De tentoonstelling der flalsiersclie gooóontfen in 1904. 7 De verslaggever, Xi.loss V ER II EGGE. I loo i-dox derwijze it. Op 24 September 1. 1. hielden de vakvcrconigingcn ter bevordering van de hopteelt, nit het Aalslersch kwartier, limine jaarlijksehe regionale tentoonstelling le Aalst. veranderen, dat er steeds eene gestadige luehttoeht in lieersclie, welke meewerken zal om het zoo nadeelig zweden grootendeels te Vermijden, en de bellen zonder groote moeite regelmatig en behoorlijk droog te maken. 'Pen slotte een woordje van innigen dank door heer Krans De Poorter aan de geachte sprekers, aan de overige juryleden, aan de opgekomen brouwers en bezoekers: een hertelijk tot wederziens aan de ieverige vakmannen uit het Poporingsehe eene warme aanbeveling tot de gihlebroers en andere toe luisterende kweekers om voortaan op het veelbelovende pad van studie en vooruitgang moedig en onversehrokken te blijven voortgaan 't Was middag, elk trok welgemoed naar den diseh. Wij deden insgelijks en vergezelden, op zijn aanzoek, den Eerw. Herder der parochie naar de pastorij. Onze minzame en gulhertige gastheer hield er aan. zegde hij, nog een paar uren gezellig met ons over hopkweck te kunnen kouten om langsom meer de noodige kennissen te verwerven, ten einde ook onder dit opzicht aan zijne geliefde parochianen nuttig en dienstig te kunnen zijn. In den namiddag maakten wij samen met eenige dienstveer- digo gildebroers onze I I stalen gereed voor de. tenstoonstelling in lent en hoorden dan met onzeglijk genoegen hoe opgeruimd en geestdriftig onze wakkergesehudde mannen van dit eerste hopfeestje spraken, welke sehoone en hertverkwikkende wen- sehen en plannen zij voor de hoptoekomst vormden. Welaan ja, brave gihlebroers, blijft nu moedig vooruitgaan, uw manhaftig en lofweerdig voorbeeld zal gewis na korten tijd door uwe medeburgers nagevolgd worden. En dan, allen in Samenwerkenden bond vereenigd, is de zege ons 1 Edoch geene dwaze oorlogsverklaringen, hand in hand moet gij samenwerken met brouwers en handelaars, want vergeet het nooit de hop is een produkt dat gij moet te gelde maken, een waar die U door handelaars en brouwers moet afgekocht worden

De Hopboer (1904-1984) | 1904 | | pagina 9