Toezicht op den Handel in vreemde Geldwaarden. 15- JAAR. NUMMER 12. .WEEKBLAD 25 CENTIEMEN ZONDAG 24 MAART 1935 WEEKBLAD 25 CENTIEMEN ZONDAG 24 MAART 1935, ABONNEMENTEN NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT MAATREGELEN TEGEN DE TRAFIKANTEN IN VREEMDE DEVIEZEN EN GOUD. AANKONDIGINGEN DE WERKLOOSHEID den «UITZET» LANDBOUWKRONIEK. BESPIEDINGSDIENSTEN IN EUROPA. GAZET TAN POPERIBGHE 1 Jaar, per post 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgeversfagenaars Yperstraat, 2, >OPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 1 80 De beteekenis van het optreden der Regeering. In het Staatsblad van Maandag 1 8 Maart verschenen twee Koninklijke Besluiten, bestemd om einde te stellen aan de speculatie op de daling, waar van de Belgische frank sedert eenigen tijd het voorwerp is geweest en die in den laatsten tijd werkelijken omvang heeft genomen. Overeenkomstig de verklaring ge daan door de Fransche en de Belgische regeering, bepalen de koninklijke be sluiten, hun uiteenzetting dat geen en kele wijziging wordt toegebracht aan het muntstatuut van het land, noch aan de goudwaarde van onzen frank. Door het eerste besluit wordt een nationalen dienst van den wisselhandel ingesteld in het tweede besluit wordt aan dezen dienst de controol der ope raties met buitenlandsche deviezen toe vertrouwd. Deze nationale dienst van den wis selhandel zal werkzaam zijn onder waarborg van den Staat, en beheerd worden door een bestuurscomiteit be staande uit de heeren P. Van Zeeland vice-gouverneur van de Nationale Bank J. Warland, directeurgeneraal van de Schatkist en de Openbare Schuld, en E. Deroover eere directeurgeneraal van de Algemeene Spaar- en Lijfrentkas. Het doel van dezen dienst, is alle vrijheid te laten aan de wisseloperaties noodig voor den normalen handel, maar een einde te stellen aan de spe culatie en de thesaurisatie. Om even eens het oppotten van goudstukken te vermijden zal de handel in goud, zoo wel in staven als in munstukken, wor den onderworpen aan het toezicht van de Nationale Bank. De deviezenhandel zal uitgeoefend worden niet alleen door de Nationale Bank en door den Nationalen dienst van den Wisselhandel, maar ook door de banken welke gewoon zijn zulke operaties te doen maar deze laatste zullen voortaan deze wissel-operaties verrichten onder toezicht van den Na tionalen dienst. Zware sancties worden voorzien om de overtredingen tegen bovenstaande maatregelen voor de verdediging van den frank, te bestraffen. De zetel van den Nationalen dienst van den Wisselhandel wordt gevestigd i 5, Berlaimontstraat, te Brussel. De Handel in Waarden Goederen en Goud- en Zilverstoffen. In het verslag aan den Koning, dat het Wetsbesluit op den invoer, den uit voer en den doorvoer van waarden, goederen en goud en zilverstoffen voor afgaat, leest men Tegenover de drukking die dezer da gen op den Belgischen frank uitgeoe fend werd, meenen wij dat het onont beerlijk is aan Uwe Majesteit voor te stellen de maatregelen tot bescherming en tot toezicht te treffen die het voor werp uitmaken van bijgaand ontwerp van besluiten. Die maatregelen wijzigen noch de goudpariteit van ons geld, noch ons muntstatuut. Het Wetsbesluit. Art. 1- Al de transacties in bui tenlandsche deviezen en over het al gemeen al de betalingstransacties tus schen de Belgisch-Luxemburgsche Eco- npmische Unie en het jruitenland wor den aan het toezicht van den Centra- ïen Wisseldienst onderworpen, Art- 2. - Het is verboden buiten- Japdsche pleviezen contant of pp ter mijn in te koppen, behalve met hpt ppg op dp betaling van goederen die Werkelijk in het grondgebied van de Belgisch-Luxemburgsche Economische Unie zijn ingevoerd en op de vereffe ning van de daarbij hoorende vracht, vervoerkosten en verzekeringen. Voor eiken inkoop, op andere rede nen gegrond, is de voorafgaande toela ting van den Centralen Wisseldienst ygreischt. Art, 3. - De handel in deviezen kan slechts door de Nationale Bank van Belgie, den Centralen Wisseldienst en de dpor den Dienst aangeduide perso nen gorden uitgeoefend. Art. 4. - De personen, aan wie de toelating om handel in deviezen te drij- ven werd gegeven, kunnen alleen wis- I selwaarden, contant of op termijn ver- koopen voor de bij artikel 2 voorziene transacties. 1 Termijntransacties zijn slechts toe gelaten indien de goederen werkelijk in het grondgebied van den Belgisch- Luxemburgsche Economische Unie wor den ingevoerd binnen den tijd van ten hoogste drie maanden. De aanvragen om wisselwaarden moeten het voorwerp uitmaken van een door den belanghebbenden ondertee kenden brief, in de bij artikel 2, alinea 1voorziene gevallen gestaafd door overgelegde origineele handelsdocu menten. Deze zullen in elk geval door den verkooper van de wisselwaarden worden geviseerd. Art. 5. - De door den Wisseldienst aangeduide personen moeten een re pertorium houden in den vorm die dooi den dienst wordt bepaald, en waarop door hen dag na dag, zonder wit en tusschenlijnen, elk der uiugevoerde transacties ingeschreven wordt. Een echt en eensluidend verklaard afschrift van de in dat repertorium in geschreven transacties moet eiken dag aan den Centralen Wisseldienst wor den toegezonden, De vorm van dezen staat wordt door den Wisseldienst bepaald. De briefwisseling en de geschriften die op de wisseltransacties betrekking hebben, moeten afzonderlijk worden gehouden. Art. 6. - Het is verboden goederen, titels, coupons of geldspeciën, waarvan de tegenwaarde niet het voorwerp van een remise, in het grondgebied van de Belgisch-Luxemburgsche Economische Unie, van Belga's of van buitenland sche deviezen zou zijn, uit het grondge bied van de Belgisch-Luxemburgsche Economische Unie te verzenden of te vervoeren. De Wisseldienst zal de wijze bepalen waarop de uitvoering en de controle plaats zullen hebben, alsmede den ter mijn binnen welken de betaling moet geschieden. Art. 7. - De invoer en de uitvoer van goud in staven of in geldmunt zijn aan de Nationale Bank van Belgie voor behouden. De koop en verkoop, in het grond gebied van de Belgisch-Luxemburgsche Economische Unie, van gouden munten en van goudstaven en -baren, zijn aan de toelating van de Nationale Bank van Belgie onderworpen. Art. 8, - De in het grondgebied van de Belgisch-Luxemburgsche Economi sche Unie of in het buitenland gedomi- cilieerden bezitters van een bij een bank of bij een particulier open reke ning in belga s, kunnen geen cheks uit geven die in het buitenland verhandeld moeten worden, noch hun te goed ter beschikking stellen van personen, die buiten het grondgebied van de Bel- gisch-Luxemburgsch Economisch Unie verblijf houden, bulten de toelating van den Wisseldienst. Op de rekeningen in vreemde munt in het grondgebied der Belgisch-Econo mische Unie open, kan alleen worden beschikt met het oog op de betaling vap handelsschulden, door den bezit ter van de rekening aangegaan vóór den I Maart 1935 of met het oog op conversie in belga's. Het is aan eenieder verboden, voor schotten, onder welken vorm ook, aan personen, die buiten het grondgebied der Belgisch-Luxemburgsche Economi sche Unie verblijf houden, toe te staan buiten de toelating van den Wissel dienst, Art, 9. - De Wisseldienst kan, (en allen tij dé zelf, of dopt bemiddeling van de Nationale Bank, alle inlichtin gen inwinnen en elk onderzoek doen om zich zekerheid te verschaffen om trent de echtheid van de verklaringen én van de documenten die hem voor gelegd worden en omtrent den actieven en passieven staat in buitenlandsche deviezen, Onder voorbehoud yan artikel 29 yan het Wetboek van strafvordering staat dit onderzoek onder den waar borg van het beroepsgeheim, Art. 1 0. - De beschikkingen van dit besluit strekken zich uit tot Belgisch Congo en tot de onder Belgisch man- Sepaalde verwerping der schikkingen van het Verdrag van Versailles. daat geplaatste gebieden. Art. 11.- De beschikkingen van dit besluit zijn niet van toepassing op de betalingen van goederen waarvan de,u^ vereffening bij compensatie geschiedt1I L U VV VLKFLsGHTfcN overeenkomstig de accoorden die thans KRIJGSDIENST tusschen de Belgisch-Luxemburgsche j, Economische Unie en de volgende lan- UU' I jLnLAMU. den van kracht zijn Duitschland, Chi li, Griekenland, Hongarie, Roemei Herinvoering van den Verplichten Turkije en Joegoslavië. Krijgsdienst in Duitschland. Art. 1 2. - Elke inbreuk op de be- Zaterdag namiddag luidde, in al zijn palingen van dit besluit of op de be-brutaliteit het volgende Havas-telegram palingen die tot zijn uitvoering wordenDe Duitsche regeering kondigt heden getroffen, wordt gestraft met gevan-Ue wet af, waarbij de verplichte mili genisstraf van acht dagen tot een jaar taire dienst wordt heringevoerd, en met een geldboete van 200 frank De nieuwe militaire wet in Duitsch- Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. nomen heeft en dat, indien het dat niet gedaan had, het Reich een Verdrag van Berlijn had moeten onderteekenen. De aanhaling van de macht van Duitschland en zijn misprijzen voor d tractaten, is zulk een domheid, dat en kei Duitschland bekwaam is, een der gelijke stupiditeit te begaan IN BELGIE. tot 100.000 frank of met slechts een van die straffen. Bij herhaling worden deze straffen opgevoerd tot het dubbele en steeds wordt de gevangenisstraf uitgesproken. De bij dit artikel voorziene geldboe ten worden niet verhoogd met de op- decimen artikel 9 van de wet van 3 1 Mei 1 888 is er niet op toepasselijk. and omvat drie paragrafen De verplichte krijgsdienst wordt leringevoerd. 2. Liet tweede deel vermeldt het irengen van de effectieven op twaalf egerkorpsen en zes en dertig afdee ngen. 3. Het derde en laatste deel schrijft 'oor, dat de minister van Reichswehr Drie aanleidingen tot dezen definitieven stap. Art. 1 3. - De rechtsvorderingen tot^an de handteekening van den Fuhrer toepassing van de bij het vorig artikel'alle bevelen tot toepassing van de wel voorziene straffen worden ingesteld oponderwerpen za). de vordering van den Minister van Fi nancies. Worden op deze inbreuken toepas selijk gemaakt de bepalingen van de den geest der Duitsche leiders is wetten, en reglementen op de douaner^le': gebaar, zwaar van gevolgen, waar- en accijnzen betreffende het opmaker^001 Hitier voor zijn land de vrije van de processen-verbaal, het in di<en volledige beschikking neemt in be- acten te stellen vertrouwen, de wijz<wapeningsopzicht, de bepaalde stap van vervolging en het minnelijke schik gedaanrnaken met het verdrag van kingsrecht, alsook hoofdstuk VII vai Versailles. boek I van het Wetboek van strafrecht In de diplomatische middens vindi De ambtenaren en beambten van hemen het nochtans verwonderlijk, dat bestuur der rechtstreeksche belastingej Hitier niet tot na de besprekingen met der douanen en accijnzen en der thé saurie, alsook de afgevaardigden va den Centralen Wisseldienst zijn bi voegd om alleen de overeenkomst het vorig artikel bestrafte inbreuke op te sporen en vast te stellen Bovendien zijn al de offtciëfërf gerechterlijke policie bevoegd tot het opsporen en vaststellen van die inbreu ken overeenkomstig het Wetboek van strafvordering. Art. I 4. - Dit besluit treedt in wer king op den dag van zijn bekendma king in het Staatsblad. Onze Minister van Financies is met zijn uitvoering belast. Instelling van een Centralen Wisseldienst. Een tweede koninklijk besluit meldt de inrichting van een Centralen Wissel dienst, waarvan sprake in het hierbo ven aangehaalde wetsbesluit. DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER de Engelsche ministers heeft willen wachten, om de daad te stellen. In de Duitsche middens geeft men als verklaring daarvoor op de drie vol gende redenen Nut en gebruik van vogelmest. De houders en kweekers van gevo gelte, die over een kleinen tuin beschik ken mogen niet vergeten dat ze eene meststof bij de hand hebben die rijke lijk te pas komt voor de groenten, fruitboomen en bloemen. Van al de vogelmeststoffen is het duivenmest het beste op 100 kgr. bevat dezg me§(stpf 2 phosphoor- zuqr en patascly HoencIermest daartegen bevat 8,50 grammen po- tasch pn ongeveer dezelfde hoeveel heid stikstof en phosphoorzuur als dui venmest. De uitwerpsels der eenden bevat 1.200 kgr. stikstof 1.500 kgr. phosphoorzuur en 600 grammen potasch. Van deze meststoffen gebruikt men 20 kgr. per are, voor de groententuin en de fruitboomen, doch daar ze maar arm zijn aan pptasch doet men goed van op die 20 kgr, 4 kgr. potasohsul- faat en 2 kgr. ammoniak sulfaat onder te mengen of bij te gebruikgn. In de bloementeelt gebruikt men de Vogelmest op twee manieren. 1fijn verkruimeld om onder de teeltaarde te mengen en ten 2. in wa ter opgelost om de bloemen te gieten (men gebruikt 50 gr. per liter water). Men kan het water pok nog gebruiken om de groenten te gieten, bijzonder voor vervroegde tgelten. Het neerhof verschaft ons nog een andere meststof' onder vorm van vaste derkkpyrels en water. Een konijn kan jaarlijks, 50 tpt 60 kgr. meststof voort brengen, dat kan dienen dus om 2 aren grond te bemesten, I Gustaaf Gillekens I De Russische bewapeningen waar- üwnfferhhvnd' efen'Ttêvaar tegen haar De afkondiging van het Britsche Wroek Ten slotte de aankondiging van de diensttijd van twee jaren in Frank- rij e Duitschers, geboren in 1914, zullen opgeroepen worden. e militaire wetten, die den verplich- teikrijgsdienst gaan invoeren zullen inlen loop van deze week verschij- ne De minister van Reichswehr is tbs bezig met het in orde brengen Vc die wetten. r wordt reeds gezegd, dat de jonge D:schers geboren in het jaar 1914 ojl April a.s. zullen binnengeroepen wden voor een periode van één jaar. Donmiddellijk voorafgaande klassen zien waarschijnlijk opgerdepen wor- d< voor een korte opleidingsperiode, wirvan de duur op acht weken zou vtgesteld worden. )e jonge lieden, die thans deel uit- mten van de S.A. en de S.S groepen, vi de Staalhelmen en van het Arbeids Fmt zullen vrijgesteld worden var, d« dienst, wat dus een erkentenis is, di de opleiding, die zij ontvangen heb- bt in de verschillende groepen, vol- dende is voor hun militaire vorming. •pzienbarende onthullingen in de Britsdhe radio, De heer Vpigt, ppstpller van de bui- vdandsche rubriek van de B.B C. (de pote Britsche radio-organisatie) heeft de micro de gebeurtenissen in ilitschland besproken en opzienwek- Inde onthullingen gedaan. Sommige Duitsche wapenfabrieken gde hij, liggen yerborgen in de bps- nen. Overal werden strenge maatre den genomen om die plaatsen geheim thouden. Een, grgqt aantal wappnfa- teken, kazernen, versterkingen, zijn aanbouw, pn de kustverdediging Drdt haastig doprgedygyen, De tyerk- Iden, die in de geheime fabrieken ïrkten, moesten verklaren dat zij- au- 's maakten of zelfs chocolade, Een groote militaire macht, die plot- lings oprijst in het hart van Europa, oet overal groote pnrust brengen, aar in Duitschland is het de gansche ndsyerdediging, die zich in geheimen ïlt ten Amerikaansche Meening over De bom... van Hitier,., De New Yprk Times, schrijft De bom die Hitler in E.urapa ge- arpen heeft >i§ geladen met valsche i fantastische beweringen. Hitier weet iel goed, dat Duitschland den Vrede m Versailles met pen en inkt aange- De statistiek welke komt te verschij nen, meldt het toenemen der werkloos heid, dat men voorzien had. Het ma ximum van vroeger is, jammer genoeg overtroffen voor wat de volledige werkverletters betreft. Aangaande de tijdelijke werkloozen, is het getal en kel lichtjes gestegen, vergeleken bij de voorgaande maand het is kleiner dan een jaar geleden. Werkloosheid in Belgie. Einde maand Volled. Gedeeltel. Januari 1934 207.000 184.000 Oogst (minim.) 165.000 169.000 October 173.000 153,000 November 139.000 151.000 Op 5-1-35 213.000 168.000 Vergeleken met het begin van het vorige jaar, is er dus stijging eener- zijds en vermindering anderzijds. Is het saldo positief of negatief Om zich daarover rekening te kun nen geven, moet men het getal der ver loren dagen nagaan. Dan stelt men het volgende vast In December 1934 gingen er weke lijks 1.415.000 dagen verloren in Januari van hetzelfde jaar, was het verlies juist hetzelfde, maar in Decem- 1933, bedroeg het verlies maar E380.000 dagen. In elke veronderstel ling, is het stijgen zwak en het is re delijk te besluiten tot een eenvoudig statu quo. Het schijnt daarenboven dat wij ler en meer de werkloosheid der grensarbeiders te dragen hebben, die in Frankrijk werken of werkten. Vooral langs dien kant is de toestand verer gerd. Men meldt dat in veel centra de werkloosheid der grensarbeiders met 25 en zelfs 30 vermeerderd is ten minste sedert drie maand. Men mag dus zeggen dat, ware die faktor daar niet, de statistieken veel beter zouden zijn. Indien men de verschillende beroe pen in acht neemt, bestatigen wij, ver geleken bij de voorgaande maand, een vermeerdering van 6000 volledige werkloozen in den textiel en 2000 in de steengroeven. Dat vertegenwoordigt meer dan de twee derden der totale verergering. De twee laatste beroepen lijden na tuurlijk op dit oogenblik onder de ge- wone winter werkloosheid. Deze cijfers klimmen reeds tot twee maanden op. Heeft men aanwijzingen over hetgene sedert dan gebeurd is Weinig. Het schijnt da,( de volgende statistieken nog vermeerdering zullen aanwijzen, Qver het geheele, uitgezonderd voor hetgene de grensarbeiders betreft, is de werkloosheid omtrent gelijk aan die der twee laatste winters. Daar an derzijds de vergoedingen niet vermin derd geweest zijn, als de levensduurte sedert een jaar met 18 daalde, mag men zich stellig afvragen wat in som mige streken den aangroei der ellende uitlegj. De duur der werkloo*h>-irt heeft na tuurlijk dp resery^n uitgeput van de genen die et onder lijden. Maar naar alle waarschijnlijkheid is die ellende het feit der werkloozen, die geen ver goeding trekken, omdat zij de voor zorg niet genomen hebben zich in de eene of andere kas te doen inschrijven. Volgens de laatste statistieken (op 30.000 mijnwerkers werkende of werkloos zijnda) waren er maar enkel 87.000, die tegen werkloosheid ver zekerd waren. KlaarFjljjkend is een deel der niet-verzeke*den onder de vreem delingen tp rpkenen, maar er zijn voor zeker 35.0Q0 BelgïSfthe mijnwerkers die niet verzekerd blijven en dus niets trekken, wanneer ze zonder werk zitten. In dit geval is de private werking de krachtdadigste methode, zooals zij nu begint ie werken. Die doenwijze laat top de ware ellende aan te vallen, die het yerhoogen der vergoedingen noch het vermeerderen der loonen kan ver lichten. Het is te hopen dat de openbare edelmoedigheid die werking door alle mogelijke middelen zal bijstaan. In Frankrijk alleen, zijn er tusschen de 50.000 a 100.000 spionnen aan 't werk. Frankrijk's Tweede Bureel op vollen gang. Over de huidige werking der bespie dingsdiensten in Europa doet United Press de volgende onthullingen. Geheel Europa houdt zich op het oogenblik bezig met bespieding en te- genbespieding. Duizenden spionnen oe fenen in het geheim hun handwerk uit en andere duizenden bespieden hen voortdurend. Het Tweede Bureel zoo luidt de officieele titel van den Franschen gehei men dienst heeft het tegenwoordig drukker dan sedert 1918 ooit het geval is geweest. Zooals een polyp zijn vang armen, zoo zendt het zijn zwijgzame, vastberaden mannen en vrouwen naar de verste uithoeken van Europa, waar zij een ondergrondschen strijd voeren tegen de spionnen en spionnen-diensten welke er op uit zijn, Fransche staats geheimen te weten te komen. In dezen tijd, nu er bijna dagelijks hier of daar sprake is van oorlogsge vaar, is het net der tegen-bespieding niet slechts door Frankrijk, maar door bijna alle landen van Europa uitge breid. Het Tweede Bureel heeft al zijn reserven gemobiliseerd taalleeraars, tooneelspelers en actrices op rondreis in het buitenland, ernstige zakenlieden, bankiers en onschuldig uitziende toe risten. Allen zijn ijverig in de weer, al willen zij de wijze, waarop zij hun tijd doorbrengen, nog zoo onschuldig doen chijnen. Het Groote Spel geleidelijk hervat. Hun jachtterrein is onafzienbaar.Hun wild, de spionnen, achtervolgen zij in de kanselarijen der regeeringen en in beruchte bars, in de eerste rang-restau rants der groote steden van Europa en in de goezelige bistrots nabij de Fransche munitiefabrieken, waar in het diepst geheim de nieuwe typen wapens vervaardigd worden. Toen Frankrijk tien jaar geleden be gon, den beroemden stalen muur aan zijn Oostgrens op te trekken, trof het omvangrijke maatregelen om deze reusachtige ondergrondsche versterkin gen tegen bespieding te beschermen. Duizenden arbeiders en ingenieurs moesten streng bewaakt worden, en het Tweede Bureel had een zwaren arbeid te verrichten. Maar toch was dat slechts een deel van de tot nieuw leven ontwaakte tegen-bespieding uit den tijd van voor den oorlog, die na het sluiten van den vrede voorgoed ingesluimerd: scheen, maar tot nieuw leven was ontwaakt, nadat er jaren lang bijna geen spionnen waren geweest die men in bet oog had moeten hou den. Daarna echter werd bet Groote Spel geleidelijk hervat, en ten slotte nam de bespieding zoodanige vormen aan, dat er thans naar schatting in Frankrijk alleen tusschen de 50.000 a I 00.000 spionnen van alle landen aan het werk zijn. Intriges en tegen-intriges. Hieronder bevinden zich zelfs Ame rikaansche spionnen, nog afgezien van het bekende echtpaar Switz, dat thans op zijn veroordeeling wacht. Honder den buitenlandsche agenten worden in al hun doen en laten bewaakt ande ren echter laat men hun gang gaan, omdat zij toch niets kunnen bereiken of naar doeleinden streven, welke bet Tweede Bureel niet interesseeren. Tot deze laatste reeks behooren de verklikkers van het Amerikaansche de partement van Financien, die de dou ane te New York op de hoogte houden van de aankoopen der rijke Ameri kaansche dames op het gebied van ju- weelen, kant en kleeding, ten einde smokkelarij te verhinderen. Het aantal Italianen, die er van verdacht worden, geheime inlichtingen naar hun vader land te zenden, loopt in de duizenden natuurlijk zijn er ook Duitsche spion nen en een legioen mannen en vrou wen staat in dienst van Moscou. Uit de dossiers der politie blijkt dat zelfs de voorzichtige Britsche inlich tingsdienst er op betrapt is, dat zijn mannen te Toulon, Bordeaux en an dere steunpunten der vloot en lucht macht trachtten onder den dekmantel der militaire geheimen te speuren. Zelfs de verdragen, vriendschapsveri

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1