Oen Oorlog gewonnen... ...den Vrede verloren NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT ITALI E'S HANDELSBETREKKINGEN MET HET BUITENLAND. DE WERKLOOSHEID MILITAIRE DIENSTTIJD. HET DUITSCHE GEVAAR 16e JAAR. NUMMER 2a, WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 12 JULI 1936. GAZET VAN POPERINGHE ABONNEMENTEN I Jaar, per post16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Po.tcheck 484.59 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. EEN BLADZIJDE OORLOGSGESCHIEDENIS. HADDEN WE IN 1917 REEDS VREDE KUNNEN HEBBEN Het is bijna een gemeenplaats ge worden, dat de geallieerden den oor log gewonnen hebben, maar den vre de verloren. Onlangs schreven we dat niemand minder van de geschiedenis blijkt af te weten we hadden ook kunnen zeggen niemand minder de lessen van de geschiedenis begrijpt dan zij die haar maken. Dat is misschien nooit zoo klaar aan getoond als door de opstellers van het verdrag van Versailles, die, van het oogenblik dat ze aan 't overwonnen Duitschland een geweldvrede wilden opleggen, er eerst en vooral aan had den moeten denken, dat zulk een vrede slechts zoolang zou kunnen duren, als zij machtig genoeg blijven zouden om hem te doen eerbiedigen, dat zij zulke macht slechts zouden kunnen trekken uit een onvoorwaardelijke onderlinge éénsgezindheid, en... dat zulke eens gezindheid alras blijken zou, een vol maakte hersenschim te wezen. Achteraf praten is altijd gemakkelijk maar met de wijsheid van hadden we... en waren we... komt men nooit zooveel verder. Toch kan t wel de moeite waard zijn, te betreuren, dat men, bij het opleggen van den vrede aan de overwonnenen in 1918, in de plaats van dezen te grondvesten op de éénsgezindheid onder de overwinnaars hem niet gebaseerd heeft op de ver deeldheid onder de verslagenen. Dat wil dan zeggen indien men in gegaan ware op de voorstellen tot af zonderlijken vrede, waaraan het niet ontbroken heeft van de zijde der Cen- tralen. En vooral... indien men niet de fout hadde begaan, al de verschillen de kronijken, groothertogdommen, enz., waaruit Duitschland bestond, vol maakt te solidariseeren, en erin te be rusten dat hun vorsten werden afgezet op die manier dan de volslagen een heid van het Reich in de hand wer kend, die thans zijn groote en voor heel de menschheid zoo gevaarvolle macht geworden is. Men hadde eraan moeten denken, dat een nationale éénheid veel gemak kelijker gesmeed wordt door gemeen schappelijk ongeluk dan door gemeen schappelijk succes. Of om het nog juis ter te zeggen Veel gemakkelijker door den haat dan door de liefde. In deze orde van gedachten heeft de heer Albert Chatelle, adjunct-conserva tor van het Zeevaartmuseum in het Louvre te Parijs, een boek gewijd aan de pogingen die in 1917 gedaan wer den om tot een vrede te geraken, die door Duitschland en Oostenrijk nog als eervol aanvaard zou zijn geworden, al werd er ook geen enkel van hun oorlogsdoeleinden door bereikt. Dit boek heet La Paix manquée en het geeft ons den indruk alsof het samengesteld werd, vooral door mid del der archieven van baron Evence Coppée jr. en als een soort inbeschul digingstelling van wijlen Alexandre Ri- bot is bedoeld. Inderdaad wordt dezen minister, die in 1917 de Buitenlandsche Zaken in Frankrijk beheerde, de schuld toege schreven, dat de oorlog al niet een groot jaar vroeger beëindigd worden kon, met bezuiniging dan van honderd duizenden menschenlevens en milliar- den aan goud. Tijdens zijn ministerschap werden van de zijde der Centralen twee po gingen gedaan om tot een vrede te ko men, die, achteraf beschouwd, onte gensprekelijk veel voordeeliger ware uitgevallen, dan deze waarvoor nog een groot jaar langer gevochten werd. De eerste ging uit van Berlijn, de tweede van Weenen. Eenmaal dat de Kaiser en zijn gou vernement .alle hoop op een victorie hadden verloren, zochten ze een weg tot verzoening met de geallieerden over Belgie. Baron von der Lancken, oud E)uitsch gezant te Parijs, die te Brussel verbleef, kreeg voor opdracht, een Belg uit te zoeken, die als verbindings man zou willen optreden tusschen hem en de regeering in den Havre, en von der Lanckens keus viel op baron Even ce Coppée, zoon van den bekenden groot-industrieel die in Frankrijk ver bleef. De Coppée's zijn tijdens de be zetting steeds vertrouwenslieden van onzen Koning en ons gouvernement ge bleven en dat legt uit, waarom zij vrij gesproken werden in het proces tegen hen, voor levering van benzol aan den vijand. Naar t schijnt moesten ze dit wel doen om bij den bezetter niet on der verdenking te vallen. Baron Coppée nam de opdracht aan om den heer de Broqueville te gaan polsen over het Duitsche vredesaanbod waarin aan Belgie volledig herstel en complete schadeloosstelling werd be loofd en aan Frankrijk alvast teruggave van Elzas-Lotharingen. Onze eerste minister van toen ont ving Coppée, die zich bij hem met een aanbevelingsbrief van kardinaal Mer- cier had aangeboden, en stelde onmid dellijk den Koning op de hoogte van dezen stap. En indien hij juist in deze dagen zelf het departement van Bui tenlandsche Zaken op zich nam en in zijn plaats als minister van Oorlog ge neraal De Ceuninck aanstelde, dan mag daaruit wel worden opgemaakt, dat hij deze voorstellen als uiterst ernstig aan zag en verwachtte dat erover zwaar onderhandeld zou moeten worden. Intusschen had von der Lancken nog een tweeden weg doen inslaan om de geallieerden te bereiken. Hij had na melijk de gravin de Mérode bereid ge vonden om, met eenzelfde boodschap als waarmee Coppée naar den Havre was gegaan, naar Parijs te trekken en daar den heer Briand te gaan vinden, die op dat oogenblik toevallig geen mi nister was. En nu vertelt de heer Chatelle, met een macht van détails, hoe dit leidde tot een waar duel tusschen Briand en Ribot. Ribot bleef stijfhoofdig bij z'n idee, dat onder dit aanbod slechts een list school om de geallieerden te scheiden, en gebruikte alle middelen om zijn wantrouwen door Londen en Rome te doen deelen. Zoover ging hij zelfs in zijn verzet, dat, toen reeds een samen komst tusschen Briand en von der Lancken te Lausanne bepaald was, en waaraan niet slechts de heer de Bro queville zijn toestemming had gegeven, maar die ook door president Poincaré was goedgekeurd, hij aan de wachten bij de Zwitsersche grens bevel zond om Briand aan te houden, indien hij zich daar aanbieden mocht. In den minister raad had Ribot zelfs gedreigd, Briand te doen arresteeren wegens verstand houding met den vijand Intusschen wachtte, in gezelschap van gravin de Mérode en baron Coppée von der Lancken drie dagen in een klein hotel te Ouchy, maar zag, als zuster Anna, niets komen en moest on- verrichterzake naar Brussel terugkee- Uit spijt en wraak en ook wel om te doen gelooven dat Duitschland de zen stap niet gedaan had, omdat het ten einde krachten was ontketende het den 25 October 1917 het geweldi ge offensief tegen de Italianen in Tren- tino, dat op de ramp van Caporetto uitdraaide, waarvan de voor heel de zaak der geallieerden noodlottige ge volgen nog door de tusschenkomst der Fransche troepen konden worden be zworen. Nochtans is naderhand gebleken, dat dit aanbod van Berlijn volstrekt geen list was. Dat het wel degelijk gedaan werd uit het gevoel van wanhoop, dat toen reeds de hoogste lagen van het Duitsche volk had bereikt. Gedaan op bevel van den Kaiser-zelf en met de goedkeuring van Hindenburg en Lu- dendorff, die toen reeds het was kort na de mislukking van den opper sten stormloop tegen Verdun nog even weinig vertrouwen op het weer standsvermogen van hun leger, als de regeering op dat van de uitgehongerde en totaal gedemoraliseerde burgerlijke bevolking. Het afdoend bewijs hiervoor ligt in den brief die, na zijn neerlaag voor Verdun, de Kroonprins uit Charleville aan zijn vader schreef, en die in de keizerlijke archieven werd teruggevon den, en waarin deze profetische woor den voorkomen Er kan voor ons geen sprake meer zijn van overwinningen, van uitbrei ding van Duitschlands grondgebied of van glorie. Het gaat thans nog slechts om het leven van het Duitsche volk. Geen goed kan ons heiliger zijn. Onze dynastie zal in gevaar komen. Indien Duitschland niet voor het einde van 't jaar den vrede verwerft, dan zal 't ge vaar voor een revolutie nabij zijn Hieruit is te ieeren, dat bij de ire geerders der geallieerden het wantrou wen de wijsheid heeft bedrogen. En niet slechts het wantrouwen ten op zichte van Duitschland en Oostenrijk maar ook het vertrouwen ten opzichte van elkaar, die de groote en jammer lijke reden geweest is der mislukking van t tweede vredesaanbod in 1917 VOOR DE AUTOVOERDERS DIE ZICH NAAR DUITSCHLAND BEGEVEN. Met het oog op een gemakkelijke intrede der vreemde autovoerders in Duitschland heeft het Reichsministerie voor Verkeerswezen de formaliteiten te dezer zake vereenvoudigd voor de landen die niet aangesloten zijn bij de internationale overeenkomst van de auto-trafiek. Dit uitzonderingsregiem is slechts in voege van 15 Juli tot 16 September van dit jaar. De handelsondernemingen in zake vervoer per auto zijn in voornoemde periode ontheven van het meerendeel der verplichtingen, waaraan deze nij verheidstak, normaal onderworpen is. Deze uitzonderingen worden hun toegestaan op voorwaarde dat er op Duitsch grondgebied geen nieuwe rei zigers zullen opgeladen worden. Deze voorschriften belangen vooral de vreemde ondernemingen aan, die ex cursies per autobus in Duitschland in richten. Degrelle geinterviewd. nieuwen INDIEN DE REX-FUHRER AAN DE MACHT KWAM. Verklaringen aan het Berliner Tageblatt De heer Degrelle, de rex-fuhrer, heeft aan den Brusselschen correspon dent van het Berliner Tageblatt een interview toegestaan, waaraan wij hieronder de verklaringen geven, die betrekking hebben op de buitenland sche politiek, die zou gevolgd worden, indien de rexisten bij ons aan de macht zouden komen De heer Degrelle heeft onomwon den verklaard voorstander te zijn van overeenkomst met Duitschland. Het nationaal-socialisme, zegde hij, is ons veel sympathieker dan de ver ouderde democratie, die op dit oogen blik in Frankrijk aan de macht is. Om ethnologische en geographische redenen, zijn wij de verdedigers van de thesis van de meest stricte onzij digheid van Belgie. Meer dan de helft van de Belgen hebben Germaansch bloed. Daarom is de neutraliteit van Belgie tegenover een Germaanschen staat logisch en noodzakelijk. Belgie is een klein land, dat tusschen twee groote landen ligt Frankrijk en Duitschland. Dit feit legt het de meest nauwgezette neutraliteit op, voor wat de buitenlandsche neutraliteit betreft. Deze neutraliteit moet natuurlijk geen defaitistisch of pacifistisch karakter hebben. Belgie heeft een leger noodig, niet slechts om zoo doelmatig mogelijk zijn Oostgrens te verdedigen, maar de algemeenheid van zijn grenzep> Ten slotte heeft de heer Degrelle er aan toegevoegd dat het regiem van het Volksfront in Frankrijk een groot ge vaar beteekent, vermits het Frankrijk naar een communistische revolutie eidt. Indien ik aan de macht moest ko men, verklaarde hij, zou mijn eerste gebaar zijn een persoonlijk initiatief voor een verstandhouding met Duitsch land De Peuple voegt aan dit bericht nog het volgende toe Enkele dagen geleden, heeft men aangekondigd, en het nieuws werd niet tegengesproken, dat hij Degrelle in Hitlerije een reeks voordrachten zou gaan houden. En men weet nog altijd niet, zegt het socialistisch blad verder, wat die vijf Duitschers, die hij Dins dag 16 Juni van 10 uur tot 11.50 's avonds bij zich ontving, en die uit de auto stapten, die het nummer D 1 Z 19632 draagt, daar kwamen uitrich ten Vele landen zullen, bij de herneming, een groote teleurstelling beleven Vele landen die verwachting hebben, na opheffing van de sancties precies als voor het begin van den Italiaanschen Ethiopischen oorlog handel te drijven met Italië, zullen, volgens meening van toonaangevende Italiaansche instanties, een groote teleurstelling beleven. Reeds thans stapelen zich in de bu- reelen van het ministerie voor Econo mische Zaken te Rome de aanvragen op van buitenlandsche uitvoerfirma's die moeite doen, zoo spoedig mogelijk na opheffing der sancties op de Itali aansche markt weer vasten voet te krijgen. De regeering gedraagt zich te gen dezen storm van aanvragen voor- loopig nog zeer terughoudend. In het belang van het Italiaansche economische leven schijnt het haar niet juist, de oude handelsbetrekkingen daar weer aan te knoopen, waar zij door de sancties afgesneden werden. Men wenscht den tegenwoordigen toe stand er voor te gebruiken, om de han delsbetrekkingen van Italië tot de sanc- tielanden op een gansch grondslag te brengen. Men wenscht daarom met elk der in aanmerking komende landen nieuwe overeenkomsten te sluiten, en de Ita liaansche belangen aan te passen aan de veranderde omstandigheden. Intus schen zullen invoeren uit de sanctie- landen slechts in geringen omvang toe gestaan worden. Alle vroegere handelsovereenkon sten beschouwt men van I 8 November af, den dag van het begin der sancties, als geëindigd. Bij zijn onderhandelin gen over nieuwe handelsverdragen zal Italië in het bijzonder rekening houden -dis-binnenlandsche takken der nij verheid, welke door het economische beleg der laatste maanden het zwaarst geleden hebben, evenals verder met de belangen van die landen, die Italië in zijn afweerstrijd tegen de sancties ondersteund hebben.De tegenwoordige voorloopige overeenkomsten, die met enkele dezer landen afgesloten werden, zullen niet alleen gehandhaafd wor den, doch tot definitieve handelsver dragen worden uitgebreid. Om deze en om andere redenen wordt een sterke vermindering van den invoer uit de landen, welke aan de sancties hebben deelgenomen, in verge lijking met voor dien tijd voorspeld. Een reeks van producten, die Italië tot dusver invoerde, worden thans in het land zelf vervaardigd, respectieve lijk door andere stoffen vervangen. Bovendien rekent men met een be langrijken invoer van grondstoffen uit het veroverde Ethiopië, hetgeen er ver der toe zal bijdragen Italië van het buitenland onafhankelijk te maken. DE FRANSCHE M. Daladier wil van geen vermindering hooren. Tijdens een toespraak van M. Dala dier, minister van Landsverdediging, in de legerkommissie der Kamer heeft deze er op gewezen, dat de goede mo raal en de wapenuitrusting van het Fransche leger toelieten den huidigen toestand als bevredigend en gerust stellend te beschouwen. De minister legde den nadruk op de noodwendigheid de krachtinspannigen op het gebied der motorisatie in den mekanisatie voort te zetten en te ver sterken en anderzijds het verdedigend karakter der Fransche legerinrichting te behouden. De minister wilde ook dat het kazerneleven gemoderniseerd,meer sportief, meer verlucht en gezonder op gevat wordt. Wat de tucht betreft, moet het le ger buiten alle politieke uiting staan, van welken aard deze ook zij. Het le ger moet het voorbeeld geven van ge hechtheid en trouwheid aan het repu- blikeinsch regiem. Het leger moet zich wijden aan haar echte zending het verzekeren der landsverdediging. Geen enkele poging, die haar van dit doel zou afleiden, zal geduld worden. M. Daladier sprak zich uit tegen de vermindering van den diensttijd en gaf nadere bijzonderheden nopens de be zetting van de Noord-Oostelijke grens. Deze 1.60.000 man, die de vestingen bezetten, zijn sterk genoeg om de vei ligheid der grens te verzekeren. WIJZIGINGEN AAN 'T TOEZICHT IN ZAKE WERKLOOSHEID. In het Staatsblad van Zondag is een ministerieel besluit verschenen volgens hetwelk elke werklooze, ééns per dag, naar de kontrool moet gaan in zijn ge meente, tusschen 9 en 12 of tusschen 1 4 en i 6.30 uur op Zaterdag tusschen 9 en 12 uur. De gemeentebesturen stellen de uren vast, met bijzondere uren voor vrou wen, jongelieden en bepaalde beroe pen. De uren van kontrool voor hen die een vollen dag werkloos zijn worden ten minste drie maal per week onver wacht gewijzigd. Deze werkloozen ont vangen dagelijks bericht wat betreft de uren van kontrool voor den vol genden dag, door middel van aanplak- bericht binnen en buiten de lokalen. Hij die na de kontrool een bezigheid zou hebben gevonden, moet verklaring doen uiterlijk gedurende de volgende kontrool Be aangestelde der kontrool vernietigd alsdan, op de kaart en de naamlijst, het kontroolmerk van den halven dag in de loop waarvan het werk den vorigen dag geschiedde. De stempelkaart van hen die een halven dag werkloos zijn wordt van één enkel merk voorzien, in het vak dat met den halven dag werkloosheid overeenstemt. Geen tegemoetkoming mag worden verleend aan de werkloozen die, door de voorlegging van hun stempelkaart, niet het bewijs verstrekken dat zij zich tijdens de voorgeschreven uren in de reglementaire lokalen hebben aange boden. De met het toezicht belaste beambte stempelt de kontroolkaart zelfs bij ver moeden van bedrog of van misbruik indien de werklooze zich aanbiedt bin nen den voorgeschreven tijd, in het voorgeschreven lokaal, maar hij geeft aan het gewestelijk bureel kennis van de feiten die hij beschouwt als aanlei- DE MILLIOENEN-DANS IN HET DERDE RIJK. ding gevende om aan den belangheb bende het voordeel der tegemoetko mingen te ontnemen. De thans van kracht zijnde bepalin gen wat sommige reeksen van werk loozen betreft, die aan een bijzondere kontrool zijn onderworpen, zooals de dokwerkers, de werkloozen die hun ambacht in de hotels, de restauraties en de drankslijterijen uitoefenen, en deze die leergangen volgen, worden gehandhaafd. Hetzelfde geldt voor de onderrich tingen omtrent het verleenen van de vrijstelling van kontrool aan sommige werkloozen, die in buitengewone om standigheden verkeeren, alsmede voor de modaliteiten van kontrool voor de werkloozen die werk zoeken. Zal Hitler ten slotte afleiding zoeken in een buitenlandsch avontuur De Morning Post publiceerd een artikel over de bewapeningsuitgaven van Duitschland. Het blad schrijft Door de cijfers van zijn begroo ting en nationale schuld stelselmatig geheim te houden, en ook door andere middelen, neemt Duitschland alle mo gelijke voorzorgsmaatregelen om te voorkomen dat de kosten zijner bewa pening bekend worden. Zulk een voor zorg was begrijpelijk in een tijd van geheime bewapening. Nu Duitschland evenwel openlijk het verdrag verloochend heeft en zich onbelemmerd opnieuw bewapent, is het nog steeds het eenige land, dat weigert zijn rekeningen openbaar te maken. Achttien maanden zijn verloopen sinds de heer Baldwin,Duitschland aan moedigde de onrust te doen ophouden door open kaart te spelen. Het Reich blijft evenwel ondoordringbaar geheim houdend, en dwingt ons dus onze ei gen gevolgtrekkingen te maken. Maar wanneer Duitschland niet wil bijdragen tot het wegnemen der onrust dan zal en moet Engeland dit doen. In de internationale zaken is een keer punt bereikt, waarop het gebiedend noodzakelijk is, dat de Britsche regee ring een nieuwe politiek ontwerpe wel ke niet alleen het Britsche volk, maar heel Europa zal geruststellen. Is deze politiek eenmaal afgekon digd dan zal de regeering ook duidelijk blijk moeten geven van haar vastbera denheid met er door dik en dun aan vast te houden. Het groote bedrag aan kapitaal uitgaven noemt het blad minder veront rustend, daar Duitschland betrekkelijk ontwapend was, toen Hitier aan de macht kwam, en dus een grooten ach- DE WERKLOOSHEID OVER DE WERELD. Sedert drie jaar wijzen de driemaan- delijksche statistieken van het interna tionaal Arbeidsbureel op eene regel matige vermindering der werkloosheid meest al de landen over dewelke men gegevens heeft. De cijfers van einde Juni 1936 bewijzen dat deze ver betering Voortduurt in meest alle ge vallen. Daarentegen wijst de vergelij king van het eene jaar tot het andere op eene toeneming der werkloosheid in Nederland, Roemenie en Zwitserland. De statistieken geven, in Australië 58.848 werkloozen, in Maart 1936, in plaats van 80.548 in Maart 1935, en 59.992 in December 1935. In Canada, 26.2 75 werkloozen in Mei 1936, tegen 25.762 in Mei 1935 en 24.860 in Februari 1936. In de Vereenigde Staten 14 ten hon derd in Mei I 936 tegen 1 8 ten honderd in 15 Februari 1936. Het getal werkloozen was in de Ver eenigde Staten volgens de statistieken 11 miljoen 506.000 in Mei 1936, in plaats van 12 miljoen 379.000 in Mei 1935 en 12 miljoen 648.000 in Fe bruari 1936. In Japan waren er volgens de statis tieken 357.736 werkloozen in Februa ri 1936, in plaats van 374.933 in Fe bruari 1935 en 346.870 op 1 Novem ber 1935. In vergelijking met 1929 was het getal gebezigde werklieden voor Ca nada 83.05 ten honderd op 1 Mei 1 936 in plaats van 79.09 ten honderd op 1 Mei 1935 in Amerika 81.02 ten hon derd op 15 April 1936 in plaats van 78.8 op 1 5 April 1 935 in Japan 111.3 ten honderd in Maart 1936, in plaats van 105.9 in Maart 1935. terstand had in te halen. Veel ernstiger, van internationaal standpunt bezien, noemt het blad de reusachtige bedragen voor onder houd der strijdkrachten, terwijl de kapitaal-uitgaven gedekt kunnen wor den door leeningen, moeten die voor 't onderhoud bestreden worden uit de inkomsten, dat is uit de belastingen. De aldus aan 't Duitsche volk op gelegde lasten zijn van dien aard dat zij, volgens de meeste financieele des kundigen niet voor onbepaalden tijd kunnen gedragen worden. Het gevaar bestaat dus, dat ten slotte Hitier voor de keus zal worden gesteld zijn tegenwoordige politiek te laten varen of afleiding te zoeken in een buitenlandsch avontuur. Dit laatste beteekent natuurlijk oorlog. Zulk een methode werd het vorige jaar toegepast door Mussolini, maar het Ethiopisch avontuur is onbeteeke- nend, vergeleken bij wat gebeuren zou als de Duitsche oorlogsmachien een maal in beweging gezet werd. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE WEST-VLAAMSCH BEROEPSKREDIET. De S. M. Westvlaamsch Beroepskrediet be richt hierbij het publiek en haar geachte klienteel dat hare bureelen te Brugge, Garen- markt, 17, voortaan toegankelijk zijn iederen werkdag van 9 tot 13 uur. Evenwel kunnen desgewenscht alle zaken per briefwisseling afgehandeld worden. De maatschappij brengt hierbij eveneens ter kennis van het publiek dat zij zich voor taan belast met alle bankbewerkingen en aan gunstige voorwaarden loopende zichtreke- ningen opent ten gebruike van handelaars en neringdoeners. Ook plaatsingen op ter mijn worden aangenomen tegen voordeelige rente. Hierbij zal het niet van belang ontbloot zijn te herinneren dat alle bewerkingen die gedaan worden door tusschenkomst van het Westvlaamsch Beroepskrediet vrij zijn van zegel. Evenals in het verleden verleent de maat schappij krediet tot een bedrag van 75.000 fr. tegen een maximum intrest van 5 Zooals thans voldoende bekend is, werd de S. V. Westvlaamsch Beroepskrediet ge sticht als aangenomen kredietvereeniging van de Hoofdkas voor het klein Beroepskre diet ingesteld door de wet van I 7 April I 929. Gansch hare werking is er bijzonder op gericht diensten te bewijzen aan den handel- drijvenden en industrieelen Middenstand door het aanvaarden van depositos die volstrekt gewaarborgd zijn, door het verrichten van alle bankbewerkingen aan voordeelige voor waarden en door het verleenen van goedkoop krediet.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1936 | | pagina 1