2 I bestaanmiddelen heeft deze mij onder haar eigen dak het Oud Stadhuis opgenomen en cone ruime huisvesting geschon ken waarover ik haar hoogst dankbaar ben. Daar heb ik dan ook mijne burgerlijke verblijfpla its genomen, alhoewel hel mijn inzicht is dagen lang het Belgisch hopkwartier te doorkruisen om overal het goede woord te laten weèrklinken, hoop en moed in het herte der hopplanters te storten, deze met raad en daad Goed zoo, kom binnen wat gij daar zegt is belangwek kend en verdient waarlijk dat wij daar breedvoerig over han delen. Neem daar plaats aan mijnen heerd. Gij zijt dus Ik ben het maandelijkse!) tijdschrift der Belgische hoptc- .lers en meer bepaaldelijk der vereenigde hoppek weekers van het land van Aalst en der streek van Poperinge. Zooals gij weet is er sedert oenige maanden eene machtige- beweging ontst.ian met het doel de beroepsbelangen der Belgische hop te lers te bestudeoren en te verdedigen. Ten einde des te gemak- kelijkcr dit doel te bereiken werden talrijke hopbonden, onder den wettel ij ken vorm van vakvereeniging gesticht, studiekrin gen werden ingericht, talrijke voordrachten gegeven, proefvel den aangelegd, tentoonstellingen en prijskampen uitgeschreven enz. Men belegde bijeenkomst op bijeenkomst, men ondernam studiereizen in de verschillige hopstreken van ons land ten einde nieuwe kennissen op te doen, de gelegenheid te vinden om de hoptelers aller streken te zien verbroederen en aldus de eerste grondvesten te leggen van een machtig verbond tusschen al de hoppekw eekers van ons Vaderland Zoo, zoo! Ik ben gelukkig zulks te hooren, ’k moet beken nen dat ik verre ben van op de hoogte te zijn van dit alles ook ware ’t mij hoogstens aangenaam te vernemen uit uwen mond hoe die studiekringen, waarvan ge daar komt te spreken, inge richt zijn, wat men daar verricht over welke punten er in de voordrachten gesproken wordt, waar en door wie zij gegeven worden welke uitslagen de proefvelden opgeleverd hebben wie er in de prijskampen bekroond werd, enz. Dit alles verkondigen, ziedaar juist de redr.n van ons ontstaan, het doelwit van ons leven en streven. Maandelijks zullen wij den belanghebbenden hopteter den weerklank lal en hooren aan al wal er gaande is op gebied aan kweek, handel en verbruik der hop, nicl alleenlijk aoor ons Vaderland maar ook zooaeel mogelijk aoor hel buitenland. Tijdens de drukke ver- koopperiode der hop, zullen wij wekelijks door het uitgeyen van bijzondere marktberichten, den hopboer op de hoogte houden der prijzen enz. Dit alles wil De Hopboer doen in ’t belang van ’t'algemeen hij is het blad van niemand of van niet (‘(‘iic in richting in ’t bijzonder; hij is het blad van alle hop- pemannen. Wal wij willen. De trouwe en h ophoeren hunne onpartijdige tolk zijn van onze Belgische redelijke, gedachten verdedigen, hunne

De Hopboer (1904-1984) | 1904 | | pagina 4