VANALLKWAT. BURGER!) I AND VAN AAN DE TABAKPLANTERS DRINK KRONEN PILSNER UIT HET LAND. LANDBOUWERS N O S P E R I T. JER. VANDERMARLIERE. OUDERDOMSPENSIOEN, DRINK KRONEN PILSNER AMBTELIJKE BERICHTEN VERMAKELIJKHEDEN GROOT BAL GROOT BAL BELANGRIJK BERICHT Er wordt in herinnering gebracht dat iedere tabaksplanter, overeenkom stig artikel 3 der wet van 20 October 1919, verplicht is eene teeltaangifte, volgens voorgeschreven model, ten kantore of hulpkantore der accijnzen over het gebied, in te dienen vóór den I Juli of binnen de acht dagen na het planten indien dit later geschiedt. Formulieren van aangifte zijn op de kantoren of hulpkantoren der accijn zen te verkrijgen. De aangifte mag per post verzonden worden. Bovendien moet de planter van meer dan 1.000 planten,uiterlijk op 30 April van het jaar na de teelt, ten kantore of hulpkantore der accijnzen aangifte doen van de werkelijk ingeoogste hoe veelheid droge tabak. Het bestuur der accijnzen zal, als telken jare, de te velde staande tabaks planten nauwkeurig natellen. De accijnsplichtige die verzuimen zou de teeltaangifte in te dienen, zoo mede degene die een onjuiste aangifte zou doen, zullen de bij de wet voor giene straffen verbeuren. Staatsmiddelbare School, Poperinghe. BEZOEK aan de BEVERKWEEKERIJ VAN DEN HEER DELBAERE. Op Maandag 23 April brachten wij, leer lingen van het derde Studiejaar der Staats middelbare School, een bezoek aan de be- verkweekerij van den Heer Delbaere, gele gen achter de zoogenoemde Hooge Reke Een geweldig hondengeblaf begroette onze aankomst. Onze aandacht werd eerst ge trokken door een prachtigen pauw, die ma- jestatisch pronkte op een loods en eenige snerpende kreten liet hooren. Door een groot hennenhok kwamen wij aan het terrein. De eigenaar vroeg ons de grootste stilte te be waren in het plein. Het terrein is rondom nauwkeurig afgesloten, cementplaten drin gen tot anderhalven meter diepte in den grond. De oppervlakte beslaat ongeveer an derhalve Ha. en heeft het uitzicht eener wil dernis, die onwillekeurig doet denken aan de hoogvlakten van Zuid-Amerika, die het eigenlijke vaderland zijn van deze dieren De heer Delbaere liet daarna door zijn knecht de dieren voederen. Hij deelde ons mede, dat de castors den geheelen winter suikerbeeten, en den ganschen zomer gras eten. Zij zijn ingevoerd uit Uruguay, eten geen visch, maar zouden boomen vellen Naar wij ook zagen nemen zij de stukken beeten tusschen de voorpootjes om er zoo aan te peuzelen zonder gulzigheid, net lijk apen. Daarna zetten, wij ,eenige passen naar rechts en kwamen zoo aan den vijver. De castors holen de oevers uit, gelijkvloers met den waterspiegel, maar boren schuin omhoog Zij hebben ook andere nesten, onder meer twee betonnen abri's door den eigenaar zelf geconstrueerd. Weldra verlieten een aantal dieren de voederplaats na een mooie dui keling zwommen zij sierlijk en rustig naar den waterkant om daar het stuk meege brachte voedsel te verorberen. Verleden zomer is het tamelijk droog ge weest, en daar het water in den vijver daal de, maakten de dieren hun holen lager en zouden, ware het niet geweest van het waak zaam oog des eigenaars zich een weg ondei de afsluiting gegraven hebben om alzoo hei melijk te ontsnappen. De heer heeft op deze plaats de omheining vernieuwd en onbedolven gelaten. Nu klommen wij naar de hooggele gen weide, waar de dieren den geheelen zo mer zullen vertoeven. Daar bemerkten wij de caoutchoucbeschutting der boomen, daar de castors deze anders niet lang met rust zouden laten. Van op de hoogte hadden wij een prachtig vergezicht op den Kassei- en Catsberg en op de omliggende streek. Nu daalden wij, en kwamen aan een der negen vallen, die langs de omheining zijn opgesteld. Geen weken gaan voorbij zonder dat de eigenaar ratten, bunzings, wezels of andere kwaaddoeners uit zijn vallen halen moet om ze daarna met een knuppeltje af te maken. Vóór een week kon een bunzing die zijn eigen gevangen poot half had afge knaagd, ontsnappen, doch onvoldoende op- geleerd zijnde, werd hij een dezer dagen te rug in een andere val aangetroffen, zijn einde afwachtend. Pas waren wij hier weg, of wij zagen drie kleine konijntjes in een hol schie ten. Wij bleven er eenige oogenblikken staan en plots zagen wij ze een nieuw hol yiren- nen. Ook heeft de eigenaar bijzondere mee- zenkooien aangebracht aan de omheining De vogels bouwen er hun nesten, brengen er hun kleintjes groot, en zijn de groote beschermers van zijn toekomstigen heerlijken boomgaard. Ook toonde de heer Delbaere ons nog hoe de castors gevangen worden in een speciale afsluiting van ongeveer een meter hoog. Zij worden gegrepen bij den staart, kunnen zich aldus niet verweren, want anders zouden zij kwade beten toebrengen, en worden daarna met een flobert in den kop afgemaakt. Hun kleur is vaal. De vellen worden opengesne den op den rug, de haartjes worden uitge trokken met de machine, en de huiden ver schaffen na looiing wonderzachte, donker kleurige pelsen. Enkele jaren geleden beliep de waarde van een pels tot 1000 fr. Hier ook deed de crisis zich gevoelen, zoodat de prijzen tegenwoordig gedaald zijn tot 150 a 200 fr. De heer Delbaere beschikt tegenwoordig over een goed honderdtal dezer dieren, zij hebben zich wonderwel aangepast aan het klimaat en hun getal groeit ieder jaar mer kelijk aan. Zij beschikken ten andere over een uitstekend terrein. Aanhoudend wordt het water in de vijver ververscht, daar het van den eene kant door buizen aangevoerd wordt van de hoogte, en van den anderen kant weggeleid wordt langs een dichtbijge legen beek. Eenige wilde eenden volledigen het aan trekkelijk uitzicht van den vijver, terwijl jonge palingen en zeelten, in het zuivere water aangebracht wonderwel gedijen, en van tijd tot tijd een nieuwe wonderbare visch- vangst verzekeren. Heel tevreden over dit bezoek stuurde de heer Bestuurder der School den heer Del baere een woord van dank toe, dat door den vurigen castoren-liefhebber met de groot ste gulhartigheid beantwoord werd. Jammer genoeg is deze kweekerij weinig bekend. Het is de eenige verzameling in de vrije natuur in geheel Belgie. DESWARTE, MICHIEL. 3' studiejaar, M. A. STADSNIEUWS. ZONDAGRUST. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen Apotheek A. KESTLLYN. De ziekte beloert Uwe Hoppevelden, tracht ze zooveel mogelijk te verwijderen, zelfs te voorkomen. Het beste en gemakkelijkste in het ge reedmaken om de ziekte te verwijderen, is goed en wel de Voorziet U ook op tijd van NICOTINE. Wacht niet tot den dag dat Gij ze noodig hebt, want dan kunt Gij som, geen in tijds krijgen. Dit alles kunt Gij verkrijgen bij YPERSTRAAT, 55 POPERINGHE DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 7.00 en 12.00 fr BOTSING. Donderdag namiddag rond 5 Yi uur, wilde P. Verly, die met zijn luxe-auto een eere-kommunikant vervoerde, uit de Vlamingstraat ko mende de Gasthuisstraat inrijden. Hij nam langzaam den draai al trompen toen de autocamionnette der brouwerij Hauspie de Gasthuisstraat kwam uit gehold. De voerder trok zijne remmen doch kon niet meer tijdig stoppen. De autos stuikten op elkaar. Alleen de auto van P. Verly had wat schade op- geloopen, doch kon niettemin zijn weg voortzetten. Geen der inzittenden be kwam eenig letsel. De politie kwam ter plaats voor het onderzoek. WERKLOOSHEID. De stand der werkloosheid in onze stad, was deze week als volgt Zaterdag, 254 Maan dag, 306 Dinsdag, 251 Woensdag, 246 Donderdag, 241 Vrijdag, 256. NIEUWE KONINGEN. Zondag had de koningbolling plaats bij de Gaaibolders der maatschappij De Vlaamsche Leeuw Het was de H. Maurice Pouseele die er den titel wist te bemachtigen. Maandag had ook de koningschie- ting plaats bij de Koninklijke Kruis boogschutters van St. Joris Het was de H. Georges Devos, die den Koningvogel met zijn vierde scheut wist neer te halen en aldus den titel van Koning op zijn naam bracht. Hartelijk proficiat. RENINGHELST. Ruzie. We gens het stappen over andermans land, ontstond ruzie tusschen de landbou wers B. J. en K. M., wonend aan den Visschersmolen. De ouderling B. J werd nog al erg geslagen en liep ver scheidene schrammen en lichte kwet suren op. Proces-verbaal werd opge maakt. WESTOUTRE. Vijf gouden brui loften. Op Kermis-Dinsdag, 29 Mei laatst, werden alhier vijf gouden brui loften gevierd. De gelukkige jubilaris sen waren: Decrock René en Dekeu- wer Sylvie, beiden 74 jaar. Dekeuwer Jan-Baptist en Verdonck Pauline, 80 en 78 jaar. Lesschaeve Benoit en Bu- seyne Flora, 78 en 72 jaar. Mahieu Pe trus en Quaghebeur Justine, 7 7 en 74 jaar. Verbeke Francis en Dequidt Me- lanie, 77 en 74 jaar. Een plechtige dankmis werd opgedragen, waarna de jubilarissen plechtig op het gemeente huis werden ontvangen, waar hen tal rijke geschenken werden aangeboden. Al deze ouderlingen zijn nog in goede gezondheid en op ééne na, zijn ze nog flink te been. WOUMEN. Instorting. Bij Coudyzer Jerome was de nieuwe zaal zoo ver gevorderd dat de kapping na genoeg klaar was. Tijdens deze vol- tooiingswerken zijn de eindgevels en de kapping plots ingestort. De werk lieden Senesael en Sylveer Declerck, stonden op de stellingen, met het ge volg dat de eerste op den steenweg terecht kwam en met gebroken schou der opgenomen werd. De overige werk lieden waren nog bijtijds buiten kun nen vluchten. WAEREGHEM. Dak ingestort. De bewoners van het gehucht Ast, gelegen wijk Eertevagghe, hoorden in den namiddag een krakend gerucht. Zij sprongen haastig buiten en zagen dat het dak der smidse van den alleen- wonenden smid Ivo Baert, ingestort was. Men meende dat de smid er onder bedolven was en reeds werd met de opruimingswerken begonnen, toen men teweet kwam dat de man niet aan huis was op het oogenblik der instorting. Gelukkig voor hem, anders ware hij er onder verpletterd geweest. Er is dus enkel stoffelijke schade. CUERNE. Een uiterst zeldzaam jubelfeest. Donderdag 3 I Mei had den alhier grootsche jubelfeesten plaats ter eere van Kamiel Vansteenkiste, 60 jaar lid en gildekneeht van de aloude boogschuttersmaatschappij St. Sebasti- aan. Uit alle hoeken van het land wa ren konfraters aangekomen om dit zeldzaam jubileum bij te wonen. Ook uit Rijsel en Roebaais waren schutters opgekomen. Een stoet doortrok de ge meente nadat de jubilaris aan zijn huis werd afgehaald en met bloemen be dacht. Een lange rij autos volgde. De schutters vormden een schilderachtige eere-haag met hun bogen, 's Namid dags vonden groote feesten plaats, on der welke een internationale schieting met 4.000 fr. prijzen. MOESKROEN. Motoongeval. Het meisje Alice Beulque, 1 8 jaar, wo nende in de Molenstraat, werd bij het oversteken van dert steenweg gevat door den motorijder Gustaaf Bruynoo- ghe. Deze, die had willen uitsteken voor een ander voertuig, kon niet tijdig meer stoppen. Het meisje werd ten gronde geslingerd, evenals Bruynooghe en zijne vrouw die achter op de moto zat. De drie personen liepen tamelijk erge kwetsuren op. KORTRIJK. Smartelijk verkeers ongeval. De I 4-jarige knaap Primus G..., kwam Dinsdag avond te 6 uur, per rijwiel uit de Brugschestraat naar den Brugschen steenweg gereden. Ter hoogte van de herberg Zeebrugge aan de Rooterijstraat, zwenkte de jon gen plots naar links, ten einde twee motorrijders te mijden. Hierdoor werd de jongen verrast door den auto van Gerard Muylle, die uit de richting van Ingelmunster kwam. De autovoerder deed zijn best om tijdig te remmen. Niettemin werd de jongen gevat en ten gronde geslingerd, waar hij bewuste loos liggen bleef. Men droeg hem in hoogergemelde herberg binnen, waar een ontboden geneesheer hem de eerste zorgen toediende. De ongelukkige jon gen had een gapende wonde aan het hoofd en men vreest voor een sche delbreuk. Het slachtoffer werd bij hoogdringendheid naar de kliniek ge bracht. Het rijwiel is gansch ontred derd. De politie opende een onderzoek LENDELEDE. Erge val. De fabriekwerkster Renault kwam als ge woonlijk per rijwiel naar haar werk gereden. Gekomen aan de poort der weverij Neyrinck, deed zij een ver keerde zwenking en viel zoo noodlot tig ten gronde dat haar been gebroken was. De bijgeroepen geneesheer deed het slachtoffer voor verpleging naar een kliniek overbrengen. Over de geschillen tusschen Ouderfe en Kinderen betreffende de Ouderdomsrente. Men weet dat de bemiddelde kinde ren verplicht zijn hunne ouders eene onderhoudsrente uit te betalen. In de Kamer werd de aandacht van den Mi nister van Sociale Voorzorg gevestigd op het volgende geval Aan (sommige oudjes wordt de kostelooze ouderdomsrentetoeslag ge weigerd wegens de hen beteekende re den dat Hun afstammelingen of sommi gen onder hen, voldoende bemiddeld zijn om hen dien uit te betalen. Deze oudjes zien er zich zeer vaak toe verplicht hun kinderen voor bet gerecht te dagen om de bijdrage te doen vaststellen, die elk van hen zal te dragen hebben. Vaak bereikt het to taal van de ten laste der afstammelin gen gelegde sommen nog het bedrag niet van den kosteloozen ouderdoms rentetoeslag. Gewis heeft het besluit-wet ter zake het inkomen bepaald, vanaf hetwelk de afstammeling vermoed wordt vol doende bemiddeld te zijn om ten be hoeve zijner ouders op te treden.Daar evenwel de Staat zelf den ouderdoms rentetoeslag niet meer betaalt en hem zelf niet invordert ten laste van de af stammelingen, kunnen de oudjes hun toevlucht enkel nemen tot de rechter lijke macht om hun kinderen te doen betalen. Het is dus de bevoegde recht bank die de inkomsten dezer laatsten schat en het vermoeden ontwricht van het besluitwet voor de gevallen waarin zij oordeelt dat Het kind of de kinde ren slechts moeten tusschenkomen ten bedrage van een som lager dan het be drag van den kosteloozen ouderdoms rentetoeslag. Zal de Staat in deze gevallen aan de oudjes het verschil uitkeeren (wat ten zeerste billijk wezen zou) van de som, die de kinderen moeten betalen krachtens de rechterlijke beslissing en het bedrag van den kosteloozen ou derdomsrentetoeslag, die hen verschul digd zou geweest zijn, hadden zij geen kinderen gehad, die te hunnen behoeve konden tusschenkomen. De Minister heeft deze voorstelling als volgt terecht gewezen Artikel 1 I van het koninklijk besluit van 31 Mei 1933, gewijzigd bij het koninklijk besluit van 14 Juli 1933, voert geen vermoeden in betreffende het bedrag van de inkomsten der af stammelingen, die eene onderhbuds- rente verschuldigd zijn, doch bepaalt slechts het bedrag van de inkomsten, dat door het koninklijk besluit, hou dende herziening van de toekenning van den kosteloozen rentetoeslag, be schouwd wordt als het minimum-inko men van waar de afstammeling zijne ouders begint te steunen. Er dient opgemerkt dat de bepalin gen van artikel 1 1 van dat besluit, zeer ruim zijn en verschillen volgens de ka- tegorie van de gemeente waar de af stammeling verblijft of werkt. Deze regels zijn onafhankelijk van de beginselen van het Burgerlijk Wet boek, waarbij de onderhoudsrente, welke een afstammeling aan zijne ou ders kan verschuldigd zijn, bepaald wordt. Zij sluiten die beginselen uit. Deze afwijkingen werden trouwens uit drukkelijk gewild door den wetgever. Inderdaad, artikel 208 van het Bur gerlijk Wetboek geeft aan den rechter de opdracht na te gaan welke de be hoeften zijn van de ouders en in welke mate de afstammeling, zijne persoon lijke inkomsten in acht genomen, hulp aan zijne ouders verschuldigd is. Zulk stelsel kon niet aanvaard wor den voor eene sociale wet, want het zou aanleiding geven tot oneindige be twistingen. Anderzijds, voorziet artikel 210 van het Burgerlijk Wetboek dat, wanneer de persoon, die het onderhoud moet verschaffen, bewijst dat hij de onder houdsrente niet kan betalen, de recht bank mag bevelen dat hij in zijne wo ning den persoon, aan wien hij voeding verschuldigd is, moet opnemen, voe den en onderhouden. Dus schijnt het onwaarschijnlijk dat eene rechterlijke beslissing, waarbij aan de ouders het onderhoud wordt toegekend ten laste van afstammelin gen, het bedrag der onderhoudsrente lager zou kunnen bepalen dan het be drag, door den kontroleur der belastin gen bepaald krachtens artikel I 1 van de koninklijke besluiten van 31 Mei en 14 Juli 1933. Zulks schijnt slechts te kunnen ge beuren wanneer de inkomsten der af stammelingen aanzienlijk gewijzigd werden sedert de beslissing van den kontroleur der belastingen. In dat ge val mag de titularis van een kosteloo zen ouderdomsrentetoeslag steeds eene aanvraag tot herziening indienen bij den ontvanger der belastingen van het gebied van zijn verblijf. Doch een titularis van een ouder domspensioen zou nooit mogen steu nen op een vonnis om eene beslissing te doen wijzigen, die uitsluitend in de bevoegdheid valt van de administra tieve macht. ZONDERLINGE ZAAK TE THIMISTER. Kinderen ontdekken het lijk van een jongentje, verwittigen een autovoerder die spoorloos met het lijkje verdwijnt. Spel ende kinderen ontdekten in het riet dat er in een verlaten streek rond de gemeente Befve groeit, het lijkje van een knaapje dat scheen rond de 6 jaar oud te zijn. Het lichaampje, dat op den grond uitgestrekt lag, had een wonde aan de rechterwang en verder kwetsuren aan het been. Verder hing de tong, die met bloed besmeurd was, uit den mond van het jongentje. Geschrokken, liepen de kinderen naar den weg, waar een autovoerder stilgehouden had. Ze brachten hem op de hoogte van het gebeurde, waarop de man antwoordde Ik weet het. Op een afstand van 50 meter. Hierna nam hij een witte deken uit zijn auto en liep naar het struikgewas, waar hij het lijkje in de deken rolde en naar zijn auto snelde. Zoodra hij de vracht in zijn voertuig gelegd had, verdween hij in de richting van Thimister. Aldus verhaalden de kinderen bij hun thuiskomst aan vader, die onmid dellijk den veldwachter waarschuwde. Deze ondervroeg de kinderen afzon derlijk en vond dat ze alle drie dezelf de inlichtingen gaven. Het Parket van Verviers werd verwittigd en begaf zich ter plaats. De kinderen werden opnieuw ondervraagd. Zoo de verklaringen juist zijn, veronderstelt men dat het hier een autoongeval zou betreffen, waar van de dader alle spoor wil uitwisschen. Wat het Parket zonderling voorkomt is dat er in de streek tot dusver geen enkele verdwijning van een kind werd vastgesteld. Het gerecht zal het dus moeilijk hebben om hier in deze zaak licht te doen schijnen. GEEN GROOTE DROOGTE. Er werd reeds door weerprofeten voorspeld dat we dit jaar een onge meen drooge Zomer zullen hebben. Zulks wordt evenwel tegengesproken door den gekenden Franschen weer kundige Eerw. Heer Gabriël. Deze zegt dat we dit jaar een minder heete Zomer zullen hebben als verleden jaar en dat de regen niet zal achterwege blijven. We zullen nu moeten afwach ten... en het pakken lijk het komt. DE OORLOGSSCHULDEN. Het Staatsdepartement te Washing ton heeft Zaterdag aan M. de Labou- laye, gezant van Frankrijk en aan M. Paul May, gezant van Belgie, eene no ta overhandigd aanduidend het bedrag der Fransche en Belgische oorlogsschul den, vervallend op 1 5 Juni. Volgens de nota's zou Frankrijk op dien datum aan de Vereenigde Staten 59.000.2 I 8 dollar moeten storten. Bel gie zou 7.159.453 dollar moeten beta len. HET HISTORISCH KASTEEL VAN HAVRE INGESTORT. Woensdagmiddag is het historisch kasteel van de hertogen van Havre, op 7 kilometer afstand van Mons, dat sinds langen tijd bouwvallig was en waarvan reeds een deel was ingezakt, nu twee jaar geleden, volledig inge stort, met groot geraas. Eenige jaren geleden had de onlangs overleden kannunik Puissant een po ging gedaan om het kasteel te laten restaureeren maar was daar niet in ge- ukt. Nu heeft het lot dus voor altijd het bouwwerk doen verdwijnen waaraan de kannunik een deel van zijn leven had gewijd. EENE BLIJDE GEBEURTENIS IS NAKEND IN HET PALEIS VAN LAEKEN. Het nieuws wordt bevestigd dat er een blijde gebeurtenis nakend is in het Paleis van Laeken. Het gelukkig nieuws, dat gansch Belgie verheugen zal, zal door de ge bruikelijke kanonschoten worden aan gekondigd 101 salvo's in geval de nieuwgeborene een prins is, 2 I salvo's in geval het een prinsesje is. Uit officieele bron wordt nog ge meld, dat de gezondheidstoestand van Koningin Astrid zeer goed is. CRISIS IN HET SCHEPENCOLLEGE TE AALST. De scheuring in het schepencollege te Aalst, dat uit een combinatie van socialisten en hun tegenvoeters, de nationaal - flaminganten bestond, is thans een voldongen feit. De fronters hebben reeds hun ont slag aan den socialistischen burgemees ter ingestuurd. Zij zullen echter hun ambt blijven waarnemen tot een nieuw schepencollege is samengesteld. De groote vraag is nu maar hoe het nieuwe college er zal uitzien. VOOR DE GEBREKKELIJKEN. De achterstellen van het eerste se mester 1933 der tegemoetkoming voor zien bij de wet van 1 December 1928 ten bate der gebrekkigen en vermink ten, werden aan de titularissen in den loop der maanden Januari, Februari, Maart en April 1934 uitbetaald. De algemeene uitkeering van het tweede semester 1933 is aangevangen Zij wordt voortgezet, naarmate de her ziening der dossiers vordert en zal waarschijnlijk tegen het einde der maand Juli voleindigd zijn, indien de gevraagde aanvullende credieten door de Kamers op tijd gestemd worden. De vereffening der achterstallen van het eerste semester 1934 zal spoedig volgen en de betalingen zullen alsdan per trimester worden gedaan. EEN SPREKEND UURWERK. Er is spraak van dat, in de centrale telegraafbureelen, een .sprekend uurwerk zou geplaatst worden, dat aan de telefoonabonnenten op elk oogen blik van den dag het juiste uur zou opgeven. Men zal zich herinneren, dat, vóór één jaar ongeveer, zulk uurwerk, te Parijs, in dienst werd gesteld. Dit uur werk, dat in het Observatorium van Parijs werkt, geeft zes maal per minuut het juiste uur op, nl. op de seconden 10, 20, 30, 40, 50 en 60. Het toestel werkt, zooals elk ander uurwerk, doch met dezen verstande, dat het een sprekende film doet afrol len, waarop de door een heldere stem uitgesproken uurstanden zijn opgeno men. Voor een 24-uren-dag zijn aldus op dezen film 8640 verschillende standen opgegeven nl. 6 per minuut, en 360 per uur. In afwachting, dat zulks hier bestaat, kent men nu reeds, bijna in alle huizen het juiste uur, door de radio-uitzendin gen die uursignalen voorzien, en waar van overigens de verschillende pro gramma-nummers nog al zeer nauw keurig aanvangen. DE WERKLOOZENKWESTIE. Woensdag namiddag heeft de heer Jaspar, minister van Financies, eene vergadering voorgezeten van den eco- nomischen Raad. Deze vergadering welke volkomen in beslag werd geno men met het onderzoek der kwestie van de werkloosheid, werd bijgewoond door de heeren Theunis, Franck en Ga- lopin. Ditmaal werd de kwestie niet meer onderzocht onder algemeen opzicht, doch met het oog op practische ver wezenlijkingen in verschillende deelen van het land. OVER DEN OCEAAN GEVLOGEN De fransche vliegers Codos en Rossi zijn met hun vliegtuig «Joseph Le Brix» van het vliegplein van Le Bourget op gestegen met het doel het wereldrekord voor den afstand, dat op naam staat van Codos en Le Brix, neer te halen. Hun doel was over den Oceaan heen Californie te bereiken. Alhoewel zij erin geslaagd zijn den Oceaan te oversteken, hebben zij toch hun doel niet weten te bereiken en zijn op het vliegveld van New-York gedaald na 38 uren 28 minuten in de lucht te zijn gebleven. Zij bevonden zich dan nog op 5.954 kilometers van het beoogde doel. Het vliegtuig had met een erbarme lijk weder af te rekenen. De onderbre king van hun rekordpoging werd be sloten omdat de vliegers vreesden dat een der vleugels van het vliegtuig zou breken, zij hadden tijdens den over tocht onrustbarende trillingen gewaar geweest en daarom besloten zij te New York neer te komen. Bij de landing bestatigden de vliegers dat hun schroef een defekt had afgeloopen, mogelijks bij de opstijging te Parijs. Het is de tweede maal dat de At- antische Oceaan van Oost naar West wordt overvlogen. De eerste maal was ret Costes en Bellonte die van Parijs naar New York vlogen in 37 uren en 1 4 minuten. POPERINGHE, VAN 25 MEI TOT 1 JUNI. GEBOORTEN 206. Descamps Madeleine, d.v. Valerius en De Roo Alix, Westoutre. 207. Wouters André, z.v. Henri en Schoo- naert Zulma, Westvleteren. 208. Sedeyn Gerard, z.v. Severe en Vanzuydt Alida, El- verdinghe. 209. Vandekerckhove André. z.v. Daniel en Carrein Maria, Pop. 210. Nuttens Lucienne, d.v. Pursy en Dewittg Marie, Beveren-Yzer. 211. Wullen Paul, z.v. Julianus en Swertvaegher Irena, Beve- ren-Yzer. 212. Steverlynck Jacques, z.v, Maurice en Degheele Rachel, Reckem. 213. Maricau René, z.v. Hector en Bedde- leem Margaretha, Vlam'ertinghe. 214. Moerman Willy, z.v. JerSme en Six Rosa, Komen. 215. Alderweireldt Frans, z.v. Joseph en Papegaey Jeanne, Pop. OVERL1JDENS 105. Gesquiere Michel, I Zi j., Pop. 106. Bruneel Leontina, 58 j., echtg. Platteel Camille, Watou. 107, Sedeyn Gerard. 2 dagen, Elverdinghe. 108. Debusschere Raphael, 28 j., Pop. 109. Deraeve Germaine, 2 maanden. Pop. HUWELIJKEN Grossey Romain, leurder en Bulcke Jeanette, dienstmeid, b.v. Pop. Debrauwer Gerard, bakker van Langemarck en Verschoore Rachel, dienstmeid van Pop. BELOFTEN Garcy André, metser van Pop. en Mabesoone Roberte, z.b. van Loos en Gohelle (Fr.). t Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen tot de PLECHTIGE LIJKDIENST en BEGRAVING, op Maandag 4 Juni 1934, om 9 uur 's morgens in St. Janskerk, van Heer HYPOLITE DE RYNCK, echtgenoot van Vrouw MARIA-LOUISA VERHELST. Vergadering aan de Kerk. Mijnheer Marcel BENTIN Mevrouw We duwe Médard BENTIN-DERYCKE De Fa- milie BENTIN, hebben de eer het afsterven te melden van hun welbeminde Vader, Zoon, Broeder, Schoonbroeder, Oom, Neef en Ko zijn Mijnheer NESTOR BENTIN, geboren te Poperinghe, op 12 September 1895 en godvruchtig overleden te Yper op 31 Mei 1934. Vrienden en Kennissen worden vriende lijk uitgenoodigd tot den PLECHTIGEN LIJKDIENST, gevolgd van de teraardebestel ling, op Maandag 4 Juni, te 10 uur, in Sint Bertinuskerk te Poperinghe. Vergadering in de Kapel van O. L. Vr. Gasthuis, te 9 uur. N. BEUNS-MONCAREY, Provensteenweg, 17, Poperinghe, ma ken kenbaar dat zij vanaf den 15 Juni, zullen brood bakken en thuis bestellen. Zeer genadige prijzen en uiterst trou we bediening. DANK OP VOORHAND ONTSMETTING DER VRACHTWAGENS, gediend hebbend voor vervoer van huisdieren. Het Ministerieel Besluit van 16 April 1934 verplicht, vanaf 23 Mei 1934, de BEESTEN KOOPLIEDEN, SLACHTERS en AANNE MERS VAN VERVOER, die gebruik maken van voertuigen voor het overbrengen van hun eigen of andermans dieren, deze voer tuigen te ontsmetten volgens de voorschrif ten van dit Besluit. Deze personen moeten aangifte doen van hun beroep aan de overheid der gemeente waarin hunne voertuigen zich bevinden, als ook het getal en den aard dezer voertuigen opgeven. Ter gelegenheid dezer aangifte zal hun, voor den prijs van 3 fr., een aanteekenboek- je overhandigd worden voor ieder voertuig dat voor voornoemd gebruik gebezigd wordt. Dit boekje moet door den eigenaar van het voertuig bijgehouden worden en zal immer in 't bezit wezen van den vervoerder gedu rende het vervoer van dieren. De vrachtwagens waarvan hierboven spraak moeten in goed leesbare letters den naam en het adres dragen van den persoon of firma die den vervoerdienst uitbaat. Bo vendien moeten er de woorden Vervoer van dieren. Gemeente Poperinghe op aangebracht worden. De personen, die zich niet naar deze voorschriften schikken, stellen zich bloot aan rechterlijke vervolgingen. VOORBEREIDENDE PROEVEN. Middelbare Studiëngetuigschriften. De Afgevaardigde van de Regeering zal, in het Provinciaal Bestuur te Brugge, bureel 12, van 9 tot 12 uur. Zon- en feestdagen uitgezonderd, de aanvragen om inschrijving op de voorbereidende en aanvullende proe ven en om bekrachtiging van de middelbare studiëngetuigschriften (hoogere graad) aan vaarden 1. voorbereidende en aanvullende proe ven (I'zittijd) van 15 tot en met 25 uni a.s. 2. voorbereidende en aanvullende proe ven (2'' zittijd) van 4 tot en met 14 Aug. a.s. 3. overleggen van de getuigschriften van 2 tot en met 10 Juli a.s. Schriftelijke aanvragen worden streng ge weigerd. Namens het Stadsbestuur Bij bevel, De Secretaris, De Burgemeester, M. COUTTENIER N. LAHAYE. ZONDAG 3 JUNI 1934. GROOTE GAAIBOLL1NG in overdekte tra, ter herberg 't Roosje bij Cam. Vanhee, Crombekestraat, Pope ringhe. 180 Fr. Prijzen. Inschrijving vanaf I Zi uur. Begin om 2 Zï uur «tipt. PRIJSKAMP OP RUSSISCHEN BILJART In de Blauwe Duif bij Camiel Theeten, Potte8traat. 100 Fr. Prijzen 40-30-20-10. Begin om 9 uur 's morgens. Au Café des Sports bij Ferdinand Louis, Yperstraat, ter gelegenheid van Mees- senstraat-Kermis. Gegeven door de Happy Boys Jazz In de drie Koningen bij Wwe Onraet, gespeeld door de Gebroeders Modest.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 2