F.C.PBP. 1-HIGHBURT ATHLETIC CLUB LONDON Eindelijk eens practisch en duurzaam Werk 15* JAAR. NUMMER 16. SVEEKBLAU CENTIEMEN NIEUWS- EN NOTARIEEL AAN KON DIGI NG^BLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT N. G. ELECTRISCHE LAMPEN vanaf 2.95 fr. BIJ VAL. DE CORTE-CORDENIER, Yperstraat, 121, POPERINGHE. DE POLITIEK. KAMERVERKIEZING 1932 65 Heden Zondag nam, om 3.30 u. BUITENGEWONE VOETBALMATCH ABESSINIE EN DE GRENSGESCHILLEN. den «UITZET» GAZET ZONDAG 21 APRIL 1935. ABONNEMENTEN Jaar, per post16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 NA DE CONFERENTIE TE STRESA DE DUITSCHE TELEURSTELLING LAAT ZICH BEGRIJPEN. De uitslag der conferentie te Stresa wijst nog niet op den aanvang van een evolutie der internationale politiek,zoo als men zich deze te Berlijn verleden week nog voorstelde. De indruk, die uit gesprekken met personen uit de diplomatieke kringen aldaar bijbleef, was dat men daar nog steeds zijn hoop bleef bouwen op een reparatie van de Triplice van den driebond Duitschland-Oostenrijk-I talie hoe broos deze dan ook bij de eer ste proefneming ermee in 1914 is ge bleken. Inderdaad heeft Italië zich thans niet slechts zoo categoriek mogelijk van Duitschland afgekeerd, maar 't schijnt wel, alsof het de leidende hand had in de conferentie te Stresa, die trouwens door Musolini werd voorgezeten. En dan mogen we gelooven, dat de Duce de handhaving van de Oosten- rijksche onafhankelijkheid als een der eerste doeleinden van het Italiaansch- Fransch-Engelsch accoord naar voren geschoven heeft. We hebben echter gezien, hoe de Duitschers deze klip willen omzeilen. Formeel zouden ze de onafhankelijk heid van Oostenrijk erkennen, maar den eisch stellen, dat aldaar algemeene verkiezingen zouden worden gehouden, waarvan zij verwachten dat deze, zoo als ten hunnent, de nationaal-socialis- ten aan het bewind zouden brengen, die dan vanzelf, door economische en militaire accoorden, de grenslijn tus- schen hun land en het Reich feitelijk zouden uitwisschen. Uit zekere reacties, door de beslui ten van Stresa verwekt, laat zich echter wel opmaken, dat de hoop der Duit schers op een aansluiting van Hongarije en Bulgarije bij een herstichte Triplice volstrekt niet zoo'ijdel is. Wij bedoelen hier in het bijzonder, de nota die, nog tijdens de conferentie, Mussolini ontving en waarin door Oos tenrijk, Hongarije en Bulgarije het ver langen werd uitgedrukt, dat het mili taire statuut, hun door de verdragen van 1919 opgelegd, herzien zou wor den. Met duidelijker woorden dat, nu Duitschland zich zonder vragen herbe wapent, het ook hun zou worden toe gestaan, een nieuwe krijgsmacht te scheppen. Zulk verzoek zou te Stresa in over weging genomen kunnen zijn, indien Oostenrijk, Hongarije en Bulgarije deze krijgsmacht slechts vroegen om zich eventueel tegen het nieuwe Duitsche leger te verdedigen maar nu heeft men veel meer redenen om te vreezen, dat het eerder zou zijn om Duitschland bij te springen, en als voorafgaandelij- ke conditie voor een oorlof tot gedeel telijke herbewapening aan die ex-bond- genooten van Duitschland, wie te St. Germain het zwaard uit de hand geno- nnen werd, schijnt de conferentie te Stress jn overweging te hebben geno- pigri V dat deze kleine landen onvoor waardelijk het tegenwoordig territori aal gtatuut zouden erkennen, dat wil zeggen i bepaald afzien van alle hoop en van alle moeite om de gebieden te rug te winnen die zij aan Polen, aan Tsjecho-Slowakije, aan Jpego-Slavie en aan Italië zelf hebben moeten afstaan. Dat zou trouwens het eenige middel zijn om te vermijden, dat de bondge- nooten van Stresa, doqr op die manier Oostenrijk, Hongarije en Bulgarije die ze nooit verder zullen mogen ver trouwen dan ze hen zien terwille te zijn, de Kleine Entente tegen zich zou den doen keeren, waar t erop aankomt Duitschland in toom te houden. Mogen we ons nu door den uitslag der besprekingen tusschen Frankrijk, Engeland en Italië met vreugde, vol doening en gerustheid laten vervullen Ons recht op scepticisme ten opzichte van alle internationale conferenties laat zich nogmoeilijk betwisten. De poli tieke hémel gelijkt al meer en meer een zwaarbewolkt uitspansel bij een fel- lpn storm. Iedere teekpning welke gr door egn nieuwe internationale confe rentie in gebracht Wérd. zagen we en kele stonden nadien reeds alweer uit gevaagd en door een ander wolken beeld vervangen. Zal het beeld van een Driebond door Frankrijk en Italië met Engeland te Stresa geteekend, langer weerstaan aan de zoo onbestendige windrukken van de Europeesche politiek In het belang van den vrede zou het nochtans wel moeten, want daarin ligt wellicht onze allerlaatste kans op ont snapping aan een nieuw bloedbad, waarin allicht de heele Europeesche be schaving ten onder zou kunnen gaan. Indien het gevaar voor een nieuwen oorlog natuurlijk alleen maar komen kan van de zijde van Duitschland, dat zijn neerlaag te wreken en zijn verloren gebieden en invloeden terug te winnen heeft, dan spreekt het toch vanzelf,dat dit gevaar ook alleen maar bezworen kan worden door een samenspanning tusschen alle landen welke door de Duitsche revanche-furie worden be dreigd. Geven Frankrijk, Italië en Engeland klaar en energiek te kennen, dat zij el kaar bijstaan zullen, mocht een hunner door Duitschland worden aangevallen, dan zullen ze vanzelf iederen nieuwen oorlog verhinderen en Duitschland-zelf voor al de gruwelen ervan behoeden. Wat wil het intusschen zeggen, als Frankrijk zijn protest tegen Duitsch- lands herbewapening bij den Volken bond aanhangig heeft gemaakt, nadat te Stresa ook Italië en Engeland zich bij dit protest hebben aangesloten Dat wil zeggen, dat de kleine mo gendheden thans uitspraak te doen zul len hebben over de gedragingen van de groote. Want nu Amerika nog altijd buiten den Volkenbond staat en Duitschland en Japan er zich uit terug getrokken hebben wat blijft er dan, buiten de klagers van vandaag Frank rijk, met Italië en Engeland, nog veel meer dan kleine garnaal in over Voor zooveel thans de tweede- en derde-rangsmogendheden te Genève als rechters over de groote zullen mo gen optreden, zullen ze te kiezen heb ben tusschen het Reich, dat geen deel meer van hun gezelschap uitmaakt, en tusschen Frankrijk, Italië en Engeland, die hun juridictie hebben ingeroepen. Maar... hoe ook hun vonnis luide al zeer gering is de kans, dat de door hun in 't ongelijk gestelde partij er zich aan onderwerpen zal. Door een veroordeeling van de ver dragsbreuk, zullen "ze Hitier zeker geen de kleinste vertraging doen brengen in het tempo van Duitschland herbewa pening, en moesten ze Duitschland in 't gelijk stellen, dan zou dat voor de bondgenooten van Stresa natuurlijk een reden te meer zijn om zich nog vaster aaneen te sluiten en ook hun zwaarden nog scherper te wetten. Het argument dat voor het tribunaal te Genève de verdedigers van 't Reich zullen doen gelden, kennen we voor uit. Het stond in t lang en in 't breed uiteengezet in de nota, waardoor de Fuhrer trachtte, zijn bevel tot her opstanding van het Duitsche leger te rechtvaardigen. Als hij het tractaat van Versailles verscheurt en zijn land herbewapent, dan is 't, omdat Frankrijk reeds voor hem dit verdrag verscheurd heeft door niet te gehoorzamen aan den plicht tot herbewapening die het aan al zijn on derteekenaren oplek Dit argument houdt geen seconde steek onder het licht van de gebeur tenissen sedert 1920, wanneer Poincarè Frankfurt meest doen bezetten, omdat de socialistische Duitsche Republiek toen reeds de voorschriften van het vre- destractaat betreffende de afbraak der vestingen en de vernietiging van oor logsmateriaal saboteerde. Als Frankrijk niet-, of onvoldoende ontwapend heeft dan was 't omdat het wist dat de Duitschers nooit moreel ontwapenen zullen, en dat de Duitsche bajonetten vanzelf weer zouden aan groeien, en hoe klaar hebben de feiten van dep jongsten tijd niet aangetoond, hoe absoluut gelijk het had in zijn wan trouwen en zijn voorzichtigheid Als men de hedendaagsche politieke wereld beschouwd en nagaat wat al partijen er in de verschillende landen zich voordoen, soms met de zonder lingste programma's, dan moet men niet verwonderd zijn van de verwarring en mistoestanden welke heden ten dage heerschen. Alhoewel onze eeuw bij velen door gaat als de eeuw der verlichting, toch heerscht er zoo n waarboel van tegen- eenbotsende gedachten, dat de men schen, alhoewel zij dezelfde taal spre ken en dezelfde sociale toestanden door leven, schier malkander niet meer be grijpen. Zie naar de tallooze godsdienstige gezindheden, die de menschen zoo diep verdeelen aangaande de groote pröble- xnen van hun bestaan tel op uwe vin geren zoo zij volstaan de poli tieke opvattingen, die de leiders van het volk verdedigen, om aan de landen huishoudelijken en maatschappelijken welstand te verzekeren onderzoek in den schoot zelve van die vele groepee ringen de tientallen schakeeringen, die de oplossing van een bepaald program mapunt bemoeilijken, en de gansche wereld schijnt u toe als een reusachtige toren van Babel. Allen durven het verkondigen, zon der blozen en met een vloed van woor den, dat zij de dragers zijn van de waarheid, en dat er buiten hun systeem en leerstelsel geen welstand geen eens gezindheid, geen geluk onder de men schen heerschen kan. En dan rijst de vraag Waar ligt de diepe grond van zoo n verdeeldheid, waar 't geldt het waarheidsprobleem Wel hierin, dat zoovelen, verblind door eigen driften, door eigen voordeel door eigen aanstellerigheid, het niet aandurven deze hinderpalen tot de waarheid uit den weg te ruimen en onbevooroordeeld zich te stellen tegen-, over de waarheid, om haar in alle op rechtheid te ondervragen «wat brengt gij ons Wij overdrijven niet wanneer we beweren dat de moderne mensch, een voudig weg, geen tijd meer heeft om eens ernstig na te denken, geen goes ting meer gevoelt om die moeilijke vraagstukken wat in te studeeren, geen geduld meer aankweekt om meer on derlegden in het vak te raadplegen. En vandaar het onvermijdelijk ge volg dat schijn-waarheid de plaats in neemt van de echte waarheid dat hal ve waarheid, de eenzijdige belichte triomfeert boven de geheele waarheid, de alzijdige belichte. Dwaling wordt verheven tot waarheid Vandaar ook dien waarboel van par tijen, waarbij er nog gedurig nieuwe komen opdagen, geboren uit de nieuwe maatschappelijke toestanden en nood wendigheden en vermits alle nieuwig heden, gewoonlijk met grooten bom bast afgekondigd, altijd aanhangers vinden, zoo is het niet te verwonderen dat de zonderlingste partijgroepen wel eens tot de oppermacht geraken. Men moet slechts de oogen richten naar Duitschland, Italië en Rusland, en be- statigen welken invloed Hitler, Musso lini en Staline er verkregen. Ons klein land is ook niet vrij ge bleven van de politieke schakeeringen. Wel is waar niet met dezelfde hevig heid als genoemde landen, doch alle partijgroepen, hoe weinig aanzienlijk ook, hebben hier vroeger en nog he dendaags hunnen invloed doen gevoe len, Uit de twee groote politieke partij groepen, Katholieken en Liberalen wel ke ons land in 1830 telde, ontstonden opvolgentlijk Doctrinairen, Klerika- len, Radikalen, Progressisten, Indepen- denten, Socialisten, Demokraten, Daen- sisten, Minimalisten, Frontisten, Natio nalisten, Communisten, Verdinasotisten Fascisten, enz. Dat is voorzeker wel een record Geen land ter wereld kan, bij onze wete bogen op zulk eene reeks politieke gezindheden op eigen bodem ontloken. Nemo. Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. TE BRUSSEL. Zondag heeft te Brussel de Kamer verkiezing plaats gehad, dit tengevolge het ontslag van M. Spaak, thans mi nister in de Regeering Van Zeeland, en die zich opnieuw als kandidaat voor stelde. Deze kiezing had een heel kalm ver loop en M. Spaak werd opnieuw tol Kamerlid verkozen. Zooals bekend waren de negen in gediende lijsten voor deze verkiezing als volgt gerangschikt 1Communisten. Relecom Xaviet deskundige boekhouder, Elsene. A£s plaatsvervangers L.J. Van extergem, magazijnier, Antwerpen en P.Stevens schoenmaker, Sint Gillis. 2. Socialisten. Spaak Paul, ad- vokaat, St. Gillis. Plaatsvervangers H. De Man, hoogleeraar, Ukkel, en A Marteau, geneesheer, Brussel. 3. Realisten. Janssens Armand. fabrikant, Duerne. Plaatsvervangers J. Bellemans, handelsbestuurder, Ste. Agathe-Berchem en G. Hubert, fa- bricant, Vorst. 4. Landelijke Onafhankelijke Partij Cools Jean, advocaat, St. Gillis. Plaatsvervangers E. Huysmans, ad vocaat, Brussel en J. Schuermans, ad vocaat, Schaarbeek. 5. Kolonialen. Maenhout Aloise, koloniaal handelaar, St. Joost ten N'oo- de. Plaatsvervangers H. Doutrewe, koloniaal, Brussel en G. Verbruggen, koloniaal, Anderlecht. 6. Katholieke Handelaren. Moens Jozef, handelaar, St. Jans Molenbeek. Plaatsvervanger G. Coucke, wissel agent Schaerbeek. 7. Middenstand. Misson Achilla, handelaar, St. Jans Molenbeek. Plaats vervanger A. Van Lint, herbergier, Brussel. C.orporatisten. De Saint Geor ges, geneesheer, Brussel. Plaatsvervan ger J. Corselis, apotheker, Brussel. 9. Vlaamsch Nationalisten. De Clercq Gustaaf, gemeenteraadslid te Kester. Geen plaatsvervanger. De verdeeling der stemmen in 1932. Ziehier de verdeeling der stemmen uitgebracht tijdens de verkiezing van Katholieken 114.553 Socialisten 107.624 Liberalen 79.192 Vlaamsch Nationalisten 1 3.693 Communisten 12.601 Nationale Partij 3.5 70 Belastingbetalers 9 I 5 Défense Fraricaise 789 Radicalen 380 Nationale Radicalen 248 Gemeentebelangen 1 72 Handelaars LEENING 5 T. H. 1922 DER VERWOESTE GEWESTEN. Woensdag heeft tie 155c trekking plaats gehad der leening 5 ten honderd 1922 van de Verwoeste Gewesten Reeks 161.427 n. 8 wint 250.000 frank. Reeks 123.461 n. 12 alsook reeks 170.760 n. 16 winnen elk 100.000 fr. De andere nummers dezer reeksen zijn uitkeerbaar met 300 frank. 148 De Einduitslag van Zondag laatst. Ziehier de volledige uitslag van de verkiezingen. Er werden slechts 65 geldige stemmen uitgebracht. Aantal ingeschreven kiezers 380.285 Geldige stembrieven 248.961 Witte of ongeldige brieven 131.324 De geldige uitgebrachte stemmen ga ven volgende verdeeling Lijst 1. Communisten 18.5 77 2. Socialisten 120.784 3. Realisten 45.772 4. Landelijke onafh. partij 18.874 5. Kolonialen 1.385 6. Katholieke handelaren 2.874 7. Middenstand 6.496 8. Korporatisten 1.492 9. Vlaamsch Nationalisten 32.550 Vergelijking met 1932. In 1932 waren er 89 der uitge brachte stemmen geldig. Thans slechts Ondanks het onthouden van katho lieken en liberalen hebben de socialis ten slechts 1 3.000 stemmen bijgewon- nen in vergelijking met de vorige kie zing. Het stemmenaantal der Vlaamsch- Nationalisten is nagenoeg pret 15 gestegen. Tevens, is. het opvallend dat de Rea listen een zoo groot aantal stemmen bekwarpen, GROOTE KEUS van Gecreosoteerde Kepers, roode Larixen, alsook Epecias en Persen. Zeer voordeelige prijzen bij J. M. DENECKER, Poperinghe, Gasthuisstr., 25, Abeele, bij de Statie. Depots Poperinghe. Proven, Rousbrugge. We worden er stilaan aan gewoon in ons dagblad, iederen dag, een arti kei te zien over de grensgeschillen tus schen Italië en Abessinie. Het zou mis schien vele lezers genoegen doen en kele begrippen te hebben over dat ver re land, dat Abessinie heet. De grenzen van Abessinie vallen on geveer samen met die van het Aethio pische Rijk der Oudheid. Het heeft een oppervlakte van II 20.000 km2 en telt een bevolking van ongeveer 8.000.000 inwoners. Het binnenland bestaat uit talrijke hoogvlakten waar aanzienlijke bergke tens over heen loopen, die wel eens een hoogte van 4500 tot 4600 m. be reiken. De bodem is van vulkanischen oor sprong. Dat getuigen de lavavelden en uitgebrande kraters die er in grooten getalle aanwezig zijn. We_ treffen er ook tal van warme bronnen aan die wel eens een temperatuur van 76" bereiken. De stroomen en rivieren hebben er in het zomerhalfjaar gebrek aan water, in het winterhalfjaar hebben ze over vloed. Daaruit volgt dat ze, met daar bij hun sterk verval en talrijke stroom versnellingen, onbruikbaar zijn voor de scheepvaart. Moerassige vlakten die zich verbef fen van 1000 tot 1700 m zijn bedekt met katoenboomen, suikerriet, bana nen dadelpalmen. Op een hoogte van 1 700 tot 2400 m. heerscht een aangenaam klimaat, waar we Europeesche gewassen aantref ten, talrijke graanvelden met tarwe, gerst, mais en weiden. Runderen, schapen, geiten, en paar den worden er gefokt. Aan delfstoffen bevat het land goud, koper, ijzer, steenkool, zwavel en zout. De Italiaansch-Abessinische geschil len begonnen omstreeks 1885, toen Italië verschillende steden in Oost- Afrika bezette, met het doel nieuwe uitwegen te zoeken voor den Italiaan- schen handel. Na menigvuldige conflicten kwam het tot een verdrag tusschen Abessinie en Italië, waarbij Eritrea als Ilaiiaan- sche kolonie erkend werd, op voor waarde dat Italië zijn veroveringen tot daar zou beperken. Dat was echter het geval niet. De negoes(-koning) van Abessinie, Johan nes, verklaarde den oorlog aan de Ita lianen. Deze leden een nederlaag bij Dogoli en zagen zich gedwongen ver schillende bezettingen op te geven. In 1889 werd Ménélik keizer van Abessinie. Deze sloot mei Italië het verdrag van Outchalé, waarin de raad pleging van Italië, betreffende de Abes- sinische zaken, voorzien werd. Maar er ontstond weldra oneenigheid over den juisten zin van het verdrag. De Abessinische tekst zei, dat Italië «kon» geraadpleegd worden voor de buiten- landsche betrekkingen van Abessinie, maar de Italiaansche tekst zei, dat zul ke raadplegingen moesten gebeu ren, wat zou gelijk gestaan hebben met een protectoraat van Italië over Abes sinie. De Italianen drongen bet land bin nen. In 1 896 behaalde koning Ménélik, aan het hoofd van 80.000 man, een schitterende overwinning op de Itali aansche troepen. Van de 27.000 Itali anen vielen er 1 0.000 dooden, en 7 000 werden gevangen genomen. In datzelfde jaar werd het Verdrag van Addis Abbeba gesloten, waarbij Abessinië erkend werd als onafhanke lijk keizerrijk, maar waarbij de gren zen noch niet definitief bepaald wer den. In 1929 trad Abessinië toe tot den Volkenbond, en in 1931 liet de regent, Ras Tafari, zich kronen tot Negoes Haile Selassie 1. De oorspronkelijke bewoners van Abessinië zijn de Agau, die nu nog de kern van de bevolking vormen. Daarbij komen nog de Falascha's, de Gaman ten, de Geezvolken en de Gallavolken. De Abessiniërs staan op een lagen trap van beschaving. Gastvrijheid en gehechtheid der kinderen aan de ou ders behooren tot hun gunstige eigen schappen. Zij wonen in ellendige hut ten, uit ruwe steenen, leem of graszo den opgetrokken, en voeden zich met zeer eenvoudige spijzen, waarvan sterk gekruid vleesch de voornaamste is. De eigenlijke Abessiniërs zijn meest al bruin van kleur, hebben een middel matige grootte en een flinken lichaams* bouw. De oorspronkelijke, tegenwoordig al leen nog in Kerkelijke boeken voort levende taal, is de Aethiopische taal, die reeds in de Middeleeuwen vervan gen werd door de Amharatmal, die thans in het dagelijksch leven wordt gebruikt. De landbouwwerktuigen als ploeg, zeis, enz. zijn nog zeer primitief. De Abessiniërs houden zich vooral bezig met veeteelt. Verder hebben we nog het bereiden van leer en perkament, het weven van tapijten en het vervaar digen van uit hoorn gesneden voor werpen. De handel neemt zijn weg vooral over de Fransche haven Dsjiboeti, van waar een 790 km. lange (Fransche) spoorlijn (90 km. op Fransch gebied) naar binnen voert. Het stelsel van maten en gewichten is er nog zeer gebrekkig. De bevolking is verdeeld in adel n burgers, terwijl de eerste weer on derverdeeld wordt in mekunen en mosseso Tot de mekunen behoo-* ren de koning, de stadhouders, de kerkvorsten de officieren en beamb ten vormen den lageren adel of mos seso. De burgers worden in kooplieden, handwerkslieden, landbouwers, jagers en visschers verdeeld. De hoofdstad is Addis Abbeba met ongeveer 50.000 inwoners. De heerschende godsdienst is die der Jakobieten, die vertrekt van het Christendom, maar waarin velé hei- densche, Joodsche en Hohammedaan- :che beschouwingen en leerstellingen zijn overgenomen. De kerkelijke ambtenaren van hoo- gen rang mogen niet huwen. De lagere geestelijkheid mag slechts eenmaal hu- ;n. De Abessinische jaartelling is dit jaar aan 742 7. Het wapen van Abessinië bestaat uit een leeuw, die in zijn rechterklauw een scepter vasthoudt, welke van bo ven in een kruis uitloopt. Pluizer. DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER AALST HEEFT EEN NIEUW SCHEPENCOLLEGE. Na ons beknopt overzicht van A- bessinië en zijn bewogen geschiedenis, mogen we niet nalaten een paar bijzon derheden mede te deelen betreffende de bevolking van dat land, met daar bij een paar woorden over haar levens wijze, godsdienst, enz. Verleden week had, onder groote belangstelling, een openbare zitting van den gemeenteraad plaats te Aalst. Als eenig punt stond op de dagorde ver meld Vorming van 't schepencollege. Werden voorgesteld voor het ver vullen van een schepenambt De hee- ren Moeyersoen, katholiek De Rid der, Vlaamsch nationalist De Stobbe- leir liberaal Bastianes, katholiek. Het burgemeesterschap blijft toever trouwd aan den heer Nichels, socialist. De uitslag der stemming van den Raad is de volgende De vier voorge stelde schepenen worden aanvaard met 2 1 stemmen en 1 onthouding, namelijk hun eigen stem. De ambten zullen als volgt verdeeld wezen Openbaar Onderwijs de heer Moeyersoen Openbare Werken de h. De Ridder Financies de heer De Stob- beleir Burgerlijke Stand de heer Bastianes. Aalst krijgt dus een vierledig college en aldus wordt een einde gesteld aan een dwazen toestand die oorzaak was. dat op dit oogenblik, de begrooting,, voor het jaar 1 934, nog niet is gestemd,.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1