I 138 i den waar- Op den fijnen geur der hop heeft grooten invloed 1° hel plukken eer zij rijp is, 2" hel le laai inoogsten, 3° hel drogen op oenen hoogen warmtegraad, 4° hel verkeerd behandelen op den eest. Pc hop moet zuiver geplukt zijn zoodanig dal zij noch lange stelen noch bladers beval. Men kan de hop bederven door hel drogen 1° als zij le weinig gedroogd is of te veel gebroken, 2° als er rook door de bellen gaat, die aan de hop haren fijnen geur ontneemt, 3° als men de hop le dik op de droogtafel legt en een groot vuur maakt zoodat de onderste laag bellen verzengt, terwijl de bovenste laag overvloedig zweel, 1° als men te vroeg sulfer brandt vooral terwijl de hop zweel. Rook en zwaveldampen lossen zich op in het vocht, kleven aan de schubben en bederven den geur, de bellen verliezen haren glans, de lupuline wordt bruin, do lupuline en de bars verliezen een deel hunner kostbare eigenschappen. Om aan den prijskamp deel te nemen moet men len minste 100 kgr. hop op de merkt brengen welke in een of verscheidene zakken mag bevat zijn 300 k. zullen twee loten, 500 k. drie loten uilmaken waarmede men naar de prijzen kan dingen. De mededinger moet dil gewicht door een bulletijn der hoppewaag bewijzen. De hop mag op voorhand niet verkocht zijn, zij moet op de merkt te koop gesteld worden. Ten einde te vermijden dat dezelfde hop op vcrschilligc dagen aan den prijskamp zou deelnemen, moet de mededinger het bewijs brengen dat zijne hop verkocht en geleverd is. Den aG September zal de groote regionale prijskamp plaats hebben waaraan alleen de leden der vakvereenigingen mogen deelnemen. Er kunnen 1000 fr. premies toegekend worden. Elke variëteit Groene bel - Wille rank en Coigneau - zal een afzonderlijken prijskamp uilmaken. De balen minstens 5o k. - moeten zich vóór 8 ure op de hopmarkt bevinden. Er zal een gouden eeremetaal verleend worden aan koopman die op vijl prijskampen meest hop gekocht heeft i aan een eersten, tweeden of derden prijs is toegekend. Wij denken de planters te mogen aanraden hunne hop van rijke, geurige hoedanigheid, zooals de “Groene’, en de Friesche niet te vermengen met deze die arm is in hoedanigheid zoo als vorige jaren zullen de brouwers de beste bij voorkeur koopen zelfs aan een hoogeren prijs. Van heden af kan men verdere inlichtingen bekomen bij do leden der hopcommissie MM. Gheeraerls, voorzitter, Baron Louis de Bethune, L. Boterberg, F. Gumont, Dés. Dewolf, Ridder Schcllekens, O. Vanderschueren, L. Van Overstraelen J. Reyniers, schrijver.

De Hopboer (1904-1984) | 1908 | | pagina 16