Terug naar de Monarchie ABONNEMENTEN NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT VERANDERING VERBETERING. DE CULTUREELE TAAK IN ETHIÖPIE. HET PARLEMENT EN UITZET HET MIJNBEDRIJF. f VIERT 11 NOVEMBER FAKKELTOCHT DE STIJGING VAN HET INDEX-CIJFER. 15 JAAR. NUMMER 45. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 10 NOVEMBER 1935. FOmiHGHE 1 Jaar, per post 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. 30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in *t poat- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 Ir. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur- waarders. Voor dikwijls te herhalen ro le !a men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. IN GRIEKENLAND. Als een oud recept tegen neusbloe den herinneren we ons een postzegel tegen z'n gehemelte plakken, en als dat niet helpt, dan kunt ge 't nog altijd probeeren met dezen postzegel er wee af te nemen. Aan deze remedie hebben we te ruggedacht, bij 't vernemen van der uitslag der volksstemming in Grieken land. Door eenzelfde plebisciet werd ir April 1924 de Koning van zijn troon vervallen verklaard. Hij had nog 325.329 getrouwen behouden, maai 758.742 zijner onderdanen hadder, voor de republiek gestemd. Nu blijken er nog slechts 32.45/ republikeinen te zijn, terwijl 1.492.99/ Grieken den Koning terugroepen Deze geweldige ommekeer in de volksopinie zou zich nog eenigszins la ten verklaren, indien Koning George een zeer sterke persoonlijkheid ware, en de vergelijking tusschen wat hij vooi zijn vaderland gedaan heeft en dat wa', de republikeinsche regeeringen tot stand gebracht hebben, de Grieken tot de ervaring hadde gebracht, dat zij van de klaver naar de biezen zijn ge- loopen. Maar deze Koning is een nog vrijwe onbeschreven blad. Toen hij in 1924 afgezet werd, was 't met moeite, dat eenige grief van persoonlijken aard te gen hem geuit werd. Het was veel minder hijzelf dan het monarchiek be ginsel dat door het plebisciet werd ver oordeeld, nadat hij reeds door de revo lutie genoodzaakt geworden was, het land te verlaten. En toen hadden de Grieken reeds meer dan eens een bedenkelijke nei ging vertoond om hun koning te be handelen als de kinderen hun speel goed. Tot tweemaal toe was zijn vader, Constantijn die met een zuster van de Keizer Wilhelm getrouwd was en des wege tot het uiterste de aansluiting van Griekenland bij de geallieerden wist tegen te houden, tot afstand van den troon genoodzaakt geworden. Toen Venizelos hem, tijdens den oorlog een eerste maal uit den weg had geruimd, werd nog niet tot de uitroeping van de republiek overge gaan. De kroon werd ter beschikking gesteld van Constantijns oudsten zoon dezelfde die thans teruggeroepen wordt maar deze had zijn vader in ballingschap gevolgd. Zijn jongere broeder Alexander ech ter was in het land achtergebleven en deze werd dan tot Koning van Grie kenland uitgeroepen wat hij nog was bij den wapenstilstand. In 1920 echter stierf deze jonge vorst al tengevolge van een beet door een aap. Niet ieder gekroond hoofd is t gegeven in t harenas te sneuvelen. Na Alexanders dood vonden de Grieksche royalisten geen betere op lossing dan... Constantijn maar weer terug te roepen, doch hij zou het geen twee jaar lang op den troon uithouden. In September 1922 reeds werd hij an dermaal afgezet en ditmaal nam zijn oudste zoon George II zijn plaats in. Dezes positie bleek echter aldra die te zijn van... zondebok voor alle mis slagen van de regeerders die hem in den jongsten tijd waren voorgegaan en in het bijzonder dan van deze van zijn eigen vader. Hij werd verantwoordelijk gesteld voor al de ellende die uit de voortzet ting op eigen handje door de Grieken van de vijandelijkheden tegen de Tur ken waren voortgevloeid, en de repu blikeinsche gedachte won zoo snel en zoo vervaarlijk veld, dat de regeering den Koning den raad moest geven om alvast maar tusschen zijn persoon en zijn onderdanen de vaderlandsche grens te leggen, in afwachting dat de Nationale Vergadering over zijn lot beslissen zou. Het werd nog geen vlucht naar Va rennes, maar daar trok het toch op. Na zijn vertrek echter bleek tegen standers van zijn persoon en zijn re giem het niet eens te kunnen worden over wie en wat ze in de plaats zouden stellen. Venizelos, de oude republi kein, meende de kans thans schoon om het gemeenbest uit te roepen, maar de tijd bleek daartoe nog niet rijp. Zijn voorstel om het heele vraagstuk aan het plebisciet te onderwerpen werd afgewezen en hijzelf moest opnieuw land verlaten, terwijl generaal Condo ryotis het regentschap uitoefende. De uitnoodiging om vrijwillig af stand van den troon te doen, werd door den Koning afgewezen. Heeft hij nog vertrouwen gehad in den uitslag van een referendum Mogelijk wel maar dan moet het een wreede teleur stelling voor hem geweest zijn. Er werd toen overgegaan op 1 3 Apr. 1 924 de cijfers ervan gaven we reeds hooger. De eerste periode van zijn balling schap bracht hij te Boecarest door, in het vaderland van zijn echtgenoote. Deze was namelijk prinses Elisabeth, dochter van Koning Ferdinand van Roemenie en zuster van den huidigen Koning Carol. Zoo bleef hij nog dicht in de buurt, maar toen hij alle kans op spoedigen terugkeer verkeken zag, vestigde hij zich in Engeland, waar zijn interes santste daad geweest is dat hij zich van zijn vrouw liet scheiden. Over den invloed, dien zijn verblijf op Britschen grond op zijn mentaliteit uitgeoefend heeft, is door hen die zijn terugkeer in Griekenland voorbereid hebben, niets dan het beste gezegd geworden. Het Helleensche volk mocht thans eén vorst verwachten, die in En geland de model-leerschool doorloopen heeft van de monarchie, gesteund op de ruimste beginselen van het parle mentarisme en de volksmacht En daar blijkt nu het Grieksche volk met eett meerderheid, die zich slechts aan den Hitleriaanschen triomf in het Saargebied laat vergelijken, alle red ding uit zijn nood van te verwachten. Het is het liedje van alle landen en alle volken in dezen tijd. In tegenstel ling met de oude wijsheid, dat veran dering zelden verbetering is, ziet men overal slechts kans op verbetering in de verandering. Baat het niet, dan schaadt het niet. Erger dan 't nu is, kan 't al niet wor den. Zoo wordt thans overal gerede neerd, en nooit waren dte tijden beter voor de politieke leiders die het óte-toi de la que je m'y mette op hun vlag geschreven hebben. iedereen wil naar nieuwe bezemp grijpen, in de hoop dat ze goed vagen zullen, maar nog nooit werd dit oude spreekwoord zoozeer tot schande ge maakt. Hoevele volken hebben al niet ervaren, dat de nieuwe bezem, dien ze zich hadden aangeschaft nog veel er ger ruide dan hun oude En dan zagen we ze weer naar dien ouden grijpen Natuurlijk... met geen beter resultaat. In de boodschap, door den huidigen Griekschen minister-president Condylis tot het volk gericht, staat te lezen, dat dit volk in zijn ontreddering een ver andering van regiem wenschte, maar het niet eens kon worden over den weg dien het inslaan moest. De jongste gebeurtenissen echter, de opeenstape ling van fouten door de republikeinsche gouvernementen bedreven, hebben, volgens Condolys, het volk dezen weg gewezen Terug naar de monarchie. Leve de Koning Het gezag belichaamd. Niet meer aan de zoozeer wisselende kansen, aan de ebbe en den vloed van de politiek overgeleverd. Wie zouden eerder tot applaus voor deze nieuwe evolutie in de Grieksche politiek geneigd kunnen zijn dan wij, Belgen, die een monarchie bezitten wel ke tot model voor heel de wereld van dit regiem strekken mag En toch zouden wij voor ons part, lang aarzelen, indien Koning George ons thans om raad vroeg. Nog is hij te Londen en reeds ont kiemen de ruzies onder zijn aanhan gers thuis. Want nu komt natuurlijk de groote vraag Wie van hen die zijn terugkeer ge prepareerd hebben zullen er het eerst van profiteeren Er zijn verschillende royalistische partijen Welke zal de overmacht heb ben Uit welke zal de minister-pre sident genomen worden Kort en goed Wie zullen de lakens mogen uitdeelen onder deze restauratie En nu reeds voorspelt men, dat de Koning de grootste moeilijkheden on dervinden zal, wanneer hij een nieuwe regeering zal moeten samenstellen. Belast hij mijnheer A met de samen stelling van een kabinet, dan weet hij dat hij mijnheer B en dezes aanhang tot weer onverzoenlijke vijanden van hemzelf en allicht van 't monarchieke regiem maakt, en omgekeerd. Er bestaat gen wispelturiger volk dan het Grieksche. Verbanning en ter doodveroordeeling zijn er gewoonlijk titels voor eer, aanzien en macht bij de eerstvolgende wenteling van het rad der fortuin, en als George II terug naar Athene trekt, dan zal 't hem in alle geval aan te raden zijn, z'n pied a terre te Londen maar niet op te ge ven. N. G. Het Vraagstuk van den Dag. 't Werk der Westersche mogendheden Zelfs de meest onnoozele begrijpt wel, dat economische oorzaken de drijfveeren zijn voor het optreden van den Duce. Trouwens in de laatste maanden is duidelijker dan ooit aan den dag gekomen, hoe de economische belangen alle daden van alle volken beheerchen. Op zichzelf is dit in het geheel niet schandelijk en afkeurens waardig tenslotte moet de mensch leven en het is zoowel het recht van den enkeling als van de massa te stre ven naar een zorgeloos bestaan. Er zijn menschen, die de meening toegedaan zijn, dat de mensch geregeerd wordt door zijn verstand, andere meenen weer, dat het gevoel de stuwkracht is. Men is misschien evenmin ver van de waarheid af, wanneer men zegt, dat e mensch allereerst de slaaf is van van zijn maag. In onze tijden, waar de, nood in steeds breedere kringen door^" dringt, leert de mensch weer eens wat eigenlijk honger beteekent en de op merkzame toeschouwer, die 's avonds nog teeds verzadigd naar bed gaat en desondanks het leed van andere tracht te begrijpen, kan zien hoe driften en krachten opgewekt worden, die men in deze beschaafde tijden eigenlijk niet verwachten zou. Slechts in tijden van welvaart kan de mensch zich de luxe van edel-zijn veroorlooven, kan hij den persoon van den andere, de rechten van den ander respecteeren. Zoodra echter weer een periode van ellende aanbreekt en edel- zijn niet in staat is de maag te vullen (en er zijn menschen, die zich niet alleen met een volle maag tevreden stellen) komt weer het aloude hulp middel, geweld, voor den dag. Door alle eeuwen heen heeft men dit als toevlucht gekozen en het is een uiting van pessimisme, wanneer men er aan toevoegt en zal men steeds als zijn toevlucht blijven beschouwen. Dit geweld-element komt nu in het particuliere leven niet zoo duidelijk tot uiting, hetgeen ook al veroorzaakt wordt, doordat men het niet gaarne in zijn naaste omgeving zien wil. Men be merkt het reeds eerder bij de manipu laties van groote handelsondernemin gen en men moet al blind of meer dan dom zijn, wil men het niet ontdekken bij de verhouding tusschen de volken. Italië's economischen toestand is van dien aard, dat het noodzakelijk is voor het fascistische rijk, uit te zien naar nieuwe bronnen van inkomsten. Wij zijn niet voornemens in den breede uit te weiden over de voordeelen, die Ethiopië, Italië zou kunnen bieden, wanneer dit land over de ontzaglijke rijkdommen van Ethiopië zou mogen beschikken, evenmin als wij dieper zullen ingaan op de strategische positie die het rijk van den Duce dan ver kregen zou hebben. Wij willen liever het een en ander ter sprake brengen betreffende de zoogenaamde bescha ving, daar Mussolini bij zijn campagne tegen Ethiopië er voortdurend op wijst, dat in het Afrikaansche land toestan den heerschen.die meer dan barbaarsch zijn. Men is licht geneigd te denken, dat een land beschaafd is, wanneer het be schikt over electrisch licht, auto's, trei nen en pantservliegtuigen. En een mensch, die zich tweemaal per dag de tanden poetst en met gesloten mond zijn eten kauwt, krijgt ook al gauw het predicaat beschaafd. Beschaafd-zijn is echter een etisch begrip en culmineert waarschijnlijk tweeduizend jaar geleden gepredikt zijn en die ook thans nog zelden in practijk gebracht worden. Een veroveringsoorlog is dus geen uiting van beschaafdheid en geeft het land, dat daartoe overgaat, niet het recht zich als cultuurverspreider op te werpen. Een uiting van beschaving was de rede van den Engelschen minister Hoare in den Volkenbondsraad, die een verdeeling der grondstoffen voor- Telde onder de industrielanden en daardoor dus erkende, dat ieder het recht heeft te profiteeren van de rijk dommen der aarde. Ook Hailé Selassie is bereid Italië in veel dingen te gemoet te komen, doch de Duce schijnt beheerscht te worden door het princiepe Alles of niets Hoe staat het met deze onbe schaafdheid Men kan niet ontkennen dat er in Ethiopië toestanden heer- schen, die af te keuren zijn en wel in de allereerste plaats de slavernij. Ook de wijze, waarop debiteuren behan deld kunnen worden is verre van fraai. Doch is men in Ethiopië zelf voor nemen deze wantoestanden te hand haven Geenszins, Hailé Selassie is een man, die reeds herhaaldelijk ge toond heeft zijn land op een hooger peil te willen brengen. Talrijk zijn de buitenlandsche raadgevers, die den keizer ter zijde staan en die alleen de techniek der Westersche landen intro- duceeren, doch die tevens voor de ver betering der toestanden op hygiënisch en sociaal gebied ijveren. Zeker, het tempo is niet verrassend snel, hetgeen niet in het minst aan de conservatieve strooming onder de stamhoofden ie wijten is.. Doch het is wel duidelijk ge bleken, dat de Negus zijn land uit het isolement wil helpen, waarin het zoo lang verkeerde. Dat hij bereid is schat ten van zijn land te exploiteeren, ten einde de middelen te verkrijgen Ethio pië zegeningen der Westersche be- cha,ving te schenken, waarbij dan in dtT allereerste plaats aan de techniek gedacht wordt, is in den laatsten tijd ook duidelijk aan den dag gekomen. Door een vergrooting der welvaart in het land zal men dan ook beter dan tevoren het geval geweest is, zijn aan dacht kunnen wijden aan de cultureeie verheffing van het land. De taak der Westersche mogendhe den is dus niet, wanneer zij Ethiopië tot een beschaafd land willen maken, dit land te veroveren en zijn bevol king te onderwerpen, doch het in de gelegenheid te stellen verder den weg te vervolgen, dien Haile Selassie se dert zijn troonsbestijging heeft inge slagen. ZIJN WERKZAAMHEDEN. HET BIER VAN DEN DAG IS HET CONFLICT IN Het Congres van de Mijnarbeiders uitgesteld. Na de bijeenkomst van den Natio- nalen Mijnraad en de toegevingen van de patroons, 2 Yl loonsverhooging hebben toegestaan, heeft het bestuur van het socialistische syndicaat beslo ten het bijeenroepen van het landelijk congres der mijnarbeiders uit te stellen. Men weet dat Donderdag de Mijn- raad vergaderde om de andere eischen van de werklieden te onderzoeken. Wat er gevraagd wordt. Ziehier de eischen gesteld door de stakers 1De verhooging van 2 Yz in Juni laatstleden toegestaan, zou moe ten deel uitmaken van het vaste deel van het salaris. 2. De salarissen zouden met 5 r/< moeten verhoogd worden. De verhöoging van 2 Yz door de patroons verleend, geven geen vol doening aan de stakers. Herinneren we eraan dat deze ver hooging echter door de werklieden-af gevaardigden bij de paritaire commis sie aanvaard werd. Men is de meening toegedaan dat de werkstaking uitbreiding zal nemen. De Staking in het Luiksche. Men bericht dat in de 2 1 mijnputten van het bekken van Luik en van den Borinage, waar de mijnwerkers in sta king zijn gegaan, de toestand onver anderd is gebleven. Van den anderen kant bericht men dat van de 300 mijnwerkers die te Frameries in staking waren gegaan, een 50-tal het werk hernomen hebben. Heropening van het Parlement. Dinsdag aanstaande zullen de wet gevende Kamers hun besprekingen her nemen. De openingszittingen zullen plaats hebben onder voorzitterschap van de twee ouderdomsdekens, Ka merlid Anseele en Senator Ligy. De samenstelling van het bureel van de Kamer zal waarschijnlijk geen wij zigingen ondergaan, daarentegen z>al men in den Senaat, moeten voorzien in de vervanging van den heer Hicguet als kwestor en die van den heer Lebon als secretaris. Deze beide leden van den Senaat zijn overleden. De opvolger van den Heer Ingenbleek. De liberale Senaafsgroep zal een plaatsvervanger als gecoopteerden se nator hebben aan te duiden ter Ver vanging van den heer Ingenbleek, die thans Gouverneur der Provincie van Oost-Vlaanderen geworden is. Er is spraak van, dat dit mandaat hetzij aan den heer Paul-Emile Janson oud-mi nister van Rechtswezen, het zij aan den heer Max-Leo Gerard zou wor den toevertrouwd, de huidige minister van Financies. Het zal moeilijk vallen aan de liberale senators tusschen deze twee candidaten een keuze te doen, vermits beiden door hun politiek ver eden even sterk voor een dergelijke waardigheid in. aanmerking komen. De Inrichting van de Kamer. De kwestuur van de Kamer heeft zich ingespannen om verschillende ver beteringen aan te brengen. Aldus zal het aan de volksvertegenwoordigers mogelijk zijn, om de debatten te vol gen zonder in de eigenlijke vergader zaal aanwezig te zijn. In al de zalen van het Paleis der Natie zal de stem van de sprekers kunnen gehoord worden, en ook de voorzitter zal, door een eenvoudige schakeling, al de volks vertegenwoordigers kunnen toespreken die zich in gelijk welke zaal van het gebouw bevinden. Aldus zullen de kwestors, die thans bij een stemming hun vrienden moes ten gaan bijeenroepen in de bibliotheek of in de gemakkelijke clubzetels van de rookzaal, het wat gemakkelijker hebben. Maar wat zal de toeloop in de drinkzaal met deze hervormingen toenemen De eerste dagorde. Op de dagorde van de eerte zitting staan drie interpellaties van bijkomend belang. De eerste is die van Leuridan en Elias over het beruchte Bormstele- gram aan Hitier. De tweede is weer van Leuridan, maar over het Fransch- Belgisch militair accoord. En dan is er nog een derde, van den heer Maen- hout, over de bevuiling van de wateren van de Spiere. Staatsminister P.-E. Janson zal de Kamer verlaten, om Senator te worden. Woensdag morgen heeft de liberale groep van den Senaat vergadering ge houden. M. Dens, voorzitter, bracht hulde aan de nagedachtenis van de on langs overleden Senators MM. Hic guet en Armand Huysmans. M. Dens, die tevens voorzitter is van den Liberalen Landsraad, verklaarde dat er onvereenigbaarheid bestaat tus schen deze functie en het^ voorzitter schap van de groep. De vergadering was het daarmede eens en benoemde M. Dierckx, gewezen minister, tot zijn voorzitter. Het bureel van de groep werd vol- ledigd als volgt M. Croquet, onder voorzitter M. Demets, sekretaris. De heer Boël werd aangeduid als kwestor in vervanging van M. Hicguet. Ten slotte moest worden voorzien in de vervanging van M. Ingenbleek, als gecoöpteerd senator. Er waren ver scheidene kandidaten, onder andere MM. Max-Leo Gerard, Neven, en Paul Emile Janson. Het is M. Janson die als gecoöpteerd senator gekozen werd. M. Janson zal dus de Kamer verlaten, waar hij zal vervangen worden door M. Lefèvre, burgemeester van Lamain. De luidsprekers in de Kamer. Hooger zeggen wij dat er in de Ka mer overal luidsprekers aangebracht zijn welke de redevoeringen zullen verbreiden tot in de salons, wandelgan gen en koffiekamer. Woensdag werden met deze diffusie proefnemingen gedaan, welke tot volle bevrediging verliepen. WAPENSTILSTAND VREDE N. S. B. - POPERINGHE. - V. S .K. Om 6 uur 's avonds LUISTERRIJKE ROND DE STAD. Beroep op allen die meevieren Eene plaats is voorbehouden voor de kinderen-dragers van lichtballonne- tjes of fakkels. Vorming van den Stoet om 5 Yz uur in de Veurnestraat. Geen redding zonder besparing. Men heeft verleden week dus kun nen zien, dat het index-cijfer dezer maand gestegen is met 1 4 punten. Dat maakt 63 punten in zes maanden, en, als het niet slechter gaat, I 26 punten in een jaar. Met andere woorden ge zegd, zal het leven verduren met 20 in een jaar. Waarlijk, om dergelijken uitslag te bekomen, was het absoluut niet noodig ons geld te devalueeren aan 22 Wij zullen dus in een jaar al de zoogezegde voordeelen verliezen, wel ke aan de devaluatie verbonden waren. Deze toestand begint angstwek kend te worden, want zooals wij het voorzagen zijn stilaan de voordeelen van de devaluatie verloren, en waar gaat dat naartoe Dat vragen de gewone burgers zich steeds af. De regeering Van Zeeland had niet alleen plechtig beloofd dat het leven niet merkelijk zou verduren, maar had gezegd, dat er een einde zou gesteld worden aan het regiem van verkwis tingen en had zelfs verzekerd dat de belastingen zouden verminderen... Van al die schoone beloften blijft er niet over dan rook... In alle departementen heerschen er nu wanbeheer, verkwisting, verspilling en anarchie. De ministers hebben geen de minste gezag meer over hunne bu- reelen, die almachtig zijn geworden. Ja dan neen zal hieraan een einde worden gesteld Wij staan voor een bitteren Winter en vragen ons af, waar de levensduurte naartoe gaat. Een voorzitter van de spekslagers liet weten, dat het spek meer dan 100 verduurd was in eenige maanden tijd. Welnu, het spek is het gewone eten van kleine burgers en van werklieden. Wij vragen ons af, waarom de regeering dergelijke din gen laat gebeuren Welke zijn de redenen die dergelijke abnormale toe standen kunnen wettigen Zekere regeeringsbladen schrijven dat het gouvernement bekommerd is. Dat is niet voldoende, de regeering moet de verantwoordelijkheid van eenen bestaanden toestand durven op nemen. Zooniet verdient deze regeering het vertrouwen niet meer van de bevol king. G. B. NAAR EENE STAKING IN DE STEENBAKKERIJEN IN DE RUPELSTREEK. Eene vraag om loonsverhooging. Ondanks de eerder beperkte bedrij vigheid in de steenbakkerijen van de Rupelstreek, is er een vrijwel algemee- ne actie waar te nemen voor loonsver hooging. Sinds 2 September hebben de ar- beiderssyndikaten aan de patroons een loonsverhooging gevraagd,steunend op het feit dat het index-getal gestegen is van 644 tot 708. De arbeiders vragen 5 - loonsverhooging per 32 punten stijging van het index-cijfer. De werkgevers weigeren op deze vraag in te gaan, zoolang het index-cij fer niet het getal 71 1 heeft bereikd, en maken verder voorbehoud, wijzend op den slechten toestand van het be drijf. Te Boom.Terhaegen, Niel, Hemixem en Rumpst hebben de syndikaten ver gaderingen belegd om over een moge lijke staking te beslissen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1