26 eersten de rechtbank van en i de met ongezegeld 3. Bestuur. De Raiffeisenkas wordt bestuurd door 1° oenen bestuurraad bestaande uit 3 tot 7 leden 2“ eenen toe- zichtsraad samengesteld uit 3 tot leden 3° de algcmeene vergadering der leden 1° den kassier. bank, of, bij gebrek aan dezes, van aanleg. c) Daarbij moet gevoegd worden papier. Daarbij moei ook nog gevoegd worden, opeen afzondei lijk blad, de bandteekenis der leden van den bestuurraad, gelegali seerd door den burgemeester der gemeente. De griffier zendt de kopij binnen de 2 maal 2-1 uren naai he bestuur van het Staatsblad'. Het Staatsblad geeft het binnen do 10 dagen na de ontvangst in druk en 5 dagen na het verschijnen inden Moniteur begint het weltelijk bestaan der spaar leengilde. Bens in werking wordt men door den Inspecteur tan Middenkredietkas, waaraan men zich heeft aangesloten, i raad en daad bijgestaan. De hopbonden welke verlangen eene eredietkas te zien inrichten gelieven zich er kennis van te geven aan het Bestuur van den - Ilopboer eene kopij op 4. Leden. Om lid te zijn moet men 1° in de gemeente (of parochie) wonen2° de grondslagen onzer hodendaagsche inrichtingen eerbiedigen 3" 3 franken betalen als aandeel (die 3 fr. brengen 3 op en worden teruggeven bij het verlaten der gilde). Er zijn 2 soorten van leden 1° gewone leden en 2° collectieve leden. Hierdoor verstaat men de maatschappijen die 1° de rechtspersoonlijkheid genieten en 2° recht hebben handel te drijven zooals b. v. zijn de samen werkende melkerijen. 5. Verdeeling der profijten. - De voordoelen worden op de volgende v ijze besteed 1“ De intrest der aandeelen betaald togen 3 2° de bestuurkosten 3” 10 “/o aan het reservefonds; •1“ het overige aan het voorzieningsfonds. G. Aanmoedigingen. - De onkosten van eerste inrichting kunnen gemakkelijk gedekt worden door de subsidie welke hét Staatsbestuur daarvoor geeft, liens de gilde ingericht doet men de aanvraag daartoe, geteekend door den voorzitter van den bestuurraad en de kassier. In die aanvraag vermeldt men de

De Hopboer (1904-1984) | 1907 | | pagina 26