Mededeelingen. L 15 den bond, moeten schriftelijk don voorzitter ver- Heer Hoofdopsteller. i 1 3. De leden die in do laatste vergadering' niet betaald bobben krijgen voor don 15 januari een kwitancio van den postbode 2 fr. 10 bedragende (2 fr. jaargeld, on 10 centiemen voor den timber). Délégalion des producteurs de sonde du Chili pour la Belgique et la Hollande. Prinsesstraat, 29, Antwerpen. nemen van wittigen. Het is Ued. bekend dat, in den loop van dit jaar, klachten zijn uitgebracht over de hoedanigheid van het sodanitraat, welk in onze haven werd afgeleverd van wege vertrouwbare personen werd bevestigd dat sommige ladingen met grondachtige bestand- deelen vermengd waren. Daar elke lading altoos uit verscheidene loten, afkomstig van verschillende fabrikanten bestaat, kon men nooit met zekerheid vaststellen door wien het nitraat, waarover men kloeg geleverd was geworden. Om een einde Ie stellen aan dezen toestand, die zoowel de nijverheid als den landbouw benadeeligt, hebben de Chileensche nitraatvoorbrengers beslist, dat voortaan elke zak, vooraleer uit geleverd te worden, van een erkenningsteesen zal voorzien worden. Dank aan dit kenmerk op den zak aangebracht zal de kooper steeds den oorsprong der waar kunnen opsporen. Wij achten bet nuttig dezen maatregel ter kennis uwer lezers te brengen, opdat ze desgevallend daarvan gebruik zouden maken. Wij zouden ons verplicht achten, indien Ued. deze kennisgeving in een volgend nummer van uw geërd blad wildet inlasschen en bieden Ued. daarvoor onzen oprechten dank

De Hopboer (1904-1984) | 1909 | | pagina 21