I i 24 6 Over de Aroma het meerendecl min. De Hofboek 7 48 al (4) de 0 36 9 9 1 32 9 0 1 I 3 16 16 Is zulks reeds niet bevredigend En wat de Heeren Dovos, Pauwels- Lelon, Penne en Troch kunnen, zouden hel meerendeel der planters dal niet kunnen 1 Gaal voort op den ingeslagen weg, Vriend Pauwels-Lelon,'Sen vergeel niet dat op 40 tentoongestelde hopstalcn uil den Elzas, enkel 2 boven li staan ja de helflder monsters hop. gewonnen in de beroemdste plaats der wereld, namelijk Sladl Saaz bekomen 7 en 8 punten gelijk gij en uwe makkers Die bestaliging is van groote beteekenis. Wij sluiten dit kort verslag met de woorden van een Duitscher 11 est définitivement élabli qu’aucun des pays allemands, et le district- de Spall moins que tout autre, ne détient un monopole de qualité. Dans tons les pays on peut produire les qualilés de choix requises pour les bières supérieures dans tons les pays, sans exceptor Spalt et le Hallerlau on pro duit des houblons mediocres... même parmi le choix du choix qu’on envoie aux expositions. Aussi a-!-on vu tour a tour l'Alsace. le Hallerlau, la Prusse, Hershiück el Wurlemberg détenir le record a Berlin. Wij wedden dat binnen eenige jaren België ook al eensaandc spits zou komen indien onze planters er blijven volherden en wedieveren. Vooruit dus en niet gerust I Leve Berlijn Hourrah 190* Voorzeker zijn wij er nog ver af op fijnste aroma moge., aanspraak te maken. Toch is het met eene echte voldoening dat wij de volgende cijfers onder de oogen mogen biengen der Belgische hoppevrienden 2 tentoonstellens van Aalsl-Brabant bekomen 8 punten 9 - - -1 voor de aroma. van Spall en Kinding, bekom.'niets meer, sommigen min van Hoog- en Neder Beieren van Wurlemberg Baden bekomt uit den Elzas bekomen - velen min. uit Pruisen sommigen min. uit Burgondië bekomt meer als 8 punten. van Saaz bekomen niets meer, sommigen min. van Auscha van Dauba uit Sten rinark van Hoog Oostemijk bekomen min. uit Rusland bekomt meer. uit Hongarië bekomen niets meer, sommigen min. Daarenboven uit Aalst Braband bekomen 7 punten. uit den vreemde bek. niets meer, ja 25 blijven er onder. Wil men eennog meer doorslaande feit, dan wijzen wij op den uitslag der Dauba-hoppcn JBohemen) en vallen hem als volgt samen. De hn, streek van Dauba was vertegenwoordigd dooi' 18 stalen hop waarvan de helft minals 7 punten bekwamen: slechts 9 tentoonstellens behaalden 7 punten of meer. Zoo wy aan dezen onzen uilslag vergelijken dan zien wij dat een op vier van de Belgische tmloonstellers evenveel bekwamen.. Twee besluilselen willen wij hier neérschrijven Al wat de vreemde voorlbrengt is geen fijn - hop Al wat in België groeit is niet van - fijnheid beroofd. Ergo vaarwel Duitsc.he n Bohcemsche monopool der fijnheid

De Hopboer (1904-1984) | 1909 | | pagina 30