t Laatste Bedrijf begonnen Bericht aan de Bevolking van Poperinghe I Opent de Oogen de Moderne Snijschoot MODERNE SINIJSCHOOL, 1 MAARTChriiVi?nT Ti rdere 5nlïhtiugen W'l».wZÓNDAG NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT DE POLITIEKE TOESTAND IN BELGIE. HOE DE LUCHTOORLOG LANDBOUWKRONIEK, EEN ERNSTIG WOORD AAN DE PATROONS. iedere» DINSDAG avond, van Sl totlKuur in het HOTEL PALACE,, Ieperenstraat, 58, POPÉftffl&HE DEZE KURSUS BEDRAAGT SLECHTS viFK. 16" JAAR. NUMMER 10. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 8 MAART 1936. PERINGHE ABONNEMENTEN 1 Jaar, per postI 6 fr. Congo 25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in *t post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 484.59 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden -tege.n Donderdag middag. Kleine berichten .tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. De Italiaansch-Ethiopische Oorlog. Onder de profeties voor 1936, die een zwarte sterrenkijker voor de bios coop heeft afgelegd, is ook dat de oorlog tusschen Italië en Ethiopië zal uitgevochten zijn. Meteen voorspelt dezelfde astroloog een geweldige ramp in Duitschland, een nieuwe revolutie in Spanje en een nationalen rouw in Frankrijk, maar, als tegengewicht voor zooveel narig heid, verzekert hij ook dat de vrede in Europa dit jaar niet verstoord zal worden en dat overal de werkloosheid gevoelig afnemen zal. En om aan zijn voorspellingen ge loofwaardigheid bij te zetten, herinnert hij eraan, dat hij verleden jaar, op slechts enkele uren na, het afsterven van koning George V heeft voorzegd. Als er onder zijn profeties ééne is, waaraan hij zich zonder groot gevaar wagen kan, dan is het wel deze, be treffende den oorlog in Abessynie. Wij mogen er gerust van denken, dat met "de jongste ondervinding van maar schalk Badoglio de voorlaatste acte van dit drama afgesloten werd, en dat thans geklopt wordt voor het laatste bedrijf. Er is geschied, wat iedereen ver wachten kon, die met nuchterheid over de krijgsbedrijven in Oost-Afrika heeft nagedacht, namelijk dat de Italianen den tijd hebben genomen om hun groo- ten slag volkomen voor te bereiden, zonder zich te laten beinvloeden en vooral zonder zich tot overhaasting te laten prikkelen door de mismoedige of spottende commentaren, die hun lange schijnbare onbeweeglijkheid moest uit lokken vanwege de hun sympathieke of vijandige stuurlui-aan-den-wal. Ln zooveel voorzichtigheid en ge- ciufa ztjn" cres Te~rnë~er Te bewonderen, da^r de teleurstelling over het zoo lang uitblijven van eenig definitief zegebe- richt onder het Italiaansche volk een voor het heerschende regiem allerge vaarlijkste reactie hadde kunnen uit lokken. Maar het volk in Italië heeft nu een maal niet gedaan, zooals de meeste andere in tijden van militairen tegen spoed. Door een binnenlandsche pa niekstemming heeft het zijn soldaten op het verre slagveld de taak niet nog moeilijker gemaakt. Ook met krijgsbe- richten, wekenlang, met ontzenuwende eentonigheid, op het motief van lm Westen nichts neues afgestemd, heeft het zijn vertrouwen ongeschokt weten te bewaren. Nu zullen de Italianen thuis zich wel zonder hun verbeeldingskracht veel ge weld aan te doen een klare voorstel ling hebben kunnen vormen van de ontzaglijke terrein-moeilijkheden, die maarschalk Badoglio te overwinnen had, alvorens tot een militaire actie op zoo groote schaal te kunnen overgaan. Wij hebben er nog van gezegd, dat de taak van het oprukkende leger in Ethiopië veel zwaarder is achter dan vóór zijn front. Den vijand achteruit- drijven, door voorafgaandelijk bom bardement van zijn stellingen en door hagelbuien van schroot uit de lucht, dat moet voor het, overvloedig met ar tillerie en vliegtuigen toegerust Itali aansche leger, tegenover de wilde hor den der Abessyniers, maar een klein kunstje zijn. Maar de groote, de ontzaglijke kunst wordt dan de verbinding tot stand te brengen tusschen de vooruitgerukte troepenafdeelingen en het gros van het leger, in een landstreek die niet zoo veel verkeersmogelijkheden méér biedt dan de maan. In zijn verslag over de jongste ope raties meldt de opperbevelhebber, dat, terwijl zijn soldaten in volle gevecht waren, zoowat vijfhonderd kilometer autobaan werden aangelegd, waarover duizenden tonnen proviand en allerlei materiaal aangevoerd werden en dat het verst vooruitgerukt legerkorps dan nog tweemaal door middel van vlieg tuigen moest worden bevoorraad. De drie kloppe® voor het laatste be drijf van 't Italiaansch-Ethiopisch oor logsspel hccren we echter nog niet zoo zeer geven op het krijgsterrein zelf als y/el tc Genève. En dan wel door den Franschen mi nister van buitenlandsche zaken, Pierre Flandin, die aan het Comiteit der Der tjengevraagd heeft, dat het nog eens eèn.uiterste poging aanwenden zou om Mussolini tot het aanvaarden van een vergelijk te stemmen. Onze lezers weten ook, dat dit Co miteit niets liever gedaan heeft, dan op dit voorstel ingaan, des te méér daar de Britsche minister Eden ernatuur lijk na voorafgaandelijke ruggespraak met Flandin zijn vollen steun heeft aan toegezegd. En, om maar alle kracht aan deze opperste bemiddelingspoging bij te zetten, zou Eden dan ook hebben ver klaard, dat, indféh zij bij Mussolini zonder uitwerking mocht blijven, En geland dan onmiddellijk de petrool sanctie tegen Italië toepassen zal. En aldus, heet het dan in de anti- Italiaansche pers, dat aan Mussolini hier een laatste kans wordt gegeven. Ons mag het echter veeleer voorko men, alsof Flandin en Eden een laatste kans hebben gezocht voor den Volken bond om zijn prestige, en zelfs zijn bestaan uit dit avontuur te redden. Het was wel de moeite waard sir Samuel Hoare door sir Anthony Eden en Pierre Laval door Pierre Flandin te vervangen, als we thans het bemidde lingsvoorstel, waarover de twee eersten moesten vallen, door de tweeden over genomen zien. Dat dreigement met het petrool-em- bargo is niets anders dan wat verguld sel voor de Hoare-en-Laval-pil, die de Volkenbond hier te slikken krijgt. Zoo min als Hoare en Laval, denken Eden en Flandin aan een oplossing van het conflict die iedere belooning voor den aanval zou uitsluiten Evenmin als hun voorgangers zullen zij Mussolini voorstellen zijn legers zon der méér uit Ethiopië terug te trekken en zich door den Negus overwonnen te verklarep. Zeer duidelijk laten zii di rect al vérstaan, dat de reeds door Hoare en Laval gedane voorstellingen herhaald zouden kunnen worden, maar dan zeer aangepast aan de Italiaan sche bewegingen van de laatste dagen» wat dan toch duidelijk genoeg betee- kent, dat Italië zou kunnen behouden, wat het reeds veroverd heeft. En zal het Mussolini dan zoo moei lijk vallen, hieruit te besluiten, dat men hem des te méér zal laten behouden, naarmate hij verder in Ethiopië voor- uitdringt Altijd met den zegen van den Vol kenbond N. G. Zal de Heer van Zeeland voor de Verkiezingen aftreden Wordt de Heer Carton de Wiart dan Eerste Minister Men meldt uit Frankrijk Volgens een Fransch persbericht zou de heer van Zeeland in ieder geval voor de aanstaande verkiezingen aftreden en tijdelijk opgevolgd worden door den heer Carton de Wiart. Al de Belgen zegt het blad zullen het heengaan van den heer van Zeeland betreuren. Zij zullen zich echt- ter neerleggen bij de persoonlijke re denen, namelijk de vermoeidheid van den eersten minister, die oorzaak zijn dat de man, die slechts aan het be wind was gekomen voor de oplossing van de valuta-vraagstukken en van de ecnomische, zich terugtrekt voor de zuivere politieke vraagstukken, die van minder belang zijn. Het Fransch-Belgisch Militair Accoord. In hetzelfde persbericht, wordt uit voerig gehandeld over het Fransch-Bel gisch militair accoord. Er wordt name lijk op gewezen, dat de verschillende regeeringen, die sinds het aangaan van het accoord aan het bewind kwamen, allen de noodzakelijkheid ervan heb ben ingezien. Men kan daaruit afleiden zegt het blad, dat het accoord nog niet zal opgezegd worden ook. Het staat vast, dat de verantwoordelijke macht zal tusschenbeide komen, om zoowel de Vlamingen als de Walen te over tuigen, dat het noodzakelijk is, dat Belgie, voor wat de verdediging van zijn grondgebied betreft, aan Frank rijk verbonden blijft. Men zou aan de Vlamingen kunnen vragen, hoe zij het kunnen verklaren, in de toekomst, dat zij het normaal hebben gevonden, dat er in Belgie twee vliegvelden werden voorzien, die in geval van een gewapend conflict zouden dienen, als basis voor de Brit sche luchtvaart, een dat zich zou bevin den tusschen Brugge en Gent, en het tweede in de omgeving van Spa. Komt er een Devaluatie-Belasting Uit Brussel komt het bericht, dat de regeering heeft overwogen een deva luatie-belasting in te stellen. Deze belasting zou diegenen treffen, die door den val van den frank wirti' sten hebben geboekt. Men weet dat het gerechtelijk onderzoek naar de oorzaken van de devaluatie, op een bevel van niet-vervolging is uitgeloo- pen, terwijl men van het onderzoek door de parlementaire commisoie al niet veel meer kan verwachten. Het blijkt dus dat diegenen die de devaluatie zouden gewild en veroor zaakt hebben, niet kunnen gestraft wor den, maar de mogelijkheid blijft toch nog over hen door een speciale belas ting, althans een deel van de winst, die zij hebben verwezenlijkt, aan den Staat te doen afstaan. De Hoogere Raad van Financies on derzoekt nl. de mogelijkheid van een devaluatie-belasting, die aan de staats kas een aardige duit moet opbrengen, wellicht voldoende om op een ander terrein een zekere ontlasting te kunnen toestaan. Vermits echter de volmachtperiode van de regeering van Zeeland met deze maand ten einde loopt, is het noodig dat zij met haar plan een beetje haast maakt, anders is het te laat. IN EUROPA VOORBEREID WORDT Alle fabrieken in volle werking. De bevolkingen door ontzettende gevaren bedreigd. Alle fabrieken van vliegtuigen in Eüxopa~werkën nu met fcoovfsöchtigen spoed om de luchtvloten te versterken, die tegen het einde van dit iaar, naar men berekend heeft, tusschen de I 5 duizend en 30.000 moderne oorlogs vliegtuigen zullen tellen. Het gevaar, dat de Europeesche vol ken uit de lucht bedreigt, bezit zoo tastbaren vorm, omdat er wel voor gezorgd wordt, dat het hun geen enkel oogenblik uit de gedachte gaat. De regeeringen erkennen openlijk het luchtgevaar en het is daarom niet meer dan natuurlijk, dat hun bezorgdheid overslaat op het volk. In geheel Europa worden de bevol kingen vertrouwd gemaakt met de ge volgen van den luchtoorlog. Zij wor den onderwezen in het gebruik van gasmaskers. Ten einde de bevolking bescherming te bieden tegen de lucht- bommen, wordt Europa bezaaid met bomvrije kelders. Naar schatting bedraagt de vernie tigende kracht van de tegenwoordige luchtvloten 60 tot 75 ten honderd meer, dan die van al de vliegtuigen van de centrale mogendheden en ge allieerden te samen op het einde van den wereldoorlog. De bestaande luchtvloten, verborgen in militaire loodsen, onder en boven den grond, geven niets meer dan een voorproefje van de reusachtige bom- bardements- en gevechtsvliegtuigen die thans in aanmaak zijn. Eenige Onthullingen. Een correspondent van de United Press is in de gelegenheid bijzonder de noodige millioenen lire om met spoed nieuwe vliegtuigen te laten bou wen en in Joego-Slavie, Tsjecho-Slo- wakije, Polen en een half dozijn an dere landen gaat het al evenzoo. Soviet-Rusland neemt natuurlijk ook deel aan dezen luchtbewapeningswed- loop, al neemt het op het oogenblik de eerste plaats in met 3500 vliegtui gen, of zelfs nog meer. Het heeft zich verbonden om met een luchtvloot i rankrijk ter hulp te snellen zoodra het een S.O.S. bericht uit Parijs ont vangt, in géval van een aanval uit het Oosten. De positie van Duitschland. Inmiddels blijven de verschillende volken luchtpacten sluiten. Frankrijk en Italië zullen elkaar hulp verleenen indien een van beiden wordt aange vallen. Engeland zal vermoedelijk deel nemen aan een vastelands-luchtpact. Indien Duitschland daaraan niet wensent mede te doen, zal zijn lucht vloot, ondanks zijn reusachtigen groei, toch in het niet verdwijnen tegenover de gezamenlijke armada's d.er andere Mogendheden. Men schrijft de Duitsche Regeering het voornemen toe, om in geval er geen overeenkomst tot stand komt waarbij de respectieve luchtvloten tot zeker aantal toestellen moeten worden beperkt, te blijven voortgaan met het bouwen van vliegtuigen, tot Duitschland s luchtvloot gelijk is aan die van Rusland en Frankrijk te samen. Dit zou natuurlijk een reusachtige onderneming blijken te zijni Als men de sterkte van Frankrijk's, luchtvloot begin 1936 schat op 3000 bombarde- ments- en gevechtsvliegtuigen en die van Rusland op 3500, zou dit niet meer. of minder beteekenen dat men hun getal op 8000 vliegtuigen zou moe ten brengen. Duitschland erkent, dat het nu over eegigrj_ en dat het zal voortgaan met 't uit breiden van zijn luchtvloot, tenzij de andere Mogendheden de hunne ver minderden. Werkzaamheden in Maart. i - f Het is vooral in deze maand, dat de granen die in den Herfst gézaaid zijn, zich beginnen voor goed te ont wikkelen en dat ze nu vooral veel stik stof noodig hebben hier voor is het aan te raden van 150 a 200 kgr. am- moniak-sulfaat uit te strooien en dan lichtjes onder te eggen, ten einde de meststof met de aarde te vermengen en het onkruid te vernielen. Het is ook in deze maand dat men de grond in staat maakt tot het planten van aard appelen zoo er nog geen scheikundige meststoffen gebruikt werden zal men per hectare, bij de te gebruiken stal mest eene mengeling onderploegen van 800 kgr. superphosfaat of fectiphos er 500 kgr. cloorpotasch, later kan men nog 400 a 500 kgr. ammoniaksulfaat ondereggen. Het wordt ook tijd om haver te zaaien, want hoe vroeger gezaaid, hoe grooter en beter opbrengst. Zoo de weiden traag opschieten, is het aan te raden van 1 00 a 150 kgr. ammoniak sulfaat uit te strooien (per heet.) en 800 kgr. Sylviniét, Kainiet om hét mos te vernietigen. Het wilde look komt nogal veel voor in begraasde weiden, arm aan kalk. heden te verstrekken over de bouw- Deze plant die een sterke geur en smaak plannen, in weerwil van de betrachte geheimhouding op dat gebied en de uitgeoefende censuur. Wanneer men Europa doortrekt, wordt men overal herinnerd aan den toekomstigen luchtoorlog, in de steden zoowel als op het platte land. Men bemerkt krachtige sirenen, die door hun geloei de nadering van den vij and zullen aankondigen op strategi sche punten zijn luisterposten ingericht met zonderling uitziende toestellen vaste en beweegbare afweerkanonnen van verschillende kaliber treft men overal aan. In Frankrijk wordt beweerd, dat 1000 wonderbare nieuwe vliegtuigen tegen 't einde van 1935 gereed moes ten zijn om zoo noodig onmiddellijk in actie te treden. Engeland zal onge veer evenveel nieuwe vliegtuigen bou wen in Duitschland heeft de minister van luchtvaart, h. Goering, verklaard dat Duitschland zijn luchtvloot zoo- danig zal uitbreiden, dat zij voor geen .enkele andere behoeft onder te doen. In Italië ziet Mussolini niet op, op heeft is nadeelig voor de melk der die ren die op zulke weiden grazen. De room en boter die van zulké melk voortkomt is in dén handel van min derwaarde. Om de look te doen ver dwijnen zal men de weiden' kalken, hiervoor gebruikt mén 4000 kgr: p. ha. de metaalslakken 1000 kgr. per hëet. geven ook goeden uitslag. Na den Winter beginnen de, hennen ook beter te leggen, daarom moeten zé goed gevoed worden. Geef hun eene gelijke mengeling van graan, mais en haver. In het beslag doet men 10 a 1 2 gr. vleeschmeel per kop, daar dit veel eiwit bevat, t geen het legvermogen kan verhoogen. Men zal goed zorg dra gen, de kuikentjes dié dees maand uit komen tegen koude en vochtigheid te beschermen.- Aan opgesloten hennen zal men kalk achtige stoffen in hun bereik stellèn dikwijls het drinkwater vernieuwen en alle acht dagen zal men 5 grammen salicylate de soude per liter in het drinkwater mengen. Gustaaf Gillekens. Tijdens de laatste zitting van den Gemeenteraad werd DE WEDDE VAN BURGEMEESTER, SCHEPENEN EN GEMEENTERAADSLEDEN, verhoogd. Daar ik nooit de partij der Gemeentebelangers heb willen verloochenen en steeds de degelijke en rechtmatige zienswijze van mijn Vrienden ben bij getreden, meest ik de verhooging der wedden stemmen. Maar overwegende de nijpende crisisperiode, die zoowel Stad als Werk- loozen in geldmceilijkheden gedompeld beeft, zal ik voortaan GEHEEL DE WEDDE AAN DEN BURGEMEESTER TOEGEKEND onder al de werk- loozen van Poperinghe UITDEELEN. Daarom vraag ik aan de verschillende Vakvereenigingen van Poperinghe mij hét aantal van hun werkloozen te willen kenbaar mafken. Aan de lokale weekbladen vraag ik dit Bericht in hun eerstkomende nummer te willen opnemen. De Burgemeester, (get.) NESTOR LAHAYE. Nadat bij de bespreking van dé be grooting van sociale voorzorg door den verslaggever een scherpe aanklacht «vas uitgebracht over het feit dat nog dui zenden patroons juist doen of de ver plichtingen der stociale wetgeving voor hen niet bestonden,hebben we een paar dagen nadien den laatsten werkweg vanwege het ministerie kunnen lezen, waarbij de werkgevers werden aange maand zich onverwijld in regel ie stel len. En we weten uit bevoegde bron, dat aan de kontroleurs strenge onder- lichtingen werden gegeven. En wat men ook moge zeggen of denken de wet is op mij niet Loe- passelijk ik ben er nu al zoo lang door gèslipperd en als mijn .gpbuur de wet niet volgt, waarom moet ik het dan doen we konden hier een tref fende bloemlezing geven van de geval- ■ra tot strenge straften werden veroordeeld, niet altijd omdat zij onwillig waren, doch vaak omdat door onwetendheid of vergetelheid zij schuld hadden dat zware schade werd berokkend. Wij meenen dan ook nuttig werk te verrichten me't enkele losse beschou wingen te wijden aan de verplichtingen die door den wetgever aan den patroon zijn afgelegd. Blijven we heden nóch tans enkel bij de pensioenwet, omdat deze wet in haar gevolgen wel de strengste is. Krachtens de pensioenwet is ieder wèrkgever verplicht, voor eiken arbei der dié' hij in dienst heeft, onmiddelijk een pensioenkaart aan te leggen. Aan stonds schrijft de patroon de pensioen- kaart bij in hét register dat door de wet wórdt voorgeschreven. Elke maand moet door den patroon het noodige bedrag aan zegels op de kaart worden bijgeplakt. Het bedrag van den zegel wordt berekend op het loon. Een paar maanden achteruit met plakken kan aanleiding geven tot op merkingen en straffen. Elk jaar, in het begin der maand volgende op de verjaringsmaand moet een nieuwe stortingskaart worden opge maakt? terwijl de oude aan de Alge- meene Spaar- en Lijfrentekas moet worden toegezonden. Gaat de werk man uit dienst, of eischt hij na verloop van het verzekeringsjaar zijn kaart op, dan dient deze hem te worden over handigd, nadat, een formulier- volgens officieel model, behoorlijk is ingevuld en afgeteekend, en op het register is ingeschreven welk bedrag van zegels op de kaart was aangebracht,, op den oogenblik dat deze aan den -werkman bij zijn uit dienst treden werd over handigd. Tot hier, b ondig samengevat, de verplichtingen der werkgevers. De wet heeft den patroon verantwoordelijk ge steld wanneer deze niet, of niet volle dig worden nageleefd. Geen enkele overeenkomst tusschen patroon of werkman, kan daarin verandering-bren gen. De patroon mag de helft van den zegel van het loon van den arbeider afhouden, zooniet moet hij dezen zelf betalen." We kennen gevallen waarin de werknemer zelf had gevraagd vpor hem geen stortingen te doen, en na het over lijden van den betrokken werknemer heeft een enkele vraag om wéduwrente kunnen volstaan om geheel hett gele den verlies te moeten vergoeden. Zulke veroor.deeling is zwaarder,^- T-eëiaf wörcff* gedacht?Tvant dé sociale werkers, zij weten het go.ed geen stortingen, geen pensioen i onvoldoen de stortingen, onvoldoende pensioen. In elk geval wordt de patroon ver oordeeld een kapitaal te..?torten waar van de intrest gelijk is aan het verlies dat door zijn schuld werd geleden. Laten we een praktisch voorbeeld •men. Een arbeider in dienst van werkge ver W..., overlijdt, en de weduwe, zij kan een aanvraag doen op gelijk welken ouderdom bij het overlijden van haar man vraagt een pensioen. Indien al de noodige stortingen voor den betrokken arbeider waren gedaan, zou de weduwrente bijvb. 300.fr. meer bedragen. Er is ^ooveeiniet noodig op dat het verlies dit bedrag zou bereiken. In het geval dat ons voorbeeld geeft, is de patroon verplicht een kapitaal te storten laat ons den intrest stellen °P 3 van 10.000 fr.-En dat»'het hier ersnt is, dit bewijzen de feiten. Wij weten, het is om zich den schrik om het hart te laten slaan, vooral wan neer men kleine patroon is, vdoëh er zijn instellingen genoeg die mits. een kleine vergoeding al de noodige ver plichtingen op zich nemen, zoodat de patroon persoonlijk zich met "de 'pen sioenwet niet meer hoeft bezig te hou den. Het komt er voor de patroons-bij zonder op aan in regel te zijn en zich zelf gerust te stellen. Wij geven hen dan ook dringend,den raad zonder uitstel het noodige te "doen alvorens het te laat is. BEZORGDE OUDERS, laat Uwe dochters de avondlessen vojgen, y/elké geven zal te POPERINGHE Het is van het grootste nut, zoowel vaói meisjes die hunne kleederen zelf willen maken, als voor naaisters' vad' b'eroégr." De kursus bestaat uit 12 lessen welke gegeven worden--, VI AAK I, van 10 tot 12 uur, aan het bovenvwrnalde-Hotd.'-ofwél schrif- te 'iEPEREN* R PANNEKOUCKE' Mondstraafc;, 24, ofwel Bötèfstraaï," 1 2, 66 Bestuurd door RAPR FANNÉKOUCKE, -• - aangenomen kleermaker der Spoorwègènl 1 leeraar-aan de beroepschool te Iepéren.V 99 ..p. 'f

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1936 | | pagina 1