In den Hitleriaanschen Smeltkroes. U gehand PUROL Duitschland heeft Zondag gestemd. Een Europeesche Vredes-Conferentie gewerscht. Zomer sproeten SPRUTOL NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR PÖPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT DE MILITAIRE KWESTIE. verzacht- geneest, DOOS 4 EN Tk FR.TUBE 12 FR. IN ALLE APOTHEKEN DE FRANSCHE FRANK verdwijnen spoedig door een pot 16* JAAR. NUMMER 14, WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 5 APRIL 1936. GAZET TAN FOPERINGHE ABONNEMENTEN 1 Jaar, per post16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, PÖPERINGHE. Postcheck 484.59 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. HET PLEBISCIET IN DUITSCHLAND. DE FUHRER HEEFT GEEN HALF MILLIOEN VIJANDEN MEER 98.79 procent Zoo luidt de ver houding van de stemmen, die bij de ...«verkiezingen» van Zondag op Hitier en zijn candidaten werden uitgebracht. Zulks beleekent dan, dat het aantal gebracht wordt door allen, doch alleen maar door allen die... er profijt bij hebben Iets anders zou het zijn, indien zulk plebisciet niet slechts in Duitschland gehouden hadde kunnen worden, maar tegenstanders van zijn regiem in het in alle landen die bij den Volkenbond Reich-zelf op geen half millioen meer aangesloten zijn. geraamd mag worden. Een dergelijke nationale eenstemmig heid zal wel zonder voorgaande zijn in de geschiedenis. Het is bijna gek, dit ontzaglijk suc ces voor een eenigszins belangrijk deel te willen toeschrijven aan de manier waarop deze verkiezingen gebeur den. Men kan er alleen maar verwon derd over staan, dat Hitler-zelf er niet voor gezorgd heeft, dat van dit plebis ciet alle verdenking werd geweerd, als hij toch zoo zeker van een verplette rende overwinning mocht zijn. In plaats van te gedoogen, dat zijn partijgenooten vante voren aankondig den, dat zij zich niet in de stemhokjes begeven zouden en aldus reeds ieder een, die zich .wel zou willen afzonde ren, als een tegenstander van het re giem een landverrader zooals het heette aanduiden, had hij met strenge straffen elkeen moeten bedrei gen, die op zulke manier probeeren zou, het geheim en de waarde van deze stemming te schenden. Of, indien bijvoorbeeld maar alleen de regeeringen van de Locarno-mo- gendheden, al hun burgers ter stembus hadden geroepen om met Ja of Neen te antwoorden, op de vraag, of de schending van het Locarno-ver- drag aan Duitschland zonder meer ver geven behoort te worden, en of op zijn eisch voor gelijkberechtiging dient te worden ingegaan en indien dan een eenigszins aanzienlijk procent van Ja s uit de bussen waren gekomen. Het is zelfs zeer jammer, dat de kwestie niet eens op zulke korte en klare manier, volgens het Zwitser- sche referendum-systeem in alle landen van Europa gesteld is kunnen worden. Tegelijkertijd met de overwinnings- bulletijns uit alle hoeken van het Reich heeft Hitier Zondag reeds het ant woord kunnen ontvangen, dat Frank rijk te geven heeft op welk vredes voorstel ook, waarmee hij voor den dag komen zal. Dit antwoord is hem toegekomen Wellicht hadde het procent van de uit Vézelay, een plaatsje in het depar tement der Yonne, dat door den heer Flandin in t Parlement vertegenwoor digd wordt en waar de eerste minister Zondag een zoogezegde verkiezingsre de heeft gehouden, maar die in wer kelijkheid rechtstreeks aan den Fuhrer was geadresseerd. En dan wel in den vorm van for- meele vragen, die aan duidelijkheid weinig te wenschen overlaten en dus Hitl er al zeer weinig kans tot ontwij ken bieden. De bijzonderste dezer vragen, deze, waarrond op 't oogenblik de hee- le Europeesche politiek draait luidt Wat verstaat Hitler door gelijke rechten Wat wenacht hij, als ge lijkberechtigde, op te eischen Zal hij ter conferentie komen met de redeneering, dat Duitschland, gezien 't aantal van zijn inwoners en zijn be hoefte aan grondstoffen, het recht heeft op een zoo groot deel van de koloniën als waarover Engeland en Frankrijk beschikken En, indien het zulk een overzeesch bezit verlangt aldus de heer Flandin ten koste van wie zal het dan zijn Maar nog scherper spitste de heer Flandin zijn rede toe, daar waar hij vooropzette, dat voor Frankrijk de vre de onverdeelbaar is, en dat het dus op geen manier zal te vinden zijn voor welk pact ook met Duitschland, waar door het zichzelven een vrede van een kwart eeuw of zelfs langer zou verze keren, maar waarin Duitschland zich het recht voorbehouden zou, om ande re landen in een oorlog te betrekken. Volkomen gepast zeide de Fransche eerste minister, dat door zulk een pact met het Reich, aan te gaan, Frankrijk slechts aan Duitschland de vrije hand zou kunnen leenen om allereerst zijn heroverings- en veroveringsplannen in het Oosten en het Zuiden te verwezen- ijken, en om daarna, wanneer het, een voor één, al Frankrijks bondgenooten zou verslagen hebben, met schier vol komen zekerheid op welgelukken, zijn wapens naar het Westen te richten. Uit de totale overwinning van Hitier op zijn eigen volk is slechts dit besluit te trekken dat het veiligheidscordon rond Duitschland, solieder dan ooit dient aangesloten. N. G. op hem uitgebrachte stemmen dan niet meer de 75 bereikt, maar ware deze verhouding niet nog veel indrukwek kender geweest dan deze van bijna 99, indien dus geen twijfel meer geoorloofd geweest ware over de beteekenis van dezen uitslag, als trouwe weerspiege ling van den volkswil in het Reich Thans zal men zich het middel,waar door dit schier algemeen satisfecit voor de Nazis bereikt werd, nog altijd eenigs zins mogen voorstellen als slechts een lichte variante op het beruchte Uw beurs of uw leven van den gentle man aan den hoek van een bosch. Zij die zich, ondanks alles, nog met illusies voeden willen, zullen vandaag ook nog eens wijzen op de formidabele propagandacampagne, door en voor den Fvihrer deze jongste weken ge voerd, om daaruit dan de conclusie te trekken, dat Hitler-zelf wel heel erg bang voor deze volksraadpleging ge weest moet zijn. Maar wat beteekenen zulke overwegingen nog in tegenwoor digheid van de vier en veertig en een half millioen certificaten van goed ge drag die Hitler van zijn volk ontvan gen heeft Bij het referendum op 1 9 Augustus 1 934,toen Hitier de goedkeuring van zijn volk vroeg voor zijn besluit van Rijkspresident bij deze van Kanselier op zich te nemen, antwoordden nog 4.294.645 Duitschers Neen Ruim twee en een half millioen so ciaal-democraten en communisten al weer hebben zich dus in den smeltkroes van het Nazisme laten werpen. En zeggen, dat den laatsten keer, dat in Duitschland nog op regelmatige ma nier kon gekozen worden den 5 Maart 1933, na den brand van den Rijksdag,de sociaal-democraten nog ruim zeven millioen stemmen verwier ven, en de communisten nog bijna vijf millioen Voegden we daar toen de vier en een half millioen stemmen bij, die op het Katholiek Centrum werden uitge bracht en t groote millioen dat door de Beiersche katholieke Volkspartij toen nog werd behaald, dan kwamen w tot het resultaat, dat nog zeventien en een half millioen kiezers, zich tegen de Nazistische dictatuur verzetten. Op drie jaar zijn dus nog zeventien millioen Duitschers tot de religie van Hitier bekeerd. De nieuwe voorstellen, waarmee de Fuhrer morgen voor den dag komen zal zullen dus wel geen enkele verrassing voor de wereld meer kunnen inhouden. Hij zal zeggen Het moet iedereen nu wel duidelijk zijn, dat ik spreek uit naam van heel mijn volk.Dat nog nooit eenig staatsman zoo volmaakt den wensch en den wil van een Natie beli chaamd heeft. Maar, ...versterkt het de billijkheid en de rechtvaardigheid van een wensch en van een eisch, wanneer hij met zulk een schier absolute eenstemmigheid uit- DE SAMENSTELLING DER GEMENGDE LEGERCOMMISSIE. Het Koninklijk Besluit waardoor de aangekondigde gemengde legerconr- missie werd aangesteld, bevat onder meer de volgende bepalingen Er wordt een gemengde commissie? ingesteld, welke bestaat uit leden der( Wetgevende Kamers en leden van het Leger. Het doel van deze commissie is den huidigen staat van het leger, alsmede de noodwendigheden der verdediging van het grondgebied te bestudeeren en gepaste herinrichtingsmaatregelen voor te stellen. De commissie zal alle inlichtingen in winnen welke nuttig zijn tot het vol brengen van haar opdracht zij mag eveneens alle burgerlijke of militaire personen ontbieden wier ondervraging zij wenschelijk acht. De leden van het leger welke aldus door haar mochten ontboden worden, hebben alle vrijheid om de hen gestelde vragen te beantwoorden. Als leden van deze commissie wor den benoemd De heeren Senatoren Bologne, P. Crokaert, de Broqueville, Demets, P.E. Janson, Rolin, Van Eyndonck, Van Overbergh. De heeren Volksvertegenwoodigers Balthazar, Collard, de Burlet, Hous- siaux, Hubin, Joris, Marck, Merget, Mundeleer, Neves, Vandemeulebrouc- e, Van Hoeck. De Luitenants-Generaals Van Stry- onck, Tasnier, Denis, de Nève de Roden, Van den Bergen de Gene raais-Majoors Vanderveken, De Grox Duvivier de Kolonels Van Daele, met stafbrevet Van Overstraeten de luitenant-Kolonel met stafbrevet Van Sprang. De heer Hubin, socialistisch lid, van de Kamer van VolksvertegenwoorT^ gers, zal deze commissie voorzetelen. Luitenant-Generaal Van Strydonck, zal er het ondervoorzitterschap van waarnemen. Luitenant-Kolonel met stafbrevet Van Sprang, zal het ambt van secreta ris vervullen. Donderdag hebben de leden der Middenafdeeling van de Kamer het nieuw Militair ontwerp van M. Devèze goedgekeurd met 1 8 stemmen tegen 1 en I onthouding. Dit ontwerp brengt het contingent op 67.000 man. Rijksdag van de vrijheid en van den en de jongste gesprekken van den heer vrede te kiezen. Eden met den heer von Ribbentrop, De stemlokalen werden gesloten om hebben Maandag in het Lagerhuis te uur- Londen, het voorwerp geweest van DE LEEST EN VERSPREIDT GAZET VAN PÖPERINGHE NATIONALE MILITIE. De Belgen geboren in 1920, die den 15 April 1936 geen bericht mochten ontvangen hebben van hunne inschrij ving in de wervingsreserve, moeten zich vóór den 30 April 1 936 tot het bestuur der gemeente wenden, waar zij op 1 Maart 1936 in de bevolkingsregisters ingeschreven waren. GEEN DEVALUATIE Duitse,bland naar de Stembus. t Zondag voormiddag vanaf 9 uur gin gen de Duitschers ter stembus, om den Hoe financeert Duitschland zijne Bewapening. De herbewapening van Duitschland Zooals vroeger waren de stemlokalen verschillende vragen. opgericht in scholen, herbergen en sta ties. De nationaal-socialistische militi- anen hadden op de drempels van de gebouwen post gevat, i De kiezers hebben in een gesloten omslag hun stem uitgebracht. Om te stemmen moesten zij een kruis maken in een cirkel, aangebracht ter hoogte van het opschrift Nationaal-socia listische partij en van de namen van Adolf Hitler, Hess, Frick, Goebbels, Goering en Wagner. De wielrijdersafdeelingen van de jon ge Hitlerianen hebben de steden door kruist, terwijl zij op hun hoornen blie zen. In koor noodigden zij de bevol king uit te stemmen voor Hitier. De overweldigende bijval van Hitier. Ziehier de uitslagen van het refe rendum van Zondag in Duitschland Ingeschreven kiezers 45.431.102. Uitgedrukte stemmingen 44 mil lioen 954.937, hetzij 99 Aantal JA stemmingen 44 mil- ioen 41 1.91 1. Tegen of ongeldig 543.026. Van de stemmers hebben zich dus 98.75 ten honderd der kiezers uitge sproken ten voordeele van de nationaal socialistische lijst Werden de witte briefjes ten voordeele van Hitier geteld. Maandag werd te Berlijn het gerucht verspreid dat al de witte briefjes, 't is te zeggen, deze waarop de kiezer het kruisje niet gezet had, in den cirkel, welke hiertoe bestemd werd, als gel dige stemmen voor Hitier werden ge teld. In bevoegde kringen weigerde men deze geruchten te logenstraffen. DEN ZIJN DE DUITSCHERS TOT OORLOG BEREID. De vraag of de Duitschers tot den oorlog bereid zijn, wordt als volgt be antwoord door den Franschen gene raal Duval «Duitschland zal in 193 7, of ten laatste in 1938 bereid zijn. Het zal dan over de machtigste militaire macht be schikken, waarover een volk ooit heeft beschikt. Generaal von Blomberg heeft het overigens verklaard in zijn rede van 7 Maart. Dit is geen bluf. Frank rijk zal in deze periode zwakke con tingenten onder de wapens hebben en zich verplicht zien voor zijn mobilisa tie beroep te doen op de talrijkste en oudste reserveklassen. Een algemeen gedacht luidt, aldus generaal Duval verder, dat een massief luchtbombardement van Parijs het sein zal zijn van den oorlog. Dat men er goed over nadénke. De theorieen van van generaal Doulet verdienen wezen lijk deze vooringenomenheid niet, wel ke hun te beurt vallen. Het zijn opvat- In een verklaring aan de pers heeft de heer Regnier, minister van finan- tingen van een deskundige, die verblind In alle Apotheken. cies van Frankrijk, op de meest cate- gorieke wijze het gerucht gelogenstraft als zou de Fransche regeering zich ver plicht zien hetzij tot een devaluatie, hetzij tot een gedwongen omzetting over te gaan. De minister voegde er bij dat hij vastbesloten is den frank met de uiter ste krachtdadigheid te verdedigen. Het is de derde maal sedert Mei 1935, dat de bank van uitgifte, maat regelen moet treffen voor de verdedi ging van de munt, die ondanks alle tegenstrijdige berichten, aan haar hui dige waarde zal gehandhaafd worden De bron van de berichten over de waaardevermindering, zegde de minis ter nog, is een voorbereide veldtocht ten voordeele van de devaluatie, die gevoed wordt door de verspreiding van valsche geiuchten. Tenslotte heeft de minister de rede nen opgesomd, waarom hij het recht heeft aan het land te vragen, zich niet te laten beïnvloeden door een campa is in al de waarden, welke geen ver band houden met zijn techniek. Er is iets anders in de houding van een groot land in oorlogstijd, dan de woeste en blinde vernieling. Alle da den worden gewogen. Geen enkele heeft waarde, dan zoo ze zich roemt op het beoogde doel. Het doel Parijs in puin te hebben gelegd Hoe zou den Frankrijk en heel de wereld ont waken Vervolgens haalde generaal Duval de woorden aan van generaal Seckt De oorlog zal aanvangen met een wederzijdschen aanval van de lucht machten, omdat ze het snelste gereed zijn en het snelste den tegenstander kunnen bereiken. Hun mikpunten zul len niet eerst en vooral de groote ste den zijn en de voortbrengstcentra, maar de vijandelijke luchtvaart Generaal Duval besluit Er zijn maar twee oplossingen of zich ver- staan met Duitschland, of zich bewa- I \Y/IC DDCMCT CD owe rcxi Min Tiv; Sne- die door zekere kringen gevoerd penen. Als men zich bewapent moet WIE BRENGT ER ONS EEN NIEUW ;wordt en waartegen de regeedng zal'het niet alleen uit defensief oogpunt ABONNENT AAN weten handelend op te treden. 'zijn, maar ook uit offensief oogpunt Op een vraag, betreffende de bron nen der fondsen, waarmee Duitschland zijn bewapening financeert, heeft de heer Eden geantwoord dat volgens in gewonnen inlichtingen, Duitschland toevlucht neemt tot binnenlandsche leeningen. De vertegenwoordiger Sandys, die vroeg of de drie andere Locarno-mo- gendheden hun toestemming gegeven hadden, op een der jongste antwoor den, gedaan aan den heer von Rib bentrop, en in hetwelk namelijk de h. Eden een toespeling maakte op de mo gelijke verwerping van de voorstelling van de Locarno-mogendheden door Duitschland heeft de staatssecretaris in de volgende termen geantwoord Ik veronderstel dat het op mijn antwoord van Maandag laatst is aan den heer von Ribbentrop, waarop een toespeling wordt gemaakt. Ik heb aan den heer von Ribbentrop uiteengezet dat de regeering van zijne Majesteit hoopt dat de Duitsche regeering in de mogelijkheid zal zijn de voorstellen van de mogendheden te aanvaarden maar dat de Duitsche regeering de lan den in alle geval zou helpen in hun taak, door een opbouwende medewer king te verleenen, ten einde den toe stand te verbeteren. Mijn gesprekken met den heer von Ribbentrop hebben voor doel gehad het aannemen van de voorstellen te bekomen, en de andere regeeringen waren accoord, dat de re geering van zijne Majesteit alle kracht inspanningen zou doen in die richting» DE KWESTIE VAN DE BIJEEN KOMST DER LEGERSTAVEN. Een Britsch minister zou ze moeten bijwonen. Bij de zitting van het Lagerhuis, vroeg het labour-lid kolonel Fletcher, aan den Eersten Minister, of de gene raals, die deelnemen zouden aan de gesprekken tusschen de legerstaven van Groot-Brittanie, Frankrijk en Belgie, vergezeld zouden zijn van den nieu- minister der samengeordende landsverdedigingsdiensten, sir Thomas inskip, of van een anderen minister. Hij drong er zelf op aan dat dit zoo zou gebeuren. De eerste minister antwoordde ont kennend. De afgevaardigde bracht ech ter nieuwe argumenten voor, zeggende onder meer, dat de Fransche generaals dikwijls politieke beslommeringen heb ben, terwijl de Britsche zich daarvan onthouden, wat voor gevolg zou kun nen hebben, dat zij zich in een ongun stige positie zouden bevinden. De heer Baldwin antwoordde dan Ik gelóóf niet, dat een maatregel, zooals de heer Fletcher voorstelt, aan bevelenswaardig is, want de eenvoudi ge tegenwoordigheid van een minister bij een conferentie van dien aard, zou daaraan in de oogen van het publiek een belang geven, die deze heeft en technische gesprekken zouden aldus een veel ernstiger karakter aannemen Een ander lid der labour-oppositie vroeg aan den eersten minister de ver zekering, dat deze gesprekken niet lei den zouden tot formeele verbintenis sen, vooraleer dat het kabinet er de uitslagen zou van onderzocht hebben. Engeland zou ook met het Duitsche Rijk, militaire gesprekken voeren. De Britsche ministers vergaderden Maandag onder het voorzitterschap van den heer Baldwin. De gesprekken tusschen de leger staven van Groot-Brittanie, Frankrijk en Belgie, maakten het voorwerp uit der bespreking. De Britsche regeering denkt er niet aan, de uitvoering van de bepalingen onder dat opzicht voorzien in het Londensche accoord, uit te stel len. Integendeel hebben de ministers juist gesproken over de draagkracht van de militaire contactname en over de rrtbdaliteiten ervan. Een kabinetsraad zal definitief daar over beslissen. Het zal tegelijkertijd den datum vaststellen van het zenden van den brief, gehecht aan het accoord van 19 Maart, en die naar Frankrijk en Belgie moet gezonden worden, en waarin Engeland dus zijn waarborg voor de grenzen van Frankrijk en Bel gie, tengevolge van het Locarno-ver- drag, als blijvende bestempelt. Anderzijds, om mede te helpen aan een voordeelige Duitsdhe beslissing en ten einde te antwoorden op het verwijt van ongelijkheid door von Ribbentrop aan Eden medegedeeld, in verband met de bijeenkomst der legerstaven, voorzien de Britsche verantwoordelijke middens de mogelijkheid met Duitsch land gesprekken van denzelfden aard te voeren. Die militaire gesprekken zouden in den geest dier Britsche middens de voorafgaandelijke studie vormen van het afsluiten van pacten van weder- zijdschen bijstand open voor alle on derteekenaars van het Locarnoverdrag en bestemd om hun veiligheid te ver sterken. Die gesprekken, zegt men, zouden echter maar alleen kunnen plaats heb ben, indien Duitschland een gebaar doen zou, dat de onderteekenaars van het accoord van 1 9" Maart zouden be schouwen als van aard, om de onder handeling op internationaal gebied, voorzien in het accoord van Londen toe te laten. Alles zal echter afhangen van de wending der onderhandelingen en ge beurtenissen. DUITSCHE TEGENVOORSTELLEN OP DE AKKOORDEN DER LOCARNOLANDEN. Worden de Duitsche Troepen, langs de Belgische Grens, teruggetroken Volgens den Berlijnschen medewer ker van de Parijsche uitgave van de New York Herald doet in Duitsch land het gerucht de ronde dat de Duit sche regeering zou kunnen aanvaarden eenigszins de troepen uit het aan Bel gie grenzende gebied terug te trekken, in verband met het feit, dat Belgie geen verdrag met Soviet-Rusland heeft gesloten. In verband hiermede wordt te Lon den beweerd, dat, naar aanleiding van zijn laatste onderhoud met M. Eden, von Ribbentrop geneigd zou zijn ge weest, te Berlijn aan te dringen op het doen van een gebaar, met betrekking tot het Rijngebied. Dit gebaar dat eventueel zou bestaan uit een vermin dering van de militaire bezetting zou zich slechts bepalen tot dat ge deelte van het Duitsche gebied, dat aan Belgie grenst. De wending, die het laatste onderhoud tusschen MM. Eden en von Ribbentrop had genomen, zou laatstgenoemde verhinderd hebben zijn voornemen ten uitvoer te bréngen. Maar men vraagt zich echter af of het zelfde voorstel niet in beginsel opnieuw te berde zal worden gebracht in de nieuwe Duitsche antwoordnota. DE PUNTEN VAN HET VREDESPLAN. Politieke en militaire gelijkheid der naties. De Duitsche regeering ontwikkelt volgend vredesplan 1De toekomstige overeenkomsten moeten een geheiligd karakter, en al de leden moeten dezelfde rechten hebben; 2. De eerste periode voor de onder- teekeningen van niet-aanvalsverdragen moet op vier maanden beperkt worden; 3. Tjidens die periode, zullen Belgie Frankrijk en Duitschland hun troepen macht langs de grens niet uitbreiden 4. De grenzen zullen door de troe pen niet meer benaderd worden, dan dit nu het geval is 5. Dit punt is het punt 3 bij den aanvang vermeld, en heeft betrekking op de instelling van een commissie van drie landen 6. Duitschland, Frankrijk en Belgie hebben het recht, mededeelingen aan die commissie te doen 7. Duitschland, Frankrijk en Belgie zijn het ermede eens, dat een onder zoek door de Italiaansche en Britsche militaire attachés gevoerd wordt, voor de gevallen die bekend gemaakt wor den 8. Duitschland, Frankrijk en Belgie zullen de klachten, welke uit de over eenkomst voortspruiten, in aanmerking nemen 9. Duitschland is bereid, de alge- heele wederkeerigheid te nemen voor elke militaire verlichting aan de Weste lijke grens 10. Duitschland, Frankrijk en Belgie

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1936 | | pagina 1