14JAAR.NUMMER 23. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN ZONDAG 10 JUNI 1934. ABONNEMENTEN Men abonneert op alle Belgische postkantooren. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT Yperstraat, 2, POPERINGHE. AANKONDIGINGEN ROND DE VOLKSRAADPLEGING IN HET SAARGEBIED. NAAR EEN HOOPVOLLE TOEKOMST. EEN ARTIKEL VAN LLOYD GEORGE. DRINK KRONEN PILSNER ONTHULLING VAN EEN DUITSCH BLAD. EEN EUROPEESCHE MUUR DE AUTO VEROVERT DE WERELD. ONZE BELGISCHE BEVOLKING. LANDBOUWKRONIEK. Gustaaf Gillekens. DE OORLOGSSCHULDEN. Amerika heeft gewoekerd en woekert nog dit is het oordeel vau een Amerikaansche Senator. KOLONIALE LOTERIJ IN BELGIE. SAZET VAK POPERINGHE 16 fr. 25 fr. Frankrijk 25 fr. 30 fr. Loste Nummer» .0.25 fr. De poitabonnenten in Belgis, die van woonit veranderen, moeten dit aangeven in 't po»t- bureel dat ken bedient, en niet aan om. Bij elk (ckrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Pottcheck 48459 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in ta zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikel* worden in de tcheurtnand gegooid. Per regel1.00 fr, (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 3.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarder*. Voor dikwijl* te herhalen re- klamen, prijzen volgen* overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. De Volksraadpleging zal plaats hebben op 13 Januari 1935. In de Volkenbondskringen heerschte een optimistische stemming aangaande het weldra bereiken van een accoord over het Saar-plebisciet. Immers tijdens de besprekingen, die waren gevoerd, schenen de standpunten elkander zeer te hebben genaderd. Er verl uidde reeds, dat een voorloo- pig accoord tot stand was gekomen over de volgende punten De plebisciet-datum zou worden ge steld op Zondag 13 Januari 1935. Wat de waarborgen betreft zou de Duitsche regeering, voorloopig een po litieke amnestie toezeggen voor de stemgerechtigden en hun familieleden De Bondsraad zou dan beslissen of nog verdere waarborgen noodig wor den geacht. Voor de handhaving der orde zou men in eerste instantie gebruik maken van gendarmerie, gerecruteerd uit de Saarbevolking zelf, en mocht dit on voldoende blijken, dan zou de Raad kunnen besluiten of nog andere maat regelen moeten worden genomen, zoo als bv. het aanstellen van Luxemburg sche beambten of buitenlandsche gen darmerie. Toen hierover tusschen de Duitsche en Italiaansche onderhandelaars over eenstemming was bereikt, werd het re sultaat seffens naar Berlijn en Parijs getelefoneerd. Men was zeer optimis tisch over de kans op een spoedig ver gelijk. Later werd gemeld dat een definitie! accoord bereikt is. De volksraadple ging zal dus plaats hebben op Zondag 1 3 Januari 1 935. Het verslag van het Comiteit der drie. Het secretariaat van den Volken bond heeft de documenten afgekon digd, die 't verdrag aanbelangen, door het Comiteit der Drie aangegaan, be treffende het vraagstuk der voorberei ding van de Volksraadpleging in de Saar. Het Verslag houdt beslissingen in betreffende de schikkingen nopens a) de samenstelling der commissie van de verkiezingen, welke op 1 Juli 1934 in functie treedt b) het reglement der verkiezingen c) de oprichting van een hoogere verkiezingsrechtbank en van acht ondergeschikte rechtbanken, die iedere inbreuk op het verkiezings reglement dienen te beteugelen; d) de maatregelen betreffende de handhaving der orde, waarin begrepen is de toela ting voor de regeeringscommissie om eventueel de politie van het Saargebied te versterken door elementen uit de Saar en zoo noodig, uit vreemde ele menten e) de onkosten der volks raadpleging, geraamd op 5 millioen Fransche frank, vallen ten laste van Frankrijk (2 millioen), Duitschland (2 millioen) en de Saar (1 millioen). De Raad heeft verder de bevoegd heid om op het gekomen oogenblik, de waarborgen ten voordeele der kie zers uit te breiden tot de niet-kiezers. Aldus zal er niet dienen geredetwist te worden over het recht van den Raad en over de uitgebreidheid der verant woordelijkheden. Wat de waarborgen betreft, hebben de getroffen overeenkomsten een ver plichting tot den Staat, tot de agenten en organen van den Staat, om zich van alle drukkingsmaatregelen te onthou den na de verkiezingen en de handelin gen van private personen te keer te gaan, die den strijd zouden aanbinden tegen voormelde beginselen. Indien, niettegenstaande deze aan gegane verplichtingen de Saarbewoners het slachtoffer zouden zijn van een drukkingsmaatregel.dan kunnen ze zich beroepen,ofwel op de verkiezingsrecht bank (duur één jaar), die hun alle waarborgen geven zal van onpartijdig heid, ofwel kunnen ze zich richten tot de leden van den raad, die zich immer kunnen beroepen op den Volkenbond of het Bestendig Gerechtshof voor in ternationale geschillen. Drie oplossingen mogelijk. Het is dus nu bepaald dat de volks raadpleging zal gehouden worden op I 3 Januari 1935. De bevolking van het Saargebied heeft dus over zijn lot te beslissen. Drie oplossingen zijn er mogelijk te ^lezer zake 1- Ofwel komt de Saar terug bij Duitschland 2. - Ofwel wordt het onzijdig gebied bij Frankrijk gevoegd 3. - Ofwel drukt het kiezerskorps den wensch uit dat het mandaat van de Volkenbondskommissie worde ver lengd, In dit geval zou het Saargebied nog een tijd lang onzijdig blijven. In machtige radioreden hebben ver- schillige ministers de Boodschap der Regeering aan het Land rondgestuurd. Eene hoopvolle, eene blijstemmende boodschap, een uitzicht op eene ge ruststellende, betrouwbare toekomst. Inderdaad worden de vooruitzichten voor ons landeken veel rooskleuriger en wettigen alle hoop op betere tijden. Dank zij de deflatiepolitiek der re geering en de toegepaste vermindering op discontobedragen, is het krediet aan de nijverheid veel vlotter en veel goedkooper geworden, wat zijn weer slag heeft gehad op de werkhervatting in menigvuldige grootnijverheidsbe- drijven. De bouwnijverheid heeft de handen vol en in de kleinnijverheid worden voorspoedige dagen tegemoet gezien. Voor den landbouw, die de twee laatste jaren zulke deprimeerende da gen heeft gekend, schijnen ook betere tijden weggelegd. Internationale ak- coorden voor vergemakkelijking van den uitvoer onzer land- en tuinbouw- produkten zijn gesloten, andere in be spreking, die ongetwijfeld hun heilza- men invloed op onze markten zullen aten gelden. Alleen in den handel schijnt het nog niet te vlotten. Alhoewel de koopkracht van de groote massa onbetwistbaar is verminderd, moet toch worden erkend dat over het algemeen de koopers nog te veel belang hechten aan het woord crisis dat zij dagelijks en overal rond hun ooren hooren tuiten, en daar door nuttige, ja zqlfs noodzakelijke aankoopen uitstellen. Dat is bepaald eene slecht begrepen economie, daar het rondloopen van baar geld de beste waarborg is voor het verzekeren van den normalen zakengang, van de wel vaart in alle standen. Het spreekt echter vanzelf dat die nakende betere dagen slechts zullen kunnen bevestigd worden mits door ie dereen de noodige krachtinspanning worde geleverd. Het stilvallen, het min der presteeren van zoovele bedrijven heeft een zeer gevoelige vermindering in de opbrengst der staatsbelastingen, namelijk in de bedrijfsbelasting te weeggebracht. Anderzijds heeft het doorvoeren van groote werken, waarvan het nut voor onze algemeene economie buiten twij fel staat, zooals het Albertkanaal en de electrificatie der spoorlijn Antwer- pen-Brussel, of de noodzakelijk gevon den verdedigingswerken aan onze Oostergrens, de beschikbare staatsgel den uitgeput, met het treurig gevolg dat de begrootingsvoorzieningen aan merkelijk werden overschat. Het rechtzetten van die toestanden, het herstel van de diepgeschokte staats- financies zal ongetwijfeld nog zware offers vergen, zoowel ten opzichte van ons fiscaal stelsel als ten opzichte van de vergoedingen, toelagen en wedde- barema's. Wij durven met de Ministers hopen dat iedereen zijn plicht zal begrijpen en zonder aarzelen de vereischte offers zal weten te brengen. Anderzijds verlaten wij ons vol ver trouwen op het beleid der regeering, die in nabije verleden bewijzen te over heeft geleverd dat zij het goed meen de met 's Lands belangen, dat zij de teugels van het Staatsbestuur sterk in sterke handen hield, en die ons ten slotte heeft bevrijd van het akelig spook der algeheele instorting waarin zoovele andere landen ten onder zijn gegaan. Hoop en vertrouwen weze dus de boodschap. G. B. De oud-Engelsche minister voorziet Oorlog Van den heer Lloyd George, ver scheen in de Londensche Sunday Pic- tural een artikel, getiteld Oorlogs Wolken over Europa waarin de mis lukking van de Ontwapeningsconferen tie, de mogelijkheid van enkele con flicten voorziet, in een wereld, die zich tot de tanden wapent. Sprekend over Frankrijk, vraagt de oud-minister zich af Wat zal er in dit land gebeuren als de Ontwapenings conferentie mislukt Ik heb gehoord dat het Fransch standpunt het volgende is wanneer elke gedachte aan gelei delijke ontwapening in het kader der veiligheid, moet opgegeven worden, heeft elk land het recht zijn volledige vrijheid te hernemen. Maar wat beteekent volledige vrij heid Zal Frankrijk een ultimatum sturen aan Duitschland, waarin het vraagt, al de wapens te vernietigen die, tegen de bepalingen van het Verdag van Versailles in vervaardigd werden En wanneer Duitschland weigert, zullen de Fransche troepen dan op nieuw over den Rijn trekken, om de Westfaalsche mijnstreek te bezetten Dat zou ditmaal oorlog beteekenen. Misschien zouden er enkele diplomati sche tusschenkomsten gebeuren, maar dat zou een twijfelachtige hoop zijn. De heer Lloyd George besluit met te zeggen, dat, alhoewel de toestand zeer ernstig is, de wereld toch nog zou kunnen gered worden van een zekere ramp, door een weinig vertrouwen. In dien eenig conflict de moderne vernie lingsmiddelen in werking mocht stel len, zou een gezamentlijk optreden van Engeland en Amerika daaraan mis schien een einde kunnen stellen. Maar hebben deze landen tot samenwerking besloten Zoover wij er kunnen over oordeelen heeft President Roosevelt den heer Norman Davis naar Europa gezonden, om den Volkenbond te verwittigen, dat Amerika zich er ditmaal zal voor wachten, om in Furopesche geschillen tusschen te komen. Frankrijk zou bevreesd zijn voor Belgie en Engeland De «Berliner Boersen Zeitung» vraagt zich af waarom de Fransche generale staf, zooveel haast zet achter de uit werking van een verdedigingssysteem aan de Noord-Oostelijke grens, welke Frankrijk zou moeten beschermen langs de kant van Belgie. Het is belache lijk te gelooven, dat dit zou zijn omdat men een nieuwen Duitschen inval vreest zegt het Duitsche blad, maar het zou wel kunnen zijn omdat men niet meer zooveel vertrouwen in Belgie stelt, dit sinds de militaire en politieke overhe den van dit land, geen lust meer ge voelen om te springen naar het klap pen van de Fransche zweep volgens een uitdrukking van den heer Tardieu» Maar de «Berliner Boersen Zeitung» is verder nog van oordeel, dat er nog een andere reden zou kunnen zijn, om de haast van den Franschen Generalen Staf te verklaren. Het Duitsch blad herinnert er inder daad aan, dat Engeland kortgeleden een groote belangstelling aan den dag legde, voor de inrichting der haven van Zeebrugge en spoedig nadat deze ont werpen waren bekend, Britsche officie ren stuurde om deel te nemen aan de Belgische maneuvers, die langs dien kant plaats hadden. Zou dit aan den Franschen Gene ralen Staf niet te denken gegeven heb ben vraagt de Berliner Boersen Zeitung Zou men te Parijs nu misschien niet kunnen rekenen met de mogelijk heid, dat deze studie van Britsche of ficieren, niet alleenlijk tegen Duitsch land gericht was, zooals dit eerst scheen maar ook nog wel andere redenen kon hebben Wij weten het niet, maar wij willen het echter niet geheel voor onmogelijk houden, temeer daar voor Engeland de weg naar het Noorden van Frankrijk, eerder door Belgie dan langs Calais zou loopen, indien het geval zich ooit wel mocht voordoen Een ontzaggelijke keten van Forten beschermt Frankrijk en Belgie. De beroemde Maginot-linie, de ge pantserde muur, die de Oostgrens van Frankrijk beschermt, zal door Belgie tot aan de zeekust worden voortgezet. Liet volgend jaar, aldus de United Press zal een onoverwinnelijke, met stukken geschut bezette muur van be ton en staal, die van de Noordzee, bijna tot de Middelandsche Zee loopt slechts de korte Fransch-Zwitser- sche grens blijft onbezet West-Eu ropa van Oost-Europa scheiden. Geheel Belgie wordt in deze fortifi catieketen betrokken en de meest on neembare stelling vormen, want achter de verlengde Maginot-linie liggen de sterke Belgische vestingen en aan de Fransch-Belgische grens is een tweede Fransche versterkingslinie in aanbouw. Een vijand, die Frankrijk door Belgie heen zou willen aanvallen, zou niet al leen het Belgische vestingsysteem te genover zich zien, doch eveneens twee met de modernste verdedigingsmidde len uitgeruste fortificatiegordels. Het Belgische deel van de Maginot- linie zal speciaal met de zwaarste ar tillerie worden uitgerust. Vele honder den rnet beton beschermde machienge- werennesten worden in de Ardennen opgericht, en langs de grens in garni zoen liggende troepen, rijwiel-compa gnies met machinegeweer-afdeelingen, moeten bij onverwacht alarm deze verdedigingsstellingen versterken. De Belgische grensversterkingslinie komt bij Metz en Longwy samen met de Fransche, waar zij uiteen valt in twee deelen de voorste gordel bestaat uit afzonderlijke forten, de daarachter liggende uit een samenhangende ver sterking van staal en beton, die onon derbroken doorloopt van de Maas tot aan de Schelde, en waar reusachtige stukken geschut staan, die het grootste deel van Holland beheerschen. Twee legerkorpsen met het modern ste technische materiaal ook voor de artillerie moeten deze linies bezet hou den. Daarenboven zijn in Luxemburg nog bijzondere maatregelen genomen, die samenhangen met de bergverdedi- ging in Belgisch-Luxemburg. Eenige honderden versterkte blokhuizen moe ten strategische punten beschermen en in Bastogne en Vielsalm worden ver sterkte kazernes opgericht voor het on derbrengen van een gemakkelijk ver plaatsbaar korps, dat bestaat uit wiel rijders-compagnies en verschillende verplaatsbare batterijen. Een eskader gepantserde vliegtuigen wordt bij dit korps gevoegd. Verder zullen evenals vroeger, de kanalen een belangrijke rol in de ver dedigingsorganisatie spelen. Er worden voorzorgmaatregelen genomen, dat hun watermassa's binnen een minuut de laaggelegen landstreken in het Noorden kunnen overstroomen en uitgestrekte gebieden voor paarden en automobie len onbegaanbaar maken. Een belangwekkende statistiek. Het handelsdepartement der Veree- nigde Staten heeft onlangs een statis tiek uitgegeven van het aantal auto's die er over heel den aardbol bestaan. De Vereenigde Staten komen natuur lijk onklopbaar aan den kop met 24 millioen rijtuigen. Frankrijk komt op de tweede plaats met 1.800.000 rij tuigen. Daarna volgen Engeland met 1.300.000; Canada I millioen; Duitsch land, 666.000 Australië, 533.000 Italië, 323.000 Argentina, 307.000 Nieuw-lerland, 190.000 Belgie met 182.000 Spanje. 159.000. In de Vereenigde-Staten is er voor elke vijf inwoners een auto in Belgie I auto per 44 inwoners en in Liberia 1 per... 44.000 inwoners. Op te merken valt dat Rusland in deze statistiek niet vernoemd wordt. Het zou waarschijnlijk ergens op den rang van Liberia tronen. Stalin heeft onlangs nog verklaart, dat het ideaal zou zijn dat elke soviet-burger zijn auto zou bezitten, maar dat het best moge lijk is, dat, gezien de ellende die er thans heerscht, er nog wel eeuwen zou den kunnen verloopen, alvorens die droom werkelijkheid worde. In alle geval, men leeft op hoop, in het soviet- land. Dat is ten minste goedkoop en kan niemand deren. Volgens de zoo juist gepubliceerde gegevens van het departement van nij verheid en handel te Ottawa zijn er tegenwoodig in Canada zooveel auto's vrachtauto's en autobussen, dat de hee- le bevolking van het Dominion tegelijk vervoerd zou kunrien worden. Eene volksverhuizing per auto zou dus voor Canada een heel eenvoudige zaak zijn. Deze reusachtige autostoet zou per mijl 50.000 gallons benzine verbruiken.Het geheele aantal motorvoertuigen, dat verleden jaar in Canada geregistreerd werd bedroeg 1.082.957, waarvan 911.627 pérsonenwagens. Het aantal personen, die in het bezit zijn van rijbewijzen, bedraagt 11 37.0 1 4.De po pulariteit, welke de auto in Canada als middel van vervoer geniet, houdt na tuurlijk nauw verband met den goeden toestand, waarin het wegennet daar te lande verkeert. De lengte der wegen, die voor auto's geschikt zijn, bedraagt ongeveer 398.320 mijlen. In den loop van dat jaar werd aan het onderhoud ervan niet minder dan 80 millioen dol lar ten koste gelegd, waarbij dan nog een bedrag van 8 millioen dollar kwam dat voor bruggen en veerponten werd uitgegeven. De baten daartegenover bestonden uit bijna 45 millioen dollar aan benzinebelasting en bedrijfsver- gunningen. Belgie met zijn grondgebied van 30.506 vierkante kilometers en een grens die 1.444 Yl kilometers lang is, telde 8.092.004 inwoners in 1930. Dit cijfer was op 8.213.449 inwoners ge stegen in 1932. Per vierkante kilometer telde men 187 inwoners in 1880. Dit cijfer was gestegen op 206 in 1890, op 227 in 1900, op 251 in 1920 (zonder Fupen- Malmedy), op 265 in 1930 en bereikte 269 in 1932. Einde van verleden jaar was de be volking in de volgende verhouding on der verdeeld onder de negen provincies 20.9 t. h. in Brabant 1 5.5 t. h. in Henegouwen 14.6 t. h. in Antwerpen 14.2 t. h. in Oostvlaanderen I 1.9 t.h. te Luik 11.3 t.h. in Westvlaanderen 4.6 t.h. in Limburg 4.3 t.h. in Namen en 2.7 t.h. in Luxemburg. Er zijn 2.761 gemeenten in het land. Vijf ervan tellen meer dan 100.000 inwoners, namelijk Antwerpen, Gent, Brussel, Luik en Schaarbeek. Er zijn er 34 met 25.000 tot 100.000 inwoners. 1832 gemeenten hebben minder dan 2000 inwoners. In ons land zijn er 7 7.168 vrouwen meer dan mannen. Werken in de maand Juni. Landbouw. Juni is de maand van groen en bloemen, maar vooral van de hooioogst, om goed te zijn moet het beemd gras gemaaid worden, als de planten in den eersten bloei op het punt zijn hun zaden te vormen. Bij het aanaarden der aardappelen zal men zorgen dat de aarde goed aansluit, zooniet zou het regenwater gemakke lijk met de plant in aanmerking kunnen komen en alzoo de knolziekte veroor zaken. Reeds den 20 Juni kan men een besproeiing doen met Bordeleesche pap. Zoo de haver verwoest wordt door veldmostaard, kan men er 300 kgr. per hectaar ijzersulfaat op strooien of wel bestrooien met een oplossing van 30 Sylviniet kainiet per hectare. Het gepaste oogenblik om Sylviniet kainiet te gebruiken is wanneer de veld mostaard nog maar twee blaadjes heeft. Men kan de besproeiing niet gebruiken in de haver die met klaver doorzaait is. Tabak kan men planten tot half Juni, als bijgevoegde bemesting gebruik men 6 kgr. supra phosfaat, 6 kgr. po- tasc.hsulfaat en na de planting 5 kgr. ammoniaksulfaat per hectare. Het is bewezen dat het voordeelig is bij het begin van den hopbloeitijd 4 kgr. ammoniaksulfaat per are onder te hakken om rijke hopbellen te be komen. Hoenderkweek. Na 25 Juni is het niet geraadzaam nog kuikentjes uit te broeden. Als insectenweerder zal men er elzentakken in hangen, die men 's morgens moet weg nemen en ver vangen door andere. Bij droog warm weder moet men veel zuiver water geven, niet veel mais, maar veel groen voeder. President Roosevelt's boodscéiap in Engeland en in Italië. Men weet dat President Roosevelt in een boodschap de schuldenaars van Amerika aangespoord heeft, hun schul den af te betalen. Voor Engeland is op 15 Juni de ver valdag der schuldbetaling. In Enge land is de meening der financieele en politieke middens zeer verdeeld. Men oordeelt in de Beurswereld dat de boodschap van Roosevelt geen en kel nieuw element in het vraagstuk aanbrengt. Engeland zou dan ook moe ten eischen dat de afkorting, welke het op eiken vervaldag betaalt, zouden in aanmerking genomen worden op deze wijze dat Engeland door Washington niet meer zou beschouwd worden al# een in gebreke blijvende Staat. In de politieke middens is men van oordeel dat de Engelsche schatkist rijk genoeg is, om de schuld volledig af te lossen. Engeland zou aldus tegenover Amerika volledig vrij staan en in een bevoorrechten toestand verkeeren. Beide opinies zijn in den schoot der regeering vertegenwoordigd. Het zal dan ook zeer moeilijk vallen een be vredigende oplossing te vinden, vóór den vervaldag van I 5 Juni. De Engelsche regeering verklaart dat zij wil aan hare verplichtingen jegens Amerika niet te kort komen, doch zij verkeert in de onmogelijkheid hare schuld volledig af te betalen. Zij wil echter den vervaldag niet laten voorbij gaan, zonder eene symbolische storting te hebben gedaan, ten bewijze van ha ren goeden wil. In Italië is de boodschap van Roo sevelt zeer slecht onthaald geworden. De Italiaansche middens oordeelen.dat Amerika van zijn toestand als schuld- eischer misbruik heeft gemaakt, om de Staten-schuldenaars te verplichten in Amerika aankoopen te doen aan opge- egde prijzen, welke zeer overdreven zijn. De Tribuna schrijft dat Ame rika niet mag overdrijven, want dat de toekomst van de Vereenigde Staten zwaar is aan waarschuwingen. De Amerikaansche senator Glass, van de democratische groep, heeft te Washington verklaard, dat de huidige toestand pleit voor een algemeene her ziening van de schulden. Want, zegt hij, wij hebben aan on ze bondgenooten munitie geleverd, aan niet te verschoonen prijzen. En nu eischen wij van hen nog zware offers om ons de schulden te betalen. Het Engelsche volk, om maar een voorbeeld te nemen, betaalt reeds zul ke hooge belastingen, dat een Ameri- kaansch parlementslid, die zoo iets zou voorstellen, op staanden voet zou ge lyncht worden De heer Glass ijegt dat Amerika gewoekerd heeft in het leveren van munitie, en nog woekert in het terug- eischen der schulden. LEENING 4 T. H. 1921 VAN DE VERWOESTE GEWESTEN. De trekking van de Leening 1921 4 t.h. gaf volgenden uitslag Reeks 35,.904 nr. 18 uitkeerbaat' met 250.000 frank. Reeks 5 I 862 nr. I 4 is uitkeerbaar met 100.000 frank. R. 109.346 nr. 7 R. 56.576 nr. 2 R. 51.862 nr. 1 I zijn uitkeerbaar met 50.000 frank. De overige obligaties dezer reeksen evenals de 20 nummers der reeks 93.936 zijn uitkeerbaar met 250 fr. In verband met de koloniale loterij heeft men besloten, dat het stelsel van eerst de kleine loten van 200 frank, dan deze van 1.000 fr. tot 100.000 fr. en tenslotte deze van I millioen uit te trekken, de mogelijkheid uitsloot voor de winnaars van een klein of gemid deld lot, ook nog een groot lot te winnen. Dit berust op een vergissing. Het koninklijk besluit dat, betreffende het reglement van de loterij, weldra ver schijnen zal, laat de samenvoeging van loten toe, zoodat eenzelfde biljet, in dien het geluk den bezitter toelaat, wel tezelfdertijd een lot van 200 fr.. een van 1.000 fr. en een van I millioen kunnen winner^

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1