De Aaltersche Hoppewaag. 12 Het volgend schrijven werd aan a! de Brouwers van het land gericht en maakt hun bekend niet de wijzigingendie op voorstel van M. Reyniers, de schrijver der plaatselijke hop- commissie, aan de Stadswaag gebracht werden. M.... Sedert eenigejareu heeft de hoppeteelt in bet land van Aalst merkelijken vooruitgang-gedaan. De hop-planterijen worden in betere voorwaarden onderhouden, het plukken geschiedt met veel meerdere zorg, en het drogen verbetert van jaar tot jaar. Het Gemeente-Bestuur van Aalst verlangt insgelijks in de Openbare Hop-Waag der Stad, veranderingen en verbete ringen in te voeren, dewelke noodzakelijk bevonden worden, en wil aldus het voorbeeld volgen van de Landbouwcomices, van de Staats-landbouwkundigen, van den handel, van de Landbouwers, enz. dewelke allen opofferingen doen voor de verbetering der hoppeteelt. Benevens verschillige wijzigingen van inwendige orde, inge voerd in de Stadswaag, wordt de bestuurder dezer inrichting belast vanaf September 1910 af televeren 1' Een certificaat voor elke baal hop, welke, na een ernstig onderzoek gedaan door bekwame experten, zal erkend zijn als hoppe van Aalst, van goede hoedanigheid, wel geplukt en gedroogd, en welke onder hun toezicht geëest, en behoorlijk geperst geweest is. 2e Een certificaat voor elke baal hop, door dezelfde experten erkend als hoppe van Aalst, van Prima kwaliteit, wel ge droogd, geplukt per afzonderlijke bellen, zonder bladeren en welke insgelijks onder hun toezicht geëest en behoorlijk geperst geweest is. Wij hebben de eer u hierbij een model van elk dezer nieuwe certificaten te doen geworden. Wij kunnen, Mijnheer, u niet genoeg aanzetten, inge val gij Aalstersche hop koopt, 't zij van handelaars dezer stad, ’t zij van handelaars uit andere plaatsen, van uwen leveraar te eischen, u hoppe te leveren ver gezeld vaneen certificaat. Zoodoende zult gij medehelpen tot de verbetering der hoppeteelt. en den grootsten dienstbewijzen, niet alleen aan de zorgzame landbou-

De Hopboer (1904-1984) | 1911 | | pagina 16