Onze Politieke Toestand. SPROETEN SPRUTOL IS" JAAR. NUMMER 17. JVEEKBLAU 25 CENTIEMEN ZONDAG 28 APRIL 1935. ABONNEMENTEN NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. Uitgevers-Eigenaars GEBROEDERS DUPONT Yperstraat, 2, POPERINGHE. AANKONDIGINGEN BELGIE'S VERPLICHTINGEN IN TIJD VAN OORLOG DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER den «UITZET» LANDBOUWKRONIEK. OPSC HIK VAN 'DE g WERKMANSWONINGEN DE VOORUITZICHTEN IN HET BOUWVAK FRANSCHE INVASIE AAN DE KUST. ECONOMISCH HERSTEL. DE SPAARDERS EN DE BOERENBOND. komen vroeg in het voorjaar. Voorziet U daarom tijdig van een pot Verkrijgbaar in alle Apotheken. ROND DE BIJZONDERE WERELD GEBEURTENISSEN. GAZE TAN PERINGHE 16 fr. 25 fr. 25 fr. Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Postckeck 484591 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Per regel .00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Indien een nieuwe orlog moest uit breken zou denkelijk het volgend pro- cessuus worden aangenomen. De Volkenbond zou zich vereenigen om te trachten het geschil langs den vredelievenden weg op te lossen. Des noods zou een verdrag worden opge steld om maatregelen te treffen. Er dient evenwel eene algemeenheid van stem men bereikt te worden. Zooniet wor den de leden vrij te handelen naar goeddunken, het is te zeggen, dat de oorlog, volgens de statuten van het Pakt, gewettigd kan worden. Het Pakt Briand-Kellogg van 1928 verbiedt evenwel alle oorlogen, maar geen sancties werden door dit Pakt voorzien. Schrijft de Volkenbond zekere maat regelen, dan is Belgie verplicht aan deze maatregelen deel te nemen, welke ook de aard er van zij. Belgie heeft evenwel in 1920 een militair verbond gesloten met Frank rijk. Veel werd er reeds gezegd en ge schreven over dit akkoord en dikwijls werden verscheidene uitleggingen ge geven. Sommige menschen denken dat Belgie door dit akkoord verbonden is, wanneer Frankrijk in oorlog komt. Deze bewering werd meer dan eens tegengesproken en onder meer door verscheidene staatsministrs. De Fransche minister van oorlog zou onlangs verklaard hebben, dat 't Fran sche leger vrijelijk door Belgie zou mo gen trekken om Duitschland aan te vallen. Wij kennen de echte beteekenis niet van ons militair akkoord met Frankrijk dat spijts alles geheim is gebleven,maar wij meenen dat de Fransche minister zich bedriegt, als het waar is, dat hij feitelijk deze woorden zou hebben uit gesproken. Wat er ook van zij, heeft dit ak koord reeds veeltijds aanleiding gege ven tot twist, en tot hevige besprekin gen. Wie weet, ware het misschien wel licht niet het geraadzaamste om alle verdere betwistingen te vermijden dit akkoord op te geven. Belgie heeft in 1924 de akkoorden van Locarno geteekend en onder meer het Rijnpakt. Door dit akkoord verbin den Engeland, Duitschland, Frankrijk, Italië en Belgie zich onderling de gren zen te beschermen tegen een vermoe- delijken aanvaller. Op den letter genomen zou Belgie bijvoorbeeld door de verbintenissen van Rijnpakt verplicht zijn den oorlog op te nemen tegen Frankrijk, indien dit land de Duitsche grenzen zou schenden en als aanvaller zou worden aangeduid. Dergelijke verbintenissen staan in den geest van den Volkenbond maar zijn niet altijd ten voordeele van Belgie. Wij meenen dat wij ten slotte ver loren hebben met onze statuten van 1839 op te geven. Deze neutraliteit was een groote waarborg in vredestijd en legde ons absoluut geen enkele ver bintenis op in tijd van oorlog, zoolang Belgisch grondgebied zelf niet geschon den werd. De les van 1914 was zeer hard voor Engeland, dat bijna zijn bestaan erbij inschoot. Daarom meenen wij, zal de Britsche regeering eerst en vooral zor gen, dat Belgie's onafhankelijkheid niet meer zou geschonden worden. Belgie is een product vap de Brit sche diplomatie. Belgie is een levens kwestie voor Engeland en nu meer dan ooit, daar sedert de groote ontwikke ling van het vliegwezen, Engeland niet meer zoozeer als een eiland mag aan zien worden. Onder de vingerwijzing van Enge land hebben wij in de laatste jaren kunnen zien, hoe de Belgische politiek meer en meer loskwam van Frankrijk en Het feit, dat Belgie nog onlangs het goud-blok verlaten heeft om zich tot het sterling bloc te wenden, is van de allergrootste beteekenis op dit gebied. Wij hebben ook reeds gezegd dat Engeland zijn grenzen stelt op den Rijn. Dat is natuurlijk een beeldspraak om niet te zeggen dat het Belgisch grond gebied onder de rechtstreeksche be scherming staat van het Britsche leger. De versterkingen, ingericht boven Gent zijn overigens niets anders dan een machtig bruggenhoofd, om Engeland in tijd van nood toe te laten te Oos tende en te Zeebrugge te ontschepen. Van den anderen kant houdt de Ne- derlandsche regeering er nog altijd aan, dat de Belgie's neutraliteits-statuten van 1839 de jure zouden behouden j blijven. J Wat zou nu de rol zijn, die Belgie zou te vervullen hebben in tijd van oorlog J Alles zal natuurlijk afhangen van den aard van dien oorlog. Wanneer de vreemde mogendheden onze grenzen eerbiedigen, is het bijna zeker dat En geland eraan zal houden, dat Belgie zich volstrekt afzijdig en neutraal zal houden. Het is ook mogelijk, dat de regeering van Londen op het gepaste oogenblik eene verklaring zou afleg gen, waarbij de neutraliteit van Belgie als een levenskwestie voor Engeland zou gesteld worden. Dat ware denkelijk voldoende om aan iedereen den lust te ontnemen de dwaasheid van 1914 te herbeginnen. Engeland is inderdaad nog altijd mees ter op de zee, en Engeland als vijand hebben, is geen kleine zaak. Voegen wij erbij, dat Belgie op de Oostergrens degelijk versterkt is, zoo dat een nieuwe proef van Duitschland nog slechter zou uitvallen dan in 1914. De groote kwestie is dan ook, dat Frankrijk onze grenzen zou eerbiedi gen, en geen omgekeerd i 9 1 4 zou wil len inzetten. Wij denken het niet, want wij zien niet goed in waarom Frankrijk de dwaasheid zou begaan van het ini tiatief van eenen nieuwen oorlog te nemen. Wij besluiten meteen, dat wij ervan persoonlijk overtuigd zijn, dat er voor- alsnu geen gevaar van oorlog bestaat, ten minste niet m Westelijk Europa. De gevaarlijkste twistpunten liggen overigens in het Noord-Oosten en in Centraal Europa. Maar is het te laat om alles nog op eene vredelievende manier te regelen Hopen we het beste G. V. B. Teelt van Duivenboonen. Zooals de naam het aanduid zijn deze boonen een geschikt voeder voor de duiven. Het wordt thans in groote hoeveelheden ingevoerd we zijn er echter van overtuigd dat het hier met voordeel kan gekweekt worden. In 1846 waren er 40.000 Ha. ver bouwd in ons land, nu nog 1 5.000 Ha. Dit voeder is geschikt voor mestvee, varkens en schapen. Het dikke stroo heeft een dubbele waarde van tarwe- stroo. De peulen zijn ook voedzamer dan tarwekaf. Voor duiven verkiest men do va riëteit van Lorraine de boontjes zijn kleiner en ronder dan deze van de variëteit van Picardie. Duivenboonen zaait men op rijen rond half Maart of begin Aprii men gebruikt 125 a -50 kgr. zaad per Ha. Men zet de rijen op 30 a 35 cm. af stand, zoodat het licht ruimschoots kan toetreden en de peulen goed rijpen men bekomt opbrengsten van 3500 a 4000 kgr. boonen per Ha. en 5000 kgr. stroo. Om de hooge opbrengsten te beko men moeten we degelijk bemesten. We werken onder per Ha. een mengsel van 800 kgr. Supra en 500 kgr. Chloor- potasch. Dit laatste zout begunstigt vooral de ontwikkeling van de boonen en is zeer geschikt voor alle vlinder bloemige planten (boonen, erwten, kla vers, enz.) M. Damseaux, zegt in zijn werk Traité des Plantes de la grande Culture dat het loonend is nog 125 a 150 kgr. ammoniaksulfaat onder te eggen vóór het zaaien. Om stevige planten te bekomen en vooral om van onder zwaarder peulen te bekomen snijdt men het bovenste deel van de stengels af met een sikkel. Dit voorkomt ook de woekering van de zwarte luizen, die vooral nestelen in de bovenste scheuten waar zij groo te schade veroorzaken. Het veel is zeer verlekkerd op deze afgesneden scheuten. Duivenboonen zijn nog voordeelig omdat ze den grond aan stikstof verrijken. Gustaaf Gillekens. Provincie West-Vlaanderen. BESTENDIGE COMMISSIE voor den WEDSTRIJD 1935. Bij beslissing van 9 Juli 1931 heeft de Provinciale Raad van West-Vlaan deren een jaarlijkschen prijskamp in gesteld voor orde en netheid in het huishouden, beurtelings te houden in een noorder- en in een zuider-gedeelte van de Pronvincie. In 1935 zal de prijskamp plaats hebben in de Rech terlijke Arrondissementen Kortrijk en leper en wel in den loop der maand augustus aanstaande. Kunnen aan den wedstrijd deelne men al de bewoners van huizen die in gericht zijn als woongelegenheid voor werklieden of kleine bedienden. Deze huizen mogen oud zijn of nieuw zij mogen eigendom zijn van de aanvra gers of door hen als pachters worden betrokken zij mogen met of zonder premie van Staat en Provincie gekocht of gebouwd geweest zijn. Dus komen alle woningen feitelijk in aanmerking op voorwaarde dat zij kunnen gerangschikt worden in de reeks der goedkoope huizen en be woond zijn door minder begoede men schen. Alleen de huisgezinnen, welke niet ten minste één minderjarig kind ten laste hebben, zijn uitgesloten. Het doel van den wedstrijd is de be vordering van orde en netheid in de huizen alsook de goede opschik ervan, binnen en buiten. Het is van dit stand punt uit dat de huizen zullen geschouwd en gerangschikt worden. Het doel is dus niet na te gaan wie er een nieuw en wie er een oud huis betrekt ook niet of het kostelijk be meubeld of versch geschilderd en be hangen is. De Commissie zal hoofdza:~ kelijk nagaan of de bewoners hunne woning gewoonlijk goed onderhouden en of zij, bij hunne dagelijksche bezig heden, besef blijken te hebben van wat orde en netheid is. De Commissie zal dienvolgens de menschen liefst bij de uitoefening van hun gewoon werk aan treffen. Er zal degelijk rekening gehouden worden met de samenstelling en de middelen van bestaan der huisgezinnen. De deelnemers zullen vooral gelie ven te letten op 1De gepaste schikking, smaakvolle meubileering, netheid en goed onder houd van linnen, kleederen, woonver trekken en slaapgelegenheden. 2. De volmaakst mogelijke orde in huis- en keukengerief. 3. De gedurende den vrijen tijd ver vaardigde voorwerpen. 4. Den opschik van koer en aanhoo- righeden. 5. Den geitenstal, het konijnen- en hoenderhok, den kleinen tuin. 6. De bloemenversiering binnen en buiten het huis. Deze opsomming is niet beperkend. Het initiatief blijft volstrekt vrij doch alle voorgebrachte nieuwigheden die nen te blijven binnen het kader pas sende voor een lieve, verzorgde werk manswoning. De prijskamp kan best als school opgevat worden waar de menschen leeren hun vrijen tijd door brengen op een aangename, nuttige en zelfs loonende manier. Wie begeert deel te nemen aan den wedstrijd, sture onmiddellijk of, zoo niet, alleszins vóór 1 Juni 1935, eene kaart op het aangeduide adres. De aanvrager dient zeer duidelijk naam en adres te schrijven. Hij zal nader hand alle bijkomende inlichtingen ten huize zelf ontvangen. De prijskamp is volstrekt kosteloos en zonder verplichtingen. De inschrij vers zullen integendeel mits behoorlijke rangschikking, een prijs en een diploma ontvangen, die hun op eene plechtige feestzitting, in aanwezigheid van de hoogere overheid, overhandigd zullen worden. Alle werkliedenorganisaties zonder onderscheid worden aangewakkerd de zen prijskamp aan hare leden warm aan te bevelen. Namens de Commissie: De Secretaris G. Claeys, Bureel hoofd bij het Provinciaal Bestuur te Brugge. De Voorzitter H. d'Artois, Lid van de Bestendige Deputatie, te Iseghem Nu onze frank bepaald gedevalu eerd is, baat het niet veel nog te willen redetwisten over de vraag of deze waardeverlaging werkelijk onvermijde lijk was geworden, of het gekozen de valuatiepercent niet overdreven is en zoo meer. We staan voor een voldon gen feit, waarop vooralsnog niet terug te komen valt, en het is nu in aller belang dat we, in burgerlijke saamhoo- righeid, er ons op toeleggen om, vol gens de omstandigheden uit den nieu wen toestand het maximum voordee te halen of er het minimum schade onder te lijden. De regeering wijst ons trouwens daarin den weg en terwijl zij zich be ijvert om in alle bedrijfstakken een stijging der verkoopprijzen te voorko men, spoort zij meteen het publiek aar; om zich tegen prijsopdrijving te ver zetten. Willen wij dat de devaluatie eene economische herleving in het land te weeg brenge, waardoor de werkloos heid geleidelijk opgeslorpt worde, dar, moeten wij ons hoeden voor elke niet werkelijk gerechtvaardigde prijsver- hooging der verbruiksartikelen, even als voor onberedeneerde aankoopen, zooals er heilaas in de paniekstem ming der laatste weken tallooze zijn gedaan. Ook in het bouwvak is er eene be weging gaande om zich tegen prijsop drijvingen te verzetten, getuige den op roep gedaan door de Brusselsche ver- eeniging van aannemers van metsel werk en gewapend beton. Dit is te begrijpelijker, wijl er juist voor het bouwvak een aanzienlijke her vatting der bedrijvigheid uit de deva luatie kan voortspruiten. De plotse her leving der bouwmaterialenmarkt schijnt daar trouwens al een voorteeken van te zijn. Ten andere, op de markt der onroerende goederen is er al dadelijk eene ernstige prijsstijging ingetreden, die ongetwijfeld een gunstigen invloed voor den nieuw-bouw zal hebben. Bovendien kan de herleving der han dels- en beursverrichtingen, die wij nu beleven, niet anders dan ook ten goe de komen aan de bouwbedrijvigheid, te meer, wijl thans twee factoren meer dan ooit den huizenbouw tot de beste en veiligste der geldbeleggingen ma ken eenerzijds, de nog steeds zeer laag staande bouwprijzen en anderzijds de in het vooruitzicht gestelde omzet ting der renten. Doordien onze bouwnijverheid hoofdzakelijk producten van nationa- len bodem verwerkt waarvoor maar zeer langzame prijsverhoogingen zijn te voorzien, is het te verwachten dal ook de bouwprijzen maar langzaam zullen rijzen, te meer wijl door de ge stadige mededinging en door ons groot productievermogen op dit gebied, de vraag nog niet zoo spoedig het aanbod zal kunnen overtreffen. De producten van buitenlandsche herkomst, die bij den huizenbouw te pas komen, zooals timmerhout, lood en zink, verfwaren en zoo meer, zullen zich natuurlijk geleidelijk naar de we- reldprijzen schikken, maar deze ver hooging met 10, 20, 30 en 35 ten honderd kunnen vooralsnog de alge- meene bouwkosten niet met veel meer dan 10 t.h. doen rijzen. Stelt men daartegenover het peil 28 t. h. waarop onze frank gede valueerd werd, dan springt het in het oog hoe voordeelig het is te bouwen in dezen tijd. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE LEENING 5 T. H. 1923 VAN DE VERWOESTE GEWESTEN. Trekking van 20 April 1935. Zaterdag heeft deze trekking plaats gehad en gaf volgenden uitslag Series 217751 nr 2 en 226013 nr 3 zijn ieder uitkeerbaar met 100.000 fr Series 31 1098 nr 2 75.620 nr 1 en 124.804 nr 4, zijn ieder uitkeerbaar met 50.000 frank. De 15 volgende loten zijn uitkeer baar met elk 1 0.000 frank 72789 nr 2 82493 nr 5 1 75232 m- 2 10236 nr I 150439 nr 5 242915 nr 2 223362 nr 2 255538 nr 3 301 719 nr 4 86714 nr 2 123748 nr 5 312 505 nr 214535 nr 4 372040 nr 5 1 0283 nr 1 De andere obligaties van al de bo venvermelde reeksen zijn uitkeerbaar met 550 frank. Op heel de lengte van de Belgische kust, van De Panne tot de Zoute, kon men zich deze twee Paaschdagen volle seizoen wanen. Den 1 5 Augustus zelf is nooit de drukte grooter geweest. Op de dijken wemelde het overal van volk, de ge opende hotels en restaurants werden bestormd en Knocke, Blankenberge, en Oostende waren ...een formidabele autogarage geworden. En tegen den avond Maandag vloei den de autos in een ononderbroken stroom alle wegen naar het binnenland af. Wat ons echter zeer in 't bijzonder getroffen heeft, dat is de verhouding van de Fransche autos in deze over rompeling. Wij zullen zeker niet over drijven, als we schatten dat op iedere vijf autos er één met een Fransche nummerplaat was Daartegenover moest de kleine pro portie van de Hollandsche wagens op vallen. Te Antwerpen waren er genoeg maar aan de kust waren er zeker geen vijf op de honderd. Hieruit is dan alvast te leeren, dat onze .slankgelijnde frank meer aan trekkingskracht uitoefent naar het Zui den dan wel naar 't Noorden. Te Oostende mocht Maandag met volle recht van een Fransche invasie gesproken worden. INSTELLING VAN EEN DIENST VAN In het Staatsblad van Zondag werd een Koninklijk Besluit afgekondigd, waarbij werd overgegaan tot het op richten van een dienst van Economisch Herstel. In het verslag aan den Koning wordt er op gewezen dat thans de paniek stemming heeft opgehouden onder de bevolking en dat de regeering van alle kanten steun toegezegd is. Verder wordt als hoofddoel van de zen dienst aangegeven het uitbreiden van onzen handel en nijverheid, dit voornamelijk om de arbeiders weer het middel te verschaffen hun brood te verdienen. De uitgaven zullen ingeschreven wor den in de begrootingen in toepassing van artikel I 1 5 der Belgische Grond wet. Om de zes maanden zal een re kening opgemaakt worden van al de financieele handelingen door den dienst ingegeven. Die rekeningen zullen, bij het einde van zijn zending, de balans van zijn werkzaamheden uitmaken. De inhoud van het besluit Een Dienst voor economisch herstel geplaatst onder het beleid van den Eer- te-Minister, wordt ingericht en zal tot voorwerp hebben de voorbereiding, de ordening evenals het toezicht van de uitvoering der door de regeering ge troffen maatregelen die strekken tot het bevorderen van 's lands econonimsch herstel. Deze dienst wordt bestuurd door een Comiteit voorgezeten door den Eerste Minister en daarenboven samengesteld uit drie Ministers. De Dienst is er mede gelast het ge bruik te verzekeren, met het oog op de politiek van economisch herstel, van het batig saldo der herschatting van het goud-incasso der Nationale Bank van Belgie, na aftrek der heffingen verricht ten bate van het Fonds tot egalisatie der wisselkoersen. De Dienst houdt een speciale reke ning van de uitgaven waarvan hij de bestemming geregeld heeft. De reke ning wordt om de zes maanden aan den Minister van Financies overge maakt. Bedoelde uitgaven zijn onder worpen aan de wettelijke en reglemen taire bepalingen die gelden voor de Staatsuitgaven. Samenstelling van het Comiteit voor Economisch Herstel. Worden tot lid benoemd van het Comiteit van den Dienst voor econo misch herstel dat door Onzen Eersten Minister, Minister van Buitenlandsche Zaken en Buitenlandschen Handel, zal voorgezeten worden De heeren Bovesse, Minister van Openbaar Onderwijs de Man, Minis ter van Openbare Werken en van de Werkloosheidbestrijding Van Isacker Minister van Economische Zaken. Voor sommige kassen van den Boe renbond zijn de rekeningen van al de spaarders gesplist en de bedragen die in speciebons zullen uitgekeerd worden vastgelegd. Dat alles is gebeurd in overeenkomst met en volgens de aanduidingen van het Centraal Bureel voor kleine spaar ders. Aan sommige kassen werden deze rekeningen reeds opgestuurd en men hoopt, dat dit aantal tegen het einde van deze week ongeveer 200 zal be dragen. De andere kassen zullen dan onmiddellijk volgen. De kassen die eerst in aanmerking komen zijn deze waarvan het werk door geen bijzondere gevallen werd tegengehouden. Daarna zal zooveel mogelijk de alfabetische orde der ge meenten gevolgd worden. De kassiers zullen de spaarders waarschuwen wanneer de berekeningen zijn toegekomen. Duitschland Antwoordt op de Resolutie van Genève. Het Reich duldt niet dat de Volkenbondsraad zich aanstelle als rechter van Duitschland en verwerpt de genomen beslissing. De nota der Duitsche regeering, pro- testeerende tegen de door den Volken bondsraad gestemde motie, werd Za terdag namiddag op de Quai d'Orsay te Parijs overhandigd door den Duit- schen gezant. Uit Londen en Rome zijn gelijkaar dige snelberichten toegekomen, luidend dat de protestnota overhandigd werd. Ziehier den tekst der nota De Duitsche regeering betwist aan de regeeringen die deel genomen heb ben aan de beraadslaging van 1 7 dezer in den Volkenbondsraad, het recht zich als rechters van Duitschland aan te stellen. Zij ziet in de beraadslaging van den Volkenbondsraad de poging tot een nieuwe bijzondere behandeling te genover Duitschland en verwerpt deze bijgevolg op de meest besliste wijze. Zij zal eerlang haar standpunt no pens de verschillende vraagstukken, welke in de beraadslaging aangeraakt werden, doen kennen Zooals men weet, is het steeds de taktiek van den Fuhrer geweest, be langrijke besluiten op den Zaterdag af te kondigen, teneinde daardoor ge- de dan intredende rustperiode voor de internationale pers en voor de buitenlandsche kanselarijen de kans tot onmiddellijke reactie en opwinding tot de kleinst mogelijke verhoudingen te verminderen en de internationale publieke opinie den tijd te laten tot overleg en berusting. Uit het oogpunt van die taktiek ge zien, waren de Paaschdagen wel uiter mate geschikt om tot de afkondiging van een of ander Hitier besluit over te gaan. De Reactie op de Duitsche Nota. In diplomatieke kringen te Berlijn stelt men voor, dat de nota, welke de rijksregeering tot de landen heeft ge richt, die aan de resolutie van Genève hun stem hebben gegeven,voor Duitsch land de mogelijkheid van latere onder handelingen openlaat, waarbij het zich er van kan onthouden, zijn standpunt te bepalen ten aanzien van de vraag stukken, welke te Genève te berde zijn gebracht. Naar uit Londen wordt gemeld, heeft men aldaar met voldoening kennis ge nomen van den gematigden toon,waar in de Duitsche nota is gesteld. Men legt er anderzijds den nadruk op, dat het weinig waarschijnlijk 'is, dat Groot- Brittanie zal antwoorden op de argur mentatie van een protest, dat betrek king heeft op de te Genève door de meerderheid der leden van den Vol kenbondsraad aanvaarde resolutie.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1