1 18 L B. De ('racker en Moens voor Moorsei. voor Wieze. voor Hofstede. voor Denderleeuw. De heer Miserez, Staatslandbouwkundige ter stede, legt het doel der vergadering uit. Men heelt, zegt hij, aan al de vakvereenigingen, hel recht toegekend twee bestendige afgevaardigden te benoemen die in alle aangelegenheden, na het oordeel der leden te hebben gehoord, volmacht hebben om in dezer naain te handelen. liet zijn deze versehillige afgeveerdigden die hier vandaag zijn sainengeroepen om een verbond te stichten, welke meer nog dan de plaatselijke vakvereenigingen zich beneerstigen zal om alle mogelijke verbetering op het gebied van hoppeteelt te helpen tot stand brengen. Er wordt overeengekomen dat de nieuwe vereeniging voor naain dragen zal De vereenigde lloppcbonden uit den lande van Aalst. Daarna wordt er lezing gegeven van de standregclen, welke nogmaals besproken en welke goedgekeurd werden. Men gaat nu over tot de verkiezing van oenen voorzitter, oenen ondervoorzitter, enz. Uit den uitslag der stemming blijkt dat M. B" Bodewijk de Bethune met eenparige stemmen tot Voorzitter is gekozen. Aeliterccnvolgens worden nog verkozen tot ondervoorzitter M. De. Bisschep, tot schatbewaarder L. Moens en tot schrijver A. C. Verhegge, allen voornoemd. De bestuurraad aldus samengesteld voegt zich tot raadge vende leden toe don heer Advokaat Cosijns hoogergenoemd en den bijzonderen Staatslandbouwkundige voor de hopteelt M. Miserez. Overwegende vorderde krachtdadige wijze op de welke do 1111. K. Van Vrcckem in het Senaat. B'Leo de Bethune in de Wetgevende Kamers do belangen der hoppeboeren hebben verdedigd, wordt er eenparig en mot toejuiching besloten, gemelde Hoeren als hulde van hoogachting en erkentenis het eerevoorzittersehap dos honds aan te bieden. Thans wordt het woord verleend aan II. E. De Poorter, ondervoorzitter der hopgilde van Brembodegem om uitleggin gen te geven nopens de voor- en nadoelen, welke er voor de leden der vakvereenigingen zouden kunnen voortspruiten uit den gezamenlijken aankoop aan hoppeslaken. Er werd besloten dat het Verbond goene.n samenaankoop van staken zou aangaan. Derhalve staat het iedere vakverceni- ging vrij te knopen of nietde meeste omzichtigheid wordt aanbevolen. Evenwel wordt er besloten een smeekschrift te sturen aan de He.'r.m Ministers van Landbouw en van Spoorwegen alsook aan den landbotiwgroe.p der Kamers om vermindering te ver krijgen op den vervoerprijs van hoppestnken gezamenlijk dooi de Vakvereeniging aangekocht. Aldus gedaan in zitting als ten hoofde gemeld.

De Hopboer (1904-1984) | 1904 | | pagina 20