De omliggende Gebouwen vrijwaren 18 JAAR. NUMMER 7. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 13 FEBRUARI 1938. ABONNEMENTEN Men abonneert op alle belgische postkantooren. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN Uitgevers-Eigenaars GEBROEDERS DUPONT Yperstraat, 2, POPERINGHE. AANKONDIGINGEN HET WERK DER VREDESPOMPIERS. HET ONTBREEKT NIET AAN MOEITE OM EEN NIEUWEN WERELDOORLOG UIT TE LOKKEN. LANDBOUWKRONIEK DE NIEUWE WET VOOR HET OUDERDOMSPENSIOEN. Het is tijd om de aanvragen in te dienen. Ministerie van Arbeid en Sociale Voorzorg en Ministerie van Financies. OUDERDOMSRENTETOESLAG Ouderdomspensioen TIJDELIJKE KWIJTSCHELDING VAN DE GRONDBELASTINGEN. 4) De gebouwen opgetrokken met vergoeding voor oorlogsschade of vooi brand, alsook de lust- en plezierwonin- gen of de zomerverblijven en de drank slijterijen. TEGENSPRAAK IN ITALIË. DRINKT CASTAR BIER DE MOEILIJKHEDEN IN ETHIOPIE. Bevestigende berichten in een Italiaansch militair blad Een andere klok... uit Italiaansche gegevens. De Toekomst der Luchtvaart. VAN EUROPA NAAR AMERIKA IN EEN HALVEN DAG. Transatlantische Vluchten op een Hoogte van 9000 Meter. Ongelooflijke Lichtzinnigheid DE 15 HANDELSFOOR. Julien Tahon. jaar, per post Congo Frankrijk Amerika Losse Nummers I 6 fr. 25 fr. 25 fr. 30 fr. 0.25 fr. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Postcheck 484.59 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Per regel 1.00 fT. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen pe- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Het werk waaraan de waarachtige vredesvrienden in den Volkenbond en daarbuiten op 't oogenblik al hun krachten wijden, is dat van de pom piers vóór een brand, die niet meer te blusschen is Pogen, de omliggende gebouwen te vrij waren. En die taak wordt hun waarachtig niet gemakkelijker gemaakt, wanneer toch zooveel kwade wind geblazen wordt, om de vlammen naar de om liggende gebouwen te doen overslaan. Zoowel die van den grooten brand in Azie als van dien in Europa. Nu de boosaardige pogingen om de groote mogendheden in den oorlog in Spanje te betrekken, zoo weinig suc ces hebben gehad, worden ze met nieu we hoop aangewend om een Europee- sche tusschenkomst te bekomen in het Japansch-Chineesch conflict. En als in beide gevallen deze po gingen vooral uitgaan van de commu nisten en sommige socialisten, dan moet toch tevens erkend, dat de fas cistische gouvernementen het volko men laten ontbreken aan moeite om deze roode oorlogspropaganda te ont zenuwen. Inderdaad moeten de verdedigers, trots en boven alles, van den vrede, iederen dag vaststellen, dat al hun be drijvigheid om een inmenging in de conflicten tusschen de communistische én de fascistische volksgroepen te keer te gaan, deze laatste slechts nog dries ter maken. Zooals vandaag weer blijkt uit de torpedeering van een Engelsch vracht schip op de Oostkust van Spanje. De Britsche regeering meent er in derdaad nu reeds overtuigd van te mo gen zijn dat deze torpedeering 't werk is van een duikboot der nationalisten. Zij voer met een lading van 1 500 ton steenkolen naar de haven van Car- thagena, die in 't bezit van de repu blikeinen is en aan boord was een agent der controol van het niet-inmengings- comiteit, een Zweed, die, samen met den gezagvoerder en negen leden van de bemanning is verdronken. Uit Londen wordt gemeld, dat dit bericht een geweldige beroering in de publieke opinie gewekt heeft, en dat de regeering het feit beschouwt als van uiterst ernstigen aard. Zoolang het Britsche Rijk bestaat, heeft het zich, terwille van den lieven vrede, niet zooveel sneldepnkken en vuistslagen in het volle gelaat moeten laten welgevallen als in de jongste zes maanden. Bij de thans al vrijwel ontelbare af fronten en vijandelijke daden, waarvan Engeland het voorwerp was,beschouw de zijn gouvernement het reeds als een overwinning, telkens wanneer de aanvallers hun ongelijk erkennen wil den en platonische verontschuldigin gen aanbieden. Geen wonder, dat, bij elk nieuw ge val, deze verontschuldigingen al meer en meer platonisch werden Zullen de nationalisten nu zelfs nog excuses willen aanbieden, mochten ze niet meer kunnen loochenen, dat zij schuld hebben aan de keldering van de Endymion s>. En als ze t niet doen, zal het trot- sche Albion dan 't voorbeeld durven volgen van het op zee nog vrij mach- telooze Duitschland, dat op een zelfde vijandelijke daad van de Spaansche republikeinen tegen een zijner oorlogs schepen, direct antwoordde met een bombardement op de republikeinsche haven van Almeria Het feit, dat dit middel probaat ge bleken is en dat de Duitsche schepen in de Spaansche wateren sindsdien door de duikbooten en vliegtuigen van Barcelona volkomen met rust werden gelaten, is an'ders niet zoo bijzonder ongeschikt om de Britsche admiraliteit tot navolging aan te zetten. Achter deze crimineele uitdaging zouden we allicht de bedoeling van de fascistische staten kunnen zoeken om aan Engeland de handen in Europa- zelf vol te geven, terwijl het zooveel j zorg aan zijn belangen in het Verre Oosten te wijden heeft. Want ook aan gene zijde heeft het thans schier eiken dag een proefneming op zijn verduldigheid te onderstaan. Heeft een verantwoordelijk Japansch staatsman de vorige week niet verkla ringen afgelegd waaraan onmogelijk een zachtere beteekenis te geven is dan die van een sommatie tot Engeland om de heel Oostkust van Azie te ontrui men, te land als ter zee, en zich tot westwaarts van Singapore terug te trek ken En niettegenstaande dat heeft zijn minister van Buitenlandsche Zaken, de heer Eden, nog genoeg zijn zenuwen kunnen beheerschen om te Genève met zijn Franschen confrater, den heer Delbos te weerstaan aan allen aan drang van Russische en in 't algemeen van alle... volksfrontzijden, om in het Japansch-Chineesch conflict, in naam van het recht en tot bescherming van de onschuld, de partij van China te kiezen. Zelfs om zich te verzetten tegen ieder voornemen van boycot tegen Japan. Zij hebben er niet voor geschroomd om als hun overtuiging maar vooral als hun vrees uit te drukken, dat zoowel door belemmering van den in voer uit, als van den invoer naar Ja pan, de oorlog ginder nog verlengd in plaats van verkort zou worden. En dat zal wel klaar en juist gezien zijn ook. Het Japansch-Chineesch conflict moet beschouwd worden als een soort natuur-verschijnsel, dat door geen eco nomische of militaire tactiek meer van zijn doel af te keeren is. Dit problema is in den grond lang niet zoo ingewikkeld als 't er uitziet. Het best kan het aldus worden sa mengevat Japan heeft monden te veel en eten te kort en deze wanverhouding wordt met den dag al erger. Hieruit wordt echter verkeerdelijk besloten, dat de Japanners China wil len overweldigen om er het overschot van hun bevolking in over te storten. De Japanner wijkt liever niet uit. In Mansjoerije, dat voor hen nochtans al jaren open ligt, is de Japansche im migratie van schier geen beteekenis. Hoogstens enkele ambtenaren en be drijfsleiders. Weinig of geen Japanners die er op eigen risico naartoe kwamen. Maar, als zij hun vaderland niet ver laten willen, wat bedoelen de Japan ners dan met hun veroveringstochten, zooals in China Wel, heel eenvoudig, afzetgebieden winnen voor hun nijverheid. En dan is hun standpunt dit Laat de Chineezen, die een landbouwend volk zijn, geld verdienen met de op brengst van hun oogsten, en laat ze dit geld dan gebruiken om er onze nij verheidsproducten voor te koopen.Zoo zullen de belangen van het gele ras dan het best verdeeld en gediend zijn. En nu kunnen we moeilijk vinden, dat voor dit standpunt, hetwelk het heele huidige conflict in het Verre Oosten beheerscht, niet veel zou te zeggen zijn. R. DE AJUIN. De ajuin wordt in groote en kleine hoeveelheden gekweekt, daar iedereen er het heele jaar door gebruik van maakt hetzij voor soepen, sausen, vleeschbereidingen of voor den inmaak of gewoonweg wordt hij soms wel rauw gegeten. De gekleurde ajuin wordt hier meest gekweekt en is dan ook in verschillen de variëteiten verkrijgbaar men heeft onder andere vooral de strooigele van Vertus of de gele van Aalst deze laatste wordt het meest gekweekt in de Vlaamsche streek, en op de markt ge bracht. In de walen wordt de donker- roode ajuin meest gekweekt. De roode ajuin is van dezelfde grootte als de gele maar is sterker van smaak rond de kanten van Luik zaait men meest de lichtroode. ajuin. Om schoone ajuinen te bekomen, moet men zorgen voor een vruchtbaren bodem, wel bewerkt en bemest men zal zich wel wachten van versche stal mest te gebruiken, want dit zou de vroeg rotting der knollen voor gevolg hebben hoe beter de mest reeds ver teerd is alvorens ze in den grond ge bracht wordt, hoe beter. Men zal de ajuin zaaien in goede grond, die van te voren I of 2 jaar op voorhand goed bemest is geweest en voor te zaaien zal men nog goed doen, van er eene mengeling onder te werken van 600 kgr. superphosfaat, 400 kgr. potasch- sulfaat en 350 kgr. amrhoniaksulfaat per hectare. Men zaait ajuin te beginnen van Maart tot half April op een afstand van 1 5 cm. en op een cm. diepte, de grond dekt men lichtjes toe. Bij het zaaien op rijen gebruikt men I 50 a 200 gr. graan tjes per are en 300 gr. bij het zaaien uit de volle hand. Het is goed boven op het zaaibed gekapt strooi te leggen om het uitdroo- gen van de grond tegen te werkpn en alzoo te beletten dat er zich een harde korst bovenop aan de grond zou vor men zoohaast de plantjes uitschieten zal men uitdunnen en wieden tot 5 a 6 cm. tusschen de plantjes dit wordt rond half Mei een tweede maal gedaan tot op 10 a 15 cm. tusschen de plan ten. De ajuin, aldus gegroeid, kan tot een ontwikkeling komen van 5 a 7 cm. diameter. In groote kweekerijen wordt de ajuin van eerstaf op juiste afstanden uitgedund. De bollen welke van de zaaiing voortkomen worden in Juli-Augustus en zelfs in September geoogst. De ajuin kan van 300 tot 350 kgr. per hectare opbrengen. Men weet dat de nieuwe pensioen wet in voege is met terugwerkende kracht op 1 Oktober 1937. De perso nen die meenen onder de toepassing te vallen van deze wet of die van oor deel zijn dal: zij recht hebben op den verhoogden kosteloozen toeslag, moe ten eene aanvraag indienen. Het Ministerie van Arbeid en So ciale Voorzorg laat ons weten dat het nu de tijd is om de aanvragen in te dienen. De aanvragen moeten gericht wor den tot den ontvanger der belastingen. De ontvangers zijn reeds in het bezit gesteld van de aanvragen-formuliers. Bijgevolg, alwie meent recht te heb ben op de gunsten van de wet, wen de zich zonder uitstel tot den heer ont vanger der belastingen. De personen die wenschen met den Ouderdomsrentetoeslag (ouderdoms pensioen) te worden begunstigd moe ten een aanvraag indienen. Daartoe moeten ze zich PERSOONLIJK aan melden bij den Ontvanger der Be- astingen op de plaatsen, dagen en uren in den beneden opgegeven tabel aangeduid. In geval van ziekte of gebrekkigheid door een medisch attest vastgesteld, mag de aanvrager zich door een derde aten vervangen. De lasthebber dient meerderjarig te zijn en houder van een volmacht waarvan het model bij het gemeentebestuur kan worden verkre gen. De aanvragen mogen ten vroegste worden ingediend in den loop der maand waarin de belanghebbende den leeftijd van 65 jaar bereikt. Aan den aanvrager of aan zijn last hebber wordt een ontvangstbewijs af geleverd waarop de datum van indie ning der aanvraag wordt vermeld. POPERINGE In het Kantoor der Belastingen. Hondstraat. 2. Woensdag van 14 tot 16 uur. RENINGHELST In het Gemeen tehuis. Tweede Dinsdag van iedere maand van 10 tot I 1 uur. WEST OUTER In het Gemeente huis. Tweede Donderdag van iedere maand, van 10 tot 11 uur. Het Ministerie van Arbeid en Socia le Voorzorg, dienst voor goedkoope woningen, deelt het volgende mede Het wordt eraan herinnerd dat de kwijtschelding van de grondbelasting, voor een duur van I 0 jaar, kan wor den verleend alleen aan de aanvra gers-eigenaars, die kunnen bewijzen dat de bouw van de woningen voor dewelke om dit voordeel wordt ver zocht, na 30 Juni 1935 werd aange vangen. Daarenboven de woningen moeten, door de beschermingscomité 's voor Volkswoningen, worden erkend als vereenigend de vereischten van hygi ëne en bewoonbaarheid en mogen de door het Ministerie van Financien vastgestelde maximale kadastrale waar den niet overtreffen. Deze kwijtschelding slaat zoowel op de hoofdsom der belasting als op de bijkomende opcentiemen, onvermin derd het recht der gemeenten een taks te vestigen op de nieuwe gebouwen die dit voordeel genieten. Mogen eveneens kwijtschelding ge nieten de krotten en cle ongezonde huizen, die, na 30 Juni 1935, grondige wijzigingen hebben ondergaan. Worden echter van bedoeld voor deel uitgesloten 1 De woningen toebehoorende aar de bouwmaatschappij erkend door de Nationale Maatschappij voor Goed koope Woningen of door de Algemee- ne Spaar- en Lijfrentekas. 2) De woningen door deze maat schappijen aan de partikulieren met winst eener premie verkocht. 3) De woningen waarvan de bou wers een Rijkspremie hebben getrok ken. De personen, die met bedoelde kwijtschelding wenschen te worden be gunstigd, dienen, bij aangeteekend schrijven, zich te adresseeren tot het ministerie van Arbeid en Sociale Voor zorg, Algemeene Directie van het So ciale Verzekerings- en Voorzorgswe zen, Dienst voor Goedkoope Wonin gen, Karmelietenstraat, 35, te Brussel. Naar Stefani meldt, heeft men te Ro me met verontwaardiging de volko men onjuiste berichten over den toe stand in Ethiopië gelezen vermeld in de nota van het Abessijnsche ge zantschap te Londen. Men acht het te Rome niet de moei te waard de onjuistheden van de be weringen tegen te spreken, doch merkt op, dat de afkondiging van de nota op het oogenblik, dat de Volkenbond zijn werkzaamheden en beraadslagin gen over de erkenning van het Itali- aansche keizerrijk hervat, een duidelij ke aanwijzing is van de maneuvers die het nastreeft. Als men voorts Stefani's correspon dent te Londen zou mogen gelooven, zouden er te Londen kringen zijn.waar in men niet alleen deze maneuvers af keurt, maar meer nog het feit, dat het departement van Buitenlandsche Za ken dergelijke dingen gedoogt, welke een schending vormen van de wet, dat het aan politieke vluchtelingen, hetzij ex-vorsten, hetzij gewone burgers, ver boden is aan politiek te doen. De correspondent te Rome van de Times put uit een onbetwistbare Italiaansche bron gegevens, welke wel iswaar geen bevestiging vormen van de Abessijnsche bewering nopens 't sneu velen van 6000 Italianen en Askari's in November en December, maar wel van de vroegere berichten uit Abes sijnsche en Engelsche bron over de moeilijkheden die de Italianen eerder, in September in verschillende deelen van Abessinie hebben ondervonden. De bedoelde correspondent schrijft. In een hoekje van een onbelangrijk tijdschrift, dat gewijd is aan militaire zaken, en dat tweemaal per week ver schijnt, is voor het eerst op onopvallen de wijze een gedetailleerd verslag mee gedeeld over heftige gevechten tus schen Abissiniers en Italiaansche troe pen aan het eind van de natte moes son. Verleden jaar midden October is reeds vermeld hoeveel Italianen bij die gevechten, om het leven zijn ge komen. Thans wordt beschreven hoe dat is gebeurd. Te Lalibela, vroeger een district van den zoon van Ras Kassa, werd in de eerste week van Sep tember een Italiaansche troepenmacht van 400 man omsingeld. Uit Sokota werden toen 200 man te hulp gezonden, maar die werden te Bilbala Gorgis omsingeld. De troe pen konden uit hun wanhopigen toe stand slechts jjered worden door het zenden van vliegtuigen, die levensmid delen in de kampen lieten vallen en de Abessiniers met bommen en ma- chiengeweervuur bestookten. De vlieg tuigen moesten opstijgen uit de basis Diredaoea, 250 mijl gelegen van het bedreigde gebied. De operaties, waar aan 1 I 3 vliegtuigen deelnamen, duur den tot midden October. Er werden I 30.000 ton levensmiddelen,negen ton munitie en 88.000 thaler in de bele gerde kampen geworpen. Bovendien moest de luchtmacht in het regensei zoen talrijke stukken van den spoorweg tusschen Djiboeti en Addis- Abeba beschermen. Benden Abesiniers onder leiding van Fiore Mariam hebben zich ook geweerd tusschen Addis Abeba en Moggio (45 mijl ten Zuid-Oosten van de hoofd stad), in het Jerer-gebergte en bij Zoe- koeala, Debocdio, ten Zuiden van de hoofdstad. Italiaansche vliegtuigen hebben meer dan 7000 bommen moeten laten val len bij een strafexpeditie, die twee we ken duurde, maar die maakte, dat het spoorwegverkeer gehandhaafd kon blijven. Later heeft een afdeeling on der leiding van kolonel Mariotti het terrein geheel gezuiverd. Er vonden ook gevechten plaats te Dbera Brehan en Debra Sina, halfweg tusschen Addis Abeba en Dessié, maar daarover wor den geen bijzonderheden gegeven. toestellen, die in een halven dag met een snelheid van 550 kilometer per uur in bijna rechte lijn vliegen. Verhooging van de motorkracht zal die snelheid mogelijk maken. Ik wacht slechts op een toestel met luchtdichte cabines en met een vlieg- radius, die voldoende is om de eerste proefondervindelijke tocht op 9000 meter hoogte tusschen Frankrijk en de Vereenigde Staten te maken n Paul Codos, de beroemde Fransche transatlantische vlieger en wereldre cordhouder op langen afstand, voor spelt in de naaste toekomst een regel- me.tigen transatlantischen vliegdienst, over het Noordelijk deel van den At- lantlschen Oceaan met groote vliegtui gen, die 560 kilometer per uur zou den afleggen en op een hoogte van 7500 tot 10.000 meter zullen vliegen. Hij dringt er bij de Fransche inge nieurs op aan, dat zij zich met spoed op den bouw van dergelijke toestellen mllen toeleggen, terwijl hij zich zelf aanbiedt voor het maken van proef ondervindelijke tochten. Die toestellen zullen voorzien moeten zijn van lucht dicht afgesloten cabines voor passa giers en bemanning, zoodat daarin de luchtdruk op normaal peil zal kunnen worden gehouden. In een artikel in de «Intransigeant» schrijft Codos Een hoogte van 9000 meter is een ideale hoogte om lange cfstanden te vliegen, daar er op die hoogte geen gevaar bestaat voor ijs- arming op de vleugels. Wij zullen clan in staat zijn om de snelheid, die \.ij op een hoogte van 1800 tot 3600 meter verkregen, te verdubbelen j>. Hij gaf toe, dat het mogelijk is, om transatlantische vluchten over dat deel van den oceaan op een lagere hoogte te maken. Maar wij zouden niet in staat zijn, om dit regelmatig op be paalde data te doe$. Atmosferische stoornissen en ijs zouden onoverkome lijke hindernissen zijn In plaats van groote watervliegtui gen, die wel 40 ton wegen, zooals er thans in Engeland en de Vereenigde Staten worden gebouwd, voorspelt Co dos toestellen van wel 100 ton, waar voor dan een speciaal toestel om op te stijgen vereischt zou zijn. Hij besloot zijn verklaringen met te eggen Europa zal niet met Ameri ka verbonden worden met watervlieg tuigen, die in 20 uren met een snelheid van 300 kilometer vliegen, doch met Meerderjarigheid gaat bij velen helaas liet samen met voorzichtigheid. Om te ge looven aan een gevatte kou is het voor velen noodig zich ook werkelijk ziek te gevoelen of het bed te moeten houden. En toch is het óoo eenvoudig zich te beschermen. Wanneer U namelijk voelt dat U een kou hebt gevat, hetgeen zich door enkele koude rillingen kenmerkt, laat het dan niet verder gaan, maar grijpt onmiddellijk in door 1-2 Aspirine-tabletten te nemen. Zij geven aan het organisme de warmte die het noodig heeft in den dagelijkschen strijd tegen de gevaren van het momenteele seizoen. STAD YPER. De oproep aan de Handel- en Nij- veraars der stad is door hen met be langstelling gelezen geworden en alles doet vermoeden dat hij niet vruchte loos zal geweest zijn. Reeds zijn zoowat van alle bedrij ven toetredingen aangezegd en velen maken zich bereid om hunne medewer king te verleenen. Zoodat het bestuur der Handelsfoor hare inspanning niet te vergeefs zal aanwenden tot het ontwikkelen van Handel en Nijverheid onzer stad. Zoo moet het wezen, eendrachtig onze belangen verdedigen is onze taak; immer op de bres om bestaan te ver zekeren, elk in zijnen werkkring en al toos indachtig dat ons nutteloos pogen eensdaags goede vruchten zal dragen. En goed nieuws dat alle belangstel lenden zal verheugen, is de beslissing van het stadsbestuur de Oostelijke vleu gel der pas herstelde Halle ter beschik king te stellen van het inrichtings-ko- miteit. Zoo zal de enge plaatsruimte, waarover men tot heden beschikte, met het dubbel vergrooten, hetgene onze tentoonstellers zeer aangenaam zal we zen.Zooals andere jaren wordt de Han delsfoor gehouden in de Lakenhalle en in de Staats-Middelbare School. Immers is dezelfde datum voorbe houden zijnde Witten-Donderdag tot 2de Paaschdag respectievelijk dit jaar van I 4 tot 1 8 April. Niet minder dan elf vreemde muziekkorpsen, zonder deze van stad, zullen hunne medewer king verleenen en weeral zal Appollo heerschen gedurende beide Paaschda- gen. De toetredingskaarten zullen binnen enkele dagen aan de belanghebbenden worden aangeboden en daar dit jaar door de inname der bovengemelde nieuwe lokalen eene groote krachtin spanning zal geeischt worden van de inrichters, zoo zouden de Tentoonstel lers zich zelve en het komiteit een wa ren dienst bewijzen van zoohaast mo gelijk hun antwoord aan het aangedui de adres te willen sturen. Daar goeden wil hun nog nimmer heeft ontbroken, zoo is net bestuur overtuigd dat hun wensch zal vervuld worden. Een groot nieuws dat elkeen zal ver heugen, is de toetreding van het Bel gisch vliegwezen en hunne deelname aan de Handelsfoor. Wij zullen dus niet alleen getuige zijn van de vooruit gang in de vliegkunst tentoongesteld, maar wij zullen het genoegen hebben de metalen vogels te zien rondzweven in sierlijke zwenkingen boven onze stad en in de onmetelijke ruimte hun acrobatische toeren kunnen bewonde ren. De schikkingen tot het houden der HandeRfoor zijn meestal deze van vroegere jaren. De nieuwe reglementen zijn opgemaakt en zullen weldra de tentoonstellers beschikbaar wezen. Op I 3 Maart wordt er met de deel nemers een bezoek gebracht aan de lokalen en de standplaatsen worden er door het Bestuur aangeduid. Houdt dus dien dag vrij, Heeren tentoonstellers want vergeet niet dat de afwezige immer ongelijk heeft, en dat men op de wereld moet voor leus hebben niet uit te stellen tot mor gen wat men heden kan verrichten.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1938 | | pagina 1