DE PLECHTIGE BEGRAFENIS Aan de Bevolking der Stad Poperinghe. m fci BUITENGEWONE GEMEENTERAADZITTING BURGERSTAND VAN Deze droevige plechtigheid greep plaats onder eenen machtigen toeloop van volk.Gansch de bevolking en alwie Burgemeester Lahaye kende, hadden er aan gehouden eene laatste hulde te brengen aan den verdienstelijken Bur gervader, veel te vroegtijdig aan de ge negenheid van eenieder onttrokken. De vlag hing halftop aan alle huizen en de stadslantaarns waren met rouw floers omkleed. Aan het sterfhuis drukte eene on schatbare menigte, (honderden geraak ten niet binnen), hare gevoelens van deelneming uit aan de diepbedroefde familie. Nadat de h. Vandooren eene lijkrede uitgesproken had,waarin hij de bur gerlijke deugden en vaderlandsche ge voelens van den overledene deed uit schijnen, zette de stoet zich langzaam in gang. Aan het hoofd stapte de Koninklij ke Philharmonie, gevolgd van de vaan dels van al de Maatschappijen onzer Stad, zonder uitzondering. Daarop volgden een 50-tal rouwkronen gedra gen door de weezenkinders en school knapen. De hoeken van het baarkleed wer den gehouden door M. Julien Vandooren, eerste Schepen der Stad M. Oscar Bataille, Voorzitter van de Commissie van Openbaren Onder stand M. Henri Brutsaert, Voorzitter van den Hopbond M. Adolf Crousel, Voorzitter der Koninklijke Philharmonie M. Léon van Merris, Vrederechter van het Kanton Poperinghe M. Nestor Danneels, Voorzitter van den Kerkraad van O. L. Vrouw. Daarop volgde de Heer Robert Clinckemaillie,arrondissementscommis saris, vertegenwoordiger van den Heer Gouverneur van West-Vlaanderen. De rouw werd geleid door de vier Zonen van den Overledene, de Heeren Désiré, Arthur, Sylvain en Hilaire La haye gevolgd door de andere Fami lieleden en eene ontzaglijke menigte, Buiten de HH. Schepenen, Gemeen teraadsleden en Gemeentesecretaris on zer stad, hebben wij onder meer de tegenwoordigheid kunnen opmerken van Heer R. Clinckemaillie, arrondisse mentscommissaris, te Yper Monseigneur Denayer, uit Brussel De Heeren Kamerleden Missiaen (soc.), Butaye en Leuridan (VI. Nat.) De Heeren Leden der Bestendige Afvaardiging Lommez en Vermeulen De Heeren Provinciale Raadsleden Van Elslande (lib.), Clement (soc.), Lepoutre (kat.) en Lefebvre (Kr. D.) De Heer Léonce Van Alleynnes, Voorzitter der Liberale Vereeniging te Yper. De Rechterlijke Orde was druk ver tegenwoordigd. Wij bemerkten o.m. De Heer Matton, Voorzitter van de Rechtbank te Yper De Heeren Van Thorenburg, Van den Boogaerde en Mostaert, Proku- reurs des Konings te Yper, Veurne en Kortrijk De Heeren Santenaire en Delahaye, Substituuts te Yper en Brussel De Heeren Vandevliedt, Lefevre, Vanhille en Claeys, rechters te Yper en Veurne. Woonden nog de lijkplechtigheden bij Kolonel G. Douret, Rijkswacht Kolonel A Coucke, 2e linieregiment, Gent Kolonel J. Loriers, Geneeskundig Korps Majoor R. Timperman, 2e linieregi ment, Gent Bevelhebber Verhaegen Dr G. Hoste Dr F. Jonas De Heer Walter Baels, zoon van den Heer Gouverneur van West-Vlaande ren Heer H. Glorie. Onder de talrijke aanwezige Burge meesters, merkten wij op H. J. Vander Ghote, Yper H. Rooses Benjamin, Hazebrouck H. Vandecandelaere Ern., Wervik H. De Baenst K.,Adinkerke, verge zeld van den ganschen gemeenteraad H. Titeca Arthur, West-Nieuwkerke; H. Trachez J., Meessen H. Verfaillie Georges, Proven H. Pil Jeroom, Stavele H. Deheegher E., Rousbrugge-Har. H. Dejonghe Georges, Watou H. Garmyn Ach., Oostvletreen H. Feys C., Beveren-a-Yzer H. Phlyps Leon, Wulveringhem H. Deconinck Ch., Reninghelst H. Vandromme Jules, Westoutre H. Noppe Firmin, Woesten H. Pecceu Remi, Zuydschote H. Demailly Leon, dienstdoende Burgemeester, De Panne. De Heeren Ministers Bovesse, Hoste en M.-H. Jaspar de senatoren Gillon en Vanderpoorten de kamerleden Max, Mundeleer, Van Glabbeke en De- smidt, lieten zich verontschuldigen eene belangrijke kamerzitting betref fende het Budget van Justitie aan de dagorde van Dinsdag zijnde. Het Stedelijk Pompierskorps om ringde de lijkkoets en de leerlingen der Scholen mieken, met hunne vaandels, de haag langs den stoet. Het was 1 1 uur wanneer de lijkstoet de kerk binnentrad. Aan de offerande scheen geen einde te komen, en onge veer 3000 photo-gedachtenissen wer den uitgedeeld nog eens een treffend bewijs dat de deelneming in de droef heid der bevolking algemeen was. Na den lijkdienst trok de treurige stoet naar het Kerkhof, langs de Noord straat, Gasthuisstraat, Groote Markt al waar een minuut ingetogenheid gehou den werd vóór het Stadhuis, verders langs de Yperstraat en Kerkhofstraat. Op het kerkhof werden nog twee redevoeringen uitgesproken, door M. H. Brutsaert, en door M. Ad. Crousel Voorzitter der Koninklijke Philharmo nie van Poperinghe. De ordedienst uitgevoerd door de Politie, Gendarmen en Pompiers, on der de leiding van den H. Politiecom missaris onzer stad, liet niets te wen- schen, allen verdienen den lof om de voortreffelijke wijze waarop zij zich van hunnen dienst gekweten hebben Lijkrede uitgesproken door M. Julien Vandooren, Eerste Schepen der Stad Poperinghe, bij de lichting van het lijk, aan het Sterfhuis Diepbeproefde Familie, Achtbare Overheden, Beste Collega's en Stadsgenooten, Beminde Toehoorders, Als Eerste Schepen der stad Poperingè valt de droevige taak mij te beurt, in naam van den Gemeenteraad en van de gansche bevolking onzer stad, een laat ste hulde en vaarwel toe te sturen aan den diepbetreurden Burgemeester, Heer Nestor Lahaye. Allen hier tegenwoordig zijn diep ont roerd rond hem geschaard, om een laat sten groet te brengen aan de stoffelijke overblijfselen van deze, die zoo vroeg tijdig ontrukt is aan de liefde zijner duur bare echtgenoote en kinderen, aan de groote gehechtheid en genegenheid zijner verkleefde familieleden, vrienden en ken nissen, en, in een woord, van de gansche bevolking. Hoe smartelijk treft ons het heengaan van dezen onvergetelijken burgervader, welke niet alleen een beminden, toegene gen vader des huisgezins was, maar ook de ziel uitmiek van onze stad en onze bevolking. De dierbare afgestorvene koesterde een onbegrensde liefde voor zijn familiehaard. Hij wijdde zijn leven en al zijne licha melijke als geestelijke vermogens toe aan het welzijn zijner kinderen en van de be volking. Door wijs beleid en onverpoosd werken heeft hij zijne vier zonen eene onberis pelijke opvoeding en eene voorname voor aanstaande plaats in de samenleving ver schaft. Hoe verheugd was hij niet te mogen zien hoe zijne edele pogingen en opoffe ringen met goeden uitslag bekroond wer den. Helaas, van die vreugde mocht hij niet lang genietende onverbiddelijke ziekte, welke zich sedert geruimejt tijd veropenbaarde, sleepte hem langzaam doch onmeedoogend ten grave. De diepbetreurde, welke wij nu tot zijn laatste rustplaats zullen vergezellen, was met een helderen geest bezield, gepaard met eenvoud, rechtschapenheid en groote dienstvaardigheid. Hij een voorbeeld van een plichtvervullende, goede en ge negene Burgervader, steeds ten dienste voor groot en klein, rijk en arm. In het Bestuur der stad was zijne tusschen- komst voor iedere zaak van groot belang, kostbaar en doeltreffend. In alle moei lijkheden vond zijn schrandere geest een doelmatige oplossing. Gewapend met een taaie wilskracht schrok hij voor geen last terug. Hij nam het bestuur der stad in handen in de Junimaand 1921, toen er maar weinig meer bestond van alle voor- oorlogsche reglementen en toen de wet ten zelf voor het meerendeel niet meer konden toegepast worden in die moei lijke tijden. Alles diende dus hermaakt, stedelijke reglementen moesten opnieuw tot stand komen. Heden kan eenieder zich overtuigen hoe hij zich van die moei lijke taak gekweten heeft. De diensten, welke hij aan de stad en aan de bevolking, gedurende zijn 15 jaar Burgemeesterschap bewezen heeft, zijn veel te talrijk om hier te kunnen opge somd worden; en toen de ellendige ziekte reeds fel zijn kloek gestel geschokt en ondermijnd had, kon hij nog niet nala ten op alle vergaderingen tegenwoordig te zijn, alhoewel hij, bij elke bijeenkomst van het Stadsbestuur, er over kloeg en zijn spijt uitdrukte niet meer als vroe ger... te kunnen werken voor het welzijn der stad. Hij vergat zijn eigen leed om zich ten dienste der bevolking te stellen. Zijn medelijdend hart had geen palen en deed hem de arme onge'lukkigen be minnen. Terwijl tallooze krijgsoverhe- den en burgers van een weldoende en milde gastvrijheid in zijne woning, gedu rende den wereldoorlog, genoten, waren zijne liefdadige werken ten voordeele der armen en noodlijdenden grenzeloos. Honderden en honderden personen wer den op stoffelijk gebied geholpen en ont vingen daarbij troost en opbeuring in die ellendige tijden. Deze mildheid bleef steeds bij na den oorlog. Niemand kon hij zien lijden en niemand kon hij in de smart hulpeloos laten. In alle omstandigheden was zijn eenig doelmet raad en daad de bevolking helpen en ter zijde staan. Nog zien wij zijn vrijen en rechtzinni- gen blik, nog voelen wij die oprechte opgeruimdheid en genegenheid welke hij eenieder en in het bijzonder zijne mede burgers betoonde. Te vroeg... veel te vroeg is hij ons ontrukt! Hoe verder deze sombere stoet zal vooruitgaan, hoe meer de diepe wonde zich zal laten gevoelen welke dit pijnlijk heengaan ons veroorzaakt. De dood is onmeedoogend en spaart zelfs dezen niet die onmisbaar zijn. Wij allen die hier rond de stoffelijke over blijfselen gansch ontroerd en ingetogen geschaard staan, voelen het groot verlies welke wij komen te onderstaan, en de bittere smart welke ons grieft. Wij sturen aan den diepbetreurden vriend en onvergetelijken Burgervader een laatste vaarwel toe. Dat God hem de vergelding schenke Een menschenzee volgt Burgemeester Lahaye naar Zijn laatste rustplaats Het Schepencollegie der Stad Poperinghe heeft de eer en het opperste genoegen, in naam der diepbeproefde Familie en in naam van het Stadsbestuur, de bevolking der stad Poperinghe uit gan- scher harte te bedanken om hare ALGEMEENE deelneming aan de plechtige teraardebestelling van den nooit te vergeten Burgemeester der stad, HEER NESTOR LAHAYE. Ambtenaren, bedienden, burgers, landbouwers, werklieden, scho len, maatschappijen, enz..., allen, zonder onderscheid, hebben ge wedijverd cm op treffende wijze een laatste hulde te brengen aan deze die hen hartstochtelijk beminde. De laatste diepgevoelde huldegroet, die de gansche bevolking aan den zoo betreurden afgestorvene bracht, heeft het afdoende be wijs opgeleverd van hare gehechtheid, verkleefdheid en grenzelooze liefde voor hun veel te vroeg ontrukten Burgervader. Die hartelijke blijk is hoogst vertroostend voor de Familie en het Stadsbestuur. De zoo verdienstelijke als beminde afgestorvene zal bij eenieder eeuwig in aandenken blijven. Nogmaals, beste medeburgers, sturen wij U openhartig onzen besten dank en ware genegenheid toe. De Schepenen, J. VANDOOREN, W. GOMBERT, A. BOSSAERT. van zijn offervaardig leven... Dat leven was eenvoudig, rechtzinnig en medelij dend; weldra zal zijn lichaam niet meer onder ons zijn, maar zijne schoone ziel laat bij. ons een eeuwigbiijvenden indruk. Dat de diepbetreurde zachtjes de rust aanneme welke God hem nu als beloo ning komt te geven en welke hem nooit in dit leven geschonken werd. Dat hij het Rijk des Heeren binnen trede alwaar wij eerstdaags hem moeten vervoegen. i Het afscheid is maar tijdelijk...! tot wederziens, dierbare afgestorvene Vriend en Burgemeester!! Tot wederziens in een beter leven. Lijkrede uitgesproken door Heer Dr. Henri Brutsaert, Voorzitter van den Hopbond Hooggeachte Familie, Vandaag, onder een ongehoorden toe loop van een ingetogen menigte, brengen wij naar zijn laatste ruststede een man die van velen hartstochelijk werd bemind bij allen in hooge achting stond. Bemind, eerbiedigd was hij om zijnen vriendelijken omgang, om zijn minzaam karakter, om de rechtschapenheid in gansch zijn handel en wandel; lnj ver droeg noch valschheid noch bedrog noch onrecht. Bemind, eerbiedigd was hij om zijne belanglooze toewijding aan 't welzijn van volk en stad. Gedurende den oorlog die er z°°yeel onmeedoogend op de vlucht dreef bleet hij stand houden en miek deel van den Raad der Notabelen die zorgde voor de bescherming en de bevoorrading der over- gebleven bevolking. Daar won hij zijne sporen op bestuur lijk gebied. En na het aftreden van on zen diepbetreurden vriend M. Et. Lebbe wees de stemme van 't volk hem aan Zijne Majesteit den Koning als opvolger aazïjn intrede als Burgemeester onder de begeesterde toejuichingen van geheel de gemeente, was vorstelijk en bij allen die ze bijwoonde blijft ze nog frisch m het geheugen bewaard. De hooge verwachtingen die men op hem stelde heeft hij niet beschaamd.;. Hij bestuurde met voorzichtigheid wijsheid. Hij had liever raad te geven dan gezag te voeren. De belangen van de bevolking lage hem nauw aan 't herte. Vele stoffelijke verbeteringen hebben wij hem te danken. Hij zorgde voor het onderwijs der jeugd. Hij zorgde voor weduwen en wee- zen en ouderlingen, voor armen en kran- ken. Nooit vergat hij dat Popermge, bene vens talrijke nijverige, durvende, vooruit strevende burgers, ook veel landbouwers telt en dat de hop die de faam en de poëzie is van onze stad ook eene broj) van rijkdom moet zijn voor onze lande lijke bevolking. Hij was zelf hopkweeker van bedied en zoowel in de verbetering der hopasten als in de keus van betere teelten en het bestrijden der hopziekten gaf bij steeds het voorbeeld. Onder zijn geleide schonk de stad milde toelagen aan de hoptentoonstelling die jaarlijks plaats mocht nemen in de prach tigste zaal van ons prachtig Stadhuis. Ook, uit erkentelijkheid, werd hij over eenige jaren als Eere-Voorzitter van het Hopverbond van geheel het gewest Po- peringe aangesteld. En steeds stond hij aan onze zijde wanneer wij trachtten door tusschen- komst van de Regeering meer welstand te brengen onder onze boeren en den hoppekweek die steeds aan 't zinken is van den ondergang te redden. Het Hopverbond verliest in hem een wijzen raadsman, een machtigen steun en treurt om zijn vroegtijdig afsterven. Aan ons, zijne medewerkers; aan ons, zijne stadsgenooten, aan zijne diepbe droefde familie laat hij het voorbeeld na van zijne vrome burgerdeugden, van zijne kristene naastenliefde, van een werkzaam en rijkgezegend leven. Mijnheer de Burgemeester, vaarwel! Rust in vrede, hier in de schaduw van liet kruis. Lijkrede uitgesproken door Heer Adolphe Crousel, Voorzitter van de Koninklijke Philharmonie Hooggeachte Familie, Mijne Heeren, Met het hart overstelpt van weemoed en rouw breng ik eene laatste hulde aan onzen zoo innig betreurden Heer Burge meester, Eerevoorzitter der Koninklijke Philharmonie, Kapitein der Gilden van St Joris en St Sebastiaan, en Beschermend Lid van menig andere maatschappij. Woorden ontbreken ons, om uit te druk ken, wat hij voor onze maatschappij is geweest. Laat ons hem in allen eenvoud begroeten als onzen vriend, onzen raad gever, onzen beschermer, onzen vader. Midden ons wandelde hij met zijn mil- den blik en zijne vriendelijke inborst deed ons deugd; zijne tegenwoordigheid was ons steun en leiding. Was hij niet altijd op de eerste plaats waar kunst of kunde, waar volksvreug de, waar liefdadigheid en broederlijkheid beroep deden op zijn alom geroemd goed hartig en edel gemoed? Hij was de volks vriend. Te vroeg, hoe jammer! is hij ons ont rukt we hadden hem nog veel jaren wil len bewijzen, hoe veel we van hem hiel den, hoe hoog we zijne menschlievendheid op prijs stelden. Zijn verdwijnen laat een vreeselijke leemte in ons midden. Vereerde Vriend, wij kunnen U nooit genoeg prijzen. Wij bedanken U om al de weldaden, die gij uit de volheid uws harten rondom U verspreid hebt, wij bui gen voor U neder en trachten in een laatsten blik, een straaltje van onze diepe genegenheid te betuigen. Maar wees verzekerd, dat de gedachte aan U steeds voort onzen geest zal be zielen. Wij zullen de broederlijkheid, die gij als de hoogste wet aanschouwdet, steeds in eere houden, en uw mooiste sie raad, de verdraagzaamheid, als levensdoel nastreven. Vaarwel, duurbare Vriend! Op aanvraag van velen onzer gea- bonneerden, geven wij hieronder de opsomming der maatschappijen, waar van de diepbetreurde Burgemeester deel miek Kon. Philharmonie, Eerevoorzitter Hoppeschaal, Eerevoorzitter Onderlinge Bijstand, Voorzitter. Pompierskorps, Voorzitter Komiteit der Paardenkoersen,Voorz. Sint Joris, Kapitein Sint Sebastiaan, Kapitein Sint Stephanus, Ondervoorzitter Langhoirs-Victorinen, Besch. Lid Roeysche-Barbaristen, Besch. Lid Liberale Jonge Wacht, Besch. Lid Oud-Leerlingenbond S. M, S., Besch. Bond Officieele Scholen, Besch. Lid; Tuinbouwbond, Beschermend Lid Verbroedering, Beschermend Lid Brouwersbond, Beschermend Lid N. S. B., Beschermend Lid Poperinghe Vooruit, Besch. Lid Jong Poperinghe, Beschermend Lid; Mochten er, buiten onzen goeden wil, enkele maatschappijen niet ver meld zijn, dan vragen wij aan onze geachte lezers het niet kwalijk te ne men en ons te willen verontschuldigen. Hieronder volgen enkele opschriften der kronen, als laatsten blijk van ge negenheid, op het graf van Burgemees ter Lahaye neergelegd. La Comtesse van den Steen de Je- han, la Baronne Terlinden, a leur trés regretté Bourgmestre de Poperinghe. Mr et Mme Georges Coevoet Mr Paul Coevoet. Mr et Mme H. Notredame-Delfpsse et familie. A notre cher ami regretté. Mr et Mme Victor Englebert, La Panne, au regretté Bourgmestre. Monsieur Charles Vaduret, Lille. Mr et Mme F, Jonas, doctepr-chl- rurgieri, Bruxelles. Mr et Mme De Cock-Windels, Cpiir- trai. Profonds regrets. Mme Vande Moortele-Sabbe, Cour- trai. De Familie Titren, Rijsel. Franz Sabbe, advokaat, aan den diepbetreurden Burgemeester. Mr et Mme Willy Gombert, Echevin. De Stad Poperinghe aan haren diep betreurden Burgemeester. De Gemeentesecretaris en Stadhuis bedienden van Poperinghe. De Politiekommissaris en zijn Agen ten, aan hun diepbetreurden Burge meester. Remembrance. From the committee of Haig House Ypres, to a sincere Comrade. Het personeel der Brouwerij aan hun diepbetreurden Meester, Burgemeester Nestor Lahaye. Aan onzen diepbetreurden vriend. De Jagers La Commission Impériale des Sépul- tures Militaires Britanniques. Trotting-Club Poperinghe, aan ha ren Voorzitter. Van wegens het bestuur der Hop peschaal. Het Bestuur der Koninklijke Phil harmonie, aan hun diepbetreurden Ee revoorzitter. De Koninklijke Maatschappij De Philharmonie aan haren diepbetreur den Eerevoorzitter. Gilde van Sint Sebastiaan, aan haren diepbetreurden Kapitein. De Koninklijke Gilde Sint Joris aan hun diepbetreurden Kapitein. De Maatschappij Sint Stephanus, aan haar diepbetreurd Beschermend Lid en Ondervoorzitter. Aan ons diepbetreurd Eerelid en Burgemeester. De Langhoirs-Victo rinen De Brouwersbond van Poperinghe, aan hun diepbetreurd Lid. Edele Heer en Meester, Met gebroken hart, zie ik U, voor de laatste maal, van uw teergeliefde Familie, uit uw zoo genegen huis heen gaan, maar Uwe teedere oogen en Uw laatsten zoeten glimlach, zullen voor eeuwig in mijn geheugen geprent blij ven. Vrees niet, alléén gaat Gij niet heen Uw aandenken bliift mij voor altijd bij. Uw verkleefde dienstmeid, Irma D'Hondt. Koninklijke Tooneelkring Roey- sche Barbaristen aan onzen Edelen Weldoener en Eerelid. Uit erkentelijkheid. N. S. B. en V. S. K. Poperinghe. Jong Poperinghe. De Oud-leerlingenbond der Staats- Middelbare School aan haar diepbe treurd Beschermend Medelid. De Maatschappij van Onderlingen Bijstand «De Oud-leerlingen der Stads school van Yper L. J. W. Poperinghe. Liberale Vereeniging, Yper. Het Algemeen Verbond der Vrije Arbeiderssyndikaten van het gewest Kortrijk, als blijk van innige deelne ming. De Tuinbouwbond van Poperinghe aan hun diepbetreurd Eere- en Bescher mend Lid. Duivenmaatschappij De Verbroe dering De beambten der Stadsschaal, aan hun diepbetreurden Burgemeester. Poperinghe Vooruit, aan hun diep betreurden Burgemeester. Verders nog menigvuldige kronen der familie. De Familie LAHAYE-VANDEN BERGHE biedt aan den E. H. Jules Joye, Pastoor op O. L. Vrouw, de uitdrukking harer innige gevoelens van dank cm zijn menigvuldige bezoeken en hartversterkenden troost die Hij met de meeste bereidwilligheid en spoed aan hun teergeliefden Echtgenoot en Vader heeft toegebracht. De gedachtenis, waarvan de bewoording de juiste kenschets is van het edel karakter van den duurbaren overledene, werd opgemaakt door een Priester met diepe menschenkennis begaafd, die zijn biechteling door en door kende en beminde. De Familie LAHAYE-VANDEN BERGHE vindt geen treffende woor den genoeg om aan de Geachte Bevolking hare rechtzinnige dankbetuiging uit te drukken. Die machtige blijk van genegenheid en erkentelijkheid heeft hen het hart diep ontroerd en zal voor immer in ihun geheugen geprent blijven. De Familie LAHAYE-VANDEN BERGHE, heeft de eer alle Vrienden en Kennissen uit te noodigen tot het bijwonen der Eerste Zeswekenmis die op Maandag 23 dezer te 10 uur in O. L. Vrouw kerk zal gecelebreerd wor den tot Zielelafenis van den Heer Burgemeester NESTOR LAHAYE. STAD POPERINGHE van Vrijdag 15 November om 5 uur. Eenig Punt van het Dagorde. Over lijden van den Heer Burgemeester en schikkingen te nemen nopens de Be graving. Op gestelde uur opent Schepen Van dooren de zifting. De raad is voltallig. De heer Schepen Vandooren neemt het woord Waarde Collega», Aan mij valt de pijnlijke plicht te beurt bij het afsterven van onzen diepbetreurden Burgemeester, eenige woorden van rouwbe klag uit te drukken. De Heer Nestor Lahaye was gedurende de 15 jaren welke hij aan het hoofd van het Stadsbestuur stond, eenen waren Bur gervader voor al de standen der bevolking. Jong en oud, rijk en arm vonden bij Hem vrijen toegang door zijn minnelijken aard ✓erworf hij seffens de vriendschap van een ieder. Op bestuurlijk gebied was het welzijn zij ner medeburgers, zijne hoogste bekommernis want het behertigen er van was zijn werk van eiken dag. Zijne nagedachtenis zal bij ons in eere blijven jammer genoeg dat de onverbid delijke ziekte Hem zoo vroeg uit ons mid den rukte en ons van zijnen wijzen raad beroofde. Ik fpeen hierover niet verder te moeten uitweiden. Qnzen diep betreurden Burge meester was den echten Yriend van al die met Hem in aanraking kwamen, want men mag zeggen vijanden kende men Hem niet. Ik ben overtuigd het gedacht van gansch den Raad uit te drukken met aan Zijne diep bedroefde Echtgenoote en Achtbare Kinders en Familieleden, de deelneming van gansch den Gemeenteraad over te zetten, in het pijnlijk verlies dat Hun zoo wreed komt te treffen. Moge de Heer Hem Ijeloonen voor al het goede welke Hij op Zijnen weg uitstrooide. Daarna komt heer Dr Brutsaert aan de spreekbeurt Mijne Heeren, Bij bet afsterven van een Collega bestaai er hier noch meerderheid noch minderheid meer wij zijn alsdan allen buiten politiek. In mijn persoonlijken naam en in naam van ons allen zijn wij het eens om aan de Familie van den Overledene onze oprechte rouwbe tuigingen uit te drukken. Na deze aanspraken rechtstaande aanhoord te hebben, gaat de Raad over tot de bespreking der schikkingen te nemen op den dag der plechtige be graving. De rangorde in den lijkstoet, de po litiedienst, het verkeer der voertuigen en de verlichting der straten op den doortocht worden geregeld waarna de vergadering uiteen gaat om 6 uur. POPERINGHE, VAN 13 TOT 20 NOV. 1936 GEBOORTEN Soenen Frans, z.v. Geor ges, en Vandenbunder Agnès, Gasthuisstr. Deraedt Marc en Paul, zonen van André, en Saelen Jeannè, Komstraat. Maricou Chris- tiane, d.v. Abel, en Dezeure Marguerite, v. Wytschaete. Ampen Astrid, d.v. Adrien, en Vankemmel Agnes, St. Michielstr. Van Doorne Nicola, d.v. Adolphe, en Seynaeve Margarita, Elverdinghe. Gesquiere Lucien z.v. Gaston, en Verbrugge Martha, Ouder- domsteenweg. Vanhoucke Walter, z.v. Re- mi, en Deman Yvonne, Watou. Desmadryl Antoinette, d.v. Remi, en Devos Eiza, Beve- ren-Yzer. Duflo Elvire, d.v. Hilaire, en Cnockaert Maria, Wytschaete. Vandeput- te Bernice, d.v. Silvérius, en De Cat Bertha Boesinghe.KestiQr Maria, d.v. Maurice, en Notebaert Martha, St. Sixtusstr. Van denbunder Frans, z.v. Julien, en Baelen M^- ria, Bpeschepestraat. Clauw Laurq, d.v. Jerome, §n Goudenhooft Maria, Vlamertin- ghe. r Becjdeleem Lucjwina, d.v. Michel en Castrijck Maria, Beveren-Yzer. OVERLIJDENS Lahaye Nestor, Burge meester, 63 j., echtg v. Vanden Berghe Ma ria, Abeelesteenweg, Vandermeersch Le- ontina, 66 jechtg. v. Dequidt Karolus, Gasthuisstraat. Lahaye Othilia, 62 j-, wed. v. Lermyte Camille, Veurnestraat. -- De quidt Amandus, 75 j., rustend Pastoor, Boe- sehepestraat. HUWELIJKEN Lamerant Juliaan, landb. v. Reninghelst, en Lebbe Magdalena, z.b., van Poperinghe. HUWELIJKSBELOFTEN Papin Joseph, werktuigkundige, en Lebbe Maria, kleer maakster, beiden v. Pop. Riem André, werkman, en Decoene Maria, z.b. beiden v. Pop. Roets Baudouin, werktuigkundige, v. Merkem, en Room Josephina, landw. v. Pop. Sohier Louis, plafonneerder, v. Pop. en Sonneviile Margaretha, huish., v. Krom- beke. Vrouw Emelie Deraeve-Santy en Kinders bedanken Familie, Vrienden en Kennissen om de blijkqn van genegenheid ^betoond door hun tegenwoordigheid in den Lijkdienst en Begraving van hun diepbetreurden Echtge noot, Vader, Schoonvader, Grootvader en Bloedverwant, HEER JULES DERAEVE, Echtgepoqt vgn Vrouw Emelie Santy. De personen die, bij vergetelheid, g£©q rouwbrief zouden ontvangen hebben, wilt de goedheid hebben hun dit te verontschuldigen. Vrouw Wed. Dominique Logie-Hennaert en Kinders, bedanken Familie, Vrienden en Kennissen, om hunne tegenwoordigheid in den Lijkdienst en Begraving van HEER DOMINIQUE LOGIE, Weduwaar van Vrouw Celina Christiaen, Echtgenoot van Vrouw Felecie Hennaert, Dezen die bij vergetelheid geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, gelieven de Fa milie te willen verontschuldigen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1936 | | pagina 2