De Regenboog der Belgische Politiek SiukziUen PÜROL Ons Roemrijk Vorstenhuis. Albert I., de Ridder-Koning. t 15* JAAR. - NUMMER 30. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 28 JULI 1935. ABONNEMENTEN NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. AANKONDIGINGEN Men abonneert op alle belgische postkantooren. Uitgevers-Eigenaars GEBROEDERS DUPONT Yperstraat, 2, POPERINGHE. MAAR... IEDEREEN ROEPT OM EENDRACHT Natiën. UITZET HET VRAAGSTUK VAN DEN DAG. HET ITALO-ABESSYNISCH GESCHIL. CHARLES DENUT VAN ERIHGHE Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voórhand te betalen. Congo 25 fr. Losse Nummers 0.25 fr. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in *t post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Postcheck 48459 Telefoon 180 j Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Veronderstel dat al de op t oogen- blik bestaande partijen in ons land, candidaten stellen bij de eerstvolgen de verkiezingen, dan zullen we op ons stembiljet aantreffen De liberalen De Vlaamsche conservatieve katho lieken De Franschgezinde conservatieve katholieken De Vlaamsche christen-democraten De Waalsche christen-democraten De gematigde socialisten (nuance Vandervelde en Huysmans) De radicale socialisten (Action so- cialiste nuance Spaak) De radicale socialisten (Action so- cialiste nuance Marteaux) De communisten (nuance Trotsky) De communisten (nuance Stalin) De Vlaamsche activistische commu nisten De Nationale corporatisten De Vlaamsche-clericale corporatis ten (Fuhrer Sap) De Vlaamsch-Duitsche nazis (Fuh rer Declercq) De Nationale legionnairen (Fuhrer Hoornaert) De Vlaamsche fronters (Fuhrer Augusteyns) De Dinasos (Fuhrer Van Severen) De realisten (Fuhrer Janssens). ...Waarbij dan nog te verwachten zijn verschillende schakeeringen van middenstanders, van liberale vóór- en tegenstanders der regeering, die allen op hun beurt dan weer door de noch tans opgeloste taalkwestie verdeeld kunnen worden, zoodat ons stem biljet er dan tenslotte ongeveer uitzien zal als een film of als een zakmeter. Het merkwaardige echter is wel, dat de meeste van deze partijen haar pro gramma plaatsen in het teeken van den vréde en van de eendracht ».Alle uitvinders van nieuwe staatkundige re- giemen stellen ons het hunne voor als het beste, het radicale, om niet te zeg- gèn hét eenige middel om de ruzie onder de burgers van het land uit de wereld te helpen, waaraan zij en hierin tenminste hebben ze allen gelijk de voornaamste oorzaak wijten van den nood der tijden. Maar dan gaan allen uit van het vast geloof in hun eigen onfeilbaarheid Het beste middel, zeggen ze, om u on der elkaar t' accoord te stellen, is dat gij u allen t'accoord stelt met mij. En... mij den baas maakt, zoo den ken ze daar dan bij en de meeste zeg gen het zelfs met prachtige ongege neerdheid. Zooals Van Severen, Hoornaert, De Clercq en nu laatst... Sap. Wij wagen ons aan geen te gevaar lijke thesis als we meenen dat deze zoo weelderige uitbotting van nieuwe partijen het gevolg is, juist van den nood waaraan zij verhelpen willen. Een betere botanische vergelijking zou zelfs zijn Dat al deze nieuwe par tijen zoovele paddestoelen zijn, die opschieten uit de yunzigheid en de ont binding van dezen ontredderden tijd. En in 't bijzonder dan van de werk loosheid. De gedachte die invalt aan lieden welke geen middel vinden om, wat ze zichzelven aan energie en aan talent tpe^enken, te valoriseeren, in het hui dige staatsraam of in het kader van dp opde klassieke partijen, is in dezen tjjd hef epr§t Dat wij eens een nieuwe partij sticht ten Een nieuwe partij, waarvan, wel te verstaan, wijzelven dan de leiders zouden zijn. Het is in den grond niets anders dan de bekende maatschappij -mentali teit die thans op het terrein van de groote politiek overslaat. Een candi- daat voor het presidentschap die, bij de verkiezing, een buis krijgt, staat rpcht, gaat buiten, slaat de deur met een bons achter zich dicht, installeert zich in 't café over de deur en... sticht een nieuwe maatschappij. ...Waarvan natuurlijk HIJ de voor zitter is. Bij eenzelfde afscheur- en ontbin dingsdrift in de partijpolitiek zien we 't echter gebeuren dat zij door allen die eraan lijden,verrechtvaardigd wordt als een fenomeen, dat ontstaan is on der den drang der nieuwe tijden. Al deze uitvinders van nieuwe staat huishoudkundige methodes, beginnen met te proclameeren, dat de oude par- tij-indeeling volstrekt niet meer past op de stroomingen en groepeeringen van ideeën en vooral van belangen in de na-oorlogsche menschheid en t gevolg van al hun streven naar min der verbrokkeling en grooter samen- hoorigheid onder de leden van een zelfde economische, religieuze of taai en stamgemeenschap, is geen ander dan dat nog nooit de burgers in alle landen en zeer in 't bijzonder ten onzent in zoovele elkaar verkette rende partijtjes, groepen, ondergroe pen en clubjes tegenovereen stonden als vandaag. En dan is het zeer eigenaardige van dezen toestand wel dat de nijd het felst, de hatelijkheid het venijnigst is, tusschen die diverse partijen welke in den grond hetzelfde doeleinde zeggen na te streven. De Vlaamsch-fascistische en nazisti sche leiders en groepeeringen besteden de negen tienden van hun speeksel en hun papier, aan 't uitschelden van el- caar, en gezel Marteaux stichtte een nieuwe Action Sociale om Spaak, den man van de oude Action Socia list alle weken in z'n hemd te zet ten Nog nooit heeft het terrein der par tij-politiek ten onzent zoo getrouw het schouwspel opgeleverd van een foor plein, met zijn krankzinnige cacophonie van tierende en brullende kramers, goochelaars, lutteurs, boksers, en apen en vlooientemmers. Maar... geloof nu vooral niet aan eenige diepgewortelde, onuitroeibare overtuiging bij welken ook der uitvin ders van nieuwe partijen. Slechts uit onvoldane ambitie en dikwijls zelfs uit directen broodnood hebben ze hun ac tie en hun propaganda begonnen en ge woonlijk is er dan ook geen probater middel om hen onmiddellijk tot een der oude partijstallen terug te voeren of hen eenvoudig uit de circulatie te doen verdwijnen ,dan aan hun eerzucht een anderen uitweg te bezorgen of hen te helpen uit hun onmiddellijken stof- felijken nood. Voorbeeld Al de hoofdredacteuren en de groote hoop der opstellers van het blad, dat thans het orgaan is van de Deutsche Flamische Nazis, zijn op t oogenblik weer terechtgekomen in bladen en andere organisaties van de oude partijen. De voornaamste hun ner, de groote man van 't Vlaamsch- Nationalisme is met wapens en bagage naar de Belgicistische sociaal-democra tie overgeloopen, terwijl bij honderden «strijders voor Vlaanderens bevrij ding» niets liever vragen dan zich ge heel en al ten dienste te stellen van den verdrukkenden Belgischen staat» als deze hun maar den kost geven wil. De oprichters van nieuwe partijen beginnen gewoonlijk met de stichting van een nieuwe gazet een weekblad eerst maar dat belooft, zinnen zeer korten tijd een daghlad te worden, en dit nieuwe persorgaan legt dan natuur lijk direct voor zichzelf beslag op het monopolium van de wijsheid, de eer lijkheid, de onpartijdigheid, de belang loosheid en... de waarheid. Maar wat vindt ge, als ge het doop ceel licht, van al zulke nieuw-opdui kende paladijnen der waarheid ir de pers Gewoonlijk niets anders dan lieden die in een der oude partijen ve brand zijn, die uit bestaande dagbla den werden verwijderd wegens verre gaande onbekwaamheid, als 't niet we gens onbetrouwbaarheid was of zelfs om redenen waarmee de Justitie zich heeft moeten bemoeien en... die, zoo wel als hun groote politieke inspira- teurs, direct in de oude partijverbanden en -redacties terug te lokken zijn, als ge maar zaad wilt strooien in hun bakje. Op al deze nieuwbakken Mussolini s Hitler's en Stalin's kunnen we het oude liedje van de havenstaking zingen Ge kunt ze vangen met een korst je brood D. N. G. Zonneslag en Stukloopen van Huid erf Roeten verzacht en geneest Doos 4 en 7>4 Frank. In alle Apotheken Wij wilden hier enkele bladzijden wijden aan onzen diepbetreurden en onvergetelijken Vorst, Albert 1. Wij toonden reeds aan in een onzer opstellen dat Leopold II afstamde van vaderszijde (Coburg) uit de Karolin- gers en van moederszijde van Karei Vijf, nakomeling van Margaretha van Maele. Boudewijn, de zeer populaire prins die Leopold II moest opvolgen maakte 1890 de manoeuvres aan den Vlaamschen Bergkant wiens verde diging in den wereldoorlog de wereld moest redden. Deze prins overleed vroegtijdig. In 1 888 kreeg prins Albert als pre ceptor Kolonel Jungbluth. Godefroid, die later zijn secretaris werd, kreeg lei ding over hem voor lager en middel baar onderwijs. J. Bosmans werd be last met het onderwijs in de landelijke huishoudkunde Sigogne, Droogmans en Ingenbleeck werden welhaast toe gevoegd als leeraren. Prins Albert was 'n hartstochtelijke lijnvisscher. Volgaarne verving hij den machinist van den trein dien hem moest vervoeren. Als 'n ware d'Orléans was hij roos kleurig en bedeesd. Hij had een onein dige vereering voor zijne moeder. Koningin Elisabeth, dochter van Leo pold van Beieren, stamde uit de Wit- telbachs, die in de middeleeuwen re geerden over Henegouw (Jacob van Beieren). Haar vader was een ervaren oogmeester. Haar tante was Keizerin van Oostenrijk. Haar moeder stamde uit het huis Miguel van Portugal. Het hof in Beieren was een oord van studie en goeden smaak. De verloving van de twee was een schoone idylle. Den 5 October 900 heette de gouverneur van Luik het jonge paar wellekom aan de grens. Duizende scholieren zongen vader- landsche liederen op de Groote Markt te Brussel voor hen en een stad van 20.000 Brusselsche kinders, met vlag gen, traden voorbij 't paar, aan de Beurs. s Avonds dansten de Koninklijke gehuwden een quadrille op het bal van de Grande Harmonie met heer en Mej. Demot, de burgemeester en zijn dochter. Het paar betrok het Paleis, 33, We tenschapstraat daar werden geboren den 3-11-1901, prins Leopold, onzen huidigen Koning den 13-10-1903, prins Karei; den 4-11-1906, prinses Marie-José. De Koningin voedde zelf prins Leopold. Het verbod, door de faculteit gedaan, haar andere kinderen te zogen, maakte de Koningin onge lukkig. Den 8 Augustus 1915 werd prins Leopold soldaat, waarna hij naar het college van Eton, bij Londen, werd geplaatst, en tot echte gentleman op groeide. 't Hof van Koning Albert was zeer eenvoudig. Prins Karei behield de Co- burger en de Brusselaar bijtende ironie, wat het gezin opfleurde. Lezen, gesprek muziek werden er beoefend. Pirenne en Verhaeren waren vrienden van den huize. Heel 't leven aan 't hof was onder den indruk van den nakenden oorlog. Sedert 1904 wist de Fransche Staf dat de oorlog onvermijdelijk was. T anger en Agadir waren de voorboden van 't nakend conflict. Op zijn ziekbed had Leopold II het dikwijls hier over en zeggende indien de Duitschers aan Kivou raken moet ge ze aanvallen. De Keizer beloofde aan Leopold II Fransch Vlaanderen en Artezie, indien hem den doortocht door Belgie verze kerd werd. von Jagouw verklaarde aan J. Cam- bon, Fransche ambassadeur De last van Congo weegt zwaar op de schou ders der Belgen. De kleine naties moe ten verdwijnen». (1905). Den 23 December 1909 deed Albert I zijn intrede. Heel zijn Regeering staat in het teeken der verlichte demo cratie. Hij zegt o.a. in zijn rede Het hooger onderwijs; vervult een eerste rol in de bescherrning yan onze econo mische kracht. Antwerpen moet de ze tel worden van groote Belgische ree- derijen Spreker had aldus een eco nomische organisatie op 't oog. In 1910 zegt de Vorst bij de ope ning van de Wereldtentoonstelling Universiteit vast te Belgie biedt aan de Naties een werk van Vrede en Broederschap, waarin de vrije concurrentie geroepen is den strijd van vroeger te vervangen In 1912 verklaart de Koning te Pa rijs Onze denkers vergeten niet wat zij verschuldigd zijn aan Frankrijk, aan de helderheid van zijn genie en de volmaaktheid van zijn smaak Den 9 November 1910 was Presi dent Fallières te Brussel. Duitschland had in de Worldfair, de meest vermaar de kunststukken van Rubens, Van Dyck, Jordaens, gebracht. Den 14-2-13, werd de algemeene dienstplicht ingevoerd. Den 15-1 1-13 was onze Koning te gast te Postdam, von Moltke verklaart er dat niets Duitschland kan tegen houden in zijn stuwkracht over Belgie. Onmiddellijk geeft Albert bevel 't land tot het uiterste te verdedigen. In 1913, zegt de Koning te Gent, in 't Vlaamsch, dat Brugge en Gent nieuwe haven moeten worden. De wereld-oorlog Den 26 Juli 1914 stuurt von Bulow het ultimatum. Den 3 Oogst antwoordt de Koning. Den 4 Oogst zegt de Koning in 't Natiepaleis Een land dat zich ver dedigt, dwingt den eerbied af God zal met ons zijn in deze strijd voor de rechtvaardigheid Den 5 Oogst kondigt onze Koning een dagorde aan zijn soldaten af Vlamingen gedenkt den slag der gulden sporen Walen denkt aan de 600 Franchimontezen Den 1 7 Oogst viel 't laatste fort te Luik. Den 28 Oogst 1914 werd Brussel bezet. Na een raid van Zeppelins op Antwerpen zond de Koning zijn kin deren naar Engeland, doch Hij kwam terug. Den 25 en 26 Oogst deed ons leger uitvallen van uit de forten van Ant werpen en hielp alzoo mee in den zege aan de Marne door de bondgenooten. Den 1 5 October beveelt de Koning den terugtocht achter den Yzer. «Aan schouwt als verrader al wie u aanraadt te wijken zegt Hij. Door de moerassen van den Yzer werd de bloem van de Duitsche uni versiteiten opgezogen in 1914. Den 27 October werd tot de over strooming van 't Yzergebied overge gaan. De Duitsche aanval faalde aan den Yzer. French versloeg de Duit schers te leper. Onze roemrijke soldaten bleven op vaderlandschen bodem en beletten de Duitschers op te trekken naar Duinker- ke. Den 15 October verbleven Albert en Elisabeth in De Panne, en zij ont vingen er al de beroemdheden der t Hoofdkwartier van 't Belgisch Leger ging over naar Houthem. In April 1915 behaalden de Belgen de overwinning te Steenstraete, waar voor de eerste maal stikgas werd ge bruikt. Onze soldaten groeven zich in, en boden weerstand aan de Duitsche aan vallen in 1915, 16 en 17. Den 9 September 1918 werd te Merkem een roemrijke overwinning behaald. Den 28 September gingen onze sol daten vooruit op een front van 1 8 km Clercken, Langemarck en Gheluveld. werden ingenomen, Diksmuide ont ruimd. Den 1 4 October 1918 gebeurde een nieuwe aanval Handzaeme, Hooglede Cortemarck en Rousselare werden in genomen. Den 16 October waren Torhout, Lichtervelde, Ardoye, Isegem, Ingel- munster, Kortrijk, velost. Den 1 7 October waren Brugge en Oostende vrij. Den 25 October deden de Koning en de Koningin hun intrede te Brugge Onze Vorst hield er een Vlaamsche redevoering. Den 13 November deed het Vor stenpaar zijn intrede te Gent den 1 9 November te Antwerpen. De triomftocht had plaats te Brussel den 22 November 1918. De Koning zei er o.a. De gelijkheid in het lij den heeft gelijke rechten geschapen voor de openbare verzuchtingen. De regeering zal voorstellen aan het par lement, van nu af, de grondslagen van eens tot Fr. Mauriac een Vlaamsche stellen. De tocht der Koninklijke familie naar 't paleis van Brussel was een zege- marsch. Van nu af is de Koning op de bres om de sociale toestanden te verbeteren. Hij herinnert zich hoe reeds in 1 302 de Vlamingen met de Brugsche Metten hun volks-dommelijkheid hadden be vestigd en hoe eveneens de Luikenaars bij den vrede van Vottem dit deden. In 1 848 hadden Marx en Proudhon hun stelsels uitgebreid over Europa. Leopold II, manchesteriaan, had den opstand der werklieden in 1886 niet kunnen beletten. Aan 't front hadden zich eveneens teekens voorgedaan van mistevreden heid. Onze Koning zou langs vrede- en cultuurverspreiding zijn regeering op welstand vestigen. Ons hof was naar huishouding niet modern. Leopold II had geen huishoudelijk leven gehad. Schilders, beeldhouwers, musici, schrijvers kwamen nu te gast aan het hof. Onder de beste vrienden van het paleis mogen genoemd E. Verhaeren, Broeders Isaye, schilders Courtens en Claus, enz. De avonden in 't hof, aan muziek en letterkunde gewijd, waren up to date. Hugo Verriest werd graag aangehoord oor den Koning en de Koningin. Een land moet zijn schrijvers en dichters huldigen zij verspreiden in de vreedzame velden van de gedachte en roem van 't ras Albert I. Den 29 Oogst 1920 stichtte de Ko ning, de Koninklijke Academie voor Belgische-Fransche letteren in. Herman Teirlinck mocht zich verheugen in de bijzondere vriendschap van *t Vorsten paar. Zijn tooneel werd aan 't hof ver tolkt. Door toedoen van de Koningen kregen Claus en Verhaeren hun be graafplaatsen, de eerste in zijn domein Zonneschijn de tweede te Sint Amand aan de Schelde. In I 930 verklaarde de Koning «De weldoeners der wetenschappen zijn ook de weldoeners der menschheid. Meer dan 100.000.000 frank werd op 't vorstelijk initiatief bijeengebracht, voor het Wetenschappelijk Fonds Al- bert. Voor de economische uitbreiding van 't land was de Vorst steeds te vinden. Drie maal ondernam hij de reis naar Kongo. Hij heette de Belg een huishokker was als Koloniaal, navolger van Leopold II en baron Lambremont. Hij was de stichter van 't Albertspark Co mité dat 200.000 Ha. grond schonk voor deze mooie onderneming. Het stelsel van economische baree- en en dumping moest, volgens onze Koning, leiden tot de economische wanorde. Het is tijd, zegde hij, dat de mo gendheden hun wederzij dsche liefde beter dan door woorden betuigen Onze Koning voelde niets voor be wegingen als deze van Mussolini, en Hitier. Hij bleef steeds de grondwet getrouw. Foch met wien hij het eens aan den stok kreeg aangaande het ini tiatief aan den Yzer verklaarde dat Koning Albert een eerlijk man is. Kardinaal Gibbons, zegde van hem dat hij de schitterendste ster was aan t firmament van Europa. Emile Vandervelde verklaarde dat van den Koning een groote zedelijke kracht uitging. Door zijn troon te red den heeft hij 't bestaan der kleine lan den gered. Albert I, Ridder-Koning, omkleed met een aureool van roem en groot heid, gij blijft het schoonste sieraad van 't moderne Belgie. Uw herinnering zal 'n talisman wezen voor den vrede in ons land, waar de ethnische groepen tot hun volledige ontplooiing kunnen komen, langs den weg van het Recht, Laat ieder burger 't zijne bijdragen voor 't algemeene welzijn, dat tevens de welvaart van ieder van ons moet vrijwaren. Langs de wegen van waarheid en burgerdeugd kan men zijn volk even wel dienen als door 't wapen. Door 't schenken van klare wijn en *t verspreiden van gezond sociale leven maakt men wel eens alle geweld over bodig. Laten wij bij dit betrachten de edele figuur van onzen Ridder-Koning voor oogen houden. Maar wezen wij in ons pogingen tot verbetering der sociale toestanden niet schroomvallig. Koning Albert zegde Men heet mij soms de boljewistische Koning... dat is overdreven... Ik houd er aan mijn Belgische Werklieden te verdedigen tegen de internationale financie De Koning was alleszins democratisch, eenvoudig en goedhartig wat groote eigenschappen zijn voor den vorst van een democratisch land. D. S. DRINKT HET VOLKSBIER Kan de Volkenbond nog den Oorlog vermijden Naar onze meening is het laatste bedrijf van de politieke comedie af gespeeld aan de rustige zeekust van Schevedinge Italië heeft geen oorlog willen inzetten zonder een schijn van verrechtvaardiging en daarom werd de arbitrage van den Haag .op touw gezet- De vraag stelt zich nu kon de Vol kenbond in laatste instantie eenen nieu wen oorlog vermijden Het is immers de Volkenbond die heeft aangenomen dat Abessynie een beschaafd land is, waardig van deel uit te maken van het vredesorga- nisme van Genève. Italië beweert nu het tegenoverge stelde en houdt staande dat het Rijk van den negus een schande daarstelt voor de beschaafde wereld, daar de slavenhandel er nog geduld wordt. Dit alles is mogelijk, maar het ar gument verliest vele waarde als men weet, dat al de landen, die lid zijn van Volkenbond, Italië incluus, ge temd hebben voor de opname van Abessynie. Het is nu wat laat om te komen beweren, dat dit land niet tot de beschaafde wereld behoort. Wij zouden ook aan onzen minister van Landsverdediging kunnen vragen waarom hij talrijke officieren naar het land der slavenhandelaars heeft laten vertrekken om er als instructeurs op te treden van het leger Wij vragen ons ook af, waarom de keizer van Abessy nie over eenige jaren in al de landen van Europa met praal en pracht ont vangen werd Wij staan hier voor een feit. Mus solini heeft land beloofd aan zijn fas cisten en de verbondenen hadden zulks toegestaan aan Italië, bij zijn intrede in den wereldoorlog in 1915. Mussolini meent dat het tijd gewor den is om den wissel te trekken. Daar Italië zijn plannen op Tunis niet kan uitvoeren, dat reeds onder het Fran sche protectoraat staat, viel het oog op het Rijk van den zwarten keizer van Ethiopië. De oorlog schijnt dus een onvermij delijk iets geworden te zijn, maay een oorlog begonnen is nog geen oorlog gewonnen. Men herinnert zich nog welke bloedige gevechten er over en kele jaren plaats hadden tusschen de Franco-Spaansche troepen en de Rif- fanen in Marokko. Dergelijke oorlo gen kunnen maanden en jaren duren en zijn veeltijds zeer bloedig. Italië gaat in Ethiopië een groot avontuur te gemoet. De troepen van den negus kunnen gedurende lange maanden een guerrila-oorlog voe ren en volhouden, want zij kennen be ter hun ingewikkeld land, waar het klimaat en allerhande natuurlijke hin derpalen elk maneuver van grooten stijl onmogelijk maken. Zeker neemt Mussolini al zijne mi litaire voorzorgen en worden de troe pen uitgekozen en zijn van een sterk materiaal voorzien. Dat alles neemt niet weg dat de onderneming veel -geld en helaas ook veel bloed zal kosten... Misschien zal Mussolini verstaan dat de offers te zwaar zijn en dat voldoe ning kan bekomen worden langs den weg van wederzijdsche overeenkomst. Vergeten wij ten slotte niet alleen de prestige, maar het bestaan zejf van den Volkenbond, op het spel zet.- En dat is van de allergrootste be- teekenis voor den vrede in Europa. ALLE WERK VOOR BINNENHUIS BIJ BEH ANGER-GARN IERDER 46, Gasthuisstraat, POPERINGHE.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1