s De teerling is geworpen F. C. POPERINGHE-C.S. YPER DE GROOTE MATCH 25 fr- 1 HEDEN ZONDAG NAMIDDAG TE 3 UUR op den Kouter 15 JAAR. NUMMER 41. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 13 OCTOBER 1935. ABONNEMENTEN 16 fr. I Men abonneert op alle belgische postkantooren. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT DE OORLOG IN ETHIOPIE. MAAR... TOT HOEVER ZAL HIJ ROLLEN DE GRENSARBEIDERS. AANKONDIGINGEN LANDBOUWKRONIEK. Om in onze boomgaarden de wei nig opbrengende of minder gevraag de variëteiten door betere te ver vangen past men de hergriffeling toe. Deze methode is niet nieuw en werd reedsaanbevolen door Lachau- me in in 1858. Ze kwam terug aan de orde ver leden jaar op het fruitkundig Con gres te Parijs. Dezelfde kwestie zal ook behandeld worden op het fruit kundig Congres, in October 1935. in de Internationale Tentoonstelling te Brussel. Gewoonlijk zaagt men de takken bij hun aanhechtingspunt af en past de kroon of de spleetgriffeling toe. Volgens de methode van Lachau- me, die aanbeveling verdiend, laat men de dikke takken onaangeroerd, enkel het uiteinde wordt weggeno men en al de vertakkingen; de ent, waarvan het binnenste gedeelte aan gesneden is in den vorm van een langen bek van een fruit, wordt in- gelascht tusschen de schors en het wit hout op de gansche lengte der takken en niet van boven of van on der. De takken zijn dan beter ge schikt om vruchten te dragen en geven minder gulzige twijgen- Ophet uiteinde past men de kroon of de spleetgriffeling to.e. De griffeling heeft plaatsin April of Mei als het sap begint te stijgen. Het is niet voldoende schoone en goede variëteiten te hergriftelen om het gevraagde fruit op de markt te brengen; wemoeten door bespoeiing de ziekten en insecten weren door een doelmatige bemesting de noo- dige voedende elementen in den grond brengen. Daarom zullen we in den Wintereen mengsel uitstrooi en van 800 kgr. Supra en Sooaiooo kgr. Sylviniet-Kainiet per 11a. en in Maart =300 kgr, ammoniaksulfaat lichtjes ondereggen. Gustaaf Gillekens. Algemeene Ingang 3.00 fr. DRANG NAAR 'T OOSTEN MEMEL ALS INZET DE BUITENLANDSCHE MIJNWERKERS. DE STRIJD TEGEN DE WERKLOOSHEID UITVOERING VAN OPENBARE WERKEN. GAZET FOPERIHGGE 1 Jaar, per post 25 fr. I 30 fr. 1 Losse Nummers 0.25 fr. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in *t post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevefs-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 De oorlogsgeesel moge nu ook al opnieuw over de wereld zijn gekomen, we mogen van den morgen tot den avond en den heelen nacht door over stelpt worden met berichten over den opmarsch en de luchtbombardementen van de Italianen, het wil er maar bij niemand in, dat het voor onszelf eens serieus zou kunnen worden. Geen mensch kan er met zijn hersens bij, dat men, terwille van Ethiopië, heel Europa nogmaals in vuur en vlam zou kunnen zetten. De eerste berichten over de aange vangen vijandelijkheden onderscheiden zich vooral door een zoo compleet mo gelijke tegenstrijdigheid, al naar gelang zij uit Ethiopische of uit Italiaansche bron komen, maar, na vier volle jaren dagelijksche ervaring met oorlogscom muniqués zal het publiek thans wel ge leerd hebben, wat omzichtiger te zijn in het doorslikken ervan. Het zal er nu wel op zijn voorbereid dat elke mededeeling, van de eene par tij onmiddellijk door de andere zal worden gelogenstraft, en dat beide evenveel betichtingen van schending der oorlogswetten af te wijzen zullen krijgen als zijzelf er aan hun tegenstan ders ten laste leggen zullen. 't Begint reeds met het luchtbom bardement van Adoea. Uit Ethiopische bron komt de aanklacht, dat de Italia nen een onverdedigde stad hebben aan gevallen en dat onder de 1 700 slacht offers van deze operatie zich tal van vrouwen en kinderen bevinden zouden, terwijl zelfs op de gebouwen van het Rood Kruis bommen gevallen zouden zijn. En hierop komt dan van Italiaansche zijde deze bespottelijke verklaring dat dit bombardement feitelijk een misver stand was. Enkelè vliegers die... vlug schriften uitwierpen werden be schoten en vlogen dan naar Adoea om tot wraakneming over dezen aanval, bommen te gaan strooien over het fort yap deze §tad Wat willen de Italianen nog vertel len over de onmenschelijke barbaarsch- heid van de Abessyniers, als ze ons hier willen wijsmaken, dat zij deze be volkingen eerst allen maar met... trac- taatjes hebben willen bombardeeren Dan nemen zij zeiven toch aan, dat de soldaten van den Negus tenminste lezen kunnen, en zich de kennis van letters en cijfers bijbrengen heeft toch, voor zoover we weten, nooit tot de eer ste zorgen van kanibalen behoord. Maar... wat beteekent dan, langs den anderen kant, de aanklacht tegen de Italianen betreffende het bombar dement van een onbeschermde stad Vooreerst, wat zal Adoea al als stad te beteekenen hebben Het zal wel niet meer zijn dan een kraal van stroo- hutten zooals tenslotte alle Ethiopi sche parochies er zullen wezen, en in dien de Italianen zich bij een oorlog in zulk land moesten houden aan de krijgswet, die het beschieten van onver sterkte plaatsen verbiedt, dan zouden zij er overal mogen bombardeeren, be halve daar... waar hun vijanden zich samentrekken en waar ze dezen dus kunnen raken. Het ligt voor de hand, dat in een zoo achterlijk georganiseerd land, on- dgr zpo ongewone natuurlijke omstan digheden, pen oorlog onmogelijk streng aan de bepalingen van krijgs- en vol kenrecht kan onderworpen worden, en alvast zullen de Italianen voor tucht- en strafmaatregelen tegen bevolkingen of gevangenen niet, op Duitsche manier een excuus moeten zoeken in het feit, dat zij door franc-tireurs bestookt zou den zijn, als in dit land toch geen ge regeld leger bestaat en iedereen die een geweer draagt er dus even goed een soldaat als en franc-tireur kan wezen. En een guerilla-oorlog zullen de Ita lianen dan pok moeten aanvaarden en ondergaan in een land, waar zij ten slotte dan toch zijn binnengedrongen. Al de berichten wijzen erop, dat zij een grooten, missehien gen beslissende slag willen slaan, vóór dan de Volken- bondslapden tot een vast en eenstem mig besluit inzake sancties geko men zullen zijn. En het ziet er wel naar uit, alsof deze Volkenbondslanden zei ven niet zoo kwaad zouden zijn, indien ze zich binnen weinige dagen reeds voor het fait acompli van de Itali aansche verovering zouden zien gesteld Klaar blijkt in ieder geval, dat ner gens groote lust bestaat om de bedrei ging met militaire sancties tegen Italië in daden om te zetten. Zelfs in Enge land teekent zich een krachtige stroo ming tegen eenig optreden van de Mid- dellandsche Zeevloot af. Wordt niet gemeld dat Koning George-zelf al zijn invloed aanwendt om een strijd met Italië te bezweren Het is zeker dat de verklaring van Mussolini dat hij de toepassing van economische sancties door de Volken bondslanden niet als een oorlogsdaad zal aanzien, de taak van deze landen, en van Groot-Brittannie in 't bijzonder van heer wat gevaar verlicht heeft. Inderdaad, kunnen alle regeeringen leden van den Volkenbond, thans zeg gen Wij laten niet toe, dat door on derdanen van ons onder welken vorm ook steun en hulpmiddelen naar Italië gezonden worden, maar als wij het em bargo op wapenen voor Ethiopië op heffen en er ons als gouvernement niet tegen verzetten dat particulieren krijgs- materieel naar Ethiopië sturen, dan moeten zij goed weten dat het op hun eigen verantwoording en risico is en dat wij onze oorlogsschepen niet zullen doen tusschenkomen, mocht een vaar tuig, zelfs onder onze eigene vlag, dat wapenen en munitie voor Ethiopië ver voert, door een Italiaansch oorlogs schip aangehouden, opgebracht of zelfs getorpedeerd worden. Dat ziet er op eerste gezicht on rechtvaardig uit, in dezen zin, dat de Abesyniers niet beschikken over het middel om op dezelfde manier zee transporten naar Itahe te onderschep pen, maar tot zulke neutraliteit ten bate van Italië zullen Engeland en Frank rijk zich in de Middellandsche Zee wel gedwongen zien, als toch nog zoovele groote landen niet tot den Volkenbond behooren en zich dus ook niet verplicht zullen achten om deel te nemen aan de sancties Daar hebben we reeds de formeele verklaring van president Roosevelt te San Diego afgelegd, waarin hij uit drukking gaf aan de vastberadenheid van Amerika om in dezen oorlog vol komen neutraal te blijven. Hieruit zal dus direct al wel voort vloeien, dat Amerika zich het recht voorbehoudt om zoowel aan de eene als aan de andere der strijdende par tijen levensmiddelen en krijgsmaterieel te leveren, en nu zien we niet goed, hoe de Britsche en Fransche smaldeelen in de Middellandsche Zee een Ameri- kaansch schip met een lading voor Ethiopië zouden kunnen doorlaten en het zelfs in een van hun eigen havens laten lossen, terwijl zij een ander Ame- rikaansch schip, maar met een lading voor Italië, zouden kunnen prijsmaken zonder hierdoor automatisch een oorlog met Amerika te ontketenen. En zal Japan niet op dezelfde manier zijn neutraliteit in dit conflict er kend en gerespecteerd willen zien Aldus zou de taak der vloten in de Middellandsche Zee zich moeten bepa len tot het beletten dat, onder de vlag van eenig Volkenbondsland producten uit dit land naar Italië zouden worden gezonden, en, als Italië de economische sancties aanneemt, dan zou het een dergelijk optreden van de Engelsche of de Franschp zeemachj ook nipt als een oorlogsdaad kunnen beschouwen. Deze en zoo ontelbare andere over wegingen, in dien aard, mogen ons nog altijd doen hopen dat, indien Mussolini ook zijn teerling in den Ethiopischen bak geworpen heeft, deze teerling toch niet tot in Europa zal rollen. N. G. VOOR DE AFSCHAFFING VAN HET HOOFDVAK OP DE STEMBRIEVEN. Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Naar verluidt zal kamerlid Marquet bij de heropening van den parlemen tairen zittijd een voorstel indienen, strekkend t©t het afschaffen van het hoofdvak op de verkiezinsbrieven. De Libre Belgique is de meening toegedaan dat dit voorstel alleen in de kamer zelf tegenkanting zal vinden, want dat de openbare meening er on getwijfeld voor gewonnen is. De Fransche Contingenteering. De kwestie van de grensarbeiders blijft in ons West-Vlaamsch grensge west steeds de grootste bekommernis verwekken. Men kan licht begrijpen met welke onrust onze 1 7.000 grensar beiders den datum van 18 October, datum van toepassing van het Fransrh dekreet, zien naderen.Ook van de zijde der Fransche nijveraars is men zeer ongerust, want talrijke fabrikanten we ten niet door welke Fransche elemen ten zij onze flinke Belgische werklie den gaan vervangen. De afgevaardigden van Belgisch verbond der Christene Textielarbeider; hebben besprekingen gevoerd met M. Ley, voorzitter van de Intersyndikaie Patroonsorganisatie van Fransch-Noord Deze besprekingen liepen over de praktische toepassing van het Fransch dekreet. Moeten de af te danken per centen toegepast worden per fabriek of per bedrijfsgroep Onze Belgische af gevaardigden hebben een warm plei dooi gehouden voor de toepassing per bedrijf. Het Fransch dekreet kan ge makkelijk op die wijze worden begre pen, en in dit geval zou de toestand niet zoo gevaarlijk zijn als bij de toe passing per fabriek. Voor t gewest Roebaais-Toerkonje is de toestand als volgt Fransch personeel in Frankrijk ver blijvend 21.239 arbeiders, 20.392 arbeidsters vreemd personeel in Frankrijk verblijvend 3394 mannen en 2613 vrouwen personeel in Belgie verblijvend 7.573 mannen en 6.918 vrouwen. Op 62.129 textielarbeiders en arbeidsters zijn er in totaal 6.006 vreemde die in Franrijk verblijven en 14.491 Belgische grensarbeiders, die dagelijks naar huis gaan, 't zij in het geheel 32.99 inwonende vreemde lingen en Belgische grensarbeider? Neemt men de bedrijven afzon. 2r- lijk, dan komt men echter tot 54 voor de katoenspinners, 51 voor de wolkammers en -kaarders en neemt men de fabrieken dan komt men in sommige nog tot een hooger procent. M. Ley verklaarde dat hij, namens de Fransche patroons, bereid is deze oplossing te aanvaarden, indien de Fransche regeering er geen bezwaar in vindt. De Fransche patroons zouden zelfs verder willen gaan, namelijk dat het vorig regiem ongewijzigd zou blij ven. Doch, daar zulks bezwaarlijk van de Fransche regeerders zal worden be komen, zoo zal worden aangedrongen op de toepassing van het dekreet per bedrijfsgroep. In dit geval zouden er niet veel Belgen moeten afgedankt worden. De Fransche patroons zullen in dien zin bij hunne regeering optreden Onze Belgische grensarbeiders ver wachten dat de Belgische Regeering deze kans niet zal laten ontglippen. DE GRENSKAARTEN. Schikking tusschen Belgie en Frankrijk betreffende de grensarbeiders Het Belgisch Staatsblad van Zon dag 6 October, deelt mede Overwegende dat ten allen tijde een groot aantal Belgische onderhoorigen in de in Frankrijk gelegen nijverheids handels- of landbouwinrichtingen zijn komen arbeiden, terwijl zij hun woon plaats in Belgie behouden, naar welk land zij in beginsel eiken dag terug- keeren Overwegende dat uit de ondervin ding evenwpl blijkt dat de beschikkin gen vroeger getroffen door de respec tieve Regeeringen tot regeling van het grensverkeer tusschen beide landen, op zekere punten dienen gewijzigd te zijn; Dat het bovendien wenschelijk was de tot nu toe getroffen verschillende schikkingen in oen enkelen tekst te vereenigen Gezien artikelen 1 en 10 van het Fransch-Belgische Arbeidsverdrag van den 24 December 1924 Zijn de Belgische en de Fransche Regeeringen overeengekomen aangaan de de volgende bepalingen Art. 1- Door de grensarbeiders dient men te verstaan de Belgische en Fransche onderhoorigen die, alhoewel zij hun werkelijke verblijfplaats behou den in het grensgebied van een der beide landen, waar zij in beginsel eiken dag terugkeeren, gaan arbeiden in een nijverheids- of landbouwinrichting ge legen in het grensgebied van het andere land. Art. 2. - De grensarbeiders van elk van beide verdragsluitende landen zul len gemachtigd zijn de grens te over schrijden om in het grensgebied van Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. het andere land te arbeiden, indien zij in het bezit zijn van de grenskaart waarvan het model en de voorwaarden van aflevering en van geldigheid in bijlage A bepaald zijn. Art. 3. - De krachtens onderhavige schikking afgeleverde grensarbeiders kaarten zijn in beginsel geldig gedu rende twee jaar. Zij worden kosteloos afgeleverd en geviseerd. Bij uitzondering kunnen grensarbei- derskaarten voor een korteren duur dan twee jaar afgeleverd worden, in zonderheid wanneer het gaat om mon teurs of andere werklieden die voor een beperkten tijd in het grensgebied van een der beide landen komen werken terwijl zij verder hun verblijf houden in het andere land, zelfs buiten het grensgebied van dit laatste. Art. 4. - De grensgebieden waar binnen onderhavige schikking van toe passing is, zijn in bijlagen B en C om schreven. Ze zullen in gemeen overleg door eenvoudige wisseling van diplomatieke nota s kunnen gewijzigd worden, in dien de omstandigheden dergelijke wij ziging zouden wettigen. Art. 5. - In geval de houder van een grensarbeiderskaart een misdrijf begaat zullen de bevoegde besturen van het eene of van het andere land hem ge zegde kaart kunnen afnemen. De kaarten afgenomen door het be voegde Bestuur van het land waarin de houder gemachtigd was te arbeiden worden, met opgave van de reden dei- intrekking, aan het Bestuur van het andere land teruggezonden. Art. 6. - Deze schikking zal bekrach tigd worden. De akten van bekrachti ging zullen zoodra mogelijk te Brussel uitgewisseld worden. Ze zal in werking treden zoodra ze in het Staatsblad van elk van beide verdragsluidende landen bekend ge maakt is, - -Cricferhavïgé schikki**- «d-- 5-4- December 1936 van kracht blijven. Behoudens opzegging, zal ze vervol gens van jaar tot jaar stilzwijgend ver nieuwd worden. De opzegging zal drie maanden vóór het verstrijken van eiken termijn moe ten genotificeerd worden. De schikkingen van 14 Juli 1928, van 31 Maart 1931 en van 8 Maart 1934 zullen ophouden uitwerking te hebben op den datum der inwerking treding van onderhavige schikking. De Hergriffeling van Fruitboomen en Boomgaarden. Memel, we hebben het reeds vroe ger geschreven, is een der grootste twistappels van Europa. Door art. 99 moest Duitschland de stad met de ha ven van Memel afstaanaan de bij zonderste Verbondene mogendheden, die er later zouden over beslissen. Dat is een van die na-oorlogsche po litieke dwaasheden, die men maar niet eens kan uitleggen, zelfs niet met den besten wil. De Verbondenen wisten niet goed wat zij met Memel moesten aanvatten eindelijk werd er een soort mandaat van gemaakt en ten slotte viel deze stad in de handen van het kleine Li- thauen. Dat Duitschland nooit afstand heeft gedaan van zijne souvereine rechten op Memel, hoeft geen betoog en het Reich zal alle mogelijke middelen inspannen om deze haven terug te krijgen. De verkiezingen welke in Memel zijn aangevat, gaven dan ook aanlei- din voor de Duitsche Nazi's om herrie te verwekken in dit gewest. Het oogen- blik is voor Duitschland dan ook goed gekozen, daar Engeland gespannen zit met het Italo-Abessinisch geschil en dat Frankrijk niet weet wat het moet aanvangen, Duitschland ««'•■int ook. tijdelijk aan alle betrachtingen verzaakt te hebben in 't Westen sedert Frankrijk versterkt is door den muur Maginot en dat Bel gie ook zijne versterkingen heeft doen dragen op zijn Oostergrens. Het Reich heeft dus de oogen ge richt op het Oosten. Eerst Memel, dan de kleine Baltsta- ten en eindelijk een Auschluss, niet al leen met Oostenrijk, maar tevens met Hongarije. En Polen zal men vragen Polen was na den oorlog gedurende eenen langen tijd; de bloeds-vijand van Duitschland, maar de twee staten heb ben over eenige jaren een verbond he loten, waarbij hun wederkeerige be langen geregeld werden. Polen zal dus Duitschland laten begaan en als com pensatie zou Duitschland aan Polen toelaten de hand te leggen op Tsjechie Beide staten zouden zich verstaan om zich samen te verdedigen tegen eenen mogelijken uitval van Rusland. Dat alles zou Mussolini toelaten met dien verstande dat Duitschland zich niet zou bemoeien met het geschil in Oost-Afrika. Zoo staan de politieke zaken nage noeg op dit oogenblik. Wat hiervan zal voortkomen, zullen wij moeten afwachten. Ook heeft Frankrijk, dat ditmaal als een soort scheidsrechter oprijst, nog zijn laatste wpord niet gezegd. Het Statu-Quo bewaren schijn niet meer mogelijk, daar Mussolini nooit zal afzien van zijnen aanval op Abes- sinie. Wij willen evenwel geen besluiten trekken. Meer dan ooit willen wij de zaken met de grootste onpartijdigheid nagaan, de hoop uitdrukkend, dat ons land in geen enkel conflict zou betrok ken worden, zoolang onze grenzen door niemand worden geschonden. Onze politiek moet eene politiek zijn van volstrekte neutraliteit. Het is ove rigens wel zoo dat het Belgische volk het vraagt. G. B. aan de werkloozen welke de buitenlan ders vervangen zouden, niet meer de zelfde vergissingen van vroeger zou begaan. Aan een anderen kant heeft de werkloozendienst een geneeskundig onderzoek voorgeschreven voor werk loozen, die om gezondheidsredenen werkaanbiedingen hebben afgewezen. Voornamelijk ongehuwde Tsjechen, Zuid-Slaven en Polen zullen getroffen worden door de toepassing van 't kon- tingenteeringsbesluit. Met Frankrijk, Nederland en Italië bestaan er bijzon dere schikkingen. In t bekken van Charleroi zijn tot dusver 400 buitenlanders afgedankt op de 1 500 welke door 't besluit werden beoogd. De toepassing van het besluit tot kontingenteering van de buitenlandsche arbeidskrachten in de Belgische mijnen geeft aanleiding tot eenige moeilijkhe den. De Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg heeft het mijnbestuur op dracht gegeven van dichtbij een aantal feiten na te gaan, waarop de aandacht werd gevestigd. Het komt er o.m. op aan, dat men in de voorstellen die gedaan worden, Voor een bedrag van ruim 28 millioen frank goedgekeurd gedurende de maand September. Van regeeringswege wordt medege deeld De minister van Openbare Werken en Werkloosheidsbestrijding heeft, in den loop van de maand September, inschrijvingen voor de uitvoering van werken goedgekeurd tot een Jjedrag van ongeveer 28.200.000 fr. In deze som komen wegwerken voor .ten be drage van 22.500.000 frank. De dienst van de gebouwen heeft slechts weinig werken voorgesteld en deze betreffen het onderhoud van sommige staatsperceelen, zooals het paleis der prins-bisschoppen te Luik. Van belang zijn de produktieve uit gaven tot verjonging van onze offici- eele koncertzaal het koninklijk kon- servatorium te Brussel, waar de op brengst van het verhuren der plaatsen te lijden had vanwege de ouderwets heid van het gebouw. De aanbestedingen voor waterbouw kundige werken betreffen vooral het Albertkanaal, werken tot herbouwen van bruggen, de inrichting van de ha ven te Oostende en baggerwerken in de Maas. Ze beloopen tot een bedrag van 4.650.000 frank. Buiten de sommen voorzien voor deze werken, werden meer dan 3 mil joen 100.000 fr. toelagen beloofd, met het oog op de verbetering van de ge meentewegen, hetgeen overeenkomt met een bedrag van meer dan 1 0 mil joen frank. Het zal opvallen dat de door den minister in den loop van deze maand goedgekeurde inschrijvingen beneden het gewone bedrag blijven. De minis ter van Openbare Werken en Werk- loosheidbestrijding heeft immers ge durende de voorgaande maanden al de ontwerpen doen aanvangen, die reeds gereed waren en waarvan hij de aanbesteding en de uitvoering kon be spoedigen. De nieuwe groote werken zijn voor het meerendeel nog in een stadium van technische voorbereiding. De studies zullen derwijze doorge dreven worden dat de meeste ervan in het begin van het gunstige jaarge tijde zullen kunnen worden aanbesteed. Naast vermelde werken die recht streeks de Openbare Werken aangaan, dient nog gewezen op de toelagen in verband met de opslorping van de werkloosheid door de uitvoering van de gemeentewerken. De technische dienst die hiermede belast is, heeft, sedert hij toegevoegd is aan het departement van Openbare Werken en Werkloosheidsbestrijding, subsidies verleend voor een bedrag van meer dan 63 millioen, waarvan 37 mil joen voor wegwerken, 5 mihoen voor rioleering, 8 /i miljoen voor water voorzieningen en 12 miljoen voor ge bouwen ten behoeve van het openbaar onderwijs. Dank zij deze subsidies, zul len in werkelijkheid meer dan voor 250 miljoen frank werken uitgevoerd worden in uitvoering van het werk- verschaffingsplan.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1