Hoe is het Jaar 1934 geëindigd PUROL eropj 7(M vetzacM mz geme&st "BELGISCHE FABRICATIE BARCO RADIO COLONIAL ABONNEMENTEN Men abonneert op alle belgische postkantooren. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT DE KWESTIE VAN DE VOLKSRAADPLEGING IN HET SAARGEBIED den UITZET SUPER LUXE LEGERNIEUWS. NIEUWE MUNTEN. NUMMER 2. (WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. GAZET TAB ZONDAG 13 JANUARI 1935. fr. Conga 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. fr. PERINGHE De poatabonnenten in Beige, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't pott- bureel dat hen bedient, en niet aan om. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor iint- woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag morgen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de acheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per 1.00 Ir, (minimam 3.00 fr. Rouwberichten minimam 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notariaaen en,Dear* waardera. Voor dikwijla te herhalen 'rf- klamen, prijzen volgena overeenkomat. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. I 934, het vijfde jaar sedert het begin der crisis is ten einde. En in welke voorwaarden Voor geheel de wereld vond men het laagste punt der crisis in het begin van den Zomer 1 932. Sedert dien is er wat weg afgelegd, en menig land her vond den weg der heropbeuring. An dere, waaronder Belgie, bleven in de depressie 't is te zeggen in een periode van de laagste stabilisatie. Een alge meen overzicht op het einde van het jaar is van het grootste belang, bijzon derlijk als men het oog gevestigd heeft op de Vereenigde Staten. Amerika zag de crjsis beginnen Amerika heeft er het meest onder ge leden en 't is Amerika, dat de eerste getuige der herleving was. De Vereenigde Staten boekten den loop van het eerste half jaar een statu-quo, dat hen teleurstelde na een herleven, walk het voorgaande jaar toeliet te bestatigen. Het derde kwar taal was nog ongeruster geworden het had een gematigd, maar aanhoudend inzinking gemeld. De voortbrengst en de ruilingen zakten, terwijl de werk loosheid hernam, spijts alle kunstmid delen. Nu, die achteruitgang nam met half September een einde eene beweging in tegenovergestelden zin begon en gaat nog altijd voort, volgens de laatste tijdingen. Deze onderlijnen de ver meerdering van aankoop in 't klein en het welslagen der leeningen, door het gouvernement uitgegeven. Gewis, deze teekenen zijn niet beslissend er ont breekt het stijgen der prijzen, dat ieder in Amerika verlangt. In Engeland, andere magnetische pool in de huidige omstandigheden, is de herneming niet voortgegaan op den zelfden voet van 1933. Daar ook was het eerste half jaar maar gemeen. Maar sedertdien zijn er vele betere teekens gekornen, zoodat de richting gunstig blijft. Over het algemeen wordt de her opbeuring van Engeland aanzienlijker te meer dat dit land geen kwakzalver middelen aangewend heeft, gelijk het in sommige landen gebeurd is. De grafiek der economische evolutie, opgemaakt door den Economist van Londen, toont aan dat de bedrij vigheid van Engeland practisch gelijk is aan die van 1929. Geheel het terrein verloren vanaf dien datum tot 1932 werd heringewonnen. Indien men het middelcijfer van 1924 als basis neemt, bereikte de algemeene bedrijvigheid van het land 1 10. Op 95 gevallen, het diepste der crisis hersprong zij op 1 09.5 in de maand October 1934. Het getal werklieden aan den arbeid is nu gelijk aan hetgene het was aan den vooravond der crisis. Gewis, men telt nog 50.000 werkloozen meer, maar dit vertegenwoordigt de nieuwe kontin- genten van den handenarbeid, waarvan het effectief nog een zekeren tijd ver- hoogen zal. Alles laat voorzien dat de heropbeuring in Engeland voortgaan zal. Wijzen wij hier op eene hervorming in het aanwenden van den handenar beid. Dit verschijnsel toont het her- klasseeren aan dat de crisis veroor zaken moet in Engeland en elders het bewijst dat wij naar een nieuw even wicht gaan. Het heraannemen van werkkrachten tegenwoordig gedaan, is voor alle takken in dezelfde verhou ding niet gebeurd. De zware nijverheid (kolen, metaal) bezit 20 t.b. personeel minder, daaren tegen gebruiken de nijverheden, afge werkte produkten gevende en al an dere slach van handel, een effectief van tien ten honderd grooter. De crisis is uitgebarsten als gevolg van een gebrek aan harmonie tusschen het belang der verscheidene takken. Zij eindigt wanneer een herklasseeren gebeurd is. En zij heeft zich gedeelte lijk vereeuwigd, omdat de gouverne menten zich willen verzetten tegen die evolutie, omdat zij de vroegere toe standen willen clicheeren hebben. In Duistchland schijnt de toestand op hetzelfde punt te blijven wat, na den snellen vooruitgang die reeds twee jaar duurde, nog altijd een schoon suc- pps is. De verbetering is onbetwistbaar en vvordf minder en tn'ndpr befwist. Maar de natuurlijke beweging yap her neming werd pp gevaarlijke wijze ver haast door de politiek van inflatie, wel ke het gouvernement ingevoerd heeft- Dit heeft de voordeelige gevolgen uit geput. Geheel de kwestie is te weten of het huidig palier maar een periode van terughouding is of een oogenblik van opblazen dat gevolgd moet zij van een diepen val. Duitschland heeft de inflatie aan den lijve gevoeld. Onder de andere landen moeten wij er twee onthouden Tcheko-Slovakij en Italië. Zij hebben het problema der defla tie op eene verschillende wijze opge lost, maar beiden gaan naar het zelfd succes. In Tcheko-Slovakije heeft de deva luatie, verricht in Februari den zweep lag niet gegeven die men er van ver wachtte. Men had er mirakelen van gewild In Belgie zijn er baatzuchtigen die zulke mirakelen gaarne zagen gebeuren maar die zij niet zullen zien geschieden In bovengenoemd land verminderd de werkloosheid, ook de uitvoer ver betert langzamerhand. Van maand tot maand ziet men verbetering in de han delsbalans van dit land. Italië verkoos de klassieke middelen te gebruiken en het heeft gelijk gehad. Nu begint het de vruchten van zijn krachtinspanning te plukken. Het heeft de heraanpassing zijner econorhie ver wezenlijkt door het verminderen der nlandsche prijzen, wat moeilijker was dan elders ten gevolge der revalorisatie n 1928. Van nu af aan verbetert zijn econo mischen toestand. Den buitenhande maakt uitzondering, maar dat is waar schijnlijk toe te schrijven aan de vreem de kontingenteeringen. Het zwarte punt blijft in de zwak heid zitten der Italiaansche lire. In Frankrijk wordt de toestand zie keiijker. De heraanpassing is er minder gevorderd dan gelijk in welk land. Het is nochtans begonnen met de gezond making der graanmarkt en van eenige andere landbouwvoortbrengselen. Frankrijk wil zich meer en meer be schermen met de vreemde werklieden uit zijn land te jagen. Het spaart zelfs de Belgen niet, die na den wapenstil stand, Frankrijk uit zijn neteligen toe stand geholpen hebben. Het zoo snel herstellen der Fransche verwoeste gewesten is volgens de be kentenis van Fransche schrijvers en mi nisters zelf, te danken aan de behendig heid en groote werkzaamheid der Bel gische werklieden. En nu dat de lat van den rug is, wil Frankrijk diezelfde arbeiders broode- oos stellen. Ondank is 's werelds loon. En wat zullen wij van Belgie zelf zeggen Men kan het tusschen Frank rijk en Italië plaatsen. Voor 't oogen blik heerscht bij ons een statu-quo in e depressie. Wij zouden en wij hebben er naar gestreefd juist het tegenovergestelde moeten hebben. In de zware nijverheid (kolen en metaal) gaat het beter, maar de textielnijver heid, die in Vlaanderen 't brood geeft aan 200.000 personen, geeft helaas geen teeken van beter leven. De inter nationale handel en de zeehavens ge ven teeken van een lichte heropbeuring, ten minste in hun omvang. In Congo blijft de toestand in de goe de richting. Die toestand zou nog beter zijn, maar de val van het koper is een tegenslag geweest. In alle geval mag men zeggen dat men in Congo op 't goede spoor is en op het goede spoor blijft. Dat is een goede nota voor onze kolonie. De heraanpassing der prijzen en der vergoedingen is in Belgie reeds goed gevorderd, maar het is nog niet vol doende. Een tweede moeilijkheid is deze betreffende het bekomen van kre diet. De regeering tracht die twee moei lijkheden te overwinnen. Hopen wij dat zij daarin ten spoedigste slagen. G. V. B. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE VELEN VRAGEN ZICH AF hoe zij best hun beschikbaar geld zou den pla^tsgn. Dp zekerste pn mepst rpntgevende gpldplaatsing is pen spaarboekje te ne men bij de BANK VAN BRUSSEL. NETTO INTREST j 3.10 zelfs voor bedragen boven de 20.000 fr. - Terugbetaling op eerste aanvraag. Wat er, uit economisch oogpunt, op het spel staat. Heden Zondag, 1 3 Januari, worden de Saarbewoners ter stembus geroepen. Ze hebben uit te maken of het Saarge- bied terug aan Duitschland zal behoo ren, of het bij Frankrijk moet ingelijfd worden, en, hetgeen ook mogelijk is of het onder de voogdijschap van den Volkenbond wil blijven, gelijk het d laatste vijftien jaren het geval was. Tijdens de vredesonderhandelingen te Versailles, nadat Frankrijk Elzas Lotharingen terug had bekomen, deed het ook zijn rechten gelden op het Saargebied. Was Sarrebrück niet door Lodewijk XIV gesticht geworden? Had Vauban, de Fransche fortenbouwer deze stad niet versterkt Hadden Ney en twaalf andere generaals uit het Saar gebied, niet onder Napoleon gediend President Wilson wilde van den Franschen eisch echter niets weten. Wezen we voorzichtig, zei hij geen tweede Elzas-Lotharingen in het leven te roepen, dat de oorzaak zou worden van een tweeden revanche oorlog. En om de fransche koppigheid te breken beval hij den commandant van de George Washington 't oor logschip waarmee hij naar Europa was gekomen alles voor de terug reis in gereedheid te brengen. Willens nillens moesten de Fransche onderhandelaars zich neerleggen bij een halve overwinning. Het Saargebied zou, gedurende vijftien jaar, onder de voogdij staan van den Volkenbond Daarna zou aan de Saarlandsche be volking de gelegenheid geboden wor den om zich uit te spreken vooi Duitschland of Frankrijk. Die vijftien jaar loopen nu ten einde. We willen hier niet uitweiden over en politieken kant van de Saarkwestie. In den loop der laatste maanden werd alles wat daarover te zeggen was, ge zegd en herhaald. We willen de zaak vanuit een anderen hoek bekijken, en de groote economische beteekenis van de Saarsche volksstemming in bet licht Stellen. Het Saargebied is eene kleine strook gronds van amper 1 900 vierkante kilo meter oppervlakte. Het is dus nog klei ner dan het Groot Hertogdom Luxem burg, dat 2500 vierkante kilometer groot is. De bevolking van het Saarge bied overtreft echter veruit die van het Groot Hertogdom. Terwijl Luxemburg 300.000 inwoners telt, leven er in bet Saargebied ruim 820.000 menschen. Buiten Malta, enkele streken in China en Japan, is het een der dichtsbevolkte streken van de wereld. In doorsnee leven er 434 menschen per vierkanten kilometer, tegen 266 in Belgie, 1 1 5 in Duitschland en 75 in Frankrijk. Uit economisch oogpunt heeft het Saargebied, niettegenstaande zijn klei ne oppervlakte, een uitzonderlijke be teekenis zijn ondergrond is een der jkste van de wereld aan steenkolen. In de XVe eeuw reeds werden de eer ste lagen uitgebaat. Het was, echter, in het begin der XIX0 eeuw dat de steen- kolenexploitatie in het Saargebied een groote uitbreiding nam. In 1815 waren reeds 1 5 mijnen in uitbating. Na de Napoleonsche oorlogen kwam oor het Verdrag van Weenen, het Saargebied terug aan Duitschland. De Pruisische Staat legde de hand op de koolmijnen, en tot in 1918 werden ze door den Pruisischen en Beierschen fis cus uitgebaat. In 1919 ging het eigen domsrecht over in de hand van den Franschen Staat, en dit ter vergoeding van de fabrieken en de mijnen die in het Fransche Noorden onder de bezet ting stelselmatig waren vernield. In de veronderstelling dat de Saar- landers voor terugkeer naar Duitsch land stemmen, stelt zich bier reeds de eerste moeilijkheid hoeveel zal de Duitsche Staat te betalen hebben voor het terug in bezit komen van de Saar landsche koolmijnen Dit punt komt zoo pas te Rome be slecht te worden. Na lang over-en-weer gepraat, zijn de Fransche en Duitsche experten eindelijk t'accoord gevallen oyer de §ora yaq 90Q millioen Fransche frapk. Het was gchter nipt voldoende eene som yast te stellen, ook inzake be- talingsforrnaliteiten moest een overeen komst getroffen worden, Sinda het invoege treden van het Ver drag van Versailles, was nog alleen de fransche munt in het Saargebied gang- baar. Bij een gebeurl.jken terugkeer kelen, hetgeen niet mogelijk ware ge- naar Duitschland moet ze, na min of weest zoo het Saargebied aan Duitsch- meer langen tijd, door den Duitschen land ware gebleven rijksmark vervangen worden. Zou men Wat zal, bij een gebeurlijke stern- het toelaten dat Duitschland de f ran ming ten gunste van Duitschland, daar- sche franken tegen de wankelbare van geworden Zullen ze zich kunnen Duitsche munt uitwisselt en de waar- staande houden tegen de massale Duit- borg van den mark aldus met zooveel sche productie Wellicht niet verhoogt? Ze bij de Banque de En de ijzerindustrie, indien ze van france>> voor goud omwisselt? haar natuurlijke voorzieningbasis wordt c .ansche experten wilden daai afgescheurd," waar zal ze de nood niets van weten, en ze haalden hun slag ertsen halen noodige fu„- Qt r IDuitschland heeft er een van de Fransche franken nijpend tekort aan en het d dient onder aangeteekend omslag ge richt tot het Ministerie van Landsver dediging, Directie Werving, Leuven- scheweg, 1, Brussel V orenstaande bepalingen betreffen uitsluitend de miliciens die met de klas se 1935 voor den dienst aangewezen zijn, en gelden derhalve niet voor de genen die hetzij voorloopig afgekeurd, hetzij uitgesteld, bij de klasse 1936 zijn gevoegd. die in het Saargebied in omloop zijn en tegen marken zullen uitgewisseld wor den, zal besteed worden om de boven vermelde som van 900 millioen te be talen. Het resultaat van deze overeen komst zal echter afhangen van het aan en net deviezenge brek laat niet toe grootere hoeveelhe den in te voeren. f f Dit zijn, in het kort geschetst, een paar problemen, die, indien de oplos sing uitblijft, de economische ontred trouwen dat de Saarlandsche bevolking dering nog zullen vergrooten. We ge in de wankelende Duitsche munt stelt, looven echter niet, dat ze bij de stern- Er wordt voorzien dat ze zooveel Fran- ming in aanmerking zullen komen. De sche franken zal achteruithouden als Saarkwestie wordt te veel van uit po- het eenigzins mogelijk is. Daarom heb litieken hoek bekeken. Wenschen we de stemming een kalm verloop. H. M. ben de Fransche onderhandelaars ge- eischt dat 't gebeurlijk tekort door ko- lenleveringen zal aangevuld worden. Steeds in de veronderstelling dat de stemming in het voordeel van Duitsch land uitvalt, zal ook de eigenlijke kool nijverheid voor zware moeilijkheden komen te staan. In 1913 bereikte de kolenvoort brengst 12 millioen ton, waarvan het Saargebeid er 4 millioen voor eigen verbruik bezigde, 5 millioen ton door Duitschland werden afgenomen en on geveer 3 millioen ton naar Frankrijk werden uitgevoerd. Op dit oogenblik doet de toestand zich echter, gansch anders voor. In 1933 was de kolenvoortbrengst in het Saargebied op 9 millioen ton terug gevallen, waarvan het Saargebied zelf millioen ton verbruikte, 4 millioen ton door Frankrijk werden afgenomen en slechts 900.000 ton naar Duitsch- arri .rerden uitgevoerd. Frankrijk is dus de beste afnemer van Saarlandsche kolen, alhoewel, sinds koolputten van Noord-Frankrijk ersteld waren en er nieuwe in Lotha ringen werden uitgebaat, de afname sterk verminderde. En alles wijst er opu, nr dat deze evolutie zich verder zal vol- M^* CORTE-CORDEN I ER, trekken. Zal het Saargebied, bij een Yperstraat, 121, Poperinghe. Tel. 249. ebeurlijken terugkeer tot Duitschland, dan de Fransche markt niet geleidelijk verliezen In zijn rede tot de Saarbewoners, in Augustus 11., heeft Hitier gezegd dat ze zich dienaangaande niet behoeven te verontrusten De verloren markten zullen ze dubbel en dik in Duitschland terugvinden. Het gebeurd maar al te dikwijls dat er tusschen een belofte en hare verwe zenlijking een onoverbrugbare kloof gaapt. We vreezen dat het hier weder om het geval is. Duitschland kan de Saarlandsche kolenproductie niet op slorpen, en, in de grenzen van het Duit- DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Sn ij wonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen 6 LAMPEN AGENT Ontheffing van aktieven legerdienst voor de Miliciens van 1935. De Minister van Landsverdediging brengt ter kennis van de belangheb benden dat, krachtens artikel 5 7 der wet, van aktieven dienst ontheven wor den de door den dienst aangewezen miliciens van 1935 welke behooren tot navermelde kategorien 1- Die welke deel uitmaken van een gezin met ten minste zes in leven ii .zijnde kinderen, waarvan geen enkel che rijk samengedrongen, kan het met vrijstelling bekomen heeft alg ud van anders dan dat de belangen van net Saargebied met die van het Ruhrgebied in botsing komen. Dit was voor den oorlog, trouwens, ook zoo. De Duitsche geschiedenis bewaart meer dan een voorbeeld waarin de belangen van de Saar aan die van de Ruhr werden ge slachtofferd. De voorspoed van het Saargebied rust echter niet alleen op zijn kolenrijk- een talrijk gezin 2. - Die waarvan ten minste drie broeders bij het leger gediend hebben. 3. - Die welke twee broeders ondei de wapens hebben gehad, waarvan er een onder dienst overleden is 4. - Die welke twee broeders onder de wapens hebben gehad, waaronder ten minste een die drager is van een of verscheidene frontstrepen 5. - Die welke behooren tot een ge- dom. Op nog geen veertig kilometerzjn met ten mjnste tien in leven zijnde afstand van de steenkolenlagen, zijn kinderen, waarvan er twee bij het leger er, vooraan in Lotharingen, even rijke hebben gediend ijzerertslagen aanwezig. En het is op de j mengeling van kolen en erts dat de welvaart van het Saargebied is opge trokken. Het is een economische noodzake lijkheid de Lotharingsche ertsen be- 6. - Die welke behooren tot een gezin met negen in leven zijnde kinderen on der welke ten minste zeven jongens waarvan er twee bij het leger hebben gediend 7. - Die welke wees van vader of hooren bij de Saarlandsche kolen en moeder tot een gezin behooren met ne- omgekeerd. Na in 1870 toen Elzas- gen jn leven zijnde kinderen onder Lotharingen bij Duitschland werd in- welke ten minste gelijfd kon de economische ontwikke ling van het Saargebied vrijelijk haar loop nemen. Dit kleine gebied telt niet minder dan 1 00 fabrieken waar ma chines, geutijzer, staal- en ijzerwaren, blik- en emailleprodukten worden ver vaardigd. En daarnaast bestaan er nog zeer belangrijke glas en ceramiekfa- brieken, leder, textiel, schoen- en le vensmiddelennijverheden. Het verdrag; van Versailles zette che ontwikkeling geen hinderpaal in den >veg. Immerg, FlzAS-Fotharingen kwam terug a^n Frankrijk, terwijl het Saar gebied, staande onder de voogdijschap van den Volkenbond, in het Fransche Tolverbond werd opgenomen. Achter de hooge Fransche tolrechten konden vele kleinere industrieën zich ontwik zes jongens waarvan er twee bij het leger hebben gediend 8. - Die wiens vader geboren is voor Januari 1881 en die behoqren tot een gezin met negen irx leven zijnde kinderen onder welke ten minste zes jongens waarvan er twee bij het leger hebben gediend. De voor den dienst aangewezen mili ciens van 1935, die in een van voor melde gevallen verkeeren en van wege den Commandant van het Wervings bureel geen bericht van ontheffing ont vangen hebben moeten hun bezwaar schrift indienen voor 20 Januari. Hun schrijven, met opgave van naam voornamen, plaats en datum van ge boorte, gemeente waar ze voor de mi- liëie werden ingeschreven en wervings bureel waarvoor ze verschenen zijn, DE TERUGKEER VAN ONS VORSTENPAAR. /ooals bekend is de Koning, samen met Koningin Astrid en prinsesje Jo- sèphine-Charlotte, enkel dagen verlof gaan doorbrengen te Saint-Moritz in Zwitserland. Heden Zondag wordt de Koninklij ke Familie terug te Brussel verwacht. Tijdens zijn verlofdagen heeft Ko ning zich dagelijks op de hoogte doen stellen van de werkzaamheden der Regeering. INTREKKING VAN DE 10 EN 20 FRANKSTUKKEN. Artikel 1. Volgens de vastgestel de behoeften en binnen de bij de wet van 12 Juni 1930 bepaalde grenzen, worden tijdens den duur der Internatio nale Wereldtentoonstelling te Brussel, 1935, gedenkmunstukken van 40 frank aangemunt, uit een legeering van zilver en koper. Art. 2. Deze stukken dragen Op de voorzijde het randschrift Royaume de Belgique Exposition de Bruxelles of Koninkrijk Belgie Brusselsche Tentoonstelling rond het St. Michielsbeeld dat boven het stadhuis van Brussel staat, met de ver melding 40 fr. Op de keerzijde in het veld, de groote hall der Brusselsche Tentoon stelling, met, bovenaan de data «1835- 935», het al overtopt met het rand schrift Centenaire des Chemins de fer beiges of Eeuwgetijde der Bel gische Spoorwegen Op den effen muntrand, het diep omschrift 1935 Sous le Règne du Roi Leopold III of 1935 Onder de Regeering.van Koning Leopold III Art. 3. Deze stukken wegen twee en twintig gram. Art. 4. Deze stukken worden aan gemunt uit een legeering van 680 dui zendsten zilver en 320 duizenden koper Art. 5. De diameter is 35 milli meter. Art. 6. Deze stukken worden bij gelijke hoeveelheden met Franschen en met Vlaamschen tekst aangemunt. Art. 7. Volgens de vastgestelde behoeften en binnen de bij voormelde wet van 12 Juni 1930 bepaalde grens, worden 20 frankstukken aangemunt, van het huidig type, met Onzen beel denaar, het gelaat van ter linkerzijde. Zij dragen Op de voorzijde, bovenaan, het randschrift Leopold III en onder aan, het jarental Op de keerzijde, bovenaan, de ko ningskroon onderaan, een korenaar tusschen een eikenblad en een laurier blad op de zijkanten, de waardeaan- duiding 20 fr. het al omringd met het randschrift Royaume de Belgique Koninkrijk Belgie Art. 8. De nikkelen 10 en 20 frankstukken aangemunt krachtens de koninklijke besluiten van 2 7 Juni 1930 en 31 Maart 1931 hebben met ingang van 1 Maart 1935 geen wettelijken koers meer. Art. 9. Tot 31 Mei 1935 zullen deze stukken tegen wettelijk gangbare munt uitgewisseld worden, aan de door den Minister van Financies bepaalde openbare kassen,

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1