Is het eene Oneerlijkheid PUROL esprongen handen NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT onze frank. DE KWESTIE VAN DE BELGISCHE BANK VAN DEN ARBEID. MILLIOENEN EN MILLIARDEN. drinkt 'T zwijnlands bier den «UITZET» HET GROOTSTE SCHIP. IS DE ECONOMISCHE CRISIS AAN 'T AFNEMEN. leest en verspreidt de gazet van poperinghe LANDBOUWKRONIEK. de pruimelaar. NUMMER 48. RINGHE ABONNEMENTEN 16 fr. Congo 25 fr. fr. fr. Losse Nummers .0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belg'e, die van woomt veranderen, moeten dit aangeven in 't puit bureel dat hen bedient, en niet aan on*. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor int- woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Poatcheck 48459 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag morgen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel1.00 fr, (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 3.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijl* te herhalen ra- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand ta betalen. Men heeft reeds meer dan eens ge vraagd of de devaluatie van den frank geene oneerlijkheid is sommigen ant woordden neen wij zeggen ja zij is een schreeuwende oneerlijkheid. Al dezen die opkomen tegen de in flatie of waardevermindering van onzen frank zijn het eenparig eens om te ver klaren dat eene nieuwe inkrimping on zer munteenheid (reeds een eerste maal met omtrent 86 '/i van hare waarde verminderd) niet alleen nood lottig zou zijn voor de algemeene eco nomie van het land, maar ook onre delijk. Sedert eenigen tijd stelt men vast dat sommige verdedigers der gezonde munt, al behouden zij hun eerste oog punt ongeschonden voor wat de na- deelige gevolgen van den voorgestel den maatregel betreft, nochtans aan nemen dat deze in zijn eigen niet on eerlijk zijn zou. Bij gezonde geesten is zulke verklaring waarlijk verbazend. Een dingen is nochtans zeker name lijk, dat de vermindering der waarde van onzen frank rampspoedige gevol gen hebben zal voor de bezoldigden, omdat het hun waarschijnlijk onmo gelijk zijn zal eene vermeerdering te hunner vergoeding, nauwkeurig even redig met de daling van den frank. Voor de dragers van staatsrenten, van ^bligaties, de beleggers in banken, en spaarkassen, de verzekerden, enz., omdat hunne schuldverordeningen zul len verminderd worden in kapitaal en inkomen, op een aanzienlijke wijze. De ontwaarders zijn daaraan onver schillig men weet zeer wel dat een der doeleinden der voorgestelde verrich ting juist bestaat hierin dat de schuld- eischers van een deel hunner goederen beroofd worden. Men begrijpt maar niet hoe tegenstrevers der devaluatie, in deze voorwaarden kunnen aannemen dat ze niet oneerlijk zou zijn. Tot hiertoe heeft men voor een on rechtvaardige genomen dezen, die zich voorstelde aan zijn naaste een deel van zijn fortuin te onttrekken. Zulke ma nier van handelen wordt nu aanzien als een onberispelijke daad De waarde- vermjnderaars meenen hunne houding te kunnen verrechtvaardigen met te zeggen, in tijden van krisis, dat ieder een een pffer brengen moet, dat het dus onrechtveerdig zijn zou te dulden dat zekere reeks burgers een welstand behouden gelijk, zooniet grooter dan deze welken zij in tijden van voorspoed bezaten dat overigens de verminde ring der kapitalen en inkomsten maar schijnbaar is dat zij enkel als gevolg zal hpbken de koopkracht der schuld- Yordpraars te brengPn °P het peil van I 92Q, daar sedertdien de prijzen aan zienlijk gedaald zijn, enz. Onnoodig bij te voegen dat deze heeren zorgvul dig vermijdpn ons te zeggen of die kpppkracht zal behouden blijven inge val de prijzen stijgen. Melden wij al Voorbijgaande het iljogisme van een maatregel, dje beweren zou dp econo mie van een land herpp te beuren met de spaarders van een deel van hun eigendom te berooven, de herleving van een land te verwekken met het vertrouwen te ondermijnen- Zullen de ontwaarders willen begrijpen hoe schijnbaar hunne redenen maar zijn De kapitalist die zijn bezit plaatst in schuldvorderingen bestemd om hem een vast inkomen op te brengen, is het tegenovergestelde van een speculateur Wat hij vooral beoogt, is het behoud der algeheelheid van zijn kapitaal te verzekeren. Met dit doel, wijst hij de plaatsingen af, die winstgevender kun nen zijn, maar ook avontuurlijker. Hij vergenoegt zich met eene nederige, maar onveranderlijke vergoeding. In andere woorden hij weigert van een vennoot tp zijn in plaats van een cre- ancip. jndjen zjjn schuldenaar schitte rende zakep doet en het kapitaal ver- tipndubbplt, wejke hem geleend werd, tqch bHift hij vreemd aan dipn voor spoed, Al waf hij vraagt is dat, gedurende den tijd van zijn kontrakt, de vastge stelde intrest hem regelmatig betaald wordt en dat op het einde van den vastgestelden tijd, zijn kapitaal hem volledig teruggegeven wordt. De wet tigheid van zulken eisch, verrechtvaar- digd door de voorzichtigheid van de genen, die hem stelt, is altijd aanvaard geweest. Zij die nu de waardevermindering aanpreeken, 't is te zeggen de inkrim pingen der schuldvorderingen in kapi taal en interest, hebben zich wel ge wacht, in tijden van voorspoed, deze princiepen tegen te spreken dan heb ben zij nooit gevraagd dat de schuld- eischers deel nemen aan het fortuin hunner schuldenaars, al waren deze winsten schandalig. Het is maar in tij den van tegenspoed dat zij eraan den ken van hen een soort van vennooten te maken, enkel geroepen om in de verliezen tusschen te komen. Is zulke manier van denken, zulk ontwerp wel eerlijk Bijlange niet. Maar er is meer. De ontwaarders weten zeer wel dat zeer talrijke vaste lasten vermin derd geweest zijn sedert het begin dei krisis, hetzij als gevolg van overeen komsten vrijelijk aangegaan, hetzij ten gevolge eener wettelijke schikking. Moet men wijzen op het besluit-wet van onlangs op het moratorium en de menigvuldige huishuurwetten op de talrijke schikkingen afgesloten met de bezitters van schuldbrieven, op de ver mindering van het percent van den int rest vrijwillig toegestemd door de Spaarkas eindelijk op de mogelijk heid eener omzetting der openbare lee ningen Die verminderingen van in komsten hebben de koopkracht der schuldeischers aanzienlijk ingekrompen zoodat deze tegenstrijdig met de be vestigingen der waardeverminderaars reeds op het peil van 1929 gebracht is en zelfs er onder in talrijke gevallen, ondanks het dalen van prijzen sedert dien. Nochtans, de spaarders hebben ovei het algemeen deze maatregelen aan vaard zonder veel te morren of te knorren. Zij hebben begrepen dat ie dereen, in evenredigheid met zijn in komen, moet medehelpen tot de we dergeboorte van den welstand. De verwezenlijkte verminderingen vielen overigens schier op niets anders dan op de inkomsten. Welnu, in den geest der muntontwaarders of devalua- teurs, moeten al deze ingekrompen in komsten het een tweede maal worden. Wat gaat et nog overblijven Maar deze vermindering zal niet al leen toegepast worden op de intresten, maar ook op het kapitaal, dit kapitaal voor wiens behoud de spaarders er in toegestemd hebben hunne winsten te beperken tot groot voordeel hunner schuldenaars in tijden van gezonde economie. Prachtige verrichting voor de schul denaars, maar monsterachtige onrecht vaardigheid voor degenen die, ten prijze van hun arbeid en zweet, er in slaagden wat spaarpenningen te ver garen en deze niet waagden in verlok kelijke plaatsingen. Des te onrechtvaardigere verrichting ten bate van solvabele als niet solva bele schuldenaars En men zou het schouwspel moeten bijwonen van den aangroei van den rijkdom der eenen en den voorbedachten ondergang der anderen, De muntontwaarding is dus oneerlijk; zij zou voor gevolg hebben willekeurig de verdeeling der goederen te wijzigen, aan de eenen te ontrooven wat zij, God weet tegen welken arbeid, gespaard hebben, ten voordeele van eene min derheid, die misschien alle avonturen gewaagd heeft. G. v. B. KINDEREN zijn VRAAGSCHOTELS Ik heb het honderdmaal hooren zeg gen en het duizendmaal ondervonden ja het zijn vraagschotels, en vreese- lijke Van iedereen moeten ze weten wie hij is, wat hij doet. Over alles moeten ze hooren hoe het eruit ziet en waar om dat zoo is.., Wie Wat Hoe Waarom 3 Ocht, 't zijn slechts enkele vragen maar eigenlijk hebben de kinderen er veel andere te stellen.., Waar Wan neer Waarin Waaruit De kinderen zijn eindeloos in hun vragen... en laat ik het dadelijk zeg gen daar ben ik wat blij om Want vragende kinderen zijn weet gierige kinderen en weetgierige kin deren kunnen veel leeren, indien ze maar goed luisteren, lezen en onthou den I Voor de Handelsrechtbank te Gent. Thans komt er weer nieuws over het avontuur der socialistische Bank van den Arbeid. Na de veroordeeling en de afstraffing van de wanbeheerders dezer Bank door den Algemeenen Raad en het Congres der Socialistische Partij, heeft nu de Handelsrechtbank van Gent zich met deze zaak bezig ge houden. Den I 5 October 1.1. had de regee ring de Broqueville een volmachtbe sluit afgekondigd betreffende het be heer onder wettelijk toezicht van on dernemingen die tengevolge van de crisis tijdelijk in moeilijkheden verkee- ren. De socialisten zijn bijna de eersten geweest om de gunst in te roepen van het besluit van 15 October 1934 be treffend het beheer onder wettelijk toe zicht, dat zij zouden willen bekomen voor hun Bank van den Arbeid. Deze zaak werd reeds herhaaldelijk opgeroepen voor de Raadkamer der Rechtbank, waar de belangen van het socialistisch arbeidskapitalisme verde digd werden door M.M. Soudan, Bru- net en De Bocq. Een afwijzend vonnis wordt door de Handelsrechtbank uitgebracht. Zaterdag morgen werd deze zaak in openbare behandeling genomen door de Handelsrechtbank van Gent, voor gezeten door den heer Peyralbe, bij gestaan door de heeren Verleysen en Van Beers, ondervoorzitters, en Van Mierbeke, referendaris. De Rechtbank heeft vonnis geveld, waarbij de grond van de zaak voorloo- pig wordt afgewezen, en waarbij een voorafgaandelijk onderzoek wordt be volen naar de goede trouw der beheer ders en naar de leefbaarheid der zaak. Het gaat niet op de gunst van het beheer onder wettelijk toezicht in te roepen voor om 't even welke zaken. Deze moeten beheerd worden door menschen van goede trouw, wie geen nalatigheid of tekortkoming kan aan gewreven worden. In dit opzicht kan de Rechtbank niet beslissen, daar zij niet beschikt over voldoende gegevens. Daarom beveelt de rechtbank een deskundig onderzoek, dat zal geleid worden door den des kundige M. Isidore Arthau. Dit onderzoek zegt het vonnis, moet loopen over de volgende punten 1In welke omstandigheden de ka- pitaalsverhooging van 18 Maart 1931 is gebeurd 2. De draagkracht en gevolgen van het accoord van 31 Maart 1931 met Comptoir de Dépots et de Prets 3. Het verband dat er bestaat tus schen de B. B. A. en de Société Beige de Gestion d'Immeubles 4. Of de waarde van de portefeuille die in de balans voorkomt op 30 Sep tember 1934 als bedragende 139 mil- lioen 135.564 fr. 23 bij benadering als echt en rechtzinriig mag beschouwd worden of deze titels volledig zijn afbetaald en of zij vrij ter beschikking tonden van de bank 5. Of de bank in bezit is gebleven van al de titels, die anderen toebehoor den 6. Of de posten onroerende goede ren, meubelen en terreinen beantwoor den aan de waarde die is betaald of zij niet onder hypotheek staan of als waarborg dienen 7. Of de voornaamste terugbetalin gen tusschen 1 Januari en 28 Maart niet gebeurd zijn om derden te begun stigen 8. Of de operaties na I 5 Maart 1 934 regelmatig zijn gebeurd 9. Of de 27 Maart 1933, datum van de algemeene vergadering der aandeel houders de toestand van de kas het mogelijk maakte, de betaling voor te stellen van een dividend met ingang van 1 5 April, aan de kapitaalsaandee- Het vonnis is uitvoerbaar ondanks beroep. G"*v I TijislM» 2 VeezjcuctvL e+v ge+uejest Doos Aan 7/ifr. In alle ApothekerT] We worden duizelig als we er aan denken hoe er hedendaags geschermc en gecijferd wordt met die verbazenc groote getallen als millioenen en mil- liarden. Voor den oorlog hoorden we daar al niet van en het was een zeldzaam heid als we van een milliard hoorden spreken in de gazetten of in een voor dracht. Maar nu Ten tijde van ineenstorting van de Duitsche marken begonnen we inder1 daad voor goed gewoon te geraken aan die groote cijfers. Jaar in, jaar uit, ja, dag op dag, gaat 't er om, den klank van millioener. en milliarden te hooren klinken en, begonnen we wel voor goed gewoor te geraken aan die enorme cijfers, tocl staan we al eens een oogenblik stil om er over na te denken en... om er ovei tot het besluit te komen dat wij er om zoo te zeggen niet wijs uit worden. Inderdaad, om er duizelig van te worden Spreekt een minister of een andei politiek man, het kan niet anders meei of de milliarden zijn er bij. Gaat het over de schatkist, gaat het over de be- astingen of de begrooting, of over de statistieken, het gaat niet meer zondei de begrippen millioenen en milliarden n den goeden tijd ging het met de cijfers honderd en duizend, nu zijn ze vervangen door millioen en milliard Denken we ook maar niet, dat zulks alleen in Belgie en vroeger in Duitsch- and het geval was. Dat is waar in alle anden en over de heele wereld warre en en dwarrelen de millioenen en de milliarden door mekaar Om er duize- ig van te worden In ons eigen land en in ons eigen ministerie ging het in den jongsten tijd ook met millioenen en milliarden. Er werd immers medegedeeld dat het bud get voor het toekomend jaar een tekort vertoont van een milliard en vijf hon derd millioen Ja, houden we ons maar Dij de twee ooren vast en worden we maar niet duizelig want vele 3elgen zullen er weerom de slechtste mede zijn. Zulke getallen zijn de ba rometers van de ministeries, want ze cunnen in een ommezien een ministe- rieele crisis uitlokken en willen de hee ren ministers die dan toch spijts alles overkomen, dan hoeven ze opnieuw te schermen met de millioenen. Ze moe ten zoeken waar ze dit tekort gaan ha- en en hoe het land weerom deze ge vaarlijke klip zal weten te doorvaren. Onze binnenlandsche schuld be draagt niet minder dan dertig milliard en zes honderd acht en dertig millioen rank, terwijl wij dan nog aan den ïuidigen wisselkoers gerekend, een bui- tenlandsche schuld hebben van bijna zeven en twintig milliard Belgische rank Samen maakt dat de overdon derende som van zeven en vijftig mil jard zes honderd en dertig millioen rank Onze lezers zullen dadelijk met ons de vraag stellen of Belgie wel ooit in staat zal zijn deze som effen te krijgen! in weten onze lezers ook dat al die schulden jaarlijks een intrest vergen van vier milliard vijf honderd en vijftig millioen frank en dat deze intrest door e belastingbetalers moet verheffend worden Geen vraatzuchtiger dier dan de schatkist, er zijn altijd tekorten en de belastingen zijn nooit genoeg ge vend en opbrengend. We hooren niet alleen dat de schatkisten van de staat edig zijn maar, ook de stedelijke kas sen lijden bankroet. Ook in de rijen van de werkloozen woekeren de millioenen getallen. Vijf millioen werkloozen in dit land, vijf millioen in dat land, overal millioenen en nog millioenen... Anderzijds is er spraak van geboor tevermindering en dat in een zcc. da- ende maat. Statistieken wijzen uit dat er in Belgie met honderd jaar, nog am per vier millioen inwoners zullen zijn Dat zou in honderd jaar een vermin dering zijn van meer dan dl'ie millioen menschen. Nog eens, ook dit feit is niet eenig en alleen in ons land te bespeu ren, dit is een verschijnsel dat zich voor doet in de geheele wereld, het eene land in een grootere mate dan het an der, maar allen van dezelfde ziekte behebt. Natuurlijk ging het in den oorlog ook met millioenen en vooral met milliar den. Geen sprekender taal dan eenige cijfers uit den grooten wereldoorlog. Er werden tien millioen soldaten ge dood in al de legers samen. Er werden niet minder dan twintig millioen solda ten gekwetst en de rechtstreeksche oor logskosten beliepen het bedrag van 21.500 milliard frank, dus wel te le zen een en twintig duizend vijf hon derd milliard frank. De oorlog miek daarbij nog negen millioen weezen en vijf millioen we duwen. Tijdens den oorlog stonden er dertig millioen soldaten tegenover el kaar en werden er dertig millioen re gisterton aan schepen tot zinken ge bracht. De meedoogenlooze cijfers wijzen voorts uit, dat het met de ontwapening na den oorlog niet snel is gegaan en dat er voor milliarden frank aan dit monster besteed worden. Over gansch de wereld waren er in het jaar 1913 twintig millioen geoefen de soldaten, nu zijn er wellicht vijf en dertig millioen die gereed staan om den doodendans te herbeginnen, dus be schikbaar zijn. De begrooting voor oor log bedroeg in het jaar 1 929 niet min der dan honderd vijftig milliard frank, waarvan er zestig ten honderd op de Europeesche laststenbetalers draagt. Ook in Belgie werden er honderden millioenen aan oorlogsbegrootingen uit gegeven en nog gaat de regeering ver der en eischt jaar op jaar nieuwe cre- dieten Verbazende cijfers dus in alle op zichten en overal waar we onze gedach ten heen willen leiden. Millioenen en milliarden Dat zijn op onze dagen de hefboo- men van de samenleving. Wat we er ook over meenen, zonder die groote getallen gaat het maar niet meer in het even en worden we gewoon aan die getallen, welnu, we kunnen in dezen modernen tijd ook nog gewoon worden aan de duizeligheid G. R. De Normandie benadert haar voltooiing. In het begin van April zal het groot ste stoomschip ter wereld, de te Saint Nazaire gebouwde Normandie zich legeven naar Le Havre, zijn pleister plaats. De zeebemanning bestaat uit voor iet dek een kapitein, een tweede ka pitein, een bijgevoegden kapitein met den binnendienst belast, 6 luitenanten, nog twee aspirant-officieren, 108 ma trozen en scheepsjongens en voor de machines een hoofdingenieur, 1 6 in genieurs, 1 9 assistenten, 30 elektriekers n I 34 werktuigkundigen. De bestuurlijke dienst wordt door een hoofdkommissaris, zes kommissa- rissen en onderkommissarissen, de ge zondheidsdienst door drie geneeshee- ren en twee ziekenverpleegsters ver zekerd. Voor den dienst van de passagiers treft men aan, onder het bevel van I lestuurder 16 muzikanten, 7 druk kers, 9 kappers, 628 oberkellners, bar mannen en kellners, 10 bakkers, 20 aangestelden voor den beldienst alsook boys Als voorraad voor het verbruik van een heen- en terugreis voorziet men 70.000 eiers, 7000 stuks gevogelte, 16.000 kgr. vleesch, 80.000 kgr. ijs, 24.000 'liter wijn (waarvan 1 3.000 iter voor de bemanning), 6950 fles- schen fijne wijn en champagne, 2000 fesschen likeur, "16.000 liter bier en 9500 flesschen minerale waters. De tafeldienst vergt 160 karaffen, 5 7.600 glazen en bekers, 28.120 tas sen en kommen en evenveel ondertas- sen, 56.880 tellooren, 1650 zout- en pepervaten. Een Fransch dagblad verzekert dat geen hotel ter wereld met de Nor mandie wedijveren kan. De bevolking van de Fransche pa- ketboot zal die van 'n groote gemeen te overtreffen. Hetzelfde blad verge lijkt de Normandie aan een Fransch eiland, voortbewogen op de golven van den Atletischen Oceaan. Een Zwitsersche Stem. Een Zwitsersch blad gewijd aan economische en financieele studies, geeft een overzicht van handel en voortbrenging over heel de wereld se dert I 929 tot op onze dagen, waarna het als besluit vervolgt Er mag worden bevestigd dat de wereldeconomie aan het heropleven is. Immers, sinds enkele jaren, wordt de voortbrenging geleidelijk aangepast aan de noodwendigheden van het ver bruik en de stocks van voedingswaren zooals deze van de meeste grondstoffen hebben merkelijk afgenomen. Van een anderen kant vertoonen de groothandelsprijzen en, in een mindere mate, ook de kleinhandelsprijzen, een neiging tot stabilisatie. De herneming zou nog veel bedrijviger zijn indien tal van landen niet volharden met een overdreven afzonderingspolitiek te voeren, welke gekenmerkt wordt door maatregelen tot handelsbescherming, kontingentement, kompensatie en clea ring, waardoor het economisch leven der volkeren gansch in de war gestuurd wordt. Nochtans kan er in verscheidene lan den een heilzame terugwerking wor den vastgesteld, welke zoo ze veral gemeend werd, een uitgangspunt zou cunnen vormen tot een nieuw econo misch tijdperk. Alvorens echter zoo ver te geraken, olijven er nog twee hoofdkwesties op te lossen, de muntvastheid eenerzijds, an de vermindering der openbare uit gaven anderzijds. Men moet evenwel toegeven dat het getal der onvaste munten nog steeds zeer hoog is en dat, noch de Vereenig- Je Staten, noch Engeland en de Staten die deel uitmaken van het sterling-blok reeds den terugkeer tot den goudstand- aard in 't oog hebben. Niettemin kan men waarnemen, dat de landen welke tegenwoordig leven onder het stelsel van een papier-stand- oard, hun inkas metaal trachten te ver- loogen, ten einde sterker te staan op iet oogenblik in een min of meer ver wijderde toekomst, wanneer ze tot den goudstandaard zullen terugkeeren. Wat de openbare uitgaven betreft, zoo schrijft het Zwitsersch blad nog, oijna alle regeeringen hebben ernstige pogingen aangewend om hun budget te verminderen. Voor wat Zwitserland in t bijzonder betreft, het vraagstuk dient dringend opgelost door een geleidelijke maar ook stelselmatige deflatie de prijs van het duur leven en de kost prijzen moet men volstrekt aanpassen hij de voorwaarden der wereldmarkt. i Deze boom stelt weinig eischen aan den grond, maar een kleiachtige Kalk- grond is best. Zijn vlakliggende wor telen vergen geen diepe bouwlaag. De pruimelaar heeft, evenals alle loomen met steenfruit, veel kalk noo- dig voor de vruchtbaarheid en den schoonen groei. Daarbij behoort de noodige stikstof, fosfoorzuur en po- tasch. Alle jaren zullen we onder de loomen uitstrooien 3 Kgr. Supra (be vat fosfoorzuur en kalk) en 3.5 Kgr. Sylviniet Kainiet. In Maart rijft of egt men 2.5 Kgr. ammoniaksulfaat onder. Pruimelaars worden vermenigvul digd door zaad, door griffeling en door wortelscheuten die veelvuldig ontstaan aan den voet der boomen. Sommige variëteiten kunnen zich voortzetten door zaden en vooral door wortelscheu ten zonder in het minst te verbasteren. We vernoemen Reine Claude, Mira- Delle, Damas, Quetsche, maar de grif- eling wordt meest toegepast. Voor de griffeling zijn best geschikt: Sint Julien, Damas en Myrobolan. Deze stammen zijn bekomen door zaden, stekken of aflegsels. Stammen die ge wonnen werden uit zaad, geven het minste wortelscheuten en schooner en levendiger boomen- Men past de schild- of de speetgriffeling toe in de Lente, boven of onder aan den griffel drager en op het oogenblik dat de oo- gen beginnen te zwellen. Men kan ook in den Herfst griffelen op slapend oog maar het is beter te griffelen in t begin van de groeipe riode. Gustaaf Gillekens.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1