LUXE BELGISCHE FABRICATIE 6 LAMPEN mmm illf; GEMEENTERAADZITTING UIT HET LAND. KON. PHILHARM0N1E KLEINE BERICHTEN. ARSENEGOUWY-TOP MEUBELEN KEPERS EN PERSEN VERMAKELIJKHEDEN UITZET BURGERSTAND VAN AAN DE WIELRIJDERS. f I r- Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken "laat weten dat, ingevolge onderhandelingen met de Fransche Regeering de Belgische wielrijders, die zich naar Frankrijk begeven, alleen dan van de Fransche verkeertaks zul len vrijgesteld worden, wanneer zij in het bezit zijn van een kwijtschrift, waaruit blijkt dat de Belgische provinciale taks betaald werd. Dit kwijtschrift moet opgemaakt wor den op naam van den houder en zal tevens het merk en het nummer van het gebruikte rijwiel vermelden. Deze schikking wordt in werking gesteld met ingang I April. De HH. Ontvangers van de Belastingen zullen dus voortaan op het kwijtschrift deze inlichtin gen moeten neerschrijven. Wat de reeds af geleverde kwijtschriften betreft, zullen gezeg de ambtenaren deze kwijtschriften in ge zegde zin aanvullen, wanneer de belangheb benden hun zulks zullen aanvragen. STAD POPERINGHE. VERSLAG DER van ZATERDAG 30 MAART 1935, Op het gestelde uur opent de heer Burge meester N. Lahaye de vergadering. De Raad is voltallig. Een tiental toehoorders bevinden zich in de publieke omheining. Men gaat aanstonds over tot de bespreking van de dagorde. 1. - Verslag der laatste zitting. De heer Secretaris Couttenier geeft lezing van dit verslag. Vooraleer men tot de goedkeuring ervan overgaat, doet Raadslid Denys opmerken dat er in het verslag geen melding voorkomt van eene bespreking welke in geheime zitting ge voerd werd, over de kasvergoeding van den Gemeenteontvanger. De h. Secretarisdoet met recht opmerken dat hij niet verplicht is, in zijn verslag, mel ding te maken van punten die op het dagorde niet voorkomen en dat hij van persoonlijke redetwisten, die in de mededeelingen voorko men, onmogelijk rekening kan houden, hij is er geenszins toe verplicht en zal het dan ook niet doen. Daarna ontstaat er eene bespreking over de kwestie der Kasvergoeding van den Ge meenteontvanger. H. Denys. Hoever staat die zaak nu H. Sansen. Er werd gezegd dat het uit betaalde geld ging wedergevraagd worden. Schepen Vandooren. Ik heb verklaard daf ik deze zaak nauwkeuriger ging onder zoeken en ik heb ondervonden dat de Ont vanger daaraan recht heeft, dit was immers altijd mijne meening. Deze som werd in het budget van 1932 en 1933 onder deze be- n&rri'ing ingeschreven, zij werd in de stads rekeningen nog eens onder zelfde benaming gebracht en deze budgetten en rekeningen werden zonder opmerkingen op dit punt goedgekeurd. Ik heb hier bij mij het mandaat als kas vergoeding voor 1932, geteekend door Sche pen Gombert en door mij en het mandaat van 1933 als kasvergoeding, geteekpnd door Scheper^ Bossaert en door mij. Waar zijn nu' die zoogezegde onregelmatigheden. Als gemeenteraadslid gaf de H. Sansen er zelf zijpe goedkeuring aan. Tot raadsleden Sansen en Denys die hem dikwijls onderbreken. Gij zult toch zeker wel de gelegenheid laten mij hier te verde digen, nadat gij mij in de gazetten gedurig aangevallen hebt H. Sansen. Voor de toekenning dezer vergoeding moest de gemeenteraad eene be slissing nemen. Op welken datum is zulks geschied Schepen Vandooren. Gij zijt grootelijks mis. De Ontvanger heeft recht aan een kas vergoeding en moest de gemeenteraad ze weigeren, rk geloof wel dat de Bestendige Afvaardiging ze a-mbtshalve op het Budget zou doei^ inschrijven. Er begaan twee soorten van uitgaven op de begröoting voorzien. De eene spruiten voort uit^l'genomene beslissingen door den Gemeenteraad, die bedrag en tijdverloop vaststellen. De andere worden door het Sche pencollege vóórgehouden en tellen maar voor het jaar zelf der begrooting. Is de gemeen teraad van gevoelen dat er eene beraadsla ging door hem te nemen is, over deze laatste punten, hij is altijd vrij dit aan te vragen. Meermalen werden veranderingen door het Schepencollege gebracht o. a. aan vergoe dingen aan bedienden of toelagen aan scholen of .^jadere inrichtingen, nooit kwam er op spraak van wegens de Raadsheeren. Sommi gen hebben het nu bijzonder gemunt op de Kasvergoeding van den Gemeenteontvanger, waar betwisting volstrekt geen reden vindt. Waarom daarmede nu voor den dag geko men, gij deed daarover vroeger nooit geen opmerkingen. H. Sansen. Wij hebben zulks maar be- statigd toen de borgtocht van den Ontvanger der C. O. O. op het dagorde gebracht werd. Is de Ontvanger van Stad reeds tusschen- gekomen in de wedde van den Gemeentebe- diende die .hem in zijn werk geholpen heeft gedurende eenigen tijd Schépen Vandooren. Zulks werd ge- vraagd maar tot nu toe is de zaak nog niet geregeld. H. Denys. -rWordt het driemaandelijksch kasonderzoek gedaan Schepen Vandooren. Daarvoor moet ik door het Schepencollege aangeduid worden en deze beslissing moet in het register dei beraadslagingen van het Schepencollege in geboekt zijn. H. Brutsaert. Op eene vraag van volks vertegenwoordiger Deman spreekt de Minis ter in zijn antwoord van onregelmatigheden Schepen Vandooren. Dit antwoord dat acht weken op weg bleef hebben wij ook ge zien en wij vinden het zeer zonderling dat men ons van hoogerhand om geen inlichti gen veriocht over deze zaak. Vanwege het Provintiaal Bestuur kregen wij nimmer opmerkingen. Men moest aldaar nochtans op de hoogte zijn. Ten anderen het Schepencollege alleen droeg de verant woordelijkheid bij gebrek aan borgtocht. H. Brutsaert. Laten wij die kasvergoe ding vallen maar de borgtocht werd toch laattijdig ingediend. Schepen Vandooren. Zulks had gij veel vroeger moeten zien, nu is de zaak in regel gesteld en er dient daarop, na zulken langen tijd, niet meer teruggekomen te worden. H. Brutsaert. Voor de borgtocht van den Ontvanger der C. O. O. scheen er van uwentwege meer haast bij. Schepen Vandooren. Men heeft geschre ven dat ik zou gezegd hebben dat deze in bediening niet mocht komen vooraleer zijne borgtocht in regel was. Ik teeken daartegen protest aan, ik ben alleenlijk geen lid van het Bestuur. H. Sansen. Zulks was wel geen waar, maar gij woont toch de vergaderingen bij. Schepen Vandooren. Het had eene on beleefdheid geweest van mijnentwege mij met deze zaak van borgtocht te bemoeien. Ik ben tot iedere vergadering uitgenoodigd, waarvoor ik de bestuurleden dankbaar ben. Op geen enkel verslag der vergaderingen, evenmin op verkoopakten of pachtcontrakten, *yjt gij mijn handteeken vinden. Een enkele maal nam ik aan eene stemming deel, 't wa3 bij de benoeming van den Ontvanger en dit was nog bij schriftelijke volmacht van den H. Burgemeester. H. Burgemeester. Dat is de waarheid. H. Lietaert tot H. Sansen. In de gehei me zittingen moet gij daar niet tegenwoordig zijn als gazetschrijver, maar wel als raads lid. Uw plicht is alsdan uwe pen neer te leg gen, ofwel de zaal te verlaten. Uwe artikels over wat in de laatste geheime zitting ge beurde zijn volledig misplaatst. Schepen Vandooren. Gij hadt ook beter gedaan met de handteekens van den H. Bur gemeester en zijne drie Schepenen onder den brief van terechtwijzing, welk zij U op stuurden, te zetten. H. Lietaert aan H. Sansen. De tijd ver vliegt hier. Gaat deze zagerij nog lang duren? H. Sansen. Ik blijf bij mijn standpunt dat er een beraadslaging moet zijn. Schepen Vandooren. Deze kasvergoe ding werd U voorgesteld langs budgetairen weg en ik betwist ten volle uwe zienswijze. Het proces-verbaal der vorige zitting wordt daarna eenparig goedgekeurd. 2. Advies nopens het ontwerp van ver koop uit ter hand door de C. O. O. van een perceelken bouwgrond te Poperinghe, Sektie A, num. 1292 d en 1293 c, om een huis er op te bouwen. Schepen Gombert. Dit perceel van om trent 8 a. 40 ca. is gelegen langs den steen weg naar Crombeke bij het kruispunt der tramlijn, waarop men een huis zou bouwen. De aangeboden prijs is 6 fr. per vierkante meter en werd gedaan door H. Hector Van- stavel. Dit aanbod is aanneembaar, daar dezen eigendom niet regelmatig van vorm is en al daar door de tramlijn doorsneden is. Hij is ook nog bekleed met eene servitude, te weten de tegenwoordigheid eener barak die niet mag weggenomen worden, daar er recht van stand gegeven werd door de Commissie van Openbaren Onderstand. Een gunstig advies, mits onthouding van Bestuurlid Gombert, wordt uitgebracht. 3. Advies nopens het ontwerp van ver koop uit ter hand door de C. O. O. van een perceelken bouwgrond te Poperinghe, Sektie E deel van num. 590 i en 590 k, om er een woonhuis op te timmeren. H. Burgemeester. Er is hier nogmaals spraak van een perceel grond gelegen langs de Nieuwe Militaire Kerkhofstraat, groot om trent 3 aren, waarop de h. Henri Demoor een huis zou bouwen. De aangebodene prijs be loopt tot 20 fr. de vierkante meter. Ik stel voor een gunstig advies uit te brengen. Een gunstig advies, mits onthouding van Bestuurlid Gombert, wordt uitgebracht. 4. Advies nopens den afstand te doen door den Belgischen Staat aan de C. O, O. van een strook grond, te Poperinghe, Sektie L, Provensteenweg, en voortkomende van het vorige bed van de staatsbaan Yper-Poperin- ghe-Rousbrugge. Schepen Gombert. De werken aan de Staatsbaan Poperinghe-Proven hebben aan leiding gegeven tot eene nieuwe lijntrekking om de baan recht te doen doorgaan bij de herberg 't Neerloopje Alzoo is een strook grond vrij gekomen aanpalende aan den ei gendom der C. O. O. 't Is deze grond, groot Staat wil afstaan om Commissie ingelijfd fr. de 3 a. 75 ca., dat d< den eigendom de worden. H. Brutsaert. Aan welken prij Schepen Gombert. Aan 1.50 vierkante meter. Een gunstig advies, mits onthouding van Bestuurlid Gombert wordt uitgebracht. 5. Aanvraag door de C. O. O. tot wij ziging harer begrooting over het dienstjaar 1934. Schepen Gombert. Sommige posten op de begrooting van 1934 hebben grootere uit gaven vereischt dan voorzien was integen deel hebben sommige ontvangsten hooger geweest dan men dacht. De C. O. O. vraagt diensvolgens de ont vangsten en uitgaven te wijzigen in haar bud get van 1934, in verhouding met dit ver schil. De einduitslag blijft onveranderd. Algemeene goedkeuring. 6. Vermindering toe te passen aan de wedde en vergoedingen van het Gemeenteper- soneel voor 1935. Schepen Vandooren. De bedienden van Stad hebben ons gevraagd dit punt tot eene latere zitting te willen uitstellen. Intusschen zal er kunnen bestatigd worden welken in vloed de waardevermindering van den frank, op de levensduurte en het indexnummer, zal teweeg brengen. Ik zie er geen bezwaar bij om aan deze vraag voldoening te geven. Algemeene bijtreding. 7. Kredietopening met het Gemeente krediet van Belgie dienstjaar 1935. Schepen Vandooren. Deze kredietope ning wordt jaarlijks gedaan ten einde het Gemeentebestuur in machte te stellen om de gewone wedden en rekeningen te kunnen betalen, in afwachting dat de belastingen ge ind worden. Deze kredietopening bedraagt 500.000 frank. Algemeene goedkeuring. 8. Stadsbegrooting voor het dienstjaar 1935. Schepen Vandooren. De stadsbegroo ting werd in de Commissie van Geldwezen grondig onderzocht indien de Raadsleden over sommige punten verderen uitleg willen bekomen, zoo stellen wij ons ten hunnen dienste. Do enkele punten welke tot besprekin aanleiding geven waren de volgende I. Kindertoeslag van 50 fr. bij de geboorte. Verscheidene leden waren van gevoelen dat deze vergoeding enkel ten bate diende te komen van behoeftige huisgezinnen en niet zoude moeten geeischt worden, onder ande door sommige notarissen of gemeenteraads leden. De verontschuldiging dezer laatsten, als zouden zij deze vergoeding altijd storten in de kas der Kroostrijke gezinnen, vond bij vele raadsleden geen voldoende verschooning, daar men met recht deed opmerken dat allen steun welke zij aan deze nuttige instelling wilden verleenen uit hunne eigene beurs dienden geput te worden. Er werd met gemeen overleg beslist dat de kindertoelage slechts door de Gemeente kas zal uitbetaald worden alswanneer het be lastbaar inkomen van de familie de 10.000 fr. iyet zal te boven gaan. 2. Toelage aan de Ziekengilden. Voor wat deze toelage betreft werd het bedrag ervan gebracht van 5.000 op 7.000 fr. voor het jaar 1935 en dit na een gedach- tenwisseling waaraan verscheidene raadsle den deelnamen. H. Lefebvre. In de vergadering van de Commissie van Geldwezen vroeg ik of de jaarlijksche toelage van 5.000 fr. niet kon verhoogd worden, gezien den gedurigen aan groei van' het aantal leden dezer maatschap pijen. Men liet mij opmerken dat den staat der Gemeentekas zulks moeilijk toeliet. Men drukte den wensch uit de medehulp in te roepen van de Commissie van Openbaren Onderstand, daar hare lasten natuurlijk ver minderd waren door de werking der Zieken gilden B8l I stuur daarover genomen werd Schepen Gombert. In een harer laatste vergaderingen bracht ik deze zaak te berde. Er werd beslist dat men bij het opstellen der begrooting van 1936 dit voorstel zou onder zoeken, maar dat voor 1935 geen tusschen- komst voorzien was, H. Brutsaert. Er maken veel te veel begoederde personen deel van deze Zieken gilden en dit ten nadeele van de behoeftige aangeslotenen. H. Lefebvre. Veel min dan gij wel zou- det denken. Ten anderen de Besturen dezer Maatschappijen doen al het mogelijke om alle misbruiken te doen verdwijnen. Schepen Vandooren. Laat ons deze be lofte in aanmerking nemen en enkel voor dit jaar de toelage van 5.000 op 7.000 fr. bren gen. 3. Het artikel betrek hebbende op de Kas vergoeding van den Gemeenteontvangei wordt zonder verdere opmerkingen van de minderheid, algemeen aangenomen. ALGEMEENE ONTVANGSTEN Gewone en voor Orde 2.094,074 Buitengewone Algemeen Bedrag 3.118.192.41 ALGEMEENE UITGAVEN Verplichte 1.817.337.15 Vrijstaande 135.550.00 Voor orde 18.759.07 Buitengewone 1.142.003.60 STADSNIEUWS. ZONDAGRUST. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag i alleen Apotheek LEURIDAN. VERVOER VAN ALE EN MEST. Ge durende de maanden April tot en met Sep tember is het ruimen of vervoer van ale, mest en hoegenaamde drekstoffen in de stad enkel toegelaten den Dinsdag en Woen van iedere week en zulks vóór 8 Vi uur morgens of na 7 uur 's avonds, (art. 1-1° van 't Gemeentereglement van 1 2 Juni 1921). ETALAGEPRIJSKAMP. Op Witten- Donderdag a.s.(zijnde 18 April 1935) wordt zooals vroeger jaren, door de Kristen Mid-> denstand, met medewerikng van het Stads bestuur een ETALAGEPRIJSKAMP ingericht waaraan alle winkeliers van stad mogen deel-» nemen. Deze Etalageprijskamp trok vroeger jaren veel nieuwsgierigen naar onze stad. .34 Het is een beste gelegenheid voor onze 1.024.1 18. W—üLa ndelaars om hunne waar te doen kennen. Inschrijvingen worden aanveerd den Zondag en Vrijdag morgen tusschen 1 I en 1 2 uur in den Katholieken Kring 's Vrijdags van 2 tot 4 uur op ons Sekre- tariaat, Boeschepestraat, 30, waar ook alle in lichtingen over Middenstandsbelangen kunnen bekomen worden. Algemeen Bedrag 3.1 13.649.82 ALGEMEENE HERHALING Ontvangsten 3.1 I 8. I 92.4 1 Uitgaven 3.113.649.82 Overschot 4.542.59 De Begrooting wordt in haar geheel goed gekeurd door de meerderheid, de minderheid onthoudt zich. 9. Advies nopens de aanvraag gedaan door Mevr. Wwe Jeroom SUFFIS, in leven Stadsbediende, voor het bekomen van een pensioen ten laste der omslagkas voor Ge meentelijke Pensioenen. Een gunstig advies wordt uitgebracht. 10. Advies nopens de aanvraag gedaan door Mevr. Wwe Jules DEVACHT, in leven Gemeenteontvanger, tot het bekomen van een pensioen ten laste der omslagkas voor gemeentelijke pensioenen. Een gunstig advies wordt uitgebracht. 11. MEDEDEELINGEN. H. Brutsaert. Bij het opstellen van den akt voor de stichting der Maatschappij van Goedkoope Woningen Het Hoppeland dient men te vermelden waar dat de zetel gevestigd is. Mag men het Stadhuis van Poperinghe daarvoor aangeven Schepen Vandooren. Wij vindej^ daar geen bezwaar in. H. Lefebvre. Ware het niet mogelijk den tijd te bepalen waarop de gemeentelijke toelage aan de werkloozen, voor de maand Mei 1933, zal kunnen uitbetaald worden Schepen Vandooren. De vertraging kan aan de Stad niet ten laste gelegd worden. De lijsten, alhoewel meermalen aangevraagd, zijn ons nog maar over korten tijd overhan digd, zij moesten teruggestuurd worden, om er verbeteringen aan te brengen zelfs voor verscheidene syndikaten, hebben wij nog de noodige inlichtingen niet ontvangen. Ik voorzie eene tusschenkomst van Stad van rond de I 2.000 frank en voor het oogen blik is onze kas maar weinig voorzien. Zoo dra onze Kredietopening zal goedgekeurd zijn zal ik, met het eerste voorschot, de uitbeta ling trachten te doen. Zulks zal niet lang meer duren. Verscheidene vragen nopens openbare wer ken worden aan Schepen Gombert gesteld. Hij verzoekt de Raadsleden deze te willen vernieuwen op de gemeenteraadszitting die Zaterdag aanst. 6 April zal gehouden worden, dan zal men over meer tijd beschikken. De zitting eindigt om 8. 1 5 uur. ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD DP ZATERDAG 6 APRIL 1935, om 6 uur. DAGORDE 1. Goedkeuring van het verslag der laatste zitting. 2. Rekening der C. O. O. voor het dienstjaar 1934. 3. MEDEDEELINGEN. 4. Voorstelling van kandidaten tot het begeven der openstaande plaats van Politie- Mag ik weten welke beslissing bij dit Be- Commissaris der Stad, WERKLOOSHEID. De stand der werk loosheid in onze stad, was deze week als volgt Zaterdag, 2 75 Maandag, 268 Dins dag, 278 Woensdag, 264 Donderdag, 251; Vrijdag, 289. Het getal der door de stad opgeeischte werkloozen, gebezigd aan het delven van grachten beliep deze week Zaterdag, 25 Maandag, 22 Dinsdag, 18 Woensdag, 22 Donderdag, 28. NIEUWE POLITIE-COMMISSARIS. De aanbiedingen voor dit openstaande ambt zijn zeer talrijk en zoo komt het dat heden avond ter zitting van den gemeenteraad onze raads leden zullen te kiezen hebben tusschen niet minder dan 40 kandidaten. DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, VELO GESTOLEN. Zondag avond rond 8 uur, had Vercruysse P. zijn rijwiel geplaatst bij de herberg Denecker, Abeele-statie. Toen hij enkele oogenblikken later de herberg verliet, was het rijwiel verdwenen. Een on derzoek werd ingesteld. EERE-COMMUNIE. Aan ieder kooper van een Handtasch, wordt gra tis een nuttig voorwerp ten geschenke aangeboden in het Huis Marius LAU- WERS, In de Lilas Groote Markt, Poperinghe. MASKEREN. Zondag had het maske ren opnieuw een groot succes en er werden niet minder dan 520 nummers afgehaald. AUTO TEGEN BOOM. Woensdag na middag rond 5 uur, kwam de heer Raymond Luytten, taxivoerder van Yper, met zijn auto van Rousbrugge naar Poperinghe gereden. Gekomen aan de herberg De Voorstad wilde hij de wagen van den Heer Daniel Van Eecke, brouwer te Poperinghe, die naar Pro ven reed, voorbij rijden, maar aangezien deze het midden der baan nam om reden van de tramlijn, is hij te dicht gereden, haperde met zijn voorwiel aan den wagen en werd zoo tegen een boom geslingerd. De voerder van den auto was slechts licht gekwetst aan han den en aangezicht maar het was erger met de beide inzittenden die voor verzorging naar het Gasthuis overgebracht werden, doch na derhand huiswaarts zijn kunnen keeren. De auto was gansch ontredderd en is ongeluk kig niet door verzekering gedekt. MEESSEN. Aanrijding. Aan den kruisweg der baan voor Ploegsteert, deed zich een verkeersongeval voor, waarbij de auto van de Fransche handelaar Legrand Fernand uit Armentiers in aanrijding kwam met een auto geleid door Kamiel Provost. Gelukkiglijk deden zich geen persoonlijke ongevallen voor en er is enkel stoffelijke schade aan beide voertuigen. HOUTHEM. Erge val. Zaterdag keerde de 2 7-jarige Gerard Verhellen van de markt per rijwiel huiswaarts en reed langs de vaart. Aan de bocht van een rijweg ge komen aan een helling, werkten de remmen van zijn rijwiel niet meer en hij botste tegen een paal. Hij werd tamelijk ernstig aan het hoofd en de linkerarm gekwetst. Uit oorzaak van onvoorziene om standigheden is het Concert van heden Zondag, 7 April, verschoven tot een later te bepalen datum. Het Bestuur. STAATS-MIDDELBARE SCHOOL POPERINGHE. Poperinghe, 6 April 1935 Mevrouw, Mijnheer, Om hun dank te betuigen aan de personen die den oproep hebben beantwoord van het Comiteit van het Werk van H. M. Koningin Astrid, hebben de leerlingen der Staats-Mid delbare School de eer Ued. uit te noodigen hun feestje bij te wonen in het Hotel .Pa lace op Dinsdag 9 April, om 2 uur nam. Ingang kosteloos voor alle weldoeners. Een prachtige tombola voor kinders zal het feestje sluiten. De bestuurder en personeel. NIEUWS ik NIEUWS weten dat ik el Het geacht publiek laat an heden af een NIEUWE VELOWINKEL OPEN. Eenige verkooper van het befaamd Rijv ETOiLE DES AS» Ook gelast ik mij met alle herstellingen Spoedige en trouwe bediening. Jerome BAMELIS-DEBAENE, Bruggestraat, 13, Poperinghe. SCHILDERWERKEN EM1LE DENUT-OSTEUX Yperstraat, 42, Poperinghe MAANDAG 8 APRIL 1935 Opening van het Huis YPERSTRAAT, 61, POPERINGHE. Stoven - Yzerwaren - Keukengerief timmermans- en metsersgerief. Genadige Prijzen. Het Huis TALLY-VANDEVOORDE Veurnestraat, Poperinghe, maakt het geacht publiek kenbaar dat het van heden af alle slach MEUBELEN te koop stelt aan de voordeeligste prijzen. GEWONE EN LUXE MEUBELEN Trouwe bediening. Dank op voorhand BERICHT. Vrouw Wwe DESE GHER-GUÏLLEBERT, Hondstraat, te Poperinghe, laat aan haar talrijke en geachte kliënten weten dat zij haar winkel van kruidenierswaren zal voort uitbaten als vroeger, en bedankt bij voorbaat. Groote aankomst op de Landing van het Doolhof, Westoutersteenweg. Voor inlichtingen zich wenden bij Maurice CREUS, of bij Jerome VAN- DERMARLIERE. Genadige prijzen. Trouwe bediening. MEUBELPAPIER EMILE DENUT-OSTEUX Yperstraat, 42, Poperinghe ZONDAG 7 APRIL 1935. EERSTEN TAP In de Spaarzaamheid bij Daniel Suffys- Truwant, Bruggestraat. DOOR DEN UIL TE VERBOLLEN. SCHOONEN AUTOMATIC-ORGEL In de Drie Koningen Yperstraat. Ge geven door Camille Grossey, bijgenaamd Pe- trolle. «PING PONG CLUB» POPERINGHE Op Maandag, 8 April 1935, om 8 uur 's avonds in het lokaal Handelshuis Hui Masselus, Duinkerkestraat, 38, Poperinghe, GROOTE HANDICAP-MATCH, tusschen Po peringhe en Armentières. Alle liefhebbers welkom Het Bestuur. STAD POPERINGHE. bij Op Zondag 14 April 1935, te 3 1/2 (nieuw uur) namiddag, in HET HANDELSHUIS Jufvr. Paula Masselus, Duinkerkestraat. Groote PRIJSKAMP OP 2 BILJARDS 600 FR. PRIJZEN 200-130-80-60-40-30 I serieprijs 25 fr.2'' serieprijs 10 fr. 25 fr. premie aan 't meeste getal ingeschre ven spelers derzelfde gemeente (min. 7 man) INLEG 5 Fr. per man. DRINKT HET VOLKSBIER VLAAMSCHE TOERISTENBOND. Af deeling Poper.inge en Omliggende. Donderdag 1 1 April, om 8 uur 's avonds in Petit Paris heel belangrijke vergade ring voor de leden van de fotoclub. Een af gevaardigde van een groot fabriek van foto- produkten zal er een voordracht houden. In dienen van fotos voor keuring. Leden van de V. T. B. die belang stellen in fotografie zijn welkom op deze vergadering. Zondag 14 April om 3 u. 30 's namiddags bezoeken we de rattenkweekerij van den H. Jerome Delbaere. Inschrijven voor I 2 April. Maandag 22 April (2'' Paaschdag) met speciale trein naar de West-Vlaamsche Flo ralies in het park te Rumbeke. Vertrek uit Poperinge om 8 u. 43 uit Vlamertinge om 8 u. 52 en uit leper om 8 u. 59. Aankomst te Roeselaere om 9 u. 51, waar we de Pro vinciale Tuinbouwschool bezoeken. Vertrek uit Roeselaere om 12 u. en aankomst te Rumbeke om 12 u. 05. We vertrekken uit Rumbeke om 17 u. 35 en komen aan te Poperinge om 19 u. 03. Deelnemingsprijs Voor de ieden 13 fr; voor de niet-leden 15 fr. Trein en ingangskaart tentoonstelling inbe grepen. Inschrijven tot 1 4 April. Maandag 6 Mei in autocar naar de H. Bloedprocessie te Brugge. POPERINGHE, VAN 29 M. TOT 5 APRIL. GEBOORTEN Verhaeghe Marie, d.v. Al- phonse en Verhaeghe Zoé, Maurice De Wulf straat. Goudeseune Ida, d.v. Hector en Gackiere Julienne, Switch Road. -Desmy- ter Marie,- d.v. Camille en Delanote Irma, Zonnebeke. Deschodt Willy, z.v. Mauriti us, en Wicke Zulma, Leysele. Vanhalme Paula, d -v. Julien en Dumon Emma, Crom beke. Demeulenaere Jacques, z.v. Maurice en Vandewaile Sidonie, Komen. Alleman André, z.v. Nestor en Debruyne Irma, West- vleterens teen weg. Garcy Liliane, d.v. An dré en Malesoone Roberte, Bellestraat. Carlé Nicole, d.v. Marcel en Gombeir Ma rie, Provensteenweg. Battheu Georgette, d.v. André en Capoen Rachel, Yperstraat. Degroote Albert, z.v. Paul en Bruneel Lu- cienne, Reninghelst. OVERLIJDÈNS Sohier Silvia, 78 j., echtg. Maes Petrus, Casselstraat. Gombeir Lu- dovicus, 75 j., wed. Lowagie Eugenie, West- vle ter ens teen weg. Lobeau Emma, 53 j., echtg. Fieu Remi, Westvleterensteenweg. Verhaeghe Achille, 53 j„ echtg. Top Helena, Koeistraat. Gheus Renatus, 75 j., ong., Boeschepestraat. Beun Justina, 8 7 j„ ong. St Michielsstraat. Tuytten Leonie, 80 j.. echt. Catteeuw Henri, St. Sixtusstraat. Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen tot de MIS die zal plaats hebben op Zondag, 7 April 1935, om 7 uur, in Sint Janskerk, voor Heer AUGUSTE VANDEVOORDE, overleden HUISVROUW en KINDERS. Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot de LAATSTE ZESWEKENMIS, voor zielerust van Heer ERIC LACANTE. Deze zal plaats hebben. Dinsdag aanstaande 9 April 1935, om 9.30 uur in St Janskerk. Dank bij voorbaat. Vrouw Wwe Eric Lacante. BALATUM EMILE DENUT-OSTEUX, Yperstraat, 42, Poperinghe BILJART. BILJARTMATCH tusschen de ploegen van 'T PAVILJOEN (Poperinghe) en DE SLACHTER (Yper). Revanchematch gespeeld te Yper op 1 April. TECHNISCHE UITSLAGEN P. B. H.R. Gem. Denut Felix (Pop.) 100 28 15 3.5 7 Cappelaere H. (Yper) 83 27 9 3.14 De partij was aangenaam om volgen, hoe wel Cappelaere af en toe al te brutaal speelde. Denut deed steeds zijn best om technisch zui ver te spelen, doch had nu en dan met on- kans af te rekenen. Hij toonde zich veel klassieker speler. Bottez André (Pop.) 100 23 18 4,34 Callens Arsine (Yper) 92 22 20 4 J 8 Heel in 't begin van de partij miek Cal lens twee zwijntjes, ieder gevolgd door een reeks van een twintigtal punten, zeer goed afgewerkt. Bottez bekreunde zich om den handicap niet, en speelde kalm zijn gewoon goed spel, om in den sprint zijn tegenstrever te kloppen na een zeer goede partij. Hij is een echte matchspeler. Masselus Julien (Pop.) 150 34 16 4.41 Pannekoucke Rog.(Yp.) 112 34 15 3^29 Na een zeer slecht begin geraakte Mas,selus algauw een goe dertig punten achter bij Pan- necoucke die prachtig speelde. Toen Masselus op dreef geraakte, scoorde hij 43 punten in 3 beurten, en had hiermee de leiding die hij niet meer heeft afgestaan, doch steeds heeft verstevigd door een zeer goed afgewerkt spel. Devos Emiel (Pop.) 150 22 30 6.81 Eggermont Art.(Yper) 149 21 28 7.00 Eggermont heeft alras licht voordeel door drie nuls van Devos, doch, toen deze met een mooie reeks van dertig, zijn actief op 72 brengt, heeft hij een voordeel van een twaalf tal punten. Met 28 en 26 geraakt Eggermont echter op 146 tegen 105 voor Devos, die onverstoorbaar kalm met een reeks van 23 zijn maat weer op de hielen gaat zitten. Een paar ratés van Eggermont en Devos speelt uit. Zeer boeiende partij, met mooi spel van beide liefhebbers, die dan ook een niet te versmaden gemiddelte maakten. Vereecke Lucien(Yp.) 150 12 36 12.50 Ghesquiere Julien(Pop.) 34 II 3.00 Partij zonder geschiedenis. Vereecke speel de de eene reeks na de andere, om halfwe» de hoogste (36) van den avond te spelen." Ghesquiere kreeg weinig kans, en had bo vendien geen geluk, 't Gemiddelte van Ver- eecke zegt genoeg. De vrienden van Yper wezen hartelijk be dankt om 't allergulst onthaal. Gaarne her beginnen we. Proficiat aan onze spelers die zich zoo Hink uit den slag trokken en vele pronostie- ken omver hebben gegooid. Dank aan den heer Masselus die bereid willig zijn auto te onzen dienste heeft ge steld, en niet minder aan den vriend Maurice den baas van 't Paviljoen, die 't ons, op allé mogelijke manieren, aangenaam wist te ma- tn' Liefhebber. BEKERWEDSTRIJD. Ter aanmoediging van het schoone bil- jartsport, wordt door een gekend sportvriend van stad, een prachtige Beker uitgeloofd, te verspelen onder de verschillende ploegen, aangeduid in verhouding van 2 spelers per houder van een biljart. Aldus hebben 7 bazen zich ingeschreven voor deze competitie, namelijk Ons Huis «Katholieke Kring»; Henri Labaere Huis Masselus Maurice Deman Remi Dewickere en Arthur Samyn. Om de beurt worden wekelijks de matchen gespeeld in een of ander lokaal, door het lot aangeduid. De beker wordt toegekend aan de ploeg die het meeste getal punten behaald heeft op het einde der matchen. Als inzet dezer competitie komen deze week de verschillende ploegen de ploeg van «Ons Huis bekampen bij Jos. Couttenier, Yperstraat, telkens begin om 8 uur, in de volgende orde Maandag 8 April ploeg Katholieke Kring en ploeg Henri Labaere. Dinsdag 9 April ploeg Masselus en ploeg Dewickere. Woensdag 10 April ploeg Samyn en ploeg Deman. We willen ons aan geen pronostiek wagen, daar we nog niet de juiste samenstelling der ploegen kennen. Aanstaande week zullen we meer de sterkte van ieder ploeg hebben kun nen nagaan en aldus meer de kansen bespre- ken. In ieder geval zal ieder ploeg zijn best doen en voorzien we schoon sport. De hefhebers van den carambolbiljart zul- en in grooten getalle opkomen om de presta ties dezer ploegen te bewonderen. Dus allen op Maandag, Dinsdag en Woens. dag, naar Ons Huis CARAMBOU

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 2