt heeft het plan ontworpen een hydro-electrische cen trale te Musele Shoals te laten bouwen een onderneming die aan ongeveer 200.000 werkloozen arbeid zou ver schaffen. Gansch het bekken van Tennesse zou over een oppervlakte van 1638 vierkante kilometer deze centrale kun nen benuttigen. De electriciteit zou aan een buiten gewoon lagen prijs aan de bevolking verstrekt kunnen worden. lllllllllllllimilUIUIIIIÜlUUIUIUItlllIlllllUlUUlllIllllllllllllllllllllIH De hertog de Guise, pretendent naar den troon van Frankrijk, heeft dezer dagen een manifest uitgevaardigd, waarin hij er op aandringt de Fransche Republiek te vervangen door een mo narchie. Zijn voornaamste argument is, dat de republikeinsche staatsvorm te veel kost. Iedere Franschman zoo betoogt de hertog, werkt thans één van de drie dagen voor den fiscus. De staat, die in 1880 nög maar 10 ministers had,heeft er nu 29. De gevaarlijke concessies aan het internationaal etatisme van Geneve zoo heet het verder, beteekenen den ondergang van onze boeren, nijveraars en handelaars en dwingen ons tot een schandelijke vermindering van de land- verdediging en op die manier komen wij tot het socialisme, dat onze ver nietiging zal teweeg brengen en ons afhankelijk zal maken van het buiten land. De troonpretendent belooft ten slot te den oudstrijders, gepensionneerden en ambtenaars, dat naar hun grieven zal worden geluisterd, en de belasting betalers, dat zij minder zullen behoe ven te betalen, als zij gehoor geven aan zijn wensch in zake het herstel der monarchie. Men denkt dat de begrooting aan staande week in de Kamer zal neerge legd worden. Er wordt nog gewerkt om klaar te komen met de inkrimpingen. Dit is een delicate zaak. Op aanvraag van het ministerie van Nijverheid, Arbeid, en Sociale Voor zorg had het ministerie van Financies vóór de verkiezingen door zijn con troleurs een onderzoek over de mis bruiken in zake ouderdomspensioenen ingesteld. Hoewel de tijd ontbrak om gereed te zijn werden 40.000 pensioe nen verminderd of geschrapt. Men zegt, dat men er nog 20.000 zou kunnen vinden die niet in orde zijn De groote misbruiken bestaan ech ter ook bij den dop, omdat de poli tieke syndicaten er meester spelen daar de werklieden storten. Men weet nog niet goed hoe die misbruiken uitgeroeid,hoewel zij schat ten aan het land kosten. Het stelsel loven en bieden tusschen socialisten en christelijk democraten is iets verschrik kelijk, zegt men aan hooger hand. llllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllltllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIKUlttUI DE NIEUWE FRANSCHE REGEERING DALADIER. l Vrijdag gaf M. Daladier lezing van regeeringsverklaring. De stemming van vertrouwen in de Regeering gaf den volgenden uitslag 376 kamerleden stemden voor het ministerie en 181 stemden tegen. Er waren 32 onthoudingen. Meer en meer wordt de gedachte vooruitgezet dat het Kabinet Daladier niet lang stand zal kunnen houden, daar de socialisten hun steun, bij de eerste princiep/skwestie die zich zou stellen, kunnen opzeggen, en daar van den anderen kant de radicalen steun aan dje rechterzijde zouden kunnen zoeken. Sommige socialisten wenschten bij de samenstelling van het Kabinet Da ladier, dat de socialisten tegen de Re geering zouden stemmen, dadelijk na het voorlezen der Ministerieele verkla ring, daar het toch bijna zeker is, dat zij de Regeering zullen moeten omver werpen tijdens de bespreking van het budget. Na den ministerraad van Maandag werd medegedeeld, dat de regeering haar verbintenis naleefde, door binnen de drie dagen het ontwerp voor finan- cieele heropbeuring op te maken. Dit financieel saneeren bereikt een bedrag van 5 milliard 566 millioen fr. die zullen gevonden worden door be sparingen, belastingen, maatregelen te gen het smokkelen en uitzonderlijke ontvangsten, die geen nieuwe verplich tingen aan de belastingdragers opleg gen. Het wetsvoorstel zal het einde der maand voorgebracht worden. Deze in spanning tot gezondmaken der finan cies, gevoegd aan die der twee vorige ministeries, beloopt tot een totaal van I 0 milliard frank. Taks op de loonen van de ambtenaars Het financieel plan, voorziet ook een taks van I ten honderd, op de loonen der Staatsambtenaars, welke meer dan 20.000 frank per jaar bedra gen. Aan de oudstrijders of aan de oorlogs-gepensionneerden zal geen en kele opoffering gevraagd worden. M. Peter Axworthy, een jongen En- gelschen romanschrijver vond onlangs het volgende uit om zich beroemd en gelezen te maken In een aantal zeer verspreide dagbladen liet hij volgende huwelijksaanvraag verschijnen Jonge millionnair, rijzige gestalte, fijn opgevoed, liefhebber van muziek, zou jonge jufvrouw huwen die op alle punten gelijkt aan de heldin van den laatsten roman van Peter Axworthy, titel: Hoe de liefde overwonnen werd» Het gevolg dezer aankondiging was dusdanig, dat in vier dagen geen enkel exemplaar van dezen roman, in de Londensche boekwinkels meer kon be komen worden. Het boek werd letter lijk uitgevochten. En nochtans tot aan het verschijnen dezer reclame wilde niemand het boek koopen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1933 | | pagina 1