23 <1. Over het uitzicht der bellen of knops 5. Over het lupulinegehalte. 6.10 3.989 8,70 13 30 15.-10 o lupulincmeel behelst /Je Duitscher is verzot op de schoone groene kleur en de glansende levendigheid der bellen Hij wil de bellen van den ast zien komen zooals zij er op gingen of liever zooals zij aan de ranken hangen op de laatste dagen van den levensgroei. En waarlijk zij kennen er het fijn van. Als men zich voor hunne nitgestaldc produkten bevindt men moet de hand uitsteken om al tastende te wete te komen of hunne hop gedroogd of nog groen is. T Is misschien overdreven maar 't is toch zoo schoon! En wat meer is men vraagt en verlangt die kleur: er valt dus niet te aarzelen: wij moeten ze trachten te verkrijgen zoo wij geven willen wat ons gevraagd wordt. Wij handelen daarover breedvoerig ten gepaste tijd Doen wij enkel opmerken dat sommige teeltgebieden uit Oostenrijk maar vooraal uit Hongaric, Frankrijk en Rusland onder oogpunt van kleur, veel te wen- schen lieten. Bij eene ontleding bevinden wij dat Aaltersche hop Poperingsche Altma-ck Neutcmischel Hoog-Bcyersche Dit diploma van ondergeschiktheid der Belgische producten werd ons zoo dikwerf onder de oogen gelegd Thans heeft het veel van zijn waarde verloren, niet dat wij anderen vooruitsprongen maar er toe kwa men met eenige onzer producten velen te evenaren vier onzer tentoon gestelde hopstalen uil den lande van Aalst bekomen, voor de rijkheid in hopmoel, zooveel punten als 1G4 Duitsche en andere monsters. Ziedaar dus 4 Belgen die mogen de hand reiken aan 164 Duitschersen Bohemers, hun zeggende Sa, camaraden, slaat toe wij staan gelijk 1 - Op dit gebied is voor ons, Belgen, oneindig veel te leeren en veel te ver- beteren Klein betrekkelijk wel te verstaan rond, gesloten, wel opgevuld, veerkrachtig, gelijkvormig, met talrijke kleine schubben bezet zoo verlangt men dat do hopbelle uitwendig weze. Inwendig zoekt men een fijnen, korten, en dicht gelanden graat, veel en zuivere goudgele lupu- line, zonder het minste zaad in. België is het land der grore soorten zoo wordt algemeen gezegd en aanveerd. Er is overigens iets van en toch kunnen wij gedeeltelijk daarin verhelpen maar dat men elders, 't is om 't even waar, ook al eens onvol doende bellen aantreft werd Ie Berlijn klaar bewezen. Zoo bevinden wij In de vermaardste hopstrekan van Duitschland, namelijk in Spalt-Kin- ding, de monsters 67, 69, 77, 79, 80 die enkel 6 en 5 punten bekomen Bij de Hongaarsche hoppen, dï stalen 411, 414, 415, 416, 420. 421, 422, enz die nog min behalen. Door den band nochtans staat men in verrukking voor het voortreffelijk uitzicht der Duitsche en Boheemsche produkten de Elzazer hop stond ons niet minst aan onder het dubbel oogpunt van kleur en voorkomen. Toch werd onze nationale eer goed verdedigd door de vrienden Judo Devos. Dccosler-Van Es, Benoit Troch. Desmyler Jules, Desmyter-Quaghe- buur die 8 punten verworven. Prolicial aan die wakkere planters 1 En gij. Belgische hoptelersin 't algemeen, zorgt meer en meer voor het uitzicht uwer produkten zoo het kleed den monnik niet leert kennen, het uitzicht toch maak de hop beminnelijk.

De Hopboer (1904-1984) | 1909 | | pagina 29