Derde V.T.B. Sterrit le Poperinge. MiMZofjnes/ag Overal wijken de Grenzen. VLAAMSCHE TOERISTENBOND. OP ZONDAG 23 JUNI 1935. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN.' GEBROEDERS DUPONT BRITSCH-DUITSCH VLOOTACCOORD. Doos 4 en7/£frank LANDBOUWKRONIEK. IN DEN VOLKENBOND. HET VREDESVERDRAG 15" JAAR. NUMMER 26. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 30 JUNI 1935. GAZET YAH POPERINGHE ABONNEMENTEN 1 Jaar, per post 16 fr. j Congo 25 fr. I Frankrijk 25 fr. I Amerika 30 fr. I Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in *t post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 - Telefoon 180 IN CHINA ALS IN ABESSYNIE. DE ECONOMISCHE INTERNATIONALE. Een der grootste oorzaken laat ons maar zeggen de grootste van den dringenden nood dezer tijden, is, dat de door de vroegere diplomatie, na vroegere oorlogen, over de wereld ge- teekende grenzen al langer hoe minder nog beantwoorden aan de werkelijke behoeften van de menschheid. Wij hadden daar bijna geschreven aan de werkelijke behoeften van de volken, maar dat ware erg onnauwkeu rig geweest, want er mag wel gezegd, dat zelfs de huidige verdeeling van de tochten vertoonen deze treffende over eenkomst dat zij beide worden aan gegaan door een Natie, die te klein ge worden is om haar bevolking te voeden en van welke dus gezegd mag worden, dat haar grenzen barsten onder den binnensten druk van den honger. En dan wordt er wel gehoorzaamd aan de natuurlijke wetten van nivellee ring en van evenwicht, wanneer de drang van de overbevolkte en goed-ge- organiseerde landen zich het eerst ont wikkelt in de richting van zulke streken Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag, kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per «gel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. DE UITVOERING VAN HET menschheid in volken, op menige plaats waar plaats te veel is en iedere niet meer beantwoordt aan haar be hoeften. De hagen, muren en dijken, die de oppervlakte van den aardbol doorstre pen, buigen overal door en dreigen alom te wijken onder den steeds ster keren drang van de economische noo- den. Het is niet meer als voorheen, toen wijzigingen in de aardrijkskunde voor al het gevolg waren van monarchieke expansiezucht toen de landen bijeen gevoegd en weer van elkaar afgeschei den werden tengevolge van de huwe lijken onder hun vorsten en heele vol ken in den bruidskorf van een prinses werden gelegd. Zelfs laat zich de toestand van van daag nog moeilijk vergelijken met de zen. welke geschapen werden door de oorlogen van het begin en het midden der negentiende eeuw, die toch nog voor een groot deel om de nationale eer en de militaire glorie werden ge voerd. Zoowel als in zijn uiterlijk, is de oor log ook in zijn oorzaken en zijn doel einden volkomen van iedere romantiek, van iedere panache beroofd ge worden. Wij drukken ons op zijn platst, maar zonder twijfel het nauwkeurigst uit, wanneer we zeggen, dat de oorlog te rugkeert tot dat wat wel zijn alleroud ste vorm geweest zal zijn tot dezen van een eenvoudigen rooftocht. Indien het wat brutaal zou gespro ken zijn, moesten we zeggen dat de naties thans oorlog voeren om te ste len, dan kunnen we toch onvervaard schrijven, dat ze in alle geval oorlog voeren omte pakken. Maar hiervoor voeren ze dan allen een excuus aan, dat we wel aanvaarden moeten De noodzaak namelijk. En dat geldt dan zeker voor de oor logen om koloniaal bezit. De vergelijking van de menschheid met communikeerende vaten uit de na tuurlijke historie, die we reeds eens aan de kwestie van de devaluatie te pas brachten gaat even goed op voor de oorzaken der oorlogskoorts, waardoor op 't oogenblik weer de heele mensch heid schijnt aangegrepen... terwijl ze nog nooit z;oo den mond vol over vrede had. Wat door de principieele pacifisten als misdadig imperialisme bij zoovele naties gebrandmerkt wordt, dat is, wel beschouwd, niets anders dan de drang der natuur tot doorbraak van de dijken, waarin deze naties geklemd zitten en die niet meer beantwoorden aan haar werkelijke levensnooden. We zouden het ook nog anders en dan misschien nog juister zoo kun nen zeggen De drang naar nivellee ring tusschen de naties die grond te veel en deze die grond te kort hebben, om hun bevolking te voeden. Indien de kolen- en ijzerbekkens van Briey en Elzas-Lotharingen een der voornaamste inzetten waren van de jongste oorlogen tusschen Frankrijk en Duitschland, dan zat hierin geen res pectabele verontschuldiging voor deze oorlogen. De steenkolen en de ertsen die Duitschland aan Frankrijk ontno men had en nog ontnemen wilde, kon het ook bekomen zonder ze te gaan rooven. Ze kon deze immers altijd wél koopen En zoo zijn er veel oorlogen gevoerd geworden, met het doel om zich meester te maken van een ander mans bezit, omdat men het begeerde, het wel noodig had, maar het liever roofde dan ervoor te betalen. Maar dat is nu veel minder het geval voor de oorlogen van dezen dag zelf Voor dezen welke in Ethiopië dreigt en voor dezen welke in Noord-China reeds is uitgebroken. De aanleidingen tot deze twee veld- orga nisatie nog ontbreekt. In dit opzicht ook is de overeen komst tusschen het Italiaansch-Ethiopi sche en het Japansch-Chineesch conflict treffend. Zoo kort en klaar mogelijk samen gevat, kunnen de boekdeelenvol argu menten, waarmee Italië zijn optreden tegenover Abessynie en Japan het zijne tegenover China rechtvaardigen wil, in dezen enkelen zin worden samengevat Wat wij, beschaafde en arbeidlustige menschen te kort hebben, dat hebben de luie en halfwilde volken te veel. Het is dus maar eenvoudig billijk, dat wij het pakken en... dan zullen Abessy niers als Chineezen er tenslotte zeiven nog het beste bij varen. Een andere overeenkomst nog tus schen het conflict in het Hemelsch Rijk en dat in Noord-Oost-Afrika is nog dat de aanrandende mogendheden toch nog eenigszins schrik hebben voor het oordeel van de wereld, en beiden de fabel opzeggen van den Wolf en het Lam. Of... deze van den Aufgezwunge- nen Krieg van von Bethmann-Holl- weg in 1914. Zoowel als de Italiaansche regeering doet de Japansche op 't oogenblik haar uiterst best om te doen gelooven dat zij tot dezen oorlog eigenlijk uitge daagd wordt door de wilde volken wel ker land zij begeert. Gelijk de eerste berichten over de mobilisatie van een Italiaansche straf expeditie voorafgegaan zijn geworden door verhalen over aanranding van de Italiaansche grensposten door Ethiopi sche benden, zoo zien we thans de mi litaire operaties in de Noord-Chinee- sche Chahar ingeleid en geexcuseerd door de tijdingen uit Moekden en uit Tokio, dat de bevelhebber van de Chi- neesche troepen in deze provincie uit eigen beweging overgegaan is tot een aanval op de Japanners, en dat zelfs gevangen genomen Japansche militai ren, en twee journalisten, terecht wer den gesteld. En.nu eigenen zich de Japanners maar zonder meer het recht toe, om dezen Chineeschen generaal en zijn troepen te beschouwen als bandieten en hen dus, als ze hen te pakken zou den krijgen, over de kling te jagen, zonder welk gezag of respect ook voor de oorlogswetten. We erkennen gaarne, ook bij onze waardeering voor... we zullen niet zeg gen het goede recht, maar de drin gende levensnoodzaak van de Japan ners, dat we ons zeer moeilijk kunnen voorstellen, waar die Chineesche ge neraal nog den moed of... de dwaas heid vandaan zou halen om op zulke manier een oorlog uit te lokken, waar van hij toch beter dan wie ook voor uit weten moet, dat hij de strijd van den aarden pot tegen den ijzeren zou zijn. Of, om beter in de locale kleur te blijven de botsing van de porseleinen vaas tegen den bronzen mortier. En zelfs ingeval er door Chineesche en Abessynische gewapende korpsen onvoorzichtigheden zouden zijn begaan tegen een invaller, welke dan toch met alles behalve vredelievende bedoelin gen in hun land gekomen is, dan zal het toch verstandig zijn, indien wij deze als niet veel ernstiger aanslaan dan die van het lam uit de fabel, dat zoo roe keloos was om zijn dorst te lesschen, stroom-opwaarts van de beek waar Ise- grim drinken wilde, en dezen dus het excuus in den mond lei... dat het dan moedwillig zijn water bevuilde. D.N.G. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE Wat men nu eigenlijk mag gaan bouwen. Terwijl er in Londen nog enkele be sprekingen gevoerd worden over de technische bijzonderheden van 't vloot- accoord, houdt men er zich te Berlijn mede bezig, wat men nu eigenlijk we mag gaan bouwen. Daar het Duitsche plan nog al wat verschilt van dat, wat dezer dagen door de Times werd opgesteld, is het niet onaardig ook de Duitsche berekening eens weer te ge ven. Zooals bekend bedraagt de Enge sche tonnemaat tot 31 September 1936 wanneer Engeland niet meer gebonden zal zijn aan het Verdrag van Washing ton, 1.201.700 ton. De tonnemaat van de Duitsche vloot nag dus overeenkom stig de verhouding 35 100, 420,595 ton bedragen. Deze tonnemaat moet echter overeenkomstig 't verdrag over de verschillende scheepscategorien ver deeld worden. Men verkrijgt dan het volgend schema 1Slagschepen De Engelsche ton nemaat in deze categorie bedraagt 52 5.000 ton, voor Duitschland dus 83.750 ton. Duitschland bezit echter reeds drie schepen van het type Deutschland elk van 10.000 ton, zoodat het nog voor 15 3.750 ton van dit type kan bouwen. Als maximum grens per schip zou een tonnemaat van 35.000 ton moeten gelden. Beide lan den zijn het er echter over eens, dat er naar een algemeen geldende grens van 25.000 ton gestreefd dient te wor den. 2. Zware kruisers Overeenkomstig de Engelsche tonnemaat van 146.000 ton mag Duitschland in deze scheeps- klasse 51.380 ton bouwen. De maxi mum grens voor deze schepen bedraagt hém beweert, dat hij tracht een nauwe heerschte. Dit accoord is een eerste stap naar beperking der bewapeningen Hij meent, dat in het verleden Eu ropa te veel in eens heeft willen aan pakken en daardoor twee fouten heeft begaan alles ineens te willen regelen in plaats van vraagstuk na vraagstuk te onderzoeken, en dan alle vraag stukken van alle mogendheden rond een tafel te willen regelen. Dit heet de gezamenlijke vrede maar von Rib bentrop gelooft, dat men daardoor den wagen vóór de paarden gespannen heeft. Hij verdedigde de zienswijze van Duitschland, dat stapsgewijze wil te werk gaan en dat door tweezijdige ac- coorden de levensproblemen van de Europeesche staten wil oplossen. De heer von Ribbentrop meent, dat het Britsch-Duitsch vlootaccoord hei begin is van een vredespolitiek. Van nu af heerscht er reeds geen vlootriva- Iiteit meer tusschen de twee groote mo gendheden. Hij voorziet dat door dit eerste ac coord den strakken politieken toestand van Europa verbroken is, en dat an dere overeenkomsten op deze overeen komst, als op een stevige basis, kunnen gevestigd worden. Hij gelooft, dat in de krachtsinspan ning, om de cultuur van de oude we reld te behouden, Engeland, Frankrijk Duitschland en de andere Europeesche landen vereenigd moeten blijven. Hij meent, dat er een sterk Europa en een sterk Britsch keizerrijk noodig is. Tenslotte sprak hij over de gedach te, die sommige bladen willen versprei den, dat het Reich poogt Frankrijk van Engeland te scheiden. Hij noemde dit een meening van vóór den oorlog, zelfs van vóór den zondvloed Tot slot be toogde hij, dat zooals Hitier aanduidde er met een breeden geest moet gedacht worden. Eindelijk zegde hij nog, dat men van Jk jh4Nk1 De deelnemers defileeren op de Groote Markt. 0.000 ton. Het is echter vanzelfspre kend, dat Duitschland naar believen ook kleinere schepen kan bouwen. 3. Lichte kruisers Engeland bezit in deze scheepscategorie 192.200 lich te ton. Duitschland mag dus voor 62 duizend 2 70 ton bouwen. Het bezit reeds 6 lichte kruisers van tezamen 35.400 ton. Het kan dus naar believen 8 kruisers van 4000 of 5 kruisers van 6000, dan wel 4 kruisers van 10.000 ton bouwen. 4. Torpedojagers In deze categorie staan Duitschland in het geheel 52.50C ton ter beschikking. Het bezit echter reeds 1 2 schepen van 800 ton, zoodat het nog slechts voor 43.000 ton kan bijbouwen. Zooals bekend mag het de ze tonnen echter ook voor het bouwen van kruisers benutten. 5. Onderzeebooten Hier zou Duitschland, overeenkomstig de ver houding 35 100, 18.445 ton ter be schikking staan. Op grond van een bij zondere regeling over de kwestie der onderzeebooten, heeft Duitschland het recht 52. 7000 ton voor den bouw van duikbooten te gebruiken, indien het daarmede overeenkomende plus de verhouding van 35 100 van de ande re scheepscategorien aftrekt. Duitsch land heeft zich echter, zooals bekend, vrijwillig verplicht slechts 45 van de Engelsche tonnemaat aan onderzee booten te besteden. Dat is dus onge veer voor 23.700 ton. De maximum grens voor duikbooten bedraagt 2000 ton. Frankrijk bijvoorbeeld heeft zich echter noch aan de overeenkomst van Londen noch van Washington gehou den en bouwt op het oogenblik aan een nderzeeër van 3000 ton. Zoowel En geland als Duitschland zijn het er over eens dat de maximumgrens voor duik booten te hoog ligt. 6. Vliegtuigmoederschepen In deze categorie heeft Duitschland het recht gekregen voor 47.250 ton te bouwen. Als maximumgrens is bij het verdrag vastgesteld 2 7.000 ton, doch beide staten streven er naar een algemeene geldigheid van 22.000 ton als maxi mumgrens te doen vaststellen. Duitsch land zou dus in deze categorie twee chepen kunnen bouwen. Het is slechts een voorspel tot andere overeenkomsten, zegt de Heer von Ribbentrop. In een interview, te Londen toege staan, sprak de heer von Ribbentrop over het vlootaccoord met Groot-Brit- tannie, en verklaarde dc^arbij onder meer, dat hij gelukkig was over den goeden uitslag. Het Britsch-Duitsch vlootaccoord Is slechts mogelijk ge weest door de gezonde rede en den goeden wil, die aan beide zijden samenwerking tusschen Engeland en Frankrijk en Duitschland te bewerken. Ik geloof, dat die menschen gelijk hebben en ik ben overtuigd dat wij op den goeden weg zijn. De Oxalis Esculenta. Het is een doorlevende plant, die in alle hoven moest prijken. Haar bloe men zijn schoon, en de vleezige wortel is een smakelijke groente die verbruikt wordt op dezelfde wijze als hopsprui- ten of Japanneesche kolven. De oxalis exulenta wordt ook ge noemd vierbladige klaver. Aan de basis schieten stengels van 1 5 a 20 cm. lengte, die zes of twaalf bloemen dra gen. Men plant in Maart, April, op een welbemesten grond. Per are egt men een mengsel onder 6 kgr. Supra en 5 kg. potaschsulfaat. Na de planting werkt men nog 5 kgr. ammoniaksulfaat onder. Deze meststoffen mogen voor alle groenten gebruikt worden. Voor erwten en boonen gebruikt men slechts 2.5 kgr. stikstofmest per e. Men plant op rijen van 1 5 a 20 cm. afstand. De bollen zet men in verband op 5 cm. afstand en 4 cm. diep. Als men plant in Maart, dan heeft men bloemen vanaf het einde van Mei tot het begin van den Winter. De knol len oogst rond het einde van October. Om een sappige versche groente te hebben zal men oogsten naarmate men ze noodig heeft. Als 't begint te vriezen snijdt men het kruid af en dekt men met droge bladeren of met assche. De oxalis exulenta wordt ook ge kweekt in potten. In den loop van Maart of April zet men 4 of 5 knollen in een pot van 1 0 a 1 2 cm. doormeter, die men vult met goeden hofgrond ge mengd met terreau. Er zijn weinig plan ten die aangenamer zijn om de woon plaatsen te versieren. Een groote hoe veelheid roosachtige bloempjes openen zich 's morgens vroeg bij 't opgaan der zon en sluiten zich weer 's avonds. In den loop van den dag zullen de blaad jes zich toevouwen als de hemel be wolkt is of een onweder dreigt, even als bij het kruidje-roere-mij-niet. De oxalis dient dus ook als baro meter. Gustaaf Qillekens. De derde Sterrit van den Vlaamschen Toeristenbond gehouden Zondag 11. te Poperinge, werd met een groot sukses be kroond. Vanaf den Zaterdag namiddag en avond kwamen reeds talrijke vreemde groepen uit verafgelegen steden en gemeenten toe en brachten'reeds heel wat leven door de anders gewoonlijk zoo rustige straten der stede van Poperinge. Zelfden avond leg den 64 Poperingenaars hun 25 Km. af als deelname aan den Sterrit. Den Zondag morgen kwamen er nog toe en daar wegens bijzondere omstan digheid het bezoek aan de beverkweekerij niet kon doorgaan, trokken een 150 tal V. T. Bers naar het Sanatorium der Lo- vie waar zij op bijzonder gulhartige wijze ontvangen werden door de Eerweerde Moeder Overste. De bezoekers trokken rond den middag overvoldaan van hun bezoek aldaar terug naar de stad om er zich gereed te houden voor de verdere feestelijkheden. Van na den middag kwamen langs alle zijden de V. T. Bers per flets de stad inge reden. Allen togen naar de speelplaats van de Gemeenteschool waar hun deelne- mingsbulletijn afgestempeld en aangetee- kend werd. Tevens werd aan allen een zakje frissche kersen overhandigd. De kersen, een 80-tal kgr., waren geschonken door V. T. Bers uit Sint Truiden die tot hun spijt aan den Sterrit niet konden deelnemen en maar door hun gift toch hun genegenheid wilden bewijzen en met een de beste vruchten van hun streek in onze gewesten te doen kennen. Nadat alle deelnemers een 600-tal zich aangeboden hadden aan de bureelen ingericht in de Gemeenteschool, werd de fietstocht ingezet. Voorop rijkswacht en politie, dan enkele plaatselijke kommis- sarissen en vervolgens alle deelnemers. Het werd een heerlijke en lange tocht. Als vergelijking kunnen wij hier best vermel den dat de kop van den stoet zich reeds bevond aan den Keer van den Ommegang toen het einde van den stoet nog aan de Markt Was. De fietstocht ten einde en de rijwielen geborgen, trokken de deelnemers in groo- ten getallen naar de feestzaal van het stadhuis waar het 3' V. T. B. Fietscongres gehouden werd. Op de tribune hadden plaats genomen de H. Lahaye, burge meester; HH. Vandooren, G ombert en Bossaert, Schepenen; HH. Lefebvre, Lie- taert, Sansen, gemeenteraadsleden; Heer Mauquoi, Leider van den Propaganda- dienst V. T. B.; Heer Vanoverstraeten, Ondervoorzitter van den VI. Toeristen bond; Heer Jos. Sansen, provinciaal in genieur, en H.H. E. Devos en O. Feys, ver tegenwoordigers der plaatselijke afdeeling van V. T. B. Poperinge. Verders een bom volle zaal toehoorders. Heer Burgemeester Lahaye nam eerst het woord om alle deelnemers aan den Sterrit welkom te heeten te Poperinge en om hun te bedanken beantwoord te heb ben aan den oproep tot het feest van dien dag. Heer Gaston Feys, vertegenwoordiger V. T. B. te Poperinge, bedankte alle aan wezigen om hun deelneming aan het zoo welgeslaagd feest van den Derden Sterrit en bracht allen nog eens in het geheugen welke mooie streek de stad omringt, o. m. de «Lovie», de «St Sixtusabdij», de West-Vlaamsche Bergen, enz. en drukte de hoop uit dat alle aanwezigen nog naar Poperinge en omgeving zullen komen om opnieuw en nog meer te bezoeken. Na H. Feys nam H. Vanoverstraeten het woord om er op te wijzen welke mooie re sultaten de afdeeling V. T. B. Poperinge reeds leverde en om allen die medehiel pen aan dit feest, inzondfjrlijk de HH. Burgemeester en Schepencollege om den milden verleenden steun en hulp onder allerlei vormen, de HH. Feys en zijne medehelpers uit Poperinge om het best organiseeren van het feest en ook aan alle- deelnemers. Hij verklaarde dan ook in naam van alle V. T. Bers dat Poperinge een centrum van toerisme blijven zal voor alle V. T- Bers. Door Heer Jozef Sansen werd dan een voordracht gehouden over de fietspaden. Langs alle wegen van belang dient een rijwielpad aangelegd, niet gemakkelijk door het motorverkeer te bereiken. Een beplanting tusschen middenbaan en rij wielpad zou daarvoor best kunnen aan gewend worden. De rijwielpaden zouden ook best achter de boomen kunnen aange legd worden. De paden voor de voetgan gers zouden ook moeten gescheiden zijn van deze van de wielrijders. De beste rij wielpaden zijn deze in beton of asphalt, maar bijzonderlijk in cementtegels. Als breedte zou het rijwielpad voor verkeer in een richting 1,75 m. moeten hebben en dit voor verkeer in beide richtingen 2,50 meter. Alle sprekers werden luidruchtig toege juicht. Tot slot werd besloten een tele gram van dank te sturen aan de V. T. Bers van Sint Truiden om hun zoo wel gekomen geschenk van kersen. Het congres geëindigd werd aanstonds een aanvang genomen met het openlucht feest. De zangnummers ten beste gegeven door Mejuffer Callewaert en Mijnheer De Decker van de Vlaamsche Opera uit Ant werpen, de dansnummertjes door het bal- ietkorps van Mechelen en de nummers uitgevoerd door de jongleurs De twee Arnoldsverwierven groot sukses. De tombola en dansfeest verwierven vervolgens ook veel sukses. Er waren voor een 3000 fr. prijzen te verloten. De eerste prijs werd gewonnen door Mej. A. Deback uit Poelkapelle. Deze prijs was een radio Zenith geschonken door den Heer Lu- cien Depuydt uit stad. De premie van het- grootste getal kwam toe aan Poperinge met 64 deelnemers. De ze voor verstkomende deelneemsters door juffers uit Mol en voor deelnemers door V. T. Bers uit Vierhouten, Nederland. Veurne gaf, buiten Poperinge, de grootste groep. Er waren in het geheel 35 groepen uit West-Vlaanderen, 10 uit Oost-Vlaan- deren, 14 uit Antwerpen, 3 uit Limburg, 7 uit Brabant, 1 uit Henegouwen en 3 uit Nederland. 's Avonds had het laatste deel van de feestelijkheden plaats op de Gr. Markt; een cinemavertooning van den dokumen- tairen film De Gele TochtZeldzaam kwam zooveel volk te samen op de groote markt als verleden Zondag om het afrol len van dien film gade te slaan. V. T. B. bezorgde Zondag 11. een aller mooist en welgelukt feest aan Poperinge. V. T. Ber. De Voorwaarden voor den Terugkeer van Duitsqhland naar Genève. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph meent te weten, dat, in den loop van het lange onder houd, gevoerd tusschen de heeren Bald win en von Ribbentrop, de eventueele terugkeer van Duitschland naar Genève zou opgeworpen zijn. Duitschland zou bereid zijn naar Ge nève terug te keeren, indien de vol gende voorwaarden zouden kunnen verwezenlijkt worden 1Het sluiten van het luchtvaartpact in West-Europa. 2. Een voldoeninggevende interpre tatie vanwege de onderteekenaars van het pact van Locarno, van den invloed der bilaterale overeenkomsten (Frank- rij k-So viet, So viet-T sj echo-Slowakij e op het pact van Locarno. Duitschland wil ten andere nog ver zekerd zijn, dat het pact van Locarno het Reich zal blijven beschermen, wat ook de houding van Frankrijk zou kun nen zijn, door in gelijk welke omstan digheid Rusland hulp te bieden. VOOR WIJZIGING VAN VAN VERSAILLES. Wat de Duitsche eischen zouden zijn. De Berlijnsche berichtgever van het regeeringsblad Kuryer Poranny van Warschau schrijft, dat de Duitsche re geering hoopt op een spoedige bijeen roeping van een conferentie, die het Verdrag van Versailles zou wijzigen. Duitschland zou daarbij de volgende eischen stellen 1Het toekennen van koloniale mandaatgebieden 2. Schrapping van de paragrafen, die Duitschland verantwoordelijk ver klaren voor den oorlog in 1914 3. Afschaffing van het internationaal karakter van de rivieren Rijn, Oder en Elbe 4. Eene definitieve regeling van de oorlogsschulden.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1