Mijne hoplochting in draad. 19 (Verslaggrv-jr M Louis Coremans, voorzitter van den hopbond te Strijthem). gaande ecnigen uitleg en zegt dat de voornaamste kcnleekens der Engelsche hopteelt zijn De groote uitgestrektheid der hoppevelden Het benuttigen van krachtige sproei- en solfertuigen die met de paarden worden voortgetrokkon De sehuinsehe leiding der ranken bij middel van koorden of draad De neiging om zooveel mogelijk de ranken open te spreiden zoodanig dat zij het maximum lucht, zonne en licht genieten. Het gebruiken van groote hoeveelheden Damaraland- guano In 1905 legde ik ook. te mijnent, een proefveld op draad aan het bedroeg 150 kuilen of blokken.’t Was wat veel voor eenc proefneming, gaat ge mij zeggen, maar mijne reis naar Pope- ringe, de ondervinding van onzen vriend De Poorter, hadden mij de oogen geopend ik had gezien en ik was overtuigd. Vooruit dus Ik kocht onmiddellijk de noodige stijlen alsook den ijzerdraad aan Ziehier diensaangaande wat uitleg 1" 70 stijlen van omtrent 35 cm om vang, aan 4.50 fr.’t stuk. 2“ 125 kg’.gegalvaniseerden ijzerdraad N'lö, aan0.31 f.de kil. 3" 335 Nr 5 0.24 I" Allerhande klein gerief, spantuig, enz.... De oprichting van mijnen proeftuin had plaats in denmand April. liet weder was zeer slecht en ik ging maar traag vooruit. Ten einde den grooten draad te spannen, nam ik mijnen toe vlucht tot kleine katrollen waarvan ik er eene vastmaakte aan het bovenste uiteinde of den kop van eiken trekker. Ik bracht dan den dikken draad langs achter de katrol en zoo langsheen den trekker naar beneden tot aan den voet waar ik hem rond den stijl astlegdo. De dwarsdraden werden bij middel van eene kram, op den kop van den stijl, vastgemaakt. Ik ondervond allicht dat die doenwijze veel gevaar oplevcrdedaarom zou ik in den keper, op 10 a 15 cm. van het uiteinde, een gaatje boren en er een stuk draad doorbrengen waarmee ik den d'warsdraad zou vastleggen. Zoo gezegd, zoo gedaan. De ranken werden aangelegd rond don 10 Mei ik nam 5 of tl ranken per kuil of struik, zij werden van struik tot struik langs een dun koordeken voortgeleid. Do groei was traag. Op

De Hopboer (1904-1984) | 1907 | | pagina 19