Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. De Aanstaande Besprekingen te Washington öoitenland De Kwestie van den Werklozensteun. k DERTIENDE JAAR. - NUMMER 17.»jiw.- WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 23 APRIL 1933. to» to>^— EEN NIEUW TIJDPERK AANGEBROKEN Optimisme te Washington. Bij de komende besprekingen met vertegenwoordigers van buitenland- sche regeeringen te Washington streeft president Roosevelt drie doeleinden na In de eerste plaats is hij er van over tuigd, dat de wereld voor alles be hoefte heeft aan arbeid voor de werk- loozen. Indien de wereld terug aan het werk gaat, zal de politieke spanning, die het gevolg is van de economische span ning afnemen en zal een opbouwend programma mogelijk worden. Ten tweede wenscht hij, dat de be sprekingen te Washington de wereld, de Amerikanen zelf inbegrepen, ervan overtuigen, dat een nieuw tijdperk is aangebroken en dat het tijdperk van blind economisch nationalisme, waar van de hooge tarieven het zinnebeeld zijn, ten einde loopt. Ten derde wil president Roosevelt toezeggingen krijgen, welke de komen de wereldconferentie voor een misluk king zullen behoeden. Alle naties, zoo meent hij, moeten algemeene overeen komsten sluiten in zake economische aangelegenheden. Engeland, de Ver- eenigde Staten en Frankrijk hebben voldoende macht op politiek en eco nomisch gebied, om de wereld de lei ding te geven en de goederenprijzen te doen stijgen, alsmede om kwesties als de metaalbasis van geld, de her vatting der betalingen in baar, de prij zen van goud en zilver, en de valuta kwesties te regelen. Het optimisme van president Roose velt wordt in de politieke kringen te Washington schier algemeene gedeeld. De Belgische Vertegenwoordiger op de Conferentie. Belgie, zoomin als verschillende an dere Europeesche landen, was tot hier toe uitgenoodigd, om zich te laten ver tegenwoordigen op de Conferentie, die dezer dagen te Washington zal plaats hebben. Naar nu wordt meegedeeld, heeft de heer Roosevelt aan de Belgische regeering gevraagd tot een gedachten- wisseling over te gaan, betreffende de verschillende kwesties, die op de dag orde der economische wereldconferen tie zullen worden gebracht. De Belgische regeering heeft den h. May, gezant van Belgie te Washington duidelijke instructies gegeven, met het oog op deze gesprekken. Men denkt, dat een der voornaam ste gesprekken zal gaan over de ver laging van tolbarreelen. Men weet, welke de opinie is van Belgie ter zake. Men brengt desaangaande in officieele middens den brief in herinnering, die Koning Albert destijds aan den heer Renkin zond. Dit standpunt komt overigens na genoeg overeen met dat door den h. Ramsay Mac Donald ingenomen, tij dens het debat in het Britsche Lager huis, vóór eenige dagen. Ook voor wat de andere vraagstuk ken betreft, namelijk deze der oorlogs schulden in verband met ontwapening, enz., heeft de regeering den heer May volledig op de hoogte gesteld van haar inzichten. De Zending van den heer Herriot. De heer Herriot verklaarde in een intervieuw over zijn reis naar Washing ton, dat hij naar Amerika ging zonder zich te bekommeren om het besluit der Fransche regeering ten aanzien van de schuldenregeling ten aanzien van de schuldenregeling, want hij had de vaste overtuiging, dat dank zij de bespre kingen te Washington, de grootste mogelijkheid bestond, de economische crisis te regelen. Alle andere vraag stukken moesten voor deze pogingen naar den achtergrond verschoven wor den. De heer Herriot sprak de hoop uit, dat het oponthoud van den Engelschen minister-president te Washington lang genoeg zou duren om een bespreking met hem en president Roosevelt te kunnen hebben. In de Fransche politieke middens gelooft men, dat president Roosevelt om te beginnen slechts met den heer Mac Donald onder vier oogen zal on derhandelen, en daarna den Franschen vertegenwoordiger zal uitnoodigen om aan de besprekingen deel te nemen waarna tenslotte de heer Herriot al leen met president Roosevelt zal on derhandelen. Naar uit Washington nog wordt ge meld, zullen de heeren Mac Donald en Herriot de gasten van president Roosevelt zijn en gedurende hun ver blijf te Washington, in het Witte Huis wonen. De heer Herriot uit Le Havre vertrokken. Vóór zijn vertrek uit Le Havre werd de heer Herriot ten stadhuize ontvan gen waarna hij zich aan boord van de lie de France begaf, waar hem een groot ontbijt door de municipaliteit werd aangeboden. De lie de France is Maandag, om I 3 uur 40 uit Le Havre vertrokken. De h. Herriot maakt de reis samen met de heeren Walter Edge, Van Cau- welaert, Belgisch Staatsminister, Van Zeelandt, bestuurder der Nationale Bank van Belgie, enz. De Fransche gezant te Washington heeft officieel medegedeeld, dat de h. Herriot tot 29 April in de Vereenigde Staten zal blijven. China en Japan uitgenoodigd. President Roosevelt heeft ook China en Japan uitgenoodigd op de bespre kingen van Washington, tot voorbe reiding der Ekonomische Wereldcon- ferencie. Deze twee landen hebben de uitnoodiging aanvaard. De Fransche Afvaardiging. De Fransche gezant te Washington heeft het Staatsdepartement officieel meegedeeld, dat M. Herriot den 23 April te Washington zal aankomen, vergezeld van vijf experten. Hij zal den 29 April terug afvaren. De gezant heeft bevestigd dat Frank rijk het met Amerika volstrekt eens is op de noodzakelijkheid der methodi sche voorbereiding van de conferencie opdat deze de gewenschte uitslagen zou opleveren. Een Arheidsprogramma opgesteld. Op de voorbereidende besprekingen met het oog op de economische con ferentie te Washington, zal de minister van Buitenlandsche Zaken, de heer Cordell Hull, die vanouds een voor stander is van vrijhandel, een leidende rol spelen. De minister heeft zich reeds gerui- men tijd bezig gehouden met de groo- te vraagstukken die op de aanstaande conferentie ter sprake moeten worden gebracht, en een arbeidsprogramma opgesteld, dat uit de volgende hoofd punten bestaat 1Geld- en credietpolitiek. Prijspolitiek. Hervatting van het kapitaalver- 3. keer. 4. Opheffing van de beperkingen van den internationalen handel. 5. Tarief- en handelspolitiek. 6. Organisatie van de productie en den handel. De gezantschappen te Washington, welker regeering hebben besloten spe ciale afgevaardigden naar Amerika te zenden, hebben voor die afgevaardig den persoonlijke uitnoodigingen van minister Huil ontvangen, die als eerste officieele persoonlijkheid de verschil lende afgevaardigden zal ontvangen en met hen bovenstaand programma bespreken. DE ZWAARSTE ROOKERS. Te Berlijn opgemaakte statistieken uit de tabaksnijverheid, toonen aan, dat de Engelschen in Europa aan het hoofd staan wat het rooken van ciga- retten betreft. Zij rooken per hoofd 800 cigaretten per jaar. De tweede plaats wordt ingenomen door de Belgen met jaarlijks 751 ciga retten per persoon. De matigste rookers in Europa zijn de Polen. De Zweden gebruiken meer snui en de Noren pruimtabak. De zwaarste rookers ter wereld zijn de Nederlanders en de Amerikanen. De Amerikanen houden het wereld rekord voor het rooken van cigaretten namelijk jaarlijks 925 per persoon. Maar de Nederlander rookt gemid deld jaarlijks I 73 cigaren tegen de Amerikaan slechts 50 en tevens deelen de Nederlanders met de Belgen het wereldrekord voor het pijprooken. Een Oorlogsherinn eri>g In haar nummer van Zondag 9 April 1. geeft de Nation Beige een heel belangrijke bespreking over een boek Souvenir d'une Espionne Dat boek werd geschreven door Martha Mc Cenna en kan ons vooral belang in boezemen daar het relaas geeft van de werking eener spioene te Rousselare en omstreken. Aldus vernemen wij dat de schrijf ster feitelijk Martha Cnockaert noemt en vóór den oorlog gehuisvest was te West-Roosebeke. Een eerste maal komt zij met de Duitschers in aanraking in 914, wanneer West-Roosebeke bezet wordt. Daar, zooals elders, moeten de Duitsche soldaten hunne woede bot vieren en aldus wordt de vader van mejuffer Cnockaert veroordeeld om le vend in den kelder van zijn huis ver brand te worden. Hij gelukt er toch in te ontsnappen. Na deze gewelddaden wordt door de Zusters van Passchendaele te West- Roozebeke een hospitaal geopend, hos pitaal waar de eerste zorgen aan de ge kwetsten toegediend worden. Mej.Cno ckaert, die de studie van ziekenver pleegster gedaan heeft, gaat in dat hos pitaal hulp bieden aan deze oorlogs gekwetsten. In Januari 1 5 wordt de toestand te West-Roozebeke onhoudbaar en aldus geraakt mej. Cnockaert te Rousselare. Dank zij uitstekende getuigschriften ge- ukt zij erin zich door den Oberartz te doen aannemen in het hospitaal van den Meenensteenweg. Nog altijd is er geen kwestie van dat mej. Cnockaert zich in den spion- nagedienst zal laten inlijven. Haar taak beperkt zich voor 't oogenblik bij hulp aan 't lijdende menschdom. Alleenlijk zekere dag krijgt zij bericht van hare drie broeders die aan den overkant van t front in 't leger vertoeven. De vriendin die haar deze brieven overbrengt, stelt haar voor zich in te ijven in den spionnagediertst. Mej. Cnockaert bedenkt zich geen oogen blik en welhaast is zij niets anders meer dan een nummer, een cijfer, de Laura van het groote raderwerk dat alhier de spionnagedienst verzekert Laura die door haren dienst in t hospitaal dagelijks in aanraking komt met Duitsche soldaten van allen rang en graad, is de aangewezen persoon om allerlei inlichtingen te achterhalen, en aldus bestaat haar werk in 't be iomen van bijzonderheden betreffende troepenverplaatsing, militaire kampen, de posities van 't veldgeschut, de mu nitiedepots, enz. Hare inlichtingen moet zij in cijfer schrift overbrengen op een blaadje pa pier, dat zij moet afleggen aan het vijf de venster aan de linkerhand van een steegje dat rechts op de Groote Markt uitkomt. Zij moet 3maal kloppen, een oogenblik wachten en dan 2maal klop pen. Daar worden de briefjes dan af genomen door nummer 63, die de in- ichtingen overbrengt waar ze moeten tijn. Mej. Cnockaert zelf krijgt hare be velen van een groentenverkoopster Moeder Kan tien Zij staat voortdu rend onder bescherming van de sa- fety-pin-men t.t.z. de agenten van de zekerheidsspelden personen wel ke onder de kraag hunner kleederen twee gekruiste zekerheidsspelden dra gen en aan dit teeken kenbaar zijn Van den beginne af is mej.Cnockaert zeer werkzaam. Aldus is het dank zij hare inlichtingen dat men er in gelukt een munitietrein, die zich 1 2 uur per week te Rousselare bevindt, in de lucht te doen vliegen. Haar schoonste daad bestaat echter in het ontdekken eener telefoonlijn die een verbinding verwezenlijkt tusschen beide zijden van het front. In dat ge val aarzelt zij geen oogenblik om ge weld te gebruiken; zij trekt het Duitsch soldatenuniform aan, zet zelf een ge sprek in met gene zijde van het front, en gelukt er aldus in de Duitsche plan nen grootelijks te dwarsboomen. En toch, spijts alles, zet mej. Cno ckaert haar werk voort in het Duitsche hospitaal. Zij weet zich met zoovee toewijding te gedragen,dat zij van de Duitschers zelf het IJzeren Kruis krijgt Dit wordt later haar geluk. Want zekeren dag vinden de Duit schers in een onderaardschen gang die het hospitaal verbindt met een onlangs in de lucht gevlogen munitiedepot, 'n armband-horlogie, gemerkt met de be ginletters M C (Martha Cnockaert) De vermoedens der Duitschers worden opgewekt, een huiszoeking vindt plaats en bij mej. Cnockaert aan huis worden twee berichten in cijferschrift, getee- kend L, ontdekt. De ongelukkige wordt gevangen genomen en terdood veroor deeld wegens spioneering. Dank zij haar goed gedrag in de hospitalen en haar vereering met het IJzeren Kruis wordt deze straf veranderd in een le venslange gevangzitting. Gedurende maanden wordt mej. Qnockaert in Duitschland gevangen ge houden. Met den wapenstilstand wordt zij losgelaten en te West-Roozebeke ontmoet zij een Engelsch officier, met wien zij in het huwelijk treedt. Ze leeft nu rustig te West-Roozebeke. Marthe Mc Kenna werd om hare diensten vermeld op de dagorde van het Engelsch leger op 8 November 1 8 en zij werd vereerd met 't Fransche en 't Belgische oorlogskruis. Maatregelen voor het Herstel onzer Financiën. De voorschotten aan de Gemeentebesturen. Men weet dat de regeering besloten heeft, vanaf 1 Mei aanstaande, geen voorschotten meer te betalen aan pro vincie- en gemeentebesturen voor toe lagen op den werkloozensteun. Sedert lang inderdaad betalen deze besturen sommen uit, zonder middelen te zoeken, om deze op hun budget te brengen, vertrouwend dat de Staat het wel zal bijpassen. De maatregel door de regeering ge nomen heeft voor gevolg, dat de ge meentebesturen die wenschen een bij slag te betalen, zelf naar de middelen moeten uitzien, om deze betaling te kunnen doen. Het is te begrijpen, dat deze maat regel heel wat opschudding verwekt bij zekere politiekers die liever niet de verantwoordelijkheid namen van de uitgaven, die zij deden en bijzonder liefst niet naar inkomsten zochten om deze te vergelden. Misbruiken in de Werkloosheid, Het opsporen der misbruikmakers inzake werkloozensteun, wordt metho disch voortgezet. Alhoewel nog geen nieuwe agenten werden benoemd om de controoldienst te versterken heeft deze reeds een aan tal onduldbare misbruiken aan het icht gebracht. Alzoo werden te Thienen een elek- triekbewerker en een schilder aan het werk betrapt, die regelmatig werkloo zensteun trokken. Te Onkerzeele bij Geeraardsbergen werden twee sigarenmaaksters in den namiddag aan het werk gevonden, hoe wel ze zich 's morgens hadden aange boden voor den controoldienst als werkloos. In al de aangehaalde gevallen werd de controolkaart aan de betrokken mis- bruikmakers afgenomen. Tezelfder tijd werden een vijftigtal twijfelachtige gevallen opgenomen door den controoldienst het bedrieg lijk karakter dezer gevallen is min of meer betwistbaar, doch het onderzoek zal weldra licht brengen in de zaak. Al de gevallen van erkend bedrog zullen aan het parket worden overge maakt. Vermindering der Staatswedden en verhooging van de Crisistaks De algemeene secretarissen van de verschillende departementen zullen nu een nieuwe vergadering houden voor het onderzoek der bezuinigingen, die kunnen gedaan worden op de bestuur- ijke uitgaven. Een bijzonder aandacht zal ver eend worden aan de talrijke posten van toelagen aan private organismen; aan de overdreven uitgaven voor druk werk, papier- en bureelbenoodigheden enz. De groote kwestie is echter een nieuwe vermindering van 1 0 t.h. op de wedden, waardoor 250 millioen frank zou uitgespaard worden. Deze hervor ming telt voorstanders en tegenstrevers Deze laatsten doen opmerken dat de wedden reeds met I 6 t.h. verminderd werden en dat een nieuwe verminde ring de koopkracht der bedienden zal beperken, wat ook zijn weerslag op den economischen toestand zal heb ben. Anderen beweren dat de staats- agenten, die het geluk hebben vaste wedden en pensioenen te genieten, en behoedt zijn tegen de werkloosheid, dit offer moeten brengen. Wat er ook van zij, deze kwestie moet nog grondig onderzocht worden, en het is niet te voorzien dat er spoe dig een beslissing zal getroffen worden. De gelijktallige commissie der spoor wegen heeft ook een vergadering ge- rouden voor het onderzoek der ver schillende bezuinigingen, welke beslist zijn op de vergoedingen voor nacht verblijf, verplaatsingen, overwerk, enz. De commissie heeft de voorgestelde bezuinigingen goedgekeurd. Er werd ook beslist 1 5 t.h. vermindering toe te passen op de reisvergoedingen, abon nementen en verblijfsvergoeding, 10 .h. op de forfaitaire vergoedingen aan de statieoversten en haltoversten voor buisvesting, verwarming, enz. 10 t.h. op al de kleine vergoedingen. Er zou ook spraak zijn de onlangs gevestigde crisistaks voor al de burgers te verhoogen. In den loop der komende week zul- en er alleszins belangrijke beslissingen getroffen worden. Het is niet zelden dat men bij kin deren loopende ooren tegenkomt. De ze ziekte komt men meest tegen bij zwakke kinderen, aangedaan van vel- ziekten, klieren, enz. Er mag geen geloof gehecht worden aan de gezegde van zekere alwetende vrouwen, die u zullen wijsmaken dat gij, voor die ziekte, geen behandeling moogt aanwenden, dat dit vuil uit vloeien der ooren zijn gang moet gaan, dat het eene voordeelige zuivering is van 't hoofd die erge hoofdziekten za vermijden. Neemt wel in acht dat het tegen overgestelde waarheid is. De etter is altijd een teeken van ontsteking. Deze zit eerst omtrent den oortrommel, gaat dieper en dieper, de oorbentjes worden aangetast en het gehoor is voor altijc verminderd.De ziekte kan nog dieper gaan, en zeer dikwijls ziet men, na langdurige loopende ooren, de herse nen in gevaar komen. De kinderen krij gen hersenvliesontstekingen, stuipen en zij sterven. Dus voor loopende ooren, altijd den dokter raadplegen. eer een politieke gunst dan een ver-» plichting vanwege den. Staat. En als het dan op zuivering aankomt gaan de politieke groepeeringen op hun achterste pooten staan en roepen Af blijven. Bezuinigen zooVeel ge wilt, maar van onze leden blijft ge af Dat is de reinste politieke rommel, ïlke gezondheidsmaatregel wordt er door verhinderd, uitgesteld, of verliest meer dan de helft van zijn kracht. De politiek maakt 't mogelijk dat allerlei misbruiken kunnen ontstaan en verzet zich later nog tegen het te keer gaan van die misbruiken. Dus een hevig gift, dat de Staat vroeg of laat moet ondermijnen. Misbruihen en Verspillingen Er wordt langs alle zijden gewezen op de misbruiken die op alle gebied en wel bijzonder op sociaal gebied in ons land bestaan. En nu er vastgesteld wordt dat die misbruiken tot een ramp zouden kunnen leiden, wordt er ge ruild De misbruiken moeten verdwij nen, er moet een zuivering plaats heb ben. Niemand echter dringt tot in de kern der zaak door. Wanneer dat wel ge daan werd, zou de eerste vraag moeten luiden Hoe komt het dat er zooveel misbruiken mogelijk zijn In zake van invaliditeitspensioenen, ouderdomspen sioenen, werkloosheid vergoedingen, zijn er tal van misbruiken. Geen enkel mensch die er geen kan aanwijzen. En het ergste van 't geval is, dat zij die recht hebben op pensioen, zelfs op een hooger pensioen, of grootere vergoe ding, het niet kunnen bekomen, omdat er te veel misbruiken bestaan. Er zijn invalieden die te weinig invaliditeits pensioen ontvangen en waarom, omdat er ook zijn die er geen recht op heb ben, of veel te veel ontvangen vol gens hun toestand. De staat der kas is in zooverre ver slecht dat besparingen meer dan nood zakelijk zijn en de getroffen maatre gelen zullen van allen, zonder onder scheid, opofferingen vergen. Aan wie de schuld aan hen die de misbruiken mogelijk hebben gemaakt en ze in de hand hebben gewerkt. Aan de profi- teerders der misbruiken zijn er schat ten geld verspild, wat in feite in het bezit had moeten komen van de wer kelijke rechthebbenden. Deze laatste zijn dan ook de eenige slachtoffers. Maar toen het mogelijk ware ge weest de misbruiken tot het uiterste te beperken, moesten er vriendjes ge maakt worden, moest de politiek in a haar vormen op stemmenjacht uitgaan moest al het noodige gedaan om zoo veel personen mogelijk te verplichten en met hier en daar een los steekje in een wetstekst door de belanghebben den zelfs opgemaakt, bleek het een groote kunst iemand uit de staatskas te laten putten, al was die uitkeering ijn of niet zijn Het publiek wordt ongeduldig. In de koffiehuizen vragen de Brusselsch» burgers of men nog altijd op zoek is naar een dictator en of men ten slotte Manneken Pis niet zal nemen. Het ven tje heeft nog een uniform van dictator te kort. Scherts daargelaten, het publiek is ontevreden. Het vraagt wat de regee ring doet en wat het parlement ver richt. Als het zijn onmacht toont en de regeering belet te werken, dat men iet dan eenige maanden verlof geve. De zaken van het land zullen er niet te slechter om gaan. Het volk vraagt zich ook af of het niet beter zou zijn eenige te oud geworden, of lustelooze ministers te vervangen door jonge en actieve krachten. Als minister van Financies zou men een man moeten hebben in de volle tracht des levens. Zoo spreken de be voegde ambtenaren van dat ministerie welk van zoo'n grooten tel is. Het publiek weet niet en kan niet weten welke last op de schouders van den heer Jaspar weegt. Die minister is in de zestig. Zijn haren zijn spierwit geworden en als er geen verandering comt, zal zijn gestel hem waarschijn- ijk niet toelaten op post te blijven. Vlen moet van ijzer en staal zijn om iet uit te houden. Men kan over vele zaken het niet eens zijn met den heer Jaspar, maar men mag zeggen dat hij een werker is, verkleefd aan het land en er prijs op stelt om eer te halen van zijn taak. Dit is echter niet voldoende. Met den besten wil der wereld kern hij niet doen wat er moet gedaan worden. Hij ziet dagelijks dat de put dieper en wijder wordt. Hij heeft volmachten noodig, zooniet is hij door de Belgische dorps politiek belemmerd iets nuttigs te ver richten en besparingen te doen. De po- itiek van loven en bieden is de strui kelsteen. Men stelt overal de vraag waar wij naartoe gaan. t Die vraag is niet geruststellend. De ontevredenheid wast van dag tot dag. Iedereen wordt over den hekel ge haald, omdat de wagen versteld t§. Zooals we reeds vroeger geschreven hebben kan die wagen niet vooruit, omdat men aan de christen democra ten te groote toegevingen gedaan heeft. Intusschen ziet men uit naar den man die Belgie uit de nesten redden kan. Op elk gebied, hoe men zich draaie of wende, is de toestand het tegenover1 gestelde van schitterend. Tot zelfs de parlementairen zijn over tuigd dat het werktuig versleten is en niet meer past aan nieuwe toestanden die oneindig verschillen van het par lement van 1831, toen er maar twee partijen waren, Belgie slechts vier mil lioen inwoners telde en maar een klei ne nijverheid bezat. Belgie is uit de parlementaire klee- dren gegroeid. Met dien toestand dient rekening gehouden vooraleer jonge wijn in oude vaten te gieten. Er is hier geen kwestie van fascisme nazisme, eenvoudig omdat Belgie niet kan vergeleken worden aan Italië of aan het convulsionnaire Duitschland. Hier is alleen sprake van het to be or not to be Te Hazebrouck was M. Petitprez bezig zijn paardenmolen op te richten met zijn personeel. Van de onacht zaamheid gebruik makende, sloop de 40-jarige Pierre Steven, een slaapwa gen der bedienden binnen en sneed zich de keel over. Hij werd in hope- loozen toestand in 't gasthuis gebracht* ABONNEMENTEN I Jaar, per post 16 fr Congc 25 fr Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 Co» MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't poat- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgever»-Eigenaar» Gebroeder» DUP0NT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheckreksning N' 48439. Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag neen. Kleine berickten tegen den Vrijdag noen. Da naaaolooaa ingaaondan artikals worden in de sckenrmaad gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. I Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr, minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik' wijls te herhalen rekla. men, prijzen volgens overeenkomst. Alle tankondigingen zijn op voorhand te betalen. 2. IHIIIIIIUIIIIIIIllllltllllllllllillllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllilllllll LOOPENDE OOREN BIJ KINDEREN V Waanhoopsdaad te Hazebrouck.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1933 | | pagina 1