J J 5 I hoor ik mij door tcgenkanters on zc dank die kleingeestige afbrekers, wijl ze mij de gelegenheid verschaffen hen naar sprekende, Woorden, prietpraat vitters toesnauwen. Ik zeg -- onomstootbare bewijzen te doen omkijken. Wat zijn zij geweest immers, de 22 plaatselijke hoptentoon stellingen van 1901 in Oost-VIaanderon en Brabant, de regionale hopprijskampen tot Aalst en Assehe En welke andere boteekenis zon men durven geven aan de hopmcrkt-tentoon stelling der Brouwersmaatschappij te Gent Wij waren ooggetuige op meer dan écno plaats en kunnen derhalve met kennis van zaken meeklappen over al hetgone in de laatste tijden op het gebied van hopvorbotering in onze omstreken zooal verricht werd. Doch bovenal lust het ons vandaag enkelijk een woordje te reppen over do hoptentoon stelling der Vakvereeniging te Erembodegem, onze woon-en geboorteplaats. Den lil September 1901, te 9 uren voormiddag, zouden de leden onzer St-Koehusgilde eene tentoonstelling houden van hop bier ter plaatse geteeld, verzorgd, geplukt en gedroogd zoo en gelijk hun in de verschilligc voordrachten was aanbevolen. Reeds van af 7 uren 's morgens, zagen wij onze moedige onder-voorzitter, M. Krans De Poorter, por fiets de Dorpplaats oprijden, een paar wakkere medeleden uitroepen, en zich samen gezwind naar ons hopmagazijn, in de Burchtstraat, begeven En zie een paar uurtjes nadien ecu uitkijkje doende, bemerkten wij voor den ingang der straat twee stevige en zware hopstaken met keurige ranken en bellen bekleed en bovenaan met eene puik versierde plank verbonden, voor opschrift dragende hoptentoonstelling. Wij wandelden nieuws gierig do straat in, en de Vaderlandsche vlaggen toonden ons waar wij heen moesten. Boven de deur van het ruim en wel gekozen lokaal prijkte in groote letters een Welkom in onze hophallo 1 Binnentredende bespeurden wij bij den eersten oog opslag dat knappe vakmannen hier alles zorgvuldig huilden voorbereid. Tc midden der plaats bevond zieh eene lange ruime tafel voorzien van hot noodige schrijfgerief, oenen hooien voor raad staalzakjes, twee hopinandjes voor de keuring, enz., enz. I.augshenen de wanden stonden do 21 tentoongestelde balen in d rij groepen Groene belle, Carnatt en Witte rank ordelijk gerangschikt. 1< waart na negen uren, kwamen eene menigte bezoekers en nieuwsgierigen toe de hoeren Pastoor en Burgemeester der gemeente, verscheidene vreemde brouwers en weldra ook de Staatslandbouwkundige, M. Miseroz, secretaris der extra parlementaire hopeommissie, vergezeld van een dertigtal Poperingsehe hopkweekers, opgeleid door do hoeren Van

De Hopboer (1904-1984) | 1904 | | pagina 7