I if 150 daar allemaal niets aan... Men ziet het, men heeft zich schoon te draaien on te keeren, de groote meederheid der boeren weerstaan aan de welsprekendste beschouwingen. Zij willen het onmiddellijk loon een groot'-re prijs voor gezorgde waar. Ja maar, zegt de handelaar, hoogere prijzen geven dit kan ik niet: alswanneer ik mij bij den brouwer aanbiede,deze besteedt nooit meer dan den prijs der hopbeurs ofwel biedt hij 5 frank daar onder. Daar juist ligt het kwaad de vakkundige opvoeding in zake van hop laat te wenschen bij den brouwer en 't is juist om deze te vol maken dal er aan gedacht werd hem een baaltj verbeterde hop aan de hand te doen mits ze aan oenen hoogeren prijs te doen betalen. Zoo zal de brouwer vergelijken kunnen zijne waar aan den prijs der beurs gekocht en deze ter plaatselijke hoptentoonstelling aange schaft zoo zal hij de gelegenheid vinden de twee soorten van hop in den brouwketel te beoordeelen, hunne respectieve werking na te gaan van in den kookketel tot aan do herberg, onder opzicht der aromatisatie en bewaring van hel bier zoo zal de verbruiker zelf geroepen zijn uitspraak te doen. Gerustvol verwachten wij het vonnis, wij twijfelen er zelfs weinig aan of de brouwer zal, bij het eerstvolgend bezoek van zijnen hophandelaar, dezen naar zijnen hopzolder mêevragen, hem de beide Kwaliteiten aantoonen en zeggen in ’t vervolg is het zulke dat ik V vraag mij te willen leveren bezie ze maar goed zij is te krijgen in de tentoonstellingen der hopbonden zij is schoon en fijn, ik maak er beter bier mêe en doe groote besparingen. Koop en lever zulke hop, ik zal ze u betalen. Mannen die zoo spraakt, hebt gij thans begrepen Keurt gij nu onze onderneming goed Zoo ja, ondersteunt ze dan. Bericht aan de tentoonstellens die een baaltje van minstens 5o kilo hop aan de afgevaardiging van den Brouwersbond willen onderwerpen en gebeurelijk verkoopen. 1. De hop moet onder alle opzichten verzorgd zijn belleken één geplukt, groen, glansend, goed gedroogd, vrij van vreemde reuken, en zuiver van soort. 2. Zij moet in losse balen naar de plaatselijke tentoonstelling gebracht worden. In geval van verkoop aan 10 frank boven den prijs van den dag die vermeerdering is dezelfde overal en voor alle aanvaarde hoppenwordtden boer een ontvangstbewijs afgeleverd, nadat de hop gewogen werd. De ledige baalzak van den boer zal ham zooveel mogelijk binnen de acht dagen terugbesteld worden. De verkooper betaalt den inpakzakdoch brengt hom in rekening bij den aankooper. 3. De verdere verzorging der hop zal door de tusschenkomst en onder het toezicht van de afvaardiging van den Brouwersbond uitgevoerd worden.

De Hopboer (1904-1984) | 1909 | | pagina 12