0e Regeeringscrisis opgelost Het Schrikkelijk Vliegtuigongeluk van Na een Eerste Mislukking, is de Heer JANSON thans geslaagd in het vormen der Regeering. STEENE-bij-Oostende. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT mislukking van m. janson. Volgt de heer janson zich zelf op een kabinet van zeeland zonder van zeeland. IDEEN EN DOCUMENTEN LANDBOUWKRONIEK DRINKT KING STOUT NEO 17 JAAR. NUMMER 48. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 28 NOVEMBER 1937. VAK OPERINGHE ABONNEMENTEN Jaar, per post16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Loase Nummer» 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De poatabonnenten in Belgie, die van woonit veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan on». Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 484.59 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen pe- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhaod ts betalen. Verzet der Socialisten tegen den Heer Henri Jaspar (kath. Zaterdag hield het bureel van de Belgische Werkliedenpartij een verga dering, na dat de heeren Wauters en Merlot, uit naam der Partij aan de heer Janson een bezoek hadden gebracht om hem te zeggen dat de socialisten den terugkeer van den heer Jaspar, als katholiek minister, slecht zouden onthalen. Zij willen niet mede werken met den man der deflatiepolitiek, die een slechten naam gegeven heeft bij de werklieden, zegden de socialistische ministers ook verwijten zij hem zijn verzet tegen 't ministerie van Zeeland. Na nog een kort onderhoud met M. Dierckx, begaf de heer Janson zich naar het Paleis van den Koning om Z. Majesteit te verklaren dat hij niet ge slaagd was in 't vormen der regeering. De heer Janson bleef ongeveer 20 minuten met den Koning en gesprek, en toen hij buiten kwam verklaarde hij van zijn zending ontslagen te zijn. Vertegenwoordigers van verschillende Partijen bij den Koning. Maandag om half twaalf zag men den heer De Man, minister van Fi nancies, in het Koninklijk Jaleis binnen gaan. Na den heer De Man kwamen ook de heeren Buset, soc. Van Overbergh christ. dem. Max, lib. Devèze lib. Pierlot kath. in het paleis toe. Het algemeen gevoelen was dat de Koning de vertegenwoordigers van de verschillende meerderheidspartijen ge zamenlijk zou ontvangen, en heh zijn ongenoegen zou te kennen geven van het uitblijven van de ontknooping der regeeringscrisis. Maandagnamiddag zou de Koning dan zijn eigenlijke raadplegingen her nemen. Deze conferentie duurde tot 2 uur s namiddags. De zes Staatslieden ver lieten samen het Paleis, doch geen hun ner wilde eene verklaring afleggen. Men had den indruk dat de Koning tijdens deze politieke conferentie zeer beslist moet opgetreden zijn en dat hij de vertegenwoordgiers der drie partij en voor hun verantwoordelijkheid ge steld heeft, met den eisch dat de crisis ten allen prijze moet opgelost worden. Het moet zoowat een laatste waarschu wing geweest zijn. Maandag namiddag werden er langs verschillende zijden politieke vergade ringen gehouden. De Heer Tschoffen met de Kabinetsvorming gelast. Dinsdagmorgen, om 10 uur, werd de heer Tschoffen, oud christen-demo cratische minister, door den Koning ten Paleize ontboden. De Vorst bood den heer Tschoffen aan, te trachten de nieuwe regeering te vormen, doch de heer Tschoffen beeft het aanbod geweigerd. De Heer Brunet ook ontboden, doch... weigert eveneens. Kort voor elf uur, verschijnt de heer Brunet, socialistisch staatsminister en Kamerlid, en gewezen voorzitter van de Kamer, ten Paleize. Later wordt bericht dat ook de heer Brunet geweigerd heeft de nieuwe re geering samen te stellen. Hij zal zijn pogingen hervatten. Om kwart voor twaalf is de heer P.-E. Janson in het Koninklijk Paleis toegekomen. De Koning heeft bij den liberalen staatsminister aangedrongen opdat deze opnieuw zou aanvaarden om de regeering samen te stellen. Later, wordt gemeld, dat de hee Janson heeft aanvaard, zijn pogingen te hervatten, met het oog op de sa openstelling van de regeering. Als oplossing voor de eindelooze en 'n reddelooze belachelijkheid verloo Pende regeeringscrisis werd deze jong ste dagen op vele plaatsen voorgestelc Het ministerie van Zeeland in functie 'aten, zooals 't was. Door het Parlement was het immers nooit verloochend geworden Als men de samenstelling van het kabinet Janson ziet, zal men er wel moeten van denken, dat ten einde raad maar dan zeer waarschijnlijk wel op dringenden raad van den Koning tot deze oplossing een toevlucht is genomen. De socialistische vertegenwoordiging in dit kabinet is ongewijzigd gebleven. Van de katholieken is alleen maar de ïeer Deschrijver, die vrijwillig heen ging, door den heer du Bus de War- naffe vervangen, en door het heengaan van den heer van Zeeland-zelf is een zetel voor een katholiek vrijgekomen, die aan den heer Marck gegeven werd. Van de liberalen echter is alleen rhaar de heer Julius Hoste, aan het departement van Onderwijs gebleven. De heer Dierckx heeft het departement van Binnenlandsche Zaken gekregen en dan hebben de liberalen het etiket van dit ministerie met den naam van aul Emile Janson. Eenmaal de verhouding van de par tijen en de personen aldus, zien we moeilijk in, waarom de meerderheid der Kamers haar vertrouwen aan deze combinatie zou kunnen weigeren. Wel te verstaan, wanneer zij met een programma zal te voorschijn ko men, dat niets minder bevatten zou dan het programma van Zeeland zooals de socialisten het eischen maar ook niets méér, op zoogenaamd sociaal gebied zooals het steeds de liberalen en vele katholieken heb- aen geeischt. Zijn de personen bijna niet, en het programma heelemaal niet veranderd, dan zien we niet in waarom de Kamers zouden veranderen. R. oude katholieke rechterzijde, den con servatieven vleugel van de katholieke partij namelijk, er toe te bewegen in de nieuwe combinatie te zetelen. Woensdag viel dan ook de beslissing De Eedaflegging en de Benoeming der nieuwe Ministers. De Kamers tegen Dinsdag aanstaande bijeengeroepen. De eedaflegging van de nieuwe mi nisters, de heeren Paul-Emile JansonT Dierckx, du Bus de Warnaffe en Marck eeft Woensdag plaats gehad in het DE NIEUWE REGEERING. Op den 31 n dag na de crisis is de ïeer Paul-Emile Janson er ten slotte toch in geslaagd, een nieuwe regeering samen te stellen. En dan nog wel een regeering, die slechts zeer weinig ver schil vertoont met het ontslaggevend cabinet Van Zeeland. Wel vertoond e regeering een organiek onder scheid met al de reegeeringen die sinds 884 in ons land aan de macht kwa men, vermits het de eerste is sinds dit jaar, die niet onder leiding staat van een katholiek, maar van een liberaal. Ziehier hoe deze regeering werd sa mengesteld LIBERALEN M. Paul-Emile JANSON, Eerste Mi nister zonder portefeuille. M. DIERCKX, Minister van Binnen- andsche Zaken. M. HOSTE, Minister van Openbaar Onderwijs. SOCIALISTEN M. SPAAK, Minister van Buiten- andsche Zaken. M. DE MAN, Minister van Geld wezen. M. DELATTRE, Minister van Ar beid. M. WAUTERS, Minister van Volks gezondheid. M. MERLOT, Minister van Openba re Werken. M. BOUCHERY, Minister van PTT. KATHOLIEKEN M. VAN ISACKER, Minister van Economische Zaken. M. PIELROT, Minister van Land bouw. M. DU BUS DE WARNAFFE. Mi nister van Rechtswezen. M. RUBBENS, Minister van Kolonies M. MARCK, Minister van Vervoer PARTIJLOOS M. DENIS, Minister van Landsver dediging. Nieuw zijn in deze regeering, slechts de heeren Janson, Dierckx, liberalen du Bus de Warnaffe en Marck, kath. De liberalen verliezen Rechtswezen en Verkeerswezen, en krijgen daarvoor in de plaats het eerste ministerschap en Binnenlandsche Zaken. De katholie ken krijgen Rechtswezen en Verkeers wezen, maar verliezen Binnenlandsch Zaken en het Eerste Ministerschap. De laatste moeilijkheid, die te over winnen was. schijnt erin te hebben be staan de heeren Pierlot en du Bus de Warnaffe, vertegenwoordigers van de Koninklijk Paleis. Bij zijn aankomst in het Paleis heeft de heer Janson de Koninklijke Beslui ten onderteekénd, waardoor het ont slag wordt aanvaard van de heeren van Zeeland, Maistriau, De Schrijver en Marcel-Henri Jaspar, het ontslag van de overige ministers van de vorige regeering wordt geweigerd en de nieu we ministers worden benoemd. De Kamers zullen bijeengeroepen worden tegen Dinsdag aanstaande om lezing te krijgen van de Regeerings- verklaring. De Junker 52, 00-AUB. dienst Munich-Frankfurt-Brussel-Lon- den had in den voormiddag Duitsch- and verlaten met bestemming naar Irussel. Daar hier geen reizigers moes ten opgenomen worden en een hevige mist boven het vliegveld hong, werd Dericht geseind de reis voort te zetten tot Oostende waar twee reizigers zou den opstappen voor Londen. Aan de twee Gentenaars, die bij de A.B.E.N.A. te Brussel plaats hadden esproken werd getelefoneerd zich naar Oostende te begeven waar het vliegtuig hen zou opnemen. Toevallig bevonden wij ons juist te Oostende, alswanneer het geronk van de zware motoren van de Junker zich soven de huizen van de Thouroutsche steenweg luid liet hooren, het toestel echter bleef onzichtbaar, het moest nochtans zeer laag vliegen. Enkelen tijd daarop vernamen wij dat een vliegtuig was neergestort bij de steenbakkerij aan Steen-Statie. On middellijk begaven wij ons ter plaatse. Voor de lezers zal het wellicht niet zonder belang zijn hieromtrent het een en het ander te vernemen. Wat was er gebeurt Het bericht dat volgens sommige dagbladen werd gepubliceerd alsof er soven geen mist heerschte alswanneer te Brussel het bericht werd geseind aan de Junker, moet ten stelligste ge- oochenstraft worden, vermits rond den middag reeds een zware mist boven de stad was en rond 1 u. 30 den heer Georges Hanet, uit Engeland terugkee- rend, alle moeite had om op het vlieg veld van Steene te landen, hij mocht waarlijk van geluk spreken en waar- ijk reeds enkelen waren toegesprongen ten einde hem hulp te bieden, denken de dat hij verongelukt was. Hoe is iet dan mogelijk dat geen bevel werd gegeven aan den piloot de reis voort te zetten, vermits Hanet met zijn pri vaat toestel reeds zooveel moeite had om dalen, en het is toch duidelijk dat iet privaat toestel veel gemakkelijker te sturen was dan het zware Junker vliegtuig, bovendien nog met reizigers lezet. Het schijnt nochtans dat van hoo- gerhand bericht werd gegeven den pi oot te verwittigen zijn reis te Oosten de niet te onderbreken, zoo er boven iet plein een gevaarlijke mist hong. De S.A.B.E.N.A. vertegenwoordiger, zou de maatschappij bij de twee rei zigers verontschuldigen die dan beter de reis per maalboot naar Engeland konden voortzetten. De mist was er ongetwijfeld Wanneer werd het be richt van den S.A.B.E.N.A. bestuur der uit Brussel toegestuurd Ondertusschen zwenkte de Ju. 52 gevaarlijk boven de stad, zocht het vliegveld te Steene wellicht waren reeds een tiental minuten verloopen en nog steeds was het veld niet gevon den, geen wonder vermits Hanet daar zooeven kwam te verklaren slechts en kele tientallen meters voor zich uit te kunnen zien. De radiotelegrafist van het vliegveld stond in voortdurende verbinding met zijn makker Courtois van het vliegtuig. Bericht werd gevraagd aan het Zoute, zelfde antwoord. Van Oostende zou het bericht uitgezonden worden de reis naar Londen voort te zetten, maar he laas... juist had het toestel de hooge schouw van de steenbakkerij gehaakt, een vleugel en een motor was door het in aanraking komen afgebroken, bet toestel verloor het evenwicht en omge kanteld. viel het enkele meter verder te pletter. Het machtige en luxueuse vliegtuig brandde op met bemanning en passa giers. Verschrikkelijk, onmenschelijk. Wanneer we ter plaats toekwamen, stonden reeds enkele nieuwsgierigen de Deze rubriek i» bestemd tot het opnemen der argumenten welke wij aan verschillende bevoegdheden vragen uit te leggen aan de lezer» van de Gazet van Poperinghe ten titel van documentatie. Deze artikels verplichten geenszins de gedragslijn van het blad en wij weerhouden ons het recht deze desnoods in onze kolommen te kritikeeren. De (Correspondenten van «Ideën en Documenten worden vriendelijk verzocht hun bijdragen in te dienen bij den Heer Hilaire LAHAYE. DE LIBERALE JEUGD EN DE INTERNATIONALE VRAAGSTUKKEN door G. Cnudde, Ondervoorzitter, Landelijk Verbond der Liberale Jeugd van Belgie. van den vlammen te aanschouwen van op ver ren afstand. Niemand durfde naderen en zoodra de bevoegde overheden wa ren aangekomen, werd alle publiek op deftigen afstand gehouden. Ook het pompierskorps was toegesneld en deed onmiddellijk al het mogelijke en onmo gelijke om te redden wat nog te red den was. Eindelijk was het vuur ge doofd en een akelig schouwspel speel de zich af, tusschen de lage daken, waaronder de steenen te drogen lagen, zagen wij een hoop oud ijzer en alu minium met daartusschen verkoolde, onkennelijk geworden menschenge- daanten. Daar lag nu de machtige luchtreus, vol majesteit had hij zooeven nog ge seind dat boven Ruisselede een hoogte van 1000 meter werd bereikt en de ucht gunstig was. De Junker 52, waar van onze nationale maatschappij on- angs drie toestellen had aangekocht in Duitschland, moet aanzien als een der beste types, van gansch metalen constructie, bezittend een kabien voor rookers. Het heeft een vleugelbreedte van 29 met. 1 5, met een lengte van I 8 met. 90, de totale oppervlakte be draagt 1 10 m2. Het geheel weegt 9.200 kgr. met een nuttige draagkracht van 1.950 kgr. Binnen was het toestel sierig opgericht en bood plaats aan I 6 reizigers, plus drie voor de bemaning. De kruissnelheid bedraagt 250 km. per uur en kan tot 280 km. bereiken. WaarHiet ongeluk aan toeschrijven Is het een onvoorzichtigheid, een on oplettendheid te wijten aan het per soneel van de S.A.B.E.N.A Mijn in ziens niet. Het bevel van den bestuur der werd verzonden naar Oostende, van het vliegveld naar het vliegtuig, van Courtois tot Lambotte, ondertus schen zijn zeker reeds enkele kostbare minuten verloopen. Wanneer werd door den bestuurder het bevel gege ven Het ongeluk kan niet toege schreven worden aan een defect van het vliegtuig, evenmin aan den piloot Lambotte, die een der oudste piloten bij de S.A.B.E.N.A. was, reeds een schoon aantal kilometers op zijn actief nam en als een der beste werd aanzien. Het ongeluk moet ongetwijfeld toe geschreven worden aan den hevigen mist, op zekere oogenblikken was het onmogelijk een tiental meter voor zich uit te zien. Het vliegveld van Steene is ten anderen zeer slecht gelegen,langs den Thouroutschen steenweg staan veel huizen, langs Steene eveneens, noch tans hier reeds op een verderen af stand, maar nu zijn er verschillende hooge schouwen, waarvan die van de steenbakkerij zeker de hoogste is aan het vliegveld ligt dan nog het kerk hof. Een breede wal scheidt verder het plein van de open weiden die langs Steene liggen. Daarenboven heeft het vliegveld van Steene ook geen groote oppervlakte en meer dan eens zijn daar ongelukken gebeurd die zich ge lukkig bij stoffelijke schade beperkten. Uit dit alles blijkt voldoende de noodzakelijkheid, met allen spoed, het nieuwe vliegveld van Oostende aan te leggen, en voorloopig ware het mis schien niet slecht in dergelijke geval len het vliegveld van het Zoute te ge bruiken, voor zoover dit natuurlijk zelf zou toegankelijk zijn. Een Brusselsch confrater vraagt zich af waarom hier het Amerikaansche en Engelsche systeem niet wordt toege past. Dit bestaat hierin dat het hoofc van het vliegveld zich op het vliegvelc (niet in de bureelen) vertoefd met een microfoon en vandaar in betrekking staat met het vliegtuig. Wellicht ware dit beter vermits hij dan van op het plein de verrichtingen kan volgen van den piloot en hem de noodige bench ten en schikkingen voorleggen. André Rommel, Oostcamp Zou er op dit oogenblik belangrijker kwestie zijn dan de vertroebeling die heerscht door de in de jongste jaren opgerezen in ternationale vraagstukken De menschheid en de beschaving ziet met angstige hoop uit naar de regeling der besprekingen van de internationale diplomatie. Mag men denken dat alle kollectieve vei ligheid en zekerheid is verdwenen Het Franco-Poolsch verdrag heeft zijn te genhanger gevonden in het flirten van Polen met Duitschland. De Kleine Entente wordt links en rechts geslingerd door den druk der Duitsche eco nomie. Tcheco-Slovakije wordt ondermijnd door innerlijke tegenstellingen en dit van het buitenland uit. Kan men niet beweren, dat de Volkenbond nog enkel dienst doet als een helgekleurde fa?ade die de aandacht trekt en belang stelling wekt, maar practisch geenerlei nut opleverd Herinneren we aan Mandchouk- wou, den Japanschen veldtocht in 1932, Ethiopië, Spanje en de andere slachtingen in China... Locarno schoon ideaal bestaat niet meer. En nochtans hoort men voortdurend stem men opgaan en beroep doen op kollectieve veiligheid en ziet men naar voortdurende krachtsinspanningen ten voordeele van den vrede. In de jongste jaren rezen op internatio naal gebied twee groote tegenstellingen op eenerzijds, het democratisch ideaal, ge hecht aan den eerbied voor de verdragen en de vreedzame oplossing der geschillen anderzijds, de totalitaire opvattingen, die zich al de bronnen van kapitaal en van arbeid van zekere volkeren toeeigenen om aan te wenden tot oorlogsvoorbereiding. Te Brussel spant de Conferentie der IX Mogendheden zich in om een vreedzame op lossing in het sino-japaneesch geschil te be komen. Integendeel doet de as Rome-Berlijn alle mogelijke inspanningen om den driehoek Rome-Berlijn-Tokid te verwezenlijken, voorbereidend verbond van nieuwe verloo cheningen der verdragen en toekomende in ternationale verwikkelingen. Het is in deze oogenblikken van vertwij feling. dat de Liberale Jeugd van Belgie er niet is voor teruggeschrokken, koen en vrije lijk de internationale moeilijkheden in Con gres te bespreken. Verre van ons, te bewe ren, dat die jeugd de pretentie heeft, andere oplossingen voorop te stellen die de inter nationale Staatslieden niet vonden. Het gaat er om, de gedragslijnen onzer Jeugd in een bepaald plan vast te leggen. «-o-» De heer Willy Callewaert bracht verslag uit over De rol der dictaturen op interna tionaal gebied Op meesterlijke wijze wordt hier aangetoond, hoe de begrippen der Duit sche denkers op het einde der negentiende eeuw (Der Stat ist macht - De Staat is macht) op practisch gebied en voornamelijk op internationaal terrein, heel wat onheil ebben gesticht. De bewijsvoering wordt geleverd, waarom dictatuur gevaarlijker is voor de goede verstandhouding onder de volkeren dan de democratische staatsregimes. Inderdaad blikken we in de geschiedenis, dan zullen we altijd als oorzaken van oorlog vaststellen economische oorzaken, ideiolo- gieën ofwel heerschzucht en expansiepolitiek. En dan mag er gerust worden bijgevoegd dat de verkeerdelijk toegepaste vooruitgang der wetenschap veeleer leidt tot oorlog de markt der wapenindustrie kent geen malaise! In dictatuurlanden berust de volledige soe vereiniteit in Kanden van één man, die door het feit van arriveeren heerschzuchtig is van karakter tevens hem een ongebreidelde macht toekent. De verdediging en de aanmoediging van de Volkenbondsidee is aldus alleen in de landen met democratischen grondslag moge lijk, vermits de opvatting Staat totaal verschilt met deze der totalitaire staten. Het Congres had het ook over de mili taire inmenging der buitenlandsche staten in Spanje en China. M. de Grauw dient hulde gebracht om zijn verwezenlijkte studie. Waar gaat men naartoe als men op af doende wijze vaststelt, dat mogendheden ge bonden aan het Pact van den Volkenbond zich op geenerlei wijze om dat Pact bekom meren. We kennen de tragische burgeroorlog in Spanje herinneren we het bombardement van een school te Lerida, waarbij tientallen onschuldige meisjes, die van het wezen en zijn van een oorlog niets afwisten, werden vermoord de uitmoording op groote schaal der Chineesche onwetende massa en dit onder voorwendsel van beschaving Ligt de oorzaak niet in het zenden van alle hulpmiddelen aan de Spaansche Nationalis ten van het buitenland De beide kampen in Spanje waren reeds lang einde kracht moesten ze niet aangewakkerd worden door fascisten en communisten. Is het niet weer dat japaneesch imperialisme, dat door heerschzucht en overmacht de Westersche beschaving wil overvleugelen De door de vreemde staten ingeroepen redenen om vrijelijk hun betrokken politieke volgelingen in 't buitenland op oorlogsgebied of burgeroorlog te helpen zijn onaannemen- lijk krachtens het recht, dat de volkeren vrij zijn zichzelf te regeeren. Waarom wacht dan de Volkenbond om sancties te treffen en de toepassing te ei schen om het niet-uitvoeren der art. X, XI en XVI van het Pact van Genève Tenslotte werd onze buitenlandsche poli tiek vastgelegd door den heer Rey. Hier kwam de bevestiging van de groote verknochtheid der Liberale Jeugd aan de grondbeginselen van de internationale de mocratie en aan het herstel van het daad werkelijk gezag van den Volkenbond. Ons Land heeft positie gekozen ten over staan der buitenlandsche gevaren. Het wijs beleid van Z. M. Koning Leopold III heeft onze onzijdigheid bepaald tot betrekking met Frankrijk en Duitschland en Welk ander land ook. Engeland heeft zich uitgesproken, bij de minste gebeurtenis aan onze zijde te slaan. Duitschland houdt het er voor Belgie niet aan te vallen. En dan nog stellen we niet de groote intieme samenwerking van Frankrijk met Engeland vast Edoch, deze onafhankelijkheid mag geens zins worden verklaard als een toenadering tot de totalitaire staten. Moesten alle volkeren op toenadering aan sturen moesten alle landen de aloude demo cratische Engelsche liberale Staatsidee met parlementair stelsel in zwang hebben, zou men dan niet mogen uitgalmen Vrede op d'aarde aan de menschen van goeden wil Een der beste variëteiten van tafelpeeren. Het is de Doyenné du Cornice, die men als een der beste peersoorten kan rangschikken. Zij werd verkregen door de Tuinbouw vereeniging van Maine- en-Loire rond I 849. Deze peer is rijp in November en weegt van 200 tot 500 gr. zij heeft een mooie regelmatigen peervorm en is nogal gebruikt de stengel is kort, de pel is dik, strooi- geelachtig met roode schijn haar vleesch is helwit, heel fijn en sappig, el suikerachtig en welriekend. De Doyenné du Cornice is zeer gezocht op de markten en wordt steeds ver- tocht aan hooge prijzen daar ze het voordeel heeft beter en langer te be waren dan andere soorten, kan men haar in Dec-Jan. nog op de markt brengen, als reeds de groote hoeveel heid fruit van de markt is. Spijtig genoeg heeft men van de hoo rnen niet altijd de voldoening die men er van verwacht men kan daarin ver helpen door de brindillen licht om te buigen en door den boom een goede bemesting te geven als bemesting za men 10 kgr. superfosfaat en 5 kgr. ammoniaksulfaat in mengeling per are toedienen. Men kan er later nog 1 kgr ijsersulfaat met 500 gr. aluin per are aan toevoegen. Men kweekt de Doyenné du Cornice als leiboom en als pyramide, zelfs in volle wind. Niettegenstaande haar gebrek aan vruchtbaarheid is zij voor alle hoven en kweekerijen aan te raden om hare ijne, sappige peren. Gustaaf Gillekens. VERWOESTE GEWESTEN 1923. TREKKING VAN 20 NOVEMBER 1937. De reeks 161.122 nummer 4 wint het lot van 100.000 frank. De reeks 332.653 nummer 1 wint ook 100.000 frank. De drie volgende reeksen winnen elk t 50.000 frank 360.416 nr 1 395.555 nr 2. volgende loten winnen elk 252.090 nr 5 De vijftien 0.000 frank 339.130 nr I 289.015 nr 4 26.188 nr I 55.979 nr 5 245.320 nr I 54221 nr 3 292.712 nr 2 74.299 nr I 90399 nr 3 396.216 nr 4 372.442 nr 3 145.723 nr 3 106.924 nr I 95.109 nr 5 203.843 nr 1. De andere obligaties van al de bovenver melde reeksen zijn uitkeerbaar met 575 of 550 frank volgens dat zij al dan niet her vormd werden. DE ALLERBESTE BALSEM TEGEN DEN HOEST. Te verkrijgen in de Apotheek LEURIDAN, Bertenplaat*, 8, te Poperinge. .j

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1937 | | pagina 1