DE HOPBOER Spene Brief aan oen Heer minister van Juslieie. November 1909. 5’ Jaargang Maandelijksch Tijdschrift der Poperingsche, Brabantsche en Aalstersche Hopbonden. BERICHT Ten allerlaatste den 15 December aanstaande, zal men bij de Voorzitters der Hopbonden het bedrag der abonnementen op DE HOFBOEK, voor 1909. doen ontvangen. VOORDRACHTEN De hopbonden welke eene voordracht verlangen moeten zich zonder uitstel wenden tot MMiserez. Verschillige belangrijke punten zullen er uiteen gezet worden, onder meer het verbeteren der hopasten het creosotecren der staken het inrichten van ijzerdraadvelden het kweeken van hoppekeesten, enz. al onze hopstreken. De Opstelraad bestaat uit vertegenwoordigers van Alle briefwisselingen betrekkelijk het Maandschrift moeten gezonden worden aan den Hoofdopsteller van De Hopboer Keizerlijke Plaats, te Aalst. De Opstelraad van De Hopboer is niet verantwoordelijk voor den’vorm of den inhoud der annoncen. VERGADERINGEN Aalstersche Studie- en Propaganda kring Vergadering te Aalst, o]» Zondag 21 November, om 3 ure namiddag, ten lokale van het landbouwcomice, Keizerlijke Plaats. Mijnheer de Minister. Het antwoord dat PEd., ter Staatskamer. aan een vertegenwoordi ger van het Popcringsch hop kwartier, betrekkelijk de aanbestedingen van hop in de brouwerij van het W'eldadigheidsgesticht te Iloogstrae- ten, komt te geven zal bij de Belgische hopplanters een koel onthaal genieten en bij de, leiders der hopbeweging een pijnlijken indruk te weeg brengen. Daags na den onvergetelijken zegepraal dien onze hoppen te Berlijn verwierven op het. oogenblik dat de officieele vertegenwoordigers van bet Belgisch Brouwerskorps in verrukte bewondering stonden op de zaal van het Gesellenverein te Brussel, waar de vercenigde Bra bantsche hopplanters hunne verbeterde producten uitstalden, ja, den dag zelve dat er in Assche, uw geboortedorp, 152 balen uitgelezenc hop ten toon en te koop gesteld werden, zegdet gij, in de Volkskamer, onder meer Het gebruik van Duitsche hoppen is volstrekt noodzakelijk voor het bewaren der lichte bieren welke in de weldadigheidsgestichten gebrouwd worden, on dit. vooral om roden van de inrichting der brouwerij en hot- gebrek aan frisehheid der kelders. Wij mogen hel looizuur tanin die. zooals men weet, gebruikt wordt om de hop in het bierbrouwen gedeeltelijk te vervangen (N. d.

De Hopboer (1904-1984) | 1909 | | pagina 7