i i Algemeene vergadering van den Hopbond te Poperinghe. I 10 t. Zondag 20 December 11. hield de Hopbond van Poperinghe zijn jaarlijkscbe algemeene vergadering 170 loden waren aanwezig. Zoo talrijk kwamen de leden op omdat er niet alleen uitdeeling der prijzen was voor de tentoonstelling, maar ook bespreking over de Engelsche hopwet. Vooreerst gaf de heer secretaris lezing van het verslag over het verloopen jaar. By het eindigen van het vierde jaar beslaan van onzen Hopbond, heb ik, van wege het bestnur. last gekregen u een kortbondig verslag te geven over onze werkzaamheden in 1908. Waartoe onze beroepsvereeniging van hopplanters dient, dat weet ge allen we streven naar verbetering van den hoppekweek en van den hophandel. Aan iedereen is het ook bekend hoe onze maatschappij in den beginne door eenige handelaars tegengekant en bestreden wierd geluk- klglyk hebben de klaarziende kooplieden bevonden dat onze bond den handel niet belemmerde maar wel bevoordeeligde. Langs den kant der hopplanters treffen we helaas nog onverschillig heid en zelfs wantrouwen aan, ten minste bjj eenigen. Wat voordeel doet ons de hopbond zoo hoort ge al dikwijls zeggen. Is de hopcom- mercie nu verbeterd sedert de hopbonden bestaan Krijgen we nu meer geld voor onze waar Maar, achtbare gildehroeders, kan de hopbond in den hophandel, de speculatie beletten Dit jaar vooral hebt gij onder vonden dat het een kanspel, een waagspel, of (gelijk sommigen onder u zegden) een zot spel was. Dat kunnen we als bondsleden niet beletten. Toch meent de bond u voordéel gedaan te hebben met u te onderrichten hoe ge, met minder onkosten, meerder en beter producten kunt bekomen. Kennis nopens den hoppekweek hebt ge opgedaan in de voordrachten, en in het lezen van hot maandschrift DE HOPBOER. Minder onkosten van persen en staken Op dit punt vooral dient uwe aandacht gevestigd. In de eerste algemeene vergadering hield de eerw. heer Proost eene voordracht over het creosoteeren van persen en staken. Onmiddellijk daarna kwam het bestuur van den bond samen om te onder zoeken of wy staken (kepers) in gemeenzaamheid zouden kunnen creoso teeren. Zou een creosoteerwagen, gelijk het Aallersch Verbond er een aan kocht, voor onze cultuur veel nut opleveren Na menige inlichtingen genomen te hebben bij M. Misorez en by de heeren Weeks te Maidstone in

De Hopboer (1904-1984) | 1909 | | pagina 16