Het zou een wreede Oorlog zijn Het Italiaansch-Abessynisch Conflict Na den Dood van onze geliefde Koningin Astrid. 15 JAAR. NUMMER 37. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 15 SEPTEMBER 1935. ABONNEMENTEN Men abonneert op alle belgische postkantooren. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT Yperstraat, 2, POPERINGHE. AANKONDIGINGEN IN ABESSYNIE. HOE OORLOGSWETTEN EN VOLKENRECHT HIER NA TE LEVEN den slaan, Zelfs indien Italië strikt alle oorlogs- wetten zou willen respecteeren, hoe zal dat dan in een land als Abessynie mo gelijk zijn GEEF MIJ 'N UITZET! DANKBETUIGING. heeft gesteund j S^f&MffillSVAN ETHIOPIE GAZET TAN F0PER1NGBE Jaar, per post16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant- wpord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. De jongste berichten uit Genève spre ken weer van een zekere ontspan ning. De Italiaansche afgevaardigde die een zetel opeischte in het nieuwe comi- teit van vijf man nu weer, dat probee- ren moet, nog een oplossing voor het geschil met Ethiopië te vinden, had uit het spel Rome toelating ontvangen om van de zen eisch af te zien, en tot leden van dit comiteit konden dan vertegenwoor digers van Frankrijk, Engeland, Spanje Polen en Turkije aangewezen worden. De ontspanning welke deze af loop in den Volkenbond gebracht heeft sluit echter nog geenszins de vrees uit, dat de oorlog in Abessynie veel minder verdaagd wordt door al deze palabers te Genève dan wel door het abnor male aanhouden van het regenseizoen in Noord-Oost Afrika. De nieuwste bioscoop-opnamen uit Addis-Abeba doen ons zien, dat het^in dit land nog steeds aan 't regenen is, ...zooals het alleen maar op de cinema regenen kan, en dat zullen de Ethiopi- ers wel voor een bijzonderen zegen des Heeren houden. Ook zien we dat de eenige in hun hoofdstad, die zich tegen deze hemel- sche lpesprenkeling met een paraplu verdedigen mag, hun Keizer is. Van propaganda voor Abessynie door middel van de cinema merken we hier anders nog zooveel niet, maar in Amerika wordt er zeer fel aan gedaan. Nu is deze propaganda door het le vende beeld aldaar vooral bestemd voor de negers, en het laat zich be grijpen dat dezer natuurlijke aard, om niet" té zeggen dezer instinct hun al- jichfy minder sceptisch zal doen staan futies van deze rom- wetten en volkenrecht en hoe wreeder hun gevangenen behandelen, des te meer ze Italie's optreden tegen hen rechtvaardigen zouden Een andere vraag is, hoe lang, zulk geval, Italië dezen strijd zou blij ven voeren, strikt naar al de regels van :Dt. tegenover de evö melige, barrevoetsche zwarte horden, welke de Ethiopiers-zelven wel in ge- moede voor machtsvertoon zullen hou- 1" C C 3 a -U.O i jyiasjr hpe vyeipig jniUtaiy geschoold eri pitgerusf de Abe§syrjische soldaten pr pok pitziep pjpgen, stellig geven ze Wel dep jndrpk yan epn krijgshaftig heid, die dg Italianen maar liefst niet moeten onderschatten, Vpor zopveel de Negus een propa- gapdadienst aan 't werk gesteld heeft in de beschaafde wereld, schijnt deze het er vooral aan te leggen, om door de Italianen de gevaren die hun in Ethiopië wachten, te doen overschatten. Zulke bedoeling ligt bijvoorbeeld al dik bovenop deze waarschuwing, die ongetwijfeld van Addis-Abeba is uit gegaan dat de Ethiopiers geen mid delen bezitten om krijgsgevangenen te vervoeren, te huisvesten en te voeden waaruit dan vanzelf de conclusie zich trekken laat, dat zij dus wd ge noodzaakt zullen zijn, alle Itai'.anen die hun in de handen zouden vallen, van honger te laten omkomen, of hen maar ineens af te maken... uit com passie. En dan is wel zeer eigenaardig, dat, bij bet'uiten dezer vreéselijke bedrei ging, geen oogenblik rekening gehou den schijnt te worden met de moge lijkheid, dat de Italianen met de Abes synische gevangenen dan precies het zelfde zouden kunnen doen En zelfs mogen doen. En we zouden er dus kunnen van denken, dat de re deneering van de Ethiopiers en van allen die hun partij gekozen hebben, aldus luidt De Abessyniers zijn nog jeep jpriftbdef 4at dps pok op pri mitieve manier eurleg voeren mag, maar de Italianen zijn het aan hun waardigheid als oud cultuur-volk ver schuldigd, alle wetten in acht te nemen die voor den oorlog tusschen beschaaf de landen gelden. Waarom het zelfs niet zop gezegd Als de Italianen-zeiven toch uitgaan van de stelling, dat de Ethiopiers een onbeschaafd valk zijn- dan trie^ten ze ook aannemen, dat dit onbeschaafd volk op onbeschaafde manier van zich afbijt want respecteerden de Ethio piers nu eens wel alle wetten en regels van den oorlog, dan zouden ze hier door aantoonen, dat zij gèen onbe Scfjaafd volk zijn, en ...Eierdoor direct al den jtpliangn hef yogrn^amsrte^ ar gument ypgr dpzgn pgrjpg yi( dg hsyr Dus Hoe woester de Ethiopiers de zen oorlog zouden voeren, hoe minder gij zich zouden aantrekken van krijgs Wel heeft Musolini van nu af reeds doen verklaren, dat zijn legers zich in Ethiopië gedragen zullen naar alle voorschriften van het oorlogsrecht en dat voor iederen luchtsaanval op een stad of dorp de burgerlijke bevolking door signalen gewaarschuwd worden zal, opdat ze zich nog uit de voeten kunnen maken, maar hierop werd van Abessynische zijde reeds geantwoord, dat Addis-Abeba een open stad is en dus vanzelf al niet uit de lucht ge bombardeerd mag worden. En hiermee is reeds dadelijk de vraag gesteld Vooreerst wat is nog een open wat is nog een versterkte stad, bij e moderne oorlogvoering Laat Addis-Abeba door geen ves tingwerken omringd zijn, geen gordel van forten hebben, maar, als het ge schut opstelt tot afweer van de lucht aanvallen, is het dan ook niet een ver sterkte plaats En zullen de Abessy niers ervan afzien om bij het hart van hun land, het paleis van den Alleen- heerscher, den zetel van hun generalen SLclfKdllOllIien wfaft.uci vc*ll delijke vliegtuigen te plaatsen Dan is daar nog de 'kwestie van de franc-tireurs Wanneer, bij hun inval ten onzent, de Duitschers, zich rppds beroepen kon den op de oorlogswetten, om ons te waarschuwen, (jat zij zelfs, onze geüni formeerde en tot een regelmatige krijgs macht gevormde burgerwachten als franc-tireurs» beschouwen en terecht stellen zppden, mpchten zij bij dezen neg tunieken of geweren aantreffen, moeten we dan niet gelopven, dat de zelfde oorlogswetten thans den Italia nen het recht geven om alle Ethiopiers, die zij met het wapen in de hand vat ten zouden, als franc-tireurs te be schouwen en... te behandelen Want hoe zullen ze uitmaken, welke burgers van dit land tot het regelma tige, georganiseerde nationale verdedi ging behooren en welke niet ...Wanneer de conditie om als sol daat aanzien en gerespecteerd te worden in de oorlogswet toch luidt, dat hij zich door een uniform duidelijk van den burger moet onderscheiden en bij een bepaalde legergroep inge deeld zijn. Zooals de Ethiopiers toegetakkeld loopen, kunnen ze allemaal zeggen, dat ze soldaat zijn ofwel burger, al naar gelang het in hun kraam van het oogenblik t# pas komt, In 't algemeen mogen we ervan den ken, dat men aan Abessynische zijde deze overwegingen ook wel maakt, maar zeer sterk rekent op de verzeke ring van Mussolini dat de Italianen geen barbaren zijn en in dezen oorlog ook alle barbaarsche methodes zullen schuwen. En dit vertrouwen is er dan ook een van denzelfden aard als waarin de Duitschgrs stuk VPOï stuk alle oorlogs wetten onder den voet traden en hun berucht Krieg ist Krieg toepasten met des te genadeloozer wreedheid, naarmate hun toestand hachelijker en hun hoop op een overwinning in een loyalen strijd kleiner werden. Als ze hun duikbóoten afzonden op weerlooze vracht- en passagiersschepen als ze hun Zeppelins Irommgn cfecjen strpoign over slapende steden, als ze zich in razende vertwijfeling een door tocht naar Parijs wilden banen door middel van stikgassen en vlammen spuiten, als ze de burgerlijke bevol king in slavernij wegvoerden, en in hun ming zouden kunnen krijgen om tegen over hen, hun soldaten, hun steden, hun burgerlijke bevolking, hetzelfde te doen, en waarlijk heeft de tegenzin der geallieerden voor represailles, voor het oog om oog, tand voor tand den oorlog minstens twee jaar langer doen duren. Rekenen de Ethiopiers er thans oók op, dat de Italianen tot het bittere eil.- de toe een gevecht met hen aanvaar den zullen, waarbij zij het systeem van pancrace pak is pak, alle grepen zijn goed zouden kunnen toepassen op een tegenpartij, die zich geen mo ment aan de regels van een loyale wor stelpartij onttrekken zou Dat zou dan wel eens een zeer na- ieve rekening kunnen zijn R. - N.G. WAT RIEP MENSKE MAES IN DE LOVIE In algemeene vergadering, der leden van de Handel- en Nijverheidskamer van Yper, gehouden op Zaterdag 7 September 1935, na akte genomen te hebben van den inhoud van den brief in date 27 Oogst 1935, van den heer Hendrik De Man, Minister van Open bare Werken, nopens het spoedig her stel der Vaart Yper-Komen, waarvan de werken ingeschreven zijn in het pro gramma van Ekonomisch Herstel, er. van Iret verheugend nieuws dat de heer Minister reeds instructies gegeven heeft aan het beheer van Bruggen en We gen, voor het opmaken der plans. Is er met algemeenheid van stem men en met handgeklap besloten ge- ten grnkpfuen dpor ontbering en mis handeling, dan was het opk alfijd in 't vertrouwen, dat de Franschen, de Britten, de Amerikanen, de Italianen, de Belgen het toch nooit over hun hart - en met hun eergevoel in overeenstem- Gezien het economisch nut voor gansch eene streek die zich uitstrekt van de Leye tot aan Nieuwpoort en de herleving die men mag verwachten, van gansch het Westland en het Zuiden der Provincie Gezien de menigvuldige brieven in gekomen van de Gemeentebesturen die hunnen dank uitdrukken, het herstel van dien waterweg van de Leie naar de Zee begroeten, als eene heropbeu ring van de streek en als een doeltref fend middel om hunne werkloozen aan het werk te stellen. Gezien Handel en Nijverheid zich zullen kunnen vestigen en uitbreiden langs de boorden van dien waterweg en het hinterland. De innige dankbaarheid openbaar lijk te betuigen der Handel- en Nijver- heicjskamer Aan den heer Minister De Man, die den nood en de verlangens eener gan- sche streek begrepen heeft Aan den heer Baels, Gouverneur van West-Vlaanderen, die ons zijne mach tigen invloed steeds geschonken heeft Aan de heeren Burgemeesters, Sche penen en Raadsleden der steden Yper, Nieuwpoort, Komen, het stadsbestuur van Poperinghe en Wervick, al de ge meentebesturen die hand in hand met ons gewrocht hebben Aan de heeren Mandatarissen in Ka mer van Volksvertegenwoordigers en Senaat en aan M. Sobry, oud-burge meester van Yper, die ons hun steun en invloed schonken Aan de heeren provinciale Raads leden en in het bijzonder aan den heer Lommez, bestendige afgevaardigde, die ons krachtig ter zijde stond Aan het bestuur van Rruggen en We gen dat in zijne verscheidene graden ons steeds hielp met raad en daad Aan den bond der geteisterden van het arrondissement Yper en in het bij zonder aan zijnen Voorzitter, M. Ar thur Butaye, de onvermoeibare verde diger van het Recht Aan onze" goede vrienden der pfan- del'skamf,r Nieuwpoort ^ap dg drijkpeys, die Qnze Werking Aan alle invloedrijke personen, die' het hunne bijgebracht hebben om onze werking te doen zegepralen. Men besloot ook deze dankbetui ging door de drukpers bekeyd te ma ken. Namens het Bestuur der Handel- en Nijverheidskamer, De Secretaris, De VpQrzifter, E, Tpussaert, H. VERMEULEN EEN BOODSCHAP VAN PRINS KAREL VAN ZWEDEN EN PRINSES INGEBORG. Hun Dank aan het Belgische Volk. Alvorens naar hun land terug t keeren, hebben prins Karei en prinses Ingeborg, ouders van onze betreurde Koningin Astrid, de volgende bood schap tot het Belgische Volk gericht Wanneer wij, de ouders het is nu negen jaar geleden, onze dochter Astrid als gemalin van uw huidigen Koning nadr haar nieuw Vaderland hebben vergezeld, heeft haar Vader zijn gevoelen uitgedrukt, dat hij met vreugde en een volstrekt vertrouwen zijn geliefde dochter aan haar gemaal en het Belgische Volk mocht schenken. Dat vertrouwen werd nooit be schaamd. Zoodra onze teerbeminde Astrid den Belgischen grond betrad, werd zij door de gansche Belgische Natie met een ge negenheid onthaald, die van jaar tot jaar in kracht en innigheid heeft toe genomen. Niemand beter dan wij, de ouders, weten hoe de liefde van het volk en zijn vertrouwen in Astrid's besten wil, om zich geheel en al aan haar nieuw Vaderland te wijden, haar hebben ge sterkt en haar geluk van echtgenoote en moeder hebben aangevuld, een ge luk dat onvoorwaardelijk zoet en on gestoord is gebleven. Het kan dan ook alleen natuurlijk zijn, voor ons en onze kinderen, dat wij den kostbaren plicht vervullen ui ting te geven, uit al de kracht van onze smartvolle harten, aan onze dank baarheid jegens het Belgische Volk, voor de overvloedige iiefde die het voortdurend aan ons aangebeden kind heeft betuigd. Uw zoo diep betreurde Vorstin, van uit den Zweedschen haard tot U geko men, had Belgie hartstochtelijk lief. De liefde van de Belgische Natie stemde haar hart, dat zoo jeugdig en zoo ont vankelijk was tot levendige weder liefde. Uw leed deelen wij met U. Maar ver boven ons eigen leed rijst onze diepe genegenheid voor uwen jongen Koning, die zoo verschrikkelijk werd beproefd, en voor zijn lieve klei ne kinderen en rijst tegelijk onze groote erkentelijkheid voor Hem, die aan onze teerbeminde dochter een zoo oneindig geluk wist te geven (get.) CARL INGEBORG. Onder de zaken die thans nog in werking zijn is een Luiksche maat schappij en een afdeeling van de Shun (Société du Haut-Uélé et du Nil). De Plantaties van Ethiopië baatten 1.500 Ha. uit en leverden in 1933-34 645 ton koffie op. Een groep van Leu ven had eveneens aanplantingen aan gelegd. Verschillende Belgen hebben belangen in katoenkweek en anderen zijn naar het land van den negus ge gaan als koffieplanters. Ons zou echter een oorlog tusschen Italië veel meer aanbelangen door de ligging van Congo, dan wel uitsluitend door de economische betrekkingen met Ethiopië. En daarom moet ons land eveneens met groote aandacht de kwes ties volgen, die thans beslist worden gedurende de nog steeds voortdurende pogingen tot vreedzame oplossing van het conflict. ALLERHANDE BERICHTEN. Ethiopië staat thans in het brand punt van de belangstelling en zoo ie dereen wel zijn ligging kent, weet men over het algemeen toch maar weinige bijzonderheden over dit uitgestrekte gebied, Want uitgestrekt is Ethiopië het heeft niet minder dan 1.120.400 vier kante kilometer oppervlakte, wat dus een weinig meer is dan 37 maal Belgie. en meel. neeTstiiieii ci licrcnre; winden, en valt er weinig regen. Op het centraal massief van Ethiopië is het, daartegen vergeleken, een aardsch paradijs Te Addis-Abeba, dat slechts op 9Noorderbreedte ligt, maar op 2.400 meter hoogte, is de ge middelde temperatuur der warmste maand 18 gr. en die van de koudste maand nog I 4 gr. De regenneerslag op een jaar bereikt 1 meter 26, en is het hoogst in de maanden Maart-April en vooral van Juli tot September. Er is Ethiopië was vroeger afhankelijk van ec^ter noo;t een maand zonder regen. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE Egypte en bleef dit tot in de 1 7 gedurende welken tijd het bestuurd werd door afgevaardigden van den Koning van Egypte. Later kreeg het dan zijn eigen vor sten maar bleef het in kleinere gebie den verdeeld. Het is echter door den strijd tegen de hebzucht van verschillende Euro peesche mogendheden, dat Ethiopië tot zijn eenheid geraakte en het was voornamelijk door de overwinning van Menelik, koning van Choa, op de Ita lianen, te Adoea in 1 896 dat die een heid verstevigd werd. Gansch de be volking van het rijk nam namelijk deel aan de inrichting van den weerstand door de overwinning op de Italianen bekrachtigde Menelik zijn macht over het gansche gebied. Dat Ethiopië vooreerst lang in kleine gebieden verdeeld bleef, en thans trots het omringd zijn door kolomen van verschillende groote mogendheden onafhankelijk bleef, ligt gedeeltelijk natuurlijk aan de tegenwerking juist van die groote mogendheden tegen el kaar, maar yoqrnamelijk toch aan de grondgesteltenis, Ethiopië vormde bij den oorsprong een compact vulkanisch blok, dat de naburige gebieden met gansch zijn berg chtig massief^ overheerschte. Thans nog dalen de boorden van de hoog vlakte, als een reusachtige myw, neer de vlakten. In het Oosten namelijk vormt die b.oOtd van Noord tot Zuid op èf)0 kilometer afstand een verticale afsluiting van basaltrotsen van 1000 meter hoogte. Het is die eigenaardigheid, die zoo als we zegden, de onafhankelijkheid verklaart van Ethiopië, dat nochtans te midden van de uitgestrekte, gloei ende, woestijnachtige vlakten, een zeer begeerenswaardig stuk land is, daar de Vreemdelingen het land rijk en in groo- ten deele gezond weten,. Het biedt een buitengewoon con trast aan met de gebieden langs de Roode Zee, met Eritrea dus en de So- malilanden, die mede van de gloeiend- ste streken zijn van de wereld Te Djiboeti, maar meer nog te Ma^- saoea, daalt de thermometer nooit on- 1 der 20 gr. en gereikt er soms 45 gr, Onze wintermaanden van November tot Januari zijn het droogst... en daar op wacht dus, naar men beweert, Italië om zijn operaties te beginnen. Dit kan men aannemen,wanneer men weet, dat in Ethiopië dat toch binnen de tropische gewesten valt, de regens volgen uit woeste onweders. De grond wordt dan zoo diep doordrongen, dat menschen en paarden van tien tot twin tig centimeter in het slijk zakken de rivieren wassen en sleepen rotsen en hoornen mede. Daar Ethiopië grooten- deels geen wegen en geen bruggen kent kan men zich voorstellen weike verras singen er alzoo aan de moderne bewa peningen kunnen voorbehouden wor den. Er zijn tot 1 500 en 2000 meter die pe bergengten, die niet overbrugd zijn, zoodat men den eenen wand af, den kleinen bergstroom over en dan weer een bergwand op moet, om een klei nen afstand af te leggen, wat uren en uren vraagt. Zeggen we dan nog dat Ethiopië zeer rijk is aan talrijke gewassen kof fie, suikerriet, katoen en talrijke voor ons weinig gekende planten en aan vele ertsen goud, platina, ijzer, ko per. en thang heeft men er ook pe trool gevonden. Ziedaar enkele gege veng, die de begeerlijkheid der om liggende kolonisators, nog beter doet begrijpen. Handelsbetrekkingen met Belgie De handelsbetrekkingen tusschen ons land en Ethiopië zijn weinig belangrijk Nochtans verkocht de Relgisch-Luxem burgsche Unie in 1933 voor 3.800.000 frank aan staal, spoorstaven, ijzerwa ren, cement, katoenweefsels, glaswerk bier en zoo meer, tegenover 932.000 frank in Ethiopië leverde ons in 1933 voor 304.000 fr. producten tegen 153.000 frank in 19 32 en voornamelijk huiden leder, koffie en was. Verschillende Belgische ondernemin gen zijn echter in F.thiopie gevestigd. Er werd na het bezoek van Ras Taffari (heden den Negus) aan Belgie in I 934 een regie van den alkooi ingesteld (Ri- alet). Zij gaf echter niet de verwachte uitslagen. Geen Oorlog zoolang men te Genève beraadslaagt. Mussolini heeft naar Reuter uit betrouwbare bron verneemt aan het Comiteit van Vijf, de definitieve verze kering gegeven, dat Italië niet tegen Ethiopië ten strijde zal trekken, zoo lang de besprekingen te Genève voort duren. De Popoio d Italia formuleert de minimum-voorwaarden voor een Itali- aansch-Britsch accoord thans als volgt «Ontwapening en controol door mid del van militaire bezetting. Frankrijk en Groot-Britannie, zegt het blad, mogen de Ethiopische moei- jkheden niet ingewikkelder maken door een formule van collectieven bij stand. Flet is noodig, dat een duide- jke toestand wordt, n§vlic*vt U^UIU alia voor een militaire bezetting vormt Egypte, dat niettemin een staat is met souvereine rechten. Wat de col- ectiviteit betreft, noch Frankrijk, noch tngeland passen haar toe in hun man daten, welke ondanks het feit, dat zij en collectief karakter hebben en Vol- xenbondsbezit zijn, zich geleidelijk tot koloniën en protectoraten hebben ont wikkeld, dat wil zeggen tot gesloten aitbatingsgebieden. De Italiaansche re geering daarentegen heeft verklaard, dat zij de rechten van andere landen, voor zoover zij op regelmatige wijze erkend zijn, wil eerbiedigen. Een korte rede van den Duce. Zondag namiddag na een défilé van de voorwachters te hebben geschouwd heeft de Duce te Rome van op het balcon van het Paleis van Venetie, een menigte van 50.000 personen toege- proken. Hij zegde het volgende Kameraden, de enkele woorden, die gij van mij verwacht, stuur ik u. toe Wij zullen rechtdoor gaan De menigte antwoordde met langdu rig gejuich en met de kreten van «Weg. met Ethiopië Beginnen de vijandelijkheden tusschen 15 en 20 dezer 1 e Addis-Abeba is, men algemeen van oordeel, dat Italië met de vijande- ijkheden zal beginnen tusschen den I 5 en 20 dezer. Tengevolge van deze geruchten heeft de Duitsche gezant te Addis-Abeba, aan Hitier gevraagd, schepen naar Dji boeti te zeilden, om de ontvluchting van de Duitsche kolonie uit Ethiopië te vergemakkelijken, Hoe de Oorlog zou verloopen in Ethiopië. Men denkt in de Ethiopische hoofd stad dat de Italiaansche overheden een schitterende zege zullen willen behalen in geval een offensief losbreekt aan de grens van Ethiopië, ter plaatse zelf, waar Italië in 1 896 verslagen werd, te Adoua. Men oordeelt, dat de pantser-auto's en de tanks een overwegende rol zullen spelen bij het eerste oprukken der Ita lianen. Vervolgens zouden de Italianen Aksoem en de omliggende streek be zetten. De Ethiopische troepen in Eritrea, staan onder het bevel van den ras Sey- oum. Gezien de verpletterende meer derheid van het Italiaansch materieel, zal hij waarschijnlijk, zonder tegen stand te bieden, een grondgebied van ongeveer 100 tot 120 kilometer diepte ten Zuiden der Eritreesche grens prijs geven. Daarentegen, naarmate de Italiaan sche troepen zich van hun basis ver wijderen, zouden zij uiterst tref baar

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1