sultana rozijnen FRATELLI aliotti FRATELLI aliotti r Gelukkig Nieuwjaar De Fiskale Balans bij het einde van het Jaar. geleverd door ZIJN VAN PRIMA KWALITEIT Opgepast, 't is l NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT EEN GESPREK MET EEN HITLERIAAN. r BELANGRIJKE REDE VAN PRESIDENT ROOSEVELT DE VERDEDIGING ONZER GRENZEN DRINK KRONEN PILSNER GEMEENTERAADZITTING ^^H Hl ■P^ 14" JAAR. NUMMER 1. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN ZONDAG 1 JANUARI 1934. VAN POPERINGHE ABONNEMENTEN I Jaar, per post16 (r. Congo25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in "t post- bureel dat ben bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel I 01' (minimum 3.00 fr Rouwberichten minimum 5.00 fr Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand ta betalen. Nogeens zijn we een nieuw jaar be gonnen Voor de zooveelste maal reeds bieden we U, achtbare Lezeres sen en Lezers onze beste wenschen. Telkens bij deze gelegenheid is het ons een aangename plicht U alle heil toe te wenschen dat het jaar U niets dan geluk en voorspoed mochtet voorbe houden en U moge leiden naar betere toestanden en een meer geruste levens wandel. De onmeedoogende crisis woedt nog steeds in alle strengheid voort, doch laat ons hopen dat dit jaar betering zal aanbrengen en langzaam maar ze ker zal leiden tot betere tijden dat de handel zal hernemen en bijgevolg meer werk zal kunnen verschaffen aan onze tallooze werklieden die thans zon der bezigheid staan. Mochte ieder dit jaar zich terug aan den arbeid kunnen begeven dan ware onzen vurigsten wensch verwezenlijkt. Laat het ons hopen. De Gazet van Poperinghe N. B. Door onvoorziene omstan digheden konden we deze week niet met onze wandkalender gereed komen, doch we kunnen onze lezers geruststel len en verzekeren hem voor aanstaande week. De correspondent van een groot dagblad had onlangs een gesprek met een Duitscher, die bekend staat als een luitei ant van Hitier. Hij had een reis in Frankrijk, Engeland en Holland ge- mj^r t. L it Den Haag was hij naar ,e al ezakt. Van die zeldzame ge- .eg i.t werd dadelijk gebruik ge maakt -ia o.m. dien aanhanger van Hitier eenige vragen te stellen over de betrekkingen tusschen Duitschland en Belgie. Zonder zich te laten pramen heeft die Duitscher geantwoord. Wij wenschen betere, goede be trekkingen met Belgie. Belgie en Hol land zijn ons van meer belang omdat zij in tijd van oorlog voor Duitschland de groote schuren van bevoorradingen in wapenen en proviand kunnen wor den. Dit is overigens een klassieke the sis, die voor den oorlog aangeleerd werd in de militaire academiën van Duitschland. De groote staf heeft on gelijk gehad er van af te zien door in Juli 1914 te beslissen dat de kortste weg naar Parijs door Belgie liep. De rechte lijn is niet altijd de kortste, ver mits de Duitsche legers nooit te Parijs zijn geweest en Belgie een groote hin derpaal was, want daardoor is het aar zelend Engeland in den dans gespron gen. Duitschland heeft er tot nu toe geen belang bij tweemaal het avontuur te wagen door Belgie opnieuw aan te val len, des te meer daar uw land vast be sloten schijnt zich aan de grens te ver ledigen en de kunstwerken te doen ringen die in 1914 gespaard bleven. ")-> ons nieuwsgierig aandringen NIEU le bruske aanval zou kunnen ge- fr Prachtian Belgische, Hollandsche ven Anspsche grens, haalde de Duit- Tel. 33.63 chouders op. Hij vergenoeg- J^EMY'S zeggen Dit hangt van de Het bng af. De groote meerder- Prijs 3.50 Quitsche Natie wil niet dat straaft*2 P Holland aangevallen zou BOStett,-ag wat het gerucht be- -p:ijzen per t zou voorgesteld kunnen Dupont, Yperaargebied en den Duitsch tas te verwisselen tegen Hollander Wij kennen ze beter dan iemand. Veronderstel dat de Belgen zelf moord willen plegen en het tegendeel schijnt waar, want anders zouden zij aan de Oostgrens geen versterkingen aanleggen noch hun leger versterken - verondersteld dat Frankrijk de politiek van Napoleon 111 zou navolgen maar de rol der Belgen in den oorlog van 1914 kon niet worden uitgewischt dan moet men nog de toelating van Holland en vooral van Engeland en Italië bekomen. Wie zal zich inbeelden dat Italië en Engeland zoo iets zouden laten gebeu ren Een primair weet dat de Engel- sche staatkunde nooit toegelaten heeft dat een sterke militaire macht meester was van de Schelde, de Maas en den Rijn in Belgie en Holland. Wat Italië betreft het zou ook iets vragen. Het is genoeg dat zulk plan betref fende het Saargebied bekend gemaakt wordt om de achterdocht van het Fo reign Office op te wekken. Toen we dan spraken over de on verwachte hulp van Duitschland aan de Vlaamsche activisten en Dietschers, merkte onze zegsman op dat men te Berlijn zeer goed weet wat het zoodje waard is en hoeveel het in de balans weegt. Ik zelf ben een tijdje gehecht ge weest zegde de Duitscher, aan de dien sten van de Zivil Verwaltung, te Brus sel. Daar heb ik zekere activisten lee- ren kennen.Zij wekten bij ons den lach en spotlust op. Het waren meestal lee raars en onderwijzers, die niets van politiek noch administratie kenden en wat boekengeleerdheid verteerden. La chend voegde de Hitleriaan erbij: «Het schijnt dat zij meer bevoegd waren in de kwaliteit der bieren In elk geval waren zij onbenullig. Ook heeft de Duitsche bezettingsoverheid een einde aan hun Raad van Vlaanderen moeten stellen. Stellig zaten achter de ver klaarde activisten, een gansche hoop anderen, die de gebeurtenissen af wachtten om het hoedje naar den wind te zetten. Zoo verovert geen volk zijn zelfstandigheid. Anders hebben zich de Tsjechen en Polen gedragen. Het Vlaamsch activisme is dan ook dood en begraven. U kunt wel denken dat moest Hitier de politiek van den natten driehoek verwezenlijken om de dollandsche en Belgische havens te be machtigen, hij groot en sterk genoeg zou zijn om dit te doen, zonder zich van Hollandsche en Vlaanmsche ac tivisten te bedienen, die hij later zou moeten beloonen door een Groot-Ne derland of Duitschland of een Vlaam- schen staat tot stand te laten brengen, wat onzin zou zijn. In dit geval zou het werk van ver- duitsching ten nadeele van kleine ta- en als Vlaamsch en Hollandsch zich niet laten wachten. Hitier zou de fou ten van Bismarck in Elzas-Lotharingen niet bedrijven. Dadelijk zouden Vlaamsch-Belgie en Holland ingelijfd worden als bij ons Beieren en Saksen en dus deeluitmaken van het eene en onverdeeld Duitsche rijk. Dit is echter toekomstmuziek. Wij rebben in Duitschland op het oogen alik iets anders te doen dan spook- aeelden na te jagen. Eerst orde in het ainnenland en als die orde zal bestaan zullen wij aan onze buitenlandsche plannen beginnen. De Belgische en de dollandsche kwesties liggen in het vuur niet. Ziedaar de samenvatting van ons gesprek, dat we belangrijk achtten om dat het zal doen nadenken, ook bij Dietsche en Vlaamsche heethoofden die altijd bereid zijn aan verbeelding te doen en een huis in brand steken om run theepot te verwarmen. GROOTE K its Vlaamsch Belgie aan afgestaan worden, keek ME ons vreemd aan. Dit is het plan van een TGILES-Ci2011^511 wii Belgie ver een no mans land dat eigen kan toekomen. Alle slach va wij 4.500.000 Vla- Tapijten en M.'slaven zijn, door Hol- con, Crin, Wrg noch stoot laten an- ,t de kolenvelden der Kem- KkJL ens van Antwerpen, Gent MAKEN en de kust tot bij Duinker arom zouden wij dit keizer- •nk aan de Hollanders laten in geval de Vlamingen, d zélf zouden bereid hun 100-ja vrijen staat te laten kaput en. Sedert wanneer zijn de Hollan die ons in den oorlogstijd uitge In hebben met hun overdreven 'en, onze lLw n? Ja, die AMERIKA TEGEN HET SPAREN. M. Morgenthau, sekretaris van de Amerikaansche Schatkist, heeft Vrijdag een bevel uitgevaardigd, waarbij de bezitters van goud aangemaand wor den hun goud aan den Staat af te geven. Dit bevel duldt slechts enkele uitzonderingen, namelijk voor d goudmunt, welke eene erkende waarde heeft voor de muntverzamelaars voor het goud der nijverheidsbehoeften en bankverrichtingen en de goudstaven tot verwerking. Al de rest moet ingeleverd worden. Het ingeleverde goud wordt vergoec tegen 20 dollar 67 per once in plaats van de huidige waarde van 34 dollar 06. Strenge straffen zijn voorzien voor de overtreders, aldus eene boete van het dubbel der waarde van het ach tergehouden goud. Het verloopen jaar was rijk aan in grijpende veranderingen op fiscaal ge bied, en fiscaal gesproken zeer «vrucht baar Zulks vloeide trouwens reeds voort uit de wet van 30 December 1932, welke bepaalde dat uiterlijk op 15 Ja nuari 1933 maatregelen zouden dienen getroffen om de belastingen meer te doen opbrengen, teneinde de begroo ting in evenwicht te houden. Deze maatregelen dan, lieten niet lang op zich wachten zij werden ons veropenbaard bij twee Kon. Besluiten en één Besluit-Wet, alle gedagteekent 13 Januari 1933 (Moniteur van 15 Januari 1933). De Besluit-Wet was veruit het belangrijkste. Zij voorzag namelijk een algemeene verhooging van alle soorten taksen en rechten, zoo b.v. de zegel- en hypotheekrechten, griffie- en registratierechten, de met het zegel gelijkgestelde taksen, enz., en werd toepasselijk met ingang van 16 Januari 1933, met uitzondering van beide volgende gevallen a) successie en mutatierechten wegens overlijden voor welke de besluit-wet toepasselijk was betreffende erflatingen ingegaan na 31 December 1932 b) de jaarlijksche taks op de ter beurze gekwoteerde ti tels, welke moesten onderworpen wor den aan den nieuwen aanslagvoet voor 1933 met, in voorkomend geval, toe passing van de verhoogingen voor deze waarop nog aan den ouden aanslags voet werd afgedragen. Wij kunnen hierbij niet weerstaan aan den drang om eens de verstdra- gende wijzigingen onder oogen te nemen. Registratierechten. Al de vaste rechten werden verhoogd. De kleinste werden van 2.75 fr. op 3.00 fr. ge bracht, de hoogste, deze van 5.500 fr., werden tot 6000 fr. opgevoerd. Al de gegadrueerde rechten onder gingen eveneens een verhooging van 2.75 fr. ging men op 3.00 fr. en van 137.500 fr. op 150.000 fr. Hetzelfde voor de evenredige rechten deze wer den, van 0.055 en van 20.79 op 26 gebracht. Hypotheekrechten. - Verhoogd van 0.1 65 tot 0.1 75 en van 1.98 tot 2 Griffierechten. Het minimum verhoogde van 0.1 1 op 0.125 en het maximum van 137.50 fr. op 150 fr. Zegelrechten. Hier valt hoofd zakelijk aan te merken 1formaatze gel minimum en maximum gaan van 2.80 en 1 3.80 naar 3 en I 5 fr. 2. het vast zegelrecht dit van 0.30 fr. tot 0.60 fr. inbegrepen, blijft onveranderd ret andere begrepen tusschen 1.10 fr. en 55 fr. wordt van 1.20 fr. tot 60 fr. 3. het gegradueerde zegelrecht als voor het vaste zegelrecht blijft dit van 0.30 fr. tot 0.60 fr. ongewijzigd, ter wijl dit van 1.10 fr. en 2.20 fr. op 1.20 fr. en 2.40 fr. wordt gebracht. 4. evenredig zegelrecht onder de vele gevallen waarbij evenredig zegel recht moet worden gekweten, willen wij alleen terugkomen op den zegel toepasselijk op de wissels, welke van 0.55 op 0.60 per duizend wordt ge- sracht verder ook herinneren wij aan den kwijtingzegel die van 0.22 fr. per 500 fr. werd gewijzigd in 0.24 fr. per 500 fr. (mits aanronding natuurlijk) alle andere werden doorgaans als volgt aangepast de kleine rechten (van 0.10 tot 0.60) bleven meestal onver anderd, maar vanaf 0.70 fr. (dat 0.80 fr. werd) was er verhooging. Tenslotte mag er nog eens speciaal op gedrukt worden dat, inzake kwij tingzegel, het maximumrecht van 1 1 fr. werd afgeschaft, zoodat het kwijting zegelrecht onbeperkt werd. Met het zegel gelijkgestelde taksen. Hier werden de verhoogingen meer aanzienlijk. In vele gevallen meer dan 10 Volgende korte notas geven de onderscheidene wijzigingen Overdrachttaks. gewone ging van 2.2 %naar 2.5 forfaitaire van 4.4 %naar 5. van 2.2 %naar2.5 (uitv.) van 2.2 %naar 2.5 (uitv.) van 0.55 naar 0.60 (op vee) van 0.242 %naar 0.275 per kgr. slachtr, min. van 5.50 fr. naar 6.30 fr per kop slachtr.min. van 1 49.60 fr. naar I 70 fr. Op paarden, op muilezels, op ezels, minimum ging van 2.80 fr. naar 3.20fr. maximum ging van 1 32 fr. naar 1 50 fr. Alleen de forfaitaire overdrachttaks van 2.2 op gasleveringen bleef be houden. Factuurtaks gewone ging van 2.2 0/00 naar 2.5 0/00. Op aannemingscontracten gewone ging van 2.2 naar 2.5 beperkte ging van 2.2 0/00 naar 2.5 de duizend. Deze laatste taks verdient onze spe ciale belangstelling, daar hier de ver minderde aanslagsvoet voorheen toe passelijk op onderaannemingscontrac ten verdween en een eenige taks van 2.5 van kracht werd voor alle aan nemingen. Taks op verhuringen en op het ver voer. gewone ging van 2.2 naar 2.5% beperkte ging van 2.2 0/00 naar 2.5 0/00. forfaitaire ging van 0.30 fr. en 1.10 fr. naar 0.30 fr. en 1.30 fr. Weeldetaks. tabel A ging van 6.6 naar 7 c/c. tabel A ging van 8.8 naar 9 Andere taksen werden eveneens alle onderworpen aan de verhooging voor zien in de besluitwet van i 3 Januari 1933. Zoo b.v. de taks op de jacht- verloven, die van 25 fr. en 2500 fr. respectievelijk op 30 fr. en 3000 fr. werd gebracht. Tot daar de eerste reeks fiscale wij zigingen welke tijdens het verloopen jaar intraden. Later kwamen nog tal van hervor mingen, die ons later gelegenheid zul len geven ons overzicht over 1933 te volledigen. Aldus zullen onze lezers in beknopten vorm opnieuw een opfris- sching krijgen van al de toepasselijke belastingen en taksen. Zulks zal voor Velen zeker geen kwaad kunnen, want niets wordt zoo graag vergeten als bepalingen die de menschen niet erg sympathiek zijn. En wie zou durven beweren dat zulks voor de fiscale voorschriften het geval is De politiekers handelen niet in den geest der volkeren In een groote rede welke hij voor e leden der Fondation Woodrow Wilson uitgesproken heeft, ter gele genheid der herdenking van den ge- aoortedag van den vroegeren Presi dent, heeft president Roosevelt, dé woorden van Wilson tot de zijn ma lend, gezegd, dat de verstandhouding een terrein moet zijn waarop de vruch ten der vriendschap zullen bloeien, dij verklaarde onder meer dat de Ver- eenigde Staten nooit meer zullen trach ten nieuwe grondgebieden te verove ren, en bevestigde dat de Vereenigde Staten zich tegen elke inmenging in La- tij nsch-Amerika verzetten.De president bracht hulde aan den Staatssecretaris, den heer Huil, voor het werk dat hij te Montevido verwezenlijkt heeft. Spre kend over de kwestie van den achter uitgang van het nationalisme in de we reld, de stichting van den Volkenbond zijn idealen en zijn nut, vervolgde pre sident Roosevelt De oproep door Wilson tot de we reld gericht om eiken toekomstigen oorlog onmogelijk te maken, maakte indruk op de verbeelding der massa, maar voor het grootste gedeelte der Staatsmannen die in 1 9 1 9 te Parijs ver gaderd waren, om een vredesverdrag te sluiten, bleef deze oproep een doode letter. Politieke voordeelen, persoon lijk belang, nationale vergrooting, dat waren de bekommernissen tusschen de welke de Volkenbond het licht zag. Van zijn geboorte af, werd hij er den geweldigen handicap van gewaar. Niet tegenstaande alles, dank zij den Vol kenbond, rechtstreeks hebben alle Sta ten zich ingespannen om betere midde len te vinden dan diegene, welke tot dantoe bestonden, om hun geschillen te regelen. De Volkenbond heeft de gelegenheid geboden voor tal van di plomatische ontmoetingen. Hij heeft gediend om internationale debatten in te richten, en bij verschillende gele genheden heeft hij bijgedragen tot de regeling der hygiene, van den handel, van de opvoeding. Hij heeft de rege ling van talrijke groote en kleine ge schillen mogelijk gemaakt, tusschen groote en kleine naties. Vandaag, meer dan ooit, werken de Vereenigde Staten openlijk met den Volkenbond samen, want deze is de steunpilaar van den wereldvrede. Wij zijn geen lid van den Volken bond en wij voorzien ook niet het te worden, maar wij verzekeren hem al onzen steun op elk gebied, dat buiten de zuivere politiek, een inspanning daarstelt om het leven en het welzijn der volkeren van gansch de wereld te aeschermen, door het tegenover het even en het welzijn der politieke lei ders, der bevoordeeligde klassen en tegen elke beweging van imperialisti sche strekking te stellen. Na aangetoond te hebben dat 90 der wereldbevolking de andere 1 0 vreest, en na tevens herinnerd te heb- sen aan de voorstellen die door den Volkenbond reeds aan de wereld ge daan werden, voornamelijk betreffend de algemeene ontwapening en het af zien van eiken militairen aanval, be sloot de president De politieke leiders van alle vol- teren, te Genève vereenigd, komen met allerlei argumenten en verontschuldi gingen voor den dag, om het mislukken dezer edelmoedige voorstellen goed te praten, en dit zullen zij blijven doen. Vlaar ik bevestig hun, dat de mannen en de vrouwen in wiens naam zij spre- cen, in zooverre op deze school van politiekers vooruit zijn, dat wij er on middellijk zouden in gelukken een we reldovereenkomst te sluiten voor den vrede, indien de volkeren van de we reld zelf konden spreken. In alle tijden, tot aan den wereld oorlog van 1914-1918 werden de oor ogen ontketend door de Regeeringen. Wilson heeft de noodzakelijkheid de zer oorlogen gelogenstraft. En deze ogenstraffing heeft aan de volkeren te denken gegeven, die hun regeerin gen stichten en wijzigen. Laten wij aan de nieuwe generatie voorstellen, door eenvoudig de woorden van Wilson te ïerhalen, dat men voortaan, in plaats van oorlogen gemaakt door de Regee ringen, een vrede zal stichten, gemaakt door de volkeren. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE STAD POPERINGHE. V ri jwilligerskorp s voor de Grensstellingen. Bij het laatste legercontingent dat de Kamer gestemd heeft, zijn er vanaf 1 Januari 2500 vrijwilligers voorzien, die zullen aangeworven worden voor de bestendige wacht in de stellingen der grensverdediging. Eerstdaags zal een ministerieel rond schrijven verschijnen, in hetwelk zal bepaald worden, welke voorwaarden de vrijwilligers moeten vervullen. Deze zullen 21 tot 29 jaar oud moeten zijn, voldaan hebben aan hun militieplicht en het lager onderwijs hebben genoten. Er zullen Vlaamsche eenheden zijn te Maaseyck, te Lanaeken en te Bever- loo en Waalsche eenheden te Visé, te Homburg, te Henri-Chapelle, te Ver- viers, te Malmédy, te Bastogne en te Arlon. De aanvragen moeten gericht wor den tot de kommandanten der pro vincies, die al de aanvragen zullen overmaken aan 't Ministerie van Lands verdediging. De vrijwilligers zullen einde Maart binnengeroepen worden. VERSLAG DER VAN ZATERDAG 30 DECEMBER 1933, om 5 uur avond*. De zitting wordt geopend om 5.15 uur. De Heer Burgemeester liet zich verontschul digen de vergadering niet te kunnen bij wonen en Schepen Vandooren zit de ver gadering voor. Al de andere raadsleden zijn aanwezig. Er wordt eerst overgegaan tot de over handiging der diplomas welke de leerlingen der Gemeenteschool behaald 'iebben in den Jaarlijkschen Wedstrijd tusschen de leerlin gen van het Schoolkanton. Schepen Vandooren wenscht de bekroon de leerlingen geluk met de bekomenenjj^l," derscheidingen. Zeven leerlingen namen den wedstrijd deel en allen behaalden het diploma en tevens de eerste plaatsen onder de deelnemende onderwijsgestichten. Hier volgen de namen der zeven bekroonde leerlingen met het getal behaalde punten THORIS MAURICE CAPOF.N ROBERT DEGRUYTER ROBERT MAF.S OSCAR BUSEYNE MAURICE THEEFEN ALBERT DEBYSER DANIEL 324 punten. 298 punten. 294 punten. 27 I punten. 264 punten. 263 punten 257 punten. R; A. De heer Schepen spreekt ecn-W<i9w Vak aanmoediging voor de aanwezige ouders en eindigt met de H. Maurice Desmadryl, schoolhoofd, en de leden van het onderwij zend personeel, in naam van het Stadsbe stuur te bedanken voor den iever welke zij aan den dag legden bij onderwijs en op voeding der jeugd. Nadat de diplomas, waarbij eene nuttige Selooning door de Stad gevoegd werdt, over handigd waren, bedankte de leerling Thori* Maurice de leden van het Stadsbestuur. Daarop wenschte de h. Desmadryl, in ge paste woorden, zijne gewezen leerlingen ge luk met den prachtigen uitslag welke zij bekomen hebben. Hij bedankte de aanwe zige ouders voor het betrouwen welke zij in de school stelden, alsook het Stadsbestuur c zijne toewijding aan net onderwijl opvoeding der kinders van de werkenc Daarna gaat men over tot de bespreking van het dagorde. 1. Proces-verbaal der voorgaande zit ting. De h. Secretaris Couttenier geeft lezing van dit verslag. Algemeene goedkeuring. Schepen Vandooren. De beambten en bedienden onzer stad, hebben zith laten aan sluiten bij de Provinciale Pensioenkas, nadat een ambtenaar van het Provinthal Bestuur hier ter stede afgevaardigd, kla«i en duide lijk bewezen had dat deze Kat voor hun de voordeeligste was. Schepen Gombert. Over dt aanvraag tot verbetering van den weg bij 4 hofstede Boeraeve, waarvan raadslid Devot sprak in de laatste zitting, zal er onderzoclt worden wat er te doen valt. Er bestaan veicheidene zulke wegen op ons grondgebied. 2j hebben al de noodige breedte niet om vos <je be. steeniging ervan toelagen te bekon;n. Wil len de aanpalende eigenaars koste,os -7.-10 noodigen grond afstaan, er zou rtssr^-'-''^ aldaar, later, oenen regelmatigen K'jivip kunnen aangelegd worden. 2. Bogrooting der Kerkfabriek Bertinus voor 1934. Schepten Vandooren. Deze begro^J werd reeds in eene voorgaande zitting gekeurd, maar kwam ons van het Pro< ""v^* Bestuur terug om er eene lichte vera aan te brengen. Algemeene goedkeuring. 3. Stadsrekening van het dienst/ 1932. De h. Secretaris geeft lezing dezer^ ning dewelke, in de vergadering de*J»lL" missie van Financies, den avond tjn 56 nauwkeurig nagezien en goedgekeU», Ziehier de voornaamste posten INKOMSTEN gne, Verhuring van gemeentegebouwen I l.|6*j. Opbrengst van grondvergunningen op het kerkhof 21.748.— Taks op de honden 9.689. Gemeentelijke opcentiemen 367.582.73 Intresten op voorschot van 600.000 fr. aan de uitbatende Electriciteits- maatschappij 26.914.71 Jaardooding voor idem 9.214.89 Annuiteit op leening van 160.100 9.926.20 Plaatsrechten op fooren en markten 72.396.40 Aandeel in fonds der gemeenten 307.830.40 Tusschenkomst der Provintie in aankoop van schoolbehoeften 4.622.— Verkoop en verhuur der barakken van 't Koning Albertfonds 3.990.—

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1