GROOTE KOERSEN voor BEROEPSRENNERS STAD POPERINGHE DRINK KRONEN PILSNER KANSELIER DOLLFUS DRINK KRONEN PILSNER BURGERSTAND VAN OFFICIEELE SCHOLEN 'T ZVVYNLANDS UITZET AMBTELIJKE BERICHTEN voorspoed van vroeger in eene breede mate te herwinnen. De aanwezigheid op deze plechtigheid van Koning Leopold 111, van graal de Broqueville vertegenwoordiger van de Regeering van talrijke gezagvoerders van Provincie en Staat, van de vertegenwoordigers van de Landen die ons in de bange uren van nationale ge schiedenis, hou en trouw ter zijde stonden, deze aanwezigheid bevestigd ons de waar deering waarin Yper algemeen gehouden blijft. Deze waardeering is ons borg dat de rechtmatige verwachtingen van onze bevol king niet zullen teleurgesteld worden. De plechtige inhuldiging van ons Belfort is dus niet alleenlijk de belijdenis van innig vertrouwen in eene betere toekomst, maar vooral de bevestiging van onzen hardnekki- gen wil Yper in de toekomst waardig te maken van haar glansrijk verleden. Symbole d'un passé glorieux, et martyr, Surgit. son dur vouloir cabré dans la lumière, Le Beffroi attestant en un grand cri de pierre péfi, têtu jeté aux siècles a venir Que tout comme la Flandre.Ypres ne veut mourir Sire, Ik heb de eer Uwe Majesteit te verzoeken het Belfort van Yper te willen inhuldigen Antwoord van den Koning. Na deze rede, hartelijk toegejuicht door de geestdriftige menigte, staat de Koning recht, en na de ovatie die Hem wordt gebracht, spreekt hij de vol gende Vlaamsche rede uit Mijnheer de Burgemeester, De wijze waarop Yper mij onthaalt, ver vult mijn hart met een levendig gevoel van dankbaarheid. Als tolk van de stad, waart ge zoo goed mijne voorgangers te herdenken, en in het bijzonder hebt gij hulde gebracht aan mijn diepbetreurden vader, die dit be zoek had toegezegd en dien ik hier met aan doening vervang. De Lakenhalle heeft door de eeuwen heen een getuigenis gebracht van vroegere macht en grootheid. Haar monumentaal belfort dat door geen ander in Europa werd geevenaard, rees boven de vlakten van Vlaanderen als de steenen belichaming van het onsterfelijk vrijheidsideaal. Omdat zulk vrijheidsideaal thans weer onze grondwet bezielt, veroude ren onze torens nooit. Zij verjongen in onze volksfierheid en in ons zelfbetrouwen. Uw beproefde stad heeft in het verleden tijden van inzinking en verval gekend. Eens was zij een der sterkste burchten van de Ypersche gemeente. De laatste oorlog heeft haar met algeheele verwoesting bedreigd. Maar zooals het Belgisch Vaderland zegevie rend zijn levensbestemming heeft herwonnen, zoo is ook Yper uit zijn puinen opgestaan en nu herrijst uw Belfort in zijn nieuwe glo rie, symbool van Belgie's onverwoestbaar heid. Ik ben trots over de eer deze weder geboorte in te wijden. Een taai en moedig volk dat op zijn rechten steunt zal niet ten onder gaan. Voortaan zal weer de bronzen stem van uw beiaard dien levenswil luiden. Mijnheer de Burgemeester, Ik berust in de vaste hoop dat de nog drukkende moeilijkheden zullen worden be dwongen en dat Yper eindelijk op elk gebied den voorspoed zal heroveren die haar in een nieuwe wereld den ouden roem weerschen- ken zal 't Was met eene daverende toejui ching, zonder einde, dat de Koninklij ke rede werd onthaald. Hij had tot het hart van het volk gesproken, voor Hem waren ze voor altijd gewonnen. Daarna stapt de Koning op het Bel fort toe. Naast het beeld van O.L. Vr. ter Halle staan daar de standbeelden van Boudewijn van Constantinopel, Maria van Champagne, Koning Albert en Koningin Elisabeth. De beelden zijn bedekt men de Belgische en de Yper sche kleuren. Zij worden onthuld ter wijl de Koning het Belfort binnenstapt. Het Vaderlandsch Lied weerklinkt, ge speeld door den beiaardier van Door nijk. De Historische Stoet. Kort daarna weerklinken in de verte de Thebaansche trompetten. Langzaam nadert de historische stoet die ter eere van de martelarenstad wordt gehouden. Deze stoet herinnert aan een van de voornaamste episodes uit de geschiede nis van Yper, het beleg van de stad door de troepen van den Bisschop van Norwich, Henry Spencer, en de Gent sche muiters in 1 383. De Ypersche strijdmacht stond onder het bevel van Jan van Oultre, heer van Weldene, ge holpen door zijn zoon Boudewijn en Jan van Komen. Na negen weken werd Yper ontzet en de stad wijdde deze overwinning aan O.L. Vrouw van Thui- ne, het kleine Mariabeeldje dat de in woners eeuwen lang hebben bewaard in de Kathedraal en in 1914 uit de pui nen van St. Maarten hebben gevrij waard. Aan den kop van den stoet stapt een symbolische groep herauten en standaarddragers, die de Maagd van Yper omringen. Dan komt het eigen lijk historisch gedeelte. Het stelt den triomfantelijken terugtocht voor van de Ypersche strijdkrachten, begroet door kinderen, het Ypersch magistraat en de monniken van St. Augustinus. Dan ziet men de gilden en de ambachten, die door de verschillende maatschappijen van de stad worden voorgesteld. Een monumentalen wagen, gevolgd door de Graven en Gravinnen van Vlaanderen, die O. L. Vfouw ter Halle vereeren. Na het voorbijtrekken van den stoet komen de kinderen van de Ypersche Gemeenteraadsleden aan den Koning het geschenk aanbieden van de stad Yper een tafelkleed in Ypersche kant. Na de Pleclhtigheid. Daarna gaat de Koning bloemen neerleggen aan het monument van de gesneuvelden, waarop hij zich naar de Kathedraal begeeft, waar een lofzang wordt opgedragen. Voor zijn vertrek legt de Koning nog een bloemtuil neer aan het Fran- sche monument en brengt dan een be zoek aan de Engelsche school. De Vorst besloot zijn bezoek aan Yper met het neerleggen van eene kroon bij het Engelsche Monument aan de Meenenpoort, waar Hij zich nog onderhield met verscheidene Engelsche personaliteiten. auto, en reed, onder de onbedaarlijke toejuichingen van het volk, naar de statie om zich op terugreis naar de hoofdstad te begeven. ALGEMEENE TEVREDENHEID. Overal is men zeer tevreden over het goed onthaal des Konings te Yper. Men herinnert dat toen de troonop volger met prinses Astrid, Brugge be zocht, de nationalisten eenige belhamels uit het midden der provincie hadden opgetrommeld om de jonge sympathie ke prinsen, die niemand kwaad deden, uit te jouwen. Het plan mislukte. Te Yper heeft zich niet het minste incident voorgedaan, bij het bezoek van Leopold III. De West-Vlaamsche rijke lieden had den zich het offer getroost om hun eigen costummen te laten maken. Zij verlangden slechts een glimlach van den soeverein. Het arrondissement Yper begon een slechten naam in het land te krijgen, daar het een fronter naar de Kamer stuurde en dat nochtans, zonder tellen, millioenen en millioenen van het land ontvangen heeft om de oorlogsschade te herstellen. Koning Albert had Yper en de streek dikwijls bezocht om aldus de klachten der bevolking te aanhooren Yper scheen het woord dankbaar heid niet te kennen en zelfs niet het woord rechtvaardigheid. Thans heeft de bevolking der stad Yper en het omliggende getoond dat zij verkleefd is aan Belgie en aan den Koning. De geest schijnt veranderd. Het was tijd, twintig jaren na de overrompeling van ons land door de landgenooten van Hitier, waarvan de fronters en ac tivisten de nederige dienaars zijn. Natuurlijk was de fameuze volks vertegenwoordiger van Watou afwezig bij de ontvangst van den Koning, wat bewijst hoe zijn gevoelens zijn, maar daarentegen deden de socialisten, ka tholieken en liberalen mede om de feesten op te luisteren. De Koning is zeer tevreden vertrok ken en ook was de eerste minister te vreden over het verloop der feestelijk heden. Er moet ook bijgevoegd worden dat de nieuwe bisschop van Brugge, Mgr. Lamiroy, die deken van Yper is ge weest, veel bijgedragen heeft om zijn geestelijkheid opnieuw kennis te doen maken met de Koninklijke Familie. IN DEN MINISTERRAAD. Geen volmachtgebruik vóór einde Augustus. Maandag zijn de ministers bijeenge komen in een kabinetsraad onder het voorzitterschap van den heer de Bro queville, eersten minister. Deze vergadering duurde omtrent 4 uren en bij het einde werd geen me- dedeeling aan de pers verstrekt. Nochtans hebben een paar ministers verklaard dat men overging tot een uitgebreide gedachtenwisseling over de algemeene princiepen van een werk plan, dat zou moeten gevolgd worden, met inachtname van de bijzondere vol machten, om het economisch herstel van het land te bewerken. Er hadden echter nog geen vastaf- geteekende beslissingen plaats. Deze zullen maar eerst genomen worden na bet einde van de bestudeering der ver schillende vraagstukken, die in den loop der volgende weken zal voortgezet worden. Die beslissingen zullen dan geveld worden gedurende een minister raad, die op het einde van de maand Augustus eerst plaats hebben zal. De heeren Lippens en Van Overbergh nieuwe Staatsministers. Tot slot werd aangenomen aan de onderteekening van den Koning de benoeming van de heeren Maurice Lippens, liberaal senator en Cyrille Van Overbergh, christen-democratisch sena tor, te onderwerpen als nieuwe Staats- Ministers. De heeren Lippens en Van Over bergh zullen wijlen de heeren Jules Renkin en baron Beyens, vervangen. De lijst onzer Staatsministers. Hieronder laten wij de lijst volgen van onze staatsministers met den da tum van hunne benoeming P. Hymans, liberaal, 2 Aug. 1914 E. Vandervelde, socialist 2 Aug. 1914 E. Beyens, kath. (pverl.) 26 Juli 1915 Ch. de Broqueville, kath. 3 I Mei 1918 H. Carton de Wiart kath. 2 I Nov. 1918 P. Segers, kath. 2 I Nov. 1918 A. Vandevyvere kath. 21 Nov. 1918 M. Levie, kath., A. Max, liberaal, P. Francqui. liberaal, P. Berryer, kath., L. Colleaux, socialist, L. Bertrand, socialist. ZONDAG 5 OOGST 1934 op het plein der Groote Heerlijkheid, 21 Nov. 1918 21 Nov. 1918 21 Nov. 1918 21 Nov. 1918 21 Nov. 1918 21 Noy. 1918 Groote Prijs der Stad Poperinghe. 50 Km. op eigen kracht, met Demuy- sere J.; Rebry G.Van Hevel O.; Decorte R.; Decroix Em.; Ghesquière; Dyzers Catteeuw Hendricx Lievens Schallier Jer. France Mich. Gouwy 2. 16 ronden afvallingskoers. 3. Achtervolging, 4 tegen 4. 4. Ronde tegen het uurwerk. Oplinus Beckaert Decorte M.; Moerman. 5. Snelheid. 6. 10 Km. puntenkoers. 7. Omnium. PRIJSUITDEELING IN DE GEMEENTESCHOOL. UT^IET^LAND. STADSNIEUWS. ZONDAGRUST. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen M. 1NGHELRAM. AANBESTEDING. Op 27 Juli had te Brugge de openbare aanbeste ding plaats van de herstellingswerken aan de staatsbaan Brussel-Duinkerke, op het grondgebied Poperinghe, van aan het begin der Duinkerkestraat Verstraete. Er zijn gelukkiglijk geen persoonlijke ongelukken, doch de laats te auto is zeer ernstig beschadigd. De gendarmerie heeft het onderzoek in gesteld. OOSTENDE. Zeemonster. De Oostendsche visscherssloep O 1 58 is Woensdag namiddag de ha ven binnen gevaren met aan boord een zeemonster van 7 tot 8 meter lang en wegende 2.000 kilos. Men heeft nog niet kunnen vaststellen welk soort beest (herberg West-Vlaanderen) tot bij het het is- Het wekt de algemeene nieuws- J. Renkin, kath. (overl.) 2 Juli 1920 H. Jaspar, kath.. E. Brunet, socialist. Ch. Magnette, liberaal, A. Brau, kath., G. Theunis, kath., F. Masson, liberaal, P. Poullet, kath., L. Franck, liberaal, J. Servais, liberaal, E. Anseele, socialist, A. Devèze, liberaal, E. Tibbaut, kath.. I I Maart 1924 2 April 1925 2 April 1925 2 April 1925 13 Mei 1925 13 Mei 1925 20 Mei 1926 27 Sept. 1926 1 3 October 1926 8 April 1930 8 April 1 930 8 April 1 930 5 Juni 1931 Vciyc'tTcn: V •- 'v.'.:-.. is* zijn P.-E. Janson, liberaal, F. Van Cauwelaert, kath., 6 Juni 1931 VI. Houtart, kath. 22 Febr. 1932 X. Neujean, liberaal, 24 Sept. 1932 J. Ppncelet, kath,, 24 Sept. 1932 gehucht Hooge. Het deel alsnu in kas- seisteenen gelegd wordt met gelijksoor tig materiaal vernieuwd. Boven het ge deelte alsnu in tarmacverharding zal een weg in verkapte steenen (mozaik) aangelegd worden. De aanbesteding gaf als uitslag C. Ver Eecke, Ardoye, 588.062.20 in zweedsch steen); 787.368.75 in por fier. H. Mahieu, Yper, 590.128.14 in zweedsch steen en 788.481.56 (por fier). Van onteigeningen voor het uit breiden der Duinkerkestraat, is er voor het oogenblik geen spraak. DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in dooZen van 7.00 en 12.00 fr. STIERENKEURING. Het stads bestuur van Poperinghe maakt kenbaar dat op Donderdag 9 Augustus 1934, om 10 uur, te Poperinghe, Deken De Bo-laan, een bijgevoegde stierenkeuring kosteloos zal gehouden worden voor al de dieren van Poperinghe en omliggen de gemeenten, en die nog ter keuring niet zijn aangeboden geweest. De dieren zullen den dag zelf ter plaats opgenomen worden. WERKLOOSHEID. De stand der werkloosheid in onze stad, was deze week als volgt Zaterdag, 295 Maan dag, 280 Dinsdag, 225 Woensdag, 212 Donderdag, 250 Vrijdag, 212. Het getal werkloozen opgeeischt door het stadsbestuur, en gebezigd aan het reinigen eener waterbeek, bedroeg Zaterdag, 28 Maandag, 24 Dins dag, 24 Woensdag, 23 Donderdag, 2 1 Vrijdag, I 6. POMPIERSFEEST. Eerstdaags zullen pompiers uit Poperinghe zich ten huize begeven om de inwoners eene herdenking der Provinciale Pompiers feesten van 2 Sept. aan te bieden. De bevelhebber, F. Blanckaert. RUITENBREKER. Rond I I J/2 uur, sloeg Maandag avond, zekere O W., rond de 40 jaar oud van Crom- beke, eene ruit uit in het politiebureel. Daar de man bedronken was werd hij in den amigo opgesloten. Proces-ver- baal werd opgemaakt. MELK-ONTLEDING. Woensdag morgen werden de melkverkoopers ten politiebureele ontboden om er hunne waar aan eene ontleding te laten on derwerpen, Verscheidene stalen wer den medegenomen om onderzocht te worden. Er werd vastgesteld dat ver scheidene kruiken niet in regel vvaren met de wet. Opgepast dus WESTVLETEREN. Pijnlijk on geval. Dinsdag was de kleine Van Quathem, mede naar het veld, waar men aan het maaien was. Op zeker oogenblik moet de kleine te dicht ge komen zijn en werd de twee beentjes afgemaaid. Het ongelukkig knaapje werd aanstonds naar de kliniek van Yper overgebracht, alwaar het Woens dag overleden is. POLLINCHOVE. Erge aanrij ding. De 18-jarige brouwersgast, Wies Merlevede en een 14-jarige stu dent uit Brussel in verlof te Loo, zijn ter hoogte der woning van den heer burgemeester, toen zij uit tegenoverge stelde richting kwamen, rond 6 Yl uur van den avond, met vreeselijk geweld op elkaar gebotst. De jongeling was erg aan het gejaat gewond, het neus been gebroken en bloedde overvloedig en kloeg over schouderpijnen. De stu- ffent bleek nog erger gesteld. Hij lag geruimen tijd bewusteloos, een oog was erg gezwollen. Na onderzoek door twee geneesheeren, die eene schedelbreuk vaststelden, werd het slachtoffer naar eene kliniek overgebracht. Een onder zoek is jng,esteld. HEYST-AAN-ZEE. Politiekom- rmssaris. Bij Kon. Besluit van 25 Juli, wordt M. Declerck G., benoemd tot politiekprnmissaris te Heyst, ter ver vanging van M. Van Sevenant J., over leden. gierigheid op. DROEVIGE VERJAARDAG. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft aan de Gemeentebesturen herinnerd, dat de dag van 4 Augustus niet mag vergeten worden. Het is inderdaad op dien datum dat twintig jaar geleden, in 1914 omtrent 9.30 uur, door de schending van Bel gie's grondgebied, een der snoods'te wandaden uit de geschiedenis voltrok ken werd. De belforten en kerktorens zullen er voor zorgen, dat den morgen van den zelfden dag het ons opgelegd vergeten en vergeven onderbroken worde, om Belgie's roemrijke daad in de ziel van de jongere geslachten te doen herleven Hij verzoekt derhalve, dat de ker ken haar noodklokken zouden doen kleppen en de fabrieken en werkhu zen, alsook de stoomschepen, hunne stoomfluiten en sirenen zouden doen werken op dat oogenblik. NA DE MOORD OP MERCKEM. Botsing. Ror^cJ 7 u. 30 's avonds op den wijk De Kippe aan het kruispunt van twee steenwegen, is de auto met sleepwagen van een paardenkoopman op de auto gebotst van den landbouwer Modest De moordenaars terechtgesteld. De twee bijzonderste beschuldigden over den moord op Kanselier Dollfuss werden door den krijgsraad ter dooc veroordeeld. Het zijn twee Weenenaars zekere Planetta, 35 jaar en Holzweber 30 jaar oud. Deze twee Nazis, die het oproer van 25 Juli leidden, werden Dinsdag na middag door verhanging terechtgesteld DOOD VAN REICHSPRESIDENT MAARSCHALK HINDENBURG. Donderdag morgen, ten 9 uur, Maarschalk von Hindenburg, Reichs- president, overleden. Hij was 87 jaar oud. Men weet dat sedert eenigen tijc de president aan 't verzwakken was. terwijl hij pas sedert enkele dagen bed legerig moest blijven. Hij is dan ook stilaan verzwakt en sedert Woensdag avond lag hij in doodstrijd. Zijn heengaan is een groot verlies voor Duitschland, inzonder in deze be narde tijden waarin het land zich thans bevindt. De loopbaan van maarschalk Hin denburg was wel vervuld. Van jongs af werd hij militair en nam aan drie oorlogen deel, namelijk tegen Oostenrijk, toen hij nog maar 19 jaar oud was, later in 1870 t(egen Frankrijk en ten slotte als generaal en opperbevelhebber aan den grooten oorlog 1914-18- In 1925 werd yon Flindenburg tot president van hef Rgieh verkozen als opvolger van president EberJ. Het mag gezegd dat Hindenburg een groot man is geweest en dat hij zijn land uiterst lief heeft gehad en dit tot in het graf zelf. Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen OP ZONDAG 19 OOGST 1934, zal ter gelegenheid van de VLAAMSCHE BEDEVAART naar DIKSMUIDE, volgende speciale trein worden ingericht, met 50 c/c vermindering op de gewone prijzen. Watou V. 7.50 St Jan 8.00 Pppprirjghe, statie V. 8. I 5 Poperinghe, pjafkt Crombeke 8.40 West-Vleteren .8.50 Oost-Vleteren 8.55 Reninghe 9.15 Ncjordschoote 9.20 Mprckejp 9-35 Diksmuide, fltatie A. 10.00 Enkel stilstand Aan hierboven aange- i<^e staties. Deze trein za| enkel rijden op voorwaarde dat het getal ingescLrpven leden volcjoende wez.e vóór I 5 Augustus. Kaarten op vpprhand aanvragen in de Sta pelplaats te Ppperinghe. Zitplaatsen wor den verzekerd yopr de kaarten op voorhand genomen vóór f 5 Augustus. De reizigers die bij den terugkeer hunne reiskaart niet kunnen vertoonen zullen verplicht zijn &ene nieuwe kaay/t te betajen. Terugreis uit Diksmuide te 18,15 met aankomst te Poperinghe te 19.40 en te Watou, te 20.13 Zondag namiddag was er Prijsuitdeeling voor de leerlingen onzer Gemeenteschool. Zooals voorgaande jaren had zij plaats op de bovenzaal van het Stadhuis en was zij opgeluisterd door zang en declamatie. E. H. Deken, de E. H.H. Pastoors, verschil- lige Heeren Gemeenteraadsleden, de Ouders, familieleden en vrienden der Kinders luister den het feest op met hunne tegenwoordig heid. M. J. Vandooren, in zijne hoedanigheid van Schepen van Onderwijs, zat de plechtig heid voor. Als openingslied zongen de leerlingen der Gemeenteschool uittreksels uit de Van Rijs- wijck-Cantate als Hulde aan Peter Benoit en Hendrik Conscience in het jubeljaar 1934. De jongens gingen er fier op dit pareltje van toonkunst te mogen ten beste geven en zij hadden daar reden voor. 't Was waarlijk schoon en t was wel uitgevoerd. Daarna hield M. Maur. Desmadryl, be stuurder der Gemeenteschool, eene gloedvol le aanspraak tot de aanwezigen. Zijn eerste woord was gericht tot de kin ders. Hij, zoowel als de Meesters der school, zijn in het verloopen jaar tevreden geweest over de jongens hunner school. Zij hebben wel gewerkt en nu mogen zij de belooning komen halen voor een jaar van iever, van stiptheid, van onderdanigheid, van plicht volbrenging. Een tweede woord was gericht tot de Gees telijke en de Gemeentelijke Overheden. Hij bedankt om de belangstelling en den steun die zij geven aan de Gemeenteschool en ver hoopt in het vervolg steeds op dezen steun te zullen mogen voortrekenen. Een derde woord is gericht tot de Ouders. De schoolbestuurder bedankt de Ouders om het vertrouwen dat zij stellen in hem en in de meesters der Gemeenteschool. Hij wenscht ze geluk omdat zij zoo goed hebben mede gewrocht met de Meesters, ten einde de heer lijke uitslagen te bekomen, welke thans zou den medegedeeld worden. In krachtige be woordingen spreekt M. Desmadryl over de Opvoeding en het Onderwijs dat aan de jon gens der Gemeenteschool gegeven wordt en eindigde met een blijden groet aan ons Vors tenhuis. Met I 7 September worden alle leerlingen verwacht om met iever een nieuw school jaar te beginnen, zelfs deze die I 4 jaar oud zijn en nog in het werk niet zijn. In afwach ting wordt aan allen een aangenaam verlof toegewenscht. M. Vandooren, Schepen van Onderwijs, nam vervolgens het woord. Hij bedankte de aanwezigen en wenschte de Ouders geluk om den iever en de werkzaamheid welke hun ne kinders gedurende het jaar betoond heb ben. Hij prees de kinders om de uitslagen die zij verkregen hadden. Hij had een bij zonder woord van lof over voor de Heeren Bestuurder en Onderwijzers en verzekerde hen in hunne moeilijke en lastige taak, den steun der Gemeente. Thans wisselde de prijsuitreiking zich af met dichtstukjes en liederen. Elk deed om ter best, elk deed om ter schoonst. Nu eens ern stig, dan weer geestig, nu echt kinderlijk, dan weer plechtig, 't Is moeilijk te zeggen wie het meest bijval had. Maar t is niet moeilijk te zeggen, dat eene school waar de kinderen zoo goed vooruit komen, zich zoo flink aanstellen, met zooveel smaak en kunstgevoel optreden, dat zulke school een beste school moet zijn en dat de Ouders met volle gerustheid hunne kinders aan zulke school mogen toevertrouwen. Hier volgen de namen der leerlingen die de eerste hunner klas waren Lemenu, Roger. Keignaert, Marcel. De Rynck, Jules. Taffin, Roger. 1" Jaar 1. 2. 2- Jaar 1. 2. 3- Jaar 1. 2. 4" Jaar 1. 2. 5" Jaar 1. 2. 6" Jaar 1. 2. 7" Jaar 1. 2. 8" Jaar 1. 2. Herpelinck, Auguste, Sansen, Lucien. Samyn, Georges. Buseyne, Gérard. Six, Marcel. Vandooren, Omer. Warlop, André. Huyghe, André. Debyser, Daniel. ABEELE-STATIE-KERMIS. ZONDAG 5 OOGST 1934 VELOKOERS OM TER TRAAGST voor Mannen en Vrouwen. 75 Fr. Prijzen 20-15-12-10-8-5-5. Inschrijving van 2 tot 2 J/2 uur A la Bascule bij Louis Parasote Inleg 1 fr. per man. Vertrek A la Cour de Commerce bij M. Crombez. Aankomst la Station bij M. Denecker. Prijsuitdeeling «Au Cheval Boulonnais bij G. Jdaghedooren GROOTE BAANBOLLING 240 FR. PRIJZEN Een eerste prijs van 40 fr. en een tweede van 20 fr. in iedere herberg. Inleg 2.50 per peleton van 2 mannen. Inschrijving van 4 tot 5 uur Au Cheval Boulonnais bij G. Haghedooren. - De bóljen zullen door de Comrpissie afgeleverd worden. De Com missie behoudt zich he f recFt over alle ge schillen te beslisser}. Om 6 uur 's avpnds PRACHTIG CQNCERT door cje Fanfare «-St Cecilja Afreele» 80 MAANDAG 6 OOGST 1934 BAANBOLLING Fr. Prijzen. In iedere herberg is er 20 Fr. te verhollen. Inleg 2 fr. per pe leton van 2 mannen. Inschrijving van 5 tot 6 uur bij Louis Parasote. DE COMMISSIE Maurice Denecker Louis Parasote Maurice Crombez Georges Haghedooren. VLAAMSCHE TOERISTENBOND - i E -lisJ ij Afdeeljng Bjoperinge en Omliggende. Zondag 12 Oogst, bezoek aan De Lovie onder leiding van den Heer Dr Brutsaert Bijeenkomst aan de herberg Dé Bankelinde» om 3.30 uur stipt. De deelnemers die niet begeeren.te voet of per fiets te gaan kunnen dei) Jrap) nejpen cjie visrtrelct van de groote fnajrkt t£ 3 upy. atejtiag |B Qpgst, in autocar naar Diks muide. Verlichting vpn den Heidenhuldetq- ren. Bijeenkomst aan bet stadhuis om 'H uur s avonds stipt. Afreis uit Diksmuide óm mid dernacht. Reissqm 10 fr. Iqschrijven vóór 5 Qogst. Zondag 19 Opgst mpt autocar naar den Yzprbedevaart en naar De Panne. Bijeen- kpnjst a^n hfft stafjhjjis pjrp 8 ui^r 30 's mor gens. Vertrek uit Qikspiuide pin 3 uur 's na middags. Afreis uit De Panne om 9 uur 's Stilstand enkel aan zelfde staties als bij de!»vonds' Rossom 15 fr. Inschrijven vóór 15 heenreis. Oogst. POPERINGHE, VAN 27 JULI TOT 3 AUG. GEBOORTEN: 281. Van Weehaege De- nise, d.v. Joseph en Debaene Agnès, Dicke- busch. 282. Boutton Alice, d.v. Maurice en Debruyne Maria, Pop. 283. Robyn Christiane, d.v. Robert en Ooghe Maria, El- verdinghe. 284. Taffin Jpannine, d.v. _Se- raphinus en Devos Adronie, Duinkerkestr. 285. Ryon Gerard, z.v. Georges en Enge- laere Julia, Rousbrugge-Harióghe. 286. Vanhoorne Roland, z.v. Henri en Pil Martha, Switch Road. 287. Sedeyn Mare, z.v. Ca- millus en Pattyn Maria, Reninghe. 289. Mazereel Maria, d.v. Cyrillus en Vandevelde Rachel, Woestensteenweg. 290. Soubry Jeanette, d.v. Marcel en Gantois Maria,Watou. OVERLIJDENS Leuwers Achiel, 4 maan den, Provensteenweg. Top Renatus, 75 j., echtg. Logie Emerence, Pottestraat. - Lazoore Gustavus, 62 j., ong., Ypersteenweg. Lemahieu Amelia, 73 j., wed. Bouthé Julianus, Abeelesteenweg. Merlevede Ca- rolus, 72 j., ong., Duinkerkestraat. HUWELIJKKEN Vandelanotte Stephanus rekenplichtige en Merlevede Alice, z.b. b.v. Pop. Thomas Paul, regent en Delalleay Angèle, z.b. b.v. Pop. BELOFTEN Hoevenaghel Julien, stoel- vlechter en Liebert Martha,» naaister, b.v. Pop. De Cae Julien, fabriekwerker en Scharre Maria, dienstmeid, b.v. Pop. De Gruyter Paul, schilder en Vannieuwenhuyze Yvonne, winkeljuffer, b.v. Pop. RENINGHELST, VAN 1 MEI TOT 31 JULI. GEBOORTEN Debyser Marcella, d.v. Ju lien en Carton Maria (Poperinghe). Fiey Agnès, d.v. Floris en Victoor Elisa. Van delanotte Denise, d.v. Emiel en Vandelanot te Bertha. Desmyter Jan, z.v. Oscar en Vanseveren Mariette. Schouteten Jeanne, d.v. Remi en Raeke Maria. Houwen Mau- ritia, d.v. André en D'Hondt Maria. Mael- brancke Gilberta, d.v. Augustus en Lonckaert. Julia. Verdonck Roger, z.v. Remi en Spen- ninck Madeleine. Catteeu Charlotte, d.v. Henri en Devos Flora. Cappoen Annie, d.v. Lucien en Braem Bertha. HUWELIJKEN Delye Georges van Pope ringhe en Spenninck Alice van Reninghelst. Tant Marcel van Dickebusch en Cuvelier Germaine van hier. Jacob Julien van Pop. en Cordonnier Julia van hier. Verhaeghe Julien van Brugge en Derycke Maria van hier. Carton Julien en Vandamme Martha, b. van hier. OVERLIJDENS Ooghe Julie, wed. Louis Gillebert, 78 j. Camerlynck Achiel, eere gemeentesecretaris, 78 j., wed. Camerlynck Eugenie. Boudry Eudoxie, 78 j., echtg. Decaesteker Alois. Plancqueel Emma, kloosteroverste, Clytte-Reninghelst, 64 j. De familie DESAGHER, noodigt vrienden en kennissen uit op de PLECHTIGE LIJK DIENST en BEGRAVING van E. H. GUSTAAF DESAGHER, Pastoor te West-Roosebeke, op Maandag 6 Oogst 1934, om 11 uur in de parochiekerk van West-Roosebeke. Zij verontschuldigen zich bij deze welke bij vergetelheid geen rouwbrief mochten ont vangen hebben en verzoeken hen dit bericht als dusdanig te willen aanzien. Autobus uit Yper naar West-Roosebeke om 10.20 uur. BESCHERMINGSBOND DER POPERINGHE. Op Zondag 5 Oogst, om 1 1 uur, in het Palace-Hótel OPENBARE MEETING door de HH. Voorzitter en Sekretaris van het Oud-Leerlingen Verbond der Officieele Scholen van West-Vlaande ren. Allen die het officieel onder wijs genegen zijn, zullen er aan houden tegenwoordig te zijn. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, C. Andries. E. Beheyt. DRINKT STAD POPERINGHE. STRAATBELASTING. Het Kollegie van Burgemeester en Sche penen der stad Poperinphe maakt Het pu bliek kepbaar in uitvoering van art. '02 van de Gemeentewet dqt bij K. B. yap I h\> 1934, bet invoeren van eene straa(belasting c^f wegenistaks yopr het dienstjaar 193 goeqgekeurd is geweest en (Jaapte typ l^ste der eigenaars van onrperende goefjereq, pg grondgebied Poperinghe gelegep. WERVINGSBUREEL. De jongelingen der lichting 1935 van Po peringhe, zullen op 24 Oogst aanstaande, voor het Wervingsbureel te Yper, Muziek school, Hondstraat, moeten verschijnen. De niet uitgestelde miliciens der lichting 1935, die geen oproepingsbrief mochten ont vangen hebben, moeten zich onverwijld tot het gemeentebestuur wenden. VERBETERING VAN HET GEITENRAS. Telling der Geitenhokken. De Bestendige Afvaardiging der Provintie eeft, in zitting van 15 Juni 1934, besloten over te gaan tot de keuring de» geitenhokken bestemd va'ot" den openbaren springefienxt ged urende -het seizoen. 1933-1934» In uitvoering van artikeT 2 van-de Provin ciale 'Verdrdening moeten xle gefrieent'ebé- sturen de telling doen van al de bestaande geitenhokken, oude en jonge, wejke op het grondgebied gehouden worden, 't zij deie» ail dan niet tót den 'bpènbaren dekdiertst be stemd wezen. L Dë bewoners van Poperinghe, houders van geitenhokken, wordeh dus dringend verdocht vóór 20 Augustus 1934, ten stadhuize, së- retariaat, dé boklcen aan te geven wöatvan zij in Hezit Lzijkn'. Dë' nalatige' personehi zouden verwaarloözën deafen oproejV të b'e- antwoordeni stellen zich bloot aan rechter lijke vervolgingen, zoo zij, na einde Augustus» bezit zijn van een of meer geitenhokken» welke niet werden aangegeven ten stadhuize, A- Y 11 I.i .IÏ&* Namens het Stadsbestuur i Bij bevel. De Secretaris, De Burgemeester, M. COUTTENIER N. LAHAYE,

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 2