Duiistiie Troep prinsen in lel pftlarlseen ingeiii. üuilschland zegt hel Verdrag van Locarno op. Eersl Onlruimen, dan Onderhandelen, zegt Frankrijk SPROETEN SPRUTOL NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT komen vroeg in het voorjaar. Voorziet U daarom tijdig van een pot Verkrijgbaar, in alle Apotheken. 16 JAAR. NUMMER 11. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 15 MAART 1936. POPERMGHE ABONNEMENTEN I Jaar, per post16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureèl dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 484.59] Telefoon 180 Ieder medevyerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te- betalen. DE INHOUD VAN DE OFFICIEELE NOTA. Berlijn 7 Maart. De nota, Zater- morgen aan de gezanten van Frankrijk, Engeland, Italië en den Zaakgelastigde van Belgie, bevat de opzegging van bet Verdrag van Locarno door Duitschland De Duitsche regeering biedt aan dc mogendheden, die deelnamen aan het accoord van Locarno aan, nieuwe on- dehandelingen aan te knoopen in het vooruitzicht van de afsluiting van san nieuw verdrag De Regeering van Duitschland biedt zelfs aan terug te keeren in den Volken bond, mits zekere waarborgen. DE DUITSCHE TROEPEN IN HET RIJNGEBIED. Keulen 7 Maart. De Duitschs troepen hebben hun intrede gedaan in de gedemilitariseerde zone. De Nota aan de vier Gezanten overhandigd. De gezanten van Italië, van Frank rijk, van Engeland en de zaakgelastig de van Belgie zijn Zaterdagvoormiddag naar het Ministerie van Buitenlandsche Zaken van het Rijk gegaan. Baron von Neurath, minister van Buitenlandsche Zaken, heeft aan de ge zanten kennis gegeven van een docu ment, dat de huidige positie van het Rijk ten opzichte van het Verdrag van Locarno en van de beschikkingen van het Verdrag van Versailles bepaalt, in betrekking tot de gedemilitariseerde zone. De nota van de Duitsche regeering werd tegelijkertijd Zaterdag te Rome, Parijs, Londen en Brussel overhandigd. Den Inhoud van het Verdrag van Locarno. Ter verduidelijking van de nieuwe groote gebeurtenissen, die op handen zijn, geven we hier in het kort een overzicht van den inhoud van het ver drag van Locarno, waarin Belgie op zulke belangrijke wijze betrokken is. Men mag niet vergeten dat het ver drag van Locarno eigenlijk ontstaan is, uit het feit, dat de bepalingen, die de onafhankelijkheid van Belgie voor den wereldoorlog verzekerden, niet meer bestonden. Het verdrag van Locarno wilde daar ter verzekering van den vrede in het Westen een accoord voor in de plaats stellen, dat de bestaande verdragen doelmatig aanvullen zou. Het pact van Locarno omvat eigen lijk twee deelen, waarvan het hiervoor bedoelde westelijk vredesverdrag het voornaamste is. Dit werd onderteekend door Duitsch land, Belgie, Frankrijk, Groot-Brittan- nie en Italië. Het bevestigde het statu- quo van de Fransch-Duitsche en de Belgisch-Duitsche grenzen zooals die vastgelegd werden door het Verdrag van Versailles, en bovendien de demi- litarisatie van het Rijngebied, eveneens door Versailles bevestigd. De drie genoemde landen verbinden zich malkaars grondgebied niet binnen te dringen, tenzij er plaatselijke schen ding zou gepleegd zijn. Die schending werd dan in twee gevallen aangeno men 1 binnendringen yan vreemde troepen in Het gebied van een ander land 2. het samentrekken van troe pen op groote schaal in het gedemili- t riseerde gebied. De moeilijke gevallen zouden, cloor de bepalingen van het verdrag van Locarno - onderworpen worden aan arbitrage of verzoeningscommis sies en, in laatste instantie, zou den Volkenbondsraad ter hulp geroepen worden. Het verdrag zou blijven bestaan tot de Volkenbond met een meerderheid van twee derden der stemmen zpp oov- cleelen, dat het gezag yan den Bond ïtgrk genoeg zijn zou, opdat het ver drag van Locarno niet meer noodig zij Tenslotte omvat het verdrag van Lo carno scheidsrechterlijke accoorden tusschen Duitschland en respectievelijk Belgie, Frankrijk, Polen en Tsjecho lowakije. Hitier doet nieuwe yoorstellen. Na de opzegging van het Verdrag van Locarno, deed Hitier aanstonds de volgende nieuwe voorstellen De rijksregeering is bereid, op grondslag van de volgende voorstellen overeenkomsten te sluiten tot verzeke ring van den vrede in Europa 1De rijksregeering is bereid met Frankrijk en Belgie onmiddellijke on derhandelingen aan te knoopen, voor het vaststellen, wederzijds, van een ge demilitariseerd gebied, en een dergelijk voorstel bij voorbaat goed te keuren, welke ook de omvang en de uitwerking ervan mogen zijn, op voorwaarde dat het gesloten wordt in algeheele rechts gelijkheid. 2. De rijksregeering heeft het voor- onderteekenaars van het Verdrag van Locarno te Parijs. Daarna zal hij afreizen naar Genève om er deel te nemen aan het vervolg der beraadslagingen Bij zijn terugkeer zal hij voor het Parlement den toestand uiteenzetten SANKTIES TEGEN DUITSCHLAND? Frankrijk eischt ze Engeland is er niet toe geneigd. Duitschland zou ze als een oorlogsdaad beschouwen De over het algemeen goed ingelich te Morning Post schrijft dat Enge land s houding er eene van gematig- heid zal zijn. Eden zal instruktie ontvangen sr nemen een niet-aanvalspakt te sluiten zorg voor te dragen dat te Parijs de tusschen Duischland, Frankrijk en Bel- voorstellen van Hitier niet over het gie welk pakt zij bereid is te sluiten hoofd worden gezien. voor een termijn van 25 jaar, om de onschendbaarheid en onaantastbaar heid van de Westelijke grenzen te waarborgen. 3. De rijksregeering wenscht Enge land en Italië uit te noodigen dat ver drag te onderteekenen als waarbor gende mogendheden. 4. De rijksregeering is het ermede eens, indien de Nederlandsche regee ring dit wenscht, en indien de andere onderteekenende landen ermede in stemmen, dat ook Nederland in dit verdrag begrepen zij. 5. De rijksregeering is bereid, ten einde de veiligheidsovereenkomsten te versterken met de Westelijke mogend heden een luchtpakt te sluiten, dat au tomatisch en daadwerkelijk, het gevaar voor onverwachte luchtaanvallen voor komt. 6. Dp rijksregeering herhaalt haar aanbod, met de landen die in het Oos ten aan Duitschland grenzen, niet-aan- valsverdragen sluiten in den zin als dit welk met Polen werd gesloten. Aangezien de Lithausche regeering de laatste maanden haar houding je gens het Memelgebied eenigszins ge wijzigd heeft, heft de rijksregeering de uitzondering op, dat zij verplicht ge weest was te maken jegens Lithauen, en verklaart zij bereid te zijn, op voor waarde dat de gewaarborgde zelfstan digheid van Memel nog uitgebreid wor de, ook een niet-aanvalsverdrag met Lithauen te sluiten. 7. Nadat de rechtsgelijkheid ten gunste van Duitschland zal hersteld zijn en nadat de volledige soevereiniteit van de rijksregeering over het gansche grondgebied van het rijk hersteld zijn, is de rijksregeering van oordeel, dat de voornaamste reden waarom zij den Volkenbond heeft verlaten, niet meer bestaat. Zij is dus bereid opnieuw lid te worden van den Volkenbond. Zij verwacht tevens dat, ten gepas ter tijde, de kwestie van de rechtsge lijkheid op koloniaal gebied zal gere geld worden door vriendschappelijke overeenkomsten, en dat voor de kwes tie van de scheiding van het Volken bondsverdrag voor zijn grondslag van het verdrag van Versailles, een gepaste oplossing zal gevpnden worden. Belgie dient klacht in bij den Volkenbond, Zondag avond hebben de leden van de Belgische regeering bij hoogdrin gendheid kabinetsraad gehouden, om te beraadslagen over den internationa len politieken toestand in verband met de houding van Duitschland. Na deze raadszitting werd de vol gende officieele mededeeling door den heer van Zeeland zelf aan de journa listen verstrekt De heer van Zeeland bracht ver slag uit over de voetstappen, dopr den zaakgelastigde v<*n Dyitschland gedaan bij de overhandiging yan het memo randum van 1 Maart, Hij heeft den raad ingelicht over de gedaehtenwisseling in deze twee laat ste dagen langs diplomatiachen weg, tusschen de staten-onderteekenaars van het verdrag van Locarno. In toepassing van art. 4 par. 1van 't Verdrag van Locarno heeft de Raad beslist, de kwestie onmiddellijk aan te leggen bij den Raad van den Volken bond. De Eerste Minister zal deelnemen aan de vergadering der Mogendheden- De meeste Engelsche bladen slaan, hetzij in hun hoofdartikels, hetzij in hun kommentaren,denzelfden toon aan. De Daily Telegraph nochtans, die de daad van Hitier het scherpst afkeurt, schijnt zich geen illusies te ma ken omtrent de manier waarop de Duitsche voorstellen zullen worden aanvaard door de mogendheden, wier veiligheid gegrondvest was op het Vedrag van Locarno. De Daily Herald orgaan van de sociaal-demokratische Labour-Par tij, schrijft De kwestie die het bedenkelijkst zal blijken, zal het verzoek zijn, dat Frankrijk haast zeker zal formuleeren, om sankties tegen Duitschland uit te" vaardigen. ^en' De Britsche regeering zal zich ge dwongen zien daartegenover het argu ment te stellen dat van sankties in dit geval in rechte als in feite geen sprake kan zijn. Er is, immers, geen oorlogs daad gesteld. Een daad van agressie en zelfs een vijandige daad beteekenen nog geen toevluchtname tot den oorlog In ieder geval kan een verdrag, dat slechts door enkele Volkenbondsleden, is onderteekend, niet op een lijn wor den gesteld met het Covenant. Bleve de deur gesloten voor de aanbiedingen van Hitier, dan bestonde er voor den opbouw van den vrede in Europa geen hoop en dat ware een noch verstandige, noch voordeelige po litiek. Het Uitvoerend Komiteit van de Labour-Partij zal waarschijnlijk, na de schending van het Verdrag te hebben afgekeurd, in overweging nemen dat zich een nieuwe gelegenheid biedt om de vraagstukken, die door de fouten Versailles werden in het leven geroe pen, op rechtvaardige wijze op te los sen. Het zal als zijn meening uitspre ken dat dergelijke mogelijkheid niet over het hoofd mag worden gezien en dat de politiek van de Britsche regeè- ring te Londen moet worden bepaald, maar niet door Parijs mag worden voorgeschreven. Sankties zouden oorlog beteekenen binnen de drie dagen Een correspondent van de Daily Express beweert, in welingelichte middens van de Wilhelmstrasse, te hebben hooren verzekeren dat sankties tegen Duitschland door dit laatste als een oorlogsdaad zullen aanzien wor den. Indien de Volkenbond sankties tegen ons uitvaardigde, zouden wij ons tegen den Volkenbond moeten ver dedigen, zoo zeide hem een vooraan staand Duitscher. Sankties zouden voor ons den oorlog in Europa beteekenen binnen de drie dagen. Het apparaat waarvan wij ons zouden bedienen om de sankties te bestrijden, zou Heel wat machtiger en doelmatiger zijn dan dat, waaryan {talie zich bedient. Duitschland acht zich alles veroorloofd zegt eene Zweedsche Stem. Het blad der regeeringspartij van Zweden Ny Tid schrijft De opzegging van het Locarno- pakt beteekent in het domein der Duit sche buitenlandsche politiek 'n uitda ging, die overeenkomt met den Rijks dagbrand in het domein der binnen- landsche politiek. Het nazisme baat den wereld vredeswil uit en acht zich alles toegelaten. Na de vernietiging van het van Rijnland des te meer een uitda ging daar geen enkel redelijk mensch er het nut van kan inzien. Het Goteborg Handelstidning Re- lus het groot blad der Zweedsche provincie, klaagt de Duitsche herbe wapening aan en merkt op dat een groote firma te Hamburg, net zoo druk heeft met den bouw van duikbooten dat ze sedert twee jaar buitenlandsche instellingen weigert. De scheikundige fabrieken vervaardigen koortsig na maaksels om te verhelpen aan het ge brek aan grondstoffen waarvan men in Duitschland te kort heeft. VERKLARING VAN MINISTER EDEN IN ENGELAND. Als Frankrijk of Belgie aangevallen worden zal Engeland hen terzijde staan, maar de voorstellen van Hitier moeien worden overwogen. Maandag is het Lagerhuis bijeenge komen ten einde een verklaring van den Minister van Buitenlandsche Zaken M. Eden, te aanhooren. De verklaring kwam ongeveer hierop iteer ik heb den Duitschen gezant ge zegd dat het optreden van zijn land in de Rijnzone, neerkwam op de schen ding van een vrijelijk besproken en onderteekend verdrag. Ik heb er aan toegevoegd dat deze daad op de Brit- »che openbare opinie een jammerlijken ndruk zal maken. Laten we ons geen illusie er ovei maken Duitschland's optreden ver wikkelt en verergert den internationa len toestand. De opzegging van het Locarno- pakt en de bezetting van de gedemili tariseerde zone hebben het vertrouwen geschokt in elke overeenkomst waar- to<& de Duitsche regeering zich in de toekomst bereid zou verklaren. Fen zware slag is toegebracht aan vrrdr:. Gelukkig houdt Duitschland's op treden geen bedreiging met vijande lijkheden in. De Duitsche regeering spreekt zich uit voor pacifikatie van Europa en verklaart zich bereid niet-aanvalsver- dragen te sluiten ïnet Frankrijk en met Belgie. Om ieder misverstand te voorko men acht de Britsche regeering, als on derteekenaar van het verdrag van Lo carno, het noodzakelijk te verklaren dat zij, moesten Belgie en Frankrijk worden aangevallen binst de periode die voor ihet onderzoek van den nieu wen toestand vereischt zal zijn, spijts de opzegging van het verdrag, aan haai eer verplicht zou achten het aangeval len land ter hulp te komen. -Een d er grondvesten van den vrede is vernietigd en, willen we den vrede behouden, dan is het onze plicht heropteböuwen. Het is in dien geest dat wij de nieuwe voorstellen van den rijkskanse lier moeten onderzoeken. De regeering zal ze, met klaar ziendheid en objektiviteit in overwe ging nemen ten einde vast te stellen in welke mate zij het middel kunnén zijn om de struktuur van den vrede opnieuw te verstevigen. In den bedenkelijken toestand van heden meent de regeering dat men geen enkele mogelijkheid mag ver- waarloozen om hem te verbeteren. HITLER SPREEKT OPNIEUW. De weg afgelegd in drie jaren iijd. Na de betoogingen, die Zondaga vond heel den tijd voor de Rijkskan selarij plaats hadden, begaf Hitier zich om 1 0 uur nog naar het Herrenhaus» de rijksleiders, de aanvoerders der plaatselijke groepen en de leiders van de locale propaganda vereenigd waren. De heer Goebbels nam het eerst het woord en onderlijnde de draagkracht van de daad, die door den Fuhrer op 7 Maart gesteld werd. Hitier sprak daarna gedurende meer dan een uur tot zijn gewezen strijd makkers en duidde de groote politieke standpunten aan, die moeten in acht genomen worden bij de komende ver kiezingsperiode. Hij gaf opnieuw den door Duitsch land afgelegden weg aan in den loop van de drie laatste jaren onder de na- tionaal-socialistische regeering. Hij ver geleek het Duitschland vannu met dit van vóór Januari 1933. Onder de geestdriftige toejuichingen der aanwezigen, drukte hij de hoop uit dat het volk zich eensgezind achter Verdrag van Versailles is de bezetting hem scharen zou, want niets zal meer waarde hebben in dezen strijd, dan de eensgezindheid van een volk van 60 millioen inwoners. De heer Goebbels gaf vervolgens de richtlijnen aan, die moeten gevolgd worden in de aanstaande kiescampagne en die drie weken duren zal. Duitschland zou nog een artikel van het Verdrag van Versailles verwerpen. Uit Berlijn wordt door den Fran- schen Intransigeant gemeld, dat men uit welingelichte bron vernomen heeft, dat de Duitsche regeering ook artikel 12 van het Verdrag van Ver sailles zal opzeggen, dat de internatio nalisatie van de binnenscheepvaart op Donau, Elbe, Rijn en Oder voorzag Het is eigenlijk het laatste artikel dat er nog van het Verdrag van Ver sailles overgebleven was. DE DUITSCHE TROEPEN IN HET RIJNGEBIED. Een macht van 60.000 man. De effectieven der troepen die in de gedemilitariseerde zone zijn aangeko men, bedragen ongeveer 60.000 man. Op 7 en 8 dezer zijn ongeveer 30 duizend man binnengerukt en 30.000 man groene politie, die reeds in het Rijngebied vertoefden, worden in de Rijksweer ingelijfd. Die effectieven zijn dus heel wat an ders dan de symbolische bezetting waarvan men op 7 Maart zelf sprak. Het Rijngebied is sedert Maandag militair heringericht. De troepen, die er gelegerd zijn omvatten vier afdeelingen ten minste met bovendien de elemen ten van het luchtleger, die niet in de legerafdeelingen geteld zijn. Al de steden van de Rijnvallei Dus- seldorf, Keulen, Bonn, Koblenz, Mainz, Ludwigshafen, Mannheim, Heidelberg worden door de bladen vermeld, als hebbende groote garnizoenen ontvan gen. Aken, Trier en Saarbrucken be kwamen slechts kleine afdeelingen, maar men mag niet vergeten dat be langrijke eenheden der groene politie daar reeds sedert lang vertoefden. Twee groepën van jachtvliegtuigen zijn verdeeld tusschen Franckfort en Mannheim eenerzijds en Keulen en Dusseldorg anderzijds. Het nationaal-socialistisch blad «Der Angriff» spreekt zelfs van groepen bombardementsvliegtuigen, waarvan de motoren bromden boven Keulen. Men weet tot hiertoe niet, waar zij liggen. De afdeelingen van geschut, ver spreid in Rijnland, zijn groot, dertien groepen van drie batterijen ieder, met de aanvullende afdeelingen, voor het meerendeel gemotoriseerde batterijen van 105 en 150 mm. Het groot aantal stormwagens tegen tanks stemt overeen met het voetvolk waarbij ze gehecht zijn. 90.000 man in het Rijngebied. Volgens de verklaringen van den Franschen minister van Oorlog, be draagt het aantal Duitsche soldaten, die het Rijnland bezetten, 90.000 man. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep droog dan voorzichtig af en doe er wat Purol op. Herhaal dit el- ken dag, zoo lang het noodig is. Purol in doozen van 1 en 7K't frank en PuroUeep 7',2 frank. In alle Apotheke De Militaire bezetting even talrijk als voor den Oorlog. Een Berlijnsch dagblad meldt dat de militaire bezetting in het Rijngebied op dezelfde basis berekend is als vóór den oorlog. Deze mededeeling dient in acht ge nomen te worden, daar het de eenige bekentenis is, aangaande de uitbreiding van de herbewapening van Duitschland Fransche Troepen naar de Duitsche grens. Dekkingstroepen uit Epinal, Remi- remont en St. Dié, hebben hun kazer- •n verlaten, met bestemming naar hun stellingen in de fortenlinie aan de grens. De troepen die de wacht móeten houden op den Rijn bij Straatsburg, worden versterkt. Eene Konferencie te Parijs. Dinsdag werd eene konferencie ge houden te Parijs door de afgevaardig den van Frankrijk, Engeland, Italië en Belgie, de onderteekenaars van het ge schonden verdrag. Deze bijeenkomst had slechts eene onderlinge gedaehtenwisseling voor doel, alsook de duidelijke bepaling van den toestand. Er werd geen enkel voorstel gedaan en ook geen beslissing genomen. De gedaehtenwisseling zal dan te Genève voortgezet worden. Verklaring van de Belgische Regeering. Dinsdag werd in de Kamer door Mi nister Vandervelde, en in de Senaat door Minister Hymans, eene verkla ring, in naam der regeering, afgelegd, over de wederbezetting van het Rijn gebied door Duitschland. Deze verklaring gaf eene ware toe dracht over den Internationalen Toe stand in den zin zooals wij hóogér mél den. De minister eindigde als volgt De eerbied voor de verdragen is de basis zelf der internationale 'orde hij is tevens een onmisbare waarborg der veiligheid van de Kleine Staten. Aan dit verheven principe is Belgie steeds getrouw geweest. De huidige gebeurtenissen eischen kalmte en vast beradenheid. De Regeering is zich van haar verantwoordelijkheid bewust. Zij weet dat zij op den eensgezinden steun van het Land mag rekenen. Een ernstige waarschuwing. Tijdens zijne rede van Woensdag deed Eerste-Minister Sarraut, na. een oproep op de vaderlandsliefde van alle Fransche Kamerleden, volgende, yer- laring Frankrijk wil met het Reich on derbandelen, maar onder volstrekte voorwaarde dat het internationaal recht weer wordt hersteld, het is te zeggen dat de Duitsche troepen die onrecht matig het Rijngebied zijn binnengetre den, dit opnieuw hebben verlaten Om tot dit doel te komen is Frank rijk besloten voorwat het land .zelf betreft, alle maatregelen toe te passen die de Raad zou kunnen treffen, yan zoodra het internationaal organisme de veroordeeling van het Reich zal heb ben uitgesproken, en daaraan valt niet te twijfelen, gezien het klaarblijkend karakter van de inbjreuk. De heer Sarraut herhaalt dat de her bezetting van het Rijngebied een be dreiging is, niet alleen voor de Fran sche veiligheid, maar voor den Euro- peeschen vrede. De Houding der Locarno-Mogendheden. De vertegenwoordigers der Locarno- mogendheden hebben Dinsdag-avond, een nieuwe vergadering gehouden. Zij eindigde met wat men een «coup de théatre» noemt, namelijk dat de.ge dacht enwisselingen tusschen de afge vaardigden, waarvan de voortzetting te Genève was voorzien, Donderdag en Vrijdag te Londen zal plaats heb ben. De Volkenbondsraad zal Zaterdag te Lopden zetelen. Daar de onderhandelingen voortaan te Londen zullen worden beëindigd, zal het werk merkelijk vergemakkelijkt worden voor de vertegenwoordigers van Belgie, Frankrijk en Italië, welke rechstreeks gesprekken kunnen voeren met de andere leden van het Britsche kabinet. Het Fransche standpunt is van nu-af beslist vastgesteld. De Engelsphe afge vaardigden hebben er kennis var) ge nomen op heel tegemoetkomende w-ijze Deze merkelijke vooruitgang, werd'in den loop van den namiddag, bereikt in de betere aansluiting der Frgnsche en Engelsche thesissen. rviuti Van nu af is alle onmiddellijk, oor logsgevaar geweken., De huidige toestand bedraagt slechts pen gevaar voor latere verwikkelingen, in geval de onderteekenende state-mvan- Locarno te Londen niet t', accoord. zou den kunnen komen over eën gemeen schappelijke gedachte. Vijf Landen dreigen den V&tkenÈondi te vérlatèri. p. ritlytód-jjiew *>h De leden van de Kleine Entente, en- van den Balkpnbond, hébben te Ge nève een belangrijke ..vergadering ge houden, waarin de,houding.van Frank rijk en Belgie goedgekeurd werd,, Roemenie, Joego-Slavie, Tsjecho- Slowakije, Turkije en Griekenland zijn

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1936 | | pagina 1