Bun EngeEamido 126 brouwerij te van hop a Een vogel in de hand is beter dan twee die vliegen 1 Zoo spreken nu de Engelsche hopplanters Om de hopcrisis te verhelpen hadden zij drie middelen voor gesteld 1° Een inkomrecht op de vreemde hop 2° De verplichting van vreemde hop te merken 3° Het verbod van scheikundige produkten in gebruiken. De ambtelijke hopcommissie he< ft het eerste middel verworpen, doch de twee andere met algemeene stemmen aangenomen. Men zegt dat de kopplanters zich daarin getroosten en dat M. Courthope ervan alziet een wetsontwerp van invoerrechten te leggen in het Parlement. Maar de eerste minister, M. Asquith, belooft de twee andere redmiddelen door te drijven. Wat verwachten de Engelsche hopboeren van het voorstel dat alle vreemde hop juist gelijk de Engelsche zal moeten gemerkt zijn Vooreerst, dat er minder bedrog zal mogelijk zijn. Ten tweede, dat de vreen.de hop niet meer zal kunnen gemengeld zijn. Ten derde, dat de spekuialie handel zal verzwakken. Ten vierde en vooral, dat de invoer van vreemde hop grootelijks zal verminde ren. Wordt hel verbod van scheikundige producten in plaats ingebracht, wat verhopen zij daarvan 2 ook gelegen met den bloei en de bellenvorming; toch zijn de vooruit zichten gedaald uit hoofde der belemmering aan den groei door hagel en droogte toegebracht men mag nog alleen in sommige streken eene volle opbrengst verwachten indien genoegzame regens optreden. Voor zooveel normaal weder, goede warmte en zachte regen in ’t vervolg niet zouden ontbreken en de bellenvor ming niet verhinderd zoude worden, kan men nog altijd op eene gemiddelde opbrengst rekenen. Ingezien de droogte, zal de pluk dit jaar wat vroeger beginnen; van verschillige kamen wordt er op aangedrongen dat de kweekers hunne hop zuiver zouden plukken en zorgvuldig beweiken.

De Hopboer (1904-1984) | 1908 | | pagina 20