Eindelijk eens vragen op den man-af. krisis in den Goeden Ouden Tijd NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT LANDBOUWKRONIEK. OUDERDOMSPENSIOEN. LIBERALE KANDIDATEN VOOR DE KAMER 3. 5. 6. 2. 3. VOOR DEN SENAAT VOOR DE PROVINCIE DE WERKELIJKHEID 16 JAAR. NUMMER 16. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 19 APRIL 1936. GAZET VAK POPERIBGHE ABONNEMENTEN Jaar, per post16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in *t post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wprdt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 484.59 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. DE NIEUWE BESLISSINGEN TE GENEVE. WAT WIL HITLER DAT HIJ HET ZEGGE. Vroeger werd de vraag gesteld of de Locarno-mogendheden, of den Vol kenbond, of Frankrijk en Engeland op eigen initiatief, in plaats van hun tijd te vermorsen aan ijdele theoretische vredesplannen niet eens tot Hitier de korte en klare uitnoodiging zouden richten om eindelijk eens duidelijk te vertellen, wat Duitschland verlangt, een lijstje op te maken alzoo van de voorwaarden waaronder hij zich be vredigd verklaren wil, van alle revan che-gedachte afzien en eerlijk mede werken aan een stelsel van algemeene veiligheid, hetwelk alle landen van den verpletterenden financieelen druk hun ner bewapening zou kunnen verlossen. Thans beleven we 't genoegen, ie mogen vernemen, dat deze allersimpel ste suggestie eindelijk schijnt te zijn doorgedrongen tot de politieke geniën, die te Genève palaberen over het lot van Europa. Inderdaad werd op de vergadering der Locarno-contractanten aldaar verleden Zaterdag besloten, dat de Britsche minister Eden bij de Duit- sche regeering aandringen zal, opdat zij het vredesvoorstel van Frankrijk beantwoorde, maar haar tevens enkele zoo concreet mogelijke vragen stellen, wat betreft haar wenschen, haar ver langens en haar eischen. Al de hierbij passende vragen kun nen gemakkelijk op een blaadje post papier geschreven worden Welke zijn de grenswijzigingen, door U, Duitschers, nog in Europa verlangd? Op welke koloniën maakt gij aan spraak Welke begunstigingen wenscht gij daarenboven voor uw landslieden fen voor uwen handel in de andere landen. En, om zoo duidelijk mogelijk te zijn, kon aan Hitier nog worden ge vraagd Teeken ons eens de kaart van Euro pa, en deze van de twee halfronden vóór, zooals Duitschland haar het liefst zou zien. Dan zou er eindelijk toch eens een vaste basis voor discussies zijn, terwijl tot hiertoe de verschillende partijen, in het wereldproces betrokken, altijd maar langs elkaar heen praten. Al wijst het besluit om minister Eden met het stellen van zulke klaar omlijn de vragen aan Hitier te gelasten er wel op, dat men te Genève eindelijk be gint in te zien, dat men met alle diplo matieke fjnasserijen uit den goeden ou den tijd tegenwoordig geen stap verder meer geraakt en dat gr slechts bewe ging in de internationale verhouding wordt gebracht, dpor hqn die handelen, in plaats van te kletsen en hun tegen partijen voor voltrokken feiten durven zetten. toch blijkt men er van de liefhebberij voor 't klassieke diploma tische schaakspel nog niet heelemaal te hebben afgezien. En. aan deze liefhebberij blijken de Britten dan nog het sterkst te zijn ge hecht. Inderdaad is het wel op het speciaal aandringen van Minister Eden en trou wens van heel de Engelsche openbare ppinip, dat men van uit Genève nog eens probeeren wil, Italië van de vruch ten zijner overwinning in Ethiopië te doen afzien. Is daar niet in vollen ernst sprake geweest over een verscherping nog van de sancties, als middel om Mussolini te dwingen, vrede te sluiten, vóór dat hij al de doeleinden van zijn veldtocht bereikt zal hebben, die hij thans nog maar voor het grijpen heeft En zien we niet. een der serieuste ga zetten van Engeland, de Manchester Guardain probeeren, zichzelf en H^ar lezers nog wijs te maken, dat de Italianen voor een dergelijken ultiemen cjrirk zouden bezwijken, als de sancties hpn toch reeds zplk een verschrik kelijke economische beproeving opleg gen en als het zeker is, dat na de maand Juni, wanneer het regenseizoen in Abessynie weer zal aangebroken zijn, hun veldtocht onmogelijk zal worden Uit zóóveel onnoozelheid in zoo lut tel regels is op te maken, dat de Brit sche openbare opinie nog altijd niet genezen wil van den virus der confiën- tie in Ethiopie's uiteindelijke zegepraal, dien hun van bij den aanvang der vij andelijkheden af door hun onfeilbare militaire specialisten en door hun oor logscorrespondenten in Abessynie zoo mild ingespoten werd. Voor ons hebben de successen der Italianen absoluut niets verrassends of verbazends, om de eenvoudige reden dat we ze van eerst afaan hebben voor speld, enkel en alleen te rade gaande bij ons eenvoudigste gezond verstand, dat ons toch zeide, dat van al de moei lijkheden, hinderpalen en gevaren die door de stuurlui aan den wal op den weg der Italiaansche troepen werden opgestapeld onoverkomelijke woestij nen en bergketens, dorst en honger, regen en hitte, ziekten en guerilla, en wat nogal méér niet niemand ter wereld zich toch vantevoren juister re kenschap gegeven moest hebben dan Mussolini-zelf en allen die met hem de ze onderneming op het getouw hadden gezet Men kon erover het regiem en de systemen van Mussolini zooveel ver schillende meeningen op nahouden als men wilde, maar men mocht er toch op alle manieren zeker van zijn, dat hij deze campagne niet had ingezet zonder al het risico ervan, zoowel moreel als stoffelijk, tot op'een haar na te hebben uitgerekend en dus met de quasi-ma- thematische zekerheid van welgeluk- ken. En het is erger dan kinderachtigheid, wanneer Engelsche en andere politie kers en publicisten, die voor ernstig aanzien wenschen te worden, thans nog altijd de openbare meening willen paai en met de hoop, dat nieuwe sancties, hoe straf ook, Mussolini nog een centi meter Breed zullen kunnen doen af wijken van de rechte baan, aan welker eind hij Addis-Abeba kan zien liggen, met de Italiaansche vlag in top. En zooveel kinderachtigheid wordt gevaarlijk, wanneer ze, zooals in den reeds genoemden Manchester Guar dian gepaard nog gaat, met de ver zekering dat Mussolini er zich reken schap over geven moet, dat zijn be dreigingen en zijn beloften van hulp in Europa zijn situatie niet zullen ver beteren Wij zullen niet ophouden, te zeggen, dat op t oogenblik geen gevaarlijker spelletje kan worden gespeeld dan door Italië op welke manier dan ook van het Locarno-blok afkeerig te maken. Zulke dwaasheid kan slechts voor ge volg hebben, daf Italië zich vanzelf naar Duitschland keert en dat de twee werkelijk daadkrachtige machten in plaats van tegenover elkaar te vvordén gest§ld, en elkaar dus moeten neutrali- zgeren, bij elkaar worden gevoegd en aldus de macht vormen waaronder on vermijdelijk alle liberale beginselen van vrijheid in Europa moeten bezwij ken. N. G. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herbalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. De krisistijd, dien we thans doorle ven met zijn sleep van werkloosheid, armoede en ellende, doet eens te meer de menschen de vroegere vette jaren aanroepen. Men betreurt de gelukkige perioden van vóór den oorlog en haalt dikwijls den afgezaagden (goeien levensmiddelen af te snijden. Na 1315 heeft het in ons land bijna 10 maanden achtereenvolgend gere gend. En het duurde wel drie jaar voor aleer men terug tot een normaal tijd- pêrk kwam. In die jaren terven de bedelaars en arme lieden op straat, in ae kerkportalen en men zag menschen rsche gras op- ouwen tijd aan. Vooral zij die de cij- den van vroeger goed gekend hebben in de weiden het schaa roemen die jaren van geluk en voor- eten. spoed. En men zou allicht gaan denken j Dan zwijgen de kronieken en be- dat er nooit slechte tijd was, vóór de- scheiden over slechte oogsten tot in zen dien we nu doorleven. I 361-1 363 als wanneer weer alles zoo En nochtans is er in alle eeuwen, in verschrikkelijk duur was dat het volk Om een betere kleur te geven aan zwarte Druiven. 2\lle jaj;e wordt er dqor de liefheb bers geklaagd, dat de zwarte druiven zoo slecht gekleurd zijn, Dit feit is aan verschillende oorzaken toe te schrijven. De bijzonderste oorzaak is het verdro gen der steeltjes deze worden bruin en beginnen te verdrogen zoodra de bessen een normale dikte hebben. De kleur der bessen alleen laat niet te wen schen over, maar ook de hoedanigheid. Het verdrogen is meestal te wijten aan koud en regenachtig weer, het kan ook voortkomen uit een gebrek aan potasch en fosfoorzuur, twee voedende elemen ten die zeer goed zijn voor druivelaars. Daarom zullen we in den vvinfer per vierkante meter, een rqengsel onder werken van 60 grarp pqtaschsulfaat en 120 gram Supra, Deze hoeveelheden zullen het ver drogen voorkomen, als dit te wijten is aan overproduktie, zoodat de druive laar te weinig voedende stoffen vindt in den grond. We zullen bij deze mest stoffen nog 60 gram ammoniaksulfaat per vierkante meter gebruiken. Een gebrekkige voeding van de tros sen is soms te wijten aan het te kort snoeien boven den tros, daardoor is er te weinig blad om het nóodige voedsel té verwerken. Gustaaf Gillekens. alle tijden ook slechten tijd ge weest. Op tijdperken van overvloed, volgde ook in vroegere eeuwen, nogal dikwijls een periode van gebrek, ja zelfs van hongersnood. En men hoeft zich slechts de zeven vette koeien en de zeven magere uit den bijbel, ten tijde van Jozef in Egypte, te herinne ren om de waarheid van dat gezegde te bevestigen. Nu moet men zich indenken dat in vroegere eeuwen het koren het voor naamste veldgewas uitmaakte. Misluk te de graanoogst, dan was een honger snood onvermijdelijk. En de geschie denis haalt vele tooneelen aan van de onbeschrijfelijke ellende die het volk dan teisterde. En de weinige verstandelijke ontwik keling die den mensch toen bezat, droeg er niet weinig toe bij om aan bovennatuurlijke oorzaken te doen ge- ooven. Deed zich bij zoo n ramp nog een zons- of maansverduistering voor, dan was men er van overtuigd dat het onheil door een wrekende godheid ge sticht werd. Zelfs gebeurde het dat men er Joden voor aansprakelijk stelde. Het is slechts na het verschijnen van den aardappel in Europa dat honger- snooden te onzent en elders zeldzame, voorkomen. Maar men weet dat de solanum tuberosum zooals zeer vve- tenschappelijk onze patat genoemd wordt, 250 jaar noodig gehad heeft om een algemeen voedsel te worden. Het domme vooroordeel dat het volk er tegen aanvoerde heeft zoolang zijn verspreiding tegengehouden. In de helft der VIIL efuw werden onze streken door een vreeselijken hon gersnood geplaagd. Op de velden ston den slechts ledige aren te oogsten. De bevolking geloofde dat vreeselijke luchtduivels den oogst verslonden had den, omdat men ten achter gebleven was met het betalen der tiende pennin gen aan de kerk. Drie kwart eeuw later was er weer een volledige mislukking van den oogst en teisterde andermaal een hongersnood onze bevolking. In 't jaar 891 viel er zoolange en overvloedig sneeuw dat men er niet aan denken kon te zaaien. Een dure tijd was er het gevolg van. Ook in 1010 en 1024 waren de levensmiddelen zoo zeldzaam en kostbaar dat er niet aan te komen was en de menschen stierven van honger. In 1036 werden de vruch ten en veldgewassen vernield door groote zwermen vliegen en muggen. In 1 044 was de droogte zoo groot en het eten zoo schaarsch dat men de dooden ontgroef en dat men kleine kinderen verslond. Eenzelfde schaarschte van levensmiddelen deed zich vopr in 1065 en in 1095. In dit laatste jaar werden de heerenhuizen in Vlaanderen bele gerd en geplunderd. Dertig jaar later heerschte er weer een vreeselijke hon gersnood. De wegen lagen bezaaid met lijken en de overheid verbood het brou wen van bier uit graan. Men deed de graanzolders openen om het koren te gen redelijken prijs aan de bevolking te leveren. De H. Norbertus die de ramp voorspeld had, werd te Brugge vermoord. In \\33, in 1 146 en 1 1 50 waren de veldgewassen zcq schaarsch dat ze niet meer in hp( bereik Yftn ieders beurs ^varen en er vele lieden van honger mqesten omkomen. Een zevenjarige hongersnood begon in Vlaanderen rond 1 1 62, Abdijen en edellieden deden wat ze konden om den nood te lenigen. 1197 bracht in onze gewesten ook veel onheil. Aanhoudende regens vernielden al wat er op het land stond en gedu rende de elf jaar die er op volgden, was er te kort aan voedsel. De men schen aten wilde wortelen en bedorven vleesch werd verorberd. Hetzelfde ge schiedde rond de jaren 1 2 72. 't Jaar van den Gyldpnspqreu§lag. ^02, \v.as gqk niet gunstig voor den landbouw. En Klauwaerts en Leliaarts maakten er gebruik van om elkaar den toevoer der reeds zeldzaam geworden niets meer koopen kon. De XIV6 eeuw is te onzent weer af- geteekend met vele ongeluksjaren. Ge brek aan koren, duurte der levensmid delen, strenge Winters die den oogst vernielden of te drooge Zomers die al les op het veld verbrandden. Telkens waren er alsdan gewetenlooze opkoo- pers die het zeldzame graan wegbor gen teneinde het met woekerwinsten aan den man te brengen. Zoo was het in 1409, in 1429, in 1431, in 1433 en 1434. In 1435 was de Winter zoo streng dat men in Juni nog niet zonder vuur kon zitten. In 1438 mocht er geen bier meer uit graan gebrouwen worden, en het houden van honden was verboden, om levensmid delen te besparen. Men bakte brood uit havermeel en paardeboonen. Het eten der koeien werd door het honge rige volk verslonden. Die toestand hield aan tot in 1440. En de geschie denis maakt geen melding van welken maatregel ook dien men zou kunnen nemen hebben tegen de woekeraars, die in groote mate de schaarschte en de duurte nog verergerden. Ter afwisseling vinden we in het jaar 1 463 qüj overvloed van veldvruchten meer van ma— ken kon. Alles was zoo goedkoop dat de boeren zich wel de haren uit het hoofd zullen getrokken hebben. En zoo was de andere partij niet tevreden zoo als het nu nog gebeurt. In 1481 was er weer erge levens duurte en het jaar daarop drukten zich arme menschen dood bij een broodbedeeling. En dan is er weer een goede tijd in 1501, De eeuw van Keizer Karei zette goed in. Overvloed, goedkoope levensmiddelen, alles aan spotprijzen te verkrijgen. Maar in 1520 en 1522 is alles weer zoo duur dat men brood van gerst, erwten of boonen moest bak ken. En we gaan tot in I 532 om weer eens eenige vette jaren te vinden, spoe dig gevolgd van enkele magere. In 1 568 was het weer luilekker le ven, Alles in overvloed, maar 't vol gend jaar moest men het alweer be- koopen. Regens en onweren vernielden al wat op t land stond. In dien tijd mqesten veel goede burgers hun have en goed verkoopen, en zelfs, zooals men zegt, voor een appel en een ei om eten te kunnen koopen. Ook onder de rijke burgers en de edellieden werd er honger geleden en vervielen er tot den bedelstaf. Men zag menschen in de vuilnishoopen wroeten, op zoek naar beenderen, raansGhillen of alle welk- danige afval die maar eenigszins kauw- baar was. De honden liepen razend van den honger over de straat. Naar een oude kronijk meldt, zouden er te Gent meer dan 100 menschen door razende honden gebeten geworden zijn. En dan is men in 1 588 weer alles vergeten. Alles overvloedig en aan spotprijzen te koop. Eenige jaren later echter weer juist het tegenovergestelde, fn 1624 vvas er gebrek aan water door de aanhouden de droogte. Mqn betaalde grof geld voor een emmer water. En het verdere verloop der XVII" eeuw wisselt af met jaren van droogte, te veel nattigheid, levensduurte, overvloed en honger snood. Het ging soms zoo erg dat men de partikuliere huizen doorzocht op zoek naar verborgen graanbergplaat- sen. Want dat in zulke tijden ieder eerst voor zich zorgde valt niet te betwijfe len. Ook de XVIII6 eeuw is afwisselend met voor en tegenspoed. De geschiede nis herhaalt zich door de eeuwen heen. Op een feilen winter volgt soms een zomer van overvloed, qif YSH groote droogte die den pood nog verscherpt. Op hq| qinde der XVIII6 eeuw, tij dens de Fransche bezetting in onze ge westen, stonden de huismoeders soms om vijf of zes uren 's morgens, in een bijtende koude, orr\ tegen een assignaat 0 frank een brood te'bekomen. dan meel in gebakken. Maar toen was het niet meer de schuld van een mis lukte oogst, maar de schandige opei- schingen voor het Fransche leger welke de schaarschte aan levensmiddelen ver oorzaakten. De zoogenaamde rekwi- aan de werkende klas. Sindsdien is er gelukkig van geen hongersnood sprake meer geweest. Wel gingen de jaren van voorSpoed afge wisseld met perioden van slechte oog sten, levensduurte, weinig werk, enz., sitiën voor het leger haalden alles niaar van een werkelijken hongersnood voor den neus van het volk weg. Daa- j heeft men geen sporen meer gevonden, rentegen Was het jaar 1805 weer een Oorlogsjaren brachten wel telkens geluksjaar. Het roggebrood, verhalen de bescheiden uit dien tijd, was aan de helft van den prijs, iets wat nooit te voren geschiedde. En toch was er in 1818 weer aan al les gebrek. De duurte nam zulken om- schaarschte en duurte mee, maar de oorzaak lag dan niet in mislukte oog sten te zoeken. We kunnen hieruit wel het besluit trekken dat de slechte jaren die we doormaken, onvermijdelijk komen vang dat het volk de bakkerswinkels moesten en even onvermijdelijk door overhoop liep en leegplunderde. Staat-, betere zullen gevolgd worden. Maar Stad- en Provinciebesturen moesten in- wanneer hooren we hier en daar grijpen en steun verleenen aan de min- een stem opgaan derbedeelden onder de bevolking en D. W. Alwie verlangt met het ouderdoms pensioen te worden begunstigd, dient, op een geregelde wijze, bij de Alge meene Spaar- en Lijfrentkas, al de bij de wet voorgeschreven stortingen te hebben gedaan. Hoe moeten de stortingen worden verricht Voor de, ingevolge de wet verzeke- ringsplichtigen, dit is al de loontrek- kenden, zonder uitzondering, dient er gehandeld als volgt Elke maand bij de uitbetaling van het loon van den arbeider, moet de werkgever het bedrag der persoonlijke storting afhouden na daarbij het be loop der werkgeversbijdrage te hebben gevoegd, wordt het totaal in lijfrente zegels omgezet, die, door het toedoen van den werkgever, op een stortings- kaart, op naam van den arbeider opge maakt, worden geplakt. Het bedrag d.er te storten som ver schilt in verband met het bedrag van het loon van den arbeider. De helft der storting is ten laste van den werknemer. De personen, die krachtens de wet niet verzekeringsplichtig zijn, mogen insgelijks, met het oog op het verwer ven van een pensioen, als vrijwillig verzekerden, stortingen doen. De minimum-som, die dient gestort, is vastgesteld als volgt Jongens en meisjes, van 6 tot 18 jaar jaarlijks 24 fr. Vrouwen ouder dan 18 lijks 60 fr. Mannen van 1 8 tot 21 lijks 60 fr. Mannen ouder dan 21 lijks 120 fr. jaar jaar jaar jaar- jaar jaar- Arrondissement Yper. voor de Wetgevende ën Provinciale Verkiezingen. en oudere steunpilaren van de Liberale gedachte. Zuivere Vredespolitiek Eerlijke ge- „yoelens van Klassenverzoening en men- Werkelijke SABBE Franz, advocaat te leper. LAHAYE Arthur, advocaat te Poperinghe. 3. TITECA Arthur, burgemeester te West-Nieuwkerke. Plaatsvervangers RONDELEZ Jules, gemeenteraads lid te Wervik. 2. CASIER Gaston, gemeenteraadslid te Komen. BREYNE Henri, landbouwer te Cruyseecke. MAHIEU Georges, werkman te Zonnebeke. DELANNOO Marcel, werkman te Gheluvelt. VAN ALLEYNNES Léonce, ge meenteraadslid te leper. 1. Werkelijke GILLON Robert, uittredend Sena tor, advocaat te Kortrijk. CASTELAIN Paul, gemeenteraads lid te Wervik. LANNOY Jules nijveraar te Meenen VERMEULEN Hector, brouwer te leper. Plaatsvervangers TRACHEZ Jules, burgemeester te Meessen. LAMOTE Leopold, aannemer te Moeskroen. BEHEYT Henri, handelaar te Poperinghe. DISTRICT POPERINGHE- MEESSEN-ROUSBRUGGE. 1LAHAYE Arthur, advocaat te Poperinghe. 2. MASSCHELEIN Albert, brouwer te Poperinghe. 3. TITECA Arthur, burgemeester te West-Nieuwkerke. 4. TRACHEZ Jules, burgemeester te Meessen. Voor de Provinciale verkiezingen in 1932 was ©nae volksvriend, Heer Al- bert Masschelein, eerste kandidaat, thans staat hij heel gewillig de eerste kandidatuur af aan onzen nieuwen jeugdigen LIBERAAL - SOLIDARIST Heer Arthur LAHAYE. Steeds ORDE en VREDE in de Li berale rangen H l: Met vreugde begroeten wij die blau we opkomst voor de Provinciale ver kiezingen een lijst van koene kam- scheliike Solidariteit Diepbewuste verantwoordelijke man daatpostulanten Onder de leiding van den zoon van onzen geliefden Burgemeester Lahaye, trekken wij hoopvol den, voor de an dere partijen geduchten, kiesstrijd te gemoet. DISTRICT IEPER-WERVIK- PASSCHENDAELE. 1. VAN ALLEYNNES Léonce, ge meenteraadslid te leper. 2. SLAGHMULDER Georges, han delaar te Wervik. 3. CASIER Gaston, gemeenteraads lid te Komen. 4. BREYNE Henri, landbouwer te Cruyseecke. 5. MAHIEU Georges, werjtman te Zonnebeke. 6. DELANNOO Marcel, werkman te Gheluvelt. 7. SABBE Franz, advocaat te Jeper. KIEZERS, HOUDT REKENING MET En dan was er dikwijls, meer zemelen pers, sympathieke Jongere Solidaristen Op 24 Mei hebben we de Wetge vende Verkiezingen. Dan zult ge U herinneren welke partij voor U de red ding kan brengen. Zonder aarzelen zult gij kiezen voor de LIBERALEN. WAAROM Omdat de liberalen slechts het belang van 't land op 't oog hebben en al dus uw volle vertrouwen verdienen; Omdat de liberalen geen volksmislei ders zijn geen slagwoorden-politie kers, die veel beloven en niets geven. KIEZERS Op 24 Mei zult gij gedenken én de geschiedenis van den Bank van den Arbeid én de droeve klucht van den Boerenbond. Weg met de huichelaars, die een godsdienst-idée misbruiken voor ver keerde politieke doeleinden. Weg ook met de roode millioenen- slikkers, die met den oorlogskreet Redt uwen boterham het volk met zich op den rand van den afgrond heb ben gesleept en uw gespaarden boter ham hebben ontstolen Wie zal U redding brengen, vragen we andermaal DE LIBERALEN en niemand anders dan DE LIBERALEN Op 24 Mei zult ge uw plicht doen, en kiezen voor hen, die als princiepen hebben VRIJHEID SOLIDARITEIT l VERANTWOORDELIJKHEID l DUS, STEMT LIBERAAL C,

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1936 | | pagina 1