I Welke zijn de uitslagen der officieele proefvelden op ijzerdraad in 1905 en 1906 aangelegd. III. Verslagen. 4 1906 op Zoo wenscht ons de lieer Beeckman - veel bijval voor de nieuwe teeltwijze op ijzerdraad, waarvan hij zich een warme voorstaander verklaart, ingezien de schitterende uitslagen te Herdersem bekomen. M. Misoroz doet in korte woorden het doel der vergadering uiteen. Men spreekt veel van ijzerdraad, zegt hij, hier te lande en elders. Is dit stelsel dan eigenlijk zooveel beter als onze gewone leiding op staken Zoo ja, waarom Hoe moet het ingericlit worden om tot de verwachte uitslagen te leiden Wat kost dit wel Hoe oordeelt men daarover in den vreemde Ziedaar, Heeren Congresleden, wat er op de dagorde staat zooals gij ziet, is er werk op den winkel. Met uwe toelating dus en met oorlof van onzen geachten Voorzitter, vangen wij on middellijk onze werkzaamheden aan. M. de Voorzitter geeft lezing der dagorde en stelt voor in de voormiddagzitting do volgende punten af te werken. 1. Uitslagen der offieicclc proefvelden in 1905 en ijzerdraad aangelegd ‘l 2. Voor- en nadoelen van het ijzerdraadstelsel. 3. Het draadstclsel te Ertvelde. 4. Het draadstelsel te Poperinghe. 5. Het draadstelsel in Engeland. Dit voorstel wordt algemeen bijgetreden. (Verslaggever M. Miserez). A. Getal en verdeeling der proeven. In 1905 werden, in den lande van Aalst, 14 officieele proefvelden aangelegd, be nevens e.enige vrije proeven die hier en daar uitgevoerd werden. Deze proeven werden zoodanig verdeeld dat zij het hopkwartier door de planters met de nieuwe doenwijze konnen bekend maken. Ziehier’ de namen der proefnemers 1. AalstDe Biscop Louis. Herdersem Van Nuffel Leo. 3. Moorsel Uyttersprot. 4. Wieze Van den Brande P. J 5. Erembodegem De Poorter Frans.

De Hopboer (1904-1984) | 1907 | | pagina 4