0e Aarde beeft 0e aarde beeft in ons land NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT Een hevig:© aardschok deed Zaterdag middag de grondvesten daveren. Talrijke schouwen neergestort. Nieuwe schokken Zondag en Maandag IDEEE N E N DOCUMENTEN Wij gaan Kampeeren. Opnieuw in de heerlijke vrije natuur 18 JAAR. NUMMER 25. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 19 JUNI 1938. YAN PERINGHE ABONNEMENTEN I Jaar, per post Congo Frankrijk Amerika Losse Nummers 16 fr. 25 fr. 25 fr. 30 fr. 0.25 fr. Men abonneert op alle belg-ische postkantooren. De postabonnenten in BeJgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaar» Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 484.59 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen *e- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. ANGSTIGE GEWAARWORDINGEN GEEN REDEN TOT ONRUST, MAAR TOCH... De Aarde heeft gebeefd, ja, ze beeft nog Het is dezen keer, zooals onze le zers het allen aan den lijve ondervon den hebben, geen stijlfiguur, die dienen moet, om aan te duiden, dat er span ning is in de gemoederen over heel de wereld, naar aanleiding van Spanje, China of Tsjecho-Slowakije neen, het is de broodnuchtere waarheid, de aar de en wij allen met haar hebben ge beefd. De eerste schok- van Zaterdag, die het zwaarst werd gevoeld en ook over den grootsten afstand, heeft de meest uiteenwijkende invloeden gehad. De meeste menschen dachten aan het voor bijrijden van een zeer zware vrachtauto maar begonnen er toch aan te twijfelen toen ze de zonderlinge gewaarwording, opdeden in hoofd en hart, alsof ze lang in een schommel hadden gezeten of nei ging hadden om zeeziek te worden. Sommigen vreesden de instorting van het huis boven hun hoofd en renden de straat op. Weer anderen, die lijden aan een hartkwaal, of die niet al te gezond zijn, achten een oogenblik, dat ze een geweldige duizeling hadden en dat ze gingen neervallen. Geruchten van een geweldige ont ploffing, van de een of andere ramp, sprongen onmiddellijk van mond tot mond, en toen begon zich langzamer hand de meening te verspreiden van een aardschok. En de reactie op die ontdekking, wanneer men dus eindelijk dacht aan de ware oorzaak, was weer even zon derling. Want dan ineens wisten er ve len te vertellen, dat het niet de eerste keer is, dat de aarde beeft in Belgie. En zoo begonnen dan in de samenscho lingen, die overal ontstaan waren in de straten, de vertellingen over vroegere aardbevingen, waarbij men de schilde rijen en portretten aan de muren had zien over en weerbengelen, over schok ken, die nog harder waren geweest, maar toch geen schade gedaan hadden, buiten het afwerpen van wat schoor- steenen en het doen barsten van niet al te stevige muren, zoodat men zich ging afvragen, waarom dan al die men schen daarjuist nog zoo beangstigd wa ren, nu zij ineens zooveel bijzonderhe den wisten... Het is trouwens een feit, dat aard schokken in ons land niet zoo zeldzaam zijn, als men Zaterdag bij den eersten schrik in tal van huizen dacht. Er is door sommige geleerden regelmatig boek van gehouden en ons landje hier heeft reeds gebeefd, toen de Romeinen er nog baas waren... en misschien veel vroeger ook wel, maar daar heeft men geen bijzonderheden over gevonden. De uitleggingen, die verstrekt wor den over het ontstaan van de laatste aardbevingen, want het was niet gedaan met Zaterdag alleen Zondag namiddag rond 3 uur, en Maandag morgen rond 4 uur, werden opnieuw schokken gevoeld loopen weliswaar wat de feiten betreft, wat uitee'n, maar komen toch op hetzelfde neer. Men sprak inderdaad van de instor ting van een onderaardschen berg Op het eerste zicht doet die benaming van onderaardschen berg wel een beetje gek aan, maar we weten alle maal toch, dat er in de aardkost wel zulke verschijnsels voorkomen, te meer daar we er in ons land zulk een prach tige illustratie van hebben in de Grot ten van Han. Andere uitleggingen zeg gen, dat het een verschuiving is van sommige aardlagen. Beide verklarin gen komen dan echter neer, zooals we zegden, op hetzelfde aanpassing van de aardlagen aan een nieuw evenwicht door de werking van de aardkorst op de een of ander wijze verbroken. In ieder geval schijnt het, voor wat ons land betreft, volstrekt verkeerd de aardbevingen, zooals we die van uit vele vreemde landen kennen, waar ze steeds tot ware rampen aanleiding ge ven, hier te willen toeschrijven aan vul kanische oorzaken. Men meende inder daad destijds, dat de Eifelstreek nabij onze grens in Duitschland gelegen, en die uitgedoofde vulkanen omvat de schuld was van de schokken in ons ge bied. Verschillende geleerden hebben ech- ter doorwegende argumenten aange haald, om aan te toonen, dat hier in ons land de oorzaak er een tektoni sche is, het is te zeggen een bewe ging in het inwendige van de aarde, tengevolge van het verschuiven van twee grondlagen ten opzichte van el kaar. Die verschuivingen hebben voorna melijk plaats in de streken van ons land, waar de kolenmijnen gelegen zijn. Men mag ze echter niet verwarren met de grondinzakkingen, die langza merhand een ledige mijn weer opvul len. Deze grondinzakkingen of verschui vingen, dicht aan de oppervlakte ge schieden inderdaad langzaam en heb ben het scheuren van huizen voor ge volg, maar daar voelt men niet die plotse schokken, zooals we ze nu de twee dagen in ons land gekend hebben. Neen, want de aanduiding van het ko- lenmijngebied bedoelt nog niet de mij nen zelf, maar wel den diepen onder grond. Verder wordt erop gewezen, steu nende op de vroegere opteekeningen, dat de aardschokken in ons land, nooit menschelijke slachtoffers hebben ge maakt, tenzij dan, zooals ook nu weer gebeurd is te Brussel, iemand zoodanig onder den schrik komt, dat hij een einde stelt aan zijn leven... of slachtof fer wordt van een ongeval, zooals te Gent. Er is geen reden tot onrust, voegt men daar dan aan toe. En nochtans, wij hebben het best aan ons zelf ondervonden, mag men zooveel keeren, als men maar wil, be proeven aan de menschen wijs te ma ken, dat er niet de minste reden is om bang te zijn, toch is dit niet te verhin deren. Men staat daar tegenover de uiting van een kracht, zoo geheimzin nig en zoo geweldig groot, dat men onvermijdelijk bevangen geraakt. Men mag er daarna een grapje van maken, maar het is een feit, dat de indruk veel langer blijft, dan de schok wel duurt. En bovendien is het een geluk, wan neer er nu geen rechtstreeksche slacht offers gevallen zijn mogelijk ware dit wel geweest, wanneer men toch hoort, dat er daken zijn afgerukt en porties steen zijn naar beneden gekomen, die een diep gat in den geplaveiden grond geslagen hebben De geruststelling mag echter wel zoo opgevat worden, dat ons land tot hier toe door de eeuwen heen bespaard is gebleven voor de ontzaglijke rampen, zooals er zoo dikwerf Japan en Italië geteisterd hebben, om maar die twee landen te noemen. En in dien zin is het eigenlijk echt menschelijk, dat we er hier in Belgie, nu alles nog betrek kelijk zoo goed verloopen is, bijna fier op zijn, dat wij ook een aardbeving hebben gehad... W. RADIALE STOORNISSEN IN HET NOORD-OOSTEN VAN HET LAND. De Oorzaken van de Aardbeving. Het is dus uitgemaakt, dat wij in ons land voortaan ,ook zullen kunnen spreken van een echte aardbeving. Nu zijn wij er betrekkelijk goedkoop van afgekomen, maar wij kunnen ons toch levendig voorstellen, dat de aardbeving die thans vijf seconden geduurd heeft, slechts vijf minuten had moeten aan houden, om een van de verschrikke lijkste rampen te worden, die ons land zooal zouden kunnen teisteren. Het blijkt dat zij de grootste schade schijnt te hebben aangericht in de streek van Moeskroen, Kortrijk, Gent en Brussel. De oorzaak van deze aardbeving is te zoeken in de radiale stoornissen welke in het Noord-Oosten van 't land heerschen. Gansch het Oostelijk gedeelte van Belgie wordt doorkruist door een uit gestrekt net radiale breuken met dub bele richting, waarvan de voornaamste in N.W.Z.-Oostelijke richting loopt. De drukking van een element gelijktijdig verwekt eene trilling van de aardkorst, welke voelbaar is, én aan den buiten wand, én aan de binnenzijde. Onder de aardbevingen welke in de laatste jaren werden waargenomen die nen vermeld, deze van 5 November 1936, welke haar middelpunt had in de streek van Charleroi deze van 20 November 1932, welke in Belgie, Hol land en Duitschland werd gevoeld deze van 7 Juni 1931 in de Noordzee van 14 Januari 1928 en 5 Juni 1926, telkens in het Oosten van Belgie, van 23 Februari 1925, in Belgisch-Limburg van 19 Mei 1931 in beide Vlaanderen en in Brabant van 20 Februari 1921 in de streek van Spa. De hevigste van al was echter deze van Zaterdag laatst. DE WETENSCHAPPELIJKE WAARNEMINGEN. Het centrum tusschen Gent en Eecloo. De aardbeving ontstond op meer dan 25 kilometer onder den grond. De eerste aardschok van Zaterdag werd door het observatorium van Straatsburg waargenomen om 11 u. 58 m. 26 sec, hetzij 40 seconden later dan te Ukkel. Te Bilt (Nederland) had de waarneming plaats te 1 1 u. 58 m. 3 s. Het observatorium van Straatsburg duidt geen richting aan. Als men de waarnemingen nagaat, opgeteekend te Ukkel en te Bilt, dan zou het centrum van de aardbeving zich bevinden in de streek Gent-Eekloo. Verder zou de af meting van de golvingen toelaten te besluiten dat het centrum gelegen was op een diepte van meer dan 25 km., zoodat de aardbeving zeker van tecto- nischen oorsprong moet geweest zijn. ONZE PROVINCIE WERD OOK ERG GETEISTERD. In West-Vlaanderen werd vooral de streek van Kortrijk fel geteisterd. De huizen waar de schouwen en pannen van de daken werden geslagen, zijn te Kortrijk zeer talrijk, alsook te Moes kroen en de aanpalende gemeenten. In sommige huizen te Bissegem werden de meubelen op 3 centimeter verplaatst TE POPERINGHE. In onze stad is de schade gelukkig- lijk niet al te groot. Enkele schouwen werden gedeeltelijk afgerukt en ver heugen wij er ons om dat wij geen grootere ongelukken te betreuren heb ben. De schade is dus alhier gering. Naar we vernemen, door toedoen van onzen bereidwilligen Heer Stads archivaris, de heer Oscar Fiers, had er in het jaar 1692 binnen onze stad eene geweldiger aardbeving plaats. Hieron der geven wij een uittreksel uit ons Stadsarchief, over deze gebeurtenis Op den 18 September 1692 is binnen Poperinghe, omtrent den 2 eu- ren naer noene, soo groote aertbevyn- ghe ontstaen ende gheschiet dat door 't gewelt der selve, de booghen in On ze Lieve Vrauwe ende andere Kercken, syn ghescheurt ende de ghevels van eenighe huusen inghevallen ende de menschen door 't vallen van steenen van eenighe groote ghebouwen, syn met groote verbaestheyd ghekwetst gheweest Stadsarchief, Poperinghe. DE RANGSCHIKKING DER AARDBEVINGEN. De trillingen welke zich Zaterdag in Belgie deden voelen, zijn van den Zevenden Graad. Door de geleerden worden de aard- vingen in twaalf graden gerangschikt. 1Onmerkbaar slechts door in strumenten in de onmiddellijke nabij heid van het epicentrum opgeteekend. 2,5 mm. sec. 2. Zeer licht slechts door enkele zeer gevoelige personen, vooral op de bovenste verdieping van hooge huizen gevoeld. 2,5 mm. tot 5 mm. sec. 3. Licht zelfs in dicht bevolkte streken slechts door enkelen als lichte bodemtrillingen gevoeld. 5 tot 10 mm. sec. 4. Matig de meeste personen in huizen voelen de beving van die zich buiten bevinden, merken slechts enke len haar op rinkelen van glazen, rui ten, kraken van balken, vloeren, deu ren de meeste menschen slapen door. 10 tot 25 mm./sec. 5. Vrij sterk zelfs gedurende 't werk wordt de beving door de meeste menschen gevoeld op stoel of in bed gevoel of alles schommelt zooals op de zee los hangende voorwerpen slinge ren, slingeruurwerken gaan stilstaan, deuren en luiken slaan open of dicht, ruiten barsten, slapenden worden wak ker. 25 tot 50 mm./sec. 6. Sterk iedereen schrikt van de beving boeken vallen uit rekken, kle pels slaan tegen klokken, pleisterwerk barst en brokkelt af. 50 tot 100 mm./ sec. 7. Zeer sterk scheuren van ge metselde muren afvallen van dakpan nen schoorsteenen breken slecht ge bouwde huizen worden ernstig bescha digd. 100 tot 250 mm./sec. 8. Vernielend monumenten draaien op hun voetstuk of vallen om, kerktorens, fabriekschoorsteenen wor den beschadigd Europeesch metsel werk krijgt gapende spleten in steile hellingen ontstaan bodemscheuren. 250 tot 500 mm./sec. 9. Verwoestend sterke Euro- peesche huizen worden onbewoonbaar of storten in speciaal op aardbevin gen gebouwde steenen huizen zooals bij voorbeeld in Japan) worden ern stig beschadigd. 500 tot 1000 mm. sec. I 0. Vernietigend zelfs speciaal gebouwde huizen storten spoorrails worden zwak verborgen gas- en wa terleidingen breken bodemscheuren, aardstortingen. 1000 tot 2500 mm. sec. 1 1Rampspoedig steenen ge bouwen worden tot den grond gelijk gemaakt brugpeilers breken of knik ken, indien uit ijzer vervaardigd de spoorrails worden sterk verbogen tal rijke aard- en bergstortingen. 2500 tot 5000 mm./sec. 12. Rampspoedig in hoogsten graad geen menschelijk bouwwerk kan stand houden rotsbodem wordt gescheurd, verschoven er kunnen wa tervallen en meren ontstaan rivieren kunnen van richting veranderen. meer dan 5000 mm./sec. Uit bovenstaande kan worden afge leid dat de aardbeving die zich Zater dag middag in Belgie heeft voorgedaan van den 7n graad is, zooals het Ob servatorium van Ukkel bevestigd heeft. NOG NIEUWE AARDSCHOKKEN ZATERDAGNACHT, ZONDAG MIDDAG EN MAANDAG MORGEN Echter veel minder erg. Nieuwe aardschokken hebben zich Zaterdagavond rond 23 uur 30 voor gedaan. Zondagnamiddag, rond 14 uur 30 werd andermaal een lichte aardschok gevoeld. De trillingen waren minder sterk dan die welke Zaterdag, om 1 1 uur 58 werden waargenomen, doch zijn te ver gelijken met die welke zich Zaterdag namiddag, om 14 u. 08 voordeden. Volgens de aanduidingen van den sismograaf van het Observatorium van Rijsel hebben de schokken een 1 5tal seconden geduurd. De waarneming door de bevolking was anders dan Zaterdag zij ging dit maal gepaard met een ondergrondsch gedommel. In den nacht van Zondag op Maan dag werden te Brussel in het Observa torium twee nieuwe aardschokken waargenomen. De eerste heeft zich voorgedaan om 3 uur 46, en was vrij belangrijk, echter veel minder sterk dan de aardbeving van Zondag namiddag, om 1 4 uur 26. Ze duurde zeven seconden. De tweede schok Maandag morgen, die veel minder erg was, heeft zich voorgedaan om 3 u. 5 7 en duurde dan slechts 2 seconden. DE AARDSCHOKKEN STERVEN UIT. Zooals men weet, zijn de aardschok ken van Maandag nog slechts de weer slag geweest van de aardbeving van Zaterdag.Dergelijke aardschokken kun nen zich, volgens 't Observatorium van Ukkel, nog steeds voordoen, maar zij zullen steeds in hevigheid atnemen. Pas over een week zou. volgens dezelfde bron, de toestand weer geheel normaal zijn. als in de ondergrondsche lagen, waar de verschuivingen plaats hadden (Zie ver-volg 2e bladz.) Deze rubriek is bestemd tot bet opnemen der argumenten welke wij aan verschillende bevoegdheden vragen uit te leggen aan de lezers van de t Gazet van Poperinghe ten titel van documentatie. Deze artikels verplichten geenszins de gedragslijn van het blad en wij weerhouden ons het recht deze desnoods in onze kolommen te kritikeeren. De Korrespondenten van Ideëen en Documenten worden vriendelijk verzocht hun bijdragen in te dienen bij den Heer Hilaire LAHAYE. Nog maar pas zijn aan een ietwat opkla rende hemel de eerste nog flauwe zonnestra len verschenen of reeds verlangt en hoopt alles wat leeft om van de vreugde van de Zomersche natuur te kunnen genieten. De Jeugd vooral voelt zich naar buiten aangetrokken. De Jeugd wil van de heerlijke vrije na tuur genieten. De Jeugd gaat kampeeren. Wie herinnert zich niet meer onze Libe raal Solidaristische Kampeerdagen ingericht in 193 7 in het heerlijke Oost-Duinkerke. Zij die er hebben aan deelgenomen denken nog wel eens graag terug aan die heerlijke dagen die wij daar allen samen hebben door gebracht aan de stille avondstonden en het geflak- ker van het kampvuur aan dit zoo gezellige leven in de vrije na tuur. Graag denken wij allen nog eens aan dit alles terug. Van dit alles willen wij weer genieten. De Liberaal-Solidaristische Jeugd richt dit jaar haar derde Kamp in. Het zal grootscher en machtiger nog op gevat worden dan de twee voorgaande jaren. Ons Kamp wordt dit jaar de samenkomst van alle Vrijzinnige jongeren, het moet en het zal een machtsontplooiing worden van onze Vrijzinnige Jeugdactie. Wij doen beroep op de Jeugdleiders van het heele land. Wij doen beroep op alle Liberale vereeni- gingen en op alle Partijgenooten. A.wie deel uitmaakt van een Liberale Ver- eeniging moet met ons medewerken en is in ons midden welkom. Jonge Wachten, Arbeidersjeugd, Studen ten, Vakbonden, Ziekenbonden, Burgersbon den, Turnvedeenigingen, Muziekkorpsen, Willemsfondsen, Fietsbonden, al die groepee ringen van Vlaanderen en Wallonië, moeten hunne medewerking verleenen aan dit zoo machtig initiatief, daadwerkelijk steun ver leenen aan dit edel werk. Verminderingen voor het vervoer per spoor kunnen bekomen worden (betaald verlof en groepsreizen). Vraagt inlichtingen aan den Stationschef Uwer gemeente). Wij zijn reeds volop met de voorbereiding begonnen. Wij vragen dringend aan de Voorzitters en de Bestuursleden onzer Liberale vereeni- gingen onmiddellijk het noodige te doen om de deelname van een groep te verzekeren. Wij vragen hen ons voorstel in hun midden te bespreken en ons zoo spoedig mogelijk het onder dit artikel aangebrachte inlich- tingsbulletijn te willen insturen, teneinde het inrichtend comité in de mogelijkheid te stel len alle noodige schikkingen te treden. Steun ons pogen Blijf niet bij de pakken zitten Begrijp Uw plicht Wij rekenen op Uwe medewerking PLAATS VAN HET KAMP Zooals de twee vorige jaren, wordt ons kamp opgesla gen in het kleine en schoone Vlaamsche bad stadje Oost-Duinkerke bij Nieuwpoort. 'n Brokje Vlaamsche kust, met breede, hoog- opschietende duinen, de grootste en schoon ste wellicht, een indrukwekkend strand, de bruischende Noordzee. Er wordt gezorgd voor een prachtige ver siering. Er is gelegenheid voor het bergen van fietsen en auto's. Garage, essence-pomp, drinkbaar wa*er, alles is bij de hand. DUUR VAN HET KAMP De officieele duur van het kamp is van Zaterdag 6 tot Zondag 14 Augustus 1938. Er is echter ook gelegenheid om slechts .oor enkele dagen te kampeeren. Ook voor één dag, namelijk den Zondag 7 Augustus, kan aan de feestelijkheden deelgenomen wor den. Daartoe kunnen ééndaagsche autobus reizen ingericht worden. Den Zaterdag 6 Augustus kan met het oprichten der tenten aangevangen worden. OMGEVING VAN HET KAMP Coxyde (St. Idesbalde) het Liberaal Preventorium Home Edouard Pecher De Panne en de wilde duinen langs de Fransche grens, Nieuw poort met zijn visschershaven. VOORWAARDEN VAN DEELNAME Zooals hooger gemeld kunnen alle Liberalen mits voorafgaande inschrijving deelnemen en mits het betalen der kleine kosten voor huur der tenten. Wij beschikken over enkele tenten. Eigen tenten kunnen natuurlijk ook mede gebracht worden. Gaarne verstrekken wij daarover op aan vraag alle nuttige inlichtingen. ORDE EN TUCHT Het Kamp is toegan kelijk voor mannen en vrouwen. De tenten der mannen zullen de ééne helft van het kamp en deze der vrouwen de an dere helft beslaan. Streng toezicht zal uitgeoefend worden door kommissarissen aangesteld door het Al gemeen Secretariaat. Ieder deelnemer is verplicht zich stipt naar de onderrichtingen te schikken. WAAKBEURT Ieder deelnemer verplicht zich tot het optrekken van een waakbeurt tusschen 9 uur "s avonds en 6 uur *s morgens. Ieder beurt van één uur wordt uitgevoerd door twee of drie deelnemers. Zij moeten het kampvuur onderhouden er voor zorgen dat alles rustig blijft en zorg dragen dat geen vreemde personen in het kamp komen. De waakbeurt is een solidaire plicht, waar aan niemand zich mag onttrekken. SECRETARIAAT Het Algemeen Secre tariaat zal gevestigd zijn in een speciale tent, geleg en aan den ingang van het kamp, en waarop een blauwe wimpel met het woord Secretariaat zal wapperen. Het Secretariaat zal bestendig open zijn en alle inlichtingen zullen daar ten allen tij de kunnen bekomen worden. Bij middel van luidsprekers zullen alle kampgenooten dagelijks van uit het Secre tariaat van alles op de hoogte gehouden worden, in 't bijzonder van de uren van ver zameling, van uitstappen en allerhande ver makelijkheden. Afgevaardigden van het Algemeen Secre tariaat, voorzien van een witte armband met de letters L. J. W. zullen steeds ten dien ste staan van de kampeerders en post vatten aan den ingang van het Secretariaat. VERMAAK Alle dagen, zal er de heele dag door, prachtig muziek uitgezonden wor den in het kamp. Een speciale tent zal in het kamp opge slagen worden van waar alle uitzendingen van muziek en mededeelingen zullen geschie den. Een prachtig Jazz-Orkest zal de deelne mers vergasten op een bloemenbal. Muziekmaatschappijen zullen de kampeer dagen opluisteren. Turngroepen en ballet korpsen zullen Vertooningen geven. Spreek koren zullen uitgevoerd worden. POSTDIENST Alle briefwisseling zal in hét kamp bedeeld worden. Het zal volstaan te vermelden, benevens naam en voornaam, Liberaal-Solidaristisch Kamp, Oost-Duinker- ke-aan-Zee. ROOD KRUIS Een volledige verbandkas zal in het Algemeen Secretariaat steeds voor landen zijn om eventueel onmiddellijk alle noodige hulp te bieden. BENOODIGHEDEN Het wordt alle deel nemers zeer aanbevolen zich van twee of drie dekens te voorzien, daar de nachten soms killig kunnen zijn. Een plooibare ligstoel, of veldbed, of kus sens. Toilet-artikelen, zwemkostuum en aller hande kleine benoodigheden. KLEED1J Zoo eenvoudig mogelijk. Ons JEUGDUNIFORM (het blauw sport hemd) (zoo mogelijk ook bleeke grijze broek) wordt aan alle kampeerders zeer aan bevolen. Het is ons officieel uniform. EERE-COM1TE Een Eere-Comité werd gevormd, bestaande uit de HH' Paul-Emile Janson, gewezen Eerste- Minister Julius Hoste, gewezen Minister van Openbaar Onderwijs Octave Dierckx, Minister van Open baar Onderwijs Graaf Maurice Lippens, Min. v. State Marcel-Henri Jaspar, Volksvertegen woordiger, gewezen Minister Emile Coulonvaux, voorzitter der Li berale Partij Dr Paul Lamborelle, voorzitter der Liberale Vakbonden Jules Pecher, voorzitter der Liberale Mutualiteiten. SPREEKBEURTEN Stuurden ons reeds hunne toetreding de HH. Marcel-Henri Jaspar, Volksvertegen woordiger, gewezen Minister Arthur Vanderpoorten, Senator Emile Coulonvaux, voorzitter der Li berale Partij. Zullen ook het woord voeren onze West- Vlaamsche leiders HH. Volksvertegenwoor diger Adolf Van Glabbeke Victor Sabbe Valeer Tahon Marcel Hofman Fernand Vollemaere. FEESTPROGRAMMA Het volledig Feest programma zal tijdig bekend gemaakt wor den. Namens het Inrichtingscomité De Voorzitter, MARCEL HOFMAN. TOETREDINGSBULLETIJN. De Vereeniging (naam en volledig adres waar de briefwisseling dient gestuurd) wenscht deel te nemen aan de Liberaal-Soli daristische Kampeerdagen 1938, voor dagen (ongeveer het aantal dagen verblijf in het kamp vermelden) en wenscht alle ver dere inlichtingen te bekomen. TERUG TE STUREN aan Marcel HOFMAN Plein, 38, Kortrijk. VERWOESTE GEWESTEN 1922. Trekking van 10 Juni. Vrijdag had de !03e trekking plaats van de Leening der Verwoeste Ge westen 1922. De uitslagen Reeks 12324 nr 7, wint I miljoen fr. Reeks I 14852 nr 14 wint 100.000 frank. De andere obligaties van deze reeksen zijn betaalbaar met 312 fr. 50 of 300 fr. naar gelang zij al dan niet omgevormd werden.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1938 | | pagina 1