ONZE VEILIGHEID 14' JAAR. NUMMER 19. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT LANDSVERDEDIGING. DE KWESTIE VAN DE ONTWAPENING. DRINK KRONEN PILSNER HET SAARGEBÏED. DUUR LEVEN EN ECONOMISCHE WETTEN. DE VALSCHE BANKBRIEFJES VAN HONDERD FRANK. OORLOGSSCHULDEN LANDBOUWKRONIEK. Gustaaf Gillekens, DRINK KRONEN PILSNER DE GRAANOOGST ZONDAG 13 MEI 1934. SAZET YAH ABONNEMENTEN 1 Jaar, per po«t 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Losse Nummers .0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkan tooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERJNGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. eine berichten tegen den Vrijdag noen. amlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel1.00 fr. (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Onze veiligheid is de hoofdbekom mernis onzer buitenlandsche politiek. In tegenwoordigheid van de aanhou dende herbewapening van Duitschland en het gebrek aan verstandhouding der oud-verbondenen, in zake ontwapening stemde de rechterzijde, van onzen Se naat, eene dagorde, om de aandacht der regeering te vestigen op de nood zakelijkheid bijgevoegde waarborgen van veiligheid te bekomen. Men verze kert dat, na het onderhoud Bathou- Hymans, het akkoord volledig is tus- schen Parijs en Brussel over de nood zakelijkheid onzer veiligheid te ver meerderen, die eene rechtstreeksche vrbetering zal zijn voor Frankrijk en Engeland. Het woord is dus aan deze laatste natie. o-o-o Zes en twintig landen moesten sa- menstrijden om Duitschland en zijne vier bondgenooten te overwinnen. Na de zege was hun eenparige wil Duitsch land te beletten nog te herbeginnen. Hoe dat aan boord gelegd 't Was een moeilijk problema. Men moest het Duitsch militarisme vernietigen en zijn herleven verhinde ren. Het imperialisme moest plaats ma ken voor een populair en vredelievend regiem. Om aan het Duitsche volk al len lust tot nieuwen inval te ontnemen zou er langs den Rijn eene onover- schrijdbare bareel opgericht worden. Daar dit volk, volgens de geschiedenis niets anders kende dan de macht en het geweld, moest het in toom gehou den worden door eene grootere macht de machtigste der verbondenen zou den eene overeenkomst sluiten, die zich tegen den oorlog zou verzetten en de vrede bestendigen. En in dien zin sprak men ook voor het herstel der onschatbare schade, door de legers van den keizer aange richt. Dat zou aan twee Duitsche ge slachten leeren wat het kost oorlog te voeren. Men moest hun een last van billijk en voldoende herstel opdringen dat nochtans de heropbeuring van den overwonneling, onder economisch oog punt, niet beletten zou. Om het ver drag te doen eerbiedigen, waren er strenge sancties noodig, die de Vol kenbond toepassen zou en op den Rijn zou men eene militaire bezetting heb ben. Mits den samenhang van al die voorwaarden, scheen de veiligheid ver zekerd. o-o-o Hoe het Duitsch militarisme, zijn aanvalsleger en zijn oorlogsgeest ver nietigd Om 't ijzersterke leger van Duitsch land te doen achteruitdringen, was er vier jaren lang geweld noodig vanwege geheel de wereld. En eens de vijand verslagen, was hij nog niet geheel ge temd. Het Verdrag van Versailles verbrij zelde en vernietigde hem onmiddel lijke demobilisatie der legers levering aan de verbondenen, tot vernietiging van al het overblijvende Duitsch oor logsmateriaal als mede het gereedschap bestemd tot het vervaardigen van oor- logsgerief, uitgezonderd voor een leger van 100.000 man afschaffing van den dienstplicht, recht van toezicht door den Volkenbond, enz. enz. Een gevaar bleef er het Duitsch be drog. Daarentegen streden de kontrool- commissies tot in 1927. Dan lieten de regeeringen aan de volkeren weten dat Duitschland de voorwaarden der ont wapening naleefde. Die leugen diende tot grondslag aan alle slag van toege vingen, in de hoop de Duitschers voor den vrede te winnen. Die politiek mis lukt ellendig. Nu herbewapent Duitsch land in 't openbaar en wordt van dag tot dag een groot gevaar voor zijne geburen en den vrede. o-o-o De geschiedenis leert ons dat het Duitschland van het Tweede Reich, vooral gevaarlijk werd van af het oo- genblik dat het tot de eenheid kwam, onder den knoet van Pruisen. Zoolang de Duitsche staten waarlijk zelfstandig en verdeeld waren, waren zij geen ge vaar voor den vrede van Europa. De les der duizendjarige geschiede nis is beslissend. Indien Europa in vre de leven wil, dan moet Duitschland in verscheidene staten verdeeld zijn. Duitschlands nederlaag in 1918, gaf aan de verbondenen de gelegenheid nut te trekken uit de les van het verle- dene het was voldoende geweest over vredesverdragen te onderhandelen met ieder der verscheidene Staten: Pruisen Beieren, Saksen, Wurtenberg, enz. Voor zulke oplossing vreesden de ware meesters van Duitschland. Daar om deden deze, onmiddellijk na den wapenstilstand, de Duitsche volkeren zich uitspreken voor de demokratische revolutie, voor de opkomst der repu bliek, voor de meesterschap der ge- weldpartijen. Dank zij deze huichelarij, slaagden zij er in de hoofden der over winnende demokratie, te Versailles ver- eenigd, wijs te maken dat, aangezien de Keizerlijke instellingen weggevaagd waren, aangezien de Keizer en de Ko ningen onttroont waren, het nieuwe Duitschland zich onder het vaandel der demokratie geschaard had, dat het van geest ging veranderen, dat het naar den vrede snakte en naar de samen werking van alle volkeren En de verbondenen lieten zich op flesschen trekken zij bedreven de fout der fouten met te onderhandelen, niet met de Duitsche landen, maar met het vereenigde Duitschland, meer veree- nigd dan ooit. Men deed de volkeren slikken dat Duitschland, bekeerd tot de republiek en tot de demokratie, door zijne nieu we instellingen, eene groote waarborg der Europeesche veiligheid geworden was. Heden staan de oogen open zij zien dat de Hitlerische dictatuur veel gevaarlijker is dan 't imperialisme van Bismarck het eeuwig Duitschland is niet veranderd. o-o-o Voor Belgie en Frankrijk was de be zetting van den linkeroever van den Rijn en zijner bruggehoofden eene hoofdvoorwaarde. Den 2 7 November schreef hoch aan Clemenceau voor taan zal de Rijn de Westerlijke, mili taire grens der Duitsche volken moe ten zijn. Duitschland moet beroofd zijn van allen ingang en van alle wapen- plaatst, 't is te zeggen, van alle sou- vereiniteit over den linkeroever van den stroom, in een woord, van alle gemak, om, zooals in 1914, Belgie, Luxemburg snel te kunnen overrompe len, en de kusten der Noordzee te kun nen bereiken en Engeland te bedrei gen, om de natuurlijke verdediging van Frankrijk te veroveren en naar Parijs op te rukken. Dat is, voor het tegenwoordige en voor het toekomen de, eene onmisbare waarborg van het handhaven des vredes, om reden 1. Van den stoffelijken en zedelijken toestand van Duitschland 2. Om zijne getalsterkte over de demokratische landen van West-Europa Clemenceau verdedigde den eisch Lloyd George bestreed hem. Zoo zat men in 't straatje. Den 1 4 Maart 1919, boden Lloyd George en Wilson spon taan de militaire waarborg aan van En geland en van de Vereenigde Staten, in ruil met de bestendige bezetting en de onafhankelijkheid van den linkeroe ver van den Rijn. Zoo kwam het eene na het andere, totdat Amerika eindelijk weigerde het Verdrag van Versailles te onderteekenen. o-o-o Toen de verbondenen den Rijn be zetten, was Duitschland koes als een hondje. Dat volksken zwicht maar voor het geweld. Wanneer de verbon denen in de Roer zaten, knorden de Duitschers wat, maar 't was er al mede. Om van de sancties verlost te zijn, stelde Duitschland Locarno voor, dat de grondslag blijft onzer huidige vei ligheid. Wanneer de laatste verbonde ne den Rijn verliet, was Duitschland niet meer in te houden. Het schond gestadig het vredesverdrag, het herbe wapent zonder ophouden. De Volken bond heeft het recht dit op te zoeken, maar Italië en Engeland onderteeke naars van het verdrag, verzetten er zich tegen En zoo vermindert onze veiligheid meer en meer door den onwil der grootmachten. En de Volkenbond Liever niet van spreken. Van al de veiligheidsmiddelen van Belgie, die over I 5 jaar bestonden, blijft er niet3 meer over dan Locarno, met de waar borg van Frankrijk, Engeland en Italië. Ons land moet dus bij de grootmachten nieuwe waarborgen vinden. Waar zijn ze Intusschen herbewa pent het ontrouwe Duitschland voort. Zou men welhaast niet moeten zeg gen 't Wordt een gansch komedie spel G. v. B. ONZE De heer Devèze, minister van onze Landsverdediging, heeft een mededee- ling gedaan betreffende verschillende punten van onze landsverdediging ten einde sommige geruchten die onder het publiek onrust zouden kunnen ver wekken, te onderdrukken. Er is nooit sprake geweest het ge bruik van de bijzondere credieten ten bedrage van 759 millioen frank te wij zigen. Het gedeelte van die credieten voorzien voor de versterking van de hoogvlakte van Herve en de verdedi ging van Luxemburg, zal daarvoor vol ledig gebruikt worden. Er worden bezuinigingen gezocht op het gewoon budget, maar deze zullen niet toegepast worden op de loonen, pensioenen en vergoedingen. De bestudeering van deze kwestie heeft eenvoudig ten doel een groote vermindering te vinden in maatregelen van administratieven aard, die de kracht van het leger en van de verde digingsorganisatie niet zullen aantasten. T en slotte bevestigt de minister, dat de inlichting verstrekt door een blad, als zou het 1 48 linieregiment heringe- steld worden, leugenachtig is. Engeland acht zich bedreigd. Flet Engelsch ministerieel comiteit vergaderde. Er werd verklaard, dat men in regeeringskringen bekent, dat ngeland zich ten opzichte der Duit sche herbewapening, voor de eerste maal sinds 1914 in gevaar gevoelt. Voor wat aangaat het veiligheids vraagstuk, voelt de meerderheid de noodzakelijkheid om rekening te hou den met de wenschen der pacifistische oppositie en de begrootingen van de andsverdediging niet meer te over- aden. Ook schijnt het, dat het sluiten eener aeperkte overeenkomst voor West- uropa, voldoening zou schenken aan alle partijen. Ten overstaan van Frank- rijk's positie, drukken er de diploma tieke diensten op, dat de uitvoerings- waarborgen der Conventie, te Genève zouden bepaald worden. Men verliest anderzijds niet uit het oog, dat buiten een verdrag, enkel een verdedigings - bondgenootschap met Frankrijk, de oplossing voor de toe komst zijn zou. In dien zin zou de Engelsche regeering thans een politiek voorbereiden, die evenwel rekening dient te houden met de openbare mee ning welke voor het oogenblik in het land heerscht. VOOR DE VOLKSRAADPLEGING IN De Duitschers nemen hun voorzorgen. De Duitsche regeering heeft de vol gende proklamatie uitgevaardigd De tijd nadert, waarop de bevol king van de Saar, luidens de bepalin gen van het Verdrag van Versailles, moet beslissen over haar verder lot door eene volksraadpleging. De juiste datum dezer volksraadpleging is nog niet vastgesteld, doch zij kan geschie den vanaf 10 Januari 1935. Mogen aan de volksraadpleging deelnemen al degenen, zonder onder scheid van geslacht, die het Saarge- bied bewoonden op 28 Juni 1919, dag der onderteekening van het Verdrag van Versailles, en die minstens 20 jaar oud geworden zijn op den dag der Volksraadpleging. Al de personen die in het Reich wonen, buiten het Saargebied, die in het Saargebied gevestigd waren op 28 Juni 1919 en die geboren zijn vóór I I Januari 1915, worden uitgenoodigd zich uiterlijk tot 1 2 Mei aan te melden bij het gemeentebestuur waar zij thans gevestigd zijn, en in de steden, in het policiebureel hunner wijk. Deze oproep is ook gericht tot degenen die zich te voren reeds heb ben doen inschrijven als recht hebbend om aan de volksraadpleging deel te nemen. De eenzelvigheidspapieren, en zoo mogelijk ook de werkkontrakten zullen moeten voorgelegd worden. Ekonomische wetten kan men niet overtreden zonder dat de schadelijke gevolgen lang uitblijven. De huidige wereldcrisis is in hoofdzaak ontstaan en blijft duren omdat zoowel patroons als werklieden de wet op vraag en aanbod hebben verkracht. Een werkman moet genoeg verdie nen om behoorlijk zijn huisgezin te onderhouden. Maar ook de patroon heeft recht op bestaan. Zijn risicos zijn veel grooter dan deze van zijn werk volk. Voor hem geen steun als zijn fabriek stil ligt voor hem, integen deel, verlies aan intresten, en dikwijls verlies van gansch het fortuin zijner familie en van andere dat in zijn nijverheid belegd is. Het is daarom misdadige demagogie als sommige syndikaten beletten dat werklieden aan verminderd, maar toch behoorlijk loon, zoudert willen wer ken. T en slotte moet dit uitdraaien op zelfbedrog. Als de nijveraar zijn loonen niet aangepast krijgt derwijze dat hij kan voortbrengen of uitvoeren minsten aan kostprijs, dan werkt hij niet. Gevolg de werkman heeft niets, in plaats van een verminderd loon. Ja, toch, hij heeft werkloozensteun Maar hoe lang zal dit blijven duren Men moet geen schriftgeleerde zijn om het schadelijke van een kringloop na te gaan. Gemis aan werk is gemis aan voortbrengst. Dit beteekent verlies aan intrest (en kapitaal) voor den pa troon gemis aan loon voor den werk man gemis aan belastingen of winst- uitkeeringen voor den Staat met als tegenhangers, verplichting voor den Staat van grooter uitgaven voor werk- oozensteun van daar steeds hooger se las tingen op meer en meer verzwakte nijverheid, verflauwde middenstand en verarmde burgerij. Van daar nog, door gemis aan uitvoer, deficitaire handels- aalans, ongunstige valuta, mindere waarde van onzen frank. Er is ook nog een ander geval. Als men een gegeven nijverheid te veel dwarsboomt, dan moet zij sterven of uitwijken. Beide gevallen zijn even schadelijk voor de arbeidersklas en voor de algemeene economie van het and, of van een gewest. Zou het heelemaal ongegrond zijn, te gissen dat de vensterglasindustrie de goedkoopere textielfabricatie katoen, jute) grootendeels naar el ders verhuisd zijn omdat het in Belgie niet meer uit te houden was Bij veel textielpatroons begint vol gend gedacht veld te winnen. Onze abrieken staan stil bij gemis aan aan passing der lasten en loonen liever dan spoelen en getouwen die mil joenen vertegenwoordigen, maar door werkloosheid waardeloos worden te laten kapot roesten, gaan wij alles naar elders verhuizen In de finantieele bladen stond verle den week te lezen dat de naamloozen vennootschap Etablissement Lecluse rères een deel harer werktoestellen overgebracht had naar Egypte, waar zij, niet te kampen hebbend met so ciale en andere lasten en beter werk gelegenheid vindend, winsten had ver wezenlijkt. Moest dat voorbeeld en... «die vlucht naar Egypte» op groote schaal gevolgd worden, welke schade voor ons landeke en niet het minst voor onze Vlaamsche Textiel arbeiders De werkvoorwaarden in de kool mijnen moeten ook verbeteren. Zon der goedkooper kolen basis voor veel ander nijverheden geen ver mindering op de kosten van andere voortbrengsten, en geen goedkooper even. sche Regeering weigert meestal met vreemden steen te laten werken. Nu, de Belgische nijverheid beschermen is heel wel maar de gemeenten een meerder uitgaaf opleggen van circa 20 i is toch ook iets. Dat doet er velen afzien te werken, en als men aldus, eenerzijds, de werkloosheid der Bel gische steenkappers bekampt, belet men anderzijds dat vele kasseileggers en aardewerkers arbeid vinden in ge meentewerken. En zoo hebben alle kunstmatige maatregelen steeds hun weerslag en is bewezen dat men tot gezonde econo mische toestanden en wetten moet te- rugkeeren, kost wat kost. D. E. D E VAN AMERIKA. Sommige producten worden soms artificieel hoog gehouden door de pa troons, door trusts monopoliums. Dik wijls leest men dat die schoenen, dat dat hemd moet verkocht worden aan geimponeerden prijs De voort brenger en den winkelier en het vrije spel van vraag en aanbod er wel afslag zou komen, waardoor groo ter verkoop en goedkooper leven, waardoor weer lager loonen zouden gerechtvaardigd zijn. Al de steengroeven (kasseiden) van Belgie, in plaats van elkaar nog con currentie aan te doen, hebben een en kel verkoopbureel gevormd. Hoe het komt weten wij niet, maar hun stee- nen, die alhoewel goed, technisch min der waard zijn dan de Zweedsche, kos ten 20 u 25 meer De Belgi Frankrljk en Belgie vallen onder de wet Johnson. De Amerikaansche Attorney Gene raal heeft aan het Staatsdepartement te Washington zijne besluiten meege deeld over de wet Johnson, welke alle financieele verhandelingen verbiedt met de landen die aan hunne verplich tingen ten opzichte van de Vereenigde Staten te kort gekomen zijn. Zijn niet in gebreke gebleven, omdat zij eene gedeeltelijke storting gedaan hebben Engeland, Tcheko-Slowakije, Letland, Italië, en Lithauen. De Attorney Generaal verklaart dat de wet toepasselijk is op den verkoop van titels en obligaties, bestemd om fondsen te verschaffen aan de vreemde regeeringen, doch dat zij niet toepas selijk is op de verrichtingen van de wisselkoers, de postmandaten, de wis sels en andere normale middelen op bank of handelsverrichtingen uit te voeren. De Attorney wenscht niet alle handelsbetrekkingen met de in gebreke gebleven landen af te breken. Voor wat de verantwoordelijkheid van Soviet-Rusland betreft voor de schulden door de vroegere Russische regeeringen, oordeel ik dat de Soviets- regeering in gebreke is. Daar Frankrijk en Belgie niets meer hebben betaald aan Amerika, za! de wet Johnson dus op deze twee landen toegepast worden. Om de hoedanigheid van onze produkten te verbeteren. Op dit oogenblik wordt in vele ge vallen de crisis toegschreven aan de overproduktie. Daarom moeten we thans meer aandacht verleenen aan de kwaliteiten van onze produkten. We weten reeds dat potasch, voortkomen de van Sylviniet-Kainiet.Chloorpotasch of potaschsulfaat, een gunstige werking heeft op de vorming van suiker in de suikerbeeten, van zetmeel in de aard appelen, de brandbaarheid en de geur verbetert de tabak en een aangename geur geeft aan de vruchten. Potasch en fosfoorzuur (Supra-me- taalslakken of superfosfaat) hebben een weldoenden invloed op de kwali teit van brouwerij gerst. Bij deze mest stoffen moet stikstof gevoegd worden, b.v.b. ammoniaksulfaat, om een vol doende opbrengst te bekomen. Als meststoffen gebruiken we stik stof, fosfoorzuur en potasch. Soms vindt men in de assche van de planten kleine hoeveelheden solfer, manga- nesium, boor, fluoor, zink, ijzer, enz., waarvan de werking niet te verwaar- ioozen is in de practijk wordt in land en tuinbouw nog geen rekening gehou den met de bijvoeging dezer elementen In proeven gedaan door M. Brioux en M. Edg. Jonis, had de bijvoeging van deze elementen geen verhooging van de opbrengst voor gevolg maar ze schijnen wel invloed te hebben op de kwaliteit ruimere opname van voe dingsstoffen door boekweit, meer zet meel en droge stof in de aardappelen, meer suiker in de beeten. In deze periode van overproduktie, mocht deze zaak wel onderzocht wor den, aangezien de kwaliteit zooveel belang heeft als de bruto-opbrengst. Het onderzoek in de zaak van de valsche munters te S. Amandsberg bij Gent is bijna geëindigd en de familie Vliege zal dus eerlang voor het Assi senhof van Oost-Vlaanderen verschij nen. Zooals wij hebben medegedeeld werden twee leden van de familie te Brugge aangehouden toen zij valsche bankbriefjes van honderd frank op de markt in betaling aanboden. Het was uit den aard der zaak moei lijk langs de briefjes, om de valsche munters te vinden, vermits het nage maakte geld meestal op de markten werd uitgegeven en degenen die ze ontvangen hadden ofwel den klant die ze aangeboden had, niet kende, ofwel deze van iemand hadden ontvangen die te goeder trouw had gehandeld en dan op zijn beurt de herkomst van het valsche briefje niet kon opgeven. Toevallig was een agent te Brugge iemand gevolgd die reeds een valsch briefje in betaling had aangeboden en zonder het te vermoeden had hij recht streeks met de fabrikanten te doen, vermits de persoon die hij gevolgd had niemand minder was dan moeder... Vliege. Hoe de valsche munters te werk gingen. De lezer weet dat sindsdien het com plete materiaal werd gevonden en zoo wat de heele familie Vliege werd inge rekend. Reeds acht jaar oefenden deze achtbare verwanten het beroep van valsche munters uit. Eerst dachten zij er aan valsche stukken van één frank te vervaardigen, maar dat was te moei lijk en zij lieten dit plan varen. Zij begonnen toen de vervaardiging van briefjes van 20 frank, en de clichés werden reeds gegraveerd, maar van eerstaf werd vastgesteld dat de hand pers waarover zij beschikten, te licht was. Daarom werd een nieuwe, zwaar dere handpers gekocht. Door een van de broers Vlieghe werd een nieuw stel cliché's gegraveerd en ditmaal ging het er op los. Zij maakten geld... als zij er noodig hadden. Hoeveel valsche briefjes in omloop gebracht werden, kunnen de valsche munters zelf niet zeggen. Zij maak ten geld, naar gelang zij er noodig hadden. De valsche briefjes zijn zoo handig nagemaakt dat zij in feite slechts aan het nummer te herkennen zijn. Eigenaardig is wel dat dit proces gedeeltelijk zal plaats hebben... met gesloten deuren, omdat de valsche munters zullen moeten uitleggen, hoe zij het nagemaakte geld vervaardigden. IN ROEMENIE GEDEELTELIJK VERNIELD. 't Roemeensch ministerie van land bouw heeft als gevolg der ongewone droogte, die sedert maanden heerscht, en waardoor de oogst nagenoeg ge heel verwoest werd, gelast, dat alle graanvoorraden bij de molens.de koop lieden en landbouwers moeten worden opgenomen. De prefecten hebben opdracht gekre gen, de voorraden te rationaliseeren en de bevolking tot de grootst moge lijke zuinigheid van graan en andere landbouwproducten aan te sporen. Verder werd een verbod afgekon digd, om voederstroo, zooals tot nu toe gebruikelijk was, als brandmate riaal te gebruiken. De staatsbosschen zullen als weide plaatsen voor het vee ter beschikking gesteld worden, om de eigenlijke vee weiden te sparen. Hiervan mag slechts het allernoodzakelijkste voor het voe deren van vee gebruikt worden. Van regeeringswege worden aanwij zingen gegeven voor het opnieuw uit zaaien. In de eerste plaats moeten mais, boonen en gerst worden uitgezaaid. Het bericht dat de regeering voor nemens is, den graanuitvoer geheel te verbieden, is nog niet bevestigd, doch zal hoogstwaarschijnlijk een gedeelte lijk uitvoerverbod worden afgekon digd.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1