De Zeven eerste Edwards Nieuwe Besluit-Wet op de Controle der Prijzen van het Vleesch. 16 JAAR, NUMMER 7. WEEKBLAD 's 25 CENTIEMEN, ZONDAG 16 FEBRUARI 1936. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT ITALIË WIL VOLHARDEN GESPRONGEN HANDEN HET DUITSCHE GEVAAR LANDBOUWKRONIEK. DE POLITIEKE TOESTAND 2 1 GAZET VAH POPERIHGHE ABONNEMENTEN 1 Jaar, per post16 fr 2> Congo 25 fr Frankrijk25 fr Amerika30 fr Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat Ken bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. PostcHeck 484.59 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re, klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. ENGELSCHE KONINGSGESCHIEDENIS. MEER DAN ZEVEN EEUWEN TERUG IN DE HISTORIE. Edward, de nieuwe Koning van En geland, is dus de achtste van dien naam. Zooals we reeds zeiden, in ons ar tikel over den dood van zijn vader, waren niet weinig Engelschen van mee ning dat dezes naam luttel goeds be loofde... voortgaande op de kwade faam die de vier vorige George's in de historie van het Britsche vorsten huis genoten, en hoe verkeerd is deze ongunstige verwachting dan uitgevallen want een waardiger Koning, evenzeer in zijn privaat als in zijn publiek leven heeft het Britsche Rijk zeer zeker nooit gekend Na deze vergissing van alle pronos- tiekers die eenige waarde hechten aan den naam, zijn er, bij ons weten, geen meer opgestaan om zich, ten opzichte van den nieuwen Koning, aan voor spellingen te wagen, op grond van de waarde en 't gedrag zijner voorgangers van denzelfden naam maar daarom behoeft een korte revue van de zeven vorige Edwards op den troon van En geland niet noodzakelijk minder inte ressant te zijn. Om den eersten te vinden moeten wij in de Engelsche geschiedenis terug gaan tot 1272. Hij was de zoon van den uit Shakespeare welbekenden Hen drik III, en een van zijn eerste helden daden was zijn deelname aan den kruis tocht een jaar reeds vóór zijn troons bestijging. Hij geraakte met zijn leger tot Accra, maar moest, wegens gebrek aan hulpmiddelen terugkeeren. Onder weg vernam hij den dood van zijn va der, maar het duurde nog tot in I 2 74 vóór dat hij den voet weer op vader- landschen bodem zette. In T290 poog de hij zich van den troon van Schot land meester te maken en drie jaar later toog hij ook ten oorlog tegen Frankrijk, om de suzereiniteit van den Franschen Koning, die zijn huis moest ondergaan af te schudden. Hij overleed in 1 307 en had dus ten tijde van den Guldensporenslag geregeerd. Edward II, was de zoon van den voorgaande. Hij droeg de kroon van 1307 tot 1327. Hij was de eerste die als erfprins den titel van Prins van Wales voerde. In dezen Edward zat weinig veerkracht. Hij hield meer van feesten dan van vechten en gooide het met de Schotten al heel spoedig op een accoord, nadat hij zich in 1 3 1 4 te Ban- nockburn door hen had laten kloppen. Zijn vrouw, Isabella, een zuster van den Franschen Koning, verbond zich met zijn jongeren broeder, om hem ten val te brengen. Onder leiding van haar minnaar, den beruchten Mortimer, ver wekte zij een opstand onder de onte vreden nobelen. De Koning werd ge vangen genomen en den 27 September op Berkeleycastle ter dood gebracht. Zijn zoon, de derde Edward, heeft heel wat meer in de Engelsche geschie denis te beteekenen. Bij den moord op zijn vader was hij slechts vijftien jaar oud. Hij ving zijn regeering aan, onder de voogdij van Mortimer. Aan deze voogdij wist hij zich echter al heel spoedig te onttrekken en door z'n over winning in den slag van Halidon-Hill herstelde hij de Engelsche heerschappij over Schotland. Na 't kinderloos over lijden van Charles IV, Koning van Frankrijk die zijn oom was, maakte hij aanspraak op den Franschen troon en dat werd het begin van den honderd jarigen oorlog. In 1 340 kwam het tot een treffen tusschen zijn vloot en deze van Koning Philips IV van Valois vóór Sluis en werd de zege zijn deel. Na een wapenstilstand van eenige jaren wer den de vijandelijkheden hervat en op 26 Augustus 1 346 stonden de beide Koningen aan 't hoofd ieder van zijn leger, tegenover elkaar te Crécy, waar Edward III nogmaals de overwinning behaalde. De slag van Crécy was de eerste waarin van buskruit gebruik ge maakt werd. Feitelijk sloot hij het tijd perk der Middeleeuwen af. Edwards zoon, bijgenaamd de Zwarte Prins voerde de Engelsche troepen aan in den veldslag van Poi tiers, en slaagde erin den Franschen Koning, Jean, gevangen te nemen. In 1 359 trok Edward III weer met een machtig leger het Kanaal ever, en ver scheen korten tijd daarna tot vóór de poorten van Parijs. Deze veldtocht bood wel eenige ge lijkenis aan met dezen van de Italianen heden in Ethiopië, in dezen zin dat de opofferingen buiten alle verhouding waren tot de behaalde voordeelen. Ook trok Edward 111 zijn troepen terug en deed in I 360 afstand van alle aanspra ken op de Fransche kroon. Toen hij in 13 77 overleed, hadden de Engelschen al hun posities in Frankrijk verloren, uitgezonderd Calais, Bordeaux en Bay- onne. Deze Edward ook was het, met wien onze Jacob van Artevelde een bondgenootschap tegen den Franschen Koning sloot om Vlaanderen aan de sanctie van de wol door de Engel schen, te doen ontsnappen. Edward IV droeg de Engelsch kroon van 1461 tot 1483. Met hem vangt de beruchte oorlog van de «Twee Rozen» aan. Toen de zoon van den Zwarten Prins die zijn grootvader onder den naam van Richard If was opgevolgd, kinderloos was gestorven, had de hertog van Lancaster zich onder den naam van Hendrik IV van den troon meester gemaakt, en zijn zoon en kleinzoon waren hem, onder de na men van Hendrik V en Hendrik VI opgevolgd. De laatste reeds op zijn negende jaar. Toen hij dertig jaar lang geregeerd had en feitelijk niets goeds uitgevoerd deed Richard van York een recht- streeksche afstammeling van den Zwar ten Prins, de aanspraken van zijn huis op den troon gelden. In den veldslag van Wakefield 1 460) verloor hij het leven, maar zijn zoon toog naar Lon den en maakte er zich van de kroon meester. Deze zoon dan was Edward IV. Deze Edward IV is ons op het too- neet uit het drama Jane Shore van Gittens en uit De Kinderen van Ed ward van Delavigne bekend. Nadat hij reeds eens door het huis van Lan caster van den troon gestooten was ge worden, wist hij op zijn beurt weer den Koning Hendrik VI te doen verdrijven, dien hij in 1471, na zijn overwinning in den beroemden slag van Tewkesbury in den Tower onthoofden deed. Om zich zijn successie te verzekeren, deed zijn broeder de hertog van Gloucester de latere Richard III, zijn beide kinde ren, den twaalfjarigen Edward en den tienjarigei) Richard; door een sluip moordenaar ombrengen. Edward IV overleed den 9 Apiil 1834. De zesde Edward was de zoon van Hendrik VIII en van dezes derde echt- genoote, Jane Seymour. Op het tooneel dat zoo rijkelijk van stof voorzien werd door de Engelsche koningsgeschiedenis kennen we Hem vooral uit het drama Jane Grey Mevr. Dilis heeft nog zijn rol in dit stuk gespeeld. Hij was nog een kind toen hij den troon besteeg en de voogdijschap over hem werd uit geoefend, eerst door zijn oom, Edmund Seymour en toen deze terechtgesteld geworden was een niet zoo onge wone manier van sterven aan het Brit sche hof door den hertog van Nor thumberland, die de intrige op touw zette, die aan zijn ongelukkig nichtje, Jane Grey, het leven zou kosten. De jonge Koning zou bij testament als zijn erfgename Jane Grey aandui den en zou dan... zoogezegd sterven om weer te verrijzen als Jane den troon zou beklommen hebben. Het complot kwam aan het licht en Jane Grey werd wegens hoogverraad aan den beul over geleverd. Edward VI overleed in 1553 reeds op zestienjarigen ouderdom. De reeks der Edwards zou hierna voor drie en een halve eeuw onder broken worden. Edward VII inderdaad 'is nog een tijdgenoot van ons en zijn geschiedenis mag dan ook nog als versch in 't ge heugen liggend beschouwd worden. Hij werd geboren den 9 November 1841, maar door het lange leven van zijn moeder, Koningin Victoria, zou hij als prins van Wales, zijn twee-en-zes tigste jaar bereiken. Pas den 9 Augustus 1 902 inderdaad besteeg hij den troon. In tegenstelling met al zijn voorgangers van den zelfden naam, is hij immer een vrede stichter tusschen Engeland en Frank rijk geweest. Niet ten onrechte beschul digen de Duitschers er dezen vorst van, de voornaamste bewerker te zijn ge weest van de omsingeling van de Cen trale Rijken, waaruit zij door den oor log van 1914 hebben willen losbreken. Edward overleed in 1910 en re geerde dus slechts acht jaar lang. Van hem in ieder geval kan gezegd, dat hij den naam van Edward volkomen heeft gerehabiliteerd. D.N.G. De Beteekenis van de Beslissingen van den Raad. Volharding van Italië en maatregelen op Financieel gebied. Zooals blijkt uit de aangenomen mo tie wenscht Italië, op dit oogenblik, niet de minste internationale onderhan deling, om een einde te zien stellen aan het conflict door een overeenkomst Een oplossing wordt eerst voorzien na het bereiken der militaire doeleinden. Het zijn de twee punten van die mo tie, namelijk betreffende het voorstel Laval-Hoare en de voortzetting van de militaire actie, die uitleggen waarom gedurende de vergadering van Zater dag van den Raad alleen de heeren Grandi en maarschalk de Bono deel namen aan het debat. Wat het eventueel petrool-embargo betreft, heeft de groote Raad, wat hij noemt de tegenactie van Italië, vast gelegd. Men weet reeds, dat Italië het embargo niet zou beschouwen als een eigenlijke vijandelijkheid, maar alleen als een zeer onvriendelijk gebaar. Dit onderscheid beteekent, dat Italië niet zijn toevlucht nemen zal tot oorlog, maar ook dat het niet lijdzaam blijven zal. Het wordt over het algemeen aan genomen, dat het eerste gebaar van Rome zijn zou weg te gaan uit den Volkenbond. De andere tegenmaatregelen zouden vooral geyormd W-Qrdfin djoor_de rw3 f- faat onder. Veeteelt. - Drachtige merries mogen geen zwaar werk verrichten. In de stal len zal men temperatuur handhaven van 15a 1 6" C. en een goede verluch ting. Hoenderkweek. - Ten gevolge van het zacht weder hebben de hennen veel eiers gelegd tijdens deze maand. Daar om moeten we ook krachtig voeder geven korrelvoeder, vleeschmeel en groenvoeder geparkeerde hennen krij gen ook nog schelpjes voor de vorming van de eierschaal. Orn de hennen bezigheid te geven en om het pluimpikken te voorkomen zal men een beet of een kool op han gen in het hok. Voor broedeieren mag men deze eieren gebruiken die meer dan veer tien dagen oud zijn. In afwachting dat ze uitgebroed worden legt men ze in doozen en keert ze alle dagen. Deze doozen plaatst men in een frissche, maar niet vochtige plaats. Men neemt slechts broedeieren van de beste legsters waardoor het gemid deld legvormen van den hoenderstape vergroot. Gustaaf Gillekens. jsniÈi Doos4en7^fr.ln alle Apotheken regelen, noodzakelijk om aan Italië toe te laten zijn militaire actie voort te zetten, trots de nieuwe sancties. De eerste van die maatregelen is, zooals gemeld, een strenge controol van den corporatieven staat op den buitenland- schen handel. Er is geen spraak van verdere radi cale middelen op financieel gebied, waarvan het gerucht de ronde doet in Italië, maar men maakt er geen geheim van, dat de strijd in Ethiopië aan het fascisme toelaten zal, zijn werk van niet-kapitalistische inrichting van de nationale economie te verwezenlij ken. Het kapitalisme en het internationa lisme worden alle dagen voorgesteld, als de vijanden van de nationale en proletarische ideaal dat het ideaal van den Italiaan is. Men kan opmerken, dat gedurende de laatste vergadering van den raad, de leden die deelnamen aan het debat juist allen, op uitzon dering van den heer Grandi, econo misten waren. Massa-Mobilisatie in Italië. De Klassen van 1901 tot 1910 binnengeroepen Na een zitting van den grooten fas- cistischen raad heeft Mussolini beslo ten de klassen van 1901 tot 1910 bin nen te roepen. Deze mobilisatie zou een repliek zijn op het petrool-embargo. Verder wordt bericht dat Mussolini generaal Badoglio zal terugroepen en Hem gelasten met de hervorming van de legermacht in Italië. Voortaan zal Europa wordt in beslag genomen door het Duitsche gevaar. Havas schrijft, dat verschillende ern stige argumenten aan de basis liggen van het Italiaansche vertrouwen in een gunstige oplossing van het conflict. iterate plaate ie or -de hcop op een militair succes in Oost-Afrika. Een nieuwe grootscheepsche actie zal wel dra in Ethiopië begonnen worden voor het eigenlijke regenseizoen. Men spreekt ook over de overwin ningen van generaal Graziani, die zul len uitgebreid worden in de richting van Harrar. Eindelijk zijn ten allenkante de voor bereidingen aan gang, om ook gedu rende het regenseizoen de militaire operaties te kunnen voortzetten. Eindelijk rekent men op de oneenig- heid onder de hoofden van de stam men en op de ontevredenheid van de bewoners van vele provincies over de verwoestingen aangericht door de eigen troepen, die van het land leven en die op den duur veel last hebben zullen met hun bevoorrading. Van een gansch anderen kant wordt door Rome het gevaar van de Duitsche herbewapening beschouwd, als een aan leiding voor de Europeesche staten om minder belang te gaan stellen in de Ethiopische zaak. Men stelt vast, dat reeds in Frank rijk en Groot-Brittanie het Duitsche vraagstuk meer en meer op het voor plan komt, en dat het Afrikaansch con flict met den dag meer een zuiver ko loniale kwestie geoordeeld wordt. Het schijnt verder, dat er minder een Italiaansch-Duitsche toenadering bestaat, dan wel een handig uitbaten van die kwestie door Rome. De eco nomische betrekkingen tusschen beide landen zijn normaal de diplomati sche relaties zijn correct de persbe- Italie in 8 militaire provincies ingedeeld trekkingen zeer goed. Daarbuiten is worden. Vroeger waren er slechts vijf. Een nieuwe afdeeling van Alpinisten zal gevormd worden om de Noorder- grenzen te versterken. Seizoenwerken in Februari. Landbouw. Het werk op den ak ker wordt over 't algemeen hervat. De grond wordt bewerkt en bemest voor de lentezaaiingen. Op de grasweiden zal men 200 kgr. ammoniaksulfaat uit strooien per Ha. Daardoor zal het gras sneller opschieten en kan men het vee vroeger in de weide laten. Voor de wintergranen volledigt men de stikstofbemesting door 100 a 150 kgr. ammoniaksulfaat uit te strooien, daarna zal men eggen. Zoodra den grond in behoorlijken staat is, zal men haver zaaien. Vooraf zal men een mengsel onderwerken van 500 kgr. Supra en 200 a 250 kgr. Chloorpotasch per Ha., voor het zaai en egt men nog 250 kgr. ammoniaksul-over de koloniale landen. niets concreets verwezenlijkt geworden, maar men steunt met voorliefde de ge dachte, dat Italië van zijn kant niets te vreezen heeft van een Duitsche her bewapening en dat, aangevallen door zijn gewezen vrienden, het zich steeds tot Duitschland wenden kan... In werkelijkheid is de politiek van Stresa nooit opgezegd geworden. Men is van oordeel in de politieke middens, dat zij de goede is, maar men maakt de sancties ervoor verantwoordelijk, haar op dit oogenblik zonder uitwer king te maken. Men mist geen enkele gelegenheid, om te verklaren, dat Ita lië steeds aanwezig is in Europa, dat het aan geen enkele zijner verplichtin gen te kort komt, dat de politiek van Stresa kan hervat worden. De troebelen, die op verschillende plaatsen heerschen in Egypte, Palesti na, Syrië en zoo meer, zijn volgens Italië een gevolg van de sanctie-politiek die de solidariteit tusschen de blanke mogendheden verbroken heeft. Italië oordeelt, dat die solidariteit een vol strekt princiep was en moet zijn tegen- In het Staatsblad van verleden Zon dag verscheen een nieuw besluit op de controle van de vleeschprijzen, waar door wijziging wordt gebracht aan het besluit van 4 December 1934. Zooals men weet legde dit laatste aan de kleinhandelaars de verplichting op den Vrijdag van elke week in dub bel exemplaar, per post, aan den con troleur der belastingen te laten gewor den een overzichtstaat op speciaal formulier van de koopprijzen op voet of na slachting, van het vleesch van slachtvee en varkens bestemd om door hem, van op bedoelden dag in 't klein uitverkocht te worden verders een copij van de tabel voor het aanplak- en der prijzen. Het nieuw besluit behoudt het be ginsel der verklaring maar schaft de we- kelijksche mededeeling aan den con troleur der belastingen af. Hier volgen de voornaamste artike len Artikel 1Elke verkooper in 't klein van vleesch van slachtvee en var kens is ertoe gehouden den Vrijdag van elke week, in een controleboek in te schrijven 1). Het gewicht en den koopprijs per kgr. op voet of na slachting, van het vleesch van slachtvee en varkens bestemd om door hem in 't klein uit verkocht te worden. Ingeval er in den loop van de week welke de verklaring voorafgaat geen enkele aankoop is geschied, dient dit vermeld te worden 2). Het afschrift van de tabel voor zien bij artikel 1 van het koninklijk be sluit dd. 4 Februari 1933. AI de wekelijksche verklaringen die nen de handteekening te dragen van den betrokken kleinhandelaar, vooraf gegaan door de formule Ik verklaar dat deze aangifte juist en volledig is. Art. 2. De bladen van het con troleboek bij het voorgaand artikel voorzien zullen in ononderbroken volg orde worden genummerd. Vooraleer het boek in gebruik te ne men, zal de kleinhandelaar het aan den controleur der belastingen van het be trokken ambtsgebied voorleggen, die op elk blad den stempel van zijn kan toor zal aanbrengen en op het titelblad het aantal bladen attesteeren zal dat in het boek is vervat. De opgebruikte boeken zullen door de aan dit besluit onderworpen perso nen gedurende twee jaar worden be waard en zullen dienen te worden voor gelegd bij elk verzoek daartoe van de controleurs van den binnenlandschen handel en van de beëedigde beambten der belastingen. Art. 3. De herkomstattesten ver- eischt bij koninklijk besluit dd. 1 7 Maart 1935 dienen genummerd en ge klasseerd in de volgorde van de in schrijvingen in het controleboek voor zien bij artikel 1 van dit besluit. Zullen worden beschouwd als her komstattesten, op voorwaarde dat be doelde bewijsstukken de verschillende anduidingen dragen voorzien in het model dat als bijlage ging bij het hoo- ger vermeld koninklijk besluit dd. 1 7 Maart 1935 De weegbrieven afgeleverd door een openbaar slachthuis 2. De facturen van den verkooper van geslachte dieren 3. Het gedrukt formulier door den kooper aan den fokker verkooper voor gelegd en door dezen laatste onder teekend 4. De verklaring van de betalingen gedaan op de ontvangbureelen voor vleesch voortkomende van openbare vleeschmarkten. In geval twee vennooten voor ge meenschappelijke rekening een levend slachtdier aankoopen, zal de eene de hierboven vermelde dokumenten be waren en de andere in zijn controle- aoek het adres noteeren van den mede- aankooper houder van den weegbrief. Art. 4. Elke inbreuk op de vo renstaande artikelen en elke onjuiste verklaring in de door die artikelen voorziene stukken wordt gestraft met een gevangenisstraf van vier tot tien dagen en een geldboete van 26 tot 500 frank of met een van deze beide staf- fen. Indien de betrokken kleinhandelaar wetens en willens een onjuiste verkla ring heeft gedaan wordt hij gestraft met een gevangenisstraf van acht tot vijftien dagen en met een geldboete van 50 tot 1000 frank of met slechts een van deze beide staffen. Onverminderd de toepassing van strengere door het Strafwetboek voor zien straffen worden gestraft met een gevangenisstraf van acht tot vijftien dagen en met een geldboete van 26 tot 500 frank of met slechts een van deze beide straffen a) Zij die hinderpalen stellen aan de bewaking b) Zij die weigeren de inlichtingen te verschaffen of de documenten mede te deelen welke worden gevraagd. De beschikkingen van kapittel VII en van artikel 85 van Boek I van het Strafwetboek zijn toepasselijk op de inbreuken. De Engelschman zegt (En wel met recht) UITZET, ever Other, Never Nr 1van H. de Pulle. VERKIEZINGSZAKEN. De Datum der Verkiezingen. De Kabinetsraad van Vrijdag avond heeft beslist het regeeringsontwerp tot verdaging der verkiezingen naar Octo ber te wijzigen als volgt Wetgevende verkiezingen op Zon dag 2 1 Juni 1936 Provinciale verkiezingen op Zondag 28 Juni 1 936. Naar het schijnt zouden de verschil lende partijen vrede nemen met dezen voorgestelden datum. Het getal Kamerleden. ^1' B'Ui- dc Waragffe heeft een ontwerp klaar gemaakt tot wijzi ging der Kieswet voor de vermindering van het getal parlementsleden in Ka mer en Senaat. Volgens dit ontwerp zou het getal Kamerleden verminderd worden van 187 op 180 en het getal rechtstreeks gekozen senatoren van 94 op 90. Dit komt neer op de verdeeling met 45.500 inwoners. Met dit stelsel zouden de Waalsche provincies een half dozijn vertegenwoordigers verliezen. Hieronder geven wij een tabel met de nieuwe en de oude verdeeling der zetels per provincie Nieuwe Oude Verdeeling Brabant 37 leden 37 statu quo Antwerpen 26 leden 24 West-Vlaand. 20 leden 22 2 Oost-Vlaand. 26 ledën 28 2 Limburg 8 leden 7 Henegouw 28 leden 31 3 Luik 22 leden 23 1 Luxemburg 5 leden 6 1 Namen 8 leden 9 1 180 187 In de arrondissementen zou de toe stand zijn Aanwinst Arrondissement Brussel arrondissement Hasselt 1 arrondis sement Antwerpen 2 't zij dus 4 leden meer. Verlies arrondissement Leuven 1, Veurne-Dixmude 1 Charleroi 1 Gent Dendermonde 1 Bergen 1 Door nik I Verviers 1 Neufchateau I Dinant 1 en Roeselare-Thielt 1 't zij I leden verlies. De Senaat telt thans 1 59 leden, zijn de 93 rechtstreeks gekozenen, 44 pro vinciale senators en 22 gecoopteerden, plus de Kroonprins van Belgie van rechtswege op 18 jarigen ouderdom. Voortaan zouden er 90 rechtstreeks gekozenen worden, zoodat de Senaat 56 leden zal tellen. Valt nu te zien of dit ontwerp zal goedgekeurd worden. De datum der Verkiezingen vastgesteld op 21 Juni en 28 Juni. Donderdag werd in de Kamer over gegaan tot de stemming van het ont werp tot verdaging der verkiezingen op Zondag 2 1 Juni voor de Kamer en Senaat en op Zondag 28 Juni voor de Provincies. Dit ontwerp wordt aangenomen met 128 stemmen tegen 26 en 1 onthou ding. Deze stemming brengt dus een einde aan de verschillende besprekingen voor het vaststellen van den datum der aan staande verkiezingen. De verkiezingen zullen dus plaats j hebben in de maand Juni aanstaande,-

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1936 | | pagina 1