België Boven I De Verboden Betooging van Zondag laatst. Van zijn werk thuiskomend NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT IN DUITSCHLAND. IDEEN EN DOCUMENTEN. VRIJE TRIBUUN. DE WEDUWEN PENSIOEN EN DER OORLOGSSLACHTOFFERS HET INDEX-CIJFER. LANDBOUWKRONIEK. ma ■m 16 JAAR. NUMMER 44. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 1 NOVEMBER 1936. GAZET YAH POPERIHGHE ABONNEMENTEN 1 Jaar. per post16 fr. Congo 25 fr! Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. i Postcheck 484.59 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. DE GROOTE LES VAN DEN 25 OCTOBER GEEN DICTATUUR... NOCH VAN RECHTS, NOCH VAN LINKS Den meest juisten kijk op de ge beurtenissen van verleden Zondag blij ken in het buitenland de Engelsche journalisten te hebben. Voor hen heeft op dien dag het Be gische volk getuigenis afgelegd van zijn- warme vaderlandsliefde. Zoo spreekt b.v. de Times en hij brengt hulde aan den gezonden geest en de serenitieit van dit volk. Inderdaad is dat wel de voornaamste karaktertrek van de manifestanten van Zondag, in welke richting ze ook den arm, met geopende of gesloten hand uitstaken dat ze allen om ter hardst getuigenis wilden afleggen van hun liefde voor het Belgische vaderland. Men beleefde het, dat de Vlaamsche Nationalisten de oud-strijders de immer door hen zoo fel gesmade, fraternellen incluis toejuichten die opmarcheerden den Koning der Belgen tpr epre, en dat in het lokaal der Dietsche Hitlerianen op de Groote Markt de Brabangonne werd aan geheven. Langs de andere zijde hoorde men de Rexisten, die enkele weken geleden pog door de Vlaamsche Nationalisten als de gevaarlijkste ondermijners van den Vlaamschen geest werden afge schilderd, den Vlaamschen Leeuw aanheffen, en hun gazetten schrijven ervan dat dit lied populair wordt te Brussel, En... als op deze manifestaties van Belgische vaderlandsliefde, onder het geroep van Vive la Belgique en Leve Belgie en «Leve de Koning» met hoongeschreeuw, met stokslagen en met sabelhouwen werd geantwoord was het dan door vijanden van het Belgische vaderland Door belagers van den Koning Maar volstrekt niet Wel integen deel Alle tegenbetoogers, door politie en gendarmen gesteund, hadden geen ander inzicht dan tegen deze gloei- end-patriotieke manifestanten het Bel gische vaderland te verdedigen en te beschermen Zoodat men gelooven mag dat allen die deelnamen aan de betoogingen en aan de opstootjes van verleden Zondag alleen maar den overvloed van hun kokende vaderlandsliefde op elkaar hebben uitgewerkt. En dan is ook de meening van den correspondent van den Rotterdam- schen Maasbode niet zoo verkeerd die in het schouwspel, dat voor de Times een geweldige uitdrukking van Belgische vaderlandsliefde was, iets operetteachtigs heeft willen zien, dat er momenteel allen diepen ernst aan ontnam Zulk effect moet het inderdaad wel op een vreemdeling hebben gemaakt, als hij,onder den piassenden regen van ^lezen Baafmisdag, duizenden en dui- zepdpn Belgen elkaar zag toebrullen en te lijf gaan onder dezelfde leuzen Want al moge ook hier en daar de Internationale als antwoord op de Brabangonnes en de Vlaamsche Leeu wen van de Rexo-Qietsch Hitlerianen weerklonkpn hebben, dat waren «Jap foch de zeer zeldzame uitzonde ringen. Van eenige specifiek-socialis- tisch tegenbetqoging is geen sprake geweest, veel minder van eenige klaar- cpmmunistisehe, Zoo handig zijn de rooden wel ge weest om dezen dag niet te maken tot een publieke, daadwerkelijke tegen stelling tusschen fascisme en commu nisme, zooals de Rexisten deze klaar blijkelijk hadden willen uitlokken. En de grootste teleurstelling voor Degrelle en zijn aanhangers zal dan ook wel ge weest zijn, dat hun op die manier belet werd, de bevolking van de hoofdstad te noodzaken tot het kiezen van partij in een gevecht tusschen hen en de tra wanten van Moscou. Welke teleurstelling nog niet zuinig zal verbitterd zijn geworden door de verklaringen van desolidarisatie met Moscou, die op 't zelfde oogenblik op het congres der socialisten werden af gelegd. Indien-de muil- en vuistgevechten van Zondag uitsluitend door, Rexisten, Dietsche Hitlerianen en communisten tegen elkaar geleverd zouden zijn, dan Wekelijks den Dinsdag om 4uur Aankomst van Echte FILLIPIJNSCHE MOSSELEN, bij A. DECKMYN, Mau rice De Wulfstraat, 18. Telefoon 313. mag men zeggen, dat het daar een Oak bijna dagelijks Versche Garnalen. die alle hun liefde tot het Belgische vaderland betuigd hebben om het des te beter... ieder op zijn manier te kunnen wurgen. En voor zooveel de bewaarders van de openbare orde er moesten tusschen komen, was het hun aan te raden, op de eenen net zoo frisch en vroolijk in te hakken als op de anderen. Dat ware dan de eenige manier ge weest voor politie en gendarmen om ieder verwijt van partijdigheid te ont loopen, in de uitoefening van hun op dracht om de orde te bewaren en de Belgische wettelijkheid te doen zege vieren. De tegenmanifestanten, die de In ternationale zongen, hadden zij vol strekt niet meer te ontzien dan de Rexisten en zeker hen niet te beschou Wen als hun helpers bij het handhaven van de orde. Dat waren er toch, die ook niets lie ver vroegen dan te vechten, dan den aoel overhoop te zetten, dan een toe stand te scheppen, waaruit zij dan,voor de uitwerking van HUN plannen tot vernietiging van de vrijheid in den Belgischen staat, HUN profijt zouden kunnen trekken. Het dilemna Berlijn of Moscou behoort voor het, goddank nog vrije en welvarende Belgie echte oasis nog in Europa niet te bestaan, en het mag verheugend heeten, dat zoo veel gezaghebbende socialisten er zich thans ook nadrukkelijk van losmaken. De duidelijke verklaring van sche pen Eekeiers op het socialistisch con gres dat hij evenmin weten wil van Stalin als van Hitier zien we thans in de Volksgazet beaamd, met de zoo mogelijk nog klaarder uitlating,dat het eerste woord ten voordeele van een Volksfront naar het Fransch model in haar kolommen nog moet verschijnen, en dat zij evenmin van het communisme als van het fascisme weten wil. Zooveel is dus in ieder geval al ze er en daarin heeft de Times volkomen juist gezien dat in ons land de partijen met anti-Belgische edoelingen, hun revolutionnaire leu zen en vlaggen op zak hebben gesto ken. Zijn er die droomen van en aan sturen op de vernietiging van den Belgischen staat en zijn onderdrukking hetzij aan Duitschland hetzij aan Rus land, dan durven ze hiervoor toch niet meer openlijk uitkomen. Integendeel trekken alle over hun kleed van haat tegen het vrije, zelf standige, democratische Belgie, een mantel van liefde voor Belgie aan. Pro- beeren ze, het Belgische volk wijs te maken, dat alles wat ze willen, in het ware belang, voor de gezondheid en het lange leven van Belgie is En zoo zien we thans zelf de Vlaam sche Nationalisten doen, alsof ze ver zaken aan hun altijd verkondigd ideaal van Belgien kaput van een Diet- schen Staat, of van Vlaanderens inlij ving bij het «Groote Germaansche Va derland om, tezamen met de WaaL sche Rexisten een omvorming op fe deralen grondslag te verdedigen als 't beste middel om den Belgischen Staat schoon en sterk te maken Wat kunnen we hieruit leeren Dat geen enkele partij in Belgie het thans nog waagt, zich resoluut anti- Belgisch te verklaren, dat geen enkele van eenige anti-Belgische leuzen nog iets verwacht, dat door diegenen zei ven welke Belgie ten onderbrengen wil len en van de kaart van Europa weg vagen, deze bedoeling wordt bestopt als iets misdadigs, waarvoor men zich te schamen heeft, al wil en wenscht men het ook zoo sterk. En dat dus de eenige overwinnaar in dezen operette-veldslag tusschen de vijanden van Belgie... Beigie-zelf is geweest. N. G. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. strijd gegolden heeft tusschen partijen, NAAR HET HERSTEL VAN VORSTENDOM Hitier wil stevigere Bassissen voor zijn stelsel. Het Fransche blad l'Informateur ontvangt van zijn correspondent uit Bern volgend telegram In de middens, die gewoonlijk goed ingelicht zijn over de Duitsche Zaken, bevestigd men, dat de Fuhrer-kanselier den laatsten tijd veel nadenkt over de gevaren die zouden kunnen voortsprui ten voor het inwendige stelsel in Duitschland uit het scherper worden van de inwendige moeilijkheden, waar aan het Rijk op dit oogenblik 't hoofd moet bieden. Om het stelsel te steunen,om er meer hechte basissen aan te geven, dieper geankerd in den van oudsher bestaan- den zielstoestand van de Duitsche mas sa, en om zijn eigen toestand te ver stevigen, zou Hitier denken over het herstel van het vorstendom. Het Italiaansche stelsel onder meer, waar de Duce, alhoewel volstrekt mees ter van het land, om zoo te zeggen ge dekt blijft door het moreele gezag en den krans om de heerschende familie, schijnt hem het meest gepast, om de grondbeginsels van de regeering van het Rijk te bestendigen. Na een nauwkeurig onderzoek, zou de kanselier, naar het schijnt, zijn keu ze hebben laten vallen op het huis van Brunswijck-Luneburg (Welfen) dat tot in 1918 heerschte over het hertogdom van denzelfden naam en dat thans zijn verblijf heeft te Gmunde in Opper- Oostenrijk. Het hoofd van het huis Ernest August, Christian, Georges, koninklij e prins van Groot-Britannie en Ierland hertog van Cumberland, hertog t Brunswijck en Luneburg, vroeger heer schend hertog van Brunswijck, hoofd van het huis van Hannover, is geboren te Penzing, nabij Weenen op I 7 No vember 188 7, als zoon van Ernest Au gust, heerschend hertog van Brunswijk en van prinses Thyra van Denemarken Het is natuurlijk onmogelijk het ge gronde van deze geruchten, betreffen de het herstel van het vorstendom in Duitschland te bevestigen. Zij komen echter zoo geregeld weer met zulk een aandrang, dat zij verdienen aangestipt te worden. Deze rubriek is bestemd tot het opnemen der argumenten welke wij aan verschillende te ggen aan de ,ezers van de<<Gazet van •- Dtetarelht1SdeVrPdChtenJ^enS2!nS ,de, gezagslijn van het blad en wij weerhouden ons het recht deze desnoods m onze kolommen te kritikeeren. HEEFT HET LIBERALISME UITGEDIEND door Senator Arthur Vanderpoorten. Wij voelen er niets voor om, zooals we door enkele, daarom niet rextisch- gezinde pers zien doen, een natten vin ger op te steken en ten profijte van Degrelle de «grondwettelijke vrijheid» in te roepen, wanneer niets toch zoo zeer als de grondwettelijke vrijheid be dreigd wordt door manifestaties gelijk politiekers, regeerders, bekleeders van hooge ambten en waardigheden en ambten zijn die met hun mandaten heb ben geknoeid. Welnu al dit misnoegen, al die ontgoocheling en opstandigheid zult gij kanalizeeren en samentrekken op al de fouten en misslagen welke gij den uitoefenaren van gezag en bestuur deze, die de heer vap Zeeland Fe eftjr Bfrlgie ten laste leggen, of tegen h verboden. Indien Degrelle uit Mein Kampf en het heel 'verloop der Hitleriaansche campagne in Duitschland heeft kunnen leeren, op welke manier een niets-ont- ziend avonturier aan de oppermacht kan komen in een land, dan mogen Brunig, von Schleicher en al de vroe gere regeerders van de democratische Duitsche Republiek tot voorbeelden strekken van de lammenadige laksheid waarmee al te scrupuleuze regeerders den weg voor zulken avonturier kunnen effenen en hun eigen val bewerken. En indien het nu schijnt, alsof we aan t hoofd van het democratische Belgie een man hebben, die zich het voorbeeld van Brunig en consoorten ten nutte maken wil, om niet te doen zooals deze Duitsche staatsman en aan den Belgischen na-aper van Hitier den voet dwars te zetten, dan is deze ener gieke regeerder niets te vroeg gekomen En dan past het vooral, dat zij die, evenzeer als hijzelf, tegen alle dicta toriale en vrijheidwurgende onderne mingen gekant zijn, hem thans niet komen hinderen met farizeiscbe be zwaren van grondwettelijken aard. In tijd van oorlog wordt van al zul ke wettelijke en juridische finasserijen geen rekening gehouden en is het geen oorlog, dien Degrelle en zijn kliek van flaminboches aan het Belgische vader land hebben verklaard Het is zelfs een oorlog die aan het Belgische volk nog veel meer zou kun nen kosten dan deze van 1914-1918 zijn vrijheid voor altijd, want het is zeker dat dan van buitenuit geen hand tot zijn hulp of redding zou worden toegestoken. Als de Belgen-zelven zich den strop om den hals laten leggen en zich aldus zeiven in Pruisische slavernij laten voe ren, dan moeten ze 't maar weten, zou men in Engeland zeggen, en als Enge land ons losgelaten hebben zou, op wie ifftvinden kunt, om daaruit dan een al gemeene golf van verontwaardiging te doen ontstaan, waardoor niet enkele wormstekige personages, maar heel 't regiem van grondwettelijke vrijheid, waaronder uw land nog leeft, wegge spoeld zouden kunnen worden. En is het eenmaal zoover, dan is Belgie rijp om... sichselbst zu annex- iren En omdat de campagne van ont hullingen en inbeschuldigingstellingen tegen vooraanstaande politieke perso nen, vertegenwoordigers van het be laagde grondwettelijk regiem, zoc gauw was uitgebrand, als de politieke partijen zelve toch geen oogenblik aar zelden om zich te ontmaken van kop stukken, die zich niet behoorlijk tegen deze campagne verdedigen konden, heeft Degrelle opdracht ontvangen om zijn veldtocht tot vernietiging van den Belgischen Staat te stellen in het teeken van het anti-communisme. Nu de exploitatie van het misnoegen door de wereldcrisis verwekt, niet zoc erg loonend meer blijkt, en vooral niet meer, nu het toch tot iedereen moet zijn doorgedrongen, dat geen land tei wereld nog minder van deze crisis te lijden heeft dan juist het onze nu moet maar met de uiterste onbe schaamdheid de schrik voor het bols jewisme worden uitgebuit als de gewel digste stuwkracht voor de vernietiging van de democratie en van de persoon lijke vrijheid. Wat kunnen Belgen die niet hope loos krankzinnig zijn, of niet zeiven door misdadige inzichten bezield en die toch nog hun hart aan de Rex- beweging verpand hebben, in 's he melsnaam nog van deze beweging ver wachten Welke hoop erin stellen Als het thans toch zonneklaar ge worden is, dat deze beweging vanuit Duitschland wordt geleid, en, zij stuurt zoo klaar-uitgesproken mogelijk aan op zouden we nog tot handhaving van ons het scheppen van een toestand als eigen nationaal bestaan kunnen reke nen Na 't sluiten van zijn verbond met de verklaarde vijanden van den Belgi schen Staat, met de voortzetters van het door Duitschland uitgelokte en ge- financieerde Vlaamsche activisme zijn de oorsprong, de toeleg, de be doelingen en de methodes van de Rex- beweging volkomen duidelijk. Ge moet met hopelooze blindheid en zijn om er niet klaar heen te zien. Degrelle is de pian die van Hitier deze opdracht heeft gekregen In uw land zal wel, als in alle an dere, een groote massa misnoegden, ontgoochelden, opstandigen zijn. Er zullen ook wel, ook als overal elders, dezen van het huidige Duitschland, wat kan er in dezen toestand dan nog wel zijn om eenen Belg aan te lokken De Duitschers zijn niet slechts hun vrijheid kwijt, maar ze vergaan letter lijk van honger. Ieder die uit Duitsch land komt, zal u vertellen dat de toe stand er al niet zooveel minder mise rabel meer is dan tijdens den oorlog. Het kan aan te nemen zijn, dat de vrije, maar hongerige hond den ket- door- tinghond b,enijdt, als hij dezen vóór I een vollen schotel vette kluiven ziet zitten, maar hoe kan een vrij-losloo- pende hond eraan denken om zich ook aan den ketting te laten leggen, als hij ziet dat zijn gekluisterde kameraad nog slechts een houtje heeft om op te bij ten R. N.' - G. VRIJHANDEL, OF ECONOMISCHE GEBONDENHEID. Bepaaldelijk op het gebied der volkswel vaart vindt het liberaal principe der vrijheid zijn treffendste toepassing en wordt verklankt en samengevat in het begrip Redding door Vrijhandel. Het spreekt van zelf dat wij niet zoo on- noozel zijn om te veronderstellen dat het uiten van dien wensch voldoende is om den toestand te saneeren. Wij weten daarenboven zeer bepaald dat de geschiedenis zich steeds herhaalt, maar dat die herhaling steeds dere kenmerken draagt. Het verleden wordt nooit meer ongerept en ongeschonden het heden, het kan er op gelijken, het kan de zelfde grondslagen hebben, maar het vertoon is toch gewijzigd. En zonder vooruit te loo pen op volgende beschouwingen, stellen wij ons voor dat de beschaafde menschheid eer lang terug den Vrijhandel zal aankleven, maar in eenigzins gemilderden en zoo gij wilt, geordenden vorm. Laten wij trouwens de zaken zien, zooals ze zijn. Voliedige Vrijheid en volledige Vrij handel hebben nooit bestaan. Zoo het relati- viteitsbegrip ergens van toepassing is, dan het wel in de economie en overigens ook in sociologie. Mogen wij dan toch om klaarder bt krijgen even leven in het verleden De Periode van Vrijhandel was een reac tie op de middeleeuwsche Gildenpolitiek, die grip te alles en nog wat gereglementeerd en aan vaste banden gelegd had. 1789 in Frankrijk en de anticorn law league in Engeland, hebben daar kort spel mede gemaakt. De ontwikkeling der techniek heeft het vrijhan delsprincipe met succes bekroond. Welk is dit principe Zoo weinig mogelijk handels belemmering. Welk is de toepassing er van Handelsverdragen met meest-begunstigings- clausules. Welke zijn de argumenten Wij kunnen ze onderscheiden in twee soorten. I. De prin- cipieele 2. De practische. Het voornaamste theoretisch argument pleitend voor den vrijhandel is dit der inter nationale handelsverdeeling en hier citeeren wij den Engelschen economist RICARDO, die in zijn Principles of political Economy and Taxation zegt Onder een stelsel van vol komen vrijhandel, wijdt elk land, zijn nati onaal beleid, zijn kapitaal en arbeid aan die bedrijven, welke voor ieder het voordeeligst zijn. Door aanmoedigen van arbeidzaamheid, het beloonen van vindingrijkheid en het aan- kweeken van bijzonder door de natuur ge schonken krachten verdeelt het den arbeid het meest doelmatig en economisch. Met andere woorden, elk land produceert datgena wat het voordeeligst produceeren kan en ver koopt zijn producten daar waar deze meest gevraagd of minst ter plaatse geproduceerd worden. 't vervolgt. WORDEN WEER INGESTELD ZOOALS VOORHEEN. Een maatregel, die 3 tot 4 millioen zal kosten, maar welke uitgave geleidelijk verminderen. De schadevergoedingen aan de burgerlijke oorlogsslachtoffers. Op voorstel van minister De Man werd een wetsvoorstel aangenomen, in den Ministerraad van Maandag, tot de herziening der samengevoegde wetten op de schadevergoedingen die aan de burgerlijke oorlogsslachtoffers worden toegekend. Het betreft hier een herzie ning van zekere schikkingen van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 933. Dit besluit, door het toenmalige mi nisterie genomen, terwille van het be- grootingsevenwicht, bracht nadeelige wijzigingen aan de invoege zijnde wet ten over deze schadevergoedingen. Al dus werd hierdoor o.m. besloten dat de Weduwen-Pensioenen een tijdelijk ka rakter zouden krijgen steunend op den waarschijnlijken leeftijd van den echt genoot. De verbetering van den normalen toestand der begrooting heeft de raad toegelaten een voorstel in te dienen tot herinrichting van dit levenslang pen sioen, zooals het door de vorige wet geving werd voorzien. De meerdere uitgave hiervoor, die geleidelijk zal afnemen, zal jaarlijks 3 tot 4 millioen bedragen. De gelden door de weduwen on rechtmatig gestort en die ongeveer 22.000 fr. beloopen, zullen worden te rug betaald. Ziehier de index-getallen op 1 5 Oc tober 1936 Oct. Sept. Voor het Rijk 698 690 Brussel en omgeving 744 736 Antwerpen en omgeving 734 723 Gent en omgeving 679 666 Luik en omgeving 689 676 Provincie Brabant 704 697 Prov. Antwerpen 720 711 Prov. Westvlaanderen 697 692 *ruv. Oostvlaanderen 691 682 Prov. Henegouwen 709 699 Prov. Luik 690 679 Prov. Limburg 691 681 Prov. Luxemburg 693 685 Prov. Namen 688 680 Het stabilisatie-index-getal voor het Rijk is 89.2 tegen 88.2 in de maand September. Fruitboomen Planten. Het beste tijdstip om fruitboomen te planten verloopt van half October tot einde December. De grond moet vooraf omgewerkt worden op 'n diep- te van 60 a 80 cm. zonder den on dergrond met den bovengrond te men gen. Bij deze gelegenheid zal men pier are 700 kgr. welverteerden stalmest onderwerken en een mengsel van 12 kgr. metaalslakken en I 5 kgr. Sylvi- niet Kainiet. In de Lente rijft men nog 5 kgr. ammoniaksulfaat onder per are. V óór het planten worden de gekwet ste of gebroken wortels weggesneden. Als de planting plaats heeft in de Len te zal men de wortels dompelen in een dikke pap van klei en koedrek. Appelaars, perelaars gegriffeld op wildeling en alle steerfruit wordt zoo danig geplant, dat de hals slechts met 4 cm. aarde in zware gronden en met 7 cm, in lichte gronden bedekt wordt. Bij perelaars op kwee en appelaars paradijs of zoethout, moet de krans van de ent zich 5 a 6 cm. boven den grond bevinden, om te voorkomen dat er wortels zouden ontstaan op het ge deelte van de ent dat zich onder den grond bevindt dit zou nadeelig zijn voor de vruchtbaarheid. Leiboomen worden op 10a 15 cm. van den muur geplant. De wonde ver oorzaakt door 't wegsnijden van het wilde gedeelte moet naar den muur gekeerd zijn. Bij struikvormen en py- ramiden keert men de wonde naar het Noorden. Na de planting legt men een mest- kraag aan den voet van de boomen om de wortels te beschermen tegen vorst en droogte. De beste boomen zijn één, twee, drie of vier jaar oud. Ze moeten een gladde schors hebben en een kloek wortelgestel vlak bij den kraag. In de stadtuinen plant men boo men van 4 a 5 jaar. Jonge boomen geven daar te weinig ijp hout en wei nig of geen fruit. Gustaaf Gillekens. &IE BRENGT ER ONS EEN NIEUW ABONNENT AAN Van zijn werk thuiskomend, moest hij zich onmiddellijk naar bed begeven en de thermometer, aanstonds geraadpleegd, wees koorts aan. Dank zij echter eenige Aspi rine tabletten welke hij voor het naar bed gaan had genomen, werd zijn temperatuur wederom normaal en den volgenden morgen was hij genezen. 1-2 Aspirine tabletten 3 of 4 maal daags ingenomen hebben een won derlijke uitwerking in geval van griep, kou vatten, enz. Vereischte is echter dat men As-pi-ri-ne neemt met het BAYER kruis op ieder 'tablet en niet een van de vele namaaksels.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1936 | | pagina 1