Kronen Pilsner Export Liefhebbers van een goed glas Eerste Prijs Bierenwedstrijd Brussel 1933. Vertegenwoordiger Georges BATTHEU, Poperinghe. UIT HET LAND. Drinkt een ROND EEN BENOEMING. Het Lier dat reeds vervaardigd wordt, met de allerLeste NIEUWE GRANEN en de FIJNSTE NIEUWE HOP DRINK KRONEN PILSNER LACHKRUID. BURGERSTAND VAN WILLEMSFONDS. VERMAKELIJKHEDEN gewone toelage van 7 voor de bedienden en 6 voor de gemeenten aan de nieuwe kas. Dat vind ik precies zoo voordeelig niet. H. Burgemeester. Zou de gemeenteraad aan het Schepencollege geen opdracht kun nen verleenen voor eens beslissing te nemen na de inlichtingen onderzocht te hebben wel ke aldaar aan de Afgevaardigden van Pope- ringhe zullen medegedeeld worden. H. Brutsaert. Wel te verstaan zoo de bijdragen bij de omslagkas niet hooger moe ten beloopen dan bij de Provintiale. Na nog eenige bemerkingen door sommige leden gedaan, valt men 't akkoord over vol gend voorstel. De aangeslotenen mogen zelf hunne keus doen, met dit verstande, dat de gemeente geen grootere bijdrage moet betalen als nu. Het Gemeentebestuur geeft opdracht aan het Schepencollegie een beslissing te nemen, doch onder voorbehoud dat de aangeslotenen een parig denzelfden wil uitdrukken. Dit voorstel wordt eenparig goedgekeurd. 5. Slotrekening der Rijksmiddelbare Jon gensschool der stad voor het dienstjaar 1928. Deze rekening sluit In Ontvangsten 392.962.13 In Uitgaven 392.962.13 Dus gelijke sommen De leden der meerderheid stemmen ja, deze der minderheid onthouden zich. 6. Begroofing der Rijksmiddelbare Jon gensschool der stad voor het dienstjaar 1934. Deze Begrooting sluit In Ontvangsten 407.250.00 In Uitgaven 407.250.00 Dus gelijke sommen. De stemming geeft denzelfden uitslag als voor het vijfde punt hiervoren. Op dit oogenblik moet Dokter Brutsaert de zaal verlaten. 7. Beslissing te nemen nopens het eischen ten voordeele der stad aan de openbare autobusdiensten, van 5 centiemen per kilo meter afgelegden weg op het grondgebied Poperinghe. H. Burgemeester. De H. Gouverneur heeft ons laten weten dat er besloten is een taks van 5 cm. per rijtuig en per kilometer afgelegden weg te leggen op de openbare en regelmatige autobusdiensten die de Pro vinciale banen gebruiken. Hij vraagt aan de Gemeenten of deze niet geneigd zouden zijn zelfden maatregel te nemen voor wat de gemeentewegen betreft. Er bestaan hier maar drie autobusdiensten die eene regelmatige concessie bekomen heb ben en aan wie dus deze taks zou kunnen opgelegd worden. De Autobusdienst naar Dixmude en de twee diensten op Kemmel-Nieuwkerke en verder op. Dus deze die minst winstgevend zijn. (N.d.R. Voeg daarbij den autobus van Gruson van Dranoutre op Woensdag en Vrij dag, en deze van Baelde van Crombeke op den Marktdag). Schepen Vandooren. Dus deze waarvan, zoo ik mij niet bedrieg, eenige nog aan de Stad eenè toelage gevraagd hebben. H. Burgemeester. De twee voordeelig- ste uitbatingen, deze van Yper naar Watou en die van Yper naar Rousbrugge, zouden onder de toepassing riet vallen, daar die autobussen tot nu toe maar voorloopig mo gen rijden. H, Denys. Waarom zouden wij aan de autobuslijnen taksen moeten opleggen, als- wanneer wij moeten geldelijk tusschenkomen voor de uitbating der tramlijnen. H. Liétaert. Te meer dat die auto bussen veel volk naar Stad brengen, hetgeen dan ook veel profijt bijbrengt. H. Burgemeester. 't Is ook 't gedacht van het Schepencollege deze taks niet te leggen zoo wij hierover t' akkoord gaan, zal dus den H. Gouverneur van onze beslissing verwittigd wezen. Algemeene bijtreding. 8. Goedkeuring der ontlasting van beheer en der handlichting op de Borgtocht van den overleden Ontvanger der C. O. O. Algemeen goedgekeurd, mits de onthou ding van Schepen Gombert, als Bestuurslid van deze Commissie. De Raad gaat in geheime zitting. 9. Tweejarige verhooging toe te passen aan verscheidene ambtenaren en bedienden, gesteund op de in-voege-zijnde wetten en reglementen. Algemeen goedgekeurd. 10. Goedkeuring der benoeming van een Ontvanger der C. O. O. Men stemt met briefjes. De uitslag is 6 Ja 6 neen. i let Bestuurslid van de Commissie van den Openbaren Onderstand, H. Gombert, had er aan gehouden te verklaren, vóór de stemming, dat hij Ja ging stemmen hetgeen waarop de H. Denys deed opmerken dat de stemming daardoor niet geheel geheim meer bleef. 11. Goedkeuring eener pachtvermindering volgens nieuwe wettelijke schikkingen toege staan door de C. O. O. aan één harer pach ters. Toegestaan mits de onthouding van Sche pen Gombert, als Bestuurslid van deze Com missie. De Zitting wordt opnieuw openbaar. 12. MEDEDEELINGEN. H. Liétaert. Ik zou willen vragen hoe de zaak ineen zit met eenen zekeren vreem den Schoenhandelaar, die verbod gekregen had van den Vrijdag met zijne koopwaren op de Markt te staan. Schepen Gombert. Deze zaak werd in het Schepencollege besproken er was geen plaats. H. Denys. Maar dat was nu juist op het moment van 't jaai dat de Eiermarkt te groot was, er was plaats te veel. H. Liétaert. M. Gombert peist dat hij het hier al te zeggen heeft. Schepen Gombert. Die persoon heeft gemist met briefjes te doen drukken waarop hij zijne standplaats aanduidde. H. Sansen. Men kan hem niet verbie den zulke briefjes uit te deelen. Van wie had hij zijne standplaats bekomen de eerste marktdagen dat hij naar Poperinghe kwam en op de Markt stond. Schepen Vandooren. Het reglement op de markten, zegt duidelijk dat de heer Politiecommissaris belast is met de toepas sing ervan, 't Is dus hij die de standplaatsen verleend en aanduidt. Men kan toch niet vereischen dat de Burgemeester, of de Sche penen, hun daarmede bezighouden. Zou de h. Secretaris niet eens lezing wil len geven van den brief van verbod De h. Secretaris geeft er lezing van. H. Sansen. Wel, en hij staat nu toch, hoe komt dat H. Burgemeester. 't Is dat er nu voor zeker plaats is. H. Liétaert. Er is nu voorzeker niet meer geen plaats dan vroeger, en ik ben t' akkoord met de gezegdens van M. Sansen H. Denys. Hij had toch reeds op de Markt gestaan. H. Liétaert. De menschen zeggen sef fens 't is omdat het een schoenhandelaar is. Alzoo zou ik ook al de patattemarchands moeten verbieden op de markt te komen. Ik vind dat de Stad niet moet gegouverneerd worden door één man. ledereen moet hier zijn woord te zeggen hebben. H. Denys. Moest dien marktkramer nu een proces ingespannen hebben tegen de Stad, deze laatste zou kunnen veroordeeld worden tot het betalen van schadevergoeding. H. Burgemeester. De zaak is thans ge regeld en hij heeft eene plaats op de markt. H. Tally. De koorden, die de Eier markt afzetten zijn weggenomen, daar de staken verzet werden om die plaats te ver meerderen. Nu kan iedereen er op en is de Eiermarkt niet meer afgezet. Men staat er zelfs met gleis op. Schepen Gombert. Ik herhaal het, op de briefjes die dien koopman rondstrooide, is het hem verboden zijne standplaats spe- ciaallijk op te geven. Hij heeft de markt niet in pachte. H. Denys. Hij had toch die plaats reeds van iemand gehad en gij kunt hem eiken Vrijdag niet rondsmijten met zijne waren. Schepen Gombert. Maar M. Denys gij hebt hier op eene vergadering zelf geklaagd over de concurrencie den Vrijdag door de marktkramers aan onze stadsgenooten-win keiiers gedaan. H. Denys. Ja, maar ik voegde er bij dat daaraan niets te doen viel, tenzij in en kele buitengewone gevallen. H. Sansen. In den zooeven afgelezen brief is er geen spraak van verandering van plaats, maar wel van het verbod van te staan en ook van niet meer ter markt te mogen komen. H. Liétaert. 't Is alzoo dat men zegt dat de reden is, omdat men hier met eenen schoenhandelaar te doen heeft. Schepen Gombert. Er mogen er wel tien komen. H. Burgemeester. Ik herhaal het, de zaak is gearrangeerd. H. Sansen. Zooals ge allen reeds weet, worden er feestelijkheden op touw gezet te Leuven ter eere van Professor Maurice De Wulf. Zou de Stad zich er niet bij kunnen aansluiten, 't Is eene groote eer voor Pope ringhe, daar den H. Professor alhier geboren werdt. Schepen Vandooren. Ik heb er reeds over gesproken met den heer Burgemeester die beloofde te zien, wat er diende gedaan te worden in deze omstandigheid. H. Burgemeester. Ik deel volkomen deze zienswijze. Eene afvaardiging van den Gemeenteraad zou mogelijks wel de Stad Poperinghe op de feesten te Leuven kunnen vertegenwoordigen. H. Denys. Poperinghe gaf reeds den naam van Maurice De Wulf aan de straat waar deze geleerde Professor geboren werd dat was een schoon gebaar. De vertegen woordiging onzer Stad, door een afvaardiging van den gemeenteraad, zou ook eene welver diende hulde zijn. H. Sansen. Daar het princiep aanveerd is, kunnen wij naderhand er breedvoeriger over spreken. H. Devos. Ware er geen middel om een weinig den keizei te verbeteren in de straat van landbouwer Boeraeve, weg gaande van de Werfstraat. Schepen Gombert. Dat is geen weg van groot verkeer, en voor zulke werken krijgen wij geene toelagen, noch van den Staat, noch van de Provintie. Wij doen jaar lijks van 60 tot 90 wagons keizei komen en dat is reeds eel. Waar moeten wij het geld gaan halen, Poperinghe heeft veel we gen te onderhouden. Ik weiger niet de zaak eens nader te onderzoeken. H. Vancayseele. Men zou misschien een wagon keizei kunnen er op voeren, in afwachting van grooter herstel. H. Liétaert. Op de Kaasmarkt is de wegenis ook zeer slecht. Schepen Gombert. Er zijn nog vele slechte wegen. H. Liétaert. De menschen moeten daar voorzeker vele schoenen verslijten. Schepen Gombert. Alles kan niet in hetzelfde jaar gedaan worden, wij zullen zien. De zitting sluit om 6.45 uur. AAN ONZE ABONNENTEN. In den loop der eerstkomende dagen zal het Postbeheer de abonnementkwitancies voor 1934 aanbieden. We verhopen bij al onze lezers een goed onthaal, en verzoe ken hen wel te willen hun huisgenooten ver wittigen, opdat de kwitantie bij de eerste aan bieding zou worden betaald. De abonnenten uit het buitenland gelieven ons het bedrag per Internationaal Postman- daat te willen doen geworden. Aan deze die zich wenschen te abonneeren voor 1934 wordt het blad hen van nu af reeds kosteloos toegezonden. STADSNIEUWS. ZONDAGRUST. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen Apotheek A. KESTELYN. DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 7.00 en 12.00 fr. LEDEREN VESTEN, vanaf 250 tot 325 fr. LEDEREN HANDSCHOENEN met of zonder wol, vanaf 30 tot 70 fr. te verkrijgen bij H. LYSY, Duinkerke straat, Poperinghe. WERKLOOSHEID. De stand der werkloosheid in onze stad, was deze week als volgt Zaterdag, 226 Maan dag, 222 Dinsdag, 228 Woensdag, 235 Donderdag, 245. VERSCHE MOSSELEN zijn weke lijks te verkrijgen bij A. DECKMYN, (Briksche Baes), Maur. De Wulfstraat. Deze die wenschen een mosselsou- per te houden, gelieven het tegen den Donderdag te laten weten. AUTO OMGEKANTELD. Don derdag morgen reed J. Merlevede, vischhandelaar, naar Cales, met den auto-kamion. Gekomen op den weg naar Oost-Cappel, werden ze door een defekt aan het remtoestel in den gracht geslingerd zoodat de auto onderste bo ven keerde. Als bij wonder bekwam de voerder slechts kleine kneuzingen alsook de beide andere inzittenden. De stoffelijke schade echter is groot. FRITURE. Op de Zondagen en de dagen der cinemavertooningen, kan men Au Saumon bij Albert Creus, Yperstraat, Frites met beafsteack be tomen, alsook Wafels en Pannekoeken. Ook op andere dagen mits aanvraag. üllllllllllllllllüülllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiii MOTO GESTOLEN. Zondag avond werden bij eene herberg der Yperstraat, 2 velos en 1 moto gestolen. De eigenaar van den moto kon erin ge lukken den dief te achterhalen langs de Elverdinghesteenweg. Het was ze kere André Deburggraeve van St. Jan bij Yper. Proces-verbaal werd opge maakt. Ook de velos werden later te ruggevonden, maar waren beschadigd. VOOR SNOEIEN EN BESPROEIEN UWER BOOMEN wendt U tot het welgekende huis NESTOR QUAGHEBEUR, Casselstraat, 100, Poperinghe, waar gij zult vinden een groote keus in alle slach van Fruitboomen naar echten naam. Verders groote verschei denheid van Rozen en Sierplanten. NOORDSCHOTE IN ROUW. VELO GESTOLEN. Maandag avond werd de velo van M. Decorte, gestolen aan eene herberg op de Groo te Markt. De dader wordt ijverig op gezocht. DAGELIJKS TE VERKRIJGEN aan genadige prijs, SCHAPENVLEESCH, bij Albert Creus, In den Saumon Yperstraat, 46, Poperinghe. BERICHT. De Griffie der Rechtbank voor Oorlogsschade der Arrondissementen Yper en Veume, is overgebracht van de Mondstraat(Voetvolkkazern), naar de O. L. Vrouwstraat Nijverheids school, N' 8), te Yper. KONINKLIJKE PHILHARMONIE CECILIAFEESTEN. De twee eerste dagen der Ceciliafeesten Zondag en Maandag 11., .werden, zooals iede jaar, met veel geestdrift gevierd. Den Zondag voormiddag, om 10 uur, ver liet het Muziek het lokaal Ons Huis voor haar gewoon uitstapje door de bijzonderste straten der stad te doen. Vele eereleden ver gezelden het muziek. Om 10 uur, werd den Jubilaris Richard Dewachter, 50 jaar werkend lid en Lionel Declercq, bekroond met den eersten prijs in Afdeeling Uitmuntendheid op den Internatio nalen Wedstrijd voor Solisten te Brugge door de Gemeenteoverheid op het Stadhuis verwelkomd. De H. Burgemeester, door zijne collegas van den Raad omringd, sprak een gelegen heidsrede uit Jubilaris en Laureaat in korte woorden bedankten. De H. Crousel, Voor zitter der Philharmonie, van zijnen kant, be dankte de Heeren van het Stadsbestuur om de plechtige ontvangst op het Stadhuis, die een klaar bewijs toonde van ware kunstliefde en een aanmoediging uitmiek voor de be ijveraars van de muzikale kunst. Daarna werd een geschenk aan de twee helden van het feest overhandigd. Uit oorzaak van het gure weder had het Concert plaats in de groote feestzaal van het Stadhuis. Een talrijk publiek had er aan ge houden naar de uitvoering van de prachtige nummers van het programma te komen lui steren. Onder de kundige leiding van den bestuurder H. Moreau, werd de volmaakte uitvoering met geestdrift toegejuicht. Om I uur had het Banket plaats. Honderd vijftig Eere- en Werkende leden deden er eere aan de lekkere en fijne spijzen, door den lokaalhouder en zijne vrouw als naar gewoonte opgediend. De H. Voorzitter Crousel deed de jaar lijksche aanspraak. Hij begon met te her denken aan de nagedachtenis der overledene medebroeders gedurende het verloopen jaar en bedankte daarna de aanwezige leden voor hun talrijke opkomst. Hij wakkerde de wer kende leden aan de herhalingen nauwkeurig bij te wonen, ten einde de vooruitgang der Maatschappij in de hand te werken en haar meer en meer te doen bloeien. Van wege de uitvoerende leden ontvingen de HH. Dewachter en Declercq een geschenk, als bewijs van genegenheid. Daarop kwam de beurt aan de liefhebbers zangers en declamators, die de feestvierende medebroeders met hunne liederen en kluch ten tot laat in den avond wisten in feeststem ming te houden. De Maandag was het bolling voor de vrouwspersonen. Een honderdtal prijzen wer den hard betwist onder de meer dan 500 mededingsters. Ten slotte kwamen de drie eerste prijzen toe aan I. Mevr. Truwant, Nestor 2. Mevr. Room, Nestor 3. Mevr. Dewachter, Germain. Het bal door een prachtigen Jazz-band begeleid oogstte veel bijval en duurde in de beste stemming tot in de kleine uurtjes. Voor het sluiten der Ceciliafeesten van dit jaar hebben wij Zondag aanstaande een prachtige vertooning, waarvan programma hieronder. Een Philharmonist. ZONDAG 3 DECEMBER 1933. Om 7 uur 's avonds, GROOT TOONEEL- KUNDIG AVONDFEEST, door de Koninklij ke Tooneelmaatschappij DOOR STRIJD TOT ZEGE van Oostende, met de mede werking der Dames Paula Dieltjens, uit Brus sel, I. Bogaert en N. Troispont. uit Oostende. Opvoering van DE RECHTE LIJN Tooneelspel in 3 bedrijven door JAN FABR1CIUS. Donderdag, 30 November, was Noordscho te in rouw. Van 's morgens vroeg bonsde de treurklokken hun droevig geklaag over Vlaanderen's landouwen. De vaal-grijze lucht en rillende koude omhulde ieders hart weemoedigheid. Wijlen Henri Cailliau, wel doener en gemeenteraadslid onzer gemeente werd door zijn boezemvrienden, voor laatste maal in Godes tempel gedragen om daarna ter rustplaats toevertrouwd te wor den aan Moeder Aarde. Heer Constant Balduck, gewezen school hoofd van Noordschote, thans verblijvend te Yper, boezemde zijn laatste dankbetuiging uit in het sterfhuis. Een overgroote menigt nam deel aan de zoo roerende plechtigheid Na den rouwdienst, bij het graf, werd een laatste vaarwel en de lijkrede uitgesproken door Heer Theophiel Soenen, voormaligen Burgemeester van Noordschote. Rede van M. Constant Balduck. Goede Vriend Henri, Ik reken het mij tot een grooten plicht U in naam van mijn duurbaar huisgezin, een laatsten vaarwel toe te sturen. Tijdens ons verblijf te Noordschote zijt gij voor ons altijd geweest een goede vriend rechtschapen van herte, geestig en gezellig in uwen omgang en getrouw aan uw eens gegeven woord. Wij waren gelukkig U te mogen tellen onder onze dankbare vrienden Ik zeg dankbaar, want gij hebt er een klaa bewijs van gegeven te zamen met nog drie andere vrienden uit den gemeenteraad. Gij hebt weten naar waarde schatten, de ver diensten van mijn 32 jarig onderwijs alhier gegeven aan de mij zoo duurbare en toever trouwde leerlingen, waaronder vijf uwer lie ve kinderen. Ik heb er aan gehouden daarover hertelijk te bedanken. Wij zullen U, uwe diepbedroefde Vrouw en kinders nooit vergeten. Wij zijn en blijven U ge dachtig in onze vurige gebeden. Vaarwel, duurbare Vriend Henri... Rust in vrede... en tot een gelukkig wederziens in den schoonen hemel. C. Balduck-Loncke, Rustend Schoolhoofd Rede afgelezen, op het kerkhof, door M Theophiel Soenen, voormalig Burgemeester, Eerweerde Heeren. Mevrouwen, Mijne Heeren Vrienden, Vooraleer de gewijde aarde de stoffelijk overblijfselen bedekke, van onzen Vriend om vervolgens onder de schaduw van het kruis te rusten, weze het mij toegelaten naam zijner vrienden, Hem een laatste woord van hulde en dank toe te sturen. Hoe pijnlijk de taak is welke mij bij deze droevige omstandigheid te beurt valt, toch heb ik niet geaarzeld mij van dezelfde te kwijten, wijl het hier geldt als tolk der gan sche gemeente, een blijk van erkentelijkheid en dank te geven aan den duurbaren afge storvene. Henri Cailliau werd geboren te Noord schote, den 8 Februari 1863, uit een brave deugdzame en Christelijke familie, wier tra ditiën Hij onafgebroken heeft voortgezet. Sedert meer dan 30 jaren, was Hij lid der watering, gemeenteraadslid van 1919, in 1927 schepen van openbare werken tot aan de laatste gemeenteverkiezing, ook was Hij lid van het bestuur der paardenverzekering van Boesinghe, bestuurlid van de spaar- en leengilde van Noordschote, altijd heeft Hij zich gewetensvol van zijne taak gekweten en in de moeilijkste jaren met wijlen Hee Burgemeester Butaye, al zijn krachten ge wijd, tot herstel zijner gansch verwoeste ge meente. Ook werd Hij met de landbouwde coratie vereerd voor bewezen diensten. Hoe hard moest het Hem opvallen, vier zijner zonen naar den oorlog te zien optrek ken, niet wetende of Hij ze nog ooit levend zou terug zien. Maar 't land was in gevaar en plicht vooral, Hij begreep, hoopte op de Goddelijke voorzienigheid, en werd beloond Alle vier zijn ongedeerd uit den strijd ge komen en gezond naar de ouderlijke woning teruggekeerd, of Hij gelukkig en tevreden was aan de overwinning het zijne bijgebracht te hebben. Aan het beheer der gemeentezaken wijdde Hij zijn volle belangstelling als schepen van Openbare werken, zagen wij Hem menige verbeteringen in de gemeente invoeren, na melijk in zaken wegen, den aanleg der kei- zelstraten, zoo nuttig voor de gemeenschap en landbouw. Als volksvriend was Hij in geheel de streek gekend, niet eene maatschappij waarvan Hij geen lid was of zelfs inrichter, en zulks niet Heen op de gemeente, maar te Merckem Reninghe en Boesinghe. Op geen enkele ver gadering ontbrak Hij. Zijn luimig karakter zijn vriendelijken omgang met iedereen en een welpassend woord voor elk, deden Hem ieders genegenheid winnen. Nu Hij op zijn gemak een gelukkigen ou den dag te gemoet zag, was Hij in de vaste hoop nog vele jaren, rustig en gelukkig met zijn teergeliefde gade, te midden zijner ge- iefkoosde kinderen die Hem liefhadden, mid den zijne vrienden die Hem vereerden, te kunnen doorbrengen. Doch de Allerhoogste wiens inzichten ondoorpeilbaar zijn, heeft er anders over geoordeeld en Hem na een kort stondige ziekte, om zeggens zonder lijden in het Hemelsche Vaderland opgenomen om Hem loon naar werken te geven, waar noch kommer noch lijden een hinderpaal zullen vormen aan het ware eeuwig geluk. Achtbare diepbeproefde familie, de slag dien gij bij het afsterven van uwen welbe minden Echtgenoot en Vader komt te on derstaan is hard uw kruis is zwaar, doch gij zult overwegen, dat de goede God, als een goede vader, voor de weduwen en kinde ren, die Hem dienen, geen beproeving zendt boven hun krachten. Weent niet zooals deze die geen hoop hebben, doch richt de oogen opwaarts, stelt al uw betrouwen op Hem, die den trooster is in al uw lijden, en die uw kruis licht zal maken. De dierbare afgestorvene, de voorbeeldige uisvader, heeft reeds voor zijne christelijke deugden, zijn loon ontvangen bij God, waar gij Hem zult wedervinden. Vriend Henri, vaarwel, tot wederziens hier boven I Wij ontvanngen volgend schrijven van den heer Willy Gombert. De uitgevers der Gazet van Pope ringhe (ook drukkers van De Strijd liberaal weekblad voor 't arrondisse ment) schrijven in het nummer van verleden zondag Wij vinden het dan ook niet zeer moedig van zijnentwege (Schepen Gombert) te durven schrij ven dat er slechts drie weken na de begraving van Mijnheer Verscheure, over de opvolging gesproken werd, als wanneer hij goed weet dat hij reeds over Minne sprak den dag zelf der be graving. Vinden de uitgevers der Gazet van Poperinghe niet dat het nog min moe dig is zulke leugen uit te halen Ik was den dag der begraving op reis (omdat 1 5 Oogst op een dinsdag viel). De bestuurleden van den open baren Onderstand weten genoeg zeker dat ik niet tegenwoordig was. En als gij eenmaal liegt, zult gij nog liegen. De bevolking van Poperinghe kan dan het besluit trekken. En dat allemaal om eene plaats die gij niet bekomen hebt. Tegenover zulke handelwijze is zwij gen onverbeterlijk. Willy Gombert, Schepen van Openbare Werken Bestuurlid van Openb. Onderst We hebben voldaan aan de vraag van H. Gombert. We nemen akt van zijne nieuwe beleedigingen en voegen ze bij deze ten onzen opzichte vervat in zijn strooibriefje. Als gemeentebelanger had Schepen Gombert tot plicht te stemmen voor een Poperinghenaar en er waren kan didaten-Poperinghenaars genoeg We hebben het recht alle akten on zer politieke mandatarissen te beoor deelen zonder ons om hun persoonlij gedacht te moeten bekreunen. Punt. De Uitgevers. De bekende componist K. Miry was eens ten disch uitgenoodigd door den Burgemeester van een Vlaamsch dorp en om Miry groote eer aan te doen hac deze laatste de Fanfare gevraagd om eene serenade te brengen voor zijne deur terwijl hij met Miry aan den disc zou zitten. Op het gestelde uur liet de fanfare zich hooren. Miry wilde juist zijne voeten onder de welgedekte tafel steken, maar zijn gastheer vroeg of hij niet eens buiten zou gaan om de muzikanten geluk te wenschen. Toen antwoordde Miry met een oo lijke glimlach Laat ze buiten spelen, wij zullen binnen spelen DE STUKKEN VAN TWEE FRANK Herhaaldelijk werd het tijdperk voor uitwisseling van de 2 frank-stukken door de Schatkist verlengd. Nu is ook de laatste mogelijkheid daarvoor ver streken. We hebben vroeger gezegd, dat er voor 35.000.000 frank van zulke stuk ken in omloop waren. Welnu er werden slechts voor 31.600.000 frank uitge wisseld, zoodat er nog 1.700.000 stuk ken in omloop blijven, maar die na tuurlijk nog enkel de waarde hebben van het metaal. Men mag zich afvragen, waar al die stukken gebleven zijn. Men moet er rekening mede houden, dat er wel een klein gedeelte in onze kolonie kan zijn waar men ze ondertusschen ook intrekt doch verder moeten de andere stukken berusten bij verzamelaars en bij nala tige menschen, die er in een of andere schuif nog enkele hebben liggen. DE BOUWPREMIES. De minister van Maatschappelijke Voorzorg heeft nu, officieel, medege deeld, dat, om budgetaire redenen, de bouwpremies opgehouden hebben te bestaan, en zulks met terugwerkende kracht, op 1 Januari 1933. Alleen dus de bouwers van een huis, die hun aanvraag instuurden vóór dien datum en die ook, vóór dien datum, iet voltooide" huis bewoonden, komen nog in aanmerking en zullen de premie ontvangen. LEENING 5 T. H. 1923 DER VERWOESTE GEWESTEN. Maandag heeft de 126" trekking plaats gehad der Leening 5 t. h. 1923 der Verwoeste Gewesten. De uitslag Reeks 100.398 n.5 en reeks 358.634 n.4 winnen elk 100.000 fr. Reeks 53.1 68 n.4 reeks I 1 8.957 n.4 en reeks 161.909 n. 5 winnen elk 50.000 frank. De volgende reeksen winnen elk 25.000 frank 27.989n.5, 4l.407n.5, I20.066n.5, 20.812n. II 77.599n.2, I84.979n.3, 99.756n.5, 205.31 2n.3, 208.972n.5, 305.582n.5, 34l.406n.2, 343.387n.l, 369.748n.2, 397.4 I4n.5, 398.463n.4. De andere nummers dezer reeksen zijn uitkeerbaar met 550 frank. VLAAMSCHE TOERISTENBOND Afdeeling Poperinghe. Op Zondag 3 December, om 3 uur na middag, bezoek aan bet stadsarchief, onder eiding van den Heer Fiers, stadsarchivaris. Bijeenkomst aan het Stadhuis om 3 u. stip.t POPERINGHE. VAN 24 TOT 30 NOV. 1933 GEBOORTEN 449. Ryckewaert Maurice, z.v. Valere en Cappelaere Maria, Proven. 450. Struye Martha, d.v. Maurice en Cat- teeuw Rachel, St. Sixtusstraat. 451. Lebbe Laura, d.v. Hieronimus en Coutigny Elisa, Westvleteren. 452. Verdonck Marcella, d.v. Michel en Spenninck Martha, Dicke- busch. 453. Kestelyn Maria, d.v. Maurice en Derycke Eveline, Reninghelst. 4 54. Dequidt Beatrice, d.v. Jeremias en Vermeu len Anna, Abeelestw. 455. Deblieck Fred dy, z.v. Mnrcellus en Merveillie Germania, BuUcamp. 456. Douillon Brigitte, d.v. Marcel en Vandewynckel Magdalena, Bonne ville. 457. Delancker Jeannot, z.v. Cyril- lus en Vanbeveren Magdalena, Leysele. 458. Vandenbussche Suzanne, d.v. Sylvère en Mestdag Marguerite, Woesten. 459. Derhille Paulette, d.v. Emilius en Odent Ida, Bambecque. 461. Orbie Michel, z.v. Cy. rille en Logie Marie, Leenestraat. 462. DE Wulf Georgette, d.v. Henri en Lava Go- delieve, Clercken. OVERLIJDENS Verdonck Marcia, 6 m., Werfstraat. Caiis Rachel, 49 j., klooster zuster, Gapaardstraat. Vanhee Leopold, 20 d., Trommelaarstraat. Kestelyn Ar thur, 49 j., wed. Mostaert Anna, Gasthuisstr. Christiaen Irma, 58 j., echtg. Beccaert Leopold, Casselstraat. Beddeleem Camille, 64 j„ echtg. Cappoen Helena, Pottestraat. Beddeleem Julie, 77 j., wed. Verschaeve Jules, Casselstraat. HUWELIJKEN Deschuytter Gerard, land. van Watou en Dessein Marie, z.b. v. Pop. Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen tot de JAARMIS, welke zal plaats hebben op Zondag 3 December 1933, om 9 uur, in de kerk van St. Bertinus, voor Heer ARTHUR OREEL, echtgenoot van Vrouw MADELEINE BALLYN. Vanwege echtgenoote en kinders. Dank op voorhand. Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen tot de LIJKDIENST en BEGRAVING, op Maandag 4 December, om 9 l/2 uur 'n O- L. Vrouwkerk, van Vrouw JULIE BEDDELEEM, weduwe van Heer JULES VERSCHAEVE. Vanwege de kinders en familie. AFDEELING IEPER. ZONDAG 3 DECEMBER 1933 om 3 uur namiddag, zeer stipt, in de Zaal Concordia Seniinariestraat VOORDRACHT-CONCERT gewijd AAN HET WERK. VAN PETER BENOIT: Meester Herman SABBE, Substituut van den Procureur des Konings te Antwerpen, zal handelen over De Leering van Peter Benoit's Werk. Mevrouw J. Maelfait-Rovies, kunstzangeres en de Heer Alpaerts, klavier-virtuoos, beiden uit Antwerpen, verleenen hun zeer gewaar deerde medewerking. Ingang kosteloos voor iedereen. iiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiKiiiHüimiiiiiiiiiiiffiiiiiiiiiiiitii; EEUWFEEST PETER BENOIT (1834-1934) Slechts nog enkele weken scheiden ons nog van het jaar 1934, waarop door gansch het Vlaamsche land met luister de herden king der geboorte van den grooten Meester Peter Benoit zal gevierd worden. Zooals men weet werd het plan opgevat aan den man, die zijn volk leerde zingen, te Antwerpen, waar hij zijne onvergefelijke meesterwerken schiep, een gedenkteeken op te richten, waardig van zijne kunst, en op gevat als onvergankelijke hulde aan zijn ge nie, dat ons een eigen toonkunst schonk. De dure plicht rust thans op allen de uit voering van dit grootsche monument moge lijk te maken, 't zij door er gelden voor in te zamelen, 't zij door er hun penning voor te storten. Eelke gift, hoe klein ook, is wel kom. Het gedenkteeken moet verrijzen door middel van eene volksinschrijving en daarom stortc men onverwijld zijne bijdrage op de postcheckrekening Nr. 406.407 van den heer Jos. Cools, schatbewaarder van het Peter Benoit-Fonds, Capucinerssensstraat, 16, te Antwerpen. Niemand blijve ten achter, want een volk dat zijne groote mannen niet eert, is niet waard een volk te zijn. ZONDAG 3 DECEMBER 1933. EERSTEN TAP Brugge bij René Dewyze, In de Stad Veurne8traat. HERBERGKERMIS Au Faubourg bij René Deman, Doorn straat. HERBERGKERMIS In Oost-Vlaanderen bij Joseph Pou- seele, Boeschepestraat. Au straat. Saumon bij HERBERGKERMIS Albert Creus, Yper- PR1JSKAMP OP DEN GROOTEN BILJART, bij Jerome Desender, Casselstraat. 100 fr. prijzen vooruit en het inleggeld 2.50 fr. per man. Een raskonijn voor de hoogste reeks. Begin om 3 uur stipt. Voor de commissie: oei Samyn, J. Verhaeghe, J. Carron en A. Bottez. GROOTE WILDSCHIET1NG op de liggende pers bij Em. Decrock, Statie. Oppervogel een schone haas en 40 fr. ieder zijdvogel een haas en I 0 fr. ieder kalle een faisanthaan 16 primes elk een konijn en 5 fr. 40 kleine vogels elk 12 fr. Inleg 15.50 zonder aftrek. Wild van beste hoedanigheid. Inschrijving tot 2.15 uur. Einde rond 6 uur. TENTOONSTELLING VAN DUIVEN in de lokalen der Verbroedering Heden Zondag van 9 tot 12 uur A la Cour du Roi bij Maurice Devos. Boeschepestr, der duiven van Gebroeders Lequien en Georges Dewachter. In West-Vlaanderen bij Omer Melis, Noordstraat, der duiven van Gerard Lamon en Nestor Leuwer».

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1933 | | pagina 2