Het draadstelsel in ’t Poperingsehe onder opzicht van inrichtingswijze. (Verslaggevers MM. René Van den BergiIe en Achille Houwen, beiden uil ’t Poperingsehe) 20 1 De niededeelingen dezer floeren bestonden in de critiek van hetgeen in 't land van Aalst, onder opzicht van d raadin rich ting gedaan werd. Ten einde die critiek uit te lokken en te verge makkelijken werd er onder hun oogen oene ijzerdraadinrich- ting in ’t klein geplaatst dewelke nagenoeg de weerkaatsing van de Aalstersche draadvelden was. Het vraagstuk dat aan die Hoeren gesteld werd was het volgende: H'a/ is er aan onze draad velden af- of goed te keuren Ikaaro/n Hoe dienen wij le werk te gaan om de gebreken te vermijden 1 Juni waren de ranken de koordekens ten einde gegroeid en werden aan den dunnen ijzerdraad gelegd. Alsdan begon de hop klaarblijkend te herleven terwijl zij aan de staken door de mode spin zeer geteisterd werd. De draadhop bleef zuiver en van alle ongedierte gevrijwaard de groeikracht was geweldig op 28 dagen tijds was de Carnau - den draad 7 nieters hoog te boven gegroeid; de Witte Rank groeide regel matiger en kwam boter te gepasten tijde boven. Het getal bezoekers was oneindig het was alle zondagen als eeno bede vaart 1 Elkieder stond geslagen voor do buitenge woon e. schoon heid die het hopveld en de hop gedurende gansch don groei vertoonden. Den le"Augusti stond zij in vollen bloei.De Carnail verloor een weinig in den bloei, vooral in het binnenste van het hopveld mijns dunkens, stond hij beter op 2,'“50 als maar op 2 meters afstand. Men plukte van af den 1 September tot den 1 October. On- noodig te zeggen dat de pluk der draadhop veel gemakkelijkor om begaan was als het plukken van staakhop. De opbrengst was buitengewoon schoon 300 kuilen gaven 130 k. gedroogde hop de 150 overblijvende kuilen bestonden uit. jonge hop die maar weinig opbracht. De hoedanigheid was zeer bevredigend, zooals blijkt uit de proces-verbalen der tentoonstellingen waar mijne hop dange boden werd. De onkosten beliepen alle aankoopen bijeengereekend - tot 500 fr., ik zeg 500 fr. voor 150 kuilen of 1.11 Ir. per kuil. Kortom, de draadhopvelden zijn eene allernuttigste instelling waarvan de bijval mij als verzekerd Voorkomt. (Algenieene bijtreding).

De Hopboer (1904-1984) | 1907 | | pagina 20