Het Nieuwe Duitsche Leger IS' JAAR. NUMMER 21. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 26 MEI 1935. ABONNEMENTEN Men abonneert op alle belgische postkantooren. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT Een der machtigste legers van Europa. DE CONVERSIE DER STAATSRENTEN GEDAAN den «UITZET» LANDBOUWKRONIEK. DE GRENSARBEIDERS, NAAR EENE VERLENGING VAN DEN MILITAIREN DIENSTPLICHT VERMINDERING VAN DE BELASTINGEN, GAZET RINGHE 1 Jaar, per post 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 ff. Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat Ken bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker Blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Het valt niet te betwijfelen, Duitsch- l'and, met eerst geheimelijk te bewa penen tegen het vredesverdrag in, en met eindelijk den verplichten dienst plicht herin te voeren, koestert dezelf de ambitie als die van Bismarck. Nog trotscher, nog hoogmoediger dan oqit op zijn bloed en zijn kuituur, be schouwd Hitier de vergrooting van het Duitsche leger als een wet van zijn be staan en zijne heerschzucht als een voorrecht van zijn genie. Wat Duitschland de gelijkheid in rechte heet, is de mogelijkheid meer rechten af te dwingen. Van daar voor dit land de noodzakelijkheid een sterk, waardig leger te bezitten, om op het gepaste oogenblik de zwakken schrik aan te jagen, de aarzelenden naar zijn kant te trekken en de vijanden te ver pletten. De geschiedenis bewijst dat. De Duitschers hebben hunne naburen ver rast, voornamelijk Frankrijk, door den omvang en de snelheid hunner oorlogs toebereidselen. In 1813 verrasten zij een Napoleon I die nochtans hun grond betrad, en het was Leipzig en Waterloo In 1870 verrasten zij een Napoleon 111, verblind door de lauweren van Sebas- topol en Magenta, en het was Sedan Metz en Parijs. In 1914 hebben zij de derde republiek verrast, en het was Luik en Charleroi. ledereen weet nu dat de Duitschers ondanks den weerstand van Belgie, de medewerking van Engeland en Italië, vast en zeker den oorlog zouden ge wonnen hebben, zonder de zware, ab normale fout van hun legerstaf, die aan den hamer van von Kluck eenige le gerkorpsen ontnam om ze naar den Elzas en Pomeranie te zenden. Zonder de kolossale en waarlijk on begrijpelijke dwaling, den 6 Septem ber 1914, was niet de zegepraal van Frankrijk, maar wel zijne verplettering. De Duitsche legerstaf weet dat sedert lang en zeer goed. En met welken hoogmoed en met welke kracht hebben zij verscheidene jaren tegen de wereld kunnen weer staan Men kan niet nalaten te denken dat, wanneer de Duitschers zeggen scheppen van een luchtleger en van den grooten legerstaf inrichting dei aanwerving voor een nationaal leger, het feitelijk mobilisatie is dat men moet zeggen, daar er enkel spraak is een officieel bestaan te geven en eene economie te vergemakkelijken passend aan officieren en soldaten, en zelfs korpsen van alle wapens, reeds gehei melijk geoefend en gedrild. Zullen zij in hunne hoovaardij, in hunne verme telheid er niet toe gedreven zijn den voorstap te benuttigen verkregen op de vredelievende legers Een sluwe Duit- scher, heeft de ondervinding ons ge leerd, denkt aan alles. Uit geloofwaardige inlichtingen is het gebleken dat Duitschland sterker is dan men wel denkt. Het bekent zelf 36 afdeelingen te bezitten, t zij 500 duizend manschappen. Welnu, met de 9 volledig gemotoriseerde afdeelingen der Schutzpolizei, maakt dat werkelijk 45 afdeelingen uit, die Duitschland in korten tijd kan mobiliseeren, 't zij 700 tot 800.00(] man. Het onderhoud niet ver van de Duit sche grens, cfrie groepen Sc^ptzpolizei, jn garnizoen te Dpsseldorf, Franckfurt en Stuttgart, dip hun tijd doorbrengen met in de aanvalsstrook van 1914 te reizen gedemilitariseerde streek waar zij het ware geraamte van drie jegerskdrpsen vormen. Èn de "Duitsche nijverheid Die is pp oorlogsvoet ingerichf. Uit de inlich- fitrgpn yan generaal Maurin spruit dat 70 r der fabrieken koortsachtig wer ken tot dp nationale verdediging vier plopgen daags, die elkaar alle gp§ prpn aflpssen. De ggheimpn dpr fa- brikatip wordpn stfeng bewaard en de beteugeling der bespieding gebeurt met pene strengheid, die dpor dp jpngste halsrechtingen bewezen wordt. De essence fabrieken werden alle in de laatste tijden vergroot en bren gen ?ppveel voort als mogelijk is. Zoo ook is het gelegen met al de fabrieken, welke dienen tot het vormen van oor logsstocks, de bevoorrading van eet waren inbegrepen. Reusachtige hoe veelheden konserven worden aange kocht in 't bijzonder sardijntjes komen de uit Portugal. En wat gezegd van den kolossalen aankoop in de laatste weken verricht op de wereldstocks van grondstoffen En, wat onbegrijpelijk is, voor veel dezer stoffeh is 't in Frankrijk zelf dat Duitschland hopen bij hopen gekocht heeft In Frankrijk Nemen wij het voorbeeld van wol en katoen. Voor de statie van Tourcoing alleen, gedurende de vijf en twintig eerste da gen der maand Maart bedroegen de verzendingen naar Duitschland een mil lioen 700 duizend kilos, gekamd, te gen 510 duizend in Februari 450 dui zend kilos garen tegen 30 duizend 350 duizend kilos katoendraad tegen 62 duizend kilos. In deze fantastieke cijfers zijn niet inbegrepen de ladingen der schepen komende over Duinkerke of Antwerpen, het vervoer per baan de zendingen uit Belgie gedaan op de stocks der firmas van Tourcoing. Het spreekt vanzelf dat ook aan- koopen gedaan werden op andere Fransche markten, vooral te Reims en Mazamet. Uit betrouwbare bron ver neemt men dat de Duitschers ook alles opgekocht hebben in Holland, in En geland, voornamelijk te Liverpool, in Amerika, dit ook in fabelachtige ver houdingen. Het vliegwezen De voorziene op brengst der fabrieken bedraagt 1 5 vliegtuigen per dag en 400 motoren per maand, 't zij 1 500 vliegmachienen. Maar dit cijfer is zoodanig onder de werkelijkheid dat de Fransche gene raals Maurin en Denain aanzocht wer den nadere inlichtingen te verschaffen. En de effectieven Het volledig totaal der klassen van 1901 tot 1915, die aan den dienst plicht onderworpen zijn, bedraagt 9 millioen man. Het geldt hier de klas sen, die aan den oorlog 1914-1918 geen deelnamen. De reserven van het nieuwe leger zullen daarenboven de oud-soldaten van den grooten oorlog bevatten, nog in staat de wapens te dragen. Men moet ook in acht nemen dat een groot getal dezer oud-strijders sedert verscheidene jaren,in de «parade militaire vormingen gegroepeerd zijn van de stahlhelmen en de stormtroepen Het problema der effectieven stelt zich niet voor den Duitschen legerstaf. Van 1905 tot 1914, overschrijden de klassen 600.000 man. De klas van 1915 telt nog 590.000 man. De hol le jaren hebben klassen geleverd die de 300.000 man overschrijden dit als volgt 387.000 man in 1916 340.000 in 1917; 310.000 in 1918; 341.000 in 1919. Na 1919, heeft het cijfer der man nelijke geboorten in Duitschland op nieuw de 600.000 per jaar tot in 1926 overtroffen. Na 1926 viel het op om trent 500.000 jaarlijks. Sedert 1933 heeft de demografische politiek van het regiem der nationaal-socialisten als resultaat gehad aanzienlijk het getal geboortens te zien vermeerderen. Zooals men door deze eenige gege vens ziet, beschikt het Duitsche leger van 1935 over een menschenmateriaal dat huiveren doet. De Volkenbond heeft toch eens aan de pretentie van Duitschland een einde gesteld. Hitier zal er voortaan tienmaal en nog meer aan denken, eer dat hij over wapengekletter zal gewagen. De landen die het protest van Frankrijk in den Volkenbond steunden en aan Hitler halt toeriepen, zullen natuur lijk -'t is toch logisch beletten dat hij in het reeds Zoo diep gezonken Europa van zijh Jan zou maken. Maar hoe wijzer en verstandiger ware het voor de wereld niet geweest, hadden al de landen elkaar onder steund pm aan Dpitschland te zeggen geen man meer dan uw 1 00.000 solda ten, of wij zullen e^ U top dwingen Pe Eprppeeschp landen hebben tien, twaalf jaar lang elkaar bij het haar gepakt, elkaar nijdige pogen gezet tot groot plezier van Duitschland, dat, met de herstelgelden van Belgie en andere landen overgroote uitgaven deed voor het heimelijk herinrichten van een reu- zenleger, G. v. B. Voor negentig millioen frank werd conversie geweigerd. De heer Max-Leo Gerard, minister van financies ontving Zaterdag de pers leden, om hun den uitslag mede te deelen der verrichtingen der conversie. Op 25 milliard frank nominaal, van verschillende schulden door de Konink lijke besluiten van I I Mei bedoeld, ver tegenwoordigen de bij de Nat. Bank en haar agentschappen op den bepaal den tijd, tijd die Vrijdag om 14 uur verliep, neergelegde titels minder dan 90 millioen frank nominaal. Uit die cijfers spruit voort, dat de groote meerderheid der titeldragers met hoogen intrest en ook der bevoordee ligde aandeelen van de Nationale Maat schappij van Belgische Spoorwegen, de voorstellen aangenomen hebben, die hen door de regeering gedaan waren 0.35 enkel, hebben verkozen hun oude titels te behouden. Dit kleine pro cent behelst de depositos gedaan door buitenlandsche kapitalen, die hun titels te Brussel in banken hadden of die ze opzettelijk inzonden. Onder deze laatste werd een depo sito van 40.000 dollars afgestempelde leening, voor het einde van den termijn teruggetrokken. Van de 250 millioen vijfjaarlijksche obligatie vervallend in 193 7, werd de bijna algeheelheid omgezet in leening 4 op langen termijn. De minister van financies drukte de dankbaarheid der regeering uit aan de groote instellingen, die het voorbeeld gaven, door de conversie te aanvaar den. Uitbetaling van den per 15 Mei 1935 opgeloopen interest op de in 4 t. h. geunifieerde Staatsschuld geconverteerde obligatien. De rente, opgeloopen tegen den oor- spronkelijken voet, tot en met 1 5 Mei 1935, op de obligaties aan toonder van de diverse categorien van schulden, be doeld in artikelen 6 en I 4 van het Kon. Besluit nr 1 66 en overeenkomstig het zelfde koninklijk besluit tegen effecten van de ad 4 t. h. geünificeerde staats schuld omgeruild, wordt betaalbaar ge steld met ingang van 20 Mei, tegen afgifte van de eerste niet vervallen ren tecoupon van deze obligatien en wel naar rato van de onderscheidene in de bij het ministerieel besluit van 1 4 dezer behoorende tabel vermelde bedragen. Deze betalingen zullen in ruil van de volgende coupons gescheiden 5 t.h. Nationaal Herstel, coupon 32 Aflosbare 5 t.h. leening 1925, cou pon nr. I 1 5 t.h. 1931, coupon nr 8. 5 t.h. 1931-1941 (tienjaarlijksche aflosbare obligatien), coupon nr 8. 6 t.h. Consolidatie, coupon nr 26. 6 t.h. A.N.I.C., coupon nr 20. 6 t.h. Goedkoope Woningen, cou pon nr 1 6. 6 t.h. Lloyd Royal Beige coupon nr 29. 6 t.h. afgestempelde 1925-1955, groot 50.000.000 dollars, coupon nr 2 1 6 Zi t.h. afgestempelde 1924-1949, groot 30.000.000 dollars, coupon nr 22 7 t. h. afgestempelde 1925-1955, groot 50.000.000 dollars, coupon nr 20 7 t. h. afgestempelde Stabilisatie 1926-1956, groot 50.000.000 dollars, coupon nr. 1 8. 6 t. h. vijfjaarlijksche obligatien 1932-1937, coupon nr. 7. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. I 500 kgr. Supra en 1 500 kgr. Sylviniet- Kainiet voor de planting egt men nog 600 kgr. ammoniaksulfaat onder. De variëteiten Paragon en Monarque worden vermenigvuldigd door splitsing der struiken in October of Februari Maart. In Holland plant men ook in Juni-juli. Dit laatste tijdstip is voordee- lig omdat de opbrengst regelmatig voortgaat de stengels werden geoogst voor de splitsing der struiken. De verdeelde struiken worden ge plant op een meter afstand in alle rich tingen. Men graaft kuiltjes van 40 cm. diepte. Deze vult men met bladgrond Daarop worden de planten gezet zoo danig dat de knoppen gelijk komen met den grond. Gustaaf Gillekens. DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER Rubarber kan geteelt worden in Kleine en Groote Culturen. Het verbruik van rhubarber als con- fitqur neemt van jaar tpt jaar toe. Het is daarpm aan te raden meer ruimte voor te behouden yppr den teelt. De variëteit Paragon is de beste. Ze Vormt dikke stengels die 60 cm. lengte bereiken ze zijn daarbij zeer aange naam van smaak en minder zuur. Ze vormt zelden bloemstengels en kan vele jaren groote opbrengsten geven. De variëteit Monarque wordt ook aanbevolen ze geeft enorme bladeren en stengels. Ze bloeit weinig en wordt zelfs als sierplant aangewend. Om een schoone opbrengst te bekomen 25 30.000 kgr. stengels per Ha., moet rhubarber geplant worden in een fris- schen vruchtbaren grond liefst niet te kleiachtig of zandachtig. Voor de planting zal men per Ha. onderwerken 60.000 stalmest met een mengsel van De Vernieuwing van de Kaarten. Het ministerie van buitenlandsche zaken te Brussel deelt een nota mede van de Fransche regeering over de ver nieuwing van de grenskaarten, die gel dig zijn in het Fransch grensgebied. De grensarbeiders worden verdeeld in drie kategoriën A. - Grensarbeiders, die in Frankrijk als dusdanig werken sedert 1925. De vernieuwing van de kaart ge schiedt automatisch. B. - Grensarbeiders, die als dusdanig in Frankrijk werken na 1925, maar, vóór 1 Juli 1929. De vernieuwing van de kaart ge schiedt automatisch, tenzij voor dege nen, die werkloos zijn sedert meer dan les maanden op het oogenblik waarop de vernieuwing moet plaats hebben. Zijn zij werkloos sedert minder dan zes maanden, dan kunnen zij enkel de vernieuwing van hun kaart bekomen, indien zij bewijzen opnieuw werk ge- onden te hebben voordat de zes maan- cen verstreken zijn. Al degenen uit deze kategorie, die linger dan zes maanden werkloos zijn, vorden gelijk gesteld met kategorie C. C. - Grensarbeiders, die slechts se dert 1 Juli 1929 als dusdanig in Frank- r.jk werken. De vernieuwing van de kaart wordt fhankelijk gemaakt van den toestand ran de arbeidsmarkt in de streek en in let beroep. De geldigheidsduur van de laart kan minder zijn dan twee jaar. Deze nota steunt op een overeen- lomst die in verband met de grensar beiders nu gesloten is tusschen Frank rijk en Belgie. Deze overeenkomst be paalt dat de grensarbeiders van een grenskaart moeten voorzien zijn, geldig voor twee jaar en kosteloos afgeleverd en geviseerd. Er kunnen kaarten van korteren duur worden afgeleverd aan monteurs en arbeiders die slechts voor een bepaalden tijd in het grensgebied gaan werken. In geval van delikten, kan de grenskaart den betrokkene ont nomen worden. Onderhavige overeen komst geldt tot einde 1936 en kan wor den vernieuwd. De aflevering van de Kaarten. De kaart wordt afgeleverd door den burgemeester, op voorlegging van een getuigschrift van goed gedrag en van een getuigschrift van het hoofd van de onderneming die den betrokkene aan werft. Dit tweede getuigschrift moet geviseerd zijn door den bevoegden Franschen openbaren plaatsingsdienst het moet beroep en loon aangeven. Een voorloopige grenskaart wordt afgele verd, geldig voor veertien dagen en daarna door de definitieve vervangen. Het getal Grensarbeiders Is aanzienlijk toegenomen. De beweging der Belgische grens arbeiders in Frankrijk is volkomen ge wijzigd door de aanwerving der sei zoen-arbeiders. De verschillende kontrool en immi- gratiebureelen van het Fransch ministe rie van arbeid hebben gedurende de afgeloopen week 768 seizoenarbeiders opgeteekend, waaronder 750 mannen en 1 8 vrouwen. Eens het seizoen voor bij, mogen deze Franschmans niet langer in Frankrijk blijven. Gedurende dezelfde periode zijn er van de 1517 vreemde werklieden slechts drie Bel gen naar hun land teruggekeerd. Er wordt op gewezen dat de toe stand geleidelijk verbetert in Frank rijk. In al de departementen samen is het getal plaatsaanvragen met 1652 verminderd. Daarentegen is er in ver gelijking met de overeenstemmende week van Mei 1934, eene vermeerde ring van 1 19.032 aanvragen. REDE VAN MINISTER DEVEZE. Het Belgisch Leger heeft thans geen volledige onderrichtte Klas onder de wapens. Op een feestmaal te Mons, heeft de Minister Devèze het woord gevoerd en o.nr. met betrekking tot een mogelijke verlenging van den militairen dienst plicht in ons land, het volgende ver klaard De huidige Dienstplicht is te kort Onze eenheden van mitrailleurs, e kei bestaande uit manschappen met 8 maanden dienstplicht,worden ten ho.og- ste gedurende 4 maanden onderricht. Onze legerkorpsen sturen de onder richte klas voltallig naar huis geduren de de kampperiode die de bekroning is van het onderricht. Daaruit volgt dat, gedurende maanden, elk korps slechts uit recruten bestaat en enkel op nieuw kan worden samengesteld door het oproepen van vrijgestelde klassen. In werkelijkheid beschikt het leger nooit over een volledig onderrichte klas Op zekere oogenblikken strekt het te kort zich uit tot de dichtst bij de grens gelegen garnizoenen. En het kwaad ver toont een bijzonderen ernst voor de mitrailleurs, het meest essentieele ele ment van onze verdediging. Dergelijke staat van zaken is noch tans gewild door den wetgever van 1928. Laat ons erkennen dat toen de internationale toestand gansch anders was dan vandaag op dit punt is alle betoog overbodig. In afwachting van betere tijden, verlengde diensttijd. Men kan de vraag stellen of, in af wachting van betere tijden, de besten dige tegenwoordigheid van onderrichte elementen niet mag geeischt worden. Zonder verhoogde lasten van onder houd of bewapening, zonder vermeer dering van kaders, kunnen onderricht- bataljons gevormd worden, die in het kamp van Beverloo uitzonderlijk gun- tige onderrichtsvoorwaarden zouden aantreffen en wier uitrusting zou ver strekt worden door onze mobilisatie- reserven. En, viel het verlengd onder houd der militianen op de begrooting van landsverdediging, dan zou die uit gave geheel of grootendeels vergoed worden door vermindering der begroo ting van werkloosheid. Alles bepaalt zich dus te weten of ons volk, bewust van het gevaar waar aan het is blootgesteld en besloten dit te weren, vandaag bereid is voor zijn veiligheid een grooter persoonlijk offer te brengen dan in 1928. Het Parlement moet een besluit nemen. Dit is de kwestie, in al haar eenvoud, in haar volle licht. Alleen staande kan de minister van landsverdediging haar onmogelijk oplossen. Zelfs de regeering die er tot nu toe niet over te beraad slagen had, zou niets kunnen doen zon der het parlement. En dit parlement, uiting van de sou- vereine natie, zal voor wat die kwestie betreft, er op staan den wil van het land te beantwoorden. Zes afdeelingen 2'' Reserve. In den loop van zijn rede verklaarde e Minister eveneens dat hij aan de regeering het oprichten zou voorstellen van zes 2° reserve-afdeelingen, die rang zouden nemen na de acht klassen die in geval van oorlog kunnen onder de wapens geroepen worden. Bij het slot van zijn toespraak deed de heer Devèze een oproep tot al de Belgen opdat zij hun grootsten plicht de verdediging van den vaderlandschen grond, goed zouden begrijpen en hun houding doen afhangen van hun vader landsliefde en hun geweten. VERANDERINGEN VAN GARNIZOENEN De geruchten hebben de ronde ge daan volgens dewelke het 3' linieregi ment, dat voor het oogenblik te Oos tende in garnizoen is, zou overgebracht worden naar Aalst, terwijl het regiment van Verdediging tegen Luchtaanvallen dat nu te Laeken gekaserneerd is, naar Oostende zou gaan. Volgens zekere genomen inlichtingen kunnen we het princiep van deze vre- andering ontkennen. Het zou belache lijk zijn een regiment dat gelast is met de verdediging van fel bewoonde stre ken te verplaatsen naar ...de duinen. We denken echter te kunnen mede- deelen, voor althans, dat binnenkort een bataillon van het regiment van Ver dediging tegen Luchtaanvallen naar Luik zal verhuisd worden. Later zou het contingent verdubbeld worden, zoodat twee regimenten zouden kunnen 'Pgericht worden. Een ervan zou te Brussel en het andere te Luik gehuis vest worden. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE Kadastraal Inkomen. - Grondbelasting. Het Staatsblad van Zaterdag kon digt een reeks besluiten af betreffende de herziening van sommige fiskale wet ten, met het oog de door deze wetten bepaalde belastingen te verminderen. Een dezer besluiten regelt de nieuwe vaststelling van het kadastraal inkomen Nieuwe vaststelling van het Kadastraal Inkomen. Het kadastraal inkomen van de als typen aangenomen onroerende goede ren wordt vastgesteld door van het bruto-inkomen, wegens onderhouds-, herstellingskosten, enz., af te trekken a) Een vijfde in zake de gebouwde eigendommen b) Een tiende in zake de ongebouw de eigendommen. Door bruto-inkomen dient verstaan het samengesteld bedrag van den huur prijs en van de door den huurder voor ekening van den verhuurder gekweten belastingen van allen aard, alsmede van de waarde in geld van de lasten, an dere dan herstellingen ten laste van den huurder welke uit de door den ver huurder op de verhuring van het on roerend goed gestelde voorwaarden voortvloeien. Wanneer een last bestaat uit eene éénmaal gedane uitgave wordt hij over al de jaren van den duur van Je huurovereenkomst verdeeld. Wanneer er voor een gebouwd per ceel in de gemeente of in de omlig gende gemeenten geen gepast type voorhanden is, wordt het jaarlijksch, gemiddeld, normaal netto-inkomen be rekend op grondslag van de handels waarde van het perceel op het tijdstip van de keuze der type-perceelen. De kadastrale inkomens van de be- boschte perceelen worden per klasse, in elke gemeente, volgens de hoeda nigheid van hunnen grond en hunne ligging, vastgesteld. Het kadastraal inkomen per hectare toegekend aan de bosschen van eerste klasse, is gelijk aan de drie vierden van het in het gewest aan de bouwlan den van de laatste klasse toegekend gemiddeld kadastraal inkomen, zonder het kadastraal inkomen van de bouw landen van de laatste klasse in de ge meente te mogen overtreffen. De lusttuinen en de parken worden met de moestuinen der beste klasse in de gemeente gelijkgesteld. Hetzelfde geldt eveneens voor de terreinen zonder speciale landbouwbe- stemming die, in eene agglomeratie, tegen eenen tot het wegenisnet van den Staat, de provincie of de gemeente toe behoorenden verkeersweg gelegen zijn. De renbanen alsmede de speel- of sportterreinen worden beschouwd als hooilanden of als weilanden waarvan het kadastraal inkomen per hectare het hoogste in de gemeente is. Het kadastraal inkomen der vijvers en der kanalen wordt vastgesteld op 75 t. h. van het kadastraal inkomen der bouwlanden, der hooilanden of der weilanden waarvan het kadastraal in komen per hectare het laagste in de gemeente is. Het inkomen van braakgrond, heide, duinen en rotsen mag niet minder zijn dan 1 5 fr. per hectare. De Grondbelasting. Het is op deze nieuwe schatting van het kadastraal inkomen dat voortaan de grondbelasting zal berekend worden De huidige wet bepaalde dat de grond belasting moet berekend worden met een percent van 7 of 8, naar gelang den aard van de goederen. Een nieuw besluit vermindert deze percenten op 5 en 6. Er is dus een afslag van 2 percent op de grondbe lasting, uitgezonderd op de opcentie men van provincies en gemeenten.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1