Vermindering'’ der inkomrechten op den ijzerdraad. 31 Er werd met algemcene stemmen besloten voetstappen te strijden zou men toelagen moeten verleen en, om dezelde redenen als voor de vorige. Aan de hoptentoonstellingen viel dit jaar, evenals de vorige jaren, een uitstekende bijval te beurt. Door haar ruime toela gen toe te kennen, bewijst de achtbare minister een grooten dienst aan de hopteelt en vooral aan de verbetering dier teelt het schijnt inderdaad dat de hopplanters gansch bereid zijn om hunne wijzen van bebouwen, oogsten en drogen te verbe teren dat blijkt uit de bewonderenswaardige producten die voorkwamen op de jongste hoptentoonstelling te Brussel. Ongelukkig is de kooper niet zeer geneigd om ze te betalen naar evenredigheid van hunne innerlijke of uiterlijke waarde. Dat is ongetwijfeld een groote stronkelsteen dien men, kost wat kost en zonder uitstel, uit den weg ruimen moet door den Belgischen brouwer meer bekend te maken met de pogingen en de vorderingen van den hopplanter. Ons komt het voor, dat men het houden van voordrachten, alsmede het uitgeven van volks-en vlugschriften tot propaganda, met goed gevolg als middelen in dit geval zou kunnen aanwenden. In afwachting dat deze opleiding eene werkelijkheid wordt en men bedoelde hervorming invoert, zal het departement van landbouw nuttig werk verrichten door de hopplanters aan te zetten tot volharding om een beter gewas voort te brengen. Er werd op het congres meegcdoeld dat, voor het vervaardi gen van kabeltouw (cables) en koorden, de inkomrechten op den stalen draad onlangs tot 1 frank verminderd werden. Ziehier overigens een uittreksel der nieuwe wet IJ’eZ houdende de begrooting \an Lands iniddeleii voor het dienstjaar i<joy. (Staatsblad van 29 December 1900 Art Art. 6. Worden verminderd tot 1 frank de. 100 kilogr., de invoerrechten op de stalen draden, blanke of gegalvaniseer de, hebbende oenen diameter van minder dan 5 millimeters en eenen weerstand van ton minste 120 kilogr. per vierkanten millimeter, die bestemd zijn tot het vervaardigen van kabel touw en koorden. De Minister van Financiën bepaalt de voorwaarden waaraan gezegde vermindering is onderworpen. Art. 7

De Hopboer (1904-1984) | 1907 | | pagina 29