Musmop Zoo smeedt men een Fascistisch Blok. a L. E U D A Gratï-s ZADEN Openstaande Plaatsen Verdrijf dien "Hoest LANGHOIRS-VICTORINEN UIT HET LAND. OVER TE NEMEN KRUIDENIERSZAAK TE ANTWERPEN. VERSLAG DER OPENBARE GEMEENTERAADZITTING STADSNIEUWS. PING PONG CLUB POPERINGHE, VERKOELING TUSSCHEN ITALIË EN FRANKRIJK, VERPLICHTING VOOR DE WERKGEVERS. KLEINE BERICHTEN. VOOR UWE MEUBELS MODERNE EN STIJLMEUBELS HUIS DECLERC© CASSELSTRAAT, 83, POPERINGHE BURGERSTAND VAN HOPVERBOND VAN T LAND VAN POPERINGHE. OPENING LINGERIE-WINKEL. ffoest-Griep-Bronchiet-Asthma Verplichte Vacantie! VERMAKELIJKHEDEN MARKTPRIJZEN VAN GARAGE MODERNE 9 OCCASIE VOITUREN om Ket noodige geld aan te schaffen, ten 1 einde Vet aandeel van stad, in deze werken, I te kunnen betalen aan de aannemers, naar Wegens onvoorziene omstandighe- mate hunner uitvoering, den worden de Vertooningen van 17 I De totale .ann.m.ng.pr.jzen bedragen voor en 18 November verschoven op 1 en 2 December. Zelfde programma en zelfde uur. de Besteeniging voor de Riooleering 151.493.77 fr. 295.584.46 fr. Buitengewone prachtige en van ouds gekende winstgevende Bijzonder geschikt voor ernstige en werkzame familie. Het zakencijfer is ter inzage der liefhebers. Adres te bevragen ten bureele. STAD POPER1NGHE VAN ZATERDAG 7 NOVEMBER 1936, om 5 uur namiddag in het Stadhuis. Om 5.15 uur wordt de vergadering ge opend. Schepen Vandooren, in afwezigheid van den Heer Burgemeester Lahaye, zit voor Zijn nog afwezig de H.H. Raadsleden Brutsaert, Desmytter, Devos en Lebbe. Er bevinden zich drie toehoorders in de raadszaal, benevens de vertegenwoordigers 001 Vm der plaatselijke weekbladen. Men gaat aanstonds over tot de bespreking der dagorde. Samen 447.078.23 fr. Bij eene voorloopige berekening zou het aandeel der stad daarin beloopen tot nage noeg 135.500 fr. Het juiste cijfer alsook het termijn der leening zal u maar kunnen voorgelegd wor den alswanneer, na onderhandelingen met het Gemeentekrediet, de juiste leening u tot goedkeuring zal voorgelegd worden. Wij vragen uwe instemming, in princiep, om ons toe te staan met het Gemeentekre diet te kunnen onderhandelen. Algemeene bijtreding. 7. Leening op korten termijn, aan te gaan met het GemeentekrediDt van Bclj.e tot disconteering der toelagen voor voor noemde werken. Schepen Vandooren. Zooals ge weet komen de toelagen van Staat en Provintie maar laattijdig toe en de aannemers kunnen daarachter niet wachten om betaald te wor den. Om zoo vroeg mogelijk de noodige geldmiddelen te vinden, gaan de Gemeenten met het Gemeentekrediet, eene leening aan op korten termijn. De toelagen, volgens verloop der werken en Kunne overname, worden aan Ket Ge meentekrediet gestort in afkorting der le r_ing aan de Gemeenten. De tijd der disconteerleening, waarop de Gemeente intrest betaald, hangt dus af van Èe stortingen der toelagen door Staat en Provintie. Deze toelagen worden voorloopig geschat 56.000 fr den Staat 256.000 f ZONDAGRUST. Alle Apotheken open tot 's middags heden Zondag nanoen alleen Apotheek KESTELIJN, Gasthuisstraat. WERKLOOSHEID. De stand der werk loosheid in onze stad, was voor de vorige week, als volgt Maandag,243 Dinsdag, 239 Woensdag, 243 Donderdag, Vrijdag, 254 Zaterdag, 264. - DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 7.00 en 12.00 fr. TREINVERKEER. Volgende verande ringen werden gebracht aan de uurtabel de treinen welke aansluiting geven met ons ge west Brussel-Zuid V. 8.25 13.43 19.09 Kortrijk A. 9.26 14.46 20.12 V 1. Verslag der laatste zitting. De beer Secretaris Couttenier geeft lezing van dit verslag, hetwelk zonder opmerkin gen goedgekeurd wordt. 2. Advies nopens verkoop door de C. O. O. van een streepken grond, Sektie C., ex 980c, E. Schepen Gombert. Er is hier spraak van een streepke grond van 1.50 x 60 groot, gelegen langs den steenweg naar Elverdin- ghe en welk de h. Alois Durieux vraagt om aan te koopen, ten einde zijnen eigendom, onlangs ook aan de C. O. O. gekocht, uit te breiden, om langs zijn nieuw hub uitweg te hebben of om eene garage op te bouwen. De aangeboden prijs bedraagt 30 fr. de vierkante meter. Hij is daarmede ak koord met den H. Félix Lietaert, die daar ook een perceel grond heeft aangekocht om er te bouwen. Een gunstig advies wordt uitgebracht. Schepen Gombert onthoudt zich als Com missielid. 3. Advies nopens het ontwerp van in trekking der bemachtiging tot inrichting van eenen autobusdienst voor werkliedenvervoei tusschen Poperinghe en Meenen over Woes- ten, gegeven aan den heer Florent Dumortier Er blijkt uit een schrijven van den Heer Gouverneur, dat de heer Dumortier van zijne bemachtiging tot nu toe geen gebruik ge maakt heeft en hij stelt dus voor zelfde be machtiging in te trekken. Schepen Vandooren. Door de beper king van vreemde werkkrachten door Frank rijk de Crisis en de werkloosheid, heeft de H. Dumortier geen voldoende getal werk- Samen 3 1 2.000 fr Ik herhaal, voorloopig, daar en bijwerken kunnen komen en dat voor de Riooleerwer ken de toelagen verschillend berekend wor tien voor de Staatsbanen en voor de Gemeen tebanen (Goudenhoofdstraat). Ook dient het termijn dezer leening op korten termijn nog bepaald te worden, zooals ik reeds zegde. Wij vragen u dus, zooals voor bet voor gaande punt, ons de bemachtiging te geven met het Gemeentekrediet ie mogen onde bandelen. Algemeene bijtreding. Sommige Raadsleden stellen aan het Schepencollege allerlei vragen onder andere Zal de aansluiting verplichtend zijn en op wiens kosten Zullen de beerputten in de rioolen mogen afgelost worden Zullen de afleidingen van bet dakwate nog langs goten op de voetpaden mogen af loopen En nog meer andere bijkomende kwesties. Schepen Gombert. Voor alsnu kan het Schepencollege daarop geen voldoende ant woord verschaffen, wij zijn bezig met andere steden de noodige inlichtingen te ne men. Door de uit te voeren onderhoudswerken aan de straten werden de rioolwerken lang die bepaalde straten op aanvraag van hoogere overheid bespoedigd, dit om ze te kunnen terzelfder tijd uitvoeren. Schepen Vandooren. Voor het oogen blik vind ik al die vragen te voórbarig. Er is hier nu enkel kwestie van het aanleggen van rioolen onder sommige straten. Met de aansluiting moeten wij ons heden niet b moeien. Wij zullen intusgchen daarover in lichtingen nemen en zoo noo/^ig, jaarpa een gemeentereglement opstellen en tef g@?d 245 Kortrijk Brussel-Zuid Gent-St Pieter Kortrijk V. A. 10.34 1 1.35 V. A, 16.00 17.02 20.18 20.48 Lokaal Huis MASSELUS, Duinkerkestraat. Het seizoen is geopend en de eerste ont moeting ging door op Zaterdag laatstleden 7 November, tegen de club van Yper, Britan- nique. Deze match bracht de betwisting bij om een prachtigen beker geschonken door onzen Voorzitter Heer Michel Covemaeker- Benoot, handelaar in wijnen en likeuren, Noordstraat. De match ging gespannen door en na afwisselend de leiding genomen te heb ben, behaalde Poperinghe de prachtige eind zege met 33 overwinningen tegen 21 voor Yper op de 54 te spelen partijen. Het is on noodig te zeggen dat al de spelers zich heftig verdedigd en ten beste gepresteerd hebben. Onzen besten dank aan onzen Voorzitter Michel Covemaeker om die milde gift. Er dient nog hard geoefend te worden en de besten zullen weldra moeten onderdoen. Leve Ping Pong Poperinghe. POPERINGSCHEN BILJARTCLUB., Het Maatschappelijk jaar 1935-36 is ten einde De Kampioenschappen werden hevig betwist. De uitslagen luiden Alg. Kampioen Logie, Jean 10 Cat. Logie, Jean 2'" Cat. Vercnocke, Renon 3° Cat. Milleville, Gaston 4' Cat. Couttenier, Nestor. De nieuwe strijd 1936-3 7 wordt van heden aangevangen, en alles laat verhopen dat Reglementen en Registers. Iedere inrichting waar een arbeider is te werk gesteld dient een werkhuis- reglement te bezitten (drie exempla ren) Het origineel is goed zichtbaar aan te pakken in de werkplaats of op de werf. Een afschrift moet gezonden wor den aan het Ministerie van Arbeid en Sociale Voorzorg, een tweede moet neergelegd worden op de greffie van den Werkrechtersraad van het gebied. De werkgevers moeten een register van het bezoldigd personeel bezitten. Hierop moet volgens inkomstdatum el ke werknemer worden ingeschreven. Geen vreemde arbeidskracht mag worden aangeworven zonder vooraf- gaandelijke toelating van het Ministe rie. Een bijzonder register moet wor den gehouden waarop o.a. wordt aan- geteekend den datum en den duur van de arbeidstoelating. De werkgevers moeten tevens een register van de betaalde verlofdagen houden, In een ander register moet de werk gever dagelijks en per werknemer, met de rechtvaardigende redenen, de over uren inschrijven. Er mogen geen over uren gedaan worden zonder bijzondere toelating. De patroon moet voor eiken werk nemer, vallende onder toepassing van de wet op de arbeidsongevallen, een ALLEMAAL VOOR 'T PLEZIER VAN DEN NEGUS |ioonboekje aanleggen. Voor de thuis werkers bestaat er een speciaal loon- boekje. af" de leden-spelers dapper zullen op los gaan Het Bestuu de aangenaamste pastiel om purgeeren, Te verkrijgen in de Apotheek, ge lefjen Bertenplaats, 8, Poperinge. i T~rra*rw<',.'"ir y mnr ff TiMMMnriiBMTirriT^ De hamer, die in het wapen van de communisten staat, dient vooral om een fascistisch blok te smeden, terwijl de sikkel eigenlijk tot niets dient, want daar waar 't communisme heeracht, valt algauw niets meer te maaien, Indien op 't oogenblik de aaneen- klinking van Duitschland, Ooostenrijk Hongarije en Italië tot één blok, dat de door Italië gepleegde schending van de Volkenbondswet te erkennen, dan wrokken de Engelschen om een zuiver practische reden omdat de Ita lianen hun, met de inpalming van Ethi opië vóór zijn geweest, eerder de Vol kenbondswet hebben durven overtre den dan zij. De wrok van John Buil tegen Italië is vooral deze van den lieden te vervoeren, hij kan zijne onkosten I keur;ng Van den Raad voorleggen. niet dekken. Hij ziet vrijwillig van zijn voor- recht af. Wij mogen dus een gunstig advies over het intrekken der bemachtiging geven de andere gemeenten op den doortocht der ver gunning doen zulks ook. Algemeene bijtreding. 4. Goedkeuring van het bericht, den prijs van den electrischen stroom voor onze stad aankondigende voor het vierde kwar taal 1936. Schepen Vandooren. vraagt dat^ door de Gemeenten de prijzen van den dektrieken stroom, bij elk kwar taal zouden bekend gemaakt worden. Voor het Vierde Kwartaal 1936 is de prijs voor de verlichting 1.62 fr. en voor de drijfkracht 1.21 fr. per kilowatt. Te Yper betaald men voor verlichting 1.62 fr. en voor drijfkracht 1.20 de kilo watt, waarop aan de stad 2 cent. voor ver lichting en 1 cent. voor drijfkracht terug gekeerd worden. Algemeene goedkeuring. Schepen Gombert. Voor wat de rioo leering der Boeschepestraat betreft, 6,it punt wordt ook niet uit het oog verloren, maar alles kan niet op een dag uitgevoerd worden. Schepen Vandooren. Dit werk zou kun nen samengaan met de riooleering der Vla mingstraat, Priesterstraat en Bertenplaats, dewelke zal uitgevoerd worden wanneer de Staat, de Staatsbann naar Reninghelst zal herstellen, werk dat ook in onderzoek is bij de hoogere overheid. Schepen Gombert. - De werkgi) in de De H. Gouverneur I Tperstraat, 't gedeelte naast de Groote M^fkt Kullen veranderingen aan de voetpaden bij brengen. Deze zullen ten beste mogelijk een oplossing krijgen, maar deze zaak is zeer ingewikkeld. 8. MEDEDEEL1NGEN. H. Lielaert. Hoever staat de zaak nu van het Electriciteitsnet van de uitbreiding te Lande. Schepen Vandooren. De voorloopige plans, in de laatste zitting van den Gemeen teraad goedgekeurd, zijn naar de uitbatende lij- I Maatschappij opgezonden met de verschil- 5. -- Goedkeuring van de aanbesteding en opmerkingen die alsdan gedaan wer- aanwijzing van den aannemer voor net uit- Zelfde Maatschappij zal nu berekenen de lengte in kilometers der leidjng en op hoeveel de onkosten zullen beraamd zijn twee cijfers die tot basis moeten diepen voor den prijs per kilowatt vast te stellen. Indien er aan het bestaande contrakt ver beteringen kunnen gebracht worden, zoo zul len wij natuurlijk deze trachten te bekomen van de uitbatende Maarschappij, dit ter ge legenheid van de uitbreiding van het net. Verschillende Raadsleden vragen dat er voeren der Rioolwerken in verscheidene straten der stad. De heer Secretaris geeft lezing van het proces verbaal der opening van de vijf aan biedingen, regelmatig ingediend, te weten Verheye René, Dixmude 295.584.44 fr. Vandevelde Julien, Kortrijk, 3 1 7.043.26 fr. Cnockaert Gebr., Wervik, 328.806.13 fr. Titeca Victor en Zoon, Yper, 338.713.41 fr. Lauwers Joseph, Oostende, 351.338.87 fr. Het laagste aanbod is dus dit van den heer Verheye René, van Dixmude. Het bestek de- I Zou gezogrd worden, dst bij gebeurlijke aan liep tot 323.295.42 frank. I leidingen in de woonhuizen, er geene wrij Het proces verbaal dezer aanbesteding I ving zou gebeuren tusschen de uitbatende wordt algemeen goedgekeurd en de Heer Re- I Maatschappij en de electriekbewerk#*F§ vap né Verheye als aannemer voorgesteld. stad. Schepen Gombert. Het dossier zal on middellijk ter goedkeuring overgemaakt wor- I De vraag door den H. Lietaert gesteld, den aan de hoogere overheid. Men heeft ons I Qf er geen middel ware om aan de pompiers stellig beloofd te zullen zorgen opdat de een regenmantel te bezorgen, wordt door werken zoo vroeg mogelijk zouden kunnen I verscheidene Raadsleden overbodig gevonden aanvangen. I daar een merkelijk deel ervan de leden H. Denys. Het bestek legt bet bezigen I van het speciaal peloton reeds over n op van steenen van Boom of Ploegsteert. lederen vest beschikken Waarom worden deze van Poperinghe ge weerd I Op eene vraag van de H. Lefebvre, om Schepen Vandooren. Mogelijks omdat I verbetering te bekomen aan de besteeniging deze van Boom en Ploegsteert, die meest ^er St. Michielstraat, belooft Schepen Gom alhier gebruikt worden, door den Staat beter I bert voldoening te geven zoohaast hij over bevonden worden. I Het, noodige materiaal zal beschikken. Dit Schepen Bossaert. Het is den techni- I zal hem mogelijks ter hand gesteld worden schen Dienst die daarover beslist. I bij het herstellen der Staatsbanen. Schepen Vandooren. De werken de riooleering moeten uitgevoerd worden bin- I H. Lietaert. Door de lijnrichting van nen de 1 00 werkdagen. I verscheidene straten der stad, onder andere Schepen Vandooren. Naar ik vernomen I door den opbouw van woningen, moeten de heb, zal de stad zelf een surveillant voor dit I aanpalende eigenaars streepkens grond af werk moeten aanstellen. Het loon zou 2 c/c I fitaan om in den weg ingelijfd te worden, van den aanbestedingsprijs bedragen en ten Ware er geen middel om de vergoedingen laste der stad vallen. I ervan uit te betalen. Verschillende Raadsleden dringen aan om I Schepen Vandooren. Zoolang het rooi- dit toezicht door een stadsgenoot te laten I ingsplan niet definitief zal opgemaakt zijn, doen. I kunnen wij onmogelijk de juiste grootte van H. Lefebvre. Ware het niet mogelijk I deze onteigeningen kennen en de vereischte werklieden van stad aan dit werk te bezigen. I afstandsvakken doen teekenen. Schepen Gombert. Wij zullen eene aan vraag doen aan den aannemer. Op deze zaak kom ik later terug. 6. Leening op langen termijn, aan te gaan, met het Gemeentekrediet van Belgie, om de kosten, ten laste der stad, te dekken, in de werken van besteeniging van land- bouwwegen en rioolwerken. Schepen Vandooren. Het Schepencol lege stelt voor eene leening op langen ter mijn, aan te gaan met het Gemeentekrediet, Schepen Gomberc. - De H- Ingenieur De France is met dat werk belast. Ijk zal bij hem aandringen om deze zaak te bespoe digen. De Raad gaat alsdan in Geheime Zitting. Naar wij vernomen hebben, werd de kwestie der loonen, voor de stadswerklieden, aldaar besproken, en er zal naar middels uitgezien worden om tot eene voldoende op lossing te geraken. De vergadering gaat uiteen om 7 uur. Europa middendoor snijdt, als een vol- éénen hond, die den anderen in de keu- trokken feit mag worden beschouwd, keu heeft zien gaan, Het kan zeer handig vanwege Pa rijs als vanwege Londen schijnen, dat zij deze volmaakt ongelijksoortige ge voelens samensJaan om hun gemeen- schappelijken nijd op Italië uit te wer ken, maar een andere vraag is, of, wat er nog van Ethiopië en zejfs van den Volkenbond overblijft, de moeite waard is, om er een nieuwen wereld oorlog voor uit te lokken. De annexatie van Ethiopië behoort nu eenmaal tot die gedane zaken wel ke geen keer meer kunnen hebben. In dien de imperialisten in Engeland en de socialisten communisten in Frank rijk nog hopen konden, aan Italië een maal de vrucht van zijn verdragschen nis te ontrukken, dan hadden ze daar- wel nimmer een^ kwad^fc middel kunnen kiezen, dat dat om Italië los te maken van de Entente uit den oorlog en het de sympathie en de daadwer kelijke hulp van het tot de tanden op nieuw bewapend Duitschland te bezor gen, Er zal nooit nog een maat gevonden worden, groot genoeg om er de flaters de stommiteiten me.e te meten, door de verantwoordelijke staatslieden in de ex-geallieerde landen begaan. En dan zeker wel vooral onder den druk van de zoogezegd democrati sche politiekers, warhoofdige idea listen of misdadige demagogen. Na er door hun idioot pacifisme de schuld van te zijn, dat al de afge maaide bajqneffgn uit den Duitschen bodem weer tot volle hoogte opschie ten konden, zijn ze nu bezig, de 'Tri- plice tusschen Duitschland, Oosten rijk en Italië te herstellen, die aan heel Westelijk Europa zijn vrijheid zou hebben gekost, hadde de zooveel ge smade kapitalistische diplomatie van 1915 nog niet bijtijds Italië ervan los kunnen wrikken. Allemaal terwille van Ethiopië maar vooral uit haat tegen het te Rome heer- schende regiem, laat het Volksfront gouvernement van Frankrijk de betrek kingen met Italië iederen dag al wat meer bederven. De nieuwe Fransche gezant te Rome kan zijn post daar niet gaan bekleeden omdat in zijn geloofsbrieven de Ko ning van Italië niet als Keizer van Ethiopië wordt erkend. Wie mag onnoozel genoeg zijn om zich nog te kunnen inbeelden, dat door zulke peuterige middeltjes Ethiopië nog aan Italië zal kunnen ontnomen wor den en teruggegeven aan zijn Negus en aan dezes rauwvleesch-yerslinders Als de Fransche gezant, of welke andere gezant ook, naar Rome wordt gezonden zonder geloofsbrieven, waar in het Italiaansch keizerrijk erkend wordt, dan zullen Koning-Keizer Vitto rio Emmanuele en Mussolini hem een voudig zoolang op de maf laten staan totdat hij van zijn regeering oorlof ge kregen heeft om den Koning ook als Imperator over Abessynie te be groeten. Zoover hebben de «democratischer regeeringen het, onder de drukking van de §qcialisfen en van de communisten gebracht, dat er geen de kleinste kans meer bestaat, gm poit nog maar een splinter van bun wil aan Italië ep aan Duitschland te kunnen opdringen,maar wel het grootste gevaar, dat zij den wil zullen hebben te ondergaan van deze beide landen, wier macht thans vooral bestaat uit de eendracht, die het gprnmunistisch gevaar van buiten tusschen hen gesmeed hpeft. N, G, dan mogen de communisten en allen die hun den voet niet voldoende heb ben dwars gezet, zulks beschouwen als den schoonen uitslag van hun bedrij vigheid in de internationale politiek. En, indien iemand dan een bitter mea-culpa mogen slaan, dan zijn het wel de socialisten in alle landen van Westelijk Europa, die dit dreigend suc ces voor het fascisme vooral aan hun slapheid hun schrik of hun verholen sympathie voor het communisme te wij ten hebben. En dat mag dan zeer in 't bijzonder gezegd van de Fransche radico-socia- listen, die de regeering van het Front- populaire, onder de leiding van een socialist en de voogdijschap van de coirtmunksten, mogelijkhebben maakt, welke de betrekkingen der Re publiek met Jfalie hopeloos bedorven, en Haar Latijngche zuster jn de armen van Duitschland gedreygn heeft. Van de verhouding welke de diplo matie der Volksfront-regeering heeft doen ontstaan, heeft het Feest tot her denking van den Wapenstilstand te Rome dezer dagen een droevig en schrikwekkend beeld gegeven. Aan dit feest namen oud-strijders yif alle landen deel. Ook Franschen en oek Duifschers. Maar terwijl de over heden en da menigte dp warmste sym pathie betuigden voor dg Duitschers voor den gewezen vijand dus zagen ze de Franschen de vrienden, de bondgenooten uit den Grooten Oor log nauwelijks staan En dan gebeurde er iets nog ergers bij het bezoek der Fransche Handels- afvaardiging te Rome Van den krans, dien deze delegatie zou neerleggen vóór het Altaar des Va derlands, met het graf van den Onbe kenden Soldaat, werd het Fransche lint afgerukt en in de straatgoot geworpen Dat zpp gebeurd zijn vóór het hotel van deze éjgleggtie, waar men den krans een oogenblik gnbewaakt gela ten had. Zoover zijn de zaken natuurlijk nog niet bedorven, dat in Italië iemand openlijk de verantwoordelijkheid voor deze beleediging aan Frankrijk zou willen aanvaarden. Allerminst de re- geeriflg yan Mussolini, die een streng onderzoek hoeft toegezegd. Maar 't is toch al erg gengeg, dat het heeft kun nen gebeuren. Het bewijst in ieder geval, vyelke ver woestingen in de sympathieën van Ita lië yoor Frankrijk, door de houding van het gouvernement der Republiek inzake Ethiopië fe.eds werden aange richt. Niets laat zich gemakkelijker ver staan dan dat de Italianen door heel de wereld de overwinning in Ethiopië erkend willen zien, welke hun zoo on metelijke offers heeft gekost. Als er iets is wat we yan niemand pog verdragen zullen, dan is het wel twijfel aan de rechtmatigheid van hun nieuw koloniaal bezit en nog minder, eenige hoop dat dit bgzjt hun nog eens ontrukt zou kunnen worden En nu is het stellig wel juist op deze hoop, dat hun de politiek van Frank rijk en van Engeland gegrond moet toeschijnen. Want vooral deze twee groote lan den zjjn het, die zich maar niet bij de inlijving van Abessynie bij Italië kun nen neerleggen, wezp 't dan om vlak aan elkaar tegenovergestelde rgdgnyn Want als Frankrijk wrokt om redenen van zoogezegd ideëelenaard omdat het niet van zich verkrijgen kan jsJgQ DE ALLERBESTE BALSEM TEGEN DEN FJOEST, Te verkrijgen in de Apotheek, gelegen Bertenplaats, 8, te Poperinge. wend U in vplle vertrouwen tot het POPERINGHE, VAN 6 TOT 13 NOV. 1936. GEBOORTEN Govaert André, z.v. Cy- rille en Cornette Yvonna, Elverdinghe. Verlinde Godelieve, d.v. Amscharius en Me lis Bertha, Pottestraat. Wemaere Jan, z.v. Marcel en Dezeure Alice, Bruggestraat. Verdonck Hilda, d.v. Maurice en Carton Ma ria, Vlamertinghe. Pillaert Roger, z.v. Georges en Debuysere Maria, Westvleteren. Sweertvaegher Jacqueline, d.v. André en Deschuytter Magdalena, Rousbrugge. De nys Martin, z.v. Albrecht en Lebbe Maria, Gasthuisstraat. OVERLIJDENS Deraeve Julianus, 60 j., cht. Santy Emilie, Abeelesteenweg. La haye Nestor, 63 j., echt. Vanden Berghe Ma ria, Abeelesteenweg. Bouw Paula, 8 m., Groeninghestraat. HUWELIJKEN Malbrancke Michel, kleer maker en Hauspie Jeanne, werkster, b.v. Pop. Gouwy Albert, kleermaker en Vanspran- ghe Jeanne, radiowerkster, b.v. Pop. Van- denbroucke Georges, bankbediende^en Gunst Gabrielle, z.b. b.v. Pop.De Schepper Leon, rentenier van Ekeren en Dave Jeannette, z.b. van Pop. Carpier Georges, bankbediende en Vancayzeele Bertha, z.b. b.v. Pop. HUWELIJKSBELOFTEN Deswarte André fabriekwerker van Boescbepe en Papegaey Aldegonde, naaister, van Pop. Dequeker Hieronymus, veehandelaar en Lazoore Hilda, .b. b.v. Pop. Capoen Acbiel, suikerbakker en Devos Bertha, z.b. b.v. Pop. Clabau Urbain, fabriekwerker van Pop. en Manter- nach Suzanne, dienstmeid van St Jans Mo lenbeek. Dewulf Leon, geneesheer van Pop. en Vermeire Elisabeth, z.b. van Hammc. Maes Robert, werkman van Hoogstaede en Meeuws Marguerite, dienstmeid van Sta- vele. Dekervel Albert, landbouwer van Pop. en Meerlynck Agnes, z.b. van Sint Jans Cappel. Er is een droevig nieuws gegeven over de Poperingsche Hoppestreek M. NESTOR LA HAYE, Burgemeester der stad Poperinghe, en Eere-Voorzitter van het Hopverbond is overleden. Het bestuur van het Hopverbond dringt bij al de hopplanters aan opdat zij talrijk de begrafenisplechtigheden zouden bijwonen, en zoo een dankbare Kulde zouden brengen aan den duurbaren overledene, en aan de familie hunne innige gevoelens van deelneming zou den betuigen. De begrafenis heeft plaats op Dinsdag 17 November, om 10 Vz uur in O. L. V. Kerk. Het Bestuur. Te Assche overleed de Heer L. Van Droo- genbroeck, voorzitter van bet Brabantsch Hopplantersverbond. Een gebed voor hem. Om ook kennis te maken met onze voortreffelijke Purolpoeder voor een ideale huidverzorging, ontvangt U bij koop van een doos Purol van 7 /i ^r* tijdelijk een busje Purolpoeder gratis. Purol verkrijgbaar in alle Apotheken. ALICE THEETEN laat weten, dat zij een WINKEL komt te openen in de NOORD STRAAT, 10 (rechtover de Stadsschaal) van alle slach ONDERGOED en KINDER ARTIKELEN, alsook groote ke^is van KLAK KEN en MANSARTIKELEN. Trouwe bediening aan lage prijzen. In al de streken waar het Zaadhuis Labor niet vertegenwoordigd is worden welspreken de personen aangenomen. Frs. 1525 vast loon per maand. Reiskosten en briefwisseling vergoed, alles met kontrakt. Moeten kunnen velo rijden, goed gedrag hebben en minstens 20 jaar zijn. Worden op de hoogte gesteld door het huis. Schrijven of zich aanbieden voor den 15 November: Zaadhuis LABOR, Stop vlug dien akeligen hoest, neem Akker's Abdijsiroop. Gij zult onmid dellijk ondervinden dat gij hier een middel hebt om den meest weer- spannigen hoest te genezen. Vanaf den eersten lepel openbaart zich haar kalmeerende, verzachtende er slijmoplossende werking. De vastzit fende slijmen komen los en gij zult weer gemakkelijk kunnen ademhalen Abdijsiroop verschaft U reeds heder} nacht een rustigen slaap en binnen 24 uur zijt gij dien benauwden hoest totaal vergeten. Neem nog heden bij. AKKER-s Alle Apotheken 230 Gram (r. 15.50; 500 Gr. fr. 26 60.1000 Gr. fr. 42.-. Redder der Longen LIBERALE JONGE WACHT. Daar we nog in het volle aanbieden zijn der lidkaarten, verkeeren we in de onmogelijkheid aan onze leden een uit- noodiging te sturen voor de Begrafenis van ons aller Vriend en Burgemeester, Heer NESTOR LAHAYE. Langs dezen weg worden de Jonge Wachters(sters) uitgenoodigd aan de Begrafenisplechtigheden deel te nemen op Dinsdag I 7 November a.s. Vergadering in Ons Huis om 9 /i uur. Bijna dagelijks leest men tijdens dit sei zoen in de pers dat de scholen in deze of geene gemeente wegens griep epidemie ge sloten zijn. Iedere Mama moet dus in dezen tijd spe ciaal letten op de gezondheid harer kinde ren. Een tube Aspirine mag dan ook in geen enkel huis ontbreken om bij de minste kenteekenen van gevatte kou of griep aan stonds te kunnen ingrijpen. Neemt bijtijds 1-2 Aspirine-tabletten, maar let er op dat het de echte Aspirine is, zij die het BAYER-kruis draagt op de verpak king en ieder tablet. ^rmmsrmmmimfWMKBmÊOÊÊBmÊÊmÊÊÊÊÊBm ZONDAG 15 NOVEMBER 1936. HERBERGKERMIS In den Pauw bij Valère Pinceel, Cas- selstraat, 80. HERBERGKERMIS Au Travers bij Jules Baes, Maurice De Wulfstraat, 44. Maandag kandeel. HERBERGKERMIS In de Vrede bij Maurice D'Alleine, Crombekestraat. TENTOONSTELLING VAN REISDUIVEN van 9 tot 1 2 uur, A la Cour du Roi bij Maurice Devos, Boeschepestraat, der dui ven van Turkery Camille en Graefschepe Maurice. Wekelijks den Dinsdag om 4uur Aankomst van Echte FILLIPIJNSCHE MOSSELEN, bij A. DECKMYN, Mau rice De Wulfstraat, 18. Telefoon 313. Ock bijna dagelijks Versche Garnalen. TE HUREN GERIEVÊGE HERBERG DE FAISANT Pottestraat. Zich wenden Brouwerij De Kroon A. Masschelein-Verstraete, Pop. Tarwe, 120 aardappelen, 36 rogge, boter, YPER, 6 Nov. 1 00 haver, 90 1 8 eieren, 0.72, KORTRIJK, 9 Nov. rogge, 102 haver, 91 boter, 19 eieren, 0.70. DIKSMUIDE, 9 Nov. rogge, 105 haver, 90 boter, 20 eieren, 0.70. ROESELAERE, 10 Nov. rogge, |.0$ haver, 90 boter, 19 eieren, 0.70. VEURNE, 11 Npv. Tarws, 118 rog- ge, 105 haver, 91 aardappelen, 36 boter, 20 eieren, 0.71. LOO, 12 Nov. Boter, 20 eieren, 0.80. POPERINGHE, 13 Nov. Tarwe, 119 rogge, 106 haver, 91 aardappelen, 35 boter, 18-21 eieren, 0.72 hoppe (1936) in balen koopers, 665 verkoopers, 675 iq kpltpyrf §0^-700 Tarwe, I 19 aardappelen, 35 Tarwe, 1 20 aardappelen, 3 7 Tarwe, 1 20 aardappelen, 34 M en vraagt een ijverig agent voor verkoop aan landbouwers van veredel de zaaigranen met Certificaat van oor sprong, zaden en plantaardappélen.Wij geven tot maanden J^redjet op} ge makkelijk te verkoopen. Vast loon fr. 1700.per maand, plus hooge kommissie, onkosten van velo en briefwisseling vergoed. Schr. Zaadhuis GANDA, 34, Diksmuidestr., GENT. NESTOR BATTHEy 105, Yperstraat, Poperinghe CHEVROLET, 4 cyl. 2 portieren, jaar 1928. CHEVROLET, 6 cyl., Camionnette, 1929. CHEVROLET, 6 cyl. Bennc Basculante. Auto-Corbillard RENAULT.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1936 | | pagina 2